TANDARTS SWA Pakhui/sruimte BEKENDMAKING. Vereeniging „NEDERLANDSCH FABRIKAAT" DE WINKELWEEK TE ItliLEN uit d- VERKOGPiMGEN enz. MARKTNIEUW? LAATSTE NIEUWS 56 stuks Arbeiderswoningen MARIASCH00L EXPEDITIE WARMOESSTR. 24 - Tel. 2400. STENOGRAPHIE. AHNEÏELOÏ-PIIWSCHOÜL Geil. Oude Gracht 14- lelef. 2981 J. HUIZING S=e UIT BEVERWIJK '«TELEGRAFISCH WEERBERICHT Amsterdamsche Beurt. (opgegeven door DE SPAARNE-BAL Anaconda Copper Smelting Ref Car Foundry, gew. Erie, Kansas City, Marine, Marine, pref. Mexican, 2. Missouri, K.T.gew. Pittsb.Coal.depcert. South.Railway,orig. Denver Rio, gew. Chicago Rock Island Steel, gew. Atchis.Topeka, Union Pacific, Kon. Petroleum. Bodjong Suiker. Handelsver.1 A'dam Pagottan Suiker Cultuur 4i/a% Nederland 5 0/o Peru, gewone Peru, pref. Amsterdam Serdang Amsterdam Rubber Nederl. Rubber Gec. Hol. Petroleum Orion I Dordtsche, gew. United Cigar. Prolongatie Advertentie». aanbesteed i aan de Kortenaerstraat te IJmuiden. zal Woensdag 26 September geen spreekuur houden. 4748 Koningstraat 20 - Haarlem. 1 October a.s. begint de Heer JOS DE KLERK Prijs per schooljaar t 15. Aanmelding bij de Eerw. Zusters der Mariaschool. VOOR EIKELS Cacao en Chocoladefabriek DROSTE Co., Hacmenjansstpaat 2. Gevraagd voor direct eenige nette JON- G£üS| niet beneden de 14 jaar. Aanmelding aan de fabriek, Harmenjansstraat 2. 162 232 125 196 71 39 152 97 72 23 i j 20 7 |r 30 87 15-1 ij 10 6 44 m 26 10 7 if, 56 I/a 107- jr. 99 134 i549 124 470 223 189 -1.4 101 100 Ii 16 7% 30 161 5,8 233 i o 126 195 71 34 203 39 2 U Door een groote tirma wordt te huur of te koop gevraagd met gelegenheid voor het houden van kantoor, zoo mogelijk in het centrum der stad. 4746 Brieven met prijsopgave en verdere condities onder letter C. K. Advertentie-Kantoor JANSSENS Co., te Amsterdam. OP AMSTERDAM. K. MISSER, 4049 v.h. LUCAS en VERBOOG De cursus kost 10 Gulden en begint Vrijdag. 4z52 GROOTE HOUTSTRAAT 44 De Garnizoenscommandant van Haarlem brengt hiermede ter kennis, dat van 24 tot en met 28 September e.k., tijdens militaire oefeningen op het Westfront der Stelling van Amsterdam, bij dag en nacht, losse schoten uit geschut zullen worden gedaan onder de Gemeenten: Velsen, Haarlem, Halfweg, Spaarndam, Schoten, Haarlemmerliede, Heemstede, Dloemendaal en Haarlemmermeer. Mitsdien "zullen de inwoners dezer gemeènten, in het bijzonder houders van vee, de noodige voorzorgsmaatregelen dienen te nemen om zich voor mogelijke schade te vrijwaren. In geval van nalatigheid dezer maatregelen zullen mogelijke vorderingen van belanghebbenden tot schadevergoeding te dezer zake NIET door het Rijk worden erkend. HAARLEM, De Garnizoenscommandant voornoemd, 21 September 1917. 4703 De Luitenant-Kolonel, A. S. DE JONGH. Afd. Haarlem en Omstreken. wordt gehouden van I tot 6 ÖCiSSER a.s. H.H. Winkeliers, die nog wenschen deel te nemen, worden verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden bij ebn der Secretarissen: A. H. WEIJBURG, Barteljorisstraat 39. Tel. 256, of 40H. M. SCHMIDT, Ged. Oude 6racht 47, Tef. 1050. 4757 V'oordeeliger. De lieer Loerakker heeft nu hm» taak overgenomen; hij vreest ze niet; hij beeft de gemeente uit dé put geholpen de roo- de heeren mogen zich wachten om zijn wet houdersloopbaan nit te buiten voor hun pro- Paganda; te betuttelen de daden van een man uit één stuk, die aandurft met een linkschen Baad, wat zij weigeren met een linksok e meerderheid. Wij zullen dat niet vergeten. Lu de heer Loerakker is van plan zich niets te laten welgevallen, van heeren, die zelf biet durven te aanvaarden de taak, die zij op zich namen. Dit moge dan even worden vast gelegd; dat de S. D. A. P. een wethouders- zetel niet durft te aanvaarden; dat de heer Loerakker wethouder werd, omdat de S. D. A. P. zieh aan haar plicht onttrok. Met het oog op de latere gebeurlijkheden kan het zijn nut hebben zich dh goed te herinneren. CASTRICUM. Donderdagavond half 8 ver gaderden de neringdoenden van onze ge meente met het doel 's avonds om 8 uur de winkels te sluiten, tot het besparen van licht. Den 23 tal waren er aanwezig. De heer H. Hemmer, die aangewezen werd de vergade ring te leiden, las een schrijven voor, dat naar den gemeenteraad zal gezonden worden, om het daarheen te leiden dat dit een poli- kip praM uu x üO 'uopaoA jez auiuopj-oaoAOix schrijven door alle aanwezigen onderteekend. IJMUIDEN. De „St. Crt." bevat de Kon. bewilliging op de statuten, van de N. V. "Vis- sekerij Mij. „Java," gevestigd alluer. Het maat schappelijk kapitaal der vennootscbop bedraagt zestig duizend gulden, verdeeld in zestig aan deelen. elk groot duizend gulden, welk kapi taal bii het verlijden der akte geheel is ge plaatst en volgest ort. VELSEN. De raad vergadert a.s. Vrijdag middag om half twee. SANTPOORT. Te Santpoort is in den nacht van 19 op 20 dezer ten nadeele van de Provin ciale Eleetriciteitfibedrijf 200 meter koper draad ontvreemd, dienende voor de straatver lichting. Van de daders echter geen spoor.' ZANBVOOBT. Alhier is door de bouwkun dige S. Slagveld aanbesteed: het bouwen van een winkeinuis met bovenwoning aan de llul- testraat. Ingeschreven werd als volgt: P. Ximmers, Haarlem, f 21.953; Keurf v. Sluis- dam, Zandvoort, f 23.988; Joh. Xurkenbürg, Schoten, f 23.333; C. Trkenburg, Heemstede, f 21.445; J. v. Kasteel, Amsterdam, voor f21.900; J. Water, Zandvoort, f 23.355; Hen nes en Bautema, Haarlem, f20.649.65; G. v. d. Ruit Jr., Haarlem, f 18.977; J. H. W. Rademaker, Haarlem, f 18.895. ZANDVOORT. De Ned. vereeniging van ThaLaseo therapie hield Zondag een vergidt- ring te Zandvoort. Dr. J. van Breemen. ge neesheer-directeur van 't instituut voor physi- sohe therapie te Amsterdam, hiald een voor dracht over: „Exploitatie van strand en dui nen voor hygiënisch-medische doeleinden". 't Doel van deze voordracht was op te wek ken tot veeL intensiever exploitatie van ons strand en onze duinen voor de volksgezondheid. HOORN, in een vergadering van de R.K. Wijk- en Gezinsverpleging heeft thans de overdracht der roerende goederen, in ver band met de stichting van het St. Jans Gasthuis plaats gehad. Deze overdracht was noodzakelijk om de taak, welke door den Stichtingsbrief op het Gasthuis is gelegd, naar behooren te vervullen. De Wijk- en Ge- «üi8verpleging blijft als onderafdeeling van het St. Jans Gasthuis voortbestaan onder dezelfde verplichtingen en lusten der leden sis voorheen. De bepalingen omtrent de Wijk verpleging zullen spoedig aan de belangheb benden worden toegezonden. "In deze vergadering bracht de geestelijk ad viseur, kapelaan L. A. Rnozen, een woord van hulde en dank aan het bestuur der vereeniging voor alles wat- het in de voorgaande \aron voor de vereeniging had gedaan, daarbij de hoop uitsprekend, dat hij, als Bissclioppelijk! commissaris met de regenten van 't St. Jana Gasthuis op eenzelfde aangename wijze zcrudei kunnen voortwerken aan de verwezenlijking van de plannen tot den nieuwbouw voor hefi De voorzitter, de heer W. M. Bloem, bracht hulde aan den geestelijk adviseur voor den reuzenarbeid, dien hij in de twee afgeloopeiï jaren had gepresteerd voor het St. Jans Gast- huis, en vutte den wensch, dat de Bisschop pelijke commissaris spoedig den eersten steen van het nieuwe Gasthuis zoude kunnen leg- gen, wat misschien reeds hadde kunnen plaats hebben als dé tijdsomstandighéclen biet alles hadden tegengehouden. SPAARNDAM. Van het Rijnlandsch huis hebben devien lood gestolen. Tot dusver zijn de daders nog onbekend. In den polder hebben eenige soldaten, die n kwairtier lagen, bij den landbouwer V. erwten gestolen, om deze ie Amsterdam te verkoopen. Men is er gelukkig achter gekomen. De heeren zullen hun verdiende strat' niet ontgaan. ziekenhuis voor West "Friesland. VELSEROORD. Van rechtsche zijde zijn op de groslijst geplaatst de heeren A. v. d. Corput (Kath.) alhier; N. W. Wamsteekar (anti-rev.) te IJmuiden en K. A. Visser (Chr.- ilist.) te IJmuiden. Hieruit wordt hedenavond oene keuze gehouden. SANTPOORT. Nu de herfsttijd is aange broken, wordt ook weder aan de jacht ge dacht; echter zal het voor velen eeu teleur stelling zijn, dat er weinig konijnen zich in de duinen bevinden, hetgeen de jachtopzie- nqrs toeschrijven aan het lange koude voor jaar; ook in den broeitijd der fasanteu was het weer ongunstig, to vochtig, zoodat ook deze in geen grooten getale aanwezig zijn. IJMIUDEN. Op den in de Binnenhaven ]ig- genden stoomtrawler „Goverdina." had een ongeval plaats, dat bijzonder goed is atge- loopen. jDe ketelbikker A- B. daalde in den stoomketel af, welke schijnbaar biet lang genoeg was gelucht, en geraakte door de onzuivere lucht in zwijm. Een van zijn maats zou hem helpen, maar kon dat om dezelfde reden niet tot een goed einde brengen. Eerst met ba hal p van ijlings toegeschoten perso nen slaagde men er ten slotte in, don bewuste- looze op het dek te brengen. Door drie doc toren werd de eerste geneeskundige hulp ver leend. Bij de onlangs gehouden verpachting van het recht tot afhalen van mosselzaad aan do havenhoofden alhier, voor het seizoen Nov. 1917 tot Mei 1918, is pachter geworden Au- gustaaf de Mui, te Philippine, voor f 900. VELSEROORD. Zaterdagavond en iris teren werd in het gebouw der Burgeravondschool een tentoonstelling van teekeningreu gehouden. Deze werd Zaterdagavond dtoor den Burgemees ter met een enkel woord geopend- De tentoon stelling werd druk bezocht. De Vriiz.-Dein Kieevereeniging heeft, in haar gisteren (Zendag) gehouden vergadering voor den Gemeenteraad Candida at gesteld de heer P. Bosman alhier. VELSEN. Do aanbestedingen komen nu los en dit zal gelukkig vele men ach en dezen winter werk geven. Do 55 woningen voor de Woningstichting Patrimonium te IJmuiden ziin gegund. Mor gen (Dinsdag) heeft, de aanbesteding plaats van 94 woningen te IJmuiden voor de Alg. Coöpera tïevo Arh eidiersw oni ngbou w vereen igi n g Dinsdag 9 October van 71 woningen te Velser- oord voor de Woningbonwvereeniging Velsen, Dinsdag 16 October van 242 woningen te Vel- seroord en 59 woningen te Jan Gij sen vaart voor de R.-K. Woningbmiwvereening. Voorta zullen er op Wijk or oog nog 115 woningen gebouwd worden door de Woning bouw vereeniging Velsen. ZAANDAM. In plaats van wijlen den heer H. Blnns Kz., heeft zich aangesloten bii de Algem. R.-K. Werkgoversvereeniging die heer Klaas Blans, alhier- Bij den dienst der Rijks directe belastin- Ken is tij del tik belast met de waarneming der betrekking van adju.nst-i nspeoteur der directe belastingen ter inspectie: Mr. G. H. Amhar.dt Jr. ingaande 1 October. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het admissie-examen D. Breu- kelaar. van Zaandam. KROMMENIE. Daar de heer II. Waal zijne benoeming tot wethouder niet beeft aangeno men. benoemde de Gemeenteraad den heer H. Al'bers, die de behoeming in beraad wensdht te houden- ASSENDELF. Donderdagavond werden de verschillende commissie's van het' uitgebreid steuncomité geïnstalleerd. Weer hield de voor zitter, onze Burgemeester, een inleiding, waarin vooral de zuinigheid beklemtoond werd. Het steuncomité zal dezen win I er doen, vvat het moet doen en wat moet, dat kan, als dé wil en de noodige samenwerking er is. Echter waarschuwde Z.E.A. voor zorgeloos heid in "deze tijden. Hij hoopte, dat de men- sohen niet al be veel, reeds* nu, ftp 'tie hulp van het Oomité zouden gaan steunen. Men moet nu niét gaan zeggen: „O, daar is een steuncomité"; vooruit nu maar, Iaat maar zorgen, wie wil, dezulken zouden er, als dé nood ging nijpen, faiikant afkomen. '-Neen» zuinig zijn en zorgen, daarop moet bij' ieder een aan gestuurd. Hierna werden de besturen van do verschillende commissies gekozen. In commissie A.,-voor onderzoek naar den socia len toestand der gezinnen, wei-den gekozen de heeren K. Cz. de Boer, Voorz., S. Kroon, seer. en de heeren H. Veenboer, O. ÏJz. Kleijn en A. Peijs, tot leden. In commissie- B. voor verschaffing van vleesch, vet en melk, werden gekozen de heerenG. Boevé, voorz., S. Yff, secretaris, en de heeren D. Kleijn Gz, J. Kaaijk, B. Nooij, Jan Kz. Al eu J. Pz. Bos, als leden. In de commissie C. voor tón vulling van orandstoffen werden gekozen de heeren M. Sikkea, voorzitter, G. Bamhoorn, secretaris en de heeren E. Boon, G. Gz., Yff, O. Bos en O. Zuidervaart bot leden. In de commissie D. voor verschaffing van goedkoope klompen werden gekozen de hee ren: H. A afjes, voorzitter, O. de Jong, secre taris en de heeren A. Zuidervaart, S. Dek ker en B. Kleijn Cz., Nadat de voorzitter had aangemaand om spoedig met de werkzaam heden 'te'beginnen, werd do bijeenkomst ge sloten. De geschorste veilingen. Over de geschorste veilingen verneemt „Ken- nemerl.'' nog het volgende: Het is een feit, dat er voor het buitenland een hooger percentage is geveild als door de Ver. Groentencentrale was bepaald. Dit schijnt echter alleen plg-afs te hebben gegrepen, als de prijzen van dien aard wa ren dat zij ver beneden de cultuurkosten van den teelder gingen of er geen kooplieden aan wezig waren, (wat meer dan eens is gebeurd) om de producten af te nemen. Bovendien is het een enkele maal gebeurd, dat de boekhouders of veilingmeesters op eigen initiatief bovenbedoelde partijtjes voor het buitenland hebben geveild, zonder van de besturen daartoe orders te hebben ont vangen. Op die gronden heeft de Rijkscommissie van Toezicht ontslag geeischt van de betrok ken personen, welke eischen ingewilligd zijn. Zeker is het dat de bedoelde personen, ter goeder trouw hebben gehandeld, omdat zij in de moeilijke positie verkeerden, om of de pro ducten voor niets te laten gaan (en dusdoen de in strijd te komen met de tuinders die hun ne producten voor dien prijs niet wilden af staan en toch af moeten staan, omdat de Rijkscommissie van Toezicht den inbren gers het recht heeft ontzegd, bet aangevoer de op te honden of te weigeren; ook al brengt het binnenlandsche gedeelte niets op) óf vo«or het buitenland over te veilen. En zoo dus de veilingmeesters de tuinders hiertoe (krachtens de eisch van de Rijkscom missie) niet dwingen, plegen zij frande, het geen dan hier nn ook ten laste wordt ge legd. In hoeverre de veilingbesturen aansprake lijk zullen worden gestéld, is nog niet met zekerheid te zeggen; deze zaak is bij de Rijks commissie nog hangende. Vermoedelijk zonden de veilingen iheden weer op de gewone wijze beginnen. R.-K. Land- en Tuinbon w.-Vrij dagavond vergaderde de afd. Beverwijk van bovengenoemden bond in het nieuwe Vereeni- gingsgebouw der K. S. A. Na opening gaf de Voorzitter, de heer J. v Eerde bii de be handeling van het punt: aankoop, stalmest, kunstmest, hout, stroo, hooi en pootaardap- pelen, vooraf een duidelijke uiteenzetting be treffende de werking van den bandelsraad van den E T. B., die zich belast den den coö peratieven aankoop door geheel Nederland van artikelen op velerlei gebied, welke door de leden van den L T. B. besteld worden. Uit een sehriiven van den directeur van den ban delsraad bleek o.m. dat de pr. voor stroo 40 bedroeg, per 1000 K.G-, ongerekend de bijko mende kosten, de prijzen van grof en fijn tnrfstrooisel bedragen resp. f 120 en 140 per lOOoO K.G. (wagonlading). De prijs van hooi is 110 a 115 per 1000 K.G. en kalk- mengsel 22 per wagon, eveneens zonder be rekening der eventneele onkosten. Kunstmest en veevoeder vallen onder de distributie, zoo- dat deze artikelen buiten bespreking werden gelaten. Het voorstel van het bestuur om, mocht het voorkomen, dat bestellingen, bestaande uit wagonladingen, niet tijdig door den be steller konden worden afgehaald, een opslag plaats (pakhuis of erf) disponibel te stellen tot voorloopige berging van die goederen, omdat de wagons slechts korten tijd mogen blijven staan en tevens een persoon te be noemen, om zieh met de verschillende werk zaamheden te belasten, droeg de algemeene goedkeuring der vergadering weg en beslo ten werd den heer Pirovano hiermede te be lasten tegen een door het bestuur eventueel toe te kennen vergoeding. Betreffende den tuinhouwcursus, werd me degedeeld, dat dezen winter hiermede weder een aanvang zou worden gemaakt. Echter zal er geen gelegenheid bestaan/tot inschrij ven van nieuwe leerlingen. Nadat de Geestelijke Adviseur de leden ernstig had aangespoord om dit jaar eens een retraite te honden, waar het doel van een principieele organisatie, zooals de E.-K. Land en Tuinbouwbond niet alleen beoogt de stof felijke belangen, doch ook de zedelijke ver heffing harer leden, sloot de voorzitter de vergadering met den Chrietelijken groet. 25 September. ZANDVOORT Auto-garage, Bïederode- straat Mak. P. van de Geer, deurw. L. A. Glazer 10 uur Verkooping. PURMEREND. „De Doele" 11 uur Not. Crnenburgh1, - Verkoo-ping. komen begrepen 'door de Engelsche "Ministers, die verklaren dat Duitschland oprecht den vrede verlangt om volkomen ineenstorting te vermijden. Het hoofddoel van Duitsch land is thans den indruk te verwekken in Rusland, dat Engeland op het punt. staat het aan zijn lot over te laten, nu zijn bestaan op liet spel staat. Engeland is dit evenwel niet van plan. Er kan geen sprake zijn van een afzonderlijken vrede, daar de bondge- nooten thans te nauw aan elkaar verbonden zijn door wederzij dscho bloedige opofferingen De belofte van Asquith aan België en aan de kleine naties, dat wij het zwaard niet in de schede zullen steken enz. is nog van lqracht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 24 Sept. Hoogste barometerstand onder 770 Zuid- Duitschland. Laagste barometerstand 751.8 Haparanda. Verwachting (van den avond van 24 tot den avond van 25 September)Aanvankelijk zwakke tot matige Zuidelijke tot Westelijke wind, nevelig tot halfbewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur, ALKMAAR, 22 Sept. Aangevoerd 7 paarden f 125 a 500, 35 koeien en ossen f 14Q a 3 42 nucht. kalveren f 15.— a 24.—, 303 mag. DE ZAAK LUXBURG. BERLUN, 23 Sept. (V.D.) De Duitsche Regeering heeft den Argentijnsclien gezant in beantwoording der mededeeling, dat graaf Luxburg wegens den inhoud zijner telegram men niet langer persona grata is, verklaart dat zij diens leiding der "Zaken levendig be treurt. In de telegrammen werden alleen persoonlijke opvattnigen van den Graat uit eengezet, welke op de besluiten der Duit sche Regeering geenerlei invloed heeft uit geoefend. DE AMBRIKAANSCHE OOGST. NEW-YORK, "23 Sept. (V.D.) Het half ambtelijk overzicht voor de maanS Septem ber van den economischen toestand in de Vereenigde Staten, toont aan dat de graan oogst beter is dan verwacht werd. De haver staat prachtig; een groote opbrengst van uitstekende kwaliteit wordt daarvan ver wacht. Gerst en rogge staan goed. Koren (mais) belooft het record met 300 millioen schepels te overschrijden. Aardappelen, boo- en tuinbouwproducten zullen overvloedig zijn De katoenoogst belooft een groote op brengst, die mogelijkerwijze 14 millioen balen kan bedragen, hetgeen voldoende ie om het gebruik te dekken. De gehccle toestand van den landbouw ie" dud zeer geruststellend. De arbeidslroebelen gaan voort moeilijk heden te veroorzaken in het bijzonder in de kopermijnen en de houtdistricten van het Weeten, doch men hoopt, dat de industrieele toestand minder gespannen zal worden, wan neer prijzen op normale basis worden vast gesteld voor de eerste levensbehoeften. ENGELSCHE ONVERZETTELIJKHEID. LONDEN, 21 Sept. (V.D.) Wat de aanhou dende vredesgeruchten aangaat, heeft het „Central-News"-agenfsoliap heden van gezag hebbende bron vernomen, dat de houding der Brifcsche Regeering geen© verandering heeft ondergaan. Duitschland, hetwelk voor den oorlog verantwoordelijk is, moet bepaal de voorstellen doen, welke herstelling, scha deloosstelling en waarborgen voor de toe komst omvatten. De reden, waarom Duitschland naar vrede streeft, wordt vol- hoogste prijs 1.30, mideldprijs f 1.25, la ste prijs f 120, aangevoerd 1150 kop, e 12— k 19.— per 100. UITHOORN. Op de kaasmarkt waren aa: gevoerd 32 partijen. Goudsche kaas le s: 58.50, Rijksmerk f 60.50. Handel kalm. BOVENKARSPEL, 22 Sept. Bieten f 5.2 h 92.per 1000 stuks, bloemkool binnen - f 8.50 ah 13.75, 2e soort, binnenl. f 5.— 8.50, buitenl. f 15.50, 3e soort binnenl. 2 k 2.30, buitenl. f 14.a 15.75 per 100 sd wittekool binnenl. f 1.70 h 3.25, buitenl. f 3 a 5.roodekool binnenl. f 4.25 a 5.75, bi tenl. f 6.50 a 8.gele kool 6.75 7.50 p. 100 K.G., groote gele uien f 3.30 4.40 r 50 K.G., slabonnen f 0.75 h 2.15 per 15 K tomaten 1 5 5 cent per K.G.x van 22 Sept.* 17 Vori8e koers 151 l'k 95 7.» 72 Wie 23 I/ie 20 lig 30 8/16 871/g 9 8,4 5 isn6 44 9/16 26 3,8 10 1,16 56x4 106 11Ju 981/2 135 548 123 i|2 4681(2 225 189 3/4 101 114 100 ll/ie 7 8|4 30% 162 228 124 195 8(4 73 8J8 201 39 Ifyi6 2 I14 Een burgerman van buiten, niet onbemiddeld Weduwn., geen kleine kinderen ten zijne laste hebbende, wenscht in kennis te komen met eene ionge Dochter of Wed. liefst uit den Boerenstand, tusschen de 40—50 jaar, R.K., om na wederzijdsch goedvinden een huwelijk aan te gaan. Brieven onder letter O. aan den Heer J. J. BECKER, Scboollaan 51, Bennebroek bij Haarlem. TE KOOP Een ruim heerenhuis, koopprijs f 8000, desgewenscht kan er hypth. op geves tigd blijven. Te zien en te bevragen Verlengde Koepeliaan 6 Bloeinendaal. Wegens verandering van zaak te koop een zoo als nieuwe Schoenmakers reparatie machine. (Singer) voor spotprijs. Gen. Botha- straat 127. Namens het Bestuur der R.-K. Vereeniging „WONING- BOUWVEREENIOING" te IJmuiden, gemeente Velsen, zaï op DINSDAG 16 OCTOBER 1917, des namiddags 2% uur, in een der lokalen van hel Raadhuis te Velsen door den architect N. H. W. SCHOLTE worden de bouw van Bestek en teekeningen zijn vanaf Donderdag 27 September 1917 verkrijgbaar k f 10.— per stel bij P. RIJNJA, Reguliers gracht no. 130-132, Tel. Noord 50?9 te Amsterdam. 4742. EXPORT-CENTRALE. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem, heeft van den Minister van Landb. Nijverheid en Handel mede namens de Ministers van Financiën. Oorlog, Buitenlandsche Zaken en Koloniën eene missive ontvangen betrefiende deelneming in het kapitaal der op te richten „Nederlandsche Uitvoer- maatschappij". De Kamer noodigt hen, die één of meer aandeelen wenschen te ne men, uit, daarvan vóór Donderdag 27 dezer mededeeling te willen doen (Secretariaat: Kenaupark 9). De aandeelen, welke moeten wor den volgestort, zijn groot f25000, doch kunnen, bij besluit van den Raad van Commissarissen der Vennoot schap, worden gesplitst in onder- aandeelen. Het schrijven van den Minister, benevens een exemplaar van de con cept-statuten liggen ten stadhuize ter lezing. 4739 Zangleeraar een cursus van Solfege, Stemvorming, Rhythmische- en trefoefeningen en Müziekdictaat als vooroefening tot Solozang. 4735 betaal ik f 0.14 per kilo bij flinkfc' —■rtijen. Het minste wat gebracht n worden is 10 kilo, TOESET, Brouwerspiein. Tel. 2352. 4756 Eerste koers 152 98 73 23 .20% 30% 87 9 3,4 6 45 26% 10 1/8 107 135 549 'S 1 O STEEDS NIEUWSTE MODELLEN 7 PK!M A'"RWAO f EfTÊN. BILLIJK IN KRIJS

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1917 | | pagina 3