I Openoare uruMping bekendmaking" STAD EN STREEK MARKTNIEUWS gevangenis ANNEVELDT LANDBOUW EN ViSSCHERSi LAATSTE NIEUWé ADVERTENT! ËN AGENDA 15 JUNI OPGEDRAGEN. VAN ONZE RLO JAV-U ten, voos* hij die 110 kan betalen aan 's Rijks kas. TELEGRAFISCH WEERBERICHT! tAaia ALBERT VAN DE BERG Deurwaarder H, VINCENT, PUBLIEK VERKOOPEMs 1016 als Seaerteur bü het 2de regiment veld-ar- tiUerie afgevoerd. Hü wordt verdacht den ®oord op den adjudant-onderofficier Galle te nebben gepleegd. Seh. is de zoon van vrii welgestelde ouders. Hij leidde sedert zijn desertie een zwervend, vagebondeerend leven, overnachtte dan in dit. dan weer in een ander logement. I Maandagavond beeft de politie hem biina te Palrken gehad. Zii scheen er de lucht van ee kregen te hebben, dat hii vertoefde in het volks- logement De Vriendschap, van Zwiter. in de Zuilingstraati in Den Haag Rechercheurs en Politieagenten hadden den omtrek van het loge ment afgezet, en een inspecteur en drie recher cheurs gingen naar binnen De vogel was ecli- ,ter enkele minuten te voren gevlogen en me een der in het logement vertoevende personen Paar een bioscoop op het Spui gegaan, waar hii later door een ander was gewaarschuwd. ,dat. de politie naar hem zocht. Bezoekers van het logement verklaren, dat zii Soh.. dien zij zeiden goed te kennen, onschul dig achten aan den moord. Do verdachte, die den kost verdiende met liedjeszingen op straat en in enkele koffiehui- Zen, is al eens in handen van de politie gevallen Wegens het zonder de vereischte vergunning uitoefenen van het bedriif van straatmuzikant doch heeft toen door het opgeven van een val- schen naam weten te voorkomen, dat men hem vasthield als deserteur. Gebouw St Bavo Smedestraat 23 Jeugdige Metaalbewerkers. 8 uur Bestuur Gemeente-Werklieden Rederijkers. Zang en Vrindschap, Junsstraat. 10—5 uur Kunsttentoonstelling. Paleis van Justitie half 2 Bu reau van consultatie. Spaarbank St. Rosa Nassaulaan geopend van 7K 8K uur. Verkiezing voor de Tweede Kamer. Bisschoppelijk Museum Jausetr. 79 geopend eiken dag van 105 uur tegen betaling van 25 eeuts. Uitgezonderd Zatcr dagen en 11.-K. feestdagen. GESLAAGD. Van het 10e Regiment Infanterie ziin 25 milicien-korporaals en 23 landatormplichtige korporaals geslaagd hij liet ©samen voor mili cien-sergeant. respectievelijk lamdstormpliohtig sergeant'. B. en W. van 's Gravenhage hebban den ge meenteraad aldaar voorgesteld Te b eel ai ten, den bouw van 148 woningen en 2 winkelwoningen van lachte constructie aan den Westduinweg on derhands aan te besteden, op gelijksoortige wijze als is geschied ten opzichte van het eerste complex der aan den Laak weg te bouwen wo ningen. en wel aan den heer D. Blaukevoort Dzn. te Bloemend aal, tegen betaling van den kostenden prijs van het werk. vermeerderd nu Vijf procent en tot een maximum van f 387,00. nieuwe AARDAPPELEN. Er waren heden nieuwe aardappelen aange- -♦oord door den heer L. v. d. 0<xrd: ze werden «•«kocht door den fruithandelaar Beden. Kruis- wog alhier. landstorm jaarklasse 1905. Vandaag had de keuring plaats voor de lands tormplichtigen, jaarklasse .1905. Onge schikt werden bevonden 75 man; geschikt 110, niet verschenen 97, tezamen dus 282. DE A.S. RAADSVERKIEZING. Inzake het door den gemeenteraad gedane voorstel om tot een compromis te geraken voor de a.s. Raadsverkiezingen, welk voor stel aan alle Kies ver cenigingen is gedaan, heeft de S.D.A.P. gisterenavond besloten het compromis te aanvaarden onder voorwa:tr eden le. regeling door een bijeenkomst van alle besturen der betrokken Kiesvereenigin- gen: 2e deze bijeenkomst treft een regeling die gaat in de richting van evenredige ver tegenwoordiging zonder echter dat thans een der aftredenden zijn zetel behoeft af te staan. Nader vernemen wij nog dat het laatste gedeelte van dit besluit zoo moet worden op gevat dat de in de eerste 2 jaren openval lende zetels aan de S.D.A.P. worden toege wezen, daar deze volgens evenredige ver tegenwoordiging recht zouden hebben op 9 Zetels volgens hun meening. Hedenavond vergadert de R.K. Kiesver- eeniging, alwaar de leden gelegenheid zul len hebben van hun gevoelen in dezer zaak te doen blijken. WEINIG BELANGSTELLING. Gisteravond hield Ds. van Wijihe en dir. Zeno Kamerling, de twee pretendenten naar Haarlrmseken Kamerzetel, ieder een politieke rodevoering de eenige die voor de Kamerverkiezingen in 1917 hier zullen ge houden zijn. De belangstelling was niet ver van het vriespunt af. In de vergadering, waar ds. van Wijhe sprak, waren goed ge teld 44 personen bijeen; in die, waar dr. Ka merling sprak, 60. Hierbij zijn geteld, behal ve de sprekers zelf, ook het comité, dat de heeren uiinoodigde, de pers, een inspecteur van politie enz. 'de vergadering, welke «net gebed werd geopend. Voorlezing geschiedde van den Brief met Kon. Besluit van het bijeenroepen der vergadering. Hierna herdacht de voorzitter het overleden lid der Staten Mr. G. A. van Hamel, als volgt: „Het zij mij veroorloofd een kort woord te wijden aan de nagedachtenis van het overleden medelid Mr. G. A. van Hamel. Met van Hamel is een figuur heengegaan, wiens herdenking mii tot groote droefheid stemt. Niet omdat de stof zou ontbreken om de veelzijdige schakeering te schetsen zijner schitterende qualiteiten, maar om dat het schier onmogelijk is, aan die eigenschap pen recht te doen wedervaren in het korte bestek van de huldebetuiging, die van deze plaats ge bruikelijk is. Man van de wetenschap in de eerste plaats heeft de heer van Hamel zijn krach ten en talenten ook in het actieve staatsleven dienstbaar gemaakt aan de gemeenschap en in uwe vergadering bekleedde hij de plaats, waarop niet alleen zijn uitnemend karakter, maar ook zijn beminnelijke inborst en zijn onkreukbaar karakter hem aanspraak gaven. Bij vriend en tegenstander geacht en gezien was het leedwezen eenparig toen hij in de vorige zomerzitting meende zijn plaats in het college van Ged. Staten aan jongere krachten te moeten inruimen. De wen seh toen uitgesproken dat hem nog vele jaren van otium cum dignitate mocht worden geschonken is niet In vervulling ge gaan en met weemoed herdenken wij nu uw afgestorven medelid van wiens rijke ervaring en ongemeene bekwaamheden de Provincie nog zoo ruimschoots partij had kunnen trek ken. Zijn nagedachtenis zal bij de Stalen van Noord-Holland in dankbare herinnering voortleven. Daarna werden als leden der Staten geïn stalleerd de heeren Jhr. mr. H. Gevers, voor het district Alkmaar en A. Asscher. Amster dam IV. Herna had de verkiezing plaats van de le den der Eerste Kamer. Gekozen werden de heeren R. de Boer U.-L., met 57 stemmen; J. Th. Cremer, U.-L.. met 52 stemmen; Mr. H. L. Drucker, V.-D., met 53 stemmen; D. J. van Houten, U.-L., met 56 stemmen: Mr. J. Kappeyne van de Coppello, U.-L. met 59 st.; Prof. dr. ,T. Kraus, U.-L.. met 57 stemmen; J. A. Laan, V.-Lib., met 53 stemmen: Mr. F. S. van Nierop, U.-L., met 54 stemmen; H. P. Staal, U.-L., met 51 stemmen. PERSONALIA. Ter gelegenheid van zijn 12i/2-jarig jubileum als voorzitter der vereeniging ".Kindervreugd" is aan den heer Vellinga, door een commissie uit de leden een souvenir aangeboden. De heeren F. Lieftinck en G. B. Crom- melin, die resp. als Keizer en 1ste Vinder van de sociëteit Trou moet Blycken bedankt hebben, zijn vervangen door de heeren Dr. J. P. Lotsy en Mr. A. H. J. Merens, waarvan de heer Lotsy waarschijnlijk als Keizer zal optreden. D© landstiormplichtige sergeanten M. G. Sell r ik kor, O. Hoving en W. J. P. van Rossnm ziin bij Ministerieele beschikking in positie ge lijk gesteld met den rang van Vaandrig en in gedeeld bij het 10e Regiment Infanterie. Tot bmnenlandache leden van de Maat schappij van Ned. Letterkunde ziin o.m. be noemd de heeren Just. Ha velaar te Bloemen- daal en dr. G. E. Opstelten. leeraar H. B. S. ta Haarlem. LEVENSMIDDELENBUREAU Verschenen is het finantieël verslag van het Gemeentelijk levensmiddelenbureau, alhier, van 1 Januari tot en met 30 April 1917. De rekening sluit met een totaal bedrag van f 59013.36. Aan salarissen werd uitgegeven f 8579.161/2 5 aan duurtetoeslag f 356.55. Over Januari werd door de gemeente aan het Rijk betaald als 10 pet. van het verschil tusschen inkoop en verkoop der distributiegoederen, het bedrag van f 7.268,25; over Februari f 11.642,82; over Maart f 1.812,551/2; over April f 5.070,85%, terwijl nog te betalen is 41.087,92 of tezamen f 66.882,40. De administratiekosten bedroegen van de gemeente te betalen een retributie van f 13.804,911/2. VERKIEZING VAN LEDEN VOOR DE EERSTE KAMER. Hedenmorgen kwamen de Staten van Noord- Holland in buitengewone zitting bijeen voor de Verkiezing van negen leden van de Eerste Ka- •her der Staten-G ener aal, in verband met de "otbinding dier Kamer op 27 Juni a.s. De commissiaris der Koningin in de provincie •^oord-Holland, Mr. Dr. A. A. Roëll, presideerde (Zitting van heden). Re c id i v i s t Terecht stond vanmorgen D. A. uit Wormer- veer, thans gedetineerd in het Huis van Be waring, die nog niet lang geleden 2 maan den in de gevangenis heeft geze.en wegens verduistering, en nu door de politie is be trapt, toen hij in het bezit was van een geel koperen stoomafsiuiter. Eerst beweerde hij het ding gekocht te hebben van een jongen, doch later bekende hij het werktuig gestoten te hebben. Het behoorde aan eea stoomtraw ler, en is ontvreemd uit een werkplaats, waar het ter reparatie was. Het O. M. be toogde, dat deze jeugdige bekl., 'n 21 jaar oud, niet buiten de gevangenis schijnt te kunnen. De eisch luidde één jaar met aftrek der prev. hechtenis. De ambtenaar wil op deze manier den bekl. in verbinding stellen met de reclas- seeringsraad, in de hoop, dat er dan van dezen cynicus, die niet 't minste toont, dat do eisch indruk op hem maakt, nog iets terecht komt. Mr. Feits, toegevoegd verdediger, ïefereerde zich aan het oordeel der rechtbank. Een avontuur van 10 heiboenders. Op drie Maart werd bij de firma van Bu- chem een partijtje heiboenders gestolen. Dit bleek later zekere v. d. H. te hebben ge daan, die al een oude klant van de Justitie is. De heiboenderdief verkocht de bezems voor een schijntje aan een besteller, die, van den prins geen kwaad wetend, naar de firma van Buchem stapte, om de boenders te koop te presenteerenHet geval was nu spoedig opgehelderd en de bezemlmndeluar kon zijn vrienden en geburen bijeenroepen, opdat zij zich met hein zouden verheugen, want i !le verloren schapen waren wederge- vondon. De boender dief krijgt 3 maand, n vrij logies ivan de regeering, als de rechtbank den ieisch van Mr. Nyssingh inwilligt. Ontrouwe dienstooae. De (dienstbode K., die al vele jaren in dienst Iwas bij oen Heemsteedsche familie, heeft op een slechten dag dne bankbiljet.en van f 10 gekaapt uit een kist in de linnenkast. Het was de inhoud der spaarpot van den 7-jarigen zoon. „Die had een goeie spaarpot," vond de president. Bekl. wist niet, hoe ze tot dezen diefstal gekomen was. Het O. M. ging na, dat de schade vergoed is, bekl. e n schoon strafblad lueft en in Heemstede gun stig bekend staat. Een en ander gaf den of ficier aanleiding, een voorwaardelijke straf te vragen, en wel van 1 maand. In staat van zenuw achtigheid. Op drie Maart was de bootwerker P. H. te Haarlemmermeer „in staat van zenuw achtigheid," toen hij bij Halfweg in gesprek was met den secretaris van het zïucenl'onds aldaar. Er ontstond een woordentwist, ten gevolge van een kwestie over een uftkee- ring, waarbij de bootwerker, die „loopend patient" was, op ,dat moment, zijn kracht zocht in geweld en den secretaris e©u fik- aschen vuistslag gaf op 't hoofd. Indertijd neeft hij aan do politie bekend, maar nu wist hij er niet veel meer van, alles schoof hij op rekening der buitengewone zenuw achtigheid. De straf wordt echter nog al niet groot, maar toch zal de beklaagde nog wel eenige keeron uitkcering moeten genié UITSPRAKEN. De Arr. Rechtbank, alhier heeft heden de volgende uitspraken gedaan; F. C., vischknecht te IJmuiden, diefstal 1 maand gev.straf; A. H., zonder beroep te Zandvoort, mish. en beleediging f 20 boete of 20 dagen hechtenis; C. H., zaakwaarnemer te Amsterdam, meineed, vrijgesproken; J. R. P., loopknecht te Haarlem diefstal f 20 boete of 20 dagen hecht.; K. G. en S. R., zonder beroep te Zaandam, vernieling f 10 boete of 10 dagen hechtenis; P. "W. wissel wachter de Velseroord, G. v. V., wegar- beider te Krommenie, diefstal, ieder 1 maand gev.straf; C. A. boekhouder te IJmuiden, diefstal, vrijgesproken; de navolgende perso nen allen overtreding distributiewet: P. E. v. R., groentenhandelaar te Bloemendaal, f 20 boete of 20 dagen hechtenis A. v. R., alsvoren; J. O. Bogte en J. D. Winkelier ster te Zaandam; F. J. en J. G., als vo ren; D. J., brugknecht te Sloten, f 12 boete of 12 dagen hechtenis; K. S., groentenhande laar te Heilo, f 20 boete of 20 dagen hech tenis. ROOMSCH-KATHOLIEKE KRING. Zondag a.s. houden do leden van den R.-K. Kring de Jaarlijksolie eerste aleremoene H. Communie, die geregeld onder het octaaf van het feest van het H. Hart plaats heeft. Om half aeht wordt tot intentie van den Kring een H. Mis opgedragen in de kerk van het Allerheiligst. Hart aan den Kleverparkweg, door een Eer waarden pater 1' ranoiseaan uit het klooster te Woerden; die ook de korte predikatie zal houden. WEER TWEE RIJWIELEN. Gisterenmorgen tusschen kwart over 10 en half 12 is een damesrijwiel gestolen, dat voor een winkel in de Groote Houtstraat stond en toebehoorde aan een juffrouw in Bloemendaal. Van de open ruimte bij de Mariastichting is gisteren een rijwiel gestolen, dat daar een poos onbeheerd had gestaan. HAARL. STOOMVERFFABRIEK. Op de heden gehouden jaarlijksche alge- meene vergadering van aandeelhouders wer den balans, winst- en verliesrekening goed gekeurd en het dividend bepaald op 10 pCt. (vorig jaar 6 pCt.) AANBESTEDIING. Bij de te Rotterdam gehouden aanbeste ding van Bestek Verf werken 1917 wegens het uitvoeren van veriwerken aan gebouwen, afsluitingen, enz. gelegen in de gemeente Rotterdam en op de lijnen RotterdamRo- sendaal, BredaLage Zwaluwe, Lage Zwa- luweMoerdijk en Lage Z.waluwe—'s Her- togeubosch, in 7 perceelen, was van de 20 inschrijvers, laagste inschrijver in massa; de heer H. J. Nelissen, te Haarlem, voor f 9580.Hetzelfde werk in zinkwit voor f 9100 CORRESPONDENTIE. J. O. K. te H., kom liever op ons bureau aan. Dan kunnen wii u gemakkelijker een advies geven. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 14 Juml\ P. Romenn en N. v. Maanenberg. G. F. E. W. Lowensteijn en M. Ef. de Vries. S. T. Portes-iee en O. M. Bust- man. GetrouwdJ. H. Terpoorten en M. S. H. A. van Weel. P. v. d. Sohaar en G. E. Kloos. Gebaren: 9 Juni d. van J. M. Ros-Severiinse. 12 Juni d. van J. L. Visser-Bakker. 13 Juni z. van C. Beukenka.mp-Sondervanz. van O. A. Drogtrop-de Weors. d. van M. Bottb0!ee-Warmordam14 Juni z. van M. A. ter Wolbeek-Tabbers. Overleden13 Juni K. O. Zemrowsky. 81 j., Maerten van Heemakefksitraat. BLOEMENDAAL. De heer M. Merens. alhier die gedurende biina 25 jaar als consul-generaal (1894) van Servië in Nederland optreedt» is door Z. M. koning Peter bevorderd tot 't Groot kruis in do orde van St. Sava. HEEMSTEDE. Do St.Ot. bevat de Kon. Be williging op do statuten van de N.V. ..Bloem bollenexport Mii." voorheen Kramer en Koen- derman, gevestigd alhier. Het kapitaal der ven nootschap bedraagt 150.000. verdeeld in 150 aandeelen, ieder groot duizend gulden, waar van een door de wet vereisoht aantal is ge plaatst. DE GROENTENTEFLT IN BOLLEN LAND. Gisteren vergaderde in het café „De Nach tegaal" te Lisse een twintigtal u de groot ste bloembollend andelaars en' kweekers uit het bloembollendistrict, welke met bun allen pl.m. 1000 H.A. bloem bol lengrond beteelen. Het doel dezer vergadering was, te bespre ken hoe de groente die door hnn wordt ge teeld, op de meest productieve wijze aan de respectievelijke koopers kan worden ge bracht. Na eenige besprekingen welke alle op de meest humane wijze werden gehouden, werd besloten tot oprichting van eetie vereeniging waartoe alle aanwezigen toetraden. Een bestuur werd geformeerd bestaande uit de heeren: A. J. Guldemond. Lisse; Johan Speelman, Sassenheim; R. A. van der Schoot, Hillegom; M. V. van Zanten, Lisse; en C. J. L. van der Meer, te Noordwijk. De contributie tot delging van eventueel te maken onkosten werd bepaald op 5 per hoofd en besloten werd de gelegenheid open te stellen tot toetreding dezer vereeniging, voor diegenen die zu uiunelden. DE LUCHT A A NV L OP t ONDEN. LONDEN, 13 Juni (V, D.) (Officieel) De verliezen, welke tot nu toe bekend zijn, ver oorzaakt door den luchtaanval op Londen, zijn: In de Oity 31 personen gedood en 67 gewond. De verliezen in de zone van Groot-Londen zijn nog niet bekend, doch reeds weet men, De heer en Mevrouw M. J. M. v. POLL-SM1TZ geven kennis van de geboorte van hun dochtertje HERMINE MARIA. Nijmegen, 14 Juni 1917. dat In een school in biet Oostelijk deel van Londen tien kinderen zijn gedood en 50 ge wond. Voor zoover bekend is reeds één vijandelijk vliegtuig neergeschoten. LONDEN, 13 Juni (V. D.) (Officieel). Het aantal slachtoffers van de luchtraid bedraagt tot nu toe 41 dooden en 121 gewonden. 3>e opgave is hog niet volledig. Verschillende scholen werden dadeliik ont- i'iïmd. Een school werd getroffen, terwijl een andere bom viel in een inrichting wa.ar 100 mannen en vrouwen werkten. De bovenste drie verdiepingen, werden totaal vern'eld. Het personeel had echter schuilplaatsen opge zocht. In een thee-verkoophuis werden 6 meisjes gedood en 16 ernstiggewond. In een jamfabriek werd een meisje gedood en 3 gewond. LONDEN, 13 Juni. Bonar Law dee'de in het Lagerhuis mede, dat bij den luchtaanval 80 a 90 personen gedood en naar schatting 400 gewond zijn. Verder deelde de minister mede, dat in Ash ton unaer Lyne (Manchester) een ernstige munitieontploffing heeft plaats ge had, doch dat deze in geen enkel verband staat met dén luchtaanval. "Een aantal perso nen zijn gedood en .gewond. .Van een trein welke door bommen getrof fen werd, werden 5 waggons Vernield en geraakten daarna in brand. Verschillende per sonen kwamen in de vla/amen om. HET AFTREDEN VAN KONING KON- STANTIJN. PARIJS, 12 Juni (Reuter). Een telegram van Maandagmorgen uit Athene zegt: Jon- nart had een samenkomst met Zaimis, waar in hij hem uit naam der beschermende mo gendheden den afstand vroeg van koning Konstantijn en een aanwijzing van den troons opvolger met uitsluiting van den kroonprins. Zaimis erkende de politiek van „désinte- ressement" der mogendheden, wier eenigdoel was het herstel van Griekenland's eenheid onder bescherming van de Grondwet, maar, antwoordde aan Jonnhrt, dat de koning zijn beslissing eerst kon nemen na een bijeen komst van den raad, samengesteld uit de oud-minister-presidenten. Hedenmorgen liet de eerste minister Jon- nart het antwoord van de Kroon weten door dezen brief: Mijnheer de hooge commissaris van Frankrijk, Groot-Britannië en Rus land 1 De voorzitter van den ministerraad heeft, na den eisch in Uw nota gesteld, dat Z. M. koning Konstantijn moet aftreden, de eer Uwe Exc. ter kennis te brengen, dat Z. M. de Koning, als steeds bezorgd voor het heil van Griekenland, heeft besloten met den kroonprins het land te verlaten en heeft als zijn opvolger prins Alexander aangewezen. DE AANKONDIGING IN HET LAGER HUIS. LONDEN, 13 Juni (Reuter). In het Lager huis kondigde Bonar Law, onder algemeene toejuichingen, het aftreden van Konstantijn aan, ten gunste van zijn tweeden zoon Alex ander, die de eed heeft afgelegd. (Veel gemompel in verscheiden deelen van het Huis). „Wjj hopen vervolgde Bonar Law dat deze gebeurtenis zal leiden tot de her- eeniging van Griekenland en het herstel der constitutioneele regeering." Lynch vroeg wat de regeering verwachtte te winnen door het aftreden van den Koning, wanneer dezelfde misbruiken zouden worden voortgezet onder een anderen naam. Bonar Law zeide: „Wij hopen een consti tutioneele regeering te winnen, als vertegen woordiging van geheel Griekenland." Swift Mae Neill meende dat het Konstan tijn was toegestaan zijn eigen opvolger te benoemen. Bonar Law zeide: „Mac Neill vergist zich door te zeggen dat de opvolger door Kon stantijn werd benoemd." DE GEBEÜKTENIISSEN TE ATHENE.' PARIJS, 13 Juni. Een telegram uit Athe ne, d.d. 12 Juni, zegt: De avond verliep kalm, behalve eenige uitzonderingen, waarin onruststokers alarm maakten en de orde op straat werd niet verstoor!. Men mag ver wachten, dat er geen wanordelijkheden zul len ontstaan. De troepen zijn ter beschikking gesteld van den hoogen commissaris, die bevel had den niét te landen vóórdat de Koning zijn beslissing zou hebben do.en kennen. - in Thessalië hebben de troepen der ge allieerden Ebassona bezet, zonder op verzet te stuiten, en nebben hun opmarsch zonder incident voortgezet. BERDiiJA, 13 Juni (V.D.) Oüicieel is bij het Grieksche gezantschap alhier niets be* kend van net attreucn vau koning constan ts n. PETEOGKAD, 13 Juni (VD) De aromoeme- raadsverkiezingen ziin in vollen gang. waarbii de vrouwen in grooten getale deelnemen, en hun sooiaal instinct toouen en onveiv.oeulb„ viiandlinnen blijken te ziin van de anarchie. Al dus vormen de moeders der patriotten eene op positie tegen de inspiratiën van de aanhangers van Lenin en liet in ter nationalisme. PETROGRD 13 Juni (VD) Het officieelc blad „Russikoje Invalid" zeer gewaardeerd in militaire kringen, wiist in een hoofdartikel de besluitvaardigheid en volharding der gealli eerde troepen. In het Engelsch offensief der laatste dagen, in de streek van Yperen op de lijn Ales- sinesWii tscliaete ziet het blad do beste be wijzen voor het onwankelbaar besluit der gea - lieerden, om den strijd tot het einde voort, te zetten. Daarna brengt het hulde aan de bond- genooten. die steun hebben willen verleenen aan de Kussen, opdat deze hunne organiaiiM konden voltooien om tot het offensief over le gaan en wijst op den moreelen plicht der Rus sen, dienvereenkomstig te handelen en zich do uiterste moeite te geven, om den verloren tiid zooveel mogelijk in te halen. BERLIJN. 13 Juni (Part. Tel.) De „Neue Züroher Zeatung" schrijft het volgende over den toestand aan de Isonzo: Door den Oostenruk- sdien tegenstoot is een hernieuwde bedreiging van den rechtervleugel van het Italiaanscbe Isonzo-front ontstaan, die voor de oorlogsope raties van gewicht kan worden genoemd aange zien het verder terugdrukken van dezen vleugel eeno inleiding kan zijn van een oprollen van e front, LONDEN, 13 Juni (Officieel.) Sedert 7 Junf1 maakten wii 7342 gevangenen, waaronder 145 officierende buit bsetond uit 47 kanonnen,' 242 machinegeweren 60 loopgraaf mortieren.' In luchtgevechten werden heden zes Duitscluf vliegtuigen aar beneden geschoten en tot daleir' gedwongen. Onze vliegtuigen kwamen behou- ^CT^DCTPocvr verliezen. ST PETERSBURG, 13 Juni. (Part.) Naar gemeld wordt, zou de vroecere chef van den oeneralen staf, generaal Denikin, tot opperbevel, hebber van de Russische legers aan het Oostelijk front, in plaats van Gurko, benoemd zijn. STOCKHOLM, 13 Juni. Uit Haparanda wordt geseind, dat er een groote spoorwegstaking dreigt uit te breken in Rusland, daar de bembten geen loonsverhooging ontvingen. Verder wordt bericht, dat er overal anarchie in Rusland heerscht en door de bevolking alom maatregelen worden beraamd, om zich te ver dedigen tegen rooverbenden. ST. PETERSBURG, 13 Juni. Minister Ke renski is door de bevolking van Moskou met evenveel geestdrift begroet als elders. Op hef Chodynskoje-veld hield de minister een revue over de troepen te Moskou, alwaar hij een rede hield ter eere van de Franschen en ten slotte uitriep: „Leve Frankrijk!" De inenigie hield daarna een geestdriftige betooging voor de Franschen. KEULEN, 13 Juni. De staking der vrouwelijke trambeambten is geëindigd. Zij ontvangen thans meer loon en meer vrije dagen. FRANKFORT, 13 Juni. (Part.) Volgens be richt uit Cassel heeft een groote boschbrand in het dal van de Beneden-Fulda tusschen Cassel en Hannmünden 5000 vierk. M. dennenhout ver teerd. Men vernioedi, dat er brandstichting heeft plaats gehad. DE DIEFSTAL BIJ BEGEER TE AMSTERDAM. Naar wii vernemen is het de Amsterdamsohe politie e-elukt op het. errootste sredeelte van de bii de inbraak bü de firma Baseer in de Leifl- sch ostra at hoek PrinseneTaeht S-estolen eeuden en zilveren voorwerpen beslas: te loarsMn. De drie daders zijn beruchte in brekers en ziin ge arresteerd. HAARLEM, 13 Juni 1917. Aangev. en ver kocht 40 nucht. kalveren 1016; Schapen aangev. 21 verk. 11 st. f 4228; Lammeren aangev. 13, verk. 13. 14 -8. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 14 Juni. Hoogste barometerstand 770.0 Wisby. Laagste barometerstand 765.4 Haparanda. Verwachting (van den avond van 14 Juni tot den avond van 15 Juni): zwakke tot matige wind, aanvankelijk uit westelijke richtin gen, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog behoudens kans op onweer, vooral in het noorden vrij warm. Heden overleed na een lang durig doch geduldig lijden onze geliefde Echtgenoot Vader Be huwd- en Grootvader den Heer PETRUS JOHANNES VASEN na voorzien van de H.H, Sa cramenten der Stervenden in den ouderdom van 57 jaren. WED. A. C. VASEN— v. Steen. H. VASEN. J. S. VASEN—Krieqe. D. J. C. VASEN. en Kleinkinderen. Haarlem, 13 Juni 1917. Z.B. Spaame 32. 14J3j Heden overleed te Abcoude in den ouderdom van 84 jaar onze Broeder en Zwager, de Heer 1415 M. E. LEUPEN— v. d. Berg J. LEUPEN. HAARLEM, 13 Juni 1917. gevestigd te Hoofddorp, Zal op Zaterdag, den 16 Juni 1917, des v.m. 11 uur (nieuwen tijd) te Hillegom, aan den Stationsweg, om contant geld, Een zwart bonten Pink-stier, 15 varkens (schrammen) 17 kippen, kloek met 12 kuikens, 5 konijnen, enz. 1416 Voorts: EtN BLÜtHIBüL- LLItSORTEERMACHINE,holbol- lenstellingen, bollengereedschappen, sorteertatel, kippengaas, een partij bruine boonen, een partij brandhout enz. enz, Te bezichtigen een uur voor den verkoop. ZEGT HET VOORT Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ter kennis van belang hebbenden, dat het verbod, om gas of electriciteit te gebruiken in bakkerijen tusschen des namiddags 9 uur en des voormiddags 5 uur, bij raadsbesluit van 6 dezer nr. 14 is opgeheven. HAARLEM, 14 Juni 1917. 1418.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1917 | | pagina 3