KERKBERICHTEN a!?u December waren totaal aanwezig 533 -"««naren en beambten. De mutatiën van het Wegend personeel waren wederom geringer 't vorig jaar, en aanmerkelijk geringer aan yoegere jaren. Bij de mannel. verplegenden be- ?^oeg 't 2, of 2.2 pet., bij de vrouwelijke 46 of '0.8 pc{ Verleden jaar waren deze cijfers resp. pet. en 18.1 pet. De invoering van den 10-urigen werkdag en ton. den vrijen dag per week kwam dit jaar voor J"® tot stand, met uitzondering van de wachten, ■J'e nog 11 uur dienst hebben. Een spoedige {'"orziening hierin kan tegemoet worden gezien, [jet getal verpleegden bedroeg op 31 December -> waarvan 668 mannen en 710 vrouwen. jGrig jaar waren deze cijfers resp. 1372, 672 en j.yO. Er stierven 54 mannelijke en 75 vrouwe- '■ike verpleegden; er vertrokken resp. 31 en 57, 01 vestigden zich 81 mannelijke en 142 vrouwel. Verpleegden. Er woonden 13 beambten en 335 leden van 1 personeel in 't gesticht, zoodat 't totaal der bevolking op 31 December 1726 was. Het aantal ontvluchtingen bedroeg 7, geener- 'ei nadeel is er uit voortgevloeid. Twee gevallen Van besmettelijke ziekte deden zich voor. De be hoefte aan een betere barakruimte werd daar door duidelijk gedemonstreerd. In de richting e®er meer vrije verpleging werd ook dit jaar toet kleinere middelen doorgegaan. Op 31 Dec. V'aren er 299 R.-K. patiënten. Omtrent „Duinenbosch" lezen we in het ver lag o. m.: Het personeel bedroeg in 1916 totaal 315 personen. Herdacht wordt het overlijden van den geneesheer-directeur, dr. J. W. Jacobi. De mutatiën in het personeel bedroegen 34.8 pet. Voor vrouwelijke en 15.7 pet. voor mannelijke Verplegenden. Op 31 Dec. waren 728 patiënten aanwezig, nl. 363 vrouwen en 365 mannen. Er 'varen 329 rijks- en 399 gemeente-patiënten. VAA? ONZE De Arrondissements-Rechtbank alhier deed gisteren de volgende uitspraken j M. M. B. en G. W. Ff., zeelieden te Haarlem, diefstal, de le zes weken, de 2de vijf maanden k'ev.straf. J. V, varensgezel, gedetineerd alhier, Medeplichtigheid aan diefstal, 6 weken gev.straf. N. S., opperman, F. T., werkman, beiden te Be verwijk, C. F. B., metselaar te Amsterdam, dief- 6tal, ieder 6 weken gev.straf. W. W., fabrieks arbeider te Koog a.d. Zaan, niet aangeven voor de militie, 14 dagen gev.straf. M. J. S., smids knecht te Koog a.d. Zaan, als voren, 14 dagen ëevatraf. H. v. A., opzichter te Velsen mis handeling, f 15 boete of 15 d. h. J. J. S., va- vensgezel te Velseroord, heling, 4 maanden gev. straf, en wegens overtreding der Distributiewet de volgende: A. M. M. M., huisvr. K. E., zon der beroep, te Amsterdam, 2 boete of 2 d. h. w. S., groentenhandelaar te Zaandam, f 5 boete 5 d. h., P. B., groentehandelaar te Zaandam, al« voren, H. G., te Zaandam, als voren, K. de winkelier te Zaandam, als voren. H. M., toager te Zaandam, f 20 boete of 20 d. h., D. groentenhandelaar te Purmerend, vrijgespro- r®. J. O., groentekweekei te Zaandam, 10 jtoete of 10 d. h., J. M., te Aerdenhout, C. j. M., ,e Haarlem, P. R., te Heemstede, fabrikanten, overtreding Rijksbelasting, ^allen vrijgesproken. .ZANDVOORT. In de Raadsvergadering van Woensdagavond, onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer Beekman, waren alleen tegenwoordig de heeren v. d. Werf, v. d. Plas, Slagveld, Siegers, Groen en Koning, j opening der vergaaermg werden de notu- der vorige vergadering voorgelezen en vast gesteld, waarna mededeeling werd gedaan van ^gekomen stukken. Naar aanleiding van een adres, houdende kjachten over schade welke des nachts aan mate rialen aan het strand wordt aangebracht door baldadige handen, stellen B. en W. voor aan dit college een crediet van f 300.te verleenen, teneinde eenige tijdelijke nachtwakers aan te toetien. Dit voorstel wordt na eenige discussie h. s. aangenomen. Aan de orde komt een voorstel van B. en W. ton het percentage der directe belasting te ver lagen en te stellen van 5 op 4 pet. De heer Koning heeft geen bezwaar tegen Verlaging van het percentage, doch geeft in overweging dit op 4y2 pet. vast te stellen, en eventueele kleinere posten ten laste van de be grooting te stellen, welk voorstel een bestrijder vindt in den burgemeester, die daartegen aan voert dat men de ..lasten" ook wel ten deele toag overlaten - e geslachten. Na nog ee het voorstel van en W. mei r en 1 tegen (van den heer Kom. „en. Goedgekeurd vervolgens een suppie- toire begrooting 1916, de staat van af- en over schrijvingen over den dienst 1916, de staat van betalingen uit de onvoorziene uitgaven over dat- Zelfde dienstjr het kohier schoolgeld. Benoemd v> -en commissie, bestaande uit de heeren v. u. Plas, Siegers en Groen, tot onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw ge kozen raadslid, den heer T. Molenaar. Deze commissie, na eenige minuten in beraad te zijn geweest, verklaa# bij monde van den heer v. d. Plas dat de stukken in orde waren en adviseert den heer Molenaar als lid toe te laten. Aldus wordt besloten. Het maximum der plaatselijke belasting naar bet inkomen wordt op voorstel van B. en W. toet algemeene stemmen verhoogd tot f 100,000. Aan de orde komt het voorstel van B. en W.; «en som tot ten hoogste f 200 uit te trekken als bijdrage aan de werklozenkassen. Na breedvoe rige besprekingen wordt het voorstel z. h. s. aan genomen. Naar aanleiding van het laatste punt 10 van :«e agenda, besprekingen over het voorstel om rent de nieuwe verordening voor de heffing eener 'Plaatselijke directe belasting naar het inkomen, to een schrijven ingekomen van het lid Wijsman, 'tozoekende dit punt van de agenda af te voeren! De voorzitter stelt echter voor de besprekin gen wel te houden, doch in besloten zitting, wijl bet toch slechts voorloopige besprekingen nog toillen zijn. Aldus wordt besloten. Bij de rondvraag dringt de heer v. d. Plas toi op betere naleving der politieverordening at betreft het verbod op Zondag luidkeels te bepen bij het venten. Spr. wenscht ook bepalin- !<to opgenomen te zien tegen het gebruik om etsen voor stalling aan den weg aan te nemen toi vreemdelingen; de heer v. d. Werf klaagt v/r het innemen van vaste standplaatsen door (T.'.ers in de Kerkstraat en de heer Koning aan op een voorschrift, waarbij wordt i togesteld dat de Bakkerstraat slechts aan één 'ri mag worden ingereden. bJJe burgemeester zegt voor al deze vragen vtoweging toe. i1'erna gaat de Raad in geheime zitting. «ENNEBROJ8K. Bij enkel© oandidaat-etel- ling zijn geKozen tot leden van den gemeence- raad, de heeren R. O. v. d. Vossen, aftren P, Zeestraten, in de plaats van den heer L. P. Rooien (aftr.). t UIT DE ZAANSTREEK ZAANDAM. Voor een tamelijk onbelangrijke agenda kwam de Gemeenteraad Woensdagavond bijeen. Op den heer Wag-enaar na die on gesteld is was de Raad voltallig. Van de ingekomen adressen noemen wii dat van de vereeniging „Centrale Ambachtsschool voor do Zaanstreek", waarin zii bezwaar maakt togen het betalen van huur voor gemeente- perceelen, waarin de school voorloopig zal wor den begonnen. Het adres werd om "prae-advies gei&teld in handen van 13. en W. Aan de iZaan- daimaehe Voetbalvereen. „Geel Blauwword vergunning verleend een terrein in huur uit gegeven voor tuingrond, voor voetbalspel te gebruiken, omdati er op 't terrein toch niets wil gtroeien. Het terrein is gelegen aan de Nieuwe Zeehaven. Afwijzend werd beschikt op een adres van den heer F. van Pelt, tot wijzi ging der verordening op het gasgebruik. Eenige discussie ontspon zich over een adres van P. J. A. Lubaeh e.a., sigarenwinkeliers, om ver gunning om de sigarenwinkels tot 9 uur open te mogen houden. De grootste grief van de winkeliers, bleek wederom te ziin het verkoo- pen, na sluitingstijd, van sigaren enz., door de caféhouders. De beschikking op het adres was afwijzend, doch door het college van B. en W. en door den burgemeester als hoofd der politie zal al 't mogelijke worden gedaan om dezen verkoop tegen te gaan. Wil dit echter niet ge lukken, dan aal spoedig een voorstel komen de café's geliik te sluiten met de winkels. De caféhouders ziin dus gewaarschuwd. Het is in hun eig- belang dat. rij met den verkoop van sigaren na 8 uur des avonds ophouden. De heer Baas kapittelde den Raad nogmaals over ziin laksohe houding tegenover de caféhouders en wensohte voor allen een geliik sluitingsuur. Na de ingekomen stukken afgehandeld te hebben, deelde de voorzitter mede dat B. en W. uiting hebben gegeven aan den wensch van den Raad. i.z. de kosten van het onderwiis voor leerlingen der H. B. S. en Handelsschool, die van buiten Zaandam komen. Zii hebben die gemeenten aangeschreven, dat zii de res- teerende kosten, na aftrek van rijkssubsidie en schoolgeld, moeten bijbetalen. Die kosten zijn per leerling van do H. B. S. 132.per jaar en voor de Handelsschool 123.per jaar. De wethouder van openbare werken vertelde dat de aannemers in Zaandam weigeren in te schrijven voor aanbestedingen onder de nieuwe besteksbepalingen. Besloten werd de aannemers niet toe te geven en de noodige werken in eigen beheer uit te voeren. Voor een werk het verbouwen der hoofdenwoning van school O aan 't Kalf was reeds een aanne mer gevonden, door bemiddeling van den heer Francken. Een soort onderkruiper dus van de andere aannemers. En dit vindt het sociali»- tiaahe gemeentebestuur goed? Een prachtig steil Verschillende voordrachten gingen ver volgens zonder discussie onder 'den hamer door. Besloten werd o.m. tot aankoop van grond, gelegen nabij het terrein voor de Ambachts school. groot pi.m. 3000 M2. voor het ev. stichten van woningen voor het leeraarpetr&o- neel. Vaakgesteld werd hetl primitief kohier der inkomstenbelasting 1917. De voorzitter deelde van 404.000.dat is 45.000.meer dan in 1916. Het aantal aansiagenbedraagt 6888, dit is 721 meer dan in 1916. De vergadering werd gesloten met 2 inter pellaties van dien heer Emmer. Een over een tijdelijke opslagplaats van gemeente-materiaal bij de ziekenbarak. De wethouder van open bare werken zegde toe dat do toestand zoodra een geschikt terrein is gevonden, zal verande ren. De 2de interpellatie was, hoe kan 't ook anders, over den aardappelnood. Edoch, hier aan kan de gemeente thans niet veranderen, want er zijn geen aardappelen, dus biigevolg kunnen er ook niet worden gedistribueerd Om 9 uur werd de vergadering gesloten, een reuzenvroegertje! KROMMENIE, in verband met de onlangs gepubliceerde motie, iwaarin werd te ken nen gegeven, dat de 4 samenwerkende Me taalbewerkersbonden hun jnvloed zouden aan wenden bij de Ned. Regeering en Zijne Ex cellentie den Engelschen gezant, zijn gis terenochtend enkele bestuurders zeer wel willend ontvangen en te woord gestaan. Nadat er op gewezen was, dat er nu een kleine duizend arbeiders(sters) in dienst van de N.V. de Vereefiigdo B'ikfabrieken belang rijk financieel nadeel ondervonden en de sohaarschte aan blik zich ook in de overige blikfabrieken begint te doen gelden, werd op de vraag, door de bestuurders gesteld, of Zijne Excellentie zijn invloed wilde aan wenden om den invoer van blik te bevorderen en te bespoedigen, geantwoord, dat deze zaak in handen was van de N.O.T. De gezant gaf verder te verstaan, dat een en ander zijn aandacht had en dat men werk zaam is in den geest als door de vakbonden bedoeld. De betrokken bestuurders hebben goede hoop in hunne verwachtingen niet teleurge steld te worden, al kon ook geen enkele ze kerheid gegeven worden wat betreft het tijd stip, dat het blik in Nederland zou arriveeren. KROMMENIE. In een druk bezochte ver gadering van de R. K. Middenstandsvereeni- gihg „de Hanze" alhier is met algemeene stemmen een motie tot afschaffing van de kermis aangenomen. Aan het bestuur werd opgedragen zich met andere prganlsaties in- verbinding te stellen teneinde pen gezamenlijk adres tegen de kermis bij den gemeenteraad in te die nen. -- Burgerlijke! Stand. Geboren: z. van O. Oom en J. Zwaan. d. van Al tl. Clijsain en G. 11. Ajspers. Ondertrouwd: D. Rol qn P, J. Winkelman. Th. Petra on O. de Wit. HOORN. Bij enkele candiclaats telling zijn tot leden van den raad herkozen de heeren M. L. Roos (lib.), G. Soholten (lib.), G. Veldhuy! zen (s.d.) en H. Wilmes (lib.), Gekozen zijn M. Stam (lib.) in de vao. Best (lib.), L v. Buren Lensink (lib.) in de vao. van Eerde (v.d.) en J. Batema (a.r.) in de vao.-Fokke- ma (a. r KATHEDRALE KERK ST. BAVO. ZONDAG, de H.H. Missen om 6, 8 en 3 uur en om half 11 de Hoogmis j X uw. .Cate chismus in de kerk'. Half 7 Lof met Rozen hoedje. Om 4 uur oefeningen voor de kinde ren der Edelwacht. Deze oefeningen zijn al leen en uitsluitend voor de kinderen. MAANDAG, half 11 plechtige Conventu- eele H. Mis van het Hoogw. Kapittel. DINSDAG, onder de H. Mis van half 8 alg. H. Communie van de kinderen der Edel wacht. DONDERDAG, half 10 gelezen H. Mis door Z. D. H. den Bisschop bij gelegenheid van de algemeene vergadering v. d. Middenstand. De H. Mis van negen uur vervalt. Ook om half 10 H. Mis op het kerkhof met preek. Van 6half 8 biechtgelegenheid. VRIJDAG, 1ste Vrijdag der maand, bij zonder toegewijd aan de vereering van het H. Hart en tevens dag van aanbidding. Om 8 uur gezongen H. Mis in de Sacraments kapel voor de levende leden van de Ver eeniging der Eeuwigd. Aanbidding. Na deze Mis "korte acte van Eereboete. Het H. Sa crament blijft ter aanbidding uitgesteld tot 11 uur en 's middags van 3 —4 uur. Kwart over 3 luide aanbidding. ZATERDAG, 7 uur Rozenhoedje in de Ma riakapel. Parochiekerk van den H. Joseph. ZONDAG, de H.H. Missen te 7, half 9 en te half 11 de Hoogmih. Te half 2 oefening van de Edelwacht en te 7 uur Lof met Ro zenhoedje. MAANDAG, 's avonds half 8 Congregatie voor de jongelingen. DINSDAG, generale H. Communie voor de leden van de Edelwacht, te 10 uur Veni Creator en gezongen Huwelijksmis, 7 uur Oongr. der Allerh. Maagd. DONDERDAG, van 6—8 uur gelegenheid om te biechten, half 8 Lof met gebeden voor den vrede. VRIJDAG, 1ste Vrijdag der maand, toe gewijd taan de vereering van Je,sus' Godde lijk Hart. Tevens begin van het plechtig Triduum ter ©ere van de H.H. Martelaren van Gorcum. Te 7 uur plechtige Hoogmis, waaronder generale H. Oommunfe voor de leder der Broederschap van het H. Hart en der gedurige Aanbidding, 's avonds half 8 (plechtig Lof met preek door den Z.Eerw. Heer Willenborg. ZATERDAG, te 7 uur gezongen H. Mis waaronder generale H. Communie voor alle kinderen die hun 1ste H. Communie hebben gedaan, 's avonds te half 8 plechtig Lof met gebeden ter ©ere van de H.H. Martelaren van Gorcum. Van 510 uur gelegenheid om te biechten. Parochiekerk van den H. Antonins v. Padua ZONDAG, te 5 uur 7 uur en half 9 de ge lezen H.H. Missen; te half 11 de Hoogmis. Te 12 uur Catechismus en half 4 Vespers. DINSDAG, te 8 uur gezongen H. Mis. 's Avonds te 7 uur Lof en vergadering der Broederschap van den H. Antonius. DONDERDAG, 's avonds van half 79 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG, le Vrijdag der maand, bijzon der toegewijd aan het Allerh. Hart van Je zus. Te 8 uur gezongen H. Mis, waarna de Litanie van het H. Hart. 's Avonds te 7 uur Lof, predikatie en acte van Eereboete aan het H. Hart. Kerk van het Allerheiligste Hart. ZONDAG, le Zondag der maand, te ver dienen volle aflaat voor de leden der Eer herstellende Communie; te 7 en 9 uur de H.H. Missen, te half xlde Hoogmis, te hall' 1 Catechismus; te 4 uur Lof, Predikatie en acte van Eerherstel. DINSDAG, half 8 gezongen H. Mis ter eere van den II. Antonius, het H. Sacrament blijft ter aanbidding uitgesteld tot na de H. Mis van 9 uur; 's avonds half 8 Lof; .van half 89 uur gelegenheid tot het verkrij gen van katholieke lectuur. DONDERDAG, van 68 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG, le Vrijdag der maand, te ver dienen volle aflaat; het H. Sacrament blijft ter aanbidding uitgesteld van 's morgens 7 uur tot half 10; te half 8 gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart; 's avonds half 8 Lof waaronder akte van eereboete. ZATERDAG, 's avonds van 5—half 10 ge legenheid om te biechten. i Hrnclin-kei'!* au. ZONDAG, de H.H. Missen te half 6, 7, en 9 uur. Half 11 de Hoogmis. Te 12 uur Cate chismus voor de meisjes, te 1 uur voor de jongens, 's avonds 7 uur Lof en Rozenhoedje. MAANDAG, 's avonds half 8 Lof ter eere van de H. Maagd. DI.NSDAG, half 11 gezongen Huwelijksmis. WOENSDAG, 8 uur gezongen Requiem voor de overledenen, die op St. Barbara en Si Bavo zijn begraven, 's avonds half 8 Lof ter eere van den H. Joseph. DONDERDAG, half 11 gezongen Huwe lijksmis. VRIJDAG, 1ste der maand; 8 uur ge zongen H. Mis van Eerherstel, 's Avonds half 8 Lof met Litanie van het Godd. Hart en Akte \aa Eereboete. ZATERDAG, gelegenheid om te biechten van 4 uur tot half 10. Aartsbroederschap van do H. Familie. ZONDAG, titelfeest der Aartsbroederschap, te verdienen eene volle aflaat voor alle leden. De vergadering wordt iederen Zondag te half 5 gehouden in de parochiekerk aan het Spaarne. Vóór de vergadering bestaat er gelegenheid zich op te geven als lid der H. Familie en van „Voor Eer en Deugd". Parochiekerk van de H.H. Elisabeth en Barbara (Schoterkwartier). ZONDAG, de H.H. Missen te 6 uur, kwart over 7, 9 uur en te half 11 de plechtige Hoogmis; 12 en 1 (uur Cateohsmus. üLUEiti ex daal. ZONDAG, feest van het Allerkostbaarst bloed van O. H. J. Chr. De H. Missen te 7 uur, 9 uur en half 11. 's Avonds half 8 Lof. MAANDAG, de H.H. Missen om half 8 en kwart over 8. Te half 5 Catechismus. Om half 8 stil bezoek bij het Allerh. Sa crament. HEEMSTDE, ZONDAG, 7 uur en half 9 stilte H.H. Missen, 10 pur Hoogmis, 3 uur Vesper», 6 uur Lof. OVERVEEN. ZONDAG, de H.H. Missen te 7 uur, te half 9, de Hoogmis to 10 uur met predikatie. Te 3 uur de Vespers. DON DERDA G, de H.H. (Missen te half 9. Tc tïulf 11 Huwelijksinzegening en ge- zon ge.i Huwelijksmis, 's Avonds half 8 Lof met predikatie door pater W. de Veer, 8.J. tot voorbereiding van Tiet aanbiddingsfeeet .eft Let ajrlduunj ,vqpk d« jubiló-viering v)an de HU. Martelaren ,vao Goroum. VTRIJDAG, 1ste Vrijdag van de maand. Tei litAlf 9 gezongen H. 'Mis mèt Acte van Eerherstel, 's avonds te half 8 Lof met predi katie._i i ZATERDAG, te half 8 Lof met predikatie. SCHOTEN (St. Bavo.) ZONDAG, half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, 12 uur Catechismus, 's Namiddags om half 7 Lof met Rozenhoedje voor den vrede. DINSDAG, om kwart voor 9 gezongen St. Antoniusiriis. WOENSDAG, 's avonds om half 8 Lof. DONDERDAG, 's namiddags onmiddellijk na schooltijd biechtgelegenheid fot 5 uur voor de aangenomen kinderen beneden de plechtige H. Communie. '8 Avonds van 78 uur biechtgelegenheid. VRIJDAG, om half 8 opdracht aan het Goddelijk Hart van Jesus en uitreiking der H. Communie. Om kwart voor 9 uur ge zongen H. Mis en des avonds half 8 Lof Vóór en na het Lof .biechtgelegenheid. ZATERDAG-middag van 4—9 uur gele genheid om te biechten. RA A BLEMMERLTEDE. ZONDAG, half 8 Vroegmis, kwart Over 9 Catechismus, kwart over 10 Hoogmis, half 3 Vespers, l BENNEBROEK. ZONDAG, om half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Catechismus, 3 uur open bare vergadering van de Aartsbr. van O. L. Vr. van Altijdcl. Bijstand (lied 44 en 60). Vandaag na de H. Missen gelegenheid tot betaling van plaatsengeld. HAARLEMMERMEER. ZONDAG, half 8 Joës Bakker en Helena Riske; half 11 Parochie. Na de Hoogmis Catechismus; 7 uur Lof met Rozenhoedje voor den vrede en voor de vruchten der aarde. MAANDAG, half 9 Franciscus v. d. Peijl. HOOFDDORP. ZONDAG, half §de H. Mis voor de over ledene families Wassenaar en Kassing; half 11' voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der Parochie; half 4 de Vespers. MAANDAG, feest van Maria's bezoek aan haar nicht Elisabeth. Bij de Eerw. Zusters voor den Z.Eerw. heer J. Steenvoorden, stich ter van onze Parochie; kwart over 8 ter eere van Maria. DINSDAG, kwart voor 8 voor Petronel- la van der Klink—Snijders; kwart over 8 voor Joanna van der Klink en Geertruida van Dijk. WOENSDAG, kwart voor 8 voor Joannes Wilhelmus Bontje; kwart over 8 voor An- toon van Leeuwen en Agatha v. Leeuwen Verdegaal. DONDERDAG, kwart voor 8 voor Maria KockhovenBus; kwart over 8 Joannes Bus en Adriana Maria Hack. VRIJDAG, 8 uur gez. II. Mis voor de be den van het Genootschap van 't H. Hart; 8 uur voor Clara Petrouella van Schoten— Heemskerk. ZATERDAG, kwart voor 8 voor Joannes Henricus Jansen; kwart over 8' voor Joanna Venbert—Breek. HALFWEG. ZONDAG, <lste Zondag van de maand, te vens feestdag van het Allerkostbaarste Bloed van Jesus Christus, volle aflaat onder de gewone voorwaarden; de H.H. Missen te half 8,önaif 9 en half 11 de Hoogmis; 3 Uur Cate chismus, les 3t; 4 uur Lof, begin der neg-en- daagsch© oefening tot voorbereiding van liet feest van de H.H. Martelaren van Goroum. MAANDAG, 12 uur catechismus voor de kleine communicanten, 's avonds half 8 oefe ning ter eere van de H.H. Martelaren van Gorcum, 2e dag der Novene. HOUTRAK POLDER. ZONDAG, lieden 5e Zondag na Pinksteren. Half 8 Vroegmis, 9 uur Catechismus, half 11 dc Hoogmis, 3 uur Lof. Door de week de H. Mis te 7 uur. Ca techismus volgens gewoonte. HILLEGOM. ZONDAG, 7 uur H. Mis met algemeene H. Communie voor de jongens van het St. Aloysius-patronaat, half 2 Catechismus voor de kinderen die dit jaar en kwart over 2 uur voor de kinderen, die verleden jaar plechtig zijn aangenomen; uur Lof met Rozenhoedje. LISSE. ZONDAG, te half 8 en 9 uur de gelezen H. Missen, half 11 de Hoogmis. Te 2 uur de Catechismus. Te 3 uur de Vespers met Rozenhoedje. Te 7 uur Lof. MAANDAG, geen H. Mis te half 10. NOORD WIJKERHOÜT. ZONDAG, 8 uur stille H. Mis met onder richting. Half 11 de Hoogmis met predika tie; 's namiddags half 3 Lof. DONDiEjRDAG, 9 uur Jaargetijde van Joan nes Warmerdam, gezongen H. Mis van Re quiem. VOORHOUT. ZONDAG, half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis. Half 2 Catechismus, half 8 Lof met Rozenhoedje voor den vredei. In deze week Catechismus naar gewoonte. WOENSDAG, half 10 Huwelijksmis met „Veni Oreator." DONDERDAG, 's avonds van 6—7 uur ge legenheid om te biechten. VRUDAG, 8 uur gezongen H. Mis, 'a av. half 8 Lof. ZATERDAG, van 48 uur bieclithooren. ZANDVOORT. ZONDAG, dag van Aanbidding, de H.H. Missen |tte hhlf 7, half 8 en 10 uur. Te 3 uur de Vespers met Rozenhoedje, 's avonds 7 uur het Lof met Predikatie en Processie. DINSDAG, 8 uur gezongen H. Mis. DONDERDAG, 's avonds 7 juur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament met Ro zenhoedje. VRIJDAG, 8 uur gezongen H. Mis en 's avonds 7 uur het Lof ter eere van het H. Hark ZATERDAG, gelegenheid om te biechten van 5—8 uur. VELSEROORD. ZONDAG, 7 uur de Vroegmis, 10 uur de Hoogmis; 9 uur en 2 uur Catechismus. JTte kwart over 5 Patronaat voor dc meisjes en te half 6 en 6 uur voer de St. Fidelis- en St. Jozefvereeniging. Te half 8 Lof. VELSEN (Wijberoo?.) ZONDAG, 7 uur Vroegmis. Vóór en na de Vroegmis en vóór de H. Mis van half 9 wordt de H. Communie uitgereikt. Te half 9 H. Mis en 10 uur de Hoogmis; 1 uur en half 2 Catechismus; 8 uur Lof en 'aavonds half ,7. bijeenkomst dee H. Familie. VELSEN—DKiEHUBS. ZONDAG, de Vroegmis te 7 uur. Na 'de Consecratie wordt de H. Communie uitge reikt; 10 uur de Hoogmis; half 2 Catechis mus; half 3 Lof ter eere van Jezus H. Hart met gebeden. DONDERDAG, biechthooren van 78 u. VRIJDAG, 8 uur gezongen H. Mis ter eere van Jezus H. Hart met toespraak. ZATERDAG, biechthooren van 4—8 uur. ÏJMUIDEN. ZONDAG, heden de 5e Zondag na Pink steren en 1ste Zondag van de maand. Onder de H.H. Missen collecte voor Kerk en School. Te 6.45 uitreiking der H. Oommunie. De H.H. Missen te 7.30, 9 en 10.30 de Hoog mis. Onder de H. Mi3 van 7.30 Algemeene H. Oommunie voor de leden van den Vrien denkring. Na de Hoogmis te 12.30 zitting van de Spaarbank in de Zustersschool. Te 12.30 Catechismus. Te 4 uur de plechtige prijsuitdeeling, voor de meisjes van het Pa tronaat, waarbij ook de Ouders verzocht zijn tegenwoordig te willen zijn. Te 7 uur Broe- dersohapslof met Rozenhoedje. MAANDAG, te 7 uur de H. Mis in de kapel der Eerw. Zusters. BEVERWIJK (St. Agatha). ZONDAG, de H.H. Missen half 7, 8 uur en 10 uur de Hoogmis: 1 uur Catechismus; 8 uur Lof, 6 uur Congregatie. MAANDAG, in de week de H.H. Missen 7, 8 en 9 uur. BEVERWIJK (O. L. Vr. v. Goeden Rand.) ZONDAG, 1ste Zondag van de maand, feest ran net allerkostbaarste Bloed; 7 uur stille HL Mis, 10 uur Hoogmis. Schaalcollecte voor de schulddelging. Half 1 Catechismus. Van 24 uur zitting voor het plaatsengeld, 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG, feest van Kerkwijding. HEEMSKERK. ZONDAiGt, 7 en half 9 de stille H.H. Missen; 10 uur de Hoogmis, half 2 vergadering voor Eer en Deugd voor de Jongens van de Vrij- dagsche en Zondagsche leering, half 3 Ves pers met Rozenhoedje voor den vrede en half 7 Vergadering voor de mannen-afdee'ing „Voor Eer en Deugd." MAANDAG de H.H. Missen te half 8 en kfwart over 8, de overige dagen te 7 uur, half 8 en kwart over 8. EGMOND AAN ZEE ZONDAG, 5e Zondag na Pinksteren. De H.H. Missen 7 uur, half 9 en 10 uur. Ves pers 2 uur. Congregatie 6 uur. In de week H.H. Missen te 7 uur en kwart over 8. WOENSDAG en Zaterdag Lof. Op Zondag 8' Juli zal een tweede groep Fransclie kinderen tot de le H. Communie worden toegelaten. WIJK AAN ZEE. ZONDAG, half 8 en 8 uur stille H.H. Mis sen, 10 uur Hoogmis, half 2 Catechismus, half 3 Vespers, 7 uur vergadering van de H. Familie. MAANDAG, feestdag van kerkwijding, 8 uur gezongen H. Mis. DONDERDAG,, 's avonds 7 uur gelegen heid om te biechten. VRIJDAG, eerste Vrijdag der maand, toe gewijd aan het H. Hart van Jezus; 8 uur gezongen H. Mis's avonds halt' 8 Lof. ZATERDAG, van 4—8 uur gelegenheid om te biechten; 's avonds half 8 Lot. In de week kwartier over 7 uur uitreiking der H. Communie, 8 uur de II. Mis. CASTRICUM. ZONDAG, 7 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis, 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers, daarna de II. Familie. MAANDAG, te 7, 8 en half 9 de H.H. Missen. DINSDAG, de H.H. Missen te 7 en 8 u. en half 9. WOENSDAG, de H.H. Missen te 6, 7 en 8 uur. DONDERDAG, de H.H. Missen to 7, 8 uur en half 9. VRIJDAG, de H.H. Missen te 7, 8 uur en Kalf 9. ZATERDAG, 7 en 8 uur H. Mis4— S biechthooren, 7 uur Lof ter eere van Maria, UITGEEST. ZONDAG, heden feest van het Al.e. kost baarst Bloed des Heeren, collecte voor de St. Pieterspenning, de H.H. Missen te half 8 en 10 (uur de Hoogmis, half 2 Catechismus, half 3 Vespers en Rozenhoedje. MAANDAG en volgende dagen de H.H. Mis sen te half 8 en half 9 uur. In deze week Catechismus naar gewoonte. ASSENDELFT.» ZONDAG!, 7 uur Thed. Rjjkhof en e&itgen. en zoon; 10 uur Parochie, MAANDAG, 8 uur gez. Maandstond voor Maria Gaal, wed. W. de Jong; 9 uur gez. Jgt. Joh. Kroon. KROMMENIE. ZONDAG, 7 uur Communie uitreiken, half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, half 2 Cate chismus, half 3 Vespers. Vergadering Derde Orde. MEDEMRLIK. ZONDAG, de H.H. Missen te 7 en 10 uur, 's namiddags half 2 Catechismus, half 3 Con gregatie en 7 uur Lof met Rozenhoedje. Deze week gewoon de Catechismus. NOORD-SCHAR WO EDE. ZONDAG, de H.H. Missen 7 en 10 uur, half 3 de Vespers; 6 uur Lof en Rozen hoedje. Catechismus naar gewoonte. RINNEGOM. ZONDAG, 1ste Zondag der maand, te ver dienen .volle aflaat; 6e Zondag na Pink steren; 7 uur Vroegmis voor overleden ouders; half 10 Hoogmis voor de Parochie; om 1 uur Catechismus; 2 uur de Vespers met Rozenhoedje; 7 uur vergadering van den Mariabond. MAANDAG, 7 uur voor Dirk Zuurbier. DINSDAG, 7 uur voor Jacoba JongLieï- ting. WOENSDAG, kwart vóór. 7 uur voor Cor nel is Zuurbier; geen Catechismus. DONDERDAG, 7 uur voor Joannes Baart, Maartje Bakkum en overl. kinderen. Van 68 uur biechthooren en te 7 uur Lof met Ro zenhoedje. VRUDAG, 1ste Vrijdag der maand. Tte 7 uur Litanie en gezongen H. Mis voor 'het Genootschap van het Hart; nam. 4 uur biechthooren voor de kindoren; 7 uur Lof met acte van toewijding enz. ZATERDAG, 7 uur voor overl. familie Leek. Catechismus en biechthooren als naar gd- woon to. k .hierbij mede dat h&t kohier een bodira-fir aftuwees

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1917 | | pagina 7