STAP EM'STREE MARKTNBEUWS „ANNEVELDT houdt U uit de gevangenis" LAATSTE NIEUWS SPORT-EN SPEL VERKOOPINGEN enz TELEGRAFISCH WEERBERICHT ADVERTENTIEN T\ei- 8^°ker «v dervende. Ziin ouders wonen Duitsdhland. Vroeger woonde hij te Arnhem. *Aar hjj reeds wegens muntmeter-diefstal ver- poixleeld werd. terwijl hij ook reeds een jaar 111 de tuchtschool heeft doorgebracht. Den laat- tijd had hij in Breda in de kaholieke lees taal gewoond. Hij had het plan opgevat om van a© jaeht te gaan leven en had daarom een enkel- 00Pa jachtgeweer met een bandelier en patro nen gekocht, benevens een revolver kaliber 9 Die revolver, waarop nog een scherpe pa boon. benevens een groot aantal scherpe patro on, was nog in zijn bezit. Hii bekende op den "oscliwachter te hebben geschoten, evenals op de twee militaire en op de politie, zoowel toen deze hem gistermiddag wilde arresteeren als Sisteravond. Hii toonde hoegenaamd geen be bouw. Ter zake van poging tot moord is ziin gevan genneming bevolen en is hii zwaar geboeid naar net huis van bewaring te Arnhem overgebracht. Alle drie gewonden maken het vrii goed: de doodgeschoten boschwaehter laat een vrouw 5 kinderen na. iTe Enkhuizen is zoo groot gebrek aan wo rgen, dat de H. IJ. S. M. op het Stationsplein aantal houten noodwoningen zal bouwen v°or het personeel. Radicaal middel. Om schoenen uit te ■dalen, wordt er in Duitschland propaganda voor fi&niaakt, om er algemeen toe over te gaan de kinderen tot 14-jarigen leeftiid gedurende het ^arme jaargetüde blootsvoets te laten loopen. Get middel wordt als gezond en prettig voor de Jeugd aangeprezen. V a 1 a e h e munters. Een der door de Politie te Heerien in hechtenis genomen Oos tenrijkers, een fotograaf, beeft het namaken Vari zilverbons van 2.50. volgens de „ül. R. Crt." bekend. Zinken platen en andere benoo- Öigdbeden, die bij de vervaardfkiing van de val- sche bons hadden gediend, ziin in een bosch bui ten de gemeente opgespoord. Een geheimzinnig geval. Zaterdag Juni, zou op het fort Blauwkapel nabij Utrecht een 0p schildwacht staande landstor- iner om half elf uur 's avonds worden afge lost. De aflosser vond echter de pos', verlaten. Aanvankelijk dacht hij dat de lands tonner de stad was ingegaan, doch later vond men hem Rggeude in het gras, morsdood, een kqgel door the borst. Uit zijn patroontasch ont brak er een en de bajonet was van 't geweer. Wat is hier gebeurd? Men doet blijk baai- alle moeite om de zaak geheim te houden. Waarom? Het is te wenschen, dat er spoedig licht komt in deze duistere zaak en dat de #aak openbaar behandeld wordt. Ernstig ongeval op het N. H. ka- Haal. Omstreeks kwart over achten had gis teravond op het Noord-HollancLsck kanaal, nabij Amsterdam even voorbij d© Haviksilaan. een noodlottig ongeval plaats. Zooals gewoonliik is Ret Zondagsmiddags aan den overkant van het IJ buitengewoon druk. Op het kanaal varen tai Van roeibootjes en daartusschen door bewegen zich zwemmende jongens, die het met dc ver boden der politie niet zoo erg nauw nemen. Op het hierboven vermelde tijdstip surveilleerden daar de agenten Oud en Tieman, die een tweetal zW©mmende jongens sommeerden uit bet water te komen. Het vele in de nabijheid ziinde pu bliek werkte als gewoonliik niet erg mode en er ontstond al spoedig een relletje, doordat van de qverzijde gejouwd werd en de jongens naar et' sudden van 't kanaal zwommen. Een kame ra auje begaf zich met de kleeren van een der Jongens in een roeibootje, waarin een viertal Jongelui gezeten waren. Dat bootje nam nu ook een der beide zwemmers op. De andere bad elders een heenkomen gezocht. De in het bootje opgenomen jongen ging zich aankleeden en dat Geschiedde niet bepaald kalm. In het. bootje tterd gelachen en onvoorzichtig gemanoeu vreerd het publiek aan de kanten juichte de Geste van de inzittenden toe en toen nu op dat ©ogenblik de stoomboot „Eensgezindheid" pas seerde, sloeg, mede door de sterke deining, het roeibootje om. tot hevigen schrik van de toe schouwers. De zes inzittenden geraakten in het Water. Onmiddelliik begaven zich een agent en ©en marinier in een bootje, om te trachten de drenkelingen te redden, maar doordat ook vele andere personen te water waren gesprongen. Werd het reddingswerk zeer bemoedliikt. Men slaagde er daardoor niet in een dreg uit te brengen. Vijf personen werden onmiddelliik gered, maar naar een der jongedames werd gedurende tien minuten vruchteloos gezocht. Einde- bit baalde men haar schiinbaar levenloos op. Onmiddellijk trachtte men de levensgeesten te wekken door de voorgeschreven behande- hng van drenkelingen op haar toe te passen. De geneeskundige dienst was zoo spoedig moge- Rik ter plaatse en behandelde de drenkelinge toet het zuurstofapparaat. Vruchteloos echter. Het meisje, de 20-jarige Ina Vogel, werd naar het Binnengasthuis vervoerd, waar bleek, dat zij reeds overleden was. Mede werden daar, vol gens de „M. 0.", opgenomen drie der andere drenkelingen: het 17-jarige meisje P. Duker, de 25-jarige Frans Kamerlng en de 14-jarige Jan visser. Zii moesten in het gasthuis ter verple- Ging opgenomen bliiven. De twee andere gered den schijnen naar huis te zijn gegaan. Dichte menschendrommen bewogen zicL na het ongeval langs de wegen, die naar de plek van het ongeluk leiden en een groote menigte ©fond ook voor het politieposthuis bii de kanaal- buizen. - Een aanklacht. Door den reserve le tenant A. W. Tapper, commandant van de jvrjiwillige landstormsectie te Vlissingen is bii den commissaris van politie aldaar een aan klacht, ingediend tegen den heer J. G. van Nif- teök, lid van de Provinciale Staten van Zeeland ©U directeur der gasfabriek, en zulks naar aan leiding van een artikel in bet Vrijzinnig Week blad voor Zeeland van 2 Juni j.l., getiteld „Hoe de toewijding voor het Vaderland wordt be loond," welk artikel gebeurtenissen van don landstorm bespreekt en becritiseert en wat de ©eer Tapper beleedigend voor ziin persoon ©ebt. Het verboor van getuigen en van den heer ap Niftrik is reeds afgeloopen, meldt de "Mb.", en het proces-veirbaal is naar den offi- van justitie te Middelburg gezonden. Tragisch. In de nabijheid van de Nes aH den Amstel had gisteren een tragisch on- *1 "k Plaats. De 13-jarige v. V. uit de G. Dou- aat. te Amsterdam, was er 's nachts met ziin ader op uitgetogen, om te gaan visschen. Gis termorgen zou de moeder hen komen afhalen. oen de boot in het zicht kwam liep 't knaapje ®aar den steiger, om haar af te halen. Hij ge taakte, waarschijnlijk door ziin haast of doordat H struikelde, te water en to en men hem ten •lotte weder bovenbracht, waren de levensgees ten helaas reeds geweken. Een ontploffing. Gistermiddag om streeks 8 uur had in de bierbrouwerij „De ge kroonde Valk" op de Hoogte Kadiik te Amster dam een geweldige ontploffing plaats. Een buis ammoniak sprong bii de machinekamer door de zonnehitte met een hevigen knal uiteen. Per soonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. AGENDA 12 JUNI Gebouw St. Bavo Sniedestraat 23 Schriftelijk examen M.U.D.O. Leden Tim merlieden, '8 uur Leden Pabrieks en Trans port, 8i/2 uur Leden Schilders, 81/2 uur. Gebouw „Zang en Vriedschap," Jansstraat. 10—5 uur Kunsttentoonstel ling1- Gebouw St.. Marthavereen. Kleine Houtweg 13 Betrekkingbureau geopend van 34 uur. Groote Kerk 2—3 uur Orgelbespe ling door den heer Lous Robert. Bisschoppelijk Museum Jansstr 79 geopend eiken dag van 105 nur tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Znter dagen en R.-K. feestdagen. HEEMSTEDE. 4 uur Raadsvergade ring. RLOEMENDAAL. Hotel Duin en Daal 8 uur concert. PERSONALIA. Op de voordracht ter benoeming vanv een tiiddijk leeraar in de scheikunde aan een H B. S. te Amsterdam bevelen B. en W. van de hoofdstad aan den heer H. Vixseboxae, i, id olijk leeraar aan de H. B. S. met B-jarigen cursus, alhier. DE EXAMENS L. O. De examens L. O.' welke in het gebouw „St. Bavo" werden afgenomen, zijn nu afge- looopen. In het geheel namen aan dit exa men deel 129 mannelijke en 1G3 vrouwelijke candidaten, totaal 292 Candida ten. Tijdens den duur van de o:iamen3 trokken zich 3 candidaten terug. Door 289 candidaten, 127 mannelijke en 162 vrouwelijke, werd het examen geheel gevolgd, van wie er 231 zijn geslaagd, na melijk 105 mannelijke en 126 vrouwelijke candidaten, terwijl 58 candidaten werden af gewezen. HET BRUINBROOD. Het hoofdbestuur van de Ned. Vereeniging van ^Werkgevers In het bakkersbedrijf zon den beden aan den Minister van Landbouw enz. een telegram, meldende dat do hoedanig heid van de in de laatste weken door sommige meelfabrieken afgeleverd regeeringsmeel voor het bakken van bruinbrood zeer veel te wen schen overlaat, waardoor dit brood zeer spoe dig door bederf niet meer voor menscheUjli voedsel geschikt is. Het hoofdbestuur verzoekt den minister on verwijld maatregelen te nemen. VAN ONZE RECHTBANK (Zitting van heden) Heling. Nadat een aantal zaken met gesloten deuren waren behandeld, stond een 68-jarig Ilillegom- mer- terecht, wegens het koopen van door dief stal verkregen goed, waarvan hij wist, dat het gestolen was. De man was z'n heele leven lang echter maar één keer veroordeeld tot drie gulden boete, voor een simpel feit. Daarom vroeg de ambtenaar van het O. M. een voorwaardelijke straf van een maand. In dronkenschap. Op 1 Maart kwam de militair J. G. met ver lof naar zijn woonplaats; hij raakte in slecht gezelschap, bedronk zich en stal te zamen met H. R. uit een schuur van G. V. te Hillegom een geit. De kerels hebben toen het dier gedood en het de horens* afgezaagd. G. was verschenen en kon als eenige verontschuldiging aanvoeren, dat zijn vader niet thuis was en hij zoodoende niet in huis kon. Bekl.'s moeder leeft niet meer. Be klaagde is toen gaan slenteren langs den weg en ontmoette dien verkeerden vriend. Deze was niet verschenen om zijn lage daad te verantwoorden. Hij is anders een voorbeeldig staatsburgerDeze is al 7 maal veroordeeld. Het O. M. eischte dan ook 6 maanden gev.straf tegen dezen eersten be klaagde, die de hoofdschuldige is. Tegen G. luidde de eisch 2 maanden. Bekl. vroeg een voor waardelijke straf. Van een hek. De heer v. d. J. te Hillegom heeft zijn grond met een hek afgesloten. De buren willen erg graag over dién grond loopen om gauwer aan den weg te komen, maar v. d. J. voelt er niets voor, om zijn bezitting gemeen goed te ma ken. De buren doen geregeld een aanslag op die afsluiting en sloopen dat hek gedeeltelijk, om het zóó laag te maken, dat ze er zonder moeite over heen kunnen stappen. Zekere M. D., is nu ge snapt, toen hij bezig was met dat hek te mishan delen. De eisch luidde f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Hierna pauze. UITSPRAKEN. De Arrondisements Rechtbank alhier deed de volgende uitspraken: H. J. O., werkman telegrafie te Haarlem, diefstal, drie weken gev. straf; W. T., vouw- ster te Haarlem, diefstal, 1 maand voorw. gev. straf; J. P. C. S., koetsier te Amsterdam, diefstal, 4 maanden gev. straf; G. B., melk- slijter te Zandvoort, diefstal; A. J. M., schoen maker te Schoten, mish. en bedr., 3 maanden gev. straf; W. B., zeeman te Beverwijk, be dreiging, 6 weken gev. straf; G. D., portier te Wormerveer, eenv. beleociiging, ƒ15 boete of 15 dagen hechtenis; S. K. en H. B., werklie den te Zaandam., diefstal, ieder een week gev. straf; M. D. B., stal- en caféhouder te Pur- merend, eenv. bel. ambtenaar 25 boete of 25 dagen hectenis; S. H. J. C. M. A., der Ijsfabriek te Haarlem, appèl overtr. Pol. V. Velsen, het vonnis werd bevestigd. De na volgenden overtreding distributiewet: W. B., automobielenhandelaar te Haarlem, 10 b., of 10 dagen hechtenis; Th. F. v. O., tuindeiv; te Overveen 5 boete of 5 dagen hechtenis; K. V. en C. K. grossiers te Zaandam, beiden vrijgesproken; J. C. H., bedrijfsleider te Wor merveer 2 maal 20 of 2 maal 20 dagen hech tenis; D. W„ dienstbode te Heemskerk, 10 boete of 10 dag enhechtenis. R.-K. VEEHOUDERS EN LANDBOUWERS. In „Sint Bavo" te Haarlem had heden de al- gemeene vergadering plaats van den R.-K. Dio- cesanen Vakbond van R.K. Veehouders en Land bouwers in het Bisdom Haarlem, samenstellend deel van den L. T. B. De vergadering was zeer druk bezocht. De heer H. Klaver, uit Alkmaar, leidde de vergadering en opende haar met den Christelij- ken Groet en een welsprekend inleidingswoord. Daarna werden de concept-statuten behan deld en, met eenige ondergeschikte wijzigingen, goedgekeurd. Het bestuur bestaat thans uit de volgende heeren: H. Klaver, Th. Noordman, P. Han, H. A. Suy, C. Laan Pzn., J. v. d. Hulst, J. Pront, C. H. de Boer en R. Schouten. De eerste ver kiezing zal plaats hebben in 1920.. De heer En gels treedt op als le secretaris. Hierna werd gepauzeerd. BRANDJE. Zondagavond om acht uur is de brandweer op geroepen voor een begin van brand, in de Pit- mann-school. In de woonkamer vloog een thee lichtje in brand, waarna de vlammen zich aan 't behang mededeelden. Met een paar emmers water konden de bewoners 't brandje blusschen. Der brandweer-diensten waren dus overbodig. VEROORDEELD. De milicien L. P. van het 10e Regiment Infanterie is door den Krijgsraad te 's-Gra- venhag© veroordeeld tot tien weken militaire detentie wegens eerste desertie in tijd van vrede, DE TEMPERATUUR ran het water in de zwemschool aan de Houtvaart bedroeg hedenmorgen 69 en he- denmdidag 70 graden. DE ZANGWEDSTRIjd TE AMSTERDAM. Op don Giisterm.Lddag, Amsterdam Behou den aangwedatrjjd, uitgesohreven door de Lie dertafel „Onderlinge Oefening," behaalde bet gemengd koor „Onder Ons," uit Haaxlem, in de eerste afdeeltng den derden prijs. verg. zilveren medaille, met algemeen© stemmen, Het gemengd koor „Polyhymmaa,". v<an hier won in de 2de afdeeling, den tweeden priis. zil veren medaille en 75. met algemeen© stem men. DE A.S. RAADSVERKIEZING. De Vrijz. Concentratie besloot in haar j.l. Za terdag gehouden vergadering aan de betrokken aangesloten kiesvereenigingen voor te stellen, het Amsterdamsch voorbeeld na te volgen en te „laten zitten, wat zit", bij de a.s. periodieke Raadsverkiezingen. Hiervan werd mededeeling gedaan aan alle kiesvereenigingen te dezer stede, tevens met ver zoek de meening hieromtrent van de diverse kies vereenigingen eens te mogen vernemen. I opgedragen. Aan den heer W. Blankevoort, alhier, is opgedragen ;het onderhoud van den zeedijk in Waterland voor de gom van f 31.507. 'KAMER VAN KOOPHANDEL EN fabrieken. De Kamer houdt eene openbare vergade ring op Dinsdag 12 Juni 1917, des namiddags om acht uur op het Stadhuis. De agenda ver meldt: Ingekomen stukken en mededeelingen. Rondvraag, Daarna besloten vergadering, GEWETENSGELD. De Miin. van. Financiën deelt mede diat op 4 detzor door den ontvanger der successierechten alhier, per postwissel, is ontvangen een bedrag van 20,26, 2 dezer door J. M. verzonden uit Amsterdam, met de aanteekening: „voor te wei nig betaalde vermogens- en verdedigingsbe]Ba ting Ia. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 8 Juni d. van O. O. Doing-Pever. z. van O. M. Bilars-van Noort. 9 Junii d. van G. J. Pooijer-van Schub'] eriburg. z. van E. Kamiarman-Sehabbing. 10 Juni z. van A. M. Bosman-v. d. Pieterman. H Juni z. van A. Hogeslag-Reiindeirs. d. van L. M. Boeser- Stammers. Overleden: 9 Juni J- Gabriel, 82 j. Tetterode straat. J. Ni.jaseu-Peters27 j., Kamperlaan. 10 Juni J. J. Gtroenendaal, 21 j„ Jan Steen- straat. Ondertrouwd11 Jnni L. A. Kalt en O. Ruijtenbeek. HEEMSTEDE. Gemeentezaken. De aannemer der Kanaalwerken vraagt een schadeloosstelling van f 8700, omdat hij scha de geleden heeft door de aanwezigheid na bij de uitmonding van het Kanaal van een voormalige vuilnisbewaarplaats en vele meer palen. De gemeentelijke adviseurs van het kanaal plan vonden een schadevergoeding van f 2500 billijk. B. en W. willen echter alleen, ook enkel op billijkbeidsgronden, de schade van de meerpalen vergoeden, en stellen voor den aannemer f 1500 te geven. Door B. en !W: worden voorgesteld, den volgenden duurtetoeslag toe te kennen: Aan personen in vasten dienst der gemeente of voorzien van eene voorloopige aanstelling in gemeentedienst, over wier werktijd de gemeente ten volle beschikt, een tijdelijken toeslag op hun vast salaris of loon te ver- leenen en wel; a. aan hen, die de zorg hebben voor een wettig gezin, f 208 per jaar benevens f 26 voor ieder van de wettige kinderen beneden 15 jaar; b. aan hen, die niet, de zorg hebben voor een wettig gezin f 104 per jaar. Zulks met ingang van 1 April 19J.7. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op bet verzoek van eenige Vergun ninghouders om meer gebruik te mogen ma ken van gas- en elcctriciteit. B. en W. stellen voor, eenige tijdelijke wijzigingen te brengen in de lichtprijzen. Van het gas wordt de prijs berekend vol gens het tarief der Gas verordening: in de maand Juni voor de eerste 40 M3 in de maand Juli voor de eerste 44 M3. en in de maand Augustus voor de eerste 48 M3. Voor eiken M3. meer wordt het dubbele van genoemd tarief berekend. Het maximum, dat verbruikt mag wor den, bedraagt, behoudens hierin door B. en Ws te brengen wijziging: in de maand Juni 100 M3., in de maand Juli 110 M3. en »in de maand Augustus 120 M3. Van den electrischen stroom wordt de prijs berekend als volgt: Het bedrag dat de maandrekening, volgens het tarief der Electriciteitsverordening bere kend, meer zou bedragen dan f 8.60 in de maand Juni,, f8.96 in de maand Juli en 4.32 in de maand Augustus wordt met 100 pCt. verhoogd. Het maximum, dat de maandrekening, vol gens het tarief der Electriciteitsverocloning berekend, mag bedragen is: in de taaand Juni f 9, in de maand Juli f 9.90 en in de maand Augustus f 10.80. Voor hen, die zoowel gas als electrischen stroom verbruiken, wordt de som van de be dragen, die de maandrekeningen volgens het tarief der Gasverordening en fier Electri citeitsverordening berekend, te zamen meer zouden bedragen dan f 3.60 in de maand Juni, f 3.96 in de maand Juli en f 4.32 in de maand Augustus met 100 pCt. verhoogd. Het maximum, dat de maandrekeningen, volgens het tarief der genoemde verordenin gen berekend, te zamen mogen bedragen, is: in de maand Juni f9, in de maand Juli f 9.90 en in de maand Augustus f 10.80. Eij, die deze maxima overschrijden worden gestraft met afsluiting van toevoer óf geld boete van ten hoogste f 100. Met afwijking van het bepaalde in het voorgaande wordt de prijs van het gas en den electrischen stroom berekend als volgt: a. Het gas en de electrischen stroom aan gewend voor industrieele doeleinden te be- oordeelen door B. en W, voor 90 pOt. van de normaal verbruikte hoeveelheid in over eenkomstige maand van het vorige jaar vol gens het tarief der verordeningen, en voor elke eenheid meer volgens het dubbele van genoemd tarief; b. het gas en de electri schen stroom aangewend voor huishoudelijk en industrieel gebruik gezamenlijk, waar voor geen afzonderlijke meter voor het in dustrieel gebruik aanwezig is, en ter be- oordeeling van B. en 5V., volgens het tarief der verordeningen. Bij levering echter boven het in het voor gaande toegestaan minimum bedrag, ver meerderd met 90 pCt. van het verbruik in de overeenkomstige maand van het vorige jaar boven dit minimum bedrag, wordt het dubbele tarief der verordeningen berekend. HEEMSTEDE. Op de voordracht is ge plaatst voor leerares in de Neder]. Taal en Lettert, aan de middelbare meisjesschool te Grjoningen, mej. J. Greidanms, alhier. OVERVEEN. Te Leiden slaagde voor het natuurkundig examen geneeskunde de heer W. C. van der Laan, alhier. SCHOTEN. De raad dezer gemeente ver gadert op Donderdag 14 Juni 1917, n.m. 2 unr. Onderwerpen ter behandeling zijn: 1. a. Aanwijzing van hen, die benoemd kunnen warden tot leden en plaatsvervangende leden van stembureaux. b. Samenstelling van stem- bureaux. 2. Aanbieding van de rekeningen van het gasbedrijf, van het distributiebedrijf van levensmiddelen en van het burgerlijk armbestuur over 1916 en benoeming eener commissie tot onderzoek. 8. Wijziging der se cretarie-verordening. 4. Verhooging der kas geld leening. 5. a. Verhooging subsidie bur gerlijk armbestuur, b. Af- en overschrijvin gen op de gemeemtebegTooting 1916. c. Vast stelling aanvullingshegrooting 1916. 6. Werk loosheidverzekering. 7. Wijziging van het be sluit tot beperking van het gasverbruik. In gekomen stukken. Belastingzaken. Zondagmorgen zouden op den Rijks straatweg twee wielrijders voor elkander uit wijken, toen een hunner met vollen vaart te gen een lantaarnpaal opreed, waarbij hij een hevig bloedende hoofdwonde bekwam. Dr. van der Horst alhier verleende genees kundige hulp, waarna de man naar 't zieken huis te Haarlem Is overgebracht. Naar wij vernemen zal Mej. E. Stem berg, die de vorige week tot wijkverpleegster van de afd. N. H. van het Witte Kruis werd benoemd, doch die thans nog in Zwitserland toeft, eerst met September hare nieuwe functie aanvaarden. De heer W. C. Wezel, die de vorige week door de vergadering der Vrijz. Dean. Kiesver- eeniging tot candidaat voor de as. raadsver kiezing werd aangewezen, heeft wegens zijn as. verta-ek uit de gemeente hiervoor be dankt. Hierdoor is het noodig geworden op nieuw een 'candidaat aan te wijzen. De heer C. Smit, sedert een jaar bewaar der van school 'A, alhier, heeft als zoodanig aan B. en W. met ingang van Augus tus zijn ontslag aangevraagd. BERLUN, 11 Juni. (V. D.) De Keizer heeft voor de eerste gardedivisie onder bevel van prins Eitel Frieorich een rede gehouden waarin hij zeide: De vijand wilde aoor ge bruik van overmachtige technische middelen en menschenmassa's in de lengjte van den Duitschen muur breken en tot een beslissing komen. Zijn verwachtingen zijn vernietig door de dapperheid en Ijzeren kracht van den Duitschen muur, die gebouwd is uit stee- nen van alle Duitsche stammen. De Keizer wees er op, dat vooral het gardecorps aeer dapper gevochten heeft. Het heeft zoowel in het oosten als in het weeten zich steeds daar bevonden waar het heetst gevochten werd. Achter het leger staat liet leger van het Duitsche volk. Toch zijn de verwachtingen van den vijand vernietigd. Ik hoop, dat zoo als de Heer der Heischaren steeds met ons geweest is, Hij ook voor den toekomst ons tot het einde zal bijstaan. Wij zullen vast houden aan die eene gedachte, dat wij den oorlogswil van onze tegenstanders willen bre ken. Prins Eitel Friedrich antwoordde, dat do Keizer te allen tijde op zijn garde kan rekenen. PARIJS. (Officieel). In België beschoot onze artillerie de Duitsche stellingen bij Nieuwpoort en bracht schade daaraan toe. Aan de Ohemin des Dames werden Duit sche al'deelingen ten Westen van Czcrny waar zij in een vooruitspringend gedeelte van onze linie waren doorgedrongen terug geworpen. 15 Gevangenen vielen in onze handen. Van 1 tot 7 Juni schoten wij 21 vliegtuigen neer. EEN TUNNEL ONDER HET KANAAL! BAZEL, 11 Juni. (V.D.) De „Matin" meldt, dat de Engelsche regeering principieel beslo ten heeft om binnenkort met den bouw va® een tunnel onder het Kanaal te beginnen'. BERLIJN, 11 Juni. (V.D.) Het „Berliner Tageblatt" meldt, dat de resultaten van den" Pruipischen Dag der Fortschritts Partij zijs de eisch van een gelijk kiesrecht voor Prui sen, hervorming van het Heerenhuis en van de bestudeering der organisaties. De kwes ties over het gemeente kiesrecht en het vrou wenkiesrecht worden verdaagd. AMSTERDAM. Toen gisterenavond trein 120 van de Noord-Hollandsche Tramweg Mij, van het station aan de overzijde van net Yi naar Purmerend wilde vertrekken, sprong een zekere P. Keizer nog op do in beweging zijn- den trein. Hij struikelde met het noodlottig ge- volg, dat hij onder den trein kwam en on middellijk gedood ■werd. AMSTERDAM. Hedenmorgen is door da ovenbouwers, werkzaam aan den Oven bouw. aan (ie Westergasfabriek de arbeid stop ge zet. Aannemer van het werk is de NT'. Stettiner Chamott Fabriek te Stettin. De eisch' is hooger loon. De staking omvat 55 man en de leiding der staking berust bij de afdeeling Centrale Bond van Bouwvakarbeiders, de Metselaars ver eeniging D. V. V. en de afd. R K. Bond St, Marinus. DEN HAAG. Dc Minister van Oorlog ad interim vertrok heden uit de Residentie voor, een tweetal dagen voor een bezoek van mili taire instellingen in Utrecht en Noord-Hol land. Heden nam hij o.a. de landweerkampen bij de Bildt in oogenschouw. VOETBAL. De uitslagen. Kampioenschap van Nederland. Tilburg: Willem II—Go Ahead 12. Kampioenscompetitie Westelijke 3e klasse. IJmuiden: Stormvogels—T. O. P. 50. Buiten de competitie. Amsterdam: Ajax—Be Quick (.Gr.) 4—1, DE WEDSTKIJDEN VAN GISTEREN. Rood en Wit is nog niet erg gelukkig. Gis teren heeft ze verloren van de Haagscke C. O., en dit slechte resultaat is vooral le wiiten aan «leekt fielden der Haarlemmers. De Hagenaars maakten 229 met 42 extra's (Feith Sr. 69) Rood en Wit 192 (Williamson 80. Gapt. Gay© 31, DiLHom 36). De Haagsche won dus met 37 runa AMSTERDAM. Veemarkt van heden. 417 vete koeien, le kw. 1.30, 2e kw. 1.151.20, 3e kw. 0,901,00. 90 melk- en kalfkoeien, 250 375. 152 nuekt. kalveren 814. 150 Schapen 2534. 191 lammeren 814. 106 vette varkens. Geen handel. VERKOOPINGEN ENZ.. 12 JUNI HAARLEM. Alg. Verkooplokaal Nieuwe Gracht 10 uur Not. Wildervanck de Blé- oourt Verpachting hooigraa en naweade. „Notarishuis" Bilderdijkstraat Not. D. W. van Niekerk 10 uur Verkooping meubilaire goederen. AANBESTEDING 12 JUNI. HAARLEM Oafe „Neuf" Arch. Wil lem Bobbers 8 uur n.m. Het bouwen van een garage met annexe, op een terrein, gelegen aan het Plean, hoek Wagenmakerslaan te Haarlem. Medegedeeld door 't Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 11 April. Hoogete barometerstand 7710 Skagen; laag ste barometerstand boven 760 Zuid-Duitschland. Verwachtingen van den avond van 11 Juni tot den avond van 12 Juni; matige Oostelijke tot Noordoostelijke wind, meeat licht tot half- bewolkt. droog weer. behoudens kans op on* weer, vooral in het Zuiden, warm. GEVRAAGDS in burgergezin een net Meisje voor nacht en dag. Adres Bakenessergracht 40. Net Meisje gevraagd voor de huishouding. Koudenhorn 10. Cultuur Maatschappij „Kalie Djompo". JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VERGADERING VAN AANDEEL HOUDERS op Zaterdag 23 Juni 1917, des namiddags 0111 drie uur ten kantore van de Maatschappij, Staten Bolwerk 3 te Haarlem. Punten ter behandeling; Uitbrengen Jaarverslag. Winst- en Verlies rekening en Ba boekjaar 1916 Vaststelling divi dend Verkiezing van een Directeur we gens periodieke aftreding, doch herkiesbaar. Houders van aandeelen aan Toon der welke de vergadering wenschen bij te wonen, moeten hunne aan deelen, tegen ontvangstbewijs, depo- neeren ten kantore van de Maat schappij vóór of op 19 dezer. De stukken liggen vanaf heden, van 's morgens 10 tot 12 uur ter in zage van Aandeelhouders ten kan tore van de Maatschappij „Kalie .Djompo". Haarl. 9 Juni '17. De Directie. GEVRAAGD* een net Meisje in burgergezin met huiselijk verkeer voor nacht en dag. Br. onder No. 5731 bur. van dit blad. «J sï» lans

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1917 | | pagina 3