URGENTIE-RAAD. Adverteert in de Nieuwe Haarl. Courent. Openbare Verkooping MARKTNIEUWS SOLLICITANTEN SCHILDERS! H. V. STEEHH011ERIJ VERKÜOPINSa Oproeping van Optniiaie PROIEST-vergaderinp Openbare Vrijwillige Verkooping Gevraagd k contant LAATSTE NIEUWS 415de STAATSLOTERIJ ,5 AAMGEBODEN Zaterdag 29 Sept. 1917, koor, "dir. Nico Hoogermerf, te Hotter- flam behaalde den laten prijs met 4—1 stem den len eere-prijs met 3-2 stemmen. Boven genoemd koortje was,het eenige, die Haarlem '6 kampen had met ver eeni gingen van 80 to te kampen had met vereenigingen van 80 tot 270 leden sterk, dan mag dit uit 16 leden tellende koortje trotsch op deze schitterende overwinning zijn. Personalia. Te Leiden is geslaagd voor het examen instrumentmaker J. H. Keupe, van hier. Bij Kon. besluit zijn benoemd, bij het re serve-personeel der landmacht tot reserve-twee de luitenant bij hun tegenwoordig korps bij het Wapen der infanterie de vaandrigs W. J. K. van Term. C. M. H. Vreugde, H. Bertram en J. M- A. Themmen, allen van het 21e Reg. Inf., en G. L. van Straaten, van het 10e Reg. Inf. Bij Kon. besluit is, met ingang van den datum waarop hij zijne betrekking zal aanvaar den, benoemd tot leeraar aan de Rijks- hoogere land-, tuin- en boschbouwschool te Wageningen, dr. A. H. Blaauw te Haarlem. DE TOESTAND. Goedkoope wol, sajet, enz. De commissie nit de arbeidersbeweging voor de levensmiddelenvoorziening heeft aan den Raad der gemeente Haarlem een adres gericht waarin wordt betoogd: dat het voor de arbeidende klasse hoe langer hoe ondoen- 1 ijker wordt de allerneodigste artikelen te kunnen bekomen; dat onder meer: wol, sajet, schoeisel, zooileder enz. niet meer door de arbeiders kunnen worden bekostigd; dat waar Z. Exc. de Minister van L. N. en H. in deze stappen heeft gedaan, om gemeentebesturen in de gelegenheid te stellen, tegen lagere prijzen de genoemde artikelen te kunnen ver strekken, en waar reeds sommige gemeenten in goede richting werkzaam zijn, bovénge- noemde' commissie LTed.Achtbaren beleefd en dringend verzoekt, het ook daarheen te willen leiden, dat ook in onze gemeente de genoem- strekken, voor den reeds zoo veel ontberen- den arbeidersstand, zoo spoedig maar moge lijk is, te bereiken valleit. K r ui sverbond. Wij vestigen er nog eensde aandaehtop, dat Woensdagavond half 9 uur in het gebouw der St. Jozefs-Gezellen, Jansstraat 59 een „Alcohol-cursus'' wordt ge- honden. Wij raden een ieder aan deze inte ressante voordracht te gaan bijwonen, welke geleid wordt door den voorzitter van het Kruisverbond, den heer J. W. Speller. De toe gang is geheel vrij voor R.-K. Dames en Hee- ren. H. C Kruseman-Fonds. Dezer dagen werd door Ged. Staten van Noord-Holland be- handeld'hét besluit van B. en W. van Haarlem tot schrapping van het H. C. Kruseman-Fonds van de lijst van instellingen van weldadigheid. Ged. Staten hebben thans het besluit van Haar lem's gemeentebestuur niet goedgekeurd. Het Kruseman-Fonds blijft dus op de lijst. Mr. Bar bas had het advies toegelicht namens den Ar menraad en Mr. Dr. W. P. Vis het standpunt van B. en W. en van directeuren van het Fonds. Steuncomité. Het Steuncomité alhier vergadert hedenavond ter beslissing van de vraag, dit comité weder in werking te stellen en de uitkeeringen vanwege dit Comité aan de werkloozen op ten minste f 10.— te brengen. VAW O t A. tb, V V De Arrondissements-Rechtbank deed heden de volgende uitspraken; J. Th. J., loop jongen te Haarlem, diefstal, 1 mnd. tuchtschool. J. PH W., P. G. W., C. P. V„ allen zonder beroep te Schoten, diefstal, ieder f 3.50 boete of 1 week tuchtschool. J. L. fabrieksarbeider te Wormerveer, mishandeling, f 10 of 2 w. hecht. A. S., W. V., beiden werkman te Wormer veer, diefstal, ieder 6 w. gev.straf. H. B., opper man te Haarlem, diefstal 1 mnd. gev.straf. A. M. K., kleermaker te Haarlem, verduistering 2 mnd. gev.straf. H. W., venter te Lisse, verboden uitvoer f 10 boete of 10 d. hecht. J. J. O., voer man te Haarlemmermeer, verboden uitvoer, vrij gesproken. H. D., schipper te West-Zaan, po ging tot verboden uitvoer, f 1 boete of 1 dag hecht. L, van Z., winkelier te Haarlem, als vo ren 1 of 1 d. hecht. S. D., kuiper te Velsen, M. J. kuiper te Rotterdam, diefstal, de 1ste 3 mnd. voorw., de 2e 1 /mnd. gev.strag. C. v. B., werkman te IJmuiden., diefstal f 25 of 25 d. hecht. W. T., schipper te Beverwijk, overtr. dis- tributieWet 15 of 15 d. hecht. J. W. L., schil der te Zaandam, appél overtr. Politie-verorde- ning Zaandam, 1 of 1 d. hecht. Programma van de Orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo-kerk op Dinsdag 18 Sep tember 1917 des namiddags van 23 uur door den heer Louis Robert. 1 Fantasie c kl. t J. S. Bach; 2. „Christ unser Herr zum Jordan kam" D. Buxtehude; 3. Praeludium und Fuge g gr. t. F. Mendelssohn Bartholdy; 4. Suite gothique L. Boëllmann Introduction-Choral, Menuet go thique, Prière, Toccata; 5, Chant pastoral Th. Dubois; 6. Tempo di Minuetto Alex. Guilmant. Burgerlijke Stand. Geboren: 14 Sept., d. van A. Nieuwenhuizen—van Eijk; 15 Sept., z. van H. C. GerbrandaVeldwijk; z. van A. C. Spijkers—v. Dongen; 16. Sept., d. van D. Veldwijk—Koning; z. van H. K. Kuijl—Knott- nerus; 17 Sept., d. van A. WesterhofFrank fort. Overleden: 14 Sept., W. J. v. d. Pijl, 34 j., Valkesteeg; 16 Sept., C., 21 dg., d. van A. Teeuwen, Kamperlaan. SCHOTEN. Gisteravond hield de afd'. Scho ten en O. van den Ned. R.K. Volksbond een ^goed bezochte vergadering, waarin ais spreker optrad den heer J. W. Smit, cen traal president. De voorzitter, cle heer Kuil, openae met een liartelijic woord oe vergane,- rins waarna, na liet ziugen van liet Bonds- Led, de heer Smit den katheder betrad om te spreken over het Secretariaat van den Arbeid. Vooraf memoreerde de Centraal pres. de belangrijke werkzaamheid van den gees telijken adviseur en hoopte dat alle leden dat steeds zulien indachtig zijn. Vervolgens overgaande tot het eigenlijke onderwerp, merkte spr. op dat ve; e ,c i ommen, met nog veel minder aantal leden, reeds lang een secretariaat van den Arbeid hebben opgericht. Dan zijn wij toch wel achterlijk. Hierna uitvoerig besprekende het doel en den arbeid van het secr. en op den voor grond stellende de noodzakelijkheid, van dit instituut,merkte spr. op dat wij niet langer kunnen wachten met de oprichting daarvan. Het noodzakelijk gevolg daarvan echter is' dat de contributie verhoogd moet worden, want dat er een financieel bezwaar aan ver bonden is, zal niemand ontkennen. En spr. meent ook dat de afd. Schoten en 0. het nut van het Secr. v. d. 'Arbeid zal inzien en zonder bezwaren 1 cent per lid en per week zal offeren voor dit noodzakelijke en nuttige doel. De afdeeling zal in bloei toenemen wat ook de wensch van ons doorluchtig Episcopaat is. Nadat de spr. had geëindigd met een dankbaar applaus van de vergade ring over het gesprokene, sprak' de Zeer eerw. Adviseur mét eenige hartelijke woor den over de opkomst van de leden, 'de hoop en het vertrouwen uitsprekende dat de leden steeds trouw ter vergadering zullen komen. Tevens bren'gt de Zeereerw. Adviseur dank voor de groot deelname aan de algem. H. Communie op 2 September voor den vrede. Vervolgens werd met algemeene stemmen be sloten tot contributie-verhooging opdat de oprichting van 't Secr. v. d. Arbeid een feit moge worden. Nadat de heer mir. ver schillende vragen had beantwoord en eenige mededeelingen van huishoudeljjken aard wa ren gedaan, werd de vergadering door den voorzitter, met dank aan spreker, Zeereerw. heer Adviseur en leden, met gebed gesloten. SCHOTEN. De Ned. R.-K. Bond van Perso neel in dienst van openbare lichamen en be drijven, „Sint Paulus' en-de Ned. Fed. Bond van 'gemeentewerklieden, afdeelingen Scho ten, hebben zich tot den Raad gewend, met een uitvoerig adres om in de vastgestelde loonsregeling en kindertoeslag de wijzigin gen aan te. brengen, die beide organisaties in aller belang achten. Dezer dagen honden de organisaties een openbare vergadering inza ke de houding van het gemeentebestuur en de voorgestelde loonregeling. de tegenaanval der ri ssen. ST. PETERSBURG, 16 September (V. D.) In eene bespreking van den militairen toestand vermeldt de „Rjetch" de laatste successen bij het aanhoudend vooruitrukken der Russische voorposten op het Noordelijk front. In den sector zijwaarts van den weg naar Pskow, bezetten Letiische bataillons het dorp Pelue en maakten een groot aantal gevangenen. Vandaar west- waaris oprukkende, overschreden zij de rivieren Sud'de en Dobbe en trokken op in de richting van Grenzhof, 15 wersten ten Westen van Pelue gelegen op den grooten weg MariënburgRi ga. Door dit offensief sneden de Letten den hoek af, die het Russische front doorsneed in den sector KlingenbergCasiran. Door de be zetting van Maritsberg door de Russische voor hoeden werden de Duitschers genoodzaakt de wapenplaatsen Klingenberg en Castran te ont ruimen. Doordat Russische troepen de lijn He- ritzberg, Vez Vake, Schkorsten, hoeve Altkupen, Miltaues, Nigolas bezet hebben, neemt het Rus sische front een lijn in, die uit strategisch oog punt veel sterker is en de mogelijkheid, dat af zonderlijke sectoren worden omsingeld. De laat ste, gevechten hebben getoond, dat de legerafdee- lingen van generaal Parsky nog volkomen hun ne strijdvaardigheid bezitten' en de nederlaag bij Riga hen niet heeft gedemoraliseerd en dat de Russische troepen, ziende dat de Duitschers zich voorbereidden tot nieuwe operatiën op hei Noordelijk front het eerste initiatief nemen tot den aanval. De „Armarine" komt tot de gevolgtrekking, dat de hevige crisis van den toestand der Rus sen op de operatielijn in de richting van Petro- grad eene voor de Russen gunstige wending neemt. DE CONSERVATIEVE ACTIE IN DUITSCHLAND, BERLIJN, 16 Sept. (Part.) De conservatieve en Pan-Germaansche bladen keuren nagenoeg alle de besluiten van de Duitsche en Oostenrijk- sche regeeringen ten aanzien van het nieuwe regeeringssfelsel in Polen, eenstemmig af. In het algemeen merken deze bladen op, dat men aan de wenschen van Polen in veel te sterke mate is tegemoetgekomen „De Reichsbote" merkt o.a. op, dat de Duitsche regeering in het oog dient te houden, dat de Duitsche belangen vóór die van Polen gaan en, dat het een ontoelaatbare toestand zou zijn, indien het Duitsche volk zijn diplomaten met leege handen van de vredeson derhandelingen zou zien terugkeeren en de groote offers aan goed en bloed ten slotte ge bracht zouden zijn om een nieuwen haard van irridentiéfische aspiraties voor de deur van het Duitsche volk te plaatsen. BERLIJN, 17 Sept. (V. D.) Hindenburg heeft telegrafisch zijn ingenomenheid met de stichting der Duitsche Vaderlandsche partij uit gedrukt. HET PAUSELIJK VREDESVOORSTEL. LUGANO, 17 Sept. (V. D.) Verschillende Fransche bisschoppen gaan in de komende da gen naar Rome om met den Paus te conferee- ren. De socialisten vermoeden, dat het gaat om het vredesvoorstel van den Paus, die de mede werking der bisschoppen in Frankrijk wenscht. DUITSCHLAND EN DE VREDE. BERLIJN, 17 Sept. (V. D.) Niettegenstaande het dementi, houden de „Deutsche Zeitung" en de „Deutsche Tages Ztg." zich opnieuw bezig met het gerucht van een Engelsch vredesvoor stel, in de beantwoording waarvan de Duitsche regeering afstand moet gedaan hebben van de opperheerschappij en controle over het gebied en de bevolking van België. Deze bladen eischen in het belang van de niet-democratische partijen een duidelijke verklaring van de reegeering. GOED AFGELOGPEN. Bij het binnenkomen te IJmuiden is het stoom schip „Ittersum" op de pieren geloopen. waar door een gat ontstond en het water in het schip stroomde. Het is nu in de buitenhaven op "het droge gezet. 5e Klasse. le Lijst. No. 20805 f 1000. No. 10582, 16996 18564 en 19682 ieder f 400; no. 4398 9127 11365 ieder f 200. No. 5645 9067 11466 11811 13722 16629 17878 ieder f 100. Prijzen van 70. Ü^EtEGRAFISCHtt WEERBERICHT* naar waarnemingen verricht in den morgen van 17 September. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De BildL Hoogste barometerstand onder 756 Zuid- Duitschland. Laagste barometerstand 754.5 Skagen. Verwachting van den avond van 17 September tot den avond van 18 September: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Westelijke wind, zwaarbewolkt, met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regenbuien met kans op onweer, zelfde temperatuur. AMSTERDAM, 17 September 1917. De prij zen waren heden: Flakkeesche eigenh. 4.60— 4.70; Friesche borgers 4.30—4.85; Hillegom- mer eigenh. 6—7; Spuische eigenh. 4.60—4.70; Zeeuwsche eigenh. 4.50—4.90; Zeeuwsche blau we eigenh. 5.40; Drentsche eigenh. 3.75; A.- Paulowna eigenh. 7.20. Aanvoer 13 ladingen AMSTERDAM. Veemarkt. 469 vette koeien, le kw.. 1.25, 2e kw. 1.05, 3e kw. 0.80—0.90; 55 melk- en kalfkoeien 280400 86 nuchtere kalveren 8—16; 134 schapen 18—30; 23 vet'r varkens, geen handel. BLOEMENDAAL Café „Vreeburg" 8 uur Not. Wildèrvanck de Blécourt Ver- kooping. Notitie van perceelen, die verkocht zijn in ,,'t Notarishuis" op Zaterdag 15 Sept. 1917. Notarissen J. Koolhoven en A. v. d. Poest Clement. Nos 12 twee heerenhuizen en erven met tuinen te Haarlem aan den Kleverpark weg. No. f 8600, opgehouden. No. 2. uit de hand verkocht. No. 4 Twee huizen en erven met afzonder lijk opgaande bovenwoningen te Haarlem aaa de Ruysdaelstraat. No. 3 f 3950, opgehouden. No. 4, f 3500, opgehouden. Nos. 5—26. Twee en twintig huizen en erven te Haarlém aan de Generaal Joubertstraat. De perceelen 5 tot en met 16 W. J. Nelisseo qq f 24.000.—. 17 tot en met 22 A. J. Heyblom f 11.765. No. 23 J. D Rigbers qq f 1900. No. 24 J. H; Stöpetie f 1905. No. 25 A. J. Heyblom f 1915. No. 26 D. J. Zuurendonk qq f 2825 No. 27 Een huis en erf met afzonderlijk op gaande bovenwoning te Haarlem aan den Kam persingel, met uitgang in de Eendjespoortsfr. C. E. Rusman JZ. f 12875.—. Notaris P. F. de Bordes No. 28 Een café met afzonderlijk opgaande bovenwoning erf en plaats te Haarlem, aan de Jacobijnestraat, J. W. van Santé qq f 4500.—. No. 29 Een huis met erf en tuin ,te Haarlem aan de Oranje straat "Gebrs. v. d. Pol, f 2725. Notaris A. J. C. Daamen No. 30 Een burger woonhuis met erf en grooten tuin Te Haarlem aan de Assen del vers [raat J. Walig qq f 2820. Amsterdamsche üeizrs (Opgegeven door DE SPAARNE-BANK van l7Sept.'17 Anaconda Copper Smelting Ref Car Foundry, gew. Erie, Kansas City, Marine, Marine, pref. Mexican, 2. Missouri, K.T.gevv. Pittsb.Coal.depcert. South.Railway.orig. Denver Rio, gew Chicago Rock Island Steel, gew. Atchis. Topeka, Union Pacific, Kon. Petroleum. Bodjong Suiker. Handeisver; A'dam Pagottan Suiker Cultuur 41/2 °/o Nederland 5 Peru, gewone Peru, pref. Amsterdam Serdang Amsterdam Rubber Nederl. Rubber Gec. Hol. Petroleum Orion Dordtsche, gew. United Cigar. Prolongatie 152 95 1/2' 71 1« 23 20 29 7iie 87 9 3,4 6 43 1|2 26 1.4 10 105 3 S j 539 i 232 124 184 65 38 WILHELMUS JOANNES VAK DER PIJL, I J. P. HUIIBOOM. R. J. HUIJBOOM—Mossou. Haarlem, 17 Sept. 1917. Heer en Mevr. CRANEN- ®URGHHERMANS betuigen hun flftnk voor de deelneming, betoond '1 bet overlijden van hun zoontje. Haarlem, 17 Sept. 1917. 4565 GEVRAAGD. MEISJES geplaatst worden. Leeftijd 13 a 14 j. Mevr. v. CRANENBURGH, Kruis weg 72 te Haarlem, vraagt tegen 1 Nov. een R. K. beschaafde Kinderjuffrouw bij een jongen van 2 jaar. Met bet oog op de gas besparing zal het bureau voortaan Vrijdag 's avonds gesloten zijn. Gelegenheid tot aangifte en tot het be komen van inlichtingen eiken Dinsdagmiddag van 2:/2 41/2 uur, in het Proveniers huis, Groote Houtstraat 144 4564 HET BESTUUR. TE HOOP naar de betrekking van plaatsver vangend directeur van een tijdelijk DISTRIBUTIEBEDRIJF. Minimum belooning f 100,per maand. Vereischt wordt grondige kennis van boekhouden en admini stratie en geschiktheid om met pu bliek en personeel om te gaan. Brieven met uitvoerige inlichtingen omtrent leeftijd en werkkring en op gaaf van referentiën onder no. 4578, bureau van dit blad. Huisvrouwen Komt allen Vrijdag a.s. om half drie in gebouw „ZANG EN VRIENDSCHAP". Jansstraat, Mej. M. WITTOP—KONING zal spreken over: De ernstige huishoudelijke moeilijkheden in den komenden winter en hoe die het beste te overwinnen. Demonstratie van kookmiddelên. Het Bestuur der afd. Haarlem v. d. Ned. Bond voor Vrouwenkiesrecht op Donderdag 20 Sept 1917, des avonds te 8 uur, in de bovenzaal van de Sociëteit Vereeniging, uitgeschreven door de drie landelijke organisaties: de Ned. Schiidersgezellenbond, R.-K. bouwvakarbeidersbond en Christ. Bouwarbeider8bond. Sprekers LANSINKen RUPPERT. voorh. V. H. J. TRÜUPIN. VERGADERING van aandeel houders op 29 September a.s. 's middags 3 uur ten kantore Kruis weg 59, Haarlem. Aandeelen tegen re?u deponeeren bij de Firma F. TH. EVERARD, alwaar punten ter behandeling ter inzage liggen. 4556 DE DIRECTIE. Haarlem, 15 September 1917. Notaris P. F. DE BORDES te Haarlem is voornemens op 's namiddags na 5ty2 uur in 't Nota rishuis te Haarlem aan de Bilder- dijkstraat No. 1, publiek te ver- koopen: Een hecht en sterk en goed onderhouden HEERENHUIS met afzonderlijk opgaande BOVENWO NING en grooten tuin aan het Zuider-Buitenspaarne Nos. 42 en 44 te Haarlem, (zeer gunstig gelegen), groot 2 aren 15 centiaren. 4576 Acht HUIZEN met ERVEN, waaronder een winkelhuis aan de 2de Hoogerwoerddwarsstraat Nos. 3, 6, 7, 9, 11,13,15 en 17 te Schoten, samen groot 6 Aren 89 Centiaren. Bezichtiging Dinsdags en Donder dags en op den verkoopdag 'snam. van 2—4 uur. Aanvaarding en betaling wat be treft perc. Zuider-Bnitenspaarne op 10 November 1917 en de overige perceelen vóór of op 10 Nov. 1917. Inlichtingen verkrijgbaar ten kan tore van genoemden Notaris, Ged. Oude Gracht 108. voor binnenlandsch gebruik Macaroni, vermicelli, slaolie (Delft) cacoa, chocolade, peper, plantenvet, zeep in stukken. Elke hoeveelheid komt in aanmerking Brieven no. 4567 bur. van dit blad. VRIJWILLIGE Notaris P. F. DE BORDES, te Haarlem, zal op Zaterdag 6 October 1917, 's nam. na 5Vs uur in 't NOTARIS HUIS te Haarlem aan de Bilderdijk- «traat No. 1. publiek verkoopen: Een CAFÉ, waarin TAPPERIJ en SLIJTERIJ aan de Kleine Houtstraat No. 106, te Haarlem, groot 2 A. 50 c.A. (bijna geheel bebouwd). Bevat tende groote zalen, om in te richten voor fabriek o! andere groote ruimte behoevende zaken. Uitvoeriger op biljetten omschreven. Bezichtiging Dinsdags en Donder dags en op den Verkoopdag van 2—4 uur. Aanvaarding en betaling op 17 November 1917.- Inlichtingen verkrijgbaar ten kan tore van genoemden Notaris üed. Oude Gracht 108. 4576 Storing tramverkeer. In de De Glercq- straat te A'dam is gistermorgen om kwart ever zevenen een as gebroken van de eerste electri- acthe tram uit Haarlem. Het voorste gedeelte van den wagen zakte in elkaar: met behulo van materiaal van de gemeentetram werd de wagen gedeeltelijk op een lorrie geweirkt en van het baanvak der gemeentetram verwilderd. Ver- Volgens kwam materiaal uit Haarlem, waarmee d!e wagen naar Haarlem werd teruggesleept. Tot half elf was het verkeer verbroken, zoo- dat de passagiers voor Haarlem enz- niet op het Spui. maar op bat eind van dp De Clereq- st.raat moesten instappen. Afgewezen is het verzoek der honder den abonnéa der Electrieche Spoorweg om vér- mindering der naar hunne meening onbillijke Vprhooging der tarieven de afwiizing geschied de op grond der tijdsomstandigheden. Ontslagen. De milicien T- S. van het 10e Reg. Inf. ia wegens het ondergaan van ge vangenisstraf langer dan zes maanden, krach tens art. 36 laatste lid. voor laatste volzin, der militiewet uit den dienst ontslagen. De milicien J. R. van het 10e Reg. Inf.. thans geplaatst in de tucMklas.se te Hoorn wordt wegens verbeterd gedrag weder teruggeplaatst hij het Korps- De reiger. De verdwenen reiger van de School voor Kunstnijverheid is niet gestolen, doch ontvlucht. Gebleken is, dat eenige kleine jongens uit nieuwsgierigheid de kooi openden, waardoor het beesit ontsnapte. Men heeft den reiger Donderdag in de Tempelierstraat gezien, waar het dier op de daken der huizen vertoefde en moeielük vliegende, van dak op dak ging. Het is bo 2* niet greluk.t iiet „IcvencLe model" te vangen. Brandje. Gisterenmorgen, ruim 10 uur werd brand gealarmeerd aan de Boiterfabriek van de fa. Cohen en v. d. Laan op de Leidsche Vaart- Het bleek, dat een hoop vuilnis en vet zand aan 't broeien was gegaan. Met eenige em mers water was „alles bekeken." „Jetje" erf* de slangen wagen konden meteen „rechtsomkeert" maken. Diefat al len. Een logementhoudeff uit de Korte Hofstraat, vermist een koralen hals ketting met gouden slot. De heer v. D.. Gr. Heiligland heeft aangifte gedaan, dat van het. in de gang ziinfer woning staande rijwiel, de carbiddantaarn is wegge nomen. De heer O-, brandstoffen/handelaar. heeft de politie kennis gegeven van iet vermissen van een hoeveelheid lood, van zijn pakhuis aan de Nassau! aan. Oplichting. Een tot dusverre onbekend persoon bestelde Zaterdag bij den schoen win kelier v. d. W.. in de Zijlstraat een paar schoe nen. welke bezorgd moesten worden aan een adres in de Roosveldstraat. Toen de loopjongen in genoemde straat aankwam, liep de „klant" hem reeds tegemoet, nam de schoenen in ont vangst met de mededeel in,g, wel even in den winkel te komen betalen. De rest begrijpt men KOFFIE ËN THEE. Zooals men weet. zullen de rantsoenen koffie en thee alleen- verstrekt worden aan personen boven 16 jaar. Ter voorkoming van omvangrijke administratie en extra arbeidskrachten aan de levensmiidtd-elenbureau's heeft de minister vastge steld, dat die rantsoenen koffie en thee aan twee derde der bevolking zullen worden toegekend- De directeuren der distributiebureau's kunnen dan zelf een regeling treffen, nopens de verdee ling, De directeur te Haarlem zal vasthouden aan de leeftijdsgrens va.n 16 jaar. Wij vernemen dat te Amsterdam de regeling zal gebaseerd wonden op het broodkaarten-systeem. 32 191 723 830 851 940 968 1017 1041 1426 1489 1552 1658 1734 1740 1926 1939 2183 2295 2590 2606 .3039 8051 3110 3477 3735 3777 4151 4215 4813 4472 4548 4596 4725 4728 4797 4799 4946 4970 5170 5238 5288 5510 5458 5464 5624 5644 5819 5866 5893 5948 6049 6211 6213 6249 6282 6286 6335 6372 6385 6511 6692 6703 6723 6746 6761 6791 6923 7022 7093 7179 7202 7245 7444 7461 7715 7773 7961 8080 8116 8601 8737 9107 9545 9579 10208 10484 10511 10519 1080S 10614 10620 10641 10688 10733 10862 11513 11618 11748 11853 11911 11922 11944 11954 11966 11991 12082 12104 12159 12211 12233 12401 12498 12658 12685 12758 13044 13123 13295 13393 13441 13635 13789 13816 13945 14312 14366 14579 14650 14672 14719 14995 15034 15090 15296 15299 15357 15376 15385 15540 15561 15569 15677 15680 15833 15845 15962 15976 16047 16415 16446 16582 16879 16982 17004 17017 17067 17164 17519 18219 18259 18329 18349 18883 18896 18983 19092 19040 19120 19254 19332 19588 19827 19871 19888 19952 20434 20474 20604 .20804 2Ö820 20875 20958 NIETEN. 81 93 94 209 221 375 483 521 528 545 631 707 717 729 759 788 824 856 869 875 910 998 1067 1078 1157 1223 1232 1249 1262 1268 1270 1320 1406 1433 1441 1477 1503 1554 1603 1619 1625 1683 1688 1690 1788 1789 1801 8840 1879 1925 1934 1962 1965 2013 2100 2176 2181 2193 2232 2321 2418 2465 2476 2693 2506 2592 2697 2717 2751 2784 2794 2809 2896 2847 2937 2942 3086 3105 3107 3160 3247 3351 3377 3437 3439 3448 3467 3479 3523 3404 3610 3642 3689 3727 3789 3801 3806 3870 3901 3905 3921 3924 3928 3929 3956 4086 4089 4111 4115 4144 4191 4223 4248 4274 4315 4324 4340 4345 4448 4464 4499 4552 4595 4644 4679 4704 4747 4773 4786 4810 4825 4866 4982 5055 5067 "5224 5229 5422 5526 5534 5554 5573 5649 5682 5714 5756 5811 5821 5860 5969 5989 6069 6066 6102 6129 6188 6217 6221 6428 6480 6506 6535 6554 6567 6582 6599 6647 6743 6&2Ö 6867 6900 6924 6930 6932 6974 6986 7021 7035 7111 7155 7254 7289 7401 7432 7468 7551 7568 7613 7766 7889 7895 7945 7970 8022 8049 8060 8G62 8120 8203 8254 8294 8315 8378 8386 8396 8480 8483 8488 8497 8498 8569 8701 8704 8744 8811 8822 8841 8856 8931 8950 9036 9043 9099 9120 9149 9153 9161 9174 9362 9404 9405 9421 9531 9572 9650 9657 9695 9867 9909 9946 IOOüO 10083 10142 10152 10159 10221 ,10275 10305 10355 10442 10460 10584 10599 10605 10647 10717 10732 10837 10893 10930 10950 109541 0975 11032 11132 11216 11240 11247 11247 11271 11322 11340 11386 11423 11452 11515 11517 115È9 11548 11579 11614 11737 11787 11802 11831 11837 11864 11915 11960 11976 12018 12061 12113 12192 12244 12300 12325 12429 12438 12446 12523 12551 12566 12646 12692 12702 12745 12752 12764 12800 12808 12939 12953 12959 13039 13107 13116 13144 13153 13196 13227 13332 13358 13361 133941 3477 13503 13528.13568 13575 13629 13GS2 13709 13797 13818 13864 13891 13959 13973 13990 14026 14038 14086 14091 14145 14241 14246 14284 14308 14311 14310 14335 14343 14430 14472 14493 14546 14584 14806 14819 14821 15027 15028 15111 15130 15138 15195 15295 15365 15380 15419 15500 15514 15527 15530 15558 15565 15591 15974 15597 15604 15693 15740 15785 15816 15838 15867 15961 16140 16181 16188 16197 16226 16227 16235 16341 16372 16395 16423 16472 16486 16488 16503 16507 16529 16547 16612 16653 16734 16790 16793 16819 16854 16880 16909 16997 17013 17082 17216 17273 17328 17360 17417 17437. 17454 17531 17543. 17608 17610 17634 17664 17682 17708 17768 17774 17797 17867. 17883 17993 18002 18079 18121 18216 18440 18457 18505 18511 18529 ,18535 18629 18723 18778 18788 18862 18955 19010 190072 19074 19128 19136 19143 19170 19367 19459 19475 19539 19676 19776 19813 1983b 19841 19918 19959 20006 20018 20030 20111 20151 20160 20176 20230 20258 20286 20314 20517 20633 20683 20717 20749 20763 20793 0794 20845 20846 20852 2 ;86<) 20919 20930 20946 20982 20995 3 U V rweede koers Vorige koers 152 l,8 95 72 231/8 20 3# 29-3|4 87 1,8 9 5|8 6 1/8 43 7,8 26 1/16 101/s 561/2 105 15;i6 981/2 135 539 3(8 120 1'2 475 1 230 189 101 100 7 28 3,4 157 1<3 231 120 182 3/4 65 3,4 199 37 16'16 Ferste koers Heden overleed na een lang durig, maar geduldig lijden, meermalen gesterkt door de H.H. Sacramenten der Sterven den, mijn innig geliefde echt genoot in den ouderdom van 34 jaar, Wed. C. A. v. d. PIJL— Hommers. Haarlem, 14 September 1917. Eenige en algemeene kennis geving. De H.H. Uitvaartdiensten zul len plaats hebben op Dinsdag 18 September in de Parochie kerk van den H. Joseph, om 8 en 8V2 uur. 4560 Voor de vele blijken van belang- «telling, op ons zilver feest ontvangen, betuigen wij hiermede onzen harte- Hjken dank. 1 4555 Voor terstond gevraagd een fats. DAGDIENSTBODE. Kunnende ko ken en degelijk werken, van's morg. 7 uur tot 's avonds 8 uur. Br. onder No. 7843, bur. v. d. blad. Aan GOEMANS puddingpoeder- fabriek te Schoten kunnen nette 2 divans, half hoog mahoni kasje, mahoni schrijfbureau, groote mahoni en 2 gesch. linnenkasten, 2 schrijfta fels, 6 eiken stoelen en tafel, noten buffet, gebeitst keukenbuffet, pianota- bouret, 16 elslooper, 3 tapijtkleedèn, 6 kleine karpetten, 20 stel diverse overgordijnen, 40 wollen en 20 ge stikte dekens. Verders te veel om op te noemen. 4561 L. J. VERKOOIJ. Pieter Kiesstr. No. 10. Telefoon 3266. Pootaardappelen, Eigenheimers, Bravo's en Koode Star, Prima Zeeuw sche Pooiers. W. TURNHOUT Dz. te Voorhout. 4568

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1917 | | pagina 3