Advertentiën, !¥lï NET DOIÏÏ Dri [LABS Speniiare Moopiog Adverteert in de Nieuwe Kaarl. Cenrant MARKTNIEUWS SStlETEiT TEIEENlCitti RiJKSHÖUlMLLESSEN AARDAPPELEN. GYMNASTIEKSCHOENEN. EL. BOEÜLJttSEÜ, SPORT-EN SPEL INGEZONDEN Cl Eider wij Zoo juist ontvangen een groote collectie GYMNASTIEKSCHOENEN, merk „BULDOG". R.-K. H00PERE BURGERSCHOLEN TE HAARLEM. AGENDA 15 SEPT. GROOTE GASBESPARING EN TOCH VEEL LICHT. Met het oog op den aanstaanden winter, die ons reeds Maandag een uur vroeger in 't don ker zal zetten, wil ik aan een ieder een raad geven om toch voldoende licht in uw kamer, kantoor of eenig ander lokaal te kunnen hebben. Met een zeer eenvoudig middel kan men zich zelf helpen. Men neemt een rond dekseltje van een blikken doos, dat over uw lampeglas past en prikt er met een priem of de punt van uw schaar eenige gaatjes in. bijv. 7, 8 of 9. Dan legt men dit boven op het lampeglas en draait, alvorens het licht te hebben aangestoken, de kraan meer dan half dicht. Gij staat dan ver baasd over het licht dat gegeven wordt en dat genoeg is om te kunnen lezen, schrijven etc. Een gewoon stukje blik van een sigarettendoosje kan iedereen met de schaar ook wel het model geven en zich zelf helpen. Met een gaatjesglas gaat het echter niet. Probeer het eens. Van 1 Meter gas kunt ge dan 20 uur uw kamer ver lichten. Wanneer gij, tot proef op de som, het blikje van het glas afneemt, dan ziet ge dat het resul taat verrassend is. DE JONG. Naschrift. Wij herinneren er aan dat eenzelfde resultaat bereikt kan worden door het kousje wat in te korten en den kraan wat dicht te draaien. Het is in ieder geval de proefneming waard. TELEGRAFISCH WEERBERICHT AMSTERDAM, 15 Sept. De aardappelprijzen waren heden: Zeeuwsche Eigenh. f 4.a 5. Zeeuwsche blauwe eigenh. f 5.30 5.40; A Paulowna eigenh. f 7.20. Aanvoer 8 ladingen, Wegens de lichtbesparing en de vervroegde winkelsluiting zien ondergeteekenden zich ge noodzaakt te beginnen met a.s. Maandag I'/ Sept. het vertrekuur te stelien op 2 uur van het Begijnhot. R00DENBURG. MIDDELKOOP. VAN DUIN. Hartelijk dank aan allen, die blijken gaven van hun belang stelling bij onze 40-jarige Echt vereniging. C. E. RUUSTMAN Jr. Q. RUSTMAN-POELGEEST. Schalkwijkerstraat 7. 4523 WITTE BIOSCOOP Gebouw „St Bavo" Smedestr. Zaterdag 15 en Zondag 16 Sept. Expl. A. Zendag 16 September 1917. Bioscoop-Yoorsteüimj Wereltftieroemd Drama ui 5 Acte's en een Voorsp-'i. Verder prachtprogramma. T© !£©gsp een Café met volledige Ünvenfas*ïs HERVAT MAANDAG Praktijk TE De Schoolopziener in het dis trict Haarlem roept sollicitanten op naar de betrekking van aan te Rijksnormaallessen te Haarlem, Directeur de Heer E. FN BROEKE, voor het onder wijs in, den ZANG,, gedurende vier lesuren per week. De jaarlijksche toelage zal be- dragen f. 65.per wekelijksch lesuur Aangifte, portvrij vóór of op 1 October üjs. De Schoolopziener voornoemd, 4524 J. F. M. STERCK, Linnaeuslaan 10. Haarlem. op baandag 24 Sept. a.s. is. &&ERLAGE, Heeren Aardappelen groente handelaars wie nu zijn cliën- telen van den winter fijn wil later eten heden in lossing een lading puike Zeeuwsche en een lading puike Frïe- scke J&ardappelen. Aanbevelend, 4540 J. NOFF, Bakenessergr. 40. Telefoon 2£x4£t. In Haarlem staat een huis, J* fri. ECiawcrsfijn waar U van Uw uitgevallen haar een solide En voor 1 gulden maar. (vlecht krijgt ijjiit is het beste soort at dop het gebied van (Gymnastiekschoenen kan geleverd worden. Verkrijgbaar tegen concurreerenden prijs en in aüe maten, bij Lastige Veerstraat 30 - 31 - 33. TELEFOON 2098. Grootste en ruimste gesorteerde Schoenen magazijnen te dezer plaatse. 4440 ken worden verstrekt, opdat deze zoo spoedig jnogelijk sajet voor de distribntie zullen kunnen leveren. Ten opzichte der voorziening: van kleeding, die mede door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel in overweging was ge komen, blijken zich reeds groote moeilijkhe den voor te doen. Er wordt ijverig naar ge streefd ook voor deze aangelegenheid een oplossing te vinden. De hrandstoffenbesparing en de Bakkers. Het brandstoffenbureau deelt ons mede: Door de steeds toenemende schaarschte aan kolen werd mede het bakkersbedrijf getrof fen. Zooals bekend mag worden ondersteld, zijn reeds in Juli stappen gedaan om door foncentratie de vereiscbte kolenbesparing te verkrijgen. Eene bakkerscommissie werd ge vormd, welke met de bakkers overleg pleeg de, met het gevolg, dat reeds den 13den Ang. de geconcentreerde bedrijven in werking kon- d entreden. Om tot de door het brandstoffen- bureau voorgeschreven minimum kolenbespa. ring van 40 pet. pl. m. 100.000 K.G. in vier Weken te geraken, werd aan de geconcen treerde bedrijven toegewezen eene hoeveel heid kolen berekend naar het aantal te ver- Werken baaltjes meel of bloem van 50 K.G., tegen 15 K.G. kolen per baaltje met het voor schrift dat, bij wijze van proef in den eersten tijd uitsluitend met kolen zou worden ge stookt, teneinde een juist overzicht te krij gen of deze hoeveelheid al of niet voldoende Was. Uit een ingesteld onderzoek was n.l. ge- blekenv dat verschillende bakkerijen in nor male tijden tot zelfs boven de 30 K.G. per baaltje verstookten en slechts enkele bene den 15 K.G. bleven. De resultaten waren echter dermate gunstig* dat bü geen enkele combinatie stagnatie voorkwam en de mees ten met nog aanzienlijk minder dan het toegewezen kwantum konden rondkomen, waardoor de vierwekelijksche besparing zelfs steeg tot 115000 K.G. zijnde 48 pet. der vroe ger verbruikte kolen. Hoewel geschillen uit de concentratie voortvloeiende tot heden niet voorkwamen deze echter in de toekomst natuurlijk niet uit gesloten zijn is eene Arbitrage commissie gevormd, bestaande uit de heeren Mr. Dr. H. R. Ribbius, voorzitter; J. W. Waalewijn, en J. Kater, gastheerpatroons; J. Joosten en H. Stol Jr., leden gastpatroons; H. C. Kloet, pl. vervangend lid gastheer patroon en G. de Vries, plaatsvervangend lid gastpatroon. Thans is aan de bakkers in het district die kol enstoken eene aanschrijving gericht, waarbij wordt medegedeeld, dat wegens bür na algebeele stopzetting van den kolenaan- voer de aanstaande toewijzing voor de bak kers wordt berekend naar 9 K.G. kolenver- brnik per baaltje van 50 K.G.; tevens wordt hen ernstig in overweging gegeven, waar de mogelijkheid zeer groot is, dat op een gege ven oogenblik de voorziening van hun be drijf met kolen en turf nog bezwaarlijker zal gaan reeds thans over te gaan tot het ne men van maatregelen om ook in dat geval het bedrijf gaande te houden. Naar aanleiding van deze mededeeling heeft de bakkerij-commissie per circulaire den bakkers aangeraden zooveel mogelijk over te gaan tot houtaankoop, of door vriend schappelijk overleg tot nadere aaneensluiting t» geraken. Om tot verdere besparing te geraken zal aan de slagers in de komende vier weken gcen kolen verstrekt worden, docb worden deze op 50 pet gerantsoeneerd, en alles verstrekt in den vorm van fabrieks- of kluitturf. B r o o d-r antsoen. De directeur van het Gemeentelijk Levens middel enbureau de heer F. de Jonge, deelt ons mede Een groot aantal gezinnen komt niet. toe met hun broodrantsoen- Het ziin vooral die ge zinnen. waar de man des morgens brood mede naar bet werk moet nemen. Deze gezinnen hel pen zich somtiida door alvast brood bons van de volgende broodweek. welke bons nog niet geldig ziin. bij den bakker uit te geven. Som mige bakkers nemen deze brood.bons aan en dan doen andere uit concurrentie het ook- Het komt ook voor in bepaalde buurten, dat van d<f bakkers of depothouders, die brood in hun win kels voorradig hebben, de levering van brood geë'acht wordt tegen betaling, maar zonder bons. Er dient met klem aangeraden te worden om op dezen weg niet voort te gaan. Het broodrantsoen kan op dit oogenblik niet ruimer worden gemaakt dan bet is. Zooals blijkt uit mededeelingen in de bladen worden in over eenstemming met de voorschriften van de Re geering door de Commissie voor de^AanvullLftgs- broodksarten op ruimere schaal dan vroeger aanvullingsbroodkaarten beschikbaar gesteld. Wat op dezen weg nog verder strikt noodig is en redelijkerwijze mogelijk, zal zonder twijfel ernstig worden overwogen. Maar afgezien van deze maatregelen moet aan het verminderde broodrantsoen door allen- worden vastgebonden. De bakkers, die onder drang van de broodeters met nog niet geldige bons, of met betaling zonder bons.' genoegen nemen, loopen gevaar geen meel meer te zullen ontvRTiovm- s Do brncdnfcrs dip te> vroPfy bun d e broodkaart geldt, in nog grootere gelegen- 11 dagen uitgeven, zullen in den tiid. waarvoor de broodkaart geldt, ni nog grootere gelegen heid geraken. Daarom wordt de ernstige raad gegeven aan allen die het aangaat, om deze praktijken na te laten en niet meer brood te willen lroopen dan het rantsoen t.ooVet. De heer J. C. Vintges, hoofd der R.K. Jon gensschool voor M. U. L. O. aan de Ged. Oude Gracht, bracht, toen wij hem zijn mee- ning vroegen over de plannen, in herinne ring, dat door een commissie uit de K. S. A. indertijd een onderzoek is ingesteld naar het aantal Roomsche jongens dat een openbare M. U. L. O., de 3-jarige openbare H. B. S. of de eerste klas openbare 5-jarige bezochten. Dat was naar aanleiding van de plannen tot oprichting eener R.K. Mulo. Uit het rapport, dat de commissie uitbracht, bleek, dat er alleen uit Haarlem een 30-tal jongens waren, die een der bovengenoemde inrichtingen van onderwijs bezochten, jongens, die van R.K. instellingen zouden gebruik hebben gemaakt, indien deze hadden bestaan. Hierbij zijn niet gerekend de leerlingen van buiten Haarlem, die de Haarlemsche scholen bezochten en dat getal mag ook vrij hoog worden geschat. „Voor het bezoek van een R.K. H. B. S. in Haarlem is te rekenen op jongens uit Haarlem allereerst en ik weet zeker dat er vele ouders zijn buiten Haarlem, die met genoegen hun kinderen hier naar een R.-K. H. B. S. zouden zenden," zeide de heer Vint ges. „Resiuneerende is mijn meening dat- een R.-K. H. B. 8. in Haarlem zeer goed reden van bestaan heeft. „Een bedenking tegen de oprichting van een R.K. H. B. 8. is deze: kan men op 't oogenblik voldoende leerkrachten krijgen met middelbare bevoegdheid, zóó dat wij kunnen concurreeren met de openbare H. B. 3.? Want dat is noodzakelijk en, zooals u weet, heeft het H. B. 8. onderwijs van Haar lem een zeer goede reputatie ook ver bui ten onze stad. Daarom meen ik dat het niet voldoende zal zijn te benoemen leeraren, die alleen acte A.bezitten, maar leeraren- met acte B. Blijkt dal mogelijk, dan ben ik geenzins pessimisusch gestemd tegenover de toekomst van een R.-K. H. B. 8. in Haar lem, integendeel, dan verwacht ik er zelfs alle goeds van." Rog bepleitte de heer Vintges de groote wenschelijkheid van een R.K. H. B. 8. in verband met de toekomstige onderwijzers opleiding, alsmede drong hij aan op het heften van een progressief schoolgeld Gok de heer Vintges voelde weinig voor een li. B. S. voor meisjes; evenmin als voor H. B. 8.- onderwijs voor meisjes. Tenslotte bepleitte de heer Vintges ook dat voor het opzetten eener eventueele H. B. S. voorloopig met 1 of 2 klassen zou worden volstaan. Ernstig ongeluk. De heer J. Been tjes, wonende- te Velsen, bevond zich gis teren op de stoomtram, toen ter boog-- te van Santpoort zijn pet afwaaide. Hij sprong in de verkeerde richting van de tram, met het noodlottig gevolg, dat hij onder den tweeden waren geraakte. Een heen ig hem geheel afgereden, terwijl het andere van den enkel tot de knie is gespleten. Pr. de Groot verleende de eerste hulp. He gewonde werd in St. Joannes de Deo alhier opgenomen. Heden was de toestand, naar omstandighe- denj vrijwel. Het niet afgereden been hoopt men nog te behouden. Het gemeenteverslag over 1916. In druk is verschenen het vetrsla# van den toe stand dezer gemeente in 1916. We ontJeemen aan hot ieder jaar lijviger wordend boekdeel het volgende: Bevolking. De bevolking bedroeg op 31 December 1916 34.676 mannelijke en 38.635 vrouwelijk, totaal 73.311 ingezetenen Zij ver meerderde in 1916 met 472 mannelijke en 477 vrouwelijke ingezetenen. In Haarlem vestigden zich in 1916 2637 manneliiko en 3203 vrouwe lijke ingezetenen, terwijl vertrokken 2485 man nelijke en 2967 vrouwelijke ingezetenen. In 1916 werden hier geboren 761 'mannelijke en 711 vrouwelijke personen. Voorts werden 583 huwelijken gesloten tegen 571 in 1915. Naar de voornaamste kerkgenootschappen ingedeeld, toont het verslag de volgende ciifers: Ned- Hervormd 24177. Fransehe of Waalsche 207, Evangelisch Luthersch 2823, Doopsgezin den 3390, Iiemonstranten 823. Christelijk Gere formeerden 714, Gereformeerde Kerken 3943, Roomsck-KatkoiJeken 27075. Oud-Roomsohen 149, Nederlandsche Israëlieten 913. Ptxrtugee- sohe Israëlieten 41, tot geen kerkgenootschap of gezindte- behoorende 7383. Kiezers. Bij het van kracht worden der kie zerslijst op 15 Mei 1916 telde zij met inbegrip van de suppletoir» lijsten: 11753 kiezers voor de Provinciale Staten, en 11312 kezers voor den gemeenteraad, tegen respectievelijk 11365. 111324 en 10818 kiezers voor het jaar 1915 en 10913. 10860 en 10415 leiezers voor 19IA. Geldmiddelen. De staat der gemeen téoehul- den was op 1 Janna.ri 1916 als volgt: Bedrag dear schulden op 1 Januari 1916: 11-760.449.80. Oorspronkelijk bedrag der sobnld 16.531.009.80. Bedrag 3er verplichte iaarliiksche aflossing 364.000. Bedrag der rente voor schuld voor 1916 454.476.62. Wat, de koh'eren der plaatselijke directe be lasting bert-reft. bet aantal kohieren bedroeg 16.625, het totaal bedrag van bet beeehreven 'nkomen 25.660.7000. d.» aftrek volgens art. 11 der ven-ordening 8.775.026. wwfat bet- be lastbaar inkomen bedroeg 16.885.675, wat tegen 0.1 proeent een totaal aanslag van 970.538.54 beteekende. Baden. In Let Doucbebadhuis aan den Koudenhorn ziin in de «fgeloonèn week 1263 baden genomen: in dat aan den Sehotersinge! 1279 badenen in dat aan het Leidsehe Plein 1550 baden. Levering. De levering van rundvleesch met been, voor de troepen te Haarlem, van 20 tot 30 September 1917, is door den comman dant der le divisie opgedragen aan J. v. de Sluys te Haarlem, Botermarkt 19, tegen den prijs van f 0.678 per K.G. Trouwe dienst. Door den commandant de le divisie is met ingang van 18 September a.s. de bronzen medaille voor 12-jarigen trouwen dienst toegekend aan den sergeant le klasse C. van Rijn, van het 21e reg. inf. te Haarlem. Personalia. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tót Pronsor in Bpi- ritualibus der beide Seminariën den hoog- eerw. heer G. H. F. Stoffels, Kanunnik, de ken en pastoor te Haarlem (H. Joseph). Te Amsterdam slaagde voor het examen apothekers-assistent mej. J. G. ten Oever, geboren alhier. Personalia. Den 24sten September zal het 40 jaar geleden zijn dat J. K. Roussae als bankwerker bij de firma J. J. Beijnes in dienst trad. Programma voor de muziekuitvoering in den Hout op Zondag 16 Sgpt., des namid dags half 3. 1. Preas i Banderillos, Spaan- sche Marsch, Aduage. 2. Ouverture Silvana, Weber. 3. Walzer a. d. Operette Zigeuner- liebe, Léhar. 4. Fantaisie uit de Spaansehe operette El Methode Gorrits, Ileo. 5. Ou verture le Barbier de Seville, Rossini, 6. Liebchen last uns Tanzer, Walzer, Gilbert. 7. Fantaisie aus der Passe die Herren von Maxim, Hollander. Telegraafkantoren. De direo- teur-generaal der posterijen en telegrafie maaktbekend: dat de rijkstelegraaf en hulp telegraafkantoren, voor zoover zij thans op werkdagen na 7.30 des avonds zijn openge steld, met ingang van 17 dezer tot nadere aan kondiging, voor den telegraafdienst op werk dagen, des avonds te 7.30 worden gesloten, met dien verstande, dat kantoren, welke thans reeds vóór 7.30 des avonds sluiten, dat vroegere tijdstip als sluiting voor den loo penden dag behouden. Een en ander geldt niet voor de kantoren Amterdam, Rotterdam, 's-Gravenhage, IJmuiden, Hoek van Holland, en Vlissingen, alsmede bet.kuststation Sebe. veningen-Haven, t^elke doorloopenden dag en nachtdienst behouden, het kantoor Gro ningen, hetwelk tot 12.30 des nachts en de kantoren te Arnhem, Assen, Haarlem, 's-Her- togenbosch, Leeuwarden, Maastricht, Middel burg, Utrecht en Zwolle, welke tot 11 uur des avonds geopend blijven. De openingsuren voor den telefoondienst blijven voorloopig ongewijzigd. R.-K. en Christ. Gem- Politiebe ambten. Te Amsterdam is Bisteren in „Salvatori" een propagandavergadering gehou den. welke was belegd door dien R.-K. Gem.- Poliriebeamibtenbond „St. Michael" en den Bond van Ghr. Politiebeambten van Nederland, in zake ..de politie en bare rechtspositie." Zii werd o-a. bijgewoond door de Tweede Kamerleden Beumer en v. d. Voort van Zijp. Als sprekers waren aanvankelijk uitgenood» gd de heeren Mr. J. B. Bomans en Mr. A. Bruch. die echter intuaschen beiden sedert dien tof wethouders van Haarlem zijn benoemd en daar om van hum toezegging een spreekbeurt te ver vullen waren teruggekomen. Hun plaatsen wer den nu ingenomen door den hoer J. Schouten. A.-R.. raadslid te Rotterdam en Mr. Paul Reymer. R.-K., raadslid van Hilversum. De leider der vergadering, de heer P. Stoop, voorzitter van den R.-K. Bond. zette in ziin openingswoord uiteen, dat een .scheidsgerecht met bindende uitspraak in strijd is met art- 191 dor Gemeentewet, waardoor de burgemees- tor eigenlijk de alleenhecrschor is. Daarom dient aangedrongen te worden op wijziging van art. 191. De huidige rechteloosheid dor politie werkt deprimeerend en is dan ook niet .bevor derlijk aan de plichtsbetrachting. De eerste spreker, de heer J. Schouten schetste dé beteekenis eener regeling der rechts positie. Het in bet. leven roepen van een col lege. dait Onpartijdig uitspraak doet. is ge- wenscht omdat de ehefs meer of min partii zijn en ook om den achterklap, den nijd. de afgunst in het corps zelf. Zoolang art. 191 gehandhaafd wordt, ziet spr. geen andere oplossing dan een emmissie van advies. De schaduwzijde is. dat de burgemeester bevoegd blijft, bet advieè pass: zich neer te leggen- Doch de practiik brengt mede. dat de burgemeester heel vaak met liet advies zal mee gaan. Aangedrongen dient te worden od wijziging van art. 191 om te kunnen komen met! een scheidsgerecht, dat onpartijdig uitspraak doet. De tweede spreker, mr. Paul Revmor zette uiteen, dat' men mot art. 191 eigenli.ik nooit tevreden is geweest. Reeds in 1851. toen de ge meentewet W6rd ingevoerd, werd in overwe ging gegeven een algemeeno politiewet af te wachten.-De zaak is nooit; tot oplossing geko men. In 1898 benoemde minister Cort van dei- Linden een commissie inzake de verbetering van bet politiewezen. De commissie bracht verslag uit. doch de zaak bleef rusten. Do organisaties dienen zich er over uit le spreken hoe zii zich de regoling denken en dan met voorstellen te komen bii de Stal en-Gene raal- Het betreft hier een zaak, waarbii de po litiek niet' betrokken is. een zaak, die bii uit stek ligt op neutraal terrein. Besloten werd een oommissie uit de bedde bonden te benoemen, welke een ontwerp voor een regeling zal maken. Ten slotte werd een motie aangenomen, waarin de overtuiging werd uitgesproken, dat een wettelijke regeling van de rechtspositie der politie in Let belang is van de overheid, de ge meenschap. zoowel als van de beambten zelf. Aan de besturen werd opgedragen de motie ter kennis van de regeering te brengen en met alle wettelijke middelen voor de tot standko- ming' dezer regeling te ijveren. Ge b o u w „S t B a v o'' Smedestraat 23. Witte Bioscoop 24 en 8 uur. Den Hout half 3 Concert Haarlem's Muziekcorps. BLOEMENDAAL. - Hotel Duin en Daal. Concert. Gebouw JStBavo1" Smedestraat 23. Vereen, van Spoor en Tram, 8 uur. Openbare onderwijzers 6 uur. Christel. St. El is a be tbs-Gebouw Jansstr. van 2—2V2 uur aanvraag om versterkende middelen. HEEMSTEDE. Ondertrouwd: A. F. Roozen en J. J. v. Roode; J. B. Hesseling en j. v. d. Eem. Getrouwd: H J. Zomer en K. v. d. Leek. Geboren; z. van C. M. Verdonkschot-Berg- mans; z. van E. Krabbendam-Sliggers. Over leden: E. M. van Calcar, wed. F. Hijner, 62 j.; Marg. Compier, 3 mnd.: P Nielen. 69 j. BLOEMENDAAL. Geboren: d. van A. Kleeb van Schagen; d. van A. M. Boelen-Hetem. Ondertrouwd: H. W. de Vink en J. F. M. van HooffV. J. P. Huf en K. Dobbelstein; G. W. A. Luden en B. C. Siewertsz v. Reesema. Getrouwd: J. C H. Dekker en E. J. Hageman. SCHOTEN. Ondertrouwd: W. J. van Leeu wen en H. Pooters. H. J. Pigge en E. van Pel. Getrouwd: J. A. J. van Aseche en M. Oop- pens. B. Vereterre en O- G. van Es. J. A. Tjaden en G. de Boer. J. Mus kens en B. Meulénbipoek. J. in 't Hout C. M- Lohman. A. v. d. Zee en N. M, Rozru- .Geboren: z. van S- Jansen-Bruiin. z. van A. H. van Tilburg-Zwarts. z. van L. Voe-de Vries. z. van J. H. D. de Wilde-Helms. z. van G. Steenvoorde-Hes. d. van C. Gou wen tak-Kling- Overleden E- G. M. van Schie. 17 iaar. P. van Pruivelde. 20 jaar. VELSEROORD. De Centrale Rechtsche Kies vereen i^ing vergaderde inzake de raads- vacatnre alhier, wegens bet bedanken van den beer De Boer. Een besluit werd niet ge nomen, omdat de R.-K. Kiesver. eerst haar houding wil bepalen. VOETBAL-OVERZICHT. Was de eersteZilveren Voetbaldag een succes voor de Zilveren Voetbal Commissie, de tweede is een nog grooter geweest. Niet minder dan twaalf wedstrijden vonden plaats waaronder de langverwachte ontmoeting Ajax—Blauw Wit en de Rotterdamscbe Der by. Twaalf wedstrijden op één dagll 's Mor gens 9 uur werd begonnen en eerst 's avonds te half zeven werden de poorten van Sparta- kasteel gesloten. Is het niet wat te veel van het goedeï Sparta, Willem II, D. V. S. en Ajax wisten het tot de demi-finale te bren gen. Sparta, Willem II en D. V. S. weerden zich kranig en maakten een prettigen indruk. En wat te zeggen van Ajax! Ik veronderstel dat de vurigste Ajax-supporter niet trotsch is op de „loting-overwinning'' op Blanw-Wit behaald. Ajax—G. V. C. was een wedstrijd, die de Ajaxciden met flinke cijfers hadden behooren te winnen, maar waar namen de Amsterdammers bnn toevlucht toe. toen het met rust nog 0—0 wasT Gnsfert en de Natrix liepen waarschuwingen op, dit zij genoeg ge zegd. En nu komen dus a.s. Zondag in den halven eindstrijd: Sparta—D. V. S. en Ajax —Willem II. Sparta zal er voor zorgen den Zilveren Voetbal in Rotterdam te houden. Het competitierad begint ook wederom te draaien. H. F. C. opent de rij competitiewedstrijden in Haarjcm. De eerste wpdstnid zal voor baar geen ge. makkelijke zijn. Hercules dat zeer versterkt 1» en bovendien reeds enkele oefenwedstrij den nebter dd"n rn# heeft is een gevaarlijke' tegenstander. Vele zullen a.s. Zondag naar den Spanjaardslann trekken om bet elftal van Jan Laan voor bet eerst wederom aan bet werk te zien. Aan voorspellingen zal ik me nog niet wagen. De Roodbroelcen gaan naar TTtreebt. H. V. V. is door het verlies van eenigo uitmuntende spelers zeer ver zwakt, ietR wat de kansen der Eoodbroeken aanmerkelijk doet stijgen. Op nontrust spe len H. B. S. en V. O. C. en H. V. V. en Qniefc aop Wassenaar. C.H. Wedstrijden-program voor a.s. Zondag der West. afdeeline 1ste klasse A: H. B. S V. O. C., scheidsrechter Mr. C. G, van Bisselieh. U. V. V.Haarlem, sclieidsr. M. Bos. QniekH. V. V.. scheidsrechter J. Mutters. H. F. C.Hercules, scheidsrechter W. Katoen, lste klas B. HermesAmstel, scheids»- J. K. G. Groot- meijer. ConcordiaV. V. A., scheidsr. A. M. J. Veldhoven. Dordrecht't Gooi, scheidsr. G. E. Bouwmeester: SpartaanS. V. V. scheidsr. J. Gosscbalk; R. F. C.—A. F. C. scheidsrechter J. P. Allart. Voor de bekerwedstrijden schreven nog Int N. C. S., B. M. F„ Vriendenschaar, V. F. C., Helder, Hengelo, De Spartaan, Z. A. C„ H. B S. en Stormvogels. /oor den inhoud dezer rubriek etelt de Redactio zich niet aansprakelijk. Medegedeeld door 't Kon. Ned. Meteorod. Instituut te De Bildti. Naar waarnemingen in den moreen van 15 September. Hooirate barometerstand boven 765 m.M. Zuid-Duitschland nabii 740 Oost-Duitschland. Verwachting (van den avond van 15 Sept. tot den avond van 16 Sept.): Zwakke tot matige later wellicht toenemende zuidwestelijke tot westelijke .wind gedeeltelijk bewolkt, wellicht enkele regenbuien meli kans op onweer, zelfde temperatuur. 's avonds 8V4 uur De Clou van dit seizoen: DE AVONTUREN VAN ELAINE. in 9 Weekseries. le Weekserie: DOOR DUIZELING EN VUUR. 'SENSATIE! SENSATIE! Iedere serie is een verhaal op zichzelf, overtreft alles wat tot heden vertoond werd. O. m. i Comedie en komische nummers. Explicatie Muziek Avondprijzen 50, 35 en 25 ct. Middagprijzen 20, 12 en 8 ct. Bespreekt vooral bijtijds uw plaatsen. Zondag 24 uur Matinee De Avonturen van ELAINE. Enorm succes. 4491. als Hoofdnummer Musicale Illustratie» Piano: Mej. ANNY PUSCK. 1 Viool den Heer MAX MON AKS UITSTEKENDE EXPL1CATI! Programma's gratis. 4551 Zaal 40 ct. Baicon 6011., me: inbegrip stedelijke belasting Personen beneden lö jaar geen toegang. Kaarten verkoop en te bespreken Zondag van 12 tot 4 uur aan het gebouw. Bureau 7 uur. Aanvang 8 uur precies. in een der welvarendste dorpen in Zuid-Holland een ruim burgerbestaan opleverende. Br. fr. onder no. 4553 bur. v. d.bl. 1 4531 te ljinuiden, in Hotel „NOMMEK EEN", namiddags 2 uur precies, ten over staan van den in de gcmeenle Vel sen gevestigden notaris van de navolgende perceelen teljmui- den, gemeente Velsen: 1. E en WOONHUIS en ERF, Adrianasiraat 27, groot 82 Centiaren. Eigendom van den heer J. v. d. WlELij. 2. Een WOONHUIS met afzon derlijke BOVENWONING en ERF, Kon. Wilhelminastraat 48 zwart en rood, groot 1 Are, 32 Centiaren. Figendotn van den heer E. ZWART Pz. 4526 Nadere inlichtingen ten kantore van notaris BOERLAü ^e Velsen. En heusch, het is geen abuis, Als U het gaat bekijken -4552 Dan zal U weldra blijken, Dat U op Nieuwe Groenmarkt 2X10 Zulke solide vlechten heelt gezien. Ik verkoop ook Peksavoa» tegen (uitvallen der haren, Wasch Uw haar er mee en U zult (het bewaren. Een groote flesch kost 50 centen maar, Dus allen nu naar

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1917 | | pagina 3