e ft f V: STAD EN STREEK MARKTNIEUWS t LAATSTE NIEUWS Telegrafisch* weerberichte VERKOOPINGEN enz. ADVERTENTIÊN IRHA MARIA VAHISH6EREH - 5- 'fi 'if 7 3 1 1 4 3 4 3 2 i - 2 3 UIT DE ZAANSTREEK UIT BEVERWIJK f 5377, f 5840, f 6642, f 6770. f 7558, f 7580, f 8555 en f 9715. 1 V JOANNA MARIA BERIJS. lv D.: Volksweerbaarheid, Hortus Wilh. Vooruit, Bloemendaal, Kinheim, Schoten, A.W.A. N.O.S. E.S.H.B.S., Hollandia, Helder, Purmersteyn, West Frisia, R.U.C., S.D.S., Neerlandia. F.: Voorwaarts, Velox, D.O.S., D.O.O., U.F.C., Baara, Rapiditas, Vriendenschaar. Reserve 2de klas A.: S.V.V. 2, U.S.C. 2, Ex celsior 2, Fortuna 2, D.H.C. 2, Xerxes 2, D.V.V. 2, I1.B.S. 3, Concordia 2. Reserve 2de klas B.: Feijenoord 2, D.V.S. 2, Hermes 2, V.O.C. 3, Unitas 2, Sparta 3, Leoni- ,das 2, D.r.C. 3, Neptunus 2. Reserve 2de klas C.: Ajax 2, Hilversum 2, U.V.V. 3, Victoria 2, Voorwaarts 2, Hercules 2, Kampong 2, 't Gooi 2, D.O.S, 2. Resem 2de klas D Hercules 3, V.R.A. 2, Z.V.V. 2, V.V.A. 2, A.F.C. 3, A. W. 2, D.E.C. 2, Spartaan 2. Reserve 2e klas E.: E.D.O, 2, Blauw Wit 3, W.F.C. 2, Ajax 3, Amstel 2, Hollandia 2, Wilh. Vooruit 2, V.R.A. 3. wedstrijden te Utrecht om den Begeer-krans. Deze wedstrijden hadden gisteren onder groote belangstelling plaats. De uitslagen zijn: D.O.S.—Hercules II 10 OlympiaKampong 01 Victoria (H.)—Hercules I 03 U. V. v.—Be Quick (Z.) 3—1 Kampong won van Olympia na twee verlen gingen. CRICKET. Rood en Wit heeft een papieren overwinning behaald op V.R.A. De Amsterdammers konden niet het vereischte aantal mannetjes bijeenbren gen en gaven dus den strijd gewonnen. H. C. C. heeft met innings van V. O. C. gewonnen, 'n gevoelige klap voor V. O. C.1 De stand is thans als volgt: gew. m. verl. m. resp. inn. gew. gel. inn. verl. pnt. H. C. C. Rood en Wit 9 Hennes 9 aarlem 10 R. A. 8 V. O. C. 9 1 3 5 5 3 4 19 12 9 9 4 1 ATHLETIEK. Bij de gisteren gehouden Athletische wedstrij den van den Haagsehen Voetbalbond, werd door E. v. Rappard van H. B. S. het record 110M. hindernishaan verbeterd, hetgeen stond op W. v. öendt (17 1/5 sec.). Hij maakte in de demi- anale den tijd van 17 1 Isec. Record ver-springen verbeterd. Door den heer L. van Randwijck, rechtsbuiten- ipeler van Hercules, werd gisteren op het veld van Hercules te Utrecht het record vér-springen, dat op naam stond van den heer Van Thiel, met 6 centimeter verbeterd en gebracht op drie meter en vier centimeter. 2, HALFWEG. Raadsvergadering. Aanwe zig alle leden, 1 vacature. De voorzitter., burgemeester Michielsen, opent met gebed. Daarna lezing notulen vorige vergaderingen, welken zonder aanmerking worden goedge keurd, waarna de heeren Vriezekoop, Cos en van Baaren benoemd werden als commissie leden teneinde de geloofsbrieven der nieusv- fekozen raadsleden te onderzoeken. Het on- erzoek heeft onmiddellijk plaats. De ver gadering wordt tijdelijk geschorst. Dc rap porteur der Commissie, de heer Cos, brengt daarna verslag uit Van het onderzoek en adviseerd tot toelating der heeren gekozenen, zijnde de heeren Lieshout, v. Andel, v. d. Berg en Stokman. Aldus werd besloten. 2. Ingekomen stukken en medeieelingen werden voor kennisgeving aangenomen. 3. Adres N. V. Glasfabriek „Albert" tot vergunning voor het leggen van een riool in den Schalkwijkerweg. Wordt toegestaan, doch B. en.W. wensehen hiervoor een ver goeding van f 5 per jaar te eischen. De heer Hartgerink vind dat f 2.50 ge noeg is en dat de gemeente toch voordeel heeft van zoon fabriek, hetgeen de voor zitter met eenige juiste argumenten weer legde. De heer Cos en de overige raadsleden beslisten in den zin van B. en W. en 'de fabriek moet f 6 per jaar betalen. 4. Duurtetoeslag gemeente ambtenaren. Sjg voorzitter meent in Afwijking van het besprokene in vorige zitting wel over te moeten gaan, om ook de secretaris, ontvan ger en gemeente-opzichter te doen deelen in de 20 pCt. toeslag, die ook de mindere ambtenaren in vorige raadszitting is toege zegd. PJij, de Burgemeester zelf, wenscht in dezen toeslag niet te deelen. De Raad kon er weinig tegen hebben en stemde voor. 5. Vaststelling oninbare posten, dienst 1916 Goedgekeurd. 6. Bespreking verbetering „OudewegWil de er iets van dezen weg terechtkomen, dan moest voor goede afwatering worden zorg ge dragen. B. en W. echter voelden er momenteel weinig voor, veel kosten aan dezen weg te besteden en de heeren Kroon, Cos, Warmer dam en Vriezekoop dachten er ook zoo over, maar vonden toch dat de weg in eenigszins dragelijke staat moest gehouden worden. B. en W. zeggen zulks toe. 7. Herziening reglement van orde voor de Raadsvergadering. Volgens reglement moet een commissie benoemd worden, die het voor stel onderzoekt en rapport uitbrengt. Bij gehouden stemming werden de heeren Kroon, Cos en Hartgerink gekozen tot com missie van onderzoek. De heer Hartgerink werd gekozen bij loting met de heer v. Lies hout, nadat beiden tweemaal een gelijk aan tal stemmen op zich hadden vereenigd. 8. Extra crediet voor schoolbehoeften hoofd O. L. school te Halfweg. Het hoofd vraagt voor vernieuwing van wandpltaten en aanschaffing nieuwe lees methoden en een extra crediet van li 200 voor 1917 en een dito crediet voor 1918. B. en W. 6tellen voor, dat waar, zooals hier iets wordt verzocht, wal binnen het redelijke blijft, zulks niet vooral natuurlijk met het oog op de goede opvoeding der kinderen, mag worden geweigerd. Ook de schoolcommissie adviseerde gun- elig en de Raad liet zich makkelijk overre den en stemde voor. 9. Electriciteitsvoorziening. De voorzitter brengt de heele lijdensgeschiedenis van Half- weg's electriciteitsplannen nog eens naar vo ren en herinnert er aan dat thans wel alle Vergunningen zijn gekregen, maar dat er hog tal van bezwaren waren blijven bestaan. De K. E. M. zal nu een provisorisch, een bovengrondsche hoogspanningkabel bouwen naar Halfweg van ijzerdraad. om die natuur lijk later te vervangen door de gecontrac teerde ondergrondsche kabel. Voor de aan te brengen gratis lichtpunten wordt echter gevraagd een toeslag gelijk staande aan de helft der meerdere kosten, die deze aanleg nu kost in vergelijking met die bij de sluiting van het contract. Vervolgens moet het onlangs ontvreemde koper tegen de contractprijs van f 1.24 door de gemeente aan de K. E. M. geleverd wor den en moet het resteerende koper tegen de 'contractprijs ter dispositie blijven vpn de K. E. M. en zal geen vergoeding voor de straataanleg bij het ketelhuis gevraagd wor den. Nadat de Raad zich verklaard had ac- coord te gaan met al deze regelen, verzocht B. en iW. tevens machtiging, om uit te be steden de netbouw, waartoe de Raad grif permissie gaf. De vraag van den heer Hartgerink of nu dezen winter het licht nog zou branden, durf de de voorzitter niet direct bevestigend te beantwoorden. Zelf was Z.Edelachtb. er niet gerust op, maar 't licht komt tochl Beter laat dan nooit! 10. Drinkwatervoorziening. .Wordt in ge heime zitting behandeld. 11. Bespreking instelling commissie le- vensmiddelenbedrijf. De voofzitter stelt de Raad voor: aangezien het distribueeren der levensmiddelen steeds moeilijker en omvang rijker wordt een commissie in 't leven te roepen 't zij uit Raadsleden, 't zij uit par ticulieren bestaande, die B. en W. terzijde zal staan in de vervulling van deze moei lijke taak. Dit punt wordt aangehouden tot 'n vol gende vergadering. 12. Wijziging heffingsverordening hoofddel. omslag. In de huidige verordening bevinden zicht wee leemten, ten le blijkt er daarin geen rekening te zijn gehouden met even tueel te laag aangeslagenen en ten 2e kun nen volgens deze verordening geen z.g. na vorderingen plaats hebben. B. en W. stellen nu voor het art. 23 zoo danig te wijzigen, dat in bovengenoemde ge vallen voorzien wordt. De Raad is er als een man voor. 13. Voorstel tot deelname aandeelenkapi taal der Gem. Credietbank te 's Ilage. Deze Bank aldus de voorzitter, gesticht uit en voor uitsluitend gemeentebesturen, heeft ten doel gemeenten onderling op goedkoope ma nier aan geld te helpen. De Bankinstelling loopt schitterend. Vele waaronder van de grootste gemeenten, heb ben er zich bij aangesloten en daarom zou B. en W. óók omdat deze gemeente reeds meermalen van de voordeelen dezer bank heeft geprofiteerd, gaarne zien dat de ge meente met b.v. 2 aandeeltjes a 1000 gulden nominaal aandeelhoudster werd in deze nut tige instelling. Met algemeene stemmen vond de Raad 't goed. Met algemeene stemmen vond de Raad 't goed. 14. Verzoek van het hoofd der O. L. school te Houtrakpolder om vergunning om de niet door hem bewoonde schoolwoning te mogen verhuren aan den heer Verkuijl. Onder con ditie dat de Raad ten allen tijde de huur kan doen eindigen, werd het verzoek toe gestaan. 15. Vaststelling kohieren schoolgeld. Goed gekeurd. 16. Bespreking groeritenveiling. De voorzitter herinnert aan zijn reeds in de vorige vergadering gehouden bespreking, alsook aan de drukbezochte vergadering on langs te Halfweg gehouden. Voor de Gemeente zich echter met de zaak inlaat dient de Raad definitief z'n mee ning uit te spreken. De heer Kroon vond een dergelijke instel ling te riskant. De heer Hartgerink betwijfelde of men wel consent voor uitvoer zou krijgen. De heer Cos gaat de gehouden vergade ring nog eens na en zegt dat de gemeente er buiten moet blijven. Kortom, zooals de voorzitter terecht op merkte, blijkt de Raad uit enkel tegenstan ders te bestaan en gezien dit feit, komt er van een gemeentelijke groentenveiling niets. 17. Comptabiliteit. Kasgeldleening voor het levensmiddelenbedrijf in ontvangst en uit gaaf vastgesteld op f 20.250. Bij de rondvraag verzoekt B. en W. mach- tigin<gom zoo noodig gebruik te maken van juridische adviezen. Goedgekeurd1. De heer Warmerdam klaagt over overlast van de militairen op den weg naar Pen- ningsveer, wanneer er gepompt wordt. De voorzitter zal er in voorzien. De lieer van Baaren vraagt of de standpijp de Houtrak al klaar is. Het antwoord luidt bevestigend. Daarna gaat de raad in geheime zitting over. OASTRICUM. Raadsvergad e rin Afwezig de heer Goes. Na opening werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Besproken werd weder het M. U. L- onderwijs. Er was indertijd door den heer Bussen gezegd, dat het M. U. L. O. 2 jaar zou kunnen worden gehouden zonder diat er een leerkracht bij behoeft te komen en nu blijkt, dat dit niet kan. Getracht zal worden het zóó te regelen, dat het voorloopig met dezelfde onderwüskirachten gered kan worden- Door de Commissaris der Koningin was aa: merking gemaakt, dat er in een lokaal, waar vergunning is, les gegeven zou woorden. De Voorz- zegt, dat de heer v. Benthem be reid is voorloopig in die zaal ziin vergunning in te trekkenvoor het gemis van de vergun ning vraagt hij 50 per jaaT. Goedgevonden werd dit toe te staan. De heer G. Louter zou willen trachten, om, indien de kerkelijke overheid etr voor is te vin den, op het terrein bii de kerk een nieuwe school te bouwen; blijkt het dan later noodig, dat er een bijzondere school komt. dat zou gevoegelijk, deze school er dienst voor kunnen dóen en d.e bestaande openbare school zou daarvoor vol doend® zijn. Getracht zal worden dit te bereiken, daar een school bouwen noodzakelijk is; de zaak werd gesteld in handen der commissie. Een commissie heeft van het LeVensmiddelen- bedrijf de rekening nagezien en itn orde be vonden- Van Ged. Staten waren enkele raadsbesluiten goedgekeurd terug ontvangen. De winst- en verlies re kenin g 3er Gasfabriek had b« de leden gecirculeerd, waarop geen aan merking werd gemaakt. De ontvangsten bedroegen 51035.00Jü en de uitgaven 54078.63niadeellg saldo van 3038.52^. De heet Spaanse vraagt, of het niet g®- wensoht is, dat de gasprijs wotdt verhoogd. De Voorz- zegt: het moest feitelijk wel. en gelooft ook wel, dat er aanmerking gemaakt zal worden door Ged. Staten, dat er zooveel te kort ia- De heer Louter zou eersti eens willen wach ten tot September. De heer Spaanse stelde voor. met het oog op de brandbesparing. Woensdag dén heelen dag school te houden en /Zaterdags den heelen dag vrij te geven. De heer G. Kuijs zou om 8 uur do winkels willen sluiten. De lieer P. Kuijs 'wijst, er op, dat de winkels hier allemaal electrisch licht hebben, dat het dus voor brandstofbesparing geen doe! zou hebben. Aangaande liet voorstel-Spaanso zal met de betrokken personen gesproken worden: waarna 4e openbare vergadering werd gesloten- „O. B EGMONDBINiNEN. Tot- candidaten voor lid van den gemeenteraad zijn gesteld de heeren G' Gtroot Jzn., R-Kath. en P. Rozi®& Hzn., Prot. De slemminv zal plaatshebben a.s. Vrijdag. VELSEN- De Levensmiddelen-commissie heeft een vergadering gehouden met de bakkea-s. teneinde de concentratie dezer bedrijven te be spreken. Besloten werd de regeling aan de bak kers zelf over te laten. Deze zullen nu Dinsdag vergaderen om dan aan de Birandetoffencom- missie een bepaald voorste] tic doen. Enkele personen alhier ziin van verdere gastoevoor verstoken, omdat ze te veel gas ge bruikt hebben- De leiding werd afgesneden. Een waarschuwing voor alle gebruikers. VELSEN. De heer W. Landeweerd, heeft bedankt als secretaris der Huur commissie, zoodat hij nu niet als raadslid behoeft af te trden. Teneinde de minder kapitaalkrachtige brandstoffenhandelaren in de gelegenheid te stellen hun voorraden op te doen, stellen B. en W. voor: a. hun college te machtigen, aan de daar voor in aanmerking komende brandstoffen- handelaren tot een totaal bedrag van 12000 voorschotten te verstrekken, onder de noo- dige borgstelling en tegen eene rente, bere kend naar 5 pet. 'sjaars; b. te bepalen, dat de datums van verstrek king en terugbetaling der voorschotten door burgemeester on wethouders in overleg met de brandstoffen-commissie zullen worden vastgesteld. UITGEEST. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.-K. School alhier is benoemd me). E. Smit van Stadskanaal. Door eene vergissing is in het raads- verslag van Zaterdag 1.1. niet geplaatst, dat tot ambtenaar ter secretarie, in de plaats van den heer J. Schauikes is benoemd de heer J. van Huiten van Oss. IJMUIDEN. De IJ mulder moitorvifisebeors- boot Fluzer Mar is door onder de remming be kneld te raken in de V issohorsh a ven te IJmui- den gezonken. Luitenant D. heeft aangifte gedaan, dat ziin oppasser een hem toevertrouwd bedtrag van 50 heeft ontvreemd. Ten. nadeel® van den soldaat A- v. d. B-, van het fort alhier is-een bedrag van 45 ge stolen Voor bet examen Engelsch L. O. slaagde te Den Haag o-m- mej. F. H. A. Gosses, van bier en de heer D. de Vries, van Vel sor oord. SANTPOORT, Voor de hoofdakte slaagde te Amsterdam de heer G. J. Itiemerkamp, van hier. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Getrouwd: P. Offenberg en T. Stapel. Ondertrouwd M. Niesten en E- L. Tromp. J- Boon en E, C .van der Lem. Th. H. J Knijpers en M. S. Schelleviis. Geboren: J. A., zoon van A. J. van Eerden en P. Jansen. Overleden: H- J- Spanjaard, 62 jaar. echtge noot van G. Tromp. J. H. van Montfort, 61| jaar, weduwnaar van A. Speek. SPAARNDAM. Zaterdagavond daalde al hier over het Spaarne een roode ballon, die op het jaagpad terecht kwam. Met groote letters stond er op: Deuscher Ballon. Han.n veirriohiet werden-" Twee roeiers hebben haar in de boot meegenomen- WIJK-AAN-ZEE. In één opzicht gaat onze plaats zeker vooruit: er leven hier ook zwijn tjesjagers, een volkje, dat zijne practüken slechts of vooral in drukke plaatsen uit oefent. Verleden week zijn hier twee fietsen gesto len en een nieuwe fiets voor een oude ge ruild. (Natuurlijk zonder toestemming van den eigenaar der nieuwe fiets). Op drukke dagen mag wel minder vertrouwen gesteld worden op vreemde menschen en met meer zorg de gestalde fietsen worden bewaakt. Vrijdag raakte bet zoontje van M. K. onder een groot straatorgel, met het gevolg dat het ventje een been brak.. Trots de aanwezigheid van politicman nen, worden de badenden vaak door veel nieuwsgierigen gehinderd; worden de duinen, ja zelfs het strand, misbruikt door paartjes, die vaak op zeer onkiesehe hianier bij elkan der zijn, tot ergernis van onderen en tot groot zedelijk gevaar van jongeren. De bru taliteit in deze gaat soms onbegrijpelijk ver. Dit alles tegen te gaan is voor de politie zoo goed als onmogelijk. ZAANDAM. In de Kapel van bet Groot- Seminarie te Warmond werden gisteren door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem de Kruin schering en de Lagere Wijdingen toegediend aan o.m. onzen plaatsgenoot, den Eerw. heer Th Bont, van de parochie aan het Kalf. ZAANDAM. Bij den gemeenteraad is een voorstel ingekomen van B. en W. om den prijs van het gewone gas te verhoogen met 1M cent en dien van het muntgas met H cent per M3, zoodat voor beide de prijs gebracht wordt op 8 cent. De commissie voor de be drijven had voorgesteld, zoowel het gewone als het muntgas met 1M cent te verhoogeD. KROMMENIE. Dinsdag 21 Augustus a.s. heeft alhier de herstemming plaats voor de verkiezing van een lid van den gemeente raad, in de vacature Jac. Schots; de her stemming gaat tusschen de heeren J. Of- man (S.D.A.P.) en Mr. Schots (Vrij. Dem.) Door de drankbestrijdersvereenigingen alhier wordt niet stil gezeten. Zoo men weet heeft hef (Kïuisverbona er onlangs den stoot toe gegeven, dat de Mariavereeniging weer uit haar slaap herrees; thans hebben het Kruisverband en Jongensbond weer groote plannenmen is namelijk nu voornemerls ook een „Reddingbrigade" op te richten. Bespre kingen hierover zullen worden gehouden in een vergadering van beide vereenigingen, welke zal plaats hebben op Woensdag 22 Aug. a.s. in het R.K. Vereenigingsgebouw, waar dan tevens nog eens aan de algemee ne propaganda de aandacht zal worden ge wijd. Overigens bevat de agenda nog eenige belangrijke punten, zoodat het bestuur op een flinke opkomst vertrouwt. Het vraagstuk betreffende de afscha fing van de kermis heeft al heel wat actie teweeg gebracht. En verblijdend is het, dat de Katholieke organisaties zich hierbij aller minst onbetuigd laten. Want behalve, dat de Ned. R.K. Volksbond daaromtrent reeds een adres aan den gemeenteraad zond, heeft deze kwestie ook in de „Hanze" een onderwerp van bespreking uitgemaakt en Is dit punt thans ook in de vergadering van het plaat selijk comité der K. S. A. besproken. Deze vergadering had j.l. Vrijdag plaats en werd o.m. ook bijgewoond door den geestelijken adviseur. Na een welkomstwoord van den voorzitter, waarin deze o.a. deed opmerken, dat sedert U/a jaar niet meer was vergaderd, werdencüe notulen na "beantwoording van een een paar vragen ter opheldering goedge keurd. Hierna kwam de motie van de „Han ze", inzake de actie tot afschaffing der ker mis aan de orde. Het bestuur erkende in deze verkeerd te hebben gehandeld, door te laat een vergadering uit te sohrijven, waar door deze actie nu in andere banen is geleid. De afgevaardigde van „de Hanze" wenschte evenwel, dat de actie door de K. 8. A. toch zou worden doorgezet, daar het nog niet „te laat" is. jfn stemming werd dit voor stel met 9 tegen 2 stemmen verworpen. Hierna volgden eenige besprekingen van meer huishoudelijken aard. O.m. deelde de penningmeester mee, dat in het afgeloopen boekjaar geen donaties en ook geen bijdra gen der vereenigingen geind zijn. Dit vond de vergadering niet goed, en er werdi dan ook besloten de bijdragen der vereenigingen alsnog te innen, maar ten aanzien van de donatie's tot betere tijden te wachten. Het bestuur werd ook opgedragen meer te vergaderen, en in den a.s. winter weer eens iets bijzonders te organiseeren. De voorzitter antwoordde hierop dat de kas in te slechten toestand is, maar dat ieder maar eens moest overwegen hoe men iets goeds voor het alge meen zou kunnen ten beste geven in dezen winter. Daarna volgde sluiting met gebed. BEVERWIJK. Onze plaatsgenoote, mej. C. de Vet, slaagde Zaterdag j.l. bii het te 'sGra- venbage gebonden examen voor de acte En gelsch L.O. Bijzondere vermelding verdient hierbij, dat zij in April j.l. haar examen af legde voor Onderwijzeres. DE BRIEF VAN KEIZER WILHELM AAN WILSON. KEULEN, 12 ,Aug. (part.) Do Duitsche bladen publiceeren thans -de mededceling van Gerard, verschenen in de „Daily Tele graph", nopens een telegram van den Duit- schen Keizer aan President Wilson, hetwelk Gerard later verzocht werd niet af te zen den, De „Kölnjische Zeitung" verneemt, dat, naar aanleiding van dit schrijven, een zeer ikor te uiting van officieele Duitsche (zijde kan verwacht worden. Zelf merkt het blad op: „Den kenner der documenten, die aan gaande bet uitbreken van den oorlog door de deelnemende mogendheden zijn gepubli ceerd, zegt dit epistel, aan de echtheid waar van geen reden bestaat'te twijfelen, niet veel nieuws. Te meer is l)et onverklaarbaar, boe de inhoud daarvan moest dienen om als *n nieuw bewijs voor Duitschland's schuld aan den oorlog te worden gebruikt''. Het Keul- sche blad is van meening, dat de publicatie hiervan een valstrik is van de Entente, waarin zij de Duitsche socialisten wil lok den, door ze ter Stockholmer conferentie in verwarring te brengen, betreffende het vraagstuk van de verantwoordelijkheid aan het uitbreken van den oorlog. Onze vijan den zullen zich echter misrekenen, indien zij trachten te Stockholm de Duitsche vertegen woordigers te dringen in de rol van beklaag den, die een uitspraak van schuldig moeten verwachten. IJMUIDEN, 11 Ang. De heden binnengeko- men 9 stoomtrawlers besom den resp.: f 4973, Van de zeilloggers kwamen heden aan den afslag: KW 7 met f 197, K W173 met f 319, KW 85 met f 253. KW 160 met f 1049, KW 137 met f 513, KW 346 met f 240, KW 151 met f 179, K W5 met f 383, KW 142 met f 219, KW 110 met f 204, IJM 282 met f 299, IJM 217 met f 205, IJM 1^ met f 241, IJM 76 met f 235, IJM 115 met f 452. IJM 284 met f 144, IJB 291 met f 604, IJM 210 met f 524, MA 171 met f 209, MA 54 met f 56, MA 18 met f 109, en MA 140 met f 99 besomming. Heden aangekomen aan den Rijksafslag 9 stoomtrawlers, 22 loggers en 5 knstvissehers De aanvoer en prijzen waren voor: Trawl- viseh: 30 kn. tarbot f 36100. 5 kn. griet f 57 —87.50, per 50 K.G.; 91 st. groote tong f 1.20 1.69, 626 st. middel dito f 1—1.47, 2320 st. kleine dito 1415 cent per stnk; 9 kn. groote schol f 47.80, 29 kn. middel dito f 37.40, 107 kn. zet dito f 26—28.50, 876 st. kleine dito f 8—16, 5 kn. tongschar f 71.50—74, alles per k. van 50 K.G.; 140 st rog f 12—12.50 per 20 st.; 23 Bt vleet f 1.80 per st; 11 kn. kleine roode poon f 2824, 98 kn. pieterm. poontjes f 2.40—10.50 67 kn. groote scbelvisch f 15—38.70/141 middel dito f 14.50—82.60, 684 kn. kl. mid. dito f 10 28.30, 582 kn. kleine dito f 826, p. k. van 50 K.G.; 1794 6t. kabeljauw f 2.304.67 per et.; 138 kn. groote gullen f 81.20. 60 kn. kleine dito f 3.90—24.50 p. k. v. 50 K.G.: 33 st. leng f 1,20—2.45, 9 st. heilbot f 3.62H28, per et; 163 kn. wijting f 4.40—20.90, per k. v. 50 K.G.; 194 st kolviach f 2.50 p. st.; 40 kn. makreel f 28.90 p. k. v. 50 K.G. HOORN, 11 Ang. Heden werden aangevoerd 362 pond boter. Prijs f 1.25—1.30 per pond. ALKMAAR, 11 Aug. Aangevoerd 2 paar den 120250. 42 koeien en ossen 220-—850. 42 nuchtere kalveren 1425. 84 magere sevhapen 8—32. 53 magere varkens 15— 82. 116 biggen 4—8. 5 bokken en geiten 8 —14. 500 kop boter. Hoogste prijs 130. mid- delprijs 1.25, laagste prijs 1.20. eieren 8.50-9.50 per 100. IJMUIDEN, 10 Aug. Heden aangekomen aan den Rijksafslag 10 stoomtrawlers, 1 logger eh 16 kustvisschers. Trawlvisch; tarbot f 95.A 85.griel f 80.— 57.— per 50 K.Q.; groote tong 1.67 a 1.20, middel-tong f 1.19 A 0.96, kleine tong f 0.64 A 0.19 per stuk; gr. schol f 40.80, middel schol f 38.50 A 37.40, zetschol f 29. A 26.kleine schol f 16.bot f 13.60, tong schar f 71.50, schar f 14.A 7.per 50 K.O. rog f 12.per 20 stuks; vleet f 1.80 per stuk: kleine poon f 23.pieterm. poon f 10.50 f 2.60, groole schelvisch f 38.70 A 16.50, mid'l schelv. f 32.60 A 14.kl. m. schelv. f 28.3C A 10.50, kleine schelvisch f 26 A per st.: kabeljauw f 4.50 A 2.52 per stuk; gr. gullen 31.20, kla gullen f 24.50 per 50 K.G.; leng f 2.45 a 1.50, heibot f 23— A 2.17 per stuk; wijting f 20.90 A 2.60 per 50 K.G.; koolvisch f 2.50 per stuk; makreel f 28.90 per 50 K.G. 11 Aug. In de week van 2 tot 9 Aug. werden door 57 stoomtreilers, 43 loggers, 9 sloe pen en 17 kustvisschers, in totaal aangevoerd 824,705 K.G. treilvisch, 31,680 K.O. beugvisch en. 56 ton gezouten visch. De kistvissehers be- somden te zamen f 7511. 10 Aug. Van de treilende loggers kwam slechts aan den afslag; Noorwegen IJM 292 met f 486 besomming. 10 Aug. De binnengekomen 10 stoomtrei lers besomden resp. f 5231, 5310, f 6670, f 7190, f 8145. f 8245, 9135, f 8684, f 11,323 en f 12,627. AMSTERDAM, 13 Aug. Andijker muizen groot f 3.50; Flakkeesche eigenli. f 3.75 4.30; Friesche borgers f 4.604.70; Ypolder bergers f 44.25. Zeeuwscbe eigenli. f 3.50 4.25; Zandeigenheimers f 7.35. Aanvoer 10 ladingen. BOVENKARSPEL (Station) 11 Aug. Aard appelen: Streeker muizen f 2.35—3.25"; kleine: buitenland f 2.202.25 per 25 K.G. Bloem kool fijne le soort f 6.25—14, buitenl. f 20 26; 2e soort f 56.75, buitenl. f 1617.75; 3e soort f 23 per 100 stuks. Witte kool f 1.10—3, buitenl. f 4.50—6.50; RRoode kool f 1.80—4, buitenl. f 6.50—9 p. 100 K.G. Peren f 1.50 per halve H.L. Sla- boonen f 1.152.30, buitenl. f 1.803.30; Snijboonen f 0.85, buitenl. f 2.40 per zak van 15 K.G. Koolblad f 1.30-2.65 per 100C K.G. Komkommers f 1.301.40 per 100 st.; Tomaten 312 ct. per K.G. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 13 Aug. Hoogste barometerstand: tusschen 760 en 765 Ooat-Duitschland. Laagste barometerstand: 757.5 Helder. Verwachting (van den avond van 13 tot den avond van 14 Aug.): Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid-Oostelijke wind, half tot zwaarbewolkt, mogelijk nog enkele regen- of onweersbuien, iets warmer. VERKOOPINGEN. Notitie van. de paroeeien. die verkocht zijn in „H Notariehuis," Bilderdiikstxaat 1, bij den Zijlweg, Haarlem, op Zaterdag 11 Aug. 1917, dies avonds né 5% uur- Notarissen A. P. J. M. SMITZ te Tilburs: en R. O, A. VAN CRANENBURGH te Haa.lom. No. 1. Een Woonhuis met Erf, Schuur en Tuin te Haarlem, aan de Tettenxkstraat. Get No. 24. No. 24 4825- H. Smolenaara No. 2. Een Winkelhuis, waarin sedert jareu de visohhandel wordt uitgeoefend, met afzon derlijk opgaande Bovenwoning en Erf te Haar lem aan de Kl. Houtstraat- Get. No. 31. Uit de' hand verkocht. !m f Heden overleed in het St. Bavo-Gesticht, te Heemstede, na een langdurig en geduldig lijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde Zuster en Tante, Mejuffrouw Wed. van den Heer JOHANNES OERARDUS SCHRAMA, in den ouderdom van 83 jaar. Uit aller naam, C. VAN TONGEREN. Heemstede, 11 Aug. 1917. Kerklaan 85. De plechtige Uitvaartdiensten zullen plaats hebben op Don derdag 16 Augustus a.s. in de Parochiekerk van den H.Bavo, te Heemstede, ten kwart na acht en ten kwart voor negen de gezongen H. Mis van Re quiem, daarna de begrafenis. Eenige en algemeene kennis geving. 3390 i ii i Heden overleed zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 75 jaar, onze Zuster en Tante Amsterdam. Uit Aller naam, JOS. H. A. BURGERS. Haarlem, 10 Aug. 1917. Eenige en algemeene kennis geving. 3393 Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. HU ,.'.1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1917 | | pagina 3