STAD EN STREEK LAATSTE NIEUWS deu eersten machinist en den loods gestreken. Ken aankomende granaat trof den machinist er. scheidde het hoofd bijna van den romp. De loods bleef ongedeerd. Een voltreffer vernielde aanstonds daarop dn sloep en dooddo een lichtmatroos. De bakboordsloep werd dan gestreken en do bemanning, bestaande uit 12 mannen en 2 vrouwen roeiden naar land daarin. Het vuren op het schip duurde voort; eenige granaten sloegen in de lad;ng en deden een regen van colces over boord vliegen. (Langs het strand spoelde ook een groote boe veelheid cokes aan). .Men scheen het ook op de sloep gemunt te hebben, want eenige granaten schoten rufcolings over de hoofden der inzittenden teen. (Dok de „Lavinia" werd duchtig be- taakt. Een .der eerste granaten was een voltref fer jn do kapiteins-kajuit, waarin e?n brand uitbrak, welke de kajuit en kaartenkamer vernielde. Ook hier aan boord had men na de eerste granaten een boot gestreken. Een matroos was reeds over boord gesprongen. Men had hem echter een riddingsgordel toegeworpen, .waarop hij een kwartier bleef dobberen, om dan door de sloep te worden opgepikt. In de sloep luid de gelieele bemanning van 15 man plaats genomen; ook deze boot werd voortdurend beschoten. Do beschieting duurde zelfs voort, toen men voet aan wal had gezet. Verschillende grana ten toch sloegen rondom in het duin, zoodat allen overhaast een toevlucht zochten achter do eerste duinen. Toen hoorde men verschil lende projectielen overvliegen. De beman ningen van de „Lavinia" en de „Renate Leon- hardt" vereenigden zich en meldden zich bij den marinepost onder Bergen aan. Door de goede zorgen van den burgemeester aldaar en diens echtgenoote, werden zij naar de lunchroom „Juliana'' geleid en daar van het noodige voorzien. De Engelsehe schepen, die zich met de vijf schepen hadden verwij derd, keerden later nog terug. Omstreeks acht uur verschenen de „Kor- tenaer' en een tweetal Hollandsche torpedo booten ter plaatse, waarop de Engelsehe ja gers zich verwijderden. Door de reddingsboot van Egmond werden omstreeks 10 uur de twee dooden van de „Renata Leonhardt" gehaald. Men vond toen ook een arm, zoodat vermoed wordt, dat een der schepelingen ongezien door een granaat van boord is geslagen. De aan den grond gezette schepen zitten juist ter hoogte van strandpaal 32 onder Schoorl. In Bergen deelde men ons mede, dat ver schillende granaten diep in het land waren geslagen. Zoo kwam er een terecht in de 's-Graven- laan een in „Het Woud", waai- twee kalveren zouden zijn gedood, een in het Berger Meer, waar een koe werd gedood; verder zouden er nog neergekomen zijn in e Eeuwige Laan en bij de Sluis. De bemanningen der twee schepen ver klaarden ons, dat tal van granaten zich in de duinen hadden geboord. Een niet ontplofte granaat zou men zelfs hebben zien liggen. Het kaliber was 15 c.M. De „Lavinia'' kwam des middags omstreeks drie uur met den vloed door eigen kracht en hulp vun een kleine sleepboot los. Een scheep- boot van A. D. en C. E. zur Muehlen kwam nog van IJmuiden aan, doch behoefde geen assistentie meer te verleenen. De „Lavinia'' zou, nadat de bemanning aan boord was te ruggekeerd, naar IJmuiden opvaren. De loodsen verklaarden ons. dat, voor zoo ver zij hadden kunnen waarnemen geen sche pen waren gezonken. Zij stonden versteld over de snelhei<l en brutaliteit, waarmede door twee jagers aan boord van het schip, dat reeds vastzat, sleeptouwen werden uitge bracht, waarna het schip losgetrokken en bij de overige vier gevoegd werd, om te worden opgebracht. Waarschijnlijk was dit de „Heinz Blumberg", welke door de bemanning was verlaten. De bemanning kwam in Den Helder aan. Omtrent de namen der opgebrachte sche pen konden de loodsen ons geen uitsluitsel geven. Aan de „ALkm. Ct.'' ontleenen wij nog de volgende bijzonderheden: Twee van de kolenbooten, de Lavinia en de Renata Leonhardt zetten dadelijk (na de be schieting) bun koppen naar 't strand, doch de Engelschen bleven doorgaan met de booten te beschieten. Vijf van de kolenbooten werden door de Engelseben opgebracht. De Engelsehe torpedobooten F 83 en de F 87 naderden de op het strand geloopen kolen booten tot op K.M. afstand en losten een groot aantal projectielen op de booten, waar onder verscheidene treffers. Ook toen de be manningen zich in de sloepen naar het ««tran'd begaven, bleven deze torpedobooten doorvu- ren. Een dertigtal granaten vlogen over de duinen bet land in. De Engelschen richtten aanvankelijk al heel slecht. Een granaat kwam te Bergen-Binnen in de Sparrelaan terecht, sloeg ee* paar takken van een boom af en daarna IB M. den grond in zonder te ontploffen. Nabij de vacantie-kolonie te Ber- gen-aan-Zee sloeg eveneens een granaat in zonder schade te veroorzaken. Nabij de boer derij de Franschman (halverwege Bergen ia nuen en Bergen-aan-Zee) kwamen ook een paar granaten terecht, die een paar kalveren doodden. Ook bij Schoorl kwamen granaten terecht. Hat richten door de torpedojagers geschied de juister en de kolenbooten kregen dan ook verscheidene treffers. Van de „Lavinia'' wist de bemanning, 'nl5- tal koppen, ongewond bij de kustwacht aan te komen. Van de tweede kolenboot kwamen ♦rtneans een 15-tal van de bemanning, on der wie twee vrouwen, ongedeerd bij den kustwacht aan. Zen drietal personen waren •venwel aan boord van de „Renata Leon hardt'* achtergebleven en welk lot hen had ire troffen, was onbekend, y Do „Lavinia'' was inmiddels door de torpe- '(fobooten in het kaartenhuis in brand ge- lofcoten. c0«ra half 8 vertrokken de Engelsehe torpe- V?booten Noordwest, doch keerden spoedig 'jUid-WsaSBÖJk terug en verdwenen daarna nngmmeriuuad uit het gezicht. De Hollandsche kruiser de „Kortenaer" ver- voh<ren om 8 uur op het tooneel van den ?trljd, rer.yeaeld van eon paar torpedobooten >a plaatste zich voor de op tiet strand geloo pen kolenbooten. Om tien uur kwam de Eg- mondsche reddingsboot met de Roode Kruis- vlag in top op het oorlogstooneel, die om half twaalf de kolenbooten wist te naderen. De hutten van de „Lavinia" werden door zocht, doch achtergeblevenen werden niet gevonden. Aan boord van de „Renata Leonhardt" werden twee lijken en een arm gevonden; men verondersttlt, dat het lijk, waaraan dtze arm hoorde, over boord is geslagen. Dit lijk is nog niet gevonden. Een der dooden was de machinist, zijn hoofd was van zijn lichaam geslagen. De lading der booten bestond uit kolen, de deklast uit cokes. In de hutten werd een groote hoeveelheid levensmiddelen ge vonden. Hoe het gebeurde in zijn werk ging, ver telde ook een van de overlevenden der „Re nata Leonhardt", een schip van 1800 tori inhoud, dat met 1600 ton steenkolen was geladen en op zijn weg naar Duitschland de Deensche haven Friedericia wilde aan doen, aan een correspondent van de „Tel." De man wist slechts van zeven Duitsche schepen mee te praten. „Zaterdagavond", zoo vertelde hij, „waren tien van onze schepen vertrokken. Zij zijn er goed van afgekomen omdat zij gecon- voyeerd werden; maar wij voeren zonder begeleiding. Wij vertrokken Zondagavond tegen half- elf. Een Hollandsche loods, die bij ons aan boord was, loodste ons precies langs 'de lijn die het territoriale gebied van de zee af scheidt. Onze rust duurde niet lang; zeven uur na ons vertrek kregen wij een groot aantal Engelsehe oorlogsschepen in 't zicht. Men zegt, dat het er 23 waren; ik telde er 19. Het was toen half zeven. Weldra vielen de eerste schoten. Ze trof fen ons niet. De kapitein gaf bevel, dat alle man aan dek zou komen en dat met volle stoom naar het strand zou worden gestuurd. Vóórop voeren vier van onze sche pen; in een volgende linie voeren wij met drieë: de „Heins Blumberg", de „Lavinia" en de „Renata Leonhardt". De Engelsehe oorlogsschepen voeren tusschen deze twee groepen door en sneden de eerste vier af. Ze zijn ongetwijfeld naar Engeland opge bracht; we zagen ze in Z.-W.-richting Ver dwijnen. Onze drie schepen stoomden in- tusschen in volle vaart op het strand af, terwijl we bij voortduring aan alle zijden beschoten werden. Wat liet schip betreft, waarop ik mij bevond, er zijn in 't ge heel wel 25 schoten op ons gelost, waarvan 15 a 16 treffers waren. Ze kwamen overal terecht, 't eerste schot in het voorschip, waardoor het logie3 geheel verwoest werd, volgende schoten in den romp, zoodat de ballast-tanks vol liepen. In 't middenschip alleen kwamen acht pro jectielen terecht. Hier vielen ook de dooden. Toen de boot op het strand was geloopen en wij allen op het punt stonden ons in de sloe pen te begeven, werd de 1ste machinist Krie- ger door oen granaatscherf in het achter hoofd getroffen; hij viel op het dek neer, on middellijk gedood. Wat konden we doen? We moesten vluchten en lieten hem liggen, want in een razend tempo volgden de schoten el kander op. Ook de stoker en een lichtmatroos werden even later gedood. Een andere ma troos werd in het hoofd en aan het dijbeen gewond. Wij zagen nog, hoe de „Heinz Blum berg," die de Nederlandsche kust reeds na derde, door een Engelschen torpedojager op sleeptouw werd genomen. Nu bleven wijl nog slechts met zijn tweeën over: de „Lavinia" en de „Renata Leonhardt," Wat er van onze bemanning overbleef, 9 man, en voorts de keukenmeid en de ste wardess, kwamen hier met de sloepen aan," DE CRISIS IN DUITSCHLAND. KEULEN, 16 Juli. (V. D.). De „Kölnische Zeitung" meldt uit Berlijn: In parlementaire kringen wordt met zekerheid medegedeeld, dat de Keizer den post van Rijkskanselier eerst aan graaf Von Hertling aangeboden had. Deze had echter om persoonlijke en zake lijke overwegingen bedankt. Verder meldt de „Kölnische Zeitung'': Het Seniorenconvent kwam heden bijeen. Beslo ten werd Donderdag 3 uur in pleno te verga deren. Op de agenda staat het crediet-ont- werp. De Rijkskanselier zal het ontwerp in leiden en zijn program ontwikkelen. Ook de vredes-resolutie zal behandeld worden. Het is mogelijk, dat Donderdag de tweede lezing van het ontwerp gehouden wordt, waarbij dan over de vredesresolntie gestemd zal worden. Men neemt aan. dat de Rijksdag zich Vrijdag verdagen zal. In het Seniorenconvent was de meerder heid van meening.dat deze verdaging hoog stens tot midden September zal mogen duren. BERLIJN, 16 Juli. (V. D.) De „Vorwarte" meldt,dat de verdaging van den Rijksdag, volgens het besluit van de meerderheidspar tijen niet langer dan tot begin September mag duren; en niet zooals hedenmorgen ge meld werd, als zon besloten zijn dat de Rijks dag niet verdaagd zou mogen worden vóór het begin van September. BERLIJN, (V. D.) De „Berliner Lokal An- zeiger'' meldt uit parlementaire kringen, dat men gelooft dat Michaelis Donderdag slechts een inleidingerede, geen eigenlijke program- rede houden zal. Wel zal hij stelling nemen tegenover de reeds brandende kwesties van binnen- en buitenlandsche politiek. Het „Berliner Tageblatt" meent, dat Mi chaelis geneigd is verklaringen te doen, die ongeveer met de vredesresolntie overeenko men, maar hij heeft zich tot nu toe niet be reid verklaard de resolutie aan te nemen. Als hij de resolutie verwerpt, dan zal hij dadelijk een sterke meerderheid tegen zich hebben. Het blad zegt: de heer Michaelis kan niet wenschen bij het begin van zijn kanseliers loopbaan zulk een meerderheid tegen zich te vereenigen. Hij mag niet overzien, dat ook de wijze waarop hij de voorgenomen nieuwe bezetting der regeeringsposten geheel zonder den Rijksdag overweegt, niet geschikt is om den noodigen ruggesteun te verschaffen. De „Vössische Zeitung'' meent, dat er een weg gezocht wordt om Helferich in zijn ambt te houden. „Germania'1 meent te weten, dai fJs b?- sprekingen met de vertegenwoordigers der regeering ten doel hadden te bewerken of zij niet de vredesresolutie tegemoet willen ko men. Het centrum, zegt hetzelfde blad, denkt er niet aan de invoering van het parlemen taire systeem te wenschen, alleen de roeping van parlementaire leden in dien zin, dat een waardig man niet van de regeering uitge sloten wordt, omdat bii parlementslid is. Dr. Spahn is weer heter en heeft verschillende conferenties gebonden. HET RUSSISCHE OFFENSIEF. PARIJS, 16 Juli. (Part.) Naar de „Echo de Paris" verneemt zou generaal Bjhm Er- inolli van het commando ontheven zijn door maarschalk Hindenburg, tengevolge van de laatste gebeurtenissen op het Russische front. De schitterende successen van het Rus sische leger zijn, naar Naudeau, de bericht gever van den „Temps" seint, te danken aan de heldhaftige zelfopoffering der Russische hfficieren, die om een einde te maken aan de weifeling, die onder de soldaten heerschte, aan het hoofd der aanvalstroepen gingen in de nooit voorkomende verhouding van 25 officieren tegen 100 soldaten, terwijl zij sneu velden in de verhouding van 30 officieren tegen 100 soldaten. Deze voorbeeldelooze op offering heeft op heilzame wijze het moreel der troepen verhoogd. Het corps Russische officieren heeft onver- gankelijken roem verworven, die erkend wordt door hünne kameraden 'der geallieerde legers. PETROGRAD, 16 Juli. (P. T. AAan den benedenloop van de Lamnitza hadden axtil- ioriegevechten plaats. Ten N.O. van Kalusz doen de Duitschers sinds den ochtend van den löden Juli verwoede aanvallen met de bedoeling onze troepen aan gene zijde van de Lomnitza te werpen. Zwak in aantal, maar krachtig van geest kou het Kinbourn infanterie-regiment, dat in den sector staat, waarop de Duitschers het in hoofdzaak gemunt hebben, tot dusver de aanvallen afslaan. Dc commandant van dit regiment, de luite nant-kolonel Simonousky, werd gewond. Kapi tein Oovipoff nam toen de leiding op zich en sloeg den vijand terug. De tegenstander leed zware verliezen en moest gevangenen en machinegeweren achterlaten. De hevige gevechten op het front Lande- streuLodzianyKrasne duurden den ge- heelen dag door. De Oostenrijkers werden uit het dorp Lodziany gedreven naar de richting van de Lomnitza. Onder den druk van de reserves, die den vijand uit de rich ting Rosnatoff te hulp kwamen, en gezien de zware verliezen aan officieren, werden onze troepen gedwongen een weinig terug te trekken om zich aan de uiterste oostgrens van Lodziany te herstellen. Tijdens de ge vechten op 15 Juli namen wij 16 officiëren en ongeveer 900 Oostenrijkers eu Duitschers gevangen. Ook werden enkele machinege weren buitgemaakt. PARIJS, 16 Juli. (Officieel.) Het gevecht dat hedennacht bij Mont-Haut begon, eindig de met de volkomen nederlaag van den vijand, die trots al zijne pogingen het ver loren terrein niet meer kon heroveren. De aanvallen waren voor de Duitschers moorddadig. Deze kwamen n.l. in drie gol ven aanstormen, waarvan twee weggemaaid werden door het Fransche vuur; de derde slaagde erin de Fransche linie binnen te dringen. Na een hevig gevecht dat tot den ochtend duurde, verstrooiden de Franschen de Duitschers en waren zij weer in het bezit van hunne linie. LONDEN, 16 Juli. (Officieel.) In den vroe gen ochtend deden wfj met goed succes een aanval ten Oosten van Vermelles. Onze linie werd eenigszins vooruitgebracht ten Noord- Oosten van Messines. De activiteit van den vijand nam sterk toe ten Zuid-Westen van Lens en in de buurt van Armentieres. Drie Duitsche vliegtuigen werden giste ren neergeschoten; drie Engelsehe machines worden vermist. VACATURE LIEFTINCK. ZUTFEN. Gisterenavond vergaderde de Li berale Kiesvereeniging te Zutfen. Op de groslijst van candidaten voor de a.s. ver kiezing voor de Tweede Kamer, voor de vacature Lieftinck, werd als eenig candidaat geplaatst Mr. J. van Gilse, Kantonrechter en Schoolopziener te Steenwijk, lid van de Prov. Staten en den Gemeenteraad. GESTRAND EN .VLOT GEKOMEN. TERSCHELLING. Het Duitsche s.s. „Aryetria" geladen met cokes van Rotter dam naar Geffle is hedenmorgen met hoog water op den Engelschen hoek gestrand en is door de motor-reddingsboot „Brandaris," welke ter assistentie was vertrokken, vlot gesleept. Het stoomschip heeft de reis vervolgd. WEER EEN NEDERLANDSCH SCHIP GE TORPEDEERD. Men seint ons uit IJmuiden: Door de „Eendracht III KW102" is hier aange bracht de bemanning van het motorschip „Timor" uit Vlaardingen, welk schip met een lading pek Zondagmorgen van Bredesend naar Rotterdam was vertrokken en Maan dagmorgen 8 mijl Oost, ten Zuiden van den Noord-Hinder door een Duitschen onder zeeër werd beschoten en tot zinken is ge bracht. De bemanning redde zich in de eigen scheepsboot. Men voer eerst naar de duik boot om den commandant inzage van de scheepspapieren te geven, doch deze beslis te dat het schip moest zinken. Door '3 Duitsche matrozen werden 5 bom men in het schip gebracht. Het schip bleef echter na de ontploffing drijven, zoodat het met een torpedo tot zinken moest worïen georactit. DE „LAVINIA." IJMUIDEN. De „Lavinia", het hier bin nengesleepte Duitsche schip, ligt in de haven gemeerd en is op verschillende plaatsen be schadigd. Do bemanning die eerst aan wal was gekomen is nu weer aan boord van het schip gegaan. DUITSCH VLIEGTUIG. SCHIERMONNIKOOG. Hedenmorgen vloog zeer dicht langs de kust van Schiermon nikoog een Duitsch watervliegtuig en werd door de kustwacht beschoten. ONZE VEEUITVOER. DEN HAAG. Het Kamerlid Teenstra heeft naar aanleiding van persberichten, dat het voornemen zou besiaan qsz sen groot deel van den veestapel af te slachten, in ver band met de schaarschte aan veevoeder, tot den Minister van Landbouw eenige vragen gericht, n.l. of deze geruchten inderdaad juist zijn en zoo ja, welke maatregelen zullen worden genomen. ONZE NIEUW GEKOZEN KATHOLIEK1 RAADSLEDEN. Hieronder «even wij d« portretten beide naeuwgekozen Rechteohe Raadslede#» Amsterdamsche Beurs (opgegeven door DE SPAARNE-BANK) van 17 Juli 1917 Anaconda Copper 167 1165 Smelting Ref 101 i/8 100 1 it - Car (5 Foundry, gew. 76 73 Erie, 26 7/., 26'/., Kansas City, 22 7/„ 22 Marine, 31 91( 1 31% Marine, pref. 90 3; S 89 Mexican, 2. 8 i/8 Missouri, gew. 6 7/ic 61/2 Pittsburgh Coal, 47 SouthernRailway)W 25 5 26 Denver Rio, 10% 10 1 f. Chicago Rock Island 63 l/2 Steel, gew. 117 11 P/4* Atchison Topeka, 101 Union Pacific, 139 7/8 137'// 542 Kon. Petroleum 542 Bodjong Suiker 120 Handelsverg. A'dam 424 425 Pagottan 244 Suiker Cultuur 195 i/2 4i/o Nederland 100 101 l/4 Peru, gewone 7 V2 Peru, pref 28 Amsterdam Serdang 158 160 Amsterdam Rubber 234 235 Nederl. Rubber. 1C0 '/2 100 1/2 Gec. Holl. Petroleum 169 168 »/2 Orion 62 1 ft Dordtsch.e, gew. 198 s/4 United Cigar 38 7/16 38 Prolongatie. 3 3 AGENDA 18 JULI Gebouw ,,St. Bavo" Smedestraat 23 Bestuursraad Volkshond Gecomb. Bestuur Spoor en Tram. Bisschoppelijk Museum Jans straat 79 geopend eiken dag van 105 uur, tegen betaling van 25 cents. TERAARDEBESTELLING J. W. v. BIL- DERBEEK. Hedenmiddag te .12 uur had de teraardebe stelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer J. W. v. Bilderbeek. in leven hoofdcommies met den persoonlijken titel van Griffier, chef van de Secretarie, alhier. Op de begraafplaats waren o.m. aanwezig: Het College Burgemeester en Wethouders (de heer Loosj es was verhinderd), verschillende hoofden van takken van dienst, eenige raads leden en vele vrienden en hekenden van den overledene, 'n Schat van bloemstukken en kransen dekte de lijkbaar, waaronder een van de gezamenlijke ambtenaren. Ook de publieke belangstelling was bizonder groot. Allereerst nam het woord de burgemeester, Jhr. Sand- berg. Deze sprak ongeveer als volgt: „De hul de welke ik wenecb te brengen aan v. Bil- Bilderbeek, ook namens alle wethouders en raadsleden, is niet louter een vomelij'kheid of plicht, maar spruit voort uit waarachtige liefde en vriendschap voor den zoo beminden overledene. Hulde breng ik aan zijn bizon- dere eigenschappen, gepaard gaande met een aangeboren bescheidenheid. Als ik denk aan het heerlijke feest van zijn 40-jarig jubileum, uit in indroef de gedachten van het oogen- blik van thans, dat de vele wenschen van toen helaas niet in vervulling zijn gegaan. Wij wenschten hem nog vele jaren van stoere werkkracht hij zijn bewonderenswaardig ge heugen, tot heil van de gansehe gemeente. Dit alles mooht niet in vervulling gaan. Wèl heeft v. Bilderbeek na zijn eersten aanval nog gepoogd aan 't werk te gaan, doch deze po gingen bleken wanhopige te zijn. Nu staan wij allen aan de groeve om uiting te geven aan den drang om te eeren wie geëerd moet worden, te huldigen wie gehuldigd moet wor den. Wij brengen onzen eerbiedigen en die pen dank voor alles. Vaarwel v. Bilderbeek, rust zacht. De heer v. d. Vangst, hoofdambtenaar, bracht eveneens tt 40-jarig jubileum van den overledene in pijnlijke hei'innering. Hij is aldus spr. ons steeds voorgegaan in ijver en plichtsbetrachting. Zoo gaarne hadden wij hem nog langer tijd om ons heen gehad. Er werd zooveel van hem verwacht, hij kon niet gemist worden. Er is een hoofdstuk van mijn leven weggenomen; 36 jaren werkte ik met hem samen, nn valt het zoo moeilijk van hem te scheiden. Spreker wendde zich alsdan tot de zoons van den overledene en spoorde hen aan, de voetstappen van hun vader te volgen en de hoognoodige steun en troost te zijn voor hun moeder. De schoonzoon van den ontslapene bracht namens de familie danik aan de sprekers, ook hij wendde zich tot de kinderen met de woorden: De gemeente heeft een groot verlies geleden, doch gii een bron van liefde, een steun een een goed voorbeeld; dit alles had gij nog te zeer noodig. Denk dikwijls aan zijn wijze lessen, handel er naar en het zal u goed gaan. Diep onder den indruk verlieten de aan wezigen de begraafplaats. PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Hedenmorgen kwamen de Prov. Staten van Noord-Holland in openbare zitting bijeen. Verschillende mededeelingen en ingekomen stukken werden in handen gesteld van Ged. Stalen om prae-advies of voor kennisgeving aangenomen. Dé voorzitter wijdde, bij de opening der vergadering eenige woorden van weemoe dige hulde aan de nagedachtenis van den heer P. Bos te Hoorn. Het rapport van de Watersnoodcommissie lokte uitgebreide discussies uit, tot ten slotte het rapport werd goedgekeurd. Hierna werden verschillende subsidies ver leend. J. J. v. d. VELDT. de nienwe R.-K. werk inansaf ge vaardigde Mr. BAAS, A.-R. Een algemeen bekend en geacht ingezetene" verdiend. Daarna kwam aan de orde het voorstel te" aanzien van een aanvrage van den Raad van Bescherming van de Zuigeling te Haaf lem, om een subsidie uit de Prov. kas voo* 1918. Het praeadvies van Ged. Staten luidA afwijzend. Door de heeren Kleerekoper e.a. was voor gesteld om evenwel toch een subsidie va" 500 te verleenen aan de vereeniging. Een uitvoerige discussie ontspon zieh hbjf' over, met tot resultaat dat het voorstel o& de subsidie wei te verleenen werd ingetrokke" door de voorstellers, doch gehandhaafd blo®' door den heer Nagtzaam. In stemming gebracht, werd het voorstel' Nagtzaam verworpen met 48 tegen 18 sterf men. Over de aanvrage om schadevergoeding uit de gemeente Zaandam werd een uitvoer1' ge discussie gevoerd. Vooral de heer Duf" stelde zich kampioen van de zich verongelijk1 achtende Zaandamscbe ingezetenen. Een voorstel van den heer Duys tot h®r' ziening van enkele genomen beslissingen lJ1' zake de watersnoodsverordeningen, werd v®r' worpen met 58 tegen 11 stemmen. Hierna werd gepauzeerd. STATUTEN. De ,St.-Crt." bevat de Kon. bewillig'1!? op de statuten van de N.V. „Leyduin", tot exploitatie van onroerende goederen, Él6 vestigd alhier. Het kapitaal der venn. bedraagt f 270.06" verdeeld in 2700 aandeelen van f lOOS waarvan 2606 aandeelen zijn geplaatst volgestort. HET ONGELUK AAN DE LIEBRUG- Het dochtertje van den heer Groen, d" bij het motorfiets-ongeluk aan de Amst®jj damsche Vaart er het best af kwam, be0^ het Gasthuis verlaten. Met haar vader 6 liaar broertje gaat het ook naar wensf DE KOLENDISTRHBUTIE. Wij wijzen onze lezers, in hun eigen lang, op de advertentie voorkomende in nummer, betreffende de kolenvoorzïeuing. VRIJSPRAAK. De Rechtbank alhier sprak heden* MM M. E. B., gehuwd met W. K. P., vrij v liet haar ten lastegelegde zedenmisdrijf. BEEEDIGD. Ter terechtzitting der Rechtbank alhk' werd Mej. O. Th. J. C. Smit, Jjeëedigd makelaar in mobilaire goederen enz. DE TEMPERATUUR j van het water in de Zwemschool aan de vaart bedroeg hedenmorgen 66 en hedenSd dag 67 graden. BURGERLIJKEN STAND. a Getrouwd: 17 Juli. G. W. Ph. Daniël M. W. P. .Warnier. .t Geboren: 16 Juii. z. van G. J Pot—E1 17 Juli. z. van Meijer—de Vries. Overleden: 15 Juli. A. Wakker, 46 t Schouwtjeslaan. D. Vermeer, 72 j„ 14°vj) heijdestraat. H. 2 m., z. van H. J. Tintelen, Kennemerstraat. 16 Juli- „c, Aarts, 61 j., Rollandstraat. H. de Ore 53 j., M. vain Heemskerkstraat. HAARLEM, 16 Juli. Groentemarkt. A*}p vie 2.503.50 per 100 stuks. Rabarber cent per K.G. Bloemkool 17—27 per Spinazie 0.60—1.per mand. PorsW* j, 1.252 per mand. Snüboonen 2528 P'*7,/ Doperwten 19—30 cent per kilo. Tuinh® k 515 cent per kilo. Wortelen 5—12 bos. Salade 1:50—2.50 per 100 stuks. Se 12K—15 cent per bos. Uien 1015 cent V Citroenen 34 per 100 stuks. Kersen cent per pond. De eerste appelen e» P waren ter markt aangevoerd. PERSONALIA- Heden herdacht de heer J. O ver du im, pi" de gebruikelijke bewijzen van belang- Vorige koers Eerste koers Tweede koers 5 cx.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1917 | | pagina 2