jteprmgsiMS. laatste nieuws 6EMEENTEIIJK miS- fNDERWUS IE UUUM. 26 Juni ioi en mei 6 iuii i9!7, KERK EN"SCHOOL ADVERÏEMTSEN PAARD. AARDAPPELEN oO ■Jtü Zware Mishandeling. KUNST. AGENDA 26 JUNI TELEGRAFISCH WEERBERICHT De Directeur van het Open baar Slachthuis maakt bekend, dat tot nadere aankondiging geen Regeeringsvarkens worden gedistribueerd. 1671 De maximumprijzen voor varkensvieesch blij ven echter gehandhaafd. Men wordt verzocht klachten wegens overschrijding dezer prijzen bij den ondergeteekenden in te dienen. De Directeur van het Openbaar Slachthuis, C. F. VAN OYEN. Aanbesteding VAN LEVENSMIDDELEN op Vrijdag 29 Juni Niderl. Veiea top MhondeniiiitbiutlL Keuring van Trekhonden. R. K. 2de Meisje °ajjr;.c:ni/ig. Tenslotte stelle.1 zij voor, aan den Horstermeerpolder een renteloos voor- Bchot te verleenen van f 17.000, ten behoeve Van verbetering dier polderwerken. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD HOLLAND. De eersle vergadering der Zomerzitting van de Provinciale Staten zal gehouden worden op Dinsdag 3 Juli 1917, des voormiddags te half twaalf uur in het Prinsenhof. Daarin zal worden voorgesteld, de stukken, voor zoover die onderzocht moeten worden, te stellen in handen van commissiën en die stukken, met de daarover uitgebrachte rapporten, te doen behandelen in een vergadering, op Dinsdag 17 Juli des voormiddags te half elf uur. Is te vijf uur de agenda niet afgehandeld, dan zal de vergadering, tenzij te voorzien is, dat zij binnen het halve uur afloopt, worden voortgezet op Woensdag 18 Juli des voormiddags te half elf uur. TWEE LEVENSGEVAARLIJK GEWONDEN. Zondagavond tusscben 6 uur en half 7 heeft zich eon ernstig geval van mishandeling af gespeeld in het logement van den logement houder S., aan de Korte Hofstraat. De 25-.jarige baukweker K. M. H. z.at aan een tafeltje met zekeren A. K.; ze kregen woorden en volgens de lezing van oogge tuigenmoet K. aan H. een slag" hebben toegebracht. Hierop ontstond een hoogloo- per.de twist, waarbij H. zijn mes trok, en aan A. K. een gevaarlijken steek in den buik toe bracht. De logementhouder S.. die zich met den twist nog heel niet had ingelaten, wil- de de vechtenden scheiden, waarop H. op den logementhouder toeliep en hem een steek in de zijde, onder het hart toebracht. De getroffenen, K. en S., werden naar het St. Eiisabcthsgasthuis overgebracht; beider toestand was levensgevaaidijk. K. had nog 2 onbeduidende wonden in den hals. ook door H. hem met het mes toegebracht, vóór dat de getroffene den levensgevaarlijken steek ontving. Het mes is in beslag genomen; het werd opgehaald in een rioolput nabij het logement. De dader is ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Haarlem. Ofschoon de dader wel een borreltje ophad, moet toch van dronkenschap geen sprake zijn. Naar wij in den namiddag ter plaatse ver namen, is de toestand van beide getroffenen bevredigend te noemen. JUBILE. Heden herdacht de beer J. J. Jansen» den dag, waarop hjj \rt)or 60 jaar in dienst trad bij de Haarlemsche Katoen Mij. De directie en 't personeel hebben dezen dag voor hem tot een onvergetelijken gemaakt. Des 's mor gens werd hij door de directie toegesproken, en werd hem een enveloppe met inhoud aangeboden, waarna hij met pensioen ging. Des 's middags werd hii door twee zijner kameraden per rijtuig van zijn woning ge haald, en daarna de fabriek binnen geleid, Waar de jubliaris door een zijner kameraden werd toegesproken. Hem werd overhandigd een prachtige meerschuimen tabakspijp, een bloemenmand en een enveloppe met een klein bedrag, waarna hij weder per rijtuig naar zijn woning werd gebracht, om den dag ver der genoeglijk bij zijn famillie door te bren gen. JUBILEUM. Zaterdag 30 Juni a.s. zal het 40 jaar geledien «iin dat de heer G. G. Bios zijn bekende zaak van galanteriën, bijouteriën en lederwaren in de Koningstraat 27 opende, PERSONALIA. Tot administratief ambtenaar bij de arbeids inspectie 3de klasse is benoemd W. Huizinga te Haarlem. re* DE COMMANDANT VAN HET TIENDE. Do Luitenant-Kolonel H. Berenschot. Com mandant van het 10c Regiment Infanterie is door den Inspecteur van den Geueeskundligien dienst van Landmacht, voor de verdere waar neming van den dienst ongeschikt verklaard en zal binnenkort het leger met peneioen ver laten. GEMEENTEZAKEN. Verhooging biidrage. B. en W. doen den ltaad een voorstel om do biidrage in de kosten voor openbare werken bij overdracht aan de gemeente van gronden aan de Zomer vaart te verhoogen in verband met de duurte der materialen. Financiëole besluite». B. en W. stellen den Raad voor de begroo- timg van inkomsten en uitgaven der goederen van de voormalige corporation varn neeringen, ambachten en bedrijven voor het dienstjaar 1018 Muitende in ontvangst en uitgaaf mot een bedrag van 3.045.89)4 en met een ver moedelijk batig saldo van 1300 goed te keu ren. B. en W. stellen voor, goed te keuren de 2e suppL begrooting 1916, van het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis, op een be drag van f 24.964.18'/a. Voorzitter Hcofdstem- bureau. De Burgemeester verzoekt den Raad voor de eventueel© stemming en herstemming tor benoeming van vier leden van den Raad» te hou.op 4 en 16 Juli a..s., als plaatsvervan gend voorzitter van hot hoofdatembureau in ii«t eeirste kiesdistrict te benoemen dien heer L. llodoo. Trekhonden. B. en W. adviseeren den Raad om af wij tend te beschikken op een verzoekschrift /Van het Hoofdbestuur van dc Ned. vereeni- jging tegen trekhondenmisbruik om te he ipalen, dat voertuigen met trekhonden be- jspannen alleen in de gemeente mogen wor sen toegelaten, indien die hondenkarren wor den voorzien van beweegbare boomen als bij {(Vierwielige rijtuigen is gebruikelijk. Zij deelen mede, dat de zaak hun volle sympa- Ithie heeft en dat zij gaarne den Raad een iVoorsfcel in den geest van 't adres zouden jdoeri. Maar, daar bij de behandeling van de wrekhondenwet in de Kamer de toenmali- jfe minister mededeelde, dat waar een ver- jOrdening gemaakt werdA zoogenaamd in het belang van het verkeer, doch met de strek king de trekhonden te beschermen, zij, als iin strijd met de wet zou moeten worden (Vernietigd, meenen zij niet aan het verzoek te kunnen roldoerr. Werkloosheidsverzekeri n.g. B. en W. stellen den Raad voor te ver klaren dat met ingang van den datum waar op het werkloosheidsbesluit 1917 in werking treedt, het gemeentefonds ter bevordering van de verzekering tegen de geldelijke ge volgen van werkloosheid ophoudt te bestaan. Zij deelen mede, dat 't hun voornemen is heidsfonds een commissie van advies te stich ten. De nieuwe regeling draagt vele be- moeiïngen aan Burgemeester en Wethou ders op, als bijvoorbeeld 't toezicht op alle plaatselijke werkloozenlcassen, de controle op de werkloosheid, enz. En 't komt aan B. cn W. voor, dat een voorlichting en overleg o.a. met bij de verzekering betrokkenen een goeden gang van zaken in dezen ten zeer ste zal bevorderen. Ook de omstandigheid, dat tot nu toe in het bestuur van het ge meentelijk werkloosheidsfonds leden van kas- besturen zitting hadden, door wier bemidde ling de verzekerden voor hunne belangen konden opkomen, pleit h.i. voor de instel ling van eene dergelijke commissie van voor lichting, waardoor, ook 11a opheffing van het bestaande fonds, de verzekerden eenigen in vloed zullen bljiven behouden. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 27 Juni a.s., des namid dags ten 1 y2 ure, in de Statenzaal (Prinsenhof). De volgende zaken zullen aan de orde worden gesteld; 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Procesverbaal opneming boeken en kas gemeente ontvanger. 2. Voorstel B. en W. machtiging af- en overschrijving begrooting huiszittende armen en stadsarmen- en ziekenhuis, dienst 1916. 3. Id. id. goedkeuring begrooting voorm. corporatiën van neeringen, ambachten en bedrijven, dienst 1918. 4. ld. id. id. rekening, dienst 1916, en begrooting, dienst 1918, Barbaragasthuis, en wijziging reglement voor die inrichting. 5. Id. ia. id. rekening en verantwoording Armenraad, dienst 1916. 6. Id. id. id.'goedkeuring 2e suppl. begrooting St. Elisabeth's of groote gasthuis, dienst 1916. 7. Id. id. vaststelling kohier plaat selijke directe belasting, dienst 1917. 8. Schrij ven Regenten St. Elisabeth's of groote gasthuis, met ontwerpverordening voor die inrichting, met nader schrijven Regenten 9. Voorstel B. en W. wijziging besluit d.d. 18 Augustus 1915 no. 11 (bijdragen kosten openb. werken Coöp. woning- vereeniging voor gem. personeel). 10. Id. id. ver huring grond Donkere Spaarne voor plaatsing tijdelijk veilingsgebouw. 11. Id. id. opheffing ge meentefonds ter bevordering van de verzekering tegen de geldelijke gevolgen van werkloosheid. 12. Verzoekschrift Hoofdbestuur Ned. Vereen, te gen trekhondenmisbruik, nemen maatregelen be perking gebruik trekhonden, met voorstel B. en W. 13. Voorstel B. en W. vaststelling rooilijn gedeelte Tempelierstraat. 14. Id. id. id. id. ge deelten Raaks, Ged. Oude Gracht en Zijlstraat. 15. Benoeming stembureau's verkiezing leden Raad. 16. Benoeming Commissie bezwaar schriften in zake de plaatselijke directe belasting. 17. Id. id. onderzoek mogelijkheid afschaffing nachtarbeid bakkers. 18. Aanbeveling Regenten St. Elisabeth's of groote gasthuis benoeming geneesheer-directeur. 19. Schrijven B. en W. be noeming lid Burg. Armbestuur. 20. Voordracht id. id. onderwijzeres school voor uitgebreid L. O. lett. C. 21. Id. id. id. onderwijzer school no. 6. 22. Id. id. id. id. id. uitgebreid 1. 0. lett. A. TENTOONSTELLING VAN DECORATIEVE ONTWERPEN VAN L. ZWIERS IN HET MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. Ongeveer honderveertig ontwerpen voor be- hangels, weefsels, maquettes, tapijten en ver pakking, van den .architect L. Zwiers wa ren voor kort tentoongesteld in het stede lijk Museum te A'dam. Eten 40-tal hiervan, alle ontwerpen voor wand bekleeding, zijn tot 30 Juni te bezichtigen in het Museum van Kunstnijverheid. Reeds in. de oudste tijden werd aan de bekleeding en versiering van het wandvlak bijzondere aandacht geschonken. Bij de oude zwervende volken vormden sterk geweven stoffen de wanden der tentwoning. Als mid del tot bekleeding van wadden enz. gingen deze weefsels over üi de blijvende woning, lerwjjl zij met den toenemenden zin voor het schoone steeds rijker en kunstiger wer den versierd. Met de Arabieren kwam ook deze kunst naai" Europa. In de 14e16e en 16e eeuw bracht men 't in de Nederlanden tot groote hoogte in het vervaardigen van gewerkte behangsels. Beroemd zijn de be hangsels die Paus Leo X liet weven door Pieter van Aalst te Brussel naar die cartons van Eafaël. Daar naast vond het beschilderen van linnen en zijden behangela toepassing Ook in Frankrijk waren geweven behang sels zoer gezocht en werden aangeduid met den naam gobelin. De wenscli om een min der kostbare en meer duurzame schoone wand- bekleeding te verkrijgen leidde tot de toe passing der lederbehangsels. Daarna kwamen de wasdoekbehangsels, katoenbehangsels en anderen, terwijl in onzen tijd de papierbehang sels de overhand hebben. Dat Ihet met de schoonheid hiervan niet altijd teven goed gesteld is bewijzen de veie producten van wansmaak die ons dagelijks onder het oog komen. Met de nieuwe richting in de bouwkunst, binnenhuiskunst en kunst nijverheid is ook hierin verbetering gekomen. Kunstenaars ontwierpen motieven voor be- kleedingstoffen en behangsels, fabrikanten wisten zich hun medewerking te verzeke ren en zoo is reeds veel góeds tot stand gekomen. Onder de goede ontwerpen voor wandbe- kleeding en behangsels, kunnen die van Zwiers gerekend worden. Toch viel ons, na de groote roep die en van uitging, deze ten toonstelling niet mede. Wel bezitten vele dezer ontwerpen een groote rijkdom in kleur en samenstelling der motieven, doch dikwijls lij ken zij ons als vulling van een wandvlak van eenige afmeting niet bijzonder geschikt. No. 37—110 waarin een fel rood en paars, groen en oranje, geoontoureerd met goud, doet hier in kleine afmeting wel mooi doch aal bij toe passing jn een geheel vertrek vermoeiend; werken. Toch is hier veel bereikt, wc za gen oompositie's die herinneren aan weel derige mozaïken, andere aan kostbare Chi- neesche weefsels en Oostersche tapijten. Fraaie, vaak op ongeziene wijze geslyleerde, dier- en plantmotieven groeiden tot een schoon geheel. Het is niet de strengheid van een Lebeau, de geometrische gronds'.ag zooals anderen dit deden, doch eerder een dartel spel van lijn en kleur. Vooral voor (Ü'en sierkunstenaar, en hen die in deze richting studecren, is een be zo en aan deze tentoonstelling aan te bevelen. M. v. d. W. SCHOUWBURG. Bioscoopvoorstelling. Wegens de vertooning der film klucht „Zee- nymphen" moeten wij het bezoek der bios coopvoorstelling in den Schouwburg ditmaal met nadruk ontreden. 'Dit is een dier filmen, waarin met onver- antwoordeliike luchtigheid over lang niet on schuldige dingen wordt heengelachen. Indien deze film vervalt of vervangen wordt, kan een bezoek der voorstelling geen schade doen. PROGRAMMA VAN DE ORGELBESPELING in de Groote of St. Ravokerk op Dinsdag 21 Juni 1917, d<m namiddags van 2—3 uur, door Mejuffrouw N. A. M. Barbas. Programma,. 1. Fantasia et Fuga o.moll, J. S. Bach. (3de Band). 2. Invocation, J. Lemmens. 3. Sonate (neunter Psalmton), Tempo moderato, Inter- (mezzo, Fuga Cromatica, J. Rheinberger. 4. Allegretto si min, A. .Guilmant. 6. Prelu dium, G.gr.t., J. S. Bach. 6, Cantilène pasto- rael, B. ten Gate. DE WEDSTRIJDEN VAN DE KONINK LIJKE. De Kon. Roei- en Zeilvereeniging te Am sterdam heeft haar driedaagsche wedstrij den gehouden, die uitstekend geslaagd zijn en Zondag bijgewoond werden door Z. K. Et- Prins Hendrik. Namens de roei- en zeilvereeniging het Spaarne werd deelgenomen door, een ploeg roeiers aan de race tweeriema-overnaadsel- gieken voor beginnelingen. De ploeg bestond uit; roeiers K ars eb oom en Loonen; stuur man Scheltema. Het Spaarne hield zich goed, wist allengs den voorsprong op den mede dinger De Laak te vergrooten en won met vele lengten in goeden stijl. Tijd 10 min. 55 sec. Een deputatie der dames-leden beproef de haar krachten in 't nummer stijlroeieo voor dames. EEN RECORD. Bij den op 24 Juni 1917 te Eindhoven Be houden sportwedstrijden werd het kam pioen- schap voor Nederland in hardiloopen behaald door den milicien M. G. van Riel van het 10e Reg. Inf. 1500 M. in 4 min. 25 Beo. 1 O-UREN-RIT EN 100 K.M.-TOCHT. Alhier is een ..Haarlemsch Sport-Oomité" (gevormd, met het voornemen in de maand Juli a.s van hier uit ©en 10-uren rit en een 100 K.M. tocht voor wielrijders (op denzelfden dag) te houden. De regeling is 1-q handen van de heeren H. Buiskool Hz., deelnemer aan 12- en 24-uren rittenG. H. Stouten, wielrenner en O. L. F. Sarlet, consul van den Alar. Ned. Wielrijders Bond en gedelegeerde van d)en Belgischen Toeristenbond. ren aan den nian te brengen in 't Krom. na.- bü de Bakrnesserkerk, waarin dienst gehou den werd. Hij sloeg op zijn gong. welk geluid in de kerk hoorbaar was. De koster wilde don man al gaan waarschuwen, toen de politie hem juist betrapt had op zijn verboden prak tijk. De gong word in beslag genonrm en de man krijgt een verhaal, omdat godsdienst oefeningen ongestoord moeten kunnen plaats hebben. T>E A GENTEN-KLEEDTJ. De politieagenten dragen, met irsrsng van gisteren, de nieuwe uniform. Dez.e is van donkerder laken dan 'V vorige. De rende uit monstering is vervallen en vervangen door een blauwe. De korte jn® is voorzien var. één rïi knonnen en een blauwen kraag. De agenten 2e klasse dragen één zilveren hies, de agenten le kl. 2 zilveren biezen op eiken mouw. De roede bies op de pet is ook ver anderd in blauw. R. K. GEMEENTE-WERKLIEDEN. Dinsdag 26 dezer houdt de vereeniging van bovengenoemde werklieden een belangrijke vergadering. Op de agenda staan verschillende mede deelingen betreffende de verrichte werkzaam heden, o.m. in verband met die actie inzake de herziening van het werkliedenreglement, Alsmede het verslag van de gehouden Bonds- verga.dering in Den Bosch nlt te brengen door den secretaris, den heer F. Pouw. Als spreker treedt nog op de heer Kamer beek met het onderwerp: „Offervaardigheid." Ook onzerzijds wekken wij de leden pp, deze vergadering niet te verzuimen. VERDRONKEN. Gisterenmorgen ongeveer elf uur was de 16-jarige J. M„ wonende in de Da-Oostastraat met zijn broer aan het zwemmen, in het Zuider-Buitenspaarne, nabij de houtzaagmolen. De jongen, niet erg bedreven Jn het zwem men, geraakte in de vaargeul en zonk. Hij greep zijn broer vast. Deze maakte zich los en begaf zich naar den kant. Tben even later eenige personen in een bootje paseeerde, werden deze door het hulp geroep van den anderen jongen opmerkzaam gemaakt. Direct stelde men pogingen in het werk om hem op te halen, wat na eenige tijd1, met behulp van een haak van een jacht gelukte. De reddingsbrigade was spoedig ter plaatse, doch hoewel men direct kunstmatige ademhaling tpepaste, gelukte het toch niet de levensgeesten weder op te wekken. Dr. de Jong kon slechts den dood constateeren, KALLE DJOMPO. De vergadering der cul tuur-maatschappl} „Kalie Djompo," Zaterdag' gehouden, hoeft het dividend bepaald op 20 pOt.; het is be taalbaar gesteld ten kantore van de firma Everhardi tfie Amsterdam en bjj den hoofd agent, de Koloniale Bank, te Soerabaja, van af (25 Juni. Tot directeur is gekozen de heer Mr. IJ, W. E. F M. Francken, Het kontoor blijft gevestigd Staten Bolwerk 3. AANGEHOUDEN. 1 De Montenegrin S. M. en de Amsterdam mers N. G. van R. en F. van Bj die vier rijwielen in de gemeente Haarlemmermeer hebben gestolen, zijn op last vain den bur gemeester ter beschikking van die justitie alhier gesteld en overgebracht naar hier. De aangehoudenen hebben na een lang durig verhoor ook nog bekend den diefstal van een rijwiel te Amsterdam en een te Haarlem alsmede van 11 paardenstaarten te Haarlemmermeer. Behalve de vier eerstgenoemde rijwielen neeft de politie thans ook beslag geifegd op het irijwiel en op de afgesneden paarden staarten. 1 Uit alles blijkt, dat door de arrestatie van dit drietal de hland is gelegd op een be ruchte dievenbende. POLITIENIEUWS. Sedert de laatste opgaven zijn gestolen een heeren- en een damesrijwiel. Op het politiebureau is een vrmoede- üjk valschen gulden gedeponeerd. Een aantal wielrijders is beknerd we gens rijden zonder Jicht. De politie heeft aangehouden een woon wagenbewoner. die verdacht wordt van dief stal van oude ijzeren lantaarnpalen^ ten nadeelo van de gemeente Haarlemmerliede, VERKEERDE RECLAME. Eep IJsco-venter trachtte gisteren zijn wa- HET BELASTING KOHIER. B. en W„ die, zooals men weet. het per centage op 5.1 hebben bepaald inplaats van op 6.1, stellen den raad voor, het kohier der plaatselijke directe belasting naar het inko men, van de personen, die voor hoofdverblijf zijn aangeslagen, vast te stellen als volgt: aantal aangeslagenen 16.543; beschreven inko men 26.905.550, aftrek naar art. 11 der ver ordening 8.721.950; belastbaar inkomen 18.183.600, bedrag van den aanslag 927.368.60: en het kohier der forensen op 30.277. Gelijk gezegd, was de vermindering van het belastingpercentage vooral te danken aan een groote toeneming van het belastbaar inkomen. Welnu: een vergelijking- met verle den jaar leert, dat het belastbaar inkomen is toegenomen met ruim 8 millioen gulden! Het aantal aangeslagenen ging met 1600 vooruit. Terwijl het beschreven inkomen ver leden jaar 23.020.500 bedroeg, bedraagt dit nu zooals hierboven gezegd bijna 27 mil lioen. DE EERSTE. Heden werden aan de veiling van de veiling- vereeeniging „Concordia," alhier, de eerste heerenboonen aangevoerd. VOLKSCONCERTEN. Door de Concertvereeniging „Haarl. Mu ziekkorps" zal naar aanleiding van de min dere concerten die zij in "Trou" geeft, een vijftal volksconcerten in de „Bron" gege ven worden tegen een entreeprijs van 11 cent, te beginnen met a.s. Zondagavond. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 22 Juni z. van C. M. Kemper- Alders. z. van J. M. S. Schoppenhorst van Roon. 23 Juni z. van G. P. Ha gen—Verzijlberg. z. van J. M. Trap— Termaat. 24 Juni d. van R. de Lugt Theunissen. z. van P. v. Harten—van Iperen. d. van M. E. v. MourikAlle man. d. van J. v. Dijkde Vries. 25 Juni a. van J. C. de VriesRamak. Overleden: 23 Juni H. Roeper, 72 j. Turf- steeg. 25 Juni J. K. Karis, 40 j. Nauwe Geldeloozepad. Gebouw S t Baf o Smedes traat 23 Leden Kalk- en Steen, 8l/t uur Bestuur Haven ien Transport, 8 uur Leden ge meente-werklieden, 81/5, uur. Oanöidaatstelling Gemeenteraad. Gebouw St Martbavereen. Kleine Houtweg 18 Betrekkingbureau geopend van 3—4 uur. Groote Kerk 2—3 uur Orgelbespe ling. 1 1 1 Bisschoppelijk Museum Jausstr. 79 geopend eiken dag van 10i uur tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zater dagen en B.-K. feestdagen. HEEMSTEDE. Getrouwd: J. Otte en A, Mudde. Geboren: 2. van J. Jansenvan Zanten. d. van M. J. v. ff. Helm geb. Base Mac- kay. z. van J. O. Vinkvan Dijk. y Overleden: M. Putker geb. Berbée, SI j. M. Zegers wed. M. OBeutler ,86 j. A. Hibma, 39 j. SCHOTEN. Een groepje woonwagenbewo ner* sloeg Zaterdagmiddag hun kampement op, op den Rijksstraatweg tegenover het Raadhuis. Niet alleen verlangden zij broodkaarten, maar ook gelid. Om van de last af te zijn werd hun eenig geld gegeven, en vervolgens werden ze onder politie-geleide naar de Vel- sergrens gebracht. De aardappelhandelaar van Deunsen ver deelde Zaterdagmiddag ongeveer 40 zak niei11- we aardappelen, waarvan geheel iSchotcn wilde mee-eten. Honderden verdrongen zich voor en in den winkel, waarbij de politie hulp moest verleenen. Natuurlijk moesten er meer zónffeT, dan mèt aardappelen naar huis. SCHOTEN. Met een straal op de waterlei ding wist omze brandweer Zondagmorgen een begin van brand te bliueaohen in een aohuur achter het perceel Lombobstktaart;, bewoond door den orgelmaker v. G. Op den zolder van bet schuurtje, dat als magazijn dienst deed wiaa hot vuur ontdekt. De oorzaak is ombe kend. van den vooivMisiinn'renden boek. welke nog i" liet bezit van den vijand was. Ten N. O. van de Moisv-boeve bij Ilurtebise en op den linker- Maa.ioover artillerieactie. LONDEN. Een telegram uit Athene meldt', dat .Tonnaxt en Zaimis op aud'ientie zijn geweest bij Koning Alexander. liet ministerie- is sfgwtreden. Venizeloa is met de vorming van een nieuw kabinet belast. PETROGRAD. (Officieel.) In Galicië im de streek van Grabkovtze trachtten sterke vijan delijke verkenningriroepen onze verkenners te omsingelen, doch zij werden door een onzer compagniën teruggeslagen. Bij Presovtze werd een verkennersafdeeNng van luitenant' M^uravnew door Ooetenriiksobe soldaten omsingeld, doch alle menschappen wis ten onze linie nog te bereiken door de omsin geling te verbreken. De luitenant weTd ernstig gewond. Op het overige Galicisohe front geweervuur. Op het, Kaukasns-front geweervuur en pa- tro 11 i 11 egeveeh ten. HET NEDERLA/NSOH S.S. „TELEGRAAF XVHI" IN DEN GROND GEBOORD. Zondagavond zijn te Sdheveningen aange bracht 10 schipbreukelingen van het atoom- schip „Telegraaf XVIII," welke door die „Seheveningen 60" tien mijlen uit do kust wer den opgepikt. Het sohip ia Zondagmorgen te vier uur door een Duatache duikboot m den grond geschoten, 26 mijl ton westen v«m Hoek v. Holland. Do 10 aangebrachte schipbreuke lingen vormen de geheele bemanning vain bet- tot zinken gebrachte stoomschip. Er waren geen gewonden. De aangebrachte bemanning had ©en paar uur in een open 00 f®0 rond gedreven, alvorens zii door do „Sehovenin- gen 60" werd opgepikt. Gieter en avond laat zim de schipbreukelingen nog van Schevenangen naar Rotterdam vertrokken. PARIJS. (Officieel.) Avondcommnnimié, Oostelijk van Vauxulllon heroverden wii door een hevigen tegenaanval het grooste gedeelte DIOC. VER. VAN R. K. ONDERWIJZERS. Naar wij vernemen zal He voortzetting der 24ste Al gem. Verg. der "D. V. plaats hebben op 29 Juni a.s. te Leiden, in het Café Restaurant „Zomerzorg" over het sta tion. Aanvang der Vergadering 11 uur. Medegedeeld door 't Kon. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 25 Juni. Hoogste barometerstand Zuid-Oost Duitsch- land onder 770; laagste barometerstand Hel der 763.5. Verwachting (van den avind van 25 Juni tot den avond van 26 Juni): zwakke tot matige Zuidelijk tot westelijke wind. Half tot zwaarbewolkt Waarschijnlijk enkele onweers- o-f regenbuien. Iets warmer. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze kleine lieveling BETSIE in den leeftijd van 9 maanden. Hare diepbedroefde ouders J. N1JSSEN. 1672 O. H.N1JSSEN—Janssen. Gelegenheid tot inschrijving van leerlingen (zoowel meisjes als jongens) voor den cursus 19171918, bij het Hoofd der School No. 6 aan de Tempeliersetraat No. i. van op eiken werkdag, des voormiddags van 81|2 tot 9 uur, en ook behalve op Woensdag en Zaterdag des namiddags van l'/2 tot 2 uur. 1670 Schoolgeld voor een geheelen cursus f2.(minvermogenden f 1 en onvermogenden kosteloos). Regenten van het Sint Elisabeth's of Groote Gasthuis zijn voornemens des namiddags 2 uur de gewone driemaandelijksche aanbesteding te houden. Voorwaarden ter inzage op eiken werkdag bij den Huismeester. Inschrijvingen, niet op model for mulier komen niet in aanmerking. De aandacht wordt er op geves tigd dat ook varkensvieesch en busgroenten worden aan besteed. 6166 AMSTERDAM. op Donderdag 28 Juni I9I7( des voormiddags te 10 uur te Hoofddorp. Zie aanplak- en strooi biljetten. 1606 HET HOOFDBESTUUR. Te koop aangeboden een goed bij den weg loopend xiwarf paard! mak fn alle tuigen. Te bevragen Molensteeg 29, Haarlem. Beste aardappelen te koop btj NIC. ROOZEN 8t Zonen, Benno» broek. Per 1 Augustus gevraagd netjes kunnende tafeldienen en wer ken. Zij, die kunnen koken, genieten de voorkeur. Aanmelden na 7 uur 's avonds. Mevrouw MULDER, Zijl- weg 21.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1917 | | pagina 3