BEEmpPM. Distributiebedrijf Heemstede. OVERSCHOENEN, Brandhout. AARDAPPELEN 4 K.G. Zandaardappelen PETROLEUM. lepriiigs-grceiiiBn en Regeerings-aatdapgeleii Distributie Petroleum. Kantoorbediende Maximum-prijzen Melk- BUITENLAND Peiroleum-Kaarten. t P. W. TWEEHUIJSEN, HH. GROENTEN- EN AARDAPPEL-HANDELAREN. GOEDK00PE BRANDSTOFFEN. OOKGERO&G II OCTOBER ISE7 #ste JAARGANG 9461 mmm DE abonnementsprijs BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN i PER KWARTAAL f 1,75; PER WEEK 13*/, CENT; FRANCO PER POST PER KWARTAAL f 2,12» VOORRADEN Bil PARTICULIEREN. De Directeur van het Gemeentelijk Levens middelenbureau te HAARLEM verlangt van leder inwoner van Haarlem die aardappelen in voorraad heeft, meer dan voor direct gebruik noodig (meer dan voor b.v. één week), vóór den 15den dezer een schriftelijke opgaaf daarvan, met vermelding der aardappelsoorten en even tueel de grootte van het gezin waarvoor ze bestemd zijn, zoomede van de plaat3 waar de aardappelen zijn opgeslagen. Dit geldt ook voor de Gestichten, Inrichtingen, Coöperatiën. enz. De opgaven worden ingewacht op kamer No. 3 Bus No. 1. Het ligt in de bedoeling matige voorraden zoo lang mogelijk in het bezit van houders te laten, doch in verhouding tot de grootte dier voorraden minder aardappelenbons te verstrek ken. Evenwel zal ingeval van* onjuiste opgave of bij nalatigheid, tot onmiddellijke inbeslagname en uitsluiting worden overgegaan, terwijl de namen der ont duikers zonder uitzondering in de plaatselijke bladen zullen worden gepubliceerd. De Directeur voornoemd, 5425- F. DE JONGE. GEMEENTE BLOEMENDAAL. Tegen inlevering van aardappelbons nummers 1 en 2 is vanaf Dinsdag 16 October verkrijg baar tegen S cent per K.G. De bons Nos. 1 en 2 zijn geldig zoolang de broodkaart 30e week geldig is, tot 26 October aanstaande. Nader bericht volgt. 3430 De Directeur Van het Levensmiddelen bureau te Haarlem, F. DE JONGE. De Directeur van het Levensmiddelenbe- drijf te BLOEMENDAAL, maakt bekend, dat op Zaterdag 13 October 1917, des namid dags van 14 uur, aan het Levensmiddelen- bedrijf te Overveen de Rijkspetroleumhaarten zullen worden uitgereikt aan ingezetenen, die geheel zonder eenige kun^tverlichting, zijn. Inwoners van Vogelenzang kunnen zich te dien einde vervoegen op Vrijdag 12 October 1917, des namiddags tusschen 7 en 8 uur, ten huize van W. LOKERSE. Aan degenen dier ingezetenen, die niet hoo- ger zijn aangeslagen dan naar een jaarlijkseh inkomen van 12001800 (voor ieder kind beneden den leeftijd van 15 jaar wordt het bedrag van 1200 met 100 verhoogd) wordt op verzoek een toeslagkaart van gemeente wege verstrekt, waaraan evenveel bons als op de Bijkskaart. Houders van een dergelijke toeslagkaart kunnen de petroleum bekomen voor 0.25 per Liter tegen inlevering van den Rijksflbon en den overeenkomstigen bon van de toeslagkaart Voor eiken door den pe- troleumhandelaar ingeleverden bon wordt zooveel maal 0.20 betaald, als het aantal Liters op den bon verstrekt zijnde 19 cent om het bedrag van 25 tot 44 cent te verhoo- gen en 1 cent als tegemoetkoming in de ge dane bemoeiingen. Uitbetaling van dezen toeslag vindt plaat» de eerste week na afloop van den geldig heidsduur van den bon, des voormiddags tus schen 9 en 12 uur. H.H. Petrolenmhandelaars worden verzocht van bovenstaande regeling goede nota tej nemen, Zij die verleden jaar hebben deelgenomen aan de distributie van kunnen een Reglement met formulier ter invul ling afhalen aan het Groente-pakhuis, Spaarne No. 81, op Vrijdag 12 October van 9 uur v.m, tot 4 uur nm. en op Dinsdag 16 October, van 9 uur v.m. tot 4 uur n.m. Zij die uitsluitend tot den verkoop van aard appelen wenschen te worden toegelaten, worden verzocht zulks te vermelden op het formulier. De Directeur van het Gemeentelijk Levens- middëienbureau te Haarlem, 5426 F. DE JONGE. Aanvraagformulieren voor Oisfribufie-ieder zijn voor gezinnen waar het gezamenlijk inko men niet hooger is dan 1200.— per jaar, ver krijgbaar op Maandag en Dinsdag 15 en 16 October as., des voormiddags van 9 tot 12 Tiur aan het Raadhuis te HEEMSTEDE en Dienstgebouw Boekenrodestraat 9. Deze formu lieren moeten binnen 3 dagen na afgifte inge vuld terug worden gezonden. Het Gemeentebestuur van BLOED )AAL maakt bekend, dat aan on- en minvermogende ingezetenen, die in den Hoofd. Omslag niet hooger zijn aangeslagen dan naar een jaarlijkseh inkomen van f 1200.tot f 1800.(voor elk kind beneden 16-jarigen leeftijd kan het bedrag ad f 1200.met f 100.verhoogd worden tot het maximum ad f 1800.—) GRATIS beschikbaar wordt gesteld ^K.G. gekloofd brandhout per gezin. «erk C"c voor ^eze beschikbaarstelling in aan- van èeR komen' kunnen ter verkrijging daar- bureau 1)011 bekomen aan het levensniiddelen- des min °VhRVEEN op Zaterdag 13 October, in won V Vöri i tot 3 uur, voor zooveel betreft i nt'-n0 VOGELENZANG, ten huize van KLRSE, 3p Zaterdag 13 October, des Mm. van 7 tot 8 uur u hout kan worden afgehaald tegen afgifte 11 en bon °P Zaterdag 13 October en Maan dag15 October des n.m. van 1 tot 4 uur, bij .e Trina RYNJERSE, Zijhveg, Overveen, voor «weel betreft Vogelenzang," op Woensdag 17 October van 11 tot 1 uur aan de oude school. HEEMSTEDE. Hoofden van gezinnen die geen kunstlicht hebben in hun woning, kunnen Vrijdag 12 Octo ber as. tusschen 9 en 12 uur v/m. aan het Raadhuis te HEEMSTEDE of Dienstgebouw, Boekenrodestraat 9, DISTRIBUTIEKAARTEN bekomen, waarop petroleum verkrijgbaar wordt gesteld. 5413 kennis, dat voor liehtlooze gezinnen, die aan vragen deden tot het ontvangen van Petro leum en wier aanvrage, hij onderzoek 't meest dringend is gebleken, een eerste verstrekking van Petrolenmkaarten zal plaats hebben en wel als volgt: voor hen wier naam aanvangt met een der letters: A, B, C, D, E, F of 6 op Maandag 15 Oct. e.k H, I, J, K, L, M, N of 0 op Dinsdag 16 Oct. e.k. P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y of Z op Woensdag 17 October e.k. Ieder is verplicht, bö het afhalen der kaart den naam van den leverancier op te geven. De Directeur voornoemd, 5424 p. DE JONDE. Aan het Distributiebedrijf te Heemstede wordt voor directe indiensttreding gevraagd: Een mannelijk of vrouwelijk goed bekend met machineschrljven vereischt. Eenige kennis van administratie strekt tot aanbeveling. Sollicitatie*» worden schriftelijk Ingewacht bij den chef van het distributiebedrijf te Heemstede. Persoonlijk bezoek niet dan na oproeping ge- wenscht. VERSTREKKING VAN Aanvraag-formulieren vooi hen, wier namen aanvangen met de letten M, N, O.P. kunnen worden afgehaald op Vrijdag 12 October, des voorm. van 9-12 uur aan het lokaal SPAARNE 92rood. 5408 De Gemeentebesturen van HAARLEM, BENNEBROEK, BLOEMENDAAL. HAA.R- LEMMERLIEDE, HEEMSTEDE, SCHO TEN en SPAAKNDAM brengen ter kennis, dat door den Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel met Ingang van 15 Octo ber zijn vastgesteld: 1. een maximum groothandelprijs (d.i. pro ductieprijs) voor melk van 14 cent per Liter voor wat betreft industrie-melk; en van 14 H cent voor wat betreft oonsump- tiemelk (geen modelmelk). 2. oen maximum kleinbandelprijs (di con sumptieprijs) voor volle rauwe melk (geen modelmelk) van 15 cent per Liter. 3. een maximum kleinbandelprijs voor ge pasteuriseerde melk, verpakt ln flesseben van: 18 cent per 1/1 Liter flescb; 16 oent per 8/10 Liter flescb: 15 cent per 3/4 Liter flescb: 4. een maximum kleinhandelprijs voor ge steriliseerde melk van; 19 cent per 1/1 Liter fleseh; 17 cent per 8/10 Liter flosch; 16 cent por 3/4 Liter flpsch; 5. een maximum kleinhandelprijs voor kar- ne- en taptemelk voor 7 cent per Liter. WERELDBRAND DE SLAG in VLAANDEREN DE GEVAAR VOLLE POSITIE DER DUITSCHERS - DE VERLIEZENKWESTIE. De snelle en onverwachte voortzetting van het Engelsche offensief, ditmaal krachtig ge steund door de Franschen, heeft er nu toe geleid, dat een positie begint te ontstaan, welke de geallieerden in staat stelt tot het opereeren in de lengte-as der Duitsche vërdedigingstellingen. Begint te ontstaan," zeggen we. Vroeger reeds wezen we er op, dat het groote gevaar voor de Duitschers eerst aanwezig zou zijn, wanneer de Engelschen Passchendaele en west-Roose- beke in bezit hebben. Zoover zijn de Engelschen nog niet, maar het begint er op te lijken, dat zij spoedig wèl zoover zullen zijn. Van Passchendaele zijn zij nog ten hoogste 2, van West-Roosebeke 3 K.M. verwijderd. Wij geven hier nog eens, met een geringe wijziging, het schetsje van gisteren, De Directeur van het Gemeentelijk Levens middelen-bureau to HAARLEM brengrt ter Bij een vergelijking zal blijken, dat de Fran schen en Engelschen hun linie hebben vooruit geschoven tot den zoom van hef Houthulsler- bosch. Over een front van ongeveer 6 K.M. ope reeren zij nu in de lengte-as der Duitsche stel lingen. Deze frontbreedte is echter onvoldoende en te gemakkelijk in bedwang te houden, vooral omdat er een hindernis vóór ligt als het Hout hulsterbosch. Men moet dus verwachten dat de geallieerden zullen trachten haar uit te breiden tot voorbij West-Roosebeke, waardoor zij tot 10 K.M. breedte zou toenemen. Indien er troepen genoeg beschikbaar zijn, zal dit pogen zeker gepaard gaan met andere aan vallen in de richting van Gheluwe, waardoor het verder zuidelijk gelegen'Rijssel in de flank zou wórden bedreigd. Ook zou het ons niet verwonderen, als nu eindelijk het Belgische leger bij Dixmtiiden in actie ging treden. Het antwoord op de vraag, of een beslissing in Vlaanderen, leidende tot een (gedeeltelijken) Duitschen terugtocht, nog vóór den winter kan worden afgedwongen, zal goeddeels worden gegeven door de weersgesteldheid en het ver- liezenvraagstuk Omtrent deze laatste kwestie bestaat er groote tegenstrijdigheid. Terwijl ieder Duitscli legerbericht gewaagt van ontzettend bloedige verliezen der Engel schen, houden dezen staande, dat hunne verliezen gering, althans „matig zijn en die van de Duit schers zeer zwaar. Nu is er echter vandaag een Havas-bericht, dat nader -preciseert en mededeelt, dat de Fran- sche verliezen op 31 Juli (eerste slag bij Yperen) toen de Franschen 't Sas, Steenstraete, Driegrachten en Bixschote veroverden, 261 man bedroegen en op 16 Augustus (twee de slag bij Yperen), toen zij over de Steen beek vooruitdrongen, 330 man. Zelfs indien deze cijfers het aantal dooden aangeven, kunnen de verliezen inderdaad uiterst gering worden genoemd. De snel opeenvolgende herhaling der aan vallen geeft ook niet den indruk, dat de Fransch- Engelsche verliezen zóó hoog zijn als de Duit schers willen doen gelooven. Waarschijnlijk waren ze dat wèl, toen de Engelschen nog onbe kend waren met het nieuwe Duitsche zone- verdedigingstelsel, doch zijn ze geleidelijk ver minderd, toen de tactisch beste wijze om dit stel sel te bestrijden, gevonden was. De Engelschen beroemen zich er op, dat zij tegenover dit stelsel thans een doeltreffend aanvalsysteem zouden bezitten. En de resultaten schijnen dit te beves tigen. Dat de Duitschers zelf het liub bedreigende gevaar tengevolge der vooruitschuiving van de vijandelijke linies tegen het Houthulsterbosch zeer goed inzien, blijkt wel uit de zware tegen aanvallen, die zij juist tegen dit deel der lmie hebben gericht. Het verloop van den slag wordt door Reuter als volgt uitvoerig beschreven. De correspondent van Reuter bij bet Engel sche front in Frankrijk meldde gisteren de volgende bijzonderheden: Vanochtend bij bet aanbreken van den dag hebben de Engelschen e» de Australiërs den vijand weer aangevallen langs den hoogterug in Vlaanderen en hem teruggedreven, op en kele plaatsen over een afstand van ongeveer ruim 1000 M. De slag strekte zich meer naar het Noor den uit dan bij de drie vorige operaties, die sedert 20 September ondernomen zijn, daar de Franschen nu aan onzen linkervleugel vochten. Het weer was zoo slecht als het maar kon zijn. Gisterenavond woei er een storm en gjet- regende het, maar voor middernacht, braken de wolken en zag men het licht van de ster ren. In de vroege ochtenduren was het vrij helder, zoodat de troepen onder veel gun stiger omstandigheden naar hun uitgangs punten konden gebracht worden dan zich had laten aandien. Het is duidelijk, dat de Duitschers door on zen aanval verrast waren. Zij hadden nauwe lijks kunnen verwachten, dat wij onder zulke omstandigheden een opmarsch zouden be proeven. Zij zeiven hadden een tegenaanval geprobeerd tegen een punt, dat zij blijkbaar als een zwakke schakel van ons front be schouwden, het vak om Reutel heen. Gisteren middag meldden vliegers, dat kolonnes langs den weg van Meenen trokken en de vijande lijke artillerie richtte een zwaar spervuur op dit gedeelte van onze linie. Onze artille rie nam echter den weg onder vuur en begon zulk een verpletterend bombardement, dat de poging met zware verliezen voor den vijand gefnuikt werd. De Duitschers werden bij onzen aanval overrompeld. De gevangenen komen er rond voor uit, dat de mogelijkheid van een aanval hij zulk weer en bij zulk een terreinsgesteld heid hun niet de minste zorg had gehaard. Hoe weinig de vijand verwacht had, zoo rau- welijksch opgeschrikt te worden, bewijst het feit, dat twee van de divisies, die hij onzen aanval het spit» moesten afbijten, kort tevo ren om 8 uur 's-oclitends andere troepen had den afgelost. Meh kan licht bevroeden welke ontreddering de aanval teweegbracht onder deze troepen, die nog in het geheel niet ver trouwd waren met hun omgeving en nog zoo moe als een hond waren van hun langen marsch naar de stelling. Onder de gevangenen zijn manschappen van de 195ste divisie, die pa» van het Russi sche front waren gekomen en hartelijk wenschten, ^lat zii daar terug waren. Dit is de derde divsie uit het oosten, die in de laat ste vijf dagen hui ten gevecht gesteld i». Om twee uur vanmiddag kwam bericht, dat de Adler.hoeve en de brouwerij van Poelca. pelle, twee plaatsen, die moeite hadden gege ven, door ons verxneesterd waren. Draadversperringen en water veroorzaak ten aanmerkelijke vertraging op een plaats, die the Waterfields genoemd wordt, maar volgens de laatste berichten hadden onZe onvermoeibare troepen de hindernissen over wonnen. De toestand hij het kasteel Polderhoek is nog niet duidelijk. Blijkbaar hebben onze manschappen zich om dat kasteel heen inge graven en is het alleen de vraag, hoelang de maehinegeweren van den vijand het nog uit kunnen houden. Onze verliezen ziin licht en het aantal ge vangenen zal ongetwijfeld in de vier cijfers loopen. Het. is, zoo besluit de correspondent, werkelijk een groote dag geweest en de vlak ten van België strekken zich nu aan onze voe ten uit, meer dan ooit sedert de donkere da gen van 1914 het geval is geweest. Tn een ander telegram meldt Router's cor respondent nog, dat er aanwijzingen zijn, dat het succes van de Fngelscibe methoden hij het vermeesteren van den nieuwen vorm van wis selende, in de diepte zich uitstrekkende ver dedigingswerken groote ontsiteltenis ondier de Duitschers heeft verwekt. De Engelschen bemerkten gisteren och tend, dat de vijand zijn front veel sterker bezet hield dan hij eenigen voorafgaanden slag. Men maakt daaruit op, dat de Duitschers teragkeeren tot hun vroe gere verdedigingstaktieb, zich liever op levende strijdkrachten dan op gebeton- neerde stellingen te verlaten. Op sommige plaatsen werd dan ook hevigen tegenstand geboden. Do Duitsche draadlooze berichten, vervolgt Renter's correspondent, zullen er wel veel op hef van maken, dat wij er weer niet in ge slaagd zün, om Gheluvelt te nemen. Voor- zoover ik weet, vallen wij het niet aan en heeft die plaats geen bizonder belang voor ons. Anders hadden wij haar allang kunnen nemen. Volgens do allerlaatste berichten, doen de Duitschers een zwaren tegenaanval aan weerszijden vaneen spoorweg Yperen- Roessclaero, maar de onzen schijnen volko men tevreden over den toestand. Reuter zendt ook nog een uitvoerig bericht van zijn correspondent aan het Franache front in Vlaanderen: Hot Fransche leger, onder bevel van gene raal Antboine, dat den linkervleugel van de gecombineerde legermacht in Vlaanderen vormde, beeft vanochtend in samenwerking met de Engelsche legers in de richting van Mangelaere en het bosch van Houthulst een aanval gedaan. De Franschen kwamen uit hun met water gevulde granaattrechters op den westelijken oever van de Groenbeek en staken die even 'over vijven in den ochtend over. Vastberaden zwoegden zii voort door een moeras, waarhij zij de Duitschers, al oprukkende naar de eer ste linie van hun doelen, voor zich nit dre ven. Zij bereikten die eerste linie met geringe verliezen in iets meer dan. twee uur. 1 Tegen acht uur kwam bericht, dat de Barteljorisstraaf 27. TEL. «77C Franschen in het bezit waren van de Gam betta-hoeve, vlak ten Z. van Mangelaere, en van de Victoria-hoeve op hot punt waar de Corver-beek in de St. Jans beek vloeit. Op den uitstersten linkervleugel was het dorp Draaibank in onze handen en de hooi':t- opmarsch tusschen de Corver-beek en Mange-, laere duurde voort. Driehonderd gevange nen,, twee kanonnen en vier machinegewe ren werden in de eerste uren van hun aan val door de Franschen genomen. Tegen elf uur nam de Fransche infanterie en overschreed zij Mangelaere, en op het cogenblik, dat ik sein, is zij bi-men een af- stand van 1O0O yards van het bosch van Houthulst op haar rechter flank, waar zij in voeling met de Engelsche troe; e.i oprukte, er op ongeveer denzelfden afstand van dat bosch langs de Oorver beck on imar linker flank. De toestand van de Duitschers in dat bosch moet blijkbaar alleronbehaaglijkst ge worden zijn. Dit uitgestrekte warnet van boomen, prikkeldraad en schuilplaatsen, dat van Noord tot Zuid ruim 1 K.M. en van het Westen naar het Oosten 51500 M. uitge-v strekt is, is het voornaamste Duitsche ar tillerie-centrum aan dit front. Het staat al onder het vuur van generaal Anthoine's prachtige artillerie en de druk, dien de En gelschen bij hun opmarsch van hun front in Oostelijke richting ertegen uitoefenen, heeft de Duitschers al voldoende verontrust, cm hen te bewegen er een gedeehe van hun artillerie, met name de zwaarste stukken, uit weg te halen. Er staan echter nog genoeg batterijen in het bosch, om het tot een zeer ernstigen hinderpaal te maken. De vijand! is er ongetwijfeld op voorbereid, om ge- duchten tegenstand te bieden, alvorens eet 8telling van zoo groot belang te ontruimen, waaraan hij zooveel tijd en werk verdaan heeft..s Maar daar aan den anderen kant de Engel schen uit de stellingen, die zij gisterenavond te Poelcapelle bezet hielden, over het ach terste gedeelte van het bosch en de wegenk die er van het Oosten af heen leiden, kon den uitzien, en d|aar de Franschen nu nau welijks 1000 yards van de westzijde van het bosch af staan en er een ontzaglijk aantal kanonnen tegen in stelling zijn gebracht moeten de Duitschers in het bosch zich wel benard gevoelen. In een later telegram meldt dezelfde cor respondent: De prachtige uitkomsten van heden zijn onder de allennoeielijkste omstan digheden, verkregen. Generaal Anthoine's wonderbaarlijke ar tillerie, die het hem mogelijk maakte op 31 Juli en 16 September op te rukken met een verlies van onderscheidenlijk 260 en 300 man, had ditmaal haar voorbereiding in dri» dagen voltooid, waarop het weer aldoor on gunstig en gedurende het grootste gedeelte van den tija onstuimig was. Het terrein was drijfnat van de jongste regens. Hoe de manschappen den nacht voor den aanval doorbrachten in met water gevul de trechters, tot op de huid doorweekt, met een feilen wind boven hun hoofd gierende terwijl de vijand alles deed wat hij kon, om het nog onaangenamer voor hen te makei^, spot met elke beschrijving. Gelukkig was het antwoord van de vijandelijke artillerie zwakker dan men zou verwacht hebberf. Maandagochtend deden onze vliegers, on danks den wind, goed werk, maar tegen drie uren 's middags werd de regen zoo aanhou dend, dat alle waarneming voor de rest van den dag onmogelijk werd. De Fransche ka nonnen zetten hun werk in het halve don ker voort. Niettemin duurde het bombarde ment tot in den avond voortvmet een ge weld, dat de Duitschers gewaarschuwd moet hebben voor wat er komen zou. Hun ant woord was echter, zooals gezegd, zwak en het vuur werd blijkbaar slecht geleid. Generaal Anthoine heeft van de eigenaar digheden van liet terrein zooveel mogelijk partij getrokken. Terwijl hij zijn linkerflank dekte door de moerassige strook tusschen het Yzer-kanaal en den weg van Dixmuiden naar Lizerne, heeft hij in drie achtereenvol gende opmarschen zijn front tot dicht bij het bosch van Houthulst met fenomenaal geringe verliezen vooruit gebracht. Hij heeft zorg gedragen, dat er aldoor tusschen zijn lin kerflank en het terrein voor een mogelijken tegenaanval van den vijand een strook on begaanbaar terrein lag (zooals vandadg bij voorbeeld de Corverbeek) en heeft eiken op marsch (op 31 Juli, 16 September en lJ Oc tober) voorbereid door een bombardement, dat het den Duitschers onmogelijk maakte krachtigen tegenstand te bieden.' Het is een feit van beteekenis dat het Duitsche stelsel van échelons in de diepte om onze aanval len af te weren, tot dusver schipbreuk heeft geledon. Nader werd gemeld: De hevige strijd duurde 's middags en 's avonds op het grootste gedeelte van ons nieuwe slagfront in Vlaanderen voort. Terwijl wij onze terreinwinst over het grootste deel van het front ten vólle behielden, moesten wij hier en daar, onder den druk der herhaalde tegenaanvallen op onze uitgeputte troepen, of wel tengevolge van het verkapte machinegeweer- vuur, aat op sommige punten zeer hevig was, wijken. Met dezen loop van zaken zal rekening worden gehouden; intusschen geloof ik dat het juist is om te zeggen, dat wij alle taktische voordeelen van onze overwinning van gisteren handhaafden. De voornaamste Duitsche aanvallen waren ge richt op ons nieuw front langs den spoorweg bezuiden het in een breede lijn gelegen Hcut- hulstbosch. Steeds weer wierp de vijand zijn reserve in massa-formaties in den strijd, doch steeds weer werd zij door ons geschut-, geweer- en machinegeweervuur teruggeworpen. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT «eawr. i ai uwiann I' i Dlxmulden Meiden Houthulsterbosch Mangelaere Poelcapelle# richting van den Fransch-Engelachen aanval Vperan Zonnebeke Paaschen- S daela Hollebeke Gheluvelt öheluwe 3016

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1917 | | pagina 1