Herhaalde Oproep. DE «ENTIEgSDE STAD EN STREEK MARKTNIEUWS Verwarmde en verlichte Lokalen. Di Bruiloft mui figaro. J. DE WILDE Jonckbioedfs Lederhandel, Levering Schoolfaehoeften en Machineschrijven. De Stem BLOEMENDAAL. Geboren: d. van C. Loos- jvisser; z. van T. Schonhage-Magchielse. Ge brouwd: W. D. Kaat en G. M. Verbeek; F. M. J. Koldert en M. Heil. Overleden: K. Blom, j.; Z. B. van den Bosch. 70 j.J. M. Koele- nieijer, 19 j.; J. Lubbers 82 j. BENNEBROEK. Gisteren vergaderde de ge meenteraad alhier. Voorzitter de burgemeester. De voorz. opende de vergadering met de leden van den Raad geluk toe te wenschen in het nieu we jaar. „Het jaar 1918," aldus de voorzitter, „is voor ons van groot belang, daar van 't voor jaar alle leden moeten aftreden. Maar ik hoop, dat de verkiezing zóó zal uitvallen, dat we elkaar hier weer zullen terugvinden." Daarna bracht spr. hulde aan den heer Löhse als admi nistrateur van het Levensmiddelenbedrijf alhier, daar deze zijne moeilijke taak naar ieders wensch wist te volbrengen en spr. hoont, dat hij ook wederom dit jaar voor dit werk zijne krachten zal willen geven. Hierna deelt de voorzitter mede, dat er een schrijven ingekomen is van Ged. taten, dat de gemeenten in klassen verdeeld zijn naar 't zielen tal en de gemeente Bennebroek tot de 2e klasse behoort. Hiernaar is het salaris van den burge meester en de gemeente-ambtenaren geregeld, zoodat het nu respectievelijk van burgemeester, secretaris en ontvanger is: f 1250, 1050 en f 550. De heer Stam wenscht, dat Ged Staten er op merkzaam op worden gemaakt, dat onze ge meente geen groote draagkracht heeft, wat wel licht beter zouworden ah de gemeente uitge breid weid. door er b.v. Vogelenzang-Bennebroek van te maken. De voorz. brengt verder ter kennis van den Raad, dat er twee adressen ingekomen zijn be treffende den gasprijs. Het eene is van de werk liedenorganisaties, het andere is geteekend door verschillende ingezetenen van Bennebroekè Ver schillende gegevens in de adressen zijn niet juist, Jt geen ook door den Raad werd beaamd. De bewoners van Bennebroek betalen niet 20 ct., maar 19 ct. per kub. M. Ook is nooit door inge zetenen dezer gemeente 1i/2 ct. per kub. M. méér betaald dan door die van Heemstede. Wel be taalde Vogelenzang ct. per kub. M. meer. De heer Dubbis brengt in 't midden, dat door afgevaardigden van de werkliedenorganisaties inlichtingen zijn ingewonnen bij den directeur der gasfabriek en dat de gegevens zijn geweest, zooals ze in de adressen voorkomen. Naar aan leiding van den hoogen gasprijs. die voor een deel der bevolking niet om te betalen is, wordt in de adressen om een toeslag gevraagd. De voorz. is er vóór een toeslag te geven aan een zekere categorie en vraagt het oordeel van den Raad. De heer BilPS vestigt er de aandacht op, dat de gasfabriek van Heemstede gemeen tewerk is, geeft dus stilzwijgend te ken nen, dat, waar de toeslag in Heemstede door de gemeente betaald wordt, de gas fabriek zelf daar ook haar deel aan geeft, terwijl als hier de toeslag door de gemeen te betaald zou worden, deze alleen de hst zou hebben en niet het voordeel' van gas levering. Na «ene lange discussie tussch m den voorzitter en den Baad en tussclien de leden van den Baad onderling, over de kwestie, of Heemstede al of niet de toeslag moet geven, en waarbij art. 4 uit het con tract tusschen Heemstede en Bennebroek' wordt aangehaald, deelt de heer Zeestraten mede, dat hij juridisch om inlichtingen heeft gevraagd en dat hem is te kennen gegeven, dat de gemeente Bennebroek op grond van art. 4 van het contract luidende: „de ge meente Heemstede levert aan de ingezetenen van Bennebroek gas op dezelfde voorwaar den, niet één uitgezonderd, waarop zij de bewoners van Heemstede voorziet met alle recht, den toeslag van de gemeente Heem stede kan vragen. De heer Bakker wil naar 't gegeven van den heer Zeestraten nader advies nemen; pok de voorzitter stemt daar in toe, waarop de heer Stam als zijn <nee- ning te kennen geeft, dat er met liet ge meentebestuur van Heemstede over gespro ken moet worden, te handelen volgens art. 4 van het contract. Die heer Dubbis wenscht, dat intus chen nu de toeslag wordt vastgesteld, die gegeven wordt, hoe de uitslag der bespveking dan ook mo&o zijn, waarop do beer Bakker aanmerkt, .dat, zoo Heemstede'den toeslag niet geeft, dia ,r !ii£?,moen;e bior op een anderen basis zal ges <1 worden, waarmee do overig-Je i raadsleden het eens zijn. ®le wenS(-dit, dat, indien Heem stede met t ©ml, de uitspraak zal gesehle- I Üen door een sc 'eidsgerecht, zooals jn art. 12 etaat aangegeven. De heer Dubbis, die bang is, dab dit al te lang zal duren, wordt door den voorzitter i hieromtrent gerustgesteld*' De voorzi.ter b>. Jooft tevens, de gemeente Heemstede ta vra gen, hangende de kwestie, van goen bewo- fKfr het gas af te sluiten, indien de eerstdaags komende kwitantie niet voldaan wordt, maar hoopt, dat geen misbruik biervan gemaakt wordt en dat men tenminste betaalt, datgene, wat men anders zou moeten betalen. Bij den rondvraag wordt door dan heer Bil le gevraagd, of er op de gemeentewegen, die nu zoo glad zijn, niet wat meer zand gestroo'd kon worden. De voorzitter antwoordt, dat er geen zand meer is, maar dat hij zijn best zal doen, zoo spoedig mogelijk weer wat zand te krijgen, en dat het dan op alle wegen, ook een eind op dden Bijksstraatweg zal gestrooid worden. De heer Dubbis vraagt, of er voor het kin- dervoedsel, als maïzena en kindermeel, maar na willekeur prijzen afgenomen mogen wor den. Do voorzitter geeft te kennen, dat maï zena niet tot de distributie behoort. De heer Dubbis vraagt nu of het kinder- voedsel, dat nu zoo scliaarsch is, niet tot de distributie gerekend kan worden, daar hem bij den eenen winkelier voor een pakje maïze na 38 cent werd afgenomen, terwijl men bij een ander 55 cent voor zoo'n pakje vroeg. De heer Braam brengt hier in 't midden, dat een winkelier in dezen tijd dikwijls genoodzaakt wordt, waren, die hij zelf uit de 2e hand ge kocht heeft, te verkoopen, waardoor dan de prijs hooger wordt, dan het maximum door de fabriek gesteld. Hierna wordt de vergadering gesloten. Ongecorrigeerd.) EGMOND AAN ZEE. Geboren: d. van W. Vis ser en P. Groen. Overleden: J. Halff 57 jaar. HEEMSTEDE. B. en W. stellen voor kos teloos voor de gemeente te aanvaarden een strook grond langs den Binnenweg ten Noor den van cie Lindenlaan lang ongeveer 21 Meter en breed ongeveer 2.65 Meter, lig gende door en uitmakende een oostelijk ge deelte van het kadastrale perceel der ge meente Heemstede Sectie A no. 2049, in eigendom toebehoorende aan Buurd Jorrits- ma, aannemer, wonende te Heemstede, on der de voorwaarden als genoemd zijn in de tusschen de gemeente en voornoemden eige naar gesloten voorloopige akte van over dracht, d.d. 3 Januari 1918. Omtrent de tariefsverhooging der N. Z. H. T. M. schrijven B. en W. den raad het volgende: De Noord Zuid-Hollandsclie Tram weg Maatschappij ziet zich genoodzaakt tot tariefsverhooging over "tie gaan en roept daarom onze medewerking in, om tot af schaffing te geraken vau de twee ritten- kaarten voor tien cent op de lijn Haarlem Heemstede en dan verder uitsluitend te verstrekken enkele ritsbiljetten a 7Va cent en 10 rittenkaarten a 75 cent. De Maat schappij heelt ter motiveering dezer verhoo ging een afschrift overgelegd van den brief, 'gericht aan B. en W. van Haarlem, waar- iii gelijk verzoek is gedaan en wordt aan getoond, dat alleen verhooging van het ta rief de vroegere vepliouding van ie inkom sten en uitgaven kan herstellen. Na besprekingen heelt de Maai schappij zich reeds bereid verklaara doorritkaarten 15 cent in te voeren van Heemstede tot Schoten (Soendapleiu) en terug, opdat niet voor eiken rit een kaartje zal behoeven te worden gekocht. Bovendien is zij ook reeds door volgwagens tegemoet gekomen aan on zen wensch, dat in het algemeen vcor het reizend publiek meer wagenruimte beschik baar zal zijn Daar wij steeds aangenaam met de Mat- scliappij kunnen samenwerken en de ta riefsverhooging door de hoogere uitgaven der Maatschappij zeker gewettigd is, stelden wij u voor het verzoek, goed te keuren. HAARLEMMERMEER. In het jaar 1917 werden in deze gemeente voltrokken 122 hu welijken, het aantal aangif en van geboorten bedroeg 725; van overlijden 308. HAARLEMMERMEER. H t ijs in de Kr,i;. vaart te Hoofddorp en de jjsbaan is vrijgoeu. Er wordt de laatste dagen druk gereden. Het ijs in de Hoofd vaart is bes'.ist onbetrouwbaar. Nog steeds werken de machines van den Haarlemmermeerpolder. HAARLEMMERMEER. Ontslag gevraagd. Naar wij vernemen heeft do heer T. Folnr r, sedert tal van jaren veearts en gemeentelijk keurmeester te Hoofddorp, thans me! het oog op diens hoogen leeftijd uit laatstgenoemde betrekking eervol ontslag gevraagd. HAARLEMMERMEER. Goedkoops schoe nen. Zij die behooren tot een gezin dat een inkomen lieeft van niet meer dan f 1200, per jaar kunnen in aanmerking komen voor goedkoop© schoenen. De daarvoor benoodigde bon kan worden aangevraagd aan het dlstributiebureau te Hoofddorp, onder overlegging van het aan slagbiljet in den hoofdeliiken omslag over 1917 (indien het gezinshoofd was aangeslagen) en onder opgave van, de maat of het nummer van de benoodigde schoenen. HAARLEMMERMEER. Door den Raad van State is alsnog goedkeuring verleend aart het besluit der gemeente Haarlemmermeer om tegen 5 gulden per vlerk. M. aan den Kerkeraad der Gereformeerde Kerk te Hoofddorp ten behoeve vau eventueele vergrooting van diens kerkge- bouw, te verkoopen een gedeelte terrein ter opper vlakte van 475 vierk. M. bij het Mazatplein te Hoofddorp. HAARLEMMERMEER. De heer J. Bos. al hier, die dezer dagen alhier met paard en wagen te water geraakte en met groot emoeite werd ge red. is aan de gevolgen overleden. HILLEGOM. Bij het vellen van hoornen op het terrein genaamd „Het HoF', van de fa. N. V. van Meerbeek en Go., is gisteren een droevig ongeluk gebeurd. Door het te vroeg omvallen van een boom geraakte de werkman E daaronder en werd met groote moeite zwaar gekneusd uit zijn benarde po sitie verlost. Nog eenige andere werklieden bekwamen schrammen en enkele kleine bloedwonden door het neerkomen der takken. HILLEGOM. Wedstrijd schoonrijden. On der groote belangstelling had alhier gisteren een wedstrijd in het schoonrijden plaats, waaraan 8 paren deelnamen. De uitslag was als volgt: le prijs Mej. van Eindhoven en do beer A. van Harte, beiden te Hillegom; 2e prijs mej. Kokkelkoren en de heer J. Rijn beek, beiden te Hillegom; 3e prijs mej. Buckens, uit Haarlemmermeer en de heer M. v, d. Linde te Hillegom. HILLEGDM. Brandstoffennood. Er is hier groot gebrek aan brandstoffen. Er zijn er, die 4 dagen reeds zonder kachel aan zitten; de ontevredenheid is groot. Gisteren werd dar- rie van gemeentewege verstrekt aan armen; anderen konden ze per bon koopen a 50 cent per 50 K.G. Waar moet liet heen? HOORN. De Min. v. Landb., N. en H. heeft goedgevonden aan te wijzen als ambtenaar be last met het opsporen van feiten, bij de Distri- butiewet strafbaar gesteld, 0. a. de ambtenaar der Visscherij-inspectie, d. J. Wouters, buitengewoon opziener, alhier. SCHOTEN. Naar wij vernemen heeft <ie ge meente Schoten een tijdelijke geldleening groet f 25000, aangegaan met de firma F. Th. Everard te Haarlem. SPAARNDAM. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat met ingang van 9 Januari het hulptelegraaf- en hulp telefoonkantoor te Spaamdam, op werkdagen zal worden opengesteld van 812, 23, 67. SPAARNDAM. Met 9 Jan. as. zal het hulp telegraaf- en hulptelefoonkantoor alhier op werk dagen worden opengesteld van 812, 23 en 6—7 uur. UITGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: zoon van H. Betjes en A. v. d. Eng. zoon van G. IJff en J. Vissers. zoon van G. Schoon© eu N. Meijer. Overleden: Trijntje van den Oord, 76 jaar. *s- *- «UIT DE ZAANSTREEK ASSENDELFT, Geboren: z. van H. van der Laan en A. Zuidervaart Gehuwd1: G. Jonge- jans en D. Emming. KROMMENIE. Er wordt aan herinnerd, dat de politieverordening verbiedt het werpen met sneeuwballen en het stukmaken van het ijs waar dit voor de scheepvaart onnoodig is en voor het verkeer hinderlijk kan zijn. Bij overtreding hier van zal onmiddellijk procesverbaal worden opge maakt. KROMMENIE. Geboren: d. van Th. Petra en C. de Wit; z. van J. Doorgeest en H. Knij- nenberg; d. van C. B. Kuijt en A. v. d. Kolk Getrouwd: Jb. Kleijne en G. Reijne. WORMERVEER. Tot brugwachters, in plaats van de beide gepensionneerden Besse en Koop man, die begin Januari den dienst verlaten, zijn benoemd J. Jantjes, ie Leiden en P. Koeman, te Amsterdam, beiden vroeger te Wormerveer. WORMERVEER. Geboren: z. van P. Siam en T. Kruyt; z. van J. Stapel en J. Langewis. Overleden: Jan Nielen, 6 w.f z. van M. O. J. Nieten en H. G. Harthoorn; Neeltje Groot, 94 j., wed. van J. Groot; Mhartje Muis, 58 j., geh. m. C. Kok; Elizabeth de Vries, 4 mnd., d. van J. H. de Vries en J. van der Horst. WORMERVEER. Naar het „Vad." meldt hebben alhier een aantal vrouwen ©en aanval gedaan op de kolanvoorraden, opgeslagen op de terreinen der gasfabriek. Er zijn vele gezinnen, die hun 7 eenheden reeds 1 lebben verstookt, zoodat ze nu in de kou moeten zit ten. Door bezadigd optreden van directie en de politie is de schare tot kalmte gebracht. Aan hen, die dit het meest noodig hebban, zal 50 K.G. hout verstrekt .worden. ZAANDAM. Tusschen de firma Pont en haar houtbewerkers is bij de beëindiging van het drie jarig contract, een nieuw afgesloten, waarbij o. m. het volgende is bepaald: voor losse arbeiders wordt het uurloon verhoogd van 30 op 35 cent plus 20 pet. duurtetoeslag. Het tarief voor aan genomen werk wordt met 15 a 20 pet verhoogd. Bij regen-verzuim wordt 50 pet. uitgekeerd van het uurloon. Het tarief voor vast personeel wordt f 17.50 met duurtetoeslag. ZAANDAM. De Min. van Landb. heeft o. a. aangewezen als ambtenaar, belast met het op sporen van feiten bij de Distributiewet strafbaar gesteld, den ambtenaar der Visscherij-inspectie, P. Hart, tijdelijk opziener der 2e kl. alhier. LISSE. LISSE. Men schrijft ons: Alhier werd door de Toonecl-afdeeling van het Patroznut, d. ie- maal opgevoerd het bekende stuk .vau Pater Servatius „De Wraak der Kabouter?." Groot succes haddcu de jeugdige Iiaser spelers bij hun eerste optreden op de planken. Drie avonden was do ruim© zaal van den R. K. Volksbond geheel gevuld met belang stellenden; één was de roep: „Er is prach tig gespeeld." Wij willen niet uitweiden over aard en strekking van het stuk, nocli over do personen, die hun rol zoo keurig speel den, doch wol willen wij in ovenveging go- vim aan onze dorpsgenooten, eens e n kijkje te gaan nemen, want het groote succes van deze drie avonden heeft het Bestuur doen besluiten, nog een vierde uitvoering te geven op 6 Januari, Driekoningen, en wi.j hopen dat op dien avond ook do Ileenisieders en Bennebroekers niet zulten achterblijven. Ge bezorgt u zeiven een récht genoeglijken avond. LISSE. Het is den gemeente-veldwachter Kaas mogen gelukken de hand te leggen op den dader der rijwieldiefstallen, waarvan wij in het nummer van gisteravond melding maakten. Het is zekere Rijkelijk hulzen, wie geen vaBte woonplaats sohijnt te hebben LISSE. Pater Phillppona komt! Men schrijft ons: 14 Januari aa. des avonds 7 uur, komt de in Lisse beminde Pater A. H. Phi- lippona, gewezen Directeur van het St Cte- mens-Retraitenhuis te Noordwijkerhout. met zijn bezielend woord, Roomsohe krachten op wekken en de meer dan 300 oud-retraitanteni zullen door hunne tegenwoordigheid blijk geven, dat een propagandistisch woord over do gesloten retraiten met enthousiasme woTdt ontvangen, en, waar aan dit heerlijk liefdewerk Pater Philippona onafscheidelijk verbonden blijft, zal ook deze beminde pries ter niet aan bewijzen van ruide kunnen ont komen. GOUDA, 3 Jan. Kaas. Aanvoer 7 partijen, handel vlug. le kw. f 70 a 72, 2e kw. f 65 a 68. Boter weinig aanvoer, handel vlug. Goeboter f 1.65 A 1.70, weiboter 1.55 h 1.60. Melkvee weinig aanvoer, handel en prijzen zeer hoog. Vette varkens weinig aanv., handel kalm, per pond 50 a 56 ct, minder gewicht 42 a 48 ct., magere biggen weinig aanvoer, handel matig, per week f 1.10 a 1.80; vette schapen weinig aanvoer, handel matig, 48 a 56, lammeren groote aanvoer, handel vlug, 25 k 31, nuchtere kalveren red. aanv., handel vlug f 15 a 25, fokkalveren f 24 45. Eieren weinig aanv., handel vlag, f 18 a 20 per 100 stuks. SCHAGEN. 3 Jan. Veemarkt. 2 Paarden f 600800. 20 Geldekoeien (mag.) f 170—285. 190 idem (vette) f 200—810. 12 jGLaskalv©) eu f 65—110. 13 Nuchtere Kalveren f 14—30. 220 vette scliapen f 4265. 307 Ovei ho dus f 22—35. 12 Varkens (mag.) f 25—10. 7 idem (vette) p. K.G. f 096—1.04 7 Biggen f 8-15 (20 Konijnen f 1.252. 20 Kippen f 0.93- 1 25. 60 Eenden f 11.25. 29.) K G B ter f 3.10—3.30 per K.G. 1981 Kipeiore f 015 per Btuk. HOOFDDORP. Graanrtiarkt op 3 Januari.. Karweizaaxi f 29 50 a f 30.25. Bruin Mosterd zaad f 54—56. .Geel id. 31—23. ^ELEGBAFISdLWEEBBEBICHT Medegedeeld door het Kon. Ned. Mcteorol. Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 4 Januari. Hoogste Barometerstand nabij 775 m.M. Zuid-Duitschland; laagste Barometerstand 760.0 m.M. Kopenhagen. Verwachting: (van den avond van 4 Januari tot den avond van 5 Januari) Aanvankelijk matige tot krachtige, l.uer waarschijnlijk afnemende noordwes el. k tot zuidwestelijke wind, meest half tot zwaarbe wolkt, wellicht nog eenige sneeuw, al ecu in het zuidoosten des nachts bij het vr.a-p int, overigens lichte tot matige dooi. Amsterdamsche Beurs (opgegeven door DE SPAARNE-BANK) van 3 Jan. '18 Anaconda Copper 138 1 146 143 Smelting Ref 85 hg 88 87% Car Foundry, ge w. 74 l;4 75 75% Erie, 23 3,4 24 24 Kansas City, 21 23 22 7-g Marine, 30 31 7/10 31 *<32 Marine, pref. 100 3.8 104 104 14 Mexican, 2. 9 1/10 9 3,g Missouri, K.T.gew. 7 7,8 8 3.4 8 i3/34 Pittsb.Coal,depcert. 43 S|8 45 44 6)8 South.Railway.orig. 26 14 26S3 Denver Rio, gew. 11 »8,ie 12 12 Chicago Rock Island 52 5 ,8 54 7» Steel, gew. 96 i 4 98 5. 8 98 7/16 Atchis.Topeka, 98 97 l& io Union Pacific, 128 ia 130 130 Kon. Petroleum. 561 562 1/4 Bondjong Suiker 1201)8 120 l'a Handelsver. A'dant 455*) 455 459 Pagottan Suiker Cultuur 4i/2 Nederland 99 7/16 99 1/4 5 °/o 100 II4 100 5|j6 Peru, gewone 7 ll/ic 8 Peru, pref. 30 3,16 30% Amsterdam Serdang ïeo 160 Amsterdam Rubber 236 240 240 Nederl. Rubber 135 136 136 Gec. Hol.Petroleum 226 ij4 228 228 Orion 92 92 92 Dordtsche, gew. - 207 3.4 208 United Cigar. 41 41 1)4 41 Prolongatie 3 3;4 3% CORNiLiA CATHARINA ALDERS Zij dia alsnog wenschen ge bruik te maken van bovenge noemde lokalen voor te ver richten studiewerk kunnen zich vóór 15 Januari schrif telijk opgeven aan de commissie, adres FLORAPARK 7. 1185 Zondag 6 Jan. WOENSDAG beginnen de curjussen Anneveldt-Pitmanschool Ged. Oudegracht 14 - Tel. 2987 ADVERTENTBEHI bestemd voor DEN HAAG en omliggende gemeenten alsook voor SCHEVENIN- GEN Het WESTLAND enz. KL N0BÊLSTRAA7 2 en 2a 0e cursus begint Maandag en kost f 20.-. Anneveldt Pitman-School, Ged. Oude Gracht 14, Haarlem. Tandarts Wagenweg 23, HERVAT zijn praktijk. Tl 0) HH. SCHOENMAKERS. DSSTRIBDTIE LEDER WRgJ LEDER tegen maximumprijzen. SCHAATSEN GARMBTUUR HODTERS ZOOLEK8 BENNEBROEK. Oudejaarsavond had de dienst bode H. Koscter het ongeluk met de gladheid te vallen. Zij brak haar linkerbeen. Zij werd naar de Mariastiehting te Haarlem overgebracht. BENNEBROEK. Geboren: d. van M. P. Ver- tneys-Mes. Overleden: J. Kemp, I j. NOORDWIJK. De heer A. J. Overmeer, bouw kundige der gemeente, herdacht I Januari den dag, waarop hij vóór 25 jaar door den Raad als zoodanig werd benoemd. Woensdag werd de jubilaris, bij afwezigheid van den burgemeester, ten Raadbuize, door den oudsten wethouder, den heer C. Alkemade Sr., op hartelijke wijze toegesproken, in tegenwoordigheid van den tweeden wethouder feraaf Van Limburg Styrum, den gemeente-secretaris, tal van gemeente-ambte naren en alle patroons uit het bouwbedrijf. De beer Alkemade herinnerde aan allerlei zaken, die onder zijn leiding waren tot stand gekomen ten genoege van B. en W. en de gemeente en legde den nadruk op zijn grooten ijver en nauwgezetheid, waarvoor hij hem zijn welgemeenden en diepgevoelden dank bracht. Als stoffelijk blijk van waardeering bood hij hem, namens den Gemeeneraad, een "eikenhouten boeken kast aan. De gemeente-secretaris nam hierna het woord en na hem gehuldigd te hebben als welwillend en plichtgetrouw gemeenteambtenaar, met wien hij steeds op aangename wijze had samengewerkt, bood hij hem uit naam van de gemeente-ambtenaren en de patroons uit de bouwvakken een eikenhouten bureau-ministre aan met dito stoel. Ten slotte voerde nog het woord de heer G. G. J. Alkemade, als voorzitter van de patroons uit het bouwbedrijf, die verklaarde, dat zij allen gaarne hadden meegewerkt aan het huldeblijk. Hij kon niet nalaten uiting te geven aan de gevoelens, die hem op dezen dag bezielden, en prees hem als correct en stipt rechtvaardig man, die nooit in zijn plicht te kort schoot en steeds werkzaam was in het belang der gemeente. De heer Overmeer dankte, zichtbaar geroffen, voor de waardeerende woorden en de soffelijke blij ken van waardeering. Vanwege de Maatschappij „De Toekomst" werd den jubilaris nog een schilderstuk aangeboden van den heer Berkemeier. „L. D." VELSEN. Geboren: z. van M. B. Suijk-van Es sen. z. van IJ. Bremerkamp-Kortje. z. van D. S. Jongstra-Puinbroek. z. van A. L. Cremer- von Hemcrt. o'. van C. E. Zwaar-Groenland. d. van J. M. Olgers-Hooggreef. z. van B. Wil- genhof-Kleijn. d. van F. Cornet-Duinmeijer. d. van J. M. van Leeuwen-van Ruiten. d. van E. Tol-PIuimgraaf. d. van M. C. Smit-Nijssen. d. van J. Kroonenberg-Blazer. Ondertrouwd: G. Schaap en L. S. Zevenbergen. Getrouwd: J. F. W. Mulder en W. van der Hoek. Overleden: M. Meij, 11 j., d. v, J. Meij en A. Sickerman. A. van Leeuwen, 67 j., echtgenoot van C. Snijders. M. J. Voorhout, 3 j., d. v. J. Voorhout en M. Kok. C. H. Schong, 13 dagen, d. v. J. A. W. Schong en E. Raspoort. J. Dobbelaar, 65 j., echtgenoot van H. If, van der Woudc. J. H. Zegel, 2 j., z. v. R.,C. Zegel en A. T. de Dunnen. ASSENDELFT. In de jongstgehouden vergadering van Commissie C afdeeling aanvullingsbrandstof fen werd door de wijkcommissarissen rekening en verantwoording gedaan van de afgeleverde biels. Ongeveer 500 biels zijn verstrekt met een totaal opbrengst van ruim 270. Als we nagaan dat dc kostende prijs per biel pl.m. 1.40 bedraagt, dan springt duidelijk in 't oog, dat het steuncomité bij deze verstrekking pl.m. 500 inboet. Met algemeene stemmen werd besloten om ter vermijding van moeiten en kosten in de maand Januari niet 2 keer één biel, doch slechts één keer biels af te geven en weer twee stuks tegelijk. Deze verstrekking zal plaats hebben op Zaterdag 12 Jan. van 2 tot 4 uur op de bekende terreinen. Er wordt nog al eens ge mopperd dat sommige in een te hooge of te lage klasse zijn geplaatst, of dat er menschen op de lijst voorkomen, die er niet op hooren, of dat zij er niet op staan, die er wel op hooren. De Commissie houdt zich aanbevolen voor inlichtingen omtrent den toe stand van die besproken personen. Komt men met goede gegevens, dan zal de Commissie C haar lijsten zoo noodig herzien en aanvullen. ASSENDELFT. Door de stijging der kolenprij- zen is de tariefverhooging bij ons G. E. B. onver mijdelijk geworden. Met ingang van 1 Jan. zijn de stroomtarieven als volgt vastgesteld: Voor licht over den meter 40 ets. per K. W. U., voorheen wa» de prijs 25 ets.; dus Symen betaal. Voor licht bij abonnement: 1 lamp van 32 N.K. 80 ets. per maand; 1 lamp van 32 en één van 16 N. K., 1.50 per maand; 2 lampen van 32 N. K., 1.60 permaand. Voor kracht: Vau i tot 100 K. W. U., 25 ets per K. W. U.; Van 100 tot 500 K. W. U., 15 ets. per K. W. U.; Voor 500 K. W. U. en daarboven, 10 ets., per K. W. U. Besturen van Roomsche vereonigingen, houdt dus 14 Januari vrij, want dan moet er nit elk R.-K. gezin ten minste één vertegen woordiger zijn. Nadere bijzonderheden volgen nog. Vorige koer» fierste koers Tweede koers •j cx- dividend. Heden overleed tot onze diepe droefheid zacht en kalm na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten, onze ge liefde Echtgenoote en Moeder, Gehuwd- en Groomoeder geboren WEMPE in den ouderdom van vijf-en- zeventig jaar en 6 maanden. Namens de FAMILIE. '°tet1' 4 Januari 1918. De Burgemee r ,bter van Haarlem wenscht een Gelukkig len, die hem bij <]e 9 jaars gelukwenschten, K ,CS hen dankt. Ervoor hij 1186 Mede namens mijn gezin, breng ik (Biet wederkeerigen heilwensch har_ telijken dank aan allen, die ons bij de jaarwisseling van hunne belang stelling deden blijken. Heemstede, 3 Januari 1918. D. E. VAN LENNEP. Aan alle begunstigers, bekenden en vrienften een Zalig Nieuwjaar. J. A. V. EEDEN, Noordwijkerhout. Mr. Bakker. W Paleis w. Volksvlijt, MATINEE. Half twee. Kederl. Taal f 15.p. c. Quitsche Taal f 15.— p. c. Fransche Taal f 15.— p. c. Engelsche Taal a f 15.— p. c- Administratie f 15.— p. c. Stenografie f15.— p. c. Schoonschrijvena f 15.— p. e. Machine a f20.p.c. plaatst men het best in 's-GRAVENKAGE 1006 Burgemeester en Wethouders van VELSEN brengen ter algemeene kennis, dat zij zullen overgaan tot het hóuden van een Aanbesteding voor de levering van SCHOOLBEHOEFTEN, LEERMIDDELEN en NUTTIGE HANDWER KEN voor de Openbare Lagere Scholen in de gemeente Velsen van het jaar 1918. Nadere inlichtingen zijn ter Secretarie der Gemeente (afdeeling ouderwijs) verkrijgbaar, alwaar tevens inschrijvingsbiljctten worden verstrekt. De bestellingen zullen zooveel mogelijk plaats hebben van 1 Februari 1918. H7> De inschrijvingsbiljetten moeten worden ingeleverd ter Secretarie (afdeeling Onderwijs) vóór 13 JANUARI 1918. Pattenten, die onder be handeling waren, zullen wor den aangeschreven. 1128 CO 10 0 e e 1 BH HM <0 V P ai C3 In Gedempte Oudegracht 94, is verkrijgbaar 1 En gros Eu En gros En detail merk E. M. O. .1181 E11 detail blijft steeds krachtig en 1 welluidend, wanneer zij door Wybert-tabletten wordt onderhouden. Se- e dert zeventig jaar zeer gewild voor vertrh 1 ching gaf van de stembanden. 4 Bt) elk apotheker» en drogisten Wyberi

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1918 | | pagina 3