Advertenüén. t Franciscus Sonnios KASTANJES Cuité-fastlezinjen. De Sigaar OSCAR SMIT Mede-Academie zj. gratis. MARKTNIEUWS HOENDERDOS, leitóeplein. VERLOSKUNDIGE TE KOOP. TH. HOUTMAN 5 TOT 10 GULDEN BIJVERDIENSTE Deposito-Rente LAATSTE NIEUWS VERKOOPINGEN enz. LIMMEN. Verkoop van versch Rundvleesch AFSLAG. Darve! geel 5 ct. blauw 6 rood 7 JAN HAGEMAN. Dankbetuiging. G. MOSMANS ZOON, 31 October a.s. van den dag is UIT LISSE e.o. UIT DE ZAANSTREEK UIT BEVERWliK "^TELEGRAFISCH* WEERBERICHT Abonnementen en Advertentiën voor de „NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT" worden zonder prijsverhooging aange nomen door onzen agent: DE ADMINISTRATIE Amsterdamsche Beurs (opgegeven door DE SPAARNE-BANK van 16 Oct. '17 Anaconda Cópper Smelting Ref Car Foundry, gew. Erie, Kansas City, Marine, Marine, pref. Mexican, 2. Missouri, K.T.gew. Pittsb.Coal.depcert South.Railway.orig. Denver Rio, gew. Chicago Rock Island Steel, gew. Atchis.Topeka, Union Pacific, Kon. Petroleum. Bodjong Suiker Handelsver. A'dam Pagottan Suiker Cultuur 41/?0/0 Nederland 5 Peru, gewone Peru, pref. Amsterdam Serdang Amsterdam Rubber NederL Rubber Gec. Hol. Petroleum Orion Dordtsche, gew. United Cigar. Prolongatie 125 ïfe 213 142 60 68 3,4 19% 28 130 563% 40 7 8,4 29 6,16 164 236 128 221 76 210 40% TE KOOP BOERENKNECHT, Donderdag en Zaterdag a.s. van 2-5 uur 5588 J. v. d. SLUMS en de Pamfletten. Prils f 4.25. tr. p. p. f 4.40. Aanbesteding. De Architect D. van Zetten Het bouwen van drie huizen aan den Boulevard de Favauge hoek Piet Heinstr. te Zandvoort Prima kwaliteit R00KVLEESCH 20 cent. 5589 MUISJES 24 cent. H. G. v. LIEROF Spekslager en Vleesclihouwer, Lisse. GEVESTIGD mej. G. TERBACIÜ GEO.OUOeBKAOHT 28pood tegenover de Jacobij93S5fraat. 5082 2 paar wollen Gordijnen (4 meter lang) van donker roode Serge, voor fl. 18.—, 3 wollen Dekens, 2 persoons, weinig ge bruikt, voor fl- 19.50. Br. fr. No. 5040, bur. v. d. blad. avondlezingen één uur één maand Anneveldt-Pitmanschool. KANTOOR: W1LHELMINASTRAAT No. 45 EFFECTEN en BANKZAKEN. 3 °/o 3*% 4% Beklaagd over het koken van aardappelen met be hulp van de hooikist. En 'k geloof, dat dit te wijten is aan een verkeerde behandeling, die ook voorge schreven wordt in z.g. handleidingen voor dit nut tig hulpmiddel; n.l. om de aardappelen in de hooi kist te doen met het kokend water, liefst nog wel „de pan geheel vol." Laat men mijn raad eens opvolgen: de aard appelen 7 minuten op het vuur koken, dan vlug al het water er afgieten tot den laatsten droppel, dan in de hooikist, ook al is de pan maar voor of 1/3 tol, en na drie kwartier of een uur heeft men ver rukkelijke, heele en gebloemde, kruimige aardappe len. Wie dit zóó doet, doet het nooit weer anders. Mr. Bomans en art. 192. Men schreef aande „Tijd": Onlangs berichtten de bladen, flat Lij de stemming over het wetsontwerp tot wijziging van art. 192, hetwelk met- 75" stemmen werd aangenomen, zich drie "Kamer- '.eden tijdig hadden verwijderd „blijkbaar" °tn voor de aanneming van dit artikel niet hiede-verantwcordelijk te zijn. Is deze zinspeling in de bladen juist? In Öit geval ware het gewenscht., dat eenige opheldering door de betrokken Kamerleden Werd gegeven. Men wil weten, dat ook de heer mr. Bomans, die behoorde tot degpnen, Welke zich op zoo onzienbarende wijze ver wijderden, bezwaren heeft tegen de aangeno men onderwijsregeling. Verwacht wordt, dat bij de kiezers, die hem afvaardigden, spoe dig over dfen aard dezer bezwaren zal in lichten. De heer mr. Bomans ontkent, nu in het zelfde blad, dat hij de vergadering heeft verlaten. Dit kon hjj ook niet, wijl hij ze niet heeft bijgewoond. Hij schrijft daarover o.m.: „Ik moet mijn kiezers dus ten zeerste teleurstellen. Zij zullen over den aard mij ner bezwaren niets vernemen. Maak eens een vuist, als je geen hand hebtl Ook de mise-en-scène is niet zoo interes sant als „de bladen berichtten". Van een „op zienbarende wijze'* waarop ik verdween, is mij niois bekend, zelfs herinner ik mij ten eenenmale niet, dat ik verdween, want, nog vreemder, ik weet zekerlijk, dat ik geheel niet in 's lande vergrnderzaal prewccst bon. v\ cd herinner ik mü vaag, dat ik op dot nur in het college van B. en W. een gasrantsoeneering en gasprijsverhooging verdedigde, een zaak van gewicht, gewichtiger dan het uitbrengen van 'n 76e stem in eene zaak, welker mon delinge behandeling ik niet heb kunnen deel nemen en welke reeds aanstonds beslist, was. En waartegen zich één afgevaardigde kon verklaren, bij voorbont uit to rekenen als de grootst mogelijke „meerderheid" van verzet ....ware hij niet gestorven.'' I OW BMNNEBRÓEK. Maandagavond werd in ,„Het Duin" een fiets gestolen van den heer K. alhier. Niettegónstaande men hem nog aanraadde zijn rijwiel op een veiliger plaats te zetten, liet hij het onbeheerd staan. HAARLEMMERMEER. Door de politie is aangehouden zekere J. R„ koopman te Haar lem, die 10 zak haver op een wagen vervoer de. De haver werd in. beslag genomen en te- Ken R. proces-verbaal opgemaakt. HAARLEMMERMEER. Men hoeft ge tr&cht des nachts in te breken in het militair ^liegkamp aan den Spaarnwouderweg alhier. groote glasruit werd ingedrukt. Blijk baar zijn de heeren in hun bedrijf gestoord, Boodat zij het hazenpad kozen. Er wordt niets vermist HOORN. Benoemd is tot directeur van het huis va11 bewaring te 'e-Gravenhage G. A. H. Metz, thans adjunct-directeur 3en rang hij de rijkswerk inrichting te Hoorn. HOORN. Benoemd is tot kantoorbediende 2e kl. bij den Post en Telegraafdienst alhier, mej. G. A. Schutte. HILLEGOM. K-K. Kiesvcreemg.ng. Gisteravond hield de R.-K. Kiesvereniging „K.-K. Kring" een ledenvergadering. De voorz., de heer J. H. M. Bal vers, opent met den christ. groet en beet allen welkom. Hij acht het zijn plicht eenige woorden van hulde te brengen aan de nagedachtenis van wijlen den heer A. Topper, het overleden raadslid, behoorend tot de R.-K. partij. Spr. releveert de laatste raadsverkiezing. Voor den R.-K. Kring is de uitslag schitterend. Dit is een groote voldoening. Spr. feliciteert den heer Loerakker, hier aanwezig, met zijn verkiezing. Hiermede is een lang gekoeeterde yrensch vervuld. Door deze verkiezing is ook bewer zen de kracht der organisatie. De gracht beslaat in de eenheid; dat zij blij vel Spr. releveert nog de verkiezing van het Statenlid, den heer H. Veldhuizen van Zanten in de vacature De Waal Malefijt. Dit verheugt te meer, wijl de gekozene een inwoner der gemeente is. Spr. feliciteert hem met deze verkiezing. De heer Loerakker brengt hartelijk dank voor de woorden door den voorzitter ten zijnen opzichte ge sproken. Spr. releveert die verkiezing en zet het typeerende dezer verkiezing uiteen. Deze speech sloeg -zeer in; goed gedocumenteerd en humoristisch. Voorts besprak hij de a.s. verkiezing. Hierna werd voorgelezen en behandeld het voorloopig reglement van de R.-K. Kring-kiesvercemging „Kamerkies kring Leiden". De vergadering was niet voor het» kaartenstelsel (art. 5) doch voor een eenvoudige alphabetische lijst. Bij art. 6 was de vergadering tegen het getal 12 als bestuurderen; men wenscht een oneven getal. Bij art. 7 werd besloten de laatste alinea te schrappen. Bij art. 8 werden ook enkele wijzigingen voorgesteld. Bij art. 17 sprak men zich uit voor het volle aantal candidaten en wenschtc het vaststellen der termijnen. Bij art 18 wilde men „meer of minder" veranderd hebben in: „van on waarde zijn die biljetten, waarop minder dan de kleinste helft personen zijn aangewezen." Tot afge vaardigden werden gekozen de heeren J. H. M. Balvers, P. Klaver en A. J. Wijnekus en B. N. Loerakker. Hierna sluiting. LIMMEN. Raadsvergadering. Afwezig de heeren Valkering en Kleef. Van de K. E. M. was een schrij ven ontvangen, waarin werd medegedeeld, dat dit bedrijf Provinciaal was geworden en dat de prijs van het electrisch licht met 10 pet. oorlogskosten was verhoogd. Aan de onderwijzeres mej. Schalkwijk, werd tegen 35 October eervol ontslag verleend. Lr zal een oproeping voor een tijdelijke onderwijzeres worden gedaan. Door B. en W. was een salarisrege ling gemaakt voor het onderwijzend personeel, ge heel overeenkomstig als door Ged. Staten werd voor gesteld, ingaande 1 Jan. 19j8; de 45 aan huishuur voor den heer Kuilman, komt nu te vervallen. Deze verordening werd door den Raad goedgekeurd. Aan den gemeente-veldwachter zal 6 maanden lang een duurtetoeslag van 2 per week worden gegeven. Van mej. Meijer was een verzoek ingekomen om haar salaris van 40 op 60 per maand te brengen, daar het met de distributie gaandeweg drukker werd. De heer Pepping meent, dat zij van de brandstoffen*» commissie ook wel een gratificatie zal krijgen, daar zij dit werk er ook hij doet. Besloten werd haar 5 per maand meer te geven. Goedgevonden werd een kasgeldleening aan te gaan van 3000. Bij de rondvraag wijst de heer Metselaar op de reparatie aan den Westerweg en meende, dat het heel moeilijk zal zijn deze voor het verkeer af te sluiten. De voorz. zegt te zullen probeeren het zonder afsluitingj te doen geschieden. De heer Pepping vraagt naar het rapport der Distributie; hij meent, dat het goed zou zijn als de Raad dit eerst hoorde. De voorz. leest het rapport voor, waaruit bleek, dat hier in de laatste 9 maanden ongeveer 2000 te kort kwam; waarna de openbare vergadering werd rt D gesloten. »w- D' LISSE. Beslag geleg 0. Gisteren is van gemeentewege beslag gelegd op een par tij stijfsel van 100 kisten, welke was opge slagen in de Bloembollenschunr van den blocmbollenkweeker v. Rijn. Wij vernemen dat bij meerdere bloemisten beslaglegging zal volgen op artikelen voor algemeen gebruik tcrod. Hooge waterstand. Door den abnor maal hoogen stand van Iüjnlandsch boezem water moesten de lage gedeelten v. d. dijk van den Rooversbroekpolder worden aange vuld, omdat het water in den polder begon te" loopen. LISSE. Retraitefonds „St. Ignatius. Men schrijft ons: Na een rustperiode van ruim 7 maanden, zal Lisse wederom eens eene krachtige uiting gaan geven van hare actie op het gebied van propageering der gesloten retraiten. Maandag 22 October des avonds 7 uur heeft zij in 't Volksbondsgebouw eene algemene ledenverga dering uitgeschreven en de agenda is van dien aard, dat zoo mogelijk alle onze 250 leden aanwezig moeten zijn. Onze G. A., Kapelaan J. H. E. van Brcro zal in eene redevoering de winteractie inlui den. Alle parochianen van Lisse, die dezen winter eene retraite wenschen mede maken en genegen zijn lid te worden van onze St. Ignatiusvereeniging, kun nen onze ledenvergadering op MSandag a.s. bezoe ken, waar gelegenheid zal worden gegeven zich als lid te doen inschrijven. Het lidmaatschap verplicht slechts tot het betalen van 10 cent contributie per jaar, alsmede het aanschaffen van ons reglement met ingedrukt spaarboekje, eveneens verkrijgbaar 4 10 cent. Voorloopig heeft onze St. Ignatiusvereemgmg toezegging gekregen voor 4 rftraiten, nl.: IS18 December 1917 voor ongehuwden van Lisse (56 plaatsen); 28—31 December 1917 voor ge huwden van Lisse (56 plaatsen)26—29 Januari 1918 voor ongehuwden van Lisse (56 plaatsen j; 31 Jan.—3 Febr. 1918 voor gehuwden van Lisse (56 plaatsen). KROMMENIE Morge.n, Donderdagavond, vergadert de Mariavereeniging in het B.K. Vereenigingsgebouw om 8 uur of na het Lof. Alk R.K. vrouwen en meisjes boven de 16 jaar worden ter vfergadering verwacht en worden verzocht den „Sobriëtasbundel" me de te brengen. KROMMENIE. Aan het verslag der com missie ter bevordering van het doen houden van zomerconcerten is het volgende ontleend De ontvangsten bedroegen in totaal f 714.84Ya, de uitgaven f 744.83y»; alzoo is er een te' kort van f 29.99. Dat is dus, wijl verleden jaar een batig saldo van f 48.44% te boeken was, een achteruitgang van f 78.43V2. De commissie hoopt evenwel dezen achterstand in het volgend boekjaar te kunnen inhalen, waarvoor zij de medewerking inroept van hen, die zich tot nog toe van eiken steun onthielden. WORMER. Dezer dagen hoopt men weer met het ophalen van oud papier, ten oe- hoeve van liet „Liefdewerk Oud Papier", te kunnen beginnen. Door verschillende om standigheden stond deze nuttige arbeid hier stil. Het bestuur vertrouwt echter spoedig dc.ze moeilijkheden te boven te zullen ko men. waarom een beroep wordt gedaan aan de ingezetenen geen papier weg te werpen, dr^h dit voo rhet Liefdewerk te bewaren. WIJDE WORMER. De St.ct. bevat de Kon. hl'ging op do steluten van de vereeni ging fanfarecorps „Kunst na Arbeid", geves tigd alhier. Het doel der verecniging is: beoefening der instrumentale muziek en be vordering der volksontwikkeling. ZAANDAM. Door de R.K. Woningbouw- veneeniging „Leo XIII" is een adres aan den Raad- verzonden met verzoek om erfpacht van een terrein aan het Smidspad, ter groot te van 5200 M2, voor Üen bouw van 59 woningen en om een voorschot van f 206.770 voor de uitvoering van den bouw dier wo ningen. Het ligt in het voornemen woningen te bouwen, welke voor een huurprijs van f 3 per week zullen kunnen worden ver huurd. ZAANDAM. Gisteren werden de feesten ter gelegenheid van het- 40-jarig Priesier- jubilé van den ZeerEerw. heer Pastoor Zwart voortgezet en had d)e jubilaris de hulie te ontvangen van de schoolkinderen, een hulde die verre overtrof wat we Zondag reeds gezien hebben. In fle z,aal van den R.K. Volksbond werd Z.Eerw. ontvangen door een schaar van bruidjes, waardoor hij onder 't zingen van een feestlied werd ingehaald. Door een 40-tal kinderen werd daarna een „Priester-Cantate" gezongen, waarbij drie en gelen, geloof, hoop en liefde voorstellende, zegenwenschen uitspraken. Zeer feestelijk was het aanzien der keurig in 't wit ge- kleede bruidjes, terwijl bloemen enxkransen het geheel voltooiden. Een prachtprogram ma werd afgespeeld, w.o. „Het voortdurend Misoffer", „Kieppermarscli", „Ordeoefenin gen" enz. "We weten waarlijk niet, wat meer te bewonderen, de correctheid, waarmede al les werd uitgevoerd, of het werk der Eerw. Zusters, die den kleinen al dat schoons heb ben geleerd. Door de jongens werd een leuk tooneelstukje gespeeld. De uitvoering, waar bij ook de familieleden van den Jubilaris en vele belangstellenden tegenwoordig wa ren. werd vele malen door applaus onder broken, wat het toppunt bereikte toen door een heel klein bruidje een bouquet werd aangeboden waarm verborgen een rolletje gouden tientjes, als cadeau door de kinde ren bijeengebracht. De Jubilaris was door een en ander zeer geroerd en dankte in harte lijke bewoordingen de kinderen, doch vooral ook de Eerw Zusters, onderwijzers enz. De kleinen werden op versnaperingen onthaald en togen onder een „Lang zal hij leven" huiswaarts. Daar dezen dag slechts de helft van het aantal kinderen feest gevierd heeft, zal het program nog eens worden herhaald. Vermeld dient nog dat de dag was aan gevangen met een alg. H. Communie waar aan pl.m. 7ÜU kinderen deelnamen. ZAANDAM. De St.ct. bevat de Kon. be williging op de statuten van de vereeniging „Kindervoeding", gevestigd alhier. De ver eeniging stelt zich ten doel aan behoeftige schoolgaande kinderen van alle gezindten: a. in de eerste plaats en bij voorkeur gedu rende de wintermaanden doeltreffend voed sel te verstrekken; b. in de tweede plaats, doch alleen dan wanneer het sub a genoem de hierdoor niet zal worden geschaad, de noodige.kleeding te verschaffen. ZAANDAM. In het jaarverslag der Landbouw kolonie Nederlandsch Mettray op Rysselt bij Zut- phen, vinden wij onder meer ook nog vermeld een ontvangst van 300 als legaat van wijlen mej. M. A. van Wessem, alhier. ZAANDAM. De Minister van Landbouw heeft bepaald, dat o. m. ook aaa arbeiders in de munitiefa brieken, op verzoek, een tweede aanvullingsbrood- kaart kan worden verstrekt. ZAANDAM. De losse Rijkswerklieden, die voor 1 September 1916 waren ontslagen, heb ben te Amsterdam weer vergaderd, ter be spreking van de onbillijke behandeling hen door den Minister aangedaan, inzake de te rugbetaling v&n de door hen gestorte gelden voor het /Weduwen- en Weezenfonds. Er werd' besloten nogmaals bij den Minister er op aan te dringen ook hun het gestorte geld terug te betalen. ZAANDAM. De Minister van Financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen bij den ontvanger der directe belastingen enz. ie Zaandam, onder de letters D. H., f 39.^0 en T "48 we gens te weinig betaalde bedrijfsbelasting over 1913-14 en 1914-15. BEVERWIJK. Te Amsterdam slaagden voor het examen vrije- en ordeoefeningen de heeren L. »N. Nijman en G. P. W. Nijsen, beiden van hier. BEVERWIJK. Algemcene Ledenveragdering der R.-K. Coöp. Tuindervereeniging Kennemcr- land in het R.-K. Yereenigingsgebouw. Te ruim zeven uur opent de voorzitter deze drukbezochte vergadering met den Christelijken groet, waarna de notulen werden voorgelezen en goedgekeurd. Punt 3 van de agenda betreft de aan sluiting bij de Export-Centrale. Na uitvoerige voorlichting door den voorzitter en een exposé van wat reeds van de Export- Centrale bekend is besluit de vergadering zich bij de Export-Centrale aan te sluiten. Alsdan komt aan le orde het ontslag der functio narissen en wat daarmede in verband staat. De voorzitter geeft naar aanleiding daarvan eene uitvoerige uiteenzetting aan de hand van verschil lende brieven van en naar dc Rijks-Commissie. Hieruit zij aangestipt dat de fout éie gemaakt is en door den voorzitter ruiterlijk werd erkend, ge beurd is nadat de distributieregeling is ingeyoerd en dus niet vóór dien tijd, zooals door sommigen beweerd wordt. De overstelpende, toevloed van aller lei circulaires, het vele werk dat te doen was enz. maakten het zeer moeilijk een goed overzicht te krijgen, zoodat toen de Rijks-Commissie een onder zoek instelde, geconstateerd werd dat er te kort voor het Binnenland was geveild. Dit had het be kende gevolg; want de Commissie is geen lichaam wat met zich spotten laat. Van het bepaald Bellen cener boete is echter nog geen sprake terwijl het ontslag der beidis functio narissen hoogstwaarschijnlijk wel weer voor elkaar zal komen. De voorzitter stelt Voor aan dezen tot Januari a.s. het salaris door te betalen, terwijl iudien in dien tusschentijd een andere functie door hen wordt aangenomen, hetgeen zij daar verdienen, wordt afgetrokken van het hier gegeven salaris. De vergadering stemt onder applaus met deze Regeling in en geeft het bestuur in deze zaak ver dere machtiging om te wat zij goeddunkt. Aangezien de Directeur en Veilingmeester thans niet in functie zijn en toch leiding in de zaak noodig is, wordt met meerderheid van stemmen de heer P. Stam als controleur aangesteld. Alsnu volgen besprekingen omtrent de teelt regeling in 1918. Door den heer Steenvoorden wordt dit punt wederom ingeleid waaruit blijkt dat Duitschland, teneinde van sommige producten niet te veel te krijgen, hteft verzocht eene regeling vast te willen stellen. Dus geen dwang, zooals sommige bladen beweren. Deze regeling nu is opgemaakt, voor iedereen verplichtend en luidt als volgt: Onder glas: van vroege sla de Teelt 20 inkrimpen, spinazie 20 en komkommers 40 Eveneens van pootsla 25 inkrimpen, zaaisla 50 spinazie 25 augurken 25 en erwten 20 Van alle andere arikelen kan men zooveel teeleu als men wilt. De voorzitter dankt den heer Steenvoorden voor zijne duidelijke uiteenzetting en deelt mede dat een nadere regeling omtrent deze zaak zal volgen. De leden van Codro zijn ook aan bovenstaande bepalingen gehouden. Bij punt 7 van de agenda deelt de voorzitter mede dat er veel te veel emballage zich nog bij de leden bevindt. Aangedrongen wordt op spoedige inlevering, daar het bestuur de emballage anders in rekening moet brengen. Van het product schorseneeren mag 90 pCt. uitge voerd worden. De prijzen zijn voor ie kwaliteit 20 tot 25 cent en voor 2e kwaliteit 12 tot 16 cents. De eerste kwaliteit mag 20 stuks en 2e kwaliteit hoogstens 40 stuks per K.G. bevatten. Ook moeten ze geheel van zand ontdaan worden aangevoerd. Vervolgens geeft de voorzitter eenige staaltjes van de manier waarop men van verschillende zijden Ken- nemerland tracht af te breken en wekt op tot samen werking. Door den WelEerw. Heer Looijaard wer den bij de rondvraag deze woorden nog eens extra onderstreept, waarbij Z.Eerw. er tevens op aandrong hft bestuur hoog te houden. Z.Eerw. was er van overtuigd, dat het tegenwoordige bestuur volkomen voor zijn taak is berekend en slechts den vollen steun van alle leden noodig heeft om de vereeniging tot hooger bloei te brengen. Een krachtig applaus bewees dat de woorden van Z.Eerw. insloegen. Een voorstel van den Eerw. spreker, om 2 maal per week uit te betalen, zal nader onder de oogen worden gezien. Indien de mogelijkheid bestaat, zal het be stuur daaromtrent met een voorstel komen. Na de gebruikelijke rondvraag, welke geen nieuwe gezichtspunten opende, werd deze geanimeerde ver gadering gesloten met den Christelijken groet. DE VKEDESACTIE DES PAUSEN. KEULEN, 16 Oot. (V. D.) De „Kölnische VoLkazeitung" meldt .uit Zwitserland, dat op uitdrukkelijk verlangen van den Paus de meest vooraanstaande Kardinalen en Bia< schoppen van Frankrijk bij het Vaticaaa zijn aardkernen. Over het doel van de reis wordt in Katholieke kringen het diepst» stilzwijgen bewaard. ALS GEVOLG VAN ONGESCHOOLD PERSONEEL? BERLTJN, 16 Oct. (V. D.) Bij Schónhau- son aan de Elbe is een vaeantietrein met kinderen verongelukt; 25 kinderen werden gedood en 14 gekwetst. IJMUIDEN bij W. Braam 10 uur Vei» ling van strandvonderijgoederen. ASSENDELFT Heerenlogement 10 uur Not. Keiser Verkooping. NIEUW-VENNEP Café J. Roos 2 uur Not. J. A. Overmeer Verkooping. SCHOTEN Kerksplein „St. Bavo" 10 uur Verkooping kalveren en vaarzen. Medegedeeld door bet Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 17 October. Hoogste barometerstand: boven 770 m.M. Oost-Duitccbland. Laagste barometerstand: 759.1 m.M. Skageu Verwachting; (van den avond van 17 tot den avond van 18 October): Matige, tot krachtige Zuid-Oostelijke tot Zuidelijke wind.. Gedeel telijk bewolkt. Aanvankelijk weinig of geen regen. Iets zachter. LEIDEN, 15 Oct. Do Leidsclie grentenvei- ling. Andijvie f 0.30—1.40. Peen f4.506.50. Bloemkool f 1417. Kroten f 1.802.20. Groe- nekool f4.506. Alles per 100. Roodekool f4—5.50. Gelekool f 6.50—S. Witle kool f4.30 Druiven f4244. Tomaten f 1020. Alles Alles per 100 K.G. Spinazie 65—80 et. Kro ten 6(L— 70 ct. Rapen 6070 ct. Uien fl.80 2.20. Spruiten f 2.50. Per kin. 16 October. Geen aanvoer van vette varkens. Licht soort 67 ct. Hoogste prijs 86 ct., laagste prijs 84 ct. per. K.G. Vorige koert 144 1/2 SO Ijs .691,2 221/4 19 8/8 28 7/ie 85 91/4 5 8/4 431/8 24% 9 9/16 53 3/4 100 8/4 95 3/4 1301/8 548 124 466 220 185 10015/16 1001/2 7 8/4 291/4 1641/2 235 74% 2101/4 40 16/16 21/2 Eerste koers 22L8 84% 9 5 7/s 43 24 9% 98 8/4 469 236 126 221 V76 1 weede koers 142 881/2 69 21 7/8 191/8 28 84 9 5 42 7,g '23 7*8 9 11)16 517tó 99 1>4 94 6)8 130 563 124 470 220 182 100 7/8 100% Geboren: CORNELIA THEODORA OEERTRUID A, Dochter van P. P. O. FRER1KS en M. FRER1KS—Schoo. Heemstede, 16 Oct. 1917. Raadhuisstraat 4. 5594 Ondergeteekende betuigt bij deze zijn innigen dank aan H.H. Doctoren, Eerwaarde Zusters en den Zeer- Eerwaarden Heer Rector derMaria- Stichting, voor de liefderijke verple ging zijner zuster, tijdens haarziekte ondervonden. 5578 H. C. COBELENS. Korte Houtstraat No. 19 rood. iaarlem, 17 October 1917. Een schuit mest, 2 jonge Saane- Ifeiten en een platte wagen. J. P. Assendelft, Loosterweg 11, hu- fegom. Er biedt zich tegen November of Seider aan, een flinke |pe 1 kunnende melken en rijden. Br. ond. No. 8371, bur. v. d. blad. aan het verkooplokaal in. het Slachthuis per 5 ons. RUNDERLAPPEN 0.45 RUNDERGEHAKT 0.40 STUKJES 0.50 BIEFSTUK en HAAS 0.60 VERSCHENEN bij 5582 Uitgever, 's-DoSClty en alom verkrijgbaar: Bijdragen tot zijne biografie, door Dr. TH. GQ0SSENS, TE KOOP GEVRAAGD EIKELS en KASTANJES bij groote en kleine partijen, tegen den hoogsten prijs. 5069 zai, namens zijn lastgever op DON DERDAG 25 October a.s. te 2 uur in café „Suisse", Haltestraat no. 4 te Zandvoort aanbesteden: Bestek met 3 teekeningen zijn a f 3.per stel verkrijgbaar ten kan tore van den architect Ged. Oude Gracht 63 te Haarlem. 5539 Aanwijzing op Dinsdag 23 October a.s. te 2 uur. Voorzitter Dr. J. D. BIERENS DE HAAN maakt bekend, dat ook dezen winter de volgende plaats zullen vinden in de Bovenzaal der „Sociëteit Vereeniging", Eén door DIRK COSTER, Litérator te Delft; drie door JUST HAVELAAR teBloe- mendaal en één door Dr. ELIZ. NEURDENBURGte Amsterdam. 5565 De eerste lezing vindt plaats Men gelieve zich zoo spoedig mogelijk op te geven bij den Boekh. Fa. A. VERNOUT, Warmoesstraat 10, waar tevens inlichtingen te krijgen zijn. >5 11 11 's-HERTGt IQSCH 5123" 'anneer U eiken dag komt lessen, dan leeren wij U in Machineschrijvën. 5079 Ged. Oude Gracht 14 - Tel. 2987 De cursus begint a.s. MAANDAG. per week voor R. K. personen uit iederen stand, zoowel Dames als Heeren, door het aanwerven van abonnementen op Dag- Week- en Maandbladen. Gemakkelijke werkkring. Het kan bij de gewone werkzaamhedeg worden waargenomen. Br. fr. onder mot{p Bijverdienste aan bet Bureau van dit blad. 5^73 HAARLEM MONNIKENDAM PURMEREND met 1 dag opzegging met 1 maand met 3 maanden,, met 6 met 1 jaar 2% Prolongatie-rente IIICI 1 JtUtt ff w Voor gestorte gelden wordt desgewenscht onderpand verstrekt. Dienstboden. Opleiding modern geschoold personeel voor toegepast* Kunst in de i aucsKleedmg. V;AK- werk 52. ver!n:;n psvl'c; KNIP- en NAAICUR SUS. Deze maand in- schrijving 's middags 2—9 uur 's av.; ook avondcursussen voor met Diploma. Atelier SCHOOL, Prinsenboiw tegen kostenden prijs cmzer i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1917 | | pagina 3