PAARDENTELLING. mmmm 11 mum hul DE DAG "binnenland? VU AFLEÏEBINB EK VERVOER VAK MELASSE. F* T. VAN VEEN S18 ïsrbod, ARsvering Mie-sa Thee-extract. ^ITErOÏÏD^ BERTRAND DU GUESCLIN P. W. TWEEHUIJSEN, DE TROONREDE. FEUILLETON Sterke Jongens- en Meisjes SCHOOLLAARZEN. DINSDAG 18 SEPTEMBER 1987 42STE JAARGANG No. 9441 DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN: PER KWARTAAL f 1,75? PER WEEK W/, CENT; FRANCO PÉR POST PER KWARTAAL f 2,125 De Burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude noodigt ingezetenen, hou- térs 'van paarden uit. hem wóóp 21 Sep tember a. •- schriftelijk opgave te ver strekken van de in hun bezit zijnde paarden, jeclassificeerd als volgt: aantal paarden tot 3 jaar, van 3 5 jaar, boven 5 jaar, inder herinnering aan art. 14 der Distribu- liewet 1916, waarbij strafbaar i3 gesteld na- atigheid hiervan of het verstrekken van anjuiste opgaven. 4584 De Directeur van het Gemeentelijk Levensmiddelenbureau te Haarlem brengt ter kennis: dat de Commissie voor goedkoope melk zitting zal houden in zijn bureau, kamer No. 11, op Woensdag 19 September van I5 iiui1 n.m. Vanaf des morgens 9 uur zullen volg nummers worden afgegeven van l—500. Alleen personen die voorzien zijn van een volgnummer, zullen des namiddags tusschen 1 en 5 uur door de Commissie worden gehoord. 4597 Volgende zittingen zullen nader in de bladen bekend gemaakt worden. De Gemeentebesturen van HAARLEM, BLOEMENDAAL, HEEMSTEDE, BENNE- BROEK, HAAK LEMMERL1EDE.SPAARN- DAM en SCHOTEN maken bekend, dat door den Minister van Landbouw enz. is bepaald: 1 e. dat de aflevering, hetzij voor verkoop (of het ten geschenke geven en het daar mede verband houdend vervoer van melasse is verboden. 2e. dat zij, die melasse voor hun bedrijf, of voor rekening van derden, onder zien hebben, daarvan uiterlijk vóór of op 9oiS« dei-dag 20 September 8917 kennis moeten geven aan de Gemeentebesturen' of Distributiebedrijven ter gemeenten waar de voorraden zich bevinden met vermelding van de namen en woonplaatsen van de „ereebtigden tot die voorraden. 4538 SCIeedïng en Meubeimagazijjnen. De Gemeente-Besturen van Haarlem, Bloe- mendaai, Heemstede, Benn6broek, Haar lemmerliede, Spaarndam en Schoten brengen ter kennis: dat door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel nader het volgende is bepaald: le, het is verboden thee en koffie te verwerken tot thee- respectievelijk koffie- ïxtract fenders dan voor eigen huishoude lijk gebruik;" 2e. de aflevering van thee- en koffie- extract is verboden; 4600 3e. de verbodsbepalingen van deze be schikking zijn niet van toepassing op café's» restaurants en dergelijke inrichtingen, voor zoover het ranken der genoemde extracten geschiedt in die inrichtingen zélve en de aflevering* van thee, respectievelijk koffie als drank niet anders geschiedt dan per kop. In de reeders vergadering te IJmuiden is gisteren, besloten het Engelsehe regeering»- vocrst'el aan te nemen, echter op voorwaarde, dat de Nederlandsche regeering daaraan haar goedkeuring hecht. De trawlers zullen dus vermoedelijk weldra weer uitvaren. De Ned. motorbeuger de „Eendracht VU'' is Zondagmorgen, in het vrije gebied, on danks protesten van den schipper, door een Duitschen onderzeeër tot zinken gebracht. Heden had de plechtige opening der ge wone zitting van de Staten Generaal plaats, waarbij door den Minister van Staat, minis ter. van Binnenlandsclie Zaken, mr. Gort v. d. Linden, namen» H. M. de Koningin, de Toronrede werd voorgelezen. len, zonder onderscheid van klasse of stand, onmisbaar om ons te midden van den stij genden nood der wereld staande te honden. De regeering vertrouwt, mijne heeren, met uwe voorlichting en medewerking de onver mijdelijke moeilijkheden te kunnen overwin nen. Hedenmorgen had de vereenigde vergade ring van de heide Kamers plaats tot opening van do gewone zitting der Staten-Generaal. De heer Van Voorst tot Voorst, die den voorzitterestoel bekleedde, opende, nadat de leden der heide Kamers zie'n naar de verga derzaal der Tweede Kamer hadden begeven, des namiddags te 12% uur de vergadering en liet door den griffier der Eerste Kamer voor lezen een Koninklijk besluit van 10 Septem ber 1917 (Staatsblad no. 532) betreffende de opening van de gewone zitting der Staten- Generaal op heden door eene Commissie van wege Hare Majesteit de Koningin» waartoe werden benoemd de Ministers, Hoofden van Ministerieele Departementen. De Voorzitter benoemde eene commissie, die de Commissie, door Hare Majesteit de Koningin benoemd, tot opening der gewone zitting, in bet gebouw der Tweede Kamer zou ontvangen en uitgeleiden. De heeren Ministers, Hoofden van Minis terieele Departementen, die de Oommissie van opening uitmaakten, werden te één nnr de vergaderzaal binnengeleid en namen plaats achter de Ministerstafel. De heer Cort van der Linden, Minister van Staat, Minister van Binnenland^che Zaken, hield daarop de volgende rede: Mijne Heerenl De Koningin heeft ons opgedragen in Ha ren Naam de gewone zitting der Staten-Ge neraal te openen. In den korten tijd sedert Haró Majesteit persoonlijk in uw midden was, ia geen belangrijke wijziging gekomen in den binnen- en buitenlandachen toestand. De vooruitzichten voor den komenden winter zijn weinig bevredigend. De pogingen van verschillende zifde onder nomen om aan de verschrikkelijke worsteling der volken een einde te maken, door ons volk met warme belangstelling begroet, hébben het beoogde doel nog niet bereikt. Wij zijn nog steeds verplioht, temidden van elkaar fel bestokende vijanden ons gereed te houden tot afweer van mogelijke inbreuk op onze neutraliteit De voorziening van ons volk met levens behoeften en grondstoffen voor onze nijver heid wordt voortdurend moeilijker. Maatre gelen om in den meest dringenden nood te voorzien, zullen u weldra worden voorge steld. In afwachting van het rapport der staats commissie inzake de salarieering van de rijksambtenaren zal een nieuwe regeling der duurtetoeslagen aan uwe goedkeuring wor den onderworpen. Het verkeer met de koloniën is in toene mende mate belemmerd. Voor den afvoer der voortbrengselen van den Indischen bodem ontbreekt de noodigo scheepsruimte en aan voer van hetgeen van moet worden in gevoerd kan niet in voldoende mate plaats hebben. Meer dan ooit is de samenwerking van al- In naam van de Koningin, en daartoe door Haar gemachtigd, verklaren wil de gewone zitting der Staten-Generaal te zijn geopend. De heeren Ministers werden door de Com missie uitgeleid en nadat deze in de verga derzaal waren teruggekeerd, sloot de Voor zitter de vereenigde vergadering. WERELDBRAND het bluft nog roerig aan de ISONZO de RUSSEN ZETTEN HUN OFFENSIEF VOORT ST. PETERSBURG ONNEEMBAAR. Wel hebben in verschillende sectoren van het Westelijk front, zoowel in Frankrijk als in Vlaanderen, plaatselijke gevechten plaats, doch van een min of meer breed opgezet offensief is nergens sprake. De Duitschers ondernamen o.m. een aanval op de Fransche stellingen van het bosch van Aprémont en bereikten daarmee, dat zij voet konden krijgen in eenige vooruitgeschoven schansen der Fransehen.' Doch dit aanvan kelijk succes werd weldra weer teniet ge daan door, de Franschen, „die in een heet gevecht" aldus luidt het in het Fransche legerberioht „de Fransche linie in den ouden toestand herstelden." In Vlaanderen hadden de Engelschen en Schotten het initiatief. Zij deden eenige goed geslaagde aanvallen op da Duitsche stellin gen beoosten Epehy, in de buurt v. d. spoor weg AtrechtDouai en ten *Z.O. van Ga- vrelle, waarbij zij verscheidene,gevangenen maakten en 2 machinegeweren vermeester den. Aan de Isorizo blijft het roerig. Alle tee kenen wijzen er schijnbaar op, dat daar een nieuwe groote slag in voorbereiding is. ,Heel den .dag gisteren, meldt het Ween- sche legerberioht, had aan do Isonzo, voort-, durend levendig artillerievuur plaatB. Na het invallen der duisternis ging de vijand ten 2. van Pod les oe driemaal vergeefs tot den aanval over. Op de noordelijke kelluig' van $len Monte San Gabriels brachten honved-afdeelingen van een inval in de vijandelijke loopgraven gevangenen^en een machinegeweer mee." Over de gevechten daar melden, de Italia nen, dat „op de hoogvlakte van Bainsizza de vijand in den nacht, die aan den löden voorafging, in vier, achtereenvolgende tegen aanvallen opnieuw het terrein beproefde te bezetten, dat hem den vorigen dag was ont gaan. De dappere verdedigers' wierpen hem echter terug en maakten 73 gevangenen, o.w. twee officieren." De Italianen meiden ook grooter. bedrij vigheid van het Oostenrijksch-Hongaarsch geschut in Jiarinthië, dat door het. Itali- aansoh geschut in boven-But on het Felladal krachtig wordt beantwoord. De Russen hebben blijkbaar nog heel wat gevechtswaardo behouden. Hun offensief tot herovering van Riga zetten zij voort en naar uit de berichten blijkt, niet zonder succes. Zoo wisten zij aan de kust van de Golf van Riga het dorp Koelis te hernemen. Ten zuiden van den straatweg naar Pskof bezet ten de Lettische bataljons na een scherp ge vecht het dorp Telmedaarna rukten zij op naar Reutzeu. Zuidelijker bezetten de Rus sische voorhoeden de lijn Moritzberg--Wetz Wake—-Dossoeroem-boerderij Skersten— AltkeipenMiltonnessNigalas. Hoewel de gevechten hier nog slechts van kleinen omvang zijn, mag daaraan toch niet een groote beteekenis worden onthouden, om dat zij, ten eerste: blijk geven van herstel van discipline in de legercorpsen van het Noorden; en ten tweede: In direct verband staan met de eindelijke verdediging van Rus- land's hoofdstad. Natuurlijk blijft het de vraag of bïj de Duitschers vjel een opmarsch naar St. Peters burg inde bedoeling ligt. Kol.Sjoemsky,Rus sisch beoordeelaar van militaire aangelegen heden, die op doorreis te Parijs toeft, is blij kens een gesprek met een Parijsch dag bladschrijver van' meening, 'dat tal van réde nen zich tegen een Duitschen opmarsöh naar St. Petersburg verzetten. „De Duitschers, zeide hij, beschikken niet over de effectieven, die een offensief op deze schaal zou eischeri._Op iiet oogenbjlk Flpismie uit den Fransch-Engelschen oorlog in de XlVe eeuw. f7) j Dat kan ik niet gelooven, antwoordde Matheline. Ik ben er bijna van overtuigd dat Robert en Guy dó Fontenelle ons zullen ver lossen. Phili.herta schudde treurig h§t hoofd. Ditmaal zullen zij te laat komen. Wij moeten Wijven hopen, Philiberta. Ik ken mijn broeder en Guy de Fontenelle 'o goed. Zij beiden zijn edele, dappere en brave edel heden. Zij zullen hunne leuze niet vergeten weten even goed te strijden voor een zwak ke vrouw als voor den koning; God zal hen 'Vq1 bijstaan. Wanneer zü weten wat er ge dord is, zullen zij ons spöor wel vinden, v®es er maar van verzekerd. - Philiberta antwoordde niet. *laar hart en haar geest waren in dien. toe stand, waarin geene troostwoorden vermogen onmiddellijken omkeer te veroorzaken. Mij dunkt, hernam eindelijk dé kleine Matheline, dat gij ons vertrek wan hier wel eenigen tijd zoudt kunnen uitstellen. Dan heeft Robert den tijd om ons te zoeken en te vinden. T- Hoe zou ik dat kunnen? Gij moet u ernstig ziek houden. O, ik behoef geen ziekte voor te wenden, want ik heb een gevoel alsof ik elk oogen- blik van mij zeiven zal vallen. Dan is de hemel u gunétig, riep Mathe line ongekunseld uit. Philiberta kon, hoe treurig zij yvas, een glimlach niet onderdrukken., Maar het komt door de vermoeienis se dert gisteren en het gebrek aan voedsel. Het is mogelijk. En Philihertha strekte haren arm uit naar de gedekte tafel, schonk een weinig wijn in en dronk daarvan terwijl zij een stukje brood at. Matheline volgde haar voorbeeld. Hierna wilde zij hun gesprek voortzetten, maar hunne oogen sloten zich tegelijk met hunne lipnen en hunne bevallige hoofdjes vielen zacht op hun borst neer en bloven on bewegelijk. Het was of eene fee hen met haar toover- roede had aangeraakt. III. Nadat de ridder zijne bevelen aangaande de twee jonkvrouwen aan de waardin had gegeven, liet hij de zes lieden, welke hij bij zich gehouden had, in een vertrek bijeenko men. Vrienden, zeide hij, gii kunt nu uw maal tijd gebruiken. Maar, vergeet niet, dat ik ieder oogenblik uw hulp kan noodig heb ben. Hierna trok de ridder zich in êen groot berookt vertrék terug; een vuur knapperde in den haard. De eenzaamheid sokeen hem te bevallen, want hij zette zich in een hoekje bij het vutr neer, en was weldra in diep gepeins verzonken. Reeds eenigen tijd had hii daar gezeten, toen een kleine mismaakte man binnen kwam, maar zoo zacht, dat de ridder de Har- court er niets van bemerkte. Uw bevelen, Monseigneur, wat de beide jonkvrouwen betreft, zijn uitgevoerd. Goed. antwoordde de ridder op kouden hebben zij 1CÖ divisies aan het westelijk front, terwijl ze er op het oogenblik van het offensief tegen Verdun maar 122 be zaten. Wat het front bij Riga betreft, dit wordt slechts door 200.000 man bezet gehouden, die tezamen een onsamenhangend leger vormen, bestaande uit landweer, landstorm en ruiterij te voet. Aan den anderen kant ontbreekt den Duitschers de tijd om de 40 K.M. af te leggen, die hen vjyi St. Petersburg scheiden. Over eenige we ken zullen de herfstregens >de wegen on begaanbaar maken en men moet niet ver geten, dat het terrein, waarop de Duitsche troepen zich zouden ontplooien, bovendien door het terugtrekkende leger volslagen verwoest zou zijn. Eindelijk zouden de Duitschers, alvo rens zich naar St. Petersburg op weg te wagen, in de allereerste plaats Dunaburg, Polotsk en Witebsk moeten veroveren. Dit is geen makkelijke taak. Overigens ken schetsen *de Duitschers in alle militaire beschouwingen de Dunaburg-linie als het uiteindelijke doel van hun opmarsch. Deze linie geldt n.l. voor onneembaar." Welnu, isd e Dunaburg-linie, welke de Duitschers moeten forceeren onneembaar, dan is natuurlijk St Pete.rsburg zelf ook onneem baar. Van de overige fronten is al zeer weinig of eigenlijk niets bijzonders te vermelden. RUSLAND. EEN LEGERORDE VAN KERENSKI AAN LEGER EN VLOOT. ARRESTATIE VAN KORNILOF EN ANDEREN. Kerensky publiceerde de volgende leger orde aan leger en marine: „Het normale leven in het leger is ver stoord geworden tengevolge van den opstand van Kornilof. Om de orde te herstellen ge last ik terstond alle politieke twisten iff het leger te laten varen en al de aandacht te wij den aanAe vermeerdering der strijdvaardig heid, hetwelk de eenige hoop is.op het be houd van het vaderland. Alle militaire orga nisaties en commissarissen moeten zich slechts bezig houden met productieven ar beid, ontdaan van het karakter van politieke onverdraagzaamheid en wantrouwen, terwijl zij zich niet mogen mengen in de militaire en strategische orders van hunne commandan ten. De arrestaties van militaire chefs moe ten terstond ophouden, aangezien het uitvoe rend recht uitsluitend toebehoort aan de rechten» van instructie, procureurs en spe ciale commissarissen, die reefis in functie zün. Voorts moet een einde komen aan de afzet ting van militaire chefs, daar dit recht al leen toekomt aan de wettige organen der overheid. Als opperbevelhebber eisch ik van alle commandanten, commissarissen en mili taire organisaties uitvoering van het boven vermelde en ik waarschuw dat niet-opvol- ging mijner orders zwaar gestraft zal wor den." De generaals Kornilof en Lnkomsky wer den gearresteerd den len September (R.T.) om 10 uur 's avonds. Er is in de zaak van Kornilof een speciale commissie van onder zoek ingesteld, onder presidium, van den pro cureur van Leger en Marine, Sehablovsky die zioli naar het hoofdkwartier begeven heeft. De arrestatie van Generaal Kaledin wordt niet door de ochtendbladen bevestigd. De Bolchevistische bladen „Nowjizin" en „Ra- botschi" zijn op last der voorloppige Regee ring geschorst. Generaal Alexjef is in het Hoofdkwartier aangekomen. VERSPREIDE^BERICHTEM OOSTENEIJK-HONGARIJ E VREDES- BEMIDDELAAR? Volgens een telegram nit Boedapest aan de „Kölnische Zeitung" heeft Graaf Karolyi een rede over het vredesvraagstuk gehouden. Hij zeide, dat noch de Paus, noch de socialis ten, noch de neutralen voor vredesbemidde ling geschikt zijn, omdat het hun aan man nen van invloed ontbreekt. Oostenrijk-Hongarije is voor den rol van bemiddelaar geschikt, omdat deze monarchie zich het eerst voor een vrede door overeen stemming heeft verklaard en bovenal, wijl het geen middelpunt tegen de Duitsche en Engelsehe hetze is. Karolyi betreurde, dat Gzernin zijn eersten vredesstap niet door een tweeden heeft doen volgen. Alle maat schappelijke klassen van alle oorlogvoerende mogendheden dienen vertegenwoordigers naar een neutralen staat te zenden om den vrede voor te bereiden. Ter bespreking van deze kwestie is Karolyi voornemens zich midden October naar Bern te begeven, teneinde aldaar aan de zittin gen van de Internationale Vredesliga deel te jreinen^AJIs^c^^^e^mg^do socialisten toe- Barieljorissipaat 27, toon, zonder op te zien. De waard, want hij was het, zeide verder niets. Hij opende een kast. mam er borden uit, vleesch, brood en wijn, en (lekte de tafel, welke bij tot bij bet vuur schoof. Hoe is de zee? vroeg de ridder. Reeds sedert drie dagen werpt bij alle schepen op de kust. Dus op het oogenblik kan ik het kanaal niet oversteken? Zoolang de storm duurt bestaat er geen mogelijkheid. Hebben uwe vrienden, de zeeroovers, al len hunne zeilen opgerold? Ik heb geene vrienden, meastre. Kent gij dan niemand die mij voor tien dubbele belooning naar Engeland zou willen overzetten? -5 Ik keu er geen; maar het geluk zou ffuj kunnen dienen in het zoeken. Maak maar dat Ik morgen vroeg kan scheep gaan. Messire, ik zal maken dat de man u morgen vroeg in de haai vap. Frenay zal wachten, tenzij de zee onmogelijk te beva ren is. Hoe kan ik het schip herkennen? staat naar Stockholm te gaan, zal ze hem het verlof om naar Bern te gaan, niet wei- geren kunnen. ROOMSCHE YREDESACTIE. - Nadat geheel Katholiek Nederland door het initiatief van de Katholieke Sociale Actie in Nederland in de Hofstad gelegenheid heeft ge had' om zijne geestdrift te tooenn voor de Vre- des-voorstel len van Z. H. den Pans Bened ictus XV, en hiermede -hulde te brengen aan den H. Vader, den vorst van den Vrede, zal Maas tricht, naar aan de „Msb-" wordt gemeld, op Zondag. 23 September a.s., een ..Dag voor den Vredie" houden. Geheel den dag zal gewijd worden öm hulde te brengen, zoowel o<p gods dienstige als op andere wiize. nan Z. H. den Paus. In alle parochiekerken zal do Hoogmis plechtiger dan gewoonlijk worden opgedragen, terwijl ip dé Onze Lieve Vrouwekerk. de kerk van de Sterre der Zee, de Koninginne van den Vrede. De voornaamste plechtigheid zal plaats hebben in den avond tegen zes uro, terwijl allo kerkklokken haro metalen stemmen doen hoeren, in het groote feestgebouw van de „Ko ninklijke Zangvereeniging Maastffeechtei Staar" door het Plaatselijk Comité dier Katho lieke Sociale Actie van Maastricht, op veree- rend verzoek van de Hooge Geestelijkheid der stad en met welwillende medewerking, der „Ko ninklijke Zangvereeniging „Maaetreechter Staar" een groote Vredesmeeting worden ge houden. Herdenking1 van Pieter Jan s.z. Jong. Te Ltitjebroek (bij Enkhuizen) zal op 9 Oot. a.s. onthuld worden een afbeelding van Pieter Jansz. Jong, den bekenden Pau selijken zouaaf, die op 13 Oct. 1867 te Mon- te-Libretti sneuvelde. Het vertreksein voor treine.n g.e- wijzigd. Met ingang van 1 October a.s. zullen de stationschefs in ons land met een vertrekstaf gewapend worden, evenals dit reeds lang in Duitschland het geval is. Dez< vertrekstaf bestaat uit een kleine groene schijf met witten rand aan een steel. Deze staf wordt als sein voor vertrek van den trein door den stationschef omhoog gehou den. Des avonds zal het vertrekken door den stationschef worden gegeven door hel op en neer bewegen van een groen licht. De bekende fluitseinen vervallen derhalve en aangezien het door den chef gegeven sig naal met den vertrekstaf tevens voor den machinist geldt, zullen ook de hoofdconduc teurs voortaan, geen fluitsignaal meor be hoeven ie geven. (Hbld.) NEDERLAND EN DE OORLOG. Het- sehiint alsof de Nederlandse he regeering, na ken gedurende een twintig tal jaren ongestoord him gang te hebben laten gaan, eindelijk van plan is iets te gaan ondernemen tegenoverdein Duitsokland eedomilio e e r d' Duitschers. die langs de grens op Nederlandsoh gebied gelegen gronden exploiteeren. Ze gaat nu echter, aldus schrijft men uit Lim burg aan het „Hbl.". dadelijk helaas het doel, om de Duitschers te treffen, voorbij streven door de Duitsche regeering tegen, ziek in 't harnas te jagen- Vanwege den regeeringsoom- missaris werd n.l.- aan enkele burgemeesters in Limburg de opdracht verstrekt1 om den aan Duitschers toebehoorenden oogst, diie op de guren&gronden gegroeid W. ten behoeve van de Nederlandsche regeering op te vorderen. Go- noemde burgemeesters hebben gelukkig niet hols over kop aan de opdracht gevolg gegeven, maar ze zijn begonnen met hun lastgever op merkzaam te maken op een der bepalingen van het grenatractaat van 1810, waarbij aan de grensbewoners onbeperkt en onverkort het rechl is toegekend 0<m hun oogst produoten over er weer van 't eene land naar 't andere te voeren, mits ze zioli niot schuldig maken aan overtre ding van idto voorschriften, gemaakt ten aanzien van den in- uit- en doorvoer. Wel werd aan eet der burgemeesters, die do opdracht kregen tot inbeslagneming over te gaan. op zijn bezwa ren om daaraan uitvoering te geven, medege deeld dat hii, volgen» de noodbepalingendif onder dien drang der oorlogsomstandigheden in\ laten geroepen zijn. toch 't vervoer kon be letten: maar zeeir terecht werd1 door hean daarop geantwoord dat hij zich met sofisterijen niet Aan eon rood licht, dat zich op de achter steven zal bevinden. —Kan daar nu op rekenen? Zeker, messire; ge beroeft slechts do over tocht te betalen voor u en de uwen. Zorg dan voor allesGij weet, dal tot morgen mij uw huis behoort. Ja, messire. De waard boog en vertrok even geheim zinnig als hij gekomen was. De ridder volgde hem werktuigelijk mat de oogen en verviel daarna weer in droomo- rijen. Wat ik nu ga doen is laf en een ridder onwaardig, mompelde hii; maar ben ik vrtJ te handelen hoe ik wil? Ware ik edelmoedi ger dan zou Philiberta zeker in handen ko men van dien Robert de Bréoé. Neen, dan is het nog beter, dat zü en ik in zee verdrinkt maar dan ia zij toch ook altijd voor hem ver lorenOverigens, haar vader wil toch ook, dat zij mijn vrouw wordt. Ik had haar tooh wel liever gelukkig en lachend uit de han den van haren slptkapelaan ontvangen, dan dat ik haar zoo langs vernieling en door d« woelige, bulderende zee moet voereni (Wordt vervolgd.). TEL. 8770 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Levering wan ALLE GOEDEREN op gemak kelijke betalingsvoorwaarden. CONTANT S pCt. korting. 4485 i 3016 'i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1917 | | pagina 1