W. J. Boesmans Brooteverscheeieren BRANDHOUT. 12 cents MARKTNIEUWS" Algemeene Ledenvergadering Gelden beschikbaar EXPOSEERT in het Beleefd tot een bezoek Stand No. 7 uitnoodigend. aan -LAATSTE NIEUWS TELEBRAFISCH WEERBERICHT Adwei*f£iiféën. VERBANDCURSUS Adres: YEBPOORTEN^ Olieslagersfaan 17 Algemeen Belang Provinciale Crediet Spaarbank, Schiedam, Tel. Inierc. 188 Openbare Veiling R.-K. KIESVEREENIGING. Gisterenavond kwam de R.-K. Kiesvereeniging an algemeene vergadering bijeen. De voorzitter. ,5de heer I. H. Visser, opende de bijeenkomst en bracht allereerst dank aan den beer Mr. J. N. 'I. E. Heerkens Thijssen, voor zijne bereidwillig heid, op deze vergadering het concept-program der katholieke Staatspartij toe te lichten. Uit drukkelijk wenschte de inleider, de heer Heer kens Thijssen, daarbij te verklaren, dat wat dezen avond gezegd zou worden, als de persoon lijke meening van spr. moest worden aangemerkt en zeer zeker niet moest beschouwd worden als de meening van het hoofdbestuur van den Alg. Bond van R.-K. Kiesvereenigingen. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. De heer Visser lichtte daarna het concept-pro gram in 't algemeen toe en sprak zijne voldoe ning uit over den inhoud. Uit den aard der zaak zijn verschillende punten wat ruim geformuleerd. Dat kon bezwaarlijk worden voorkomen. Ook in het bestuur der Haarl. Kiesvereeniging is het program behandeld en algemeen was het bestuur van gevoelen dat het program kan worden aan vaard. Hierna werd aan de leden gelegenheid gegeven vragen te stellen en opmerkingen te maken, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Het werd een aangename gedachtenwisseling. waardoor voor verschillende 'leden misverstand werd weggenomen en andere punten duidelijk werden belicht. Van de verschillende punten me- moreeren wij er slechts enkele, omdat zii voor 't meerendeel nadere verklaringen betroffen. Ge vraagd werd o. m. of onder vereenvoudiging van rechtspleging, ook verstaan wordt: sneller recht. De heer Heerkens Thijssen deelde mede dat onder vereenvoudiging van rechtspleging ook de snel lere berechting begrepen is, naar hem is mede gedeeld. Onder algemeene instemming der vergadering sprak de inleider de hoop uit, dat de paragraaf, die geestelijke zorg vraagt voor onze soldaten, o. m. dit tot gevolg moge hebben, dat de aal moezeniers, die door de mobilisatie in ons leger hun intrede hebben gèdaan, na de mobilisatie een blijvende instelling zullen worden in ons leger. Op een vraag of ook voor het Katholieke ma rinepersoneel wat gedaan zal worden, deelde de heer Bomans mede, dat dit jaar een post op de begroofing is geplaatst voor de aanstelling van een vloot-aalmoezenier, met standplaats Den Hélder. De benoeming van dezen geestelijke kan spoedig worden tegemoet gezien. De voorlezing der onderscheidene programma punten werd meermalen onderbroken door een spontaan applaus der vergadering bij de aan kondiging van een of ander, oim R.-K., bij zonder dierbaar punt. De afgevaardigden werden gemachtigd op de algemeene vergadering aan het concept-program hun goedkeuring te hechten. De heer Visser bracht hartelijk dank aan «jen heer Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen voor de schitterende wijze waarop door hem verschil lende programpunten waren uiteengezet en ver duidelijkt. welke dankbetuiging de vergadering door applaus onderstreepte. Namens de commissie, belast met hef nazien oer bescheiden van den penningmeester, werd een gunstig rapport uitgebracht, wat tengevolge had dat de vergadering de verantwoording van Üen pennigmecster goedkeurde en hem dechar geerde. Door een der aanwezigen werd o. a. gevraagd Pm door den Bond wat te laten aandringen op 'n hetere levensmiddelendistributie. Het beleid van Min. Posthuma laat nogal wat te wenschen over. De voorzitter merkte tegenover dien spre ker op, dat dit een kwestie is, die niet de kies vereeniging, doch de werklieden- en midden standsorganisatie^ aangaat. Deze trekken zich inderdaad dan ook de zaak aan. De heer Bomans voegde er aan toe, dat niets zoozeer de aan dacht heeft van de Katholieke Kamerclub in dezen tijd als juist de distributie. Bij de begroo- tingsdebatten zullen daarover hartige woorden gesproken worden, ook door de R.-K. Kamer leden, waarvan zeer zeker een zevental aan het débat zullen deelnemen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. P^Tsonalia. Dioor den Commandant dép Ie Divisie is te rekenen op 13 Februari a.s. de bronzen gesp voor 18-jarigen .trouwen dienst toegekend aan den sergcant-majoor- administrateur Al. F. Feifh van het 21e Reg. Inf. Dereserve-tweede-luitenant J. C. Schuur man van het 21e 'Regiment Infanterie wordt gedetacheerd bij' het Reserve Bataljon C. Personalia. Tot reserve tweede luitenant, bij' zijn tegenwoordig korps is benoemd onze stadgenoot, Vaandrig H. O. Gooien Jr. van het 2de Reg. Vesting-Artillerie. Veïoordeeling. De milicien soldaat J. A. M. .v. L van het lOo .Regiment.'Infanterie is door het Hoog Militair Gerechtshof veroor deeld tot acht maanden militaire g:evangrnis- straf wegens het als soldaat slaan van zijn meerdere in rang, gepleegd in tijd van .vrede en niet voor den vijand. TENTOONSTELLING VAN BESPARINGS-, GEBRUIKS-, VOEDINGS- EN GENOTMIDDELEN. De redactie van „Voorwaarts" te Baarn, heeft in het Brongebouw een tentoonstelling georga niseerd van bovengenoemde artikelen, welke daar door verschillende bekende Haarlemsche firma's zijn geëxposeerd. De tentoonstelling, die hedenmiddag te 3 uur werd geopend, \vas vanmorgen reeds in zooverre gereed, dat wij in de gelegenheid waren, een en ander te bezichtigen. De winkeliers, daar hun waren ter bezichtiging uitstallen, hebben als 't ware gewedijverd, hun artikelen zoo voor treffelijk mogelijk te doen uitkomen en de ver schillende stands zijn dan ook, zonder uitzonde ring, de moeite van een gang naar de Bron, overwaard. Wij zagen een schitterende expositie der firma Holzhaus, die zich niettegenstaande de moei lijke tijdsomstandigheden, op een prachtigen voorraad practische en fijne lederwaren kan be roemen. De hooikist, het artikel van den dag, ontbreekt natuurlijk evenmin, evenals een groote collectie kookmiddelen in den meest uitgebreiden zin, speciaal geschikt voor electrische geleiding; deze laatste artikelen worden door de bekende firma Keiler en Macdonald tentoongesteld. De groote firma Jurgens is er ook vertegenwoordigd en maakt met een mooie etalage reclame voor het alom bekende artikel „Planta". De heer Wijk huizen iaat kunstige staaltjes zien-op het gebied van bontbewerking en het opzetten van dieren; naast diens artistieken stand bevindt zich er een van Alida Heijnen, waar een schat van aller hande speelgoederen te bewonde enris. De beer A. P. de Graaf heeft zich een mooi hoekje uit gekozen voor het exposeeren zijner solide „Hima-rijwielen", een merk, dat zijn superioriteit reeds verscheidene malen daadwerkelijk heeft bewezen en hierdoor een groote vermaardheid heeft verkregen. Daarnaast bevindt zich een even schitterende expositie van de firma du Rieu, die de aandacht vestigt op de eveneens voortreffe lijke motor-rijwielen, merk „Rover". De gezochte Lip's artikelen worden door de oude en gerenom meerde firma v. d. Broek geëtaleerd, terwiil de firma B. Paanakker en Co'Anegaivg 23. haar degeliik scb.-y^Rel, op smaakvolle wijze heeft ten toongesteld. Naast" luxe-schoenen die daar in groote keuze aanwezig zijn. word* de aandacht gevestigd op het schoenwerk, dat door de Haar lemsche politie wordt gedragen en waarvan de firma de leverantie heeft. Verder laat de heer Boesmans, Gedempte Oude Gracht, een smaak vol hoekje zien, met antieke meubelen en artis tieke stoffeering. Er is nog veel meer té zién, voor dezen keer moeten wij het echter, terville van tijd en plaatsruimte, hierbij laten. Nogmaals, de tentoonstelling is alleszins de -moeite waard, er een kijkje te nemen. GEMEENTEZAKEN. Tarief Groote Gasthuis. Door Regenten van het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis is een nieuw; tarief van 'ver- pleegkosten ingezonden en zulks ter vervan ging van dat, hetwelk aangeboden werd bij schrijven ö.d. 29 November. ONZE TIJDINGZAAL. Bijna dagelijks'worden de geëxposeerde col lecties foto's en plaatwerken in onze tijding- zaal (Groote Houtstraat 15) met weer 'nieuwe series aangevuld. Van heden af zijn er wieer verscheidene nieuwe Engelsche, Fransche en Duitsche foto's prenten, .waaronder er zijn van de r,evo- iatie in St. Petersburg en van de nieuw- hervatte vredesonderhandelingen te Brest-Li- towsk, tentoongesteld, benevens verschillende Duitsche en Engelsche spotprenten. VAN ONZE RECHTBANK. De 'Arr. Rechtbank alhier deed de vol gende uitspraken: J. J. O., bakkersknecht ged. te Haarlem, meineed 6 maanden gev, straf; J. C. Z., scheepsbouwknecht te Haarlem 2m. voorw. gev.straf; M. A. H. werkman ged. te Haarlem, verduistering 6 maanden gev.straf; G. B. A, werkman te Haarlem E1. v. K., soldaat te Amersfoort, diefstal'ieder een week gev.straf; J. B. A. v. V., koetsier te Haarlem, ambtsbéiemihering f 10 boete of 10 dagen hechtenis; M. J. ,W., machinist ged. te Haarlem, 'diefstal' 8 maanden gev. straf; H. J., werkman ged. te Haarlem, dief stal 8 maanden gev. straf; R. 8. logement houder te Haarlem, heling 6 maanden gevan genisstraf. Steuncomité. Onze ijverige secretaris, de heer Van .Castri- cum, is aangezocht zitting te nemen in ons Plaatselijk Steuncomité. Een bewijs, dat zijne werkzaamheden hoogelijk, ook buiten onze krin gen, gewaardeerd worden. Met den heer J. J. v. d. Veldt hebben dan nu twee Katholieken zit ting in hef dagelijksch bestuur van het Steunco mité. Wij waren eerst daarvan uitgeschakeld. Vet. Aan den heer Directeur van het Levensmid delenbureau is verzocht, waar alom behoefte aan vet bestaat, het verkrijgbaar stellen van vet te willen bespoedigen. Varkensvleesch. De Directeur van het Slachthuis is er beleefd op gewezen, hoe onbillijk een deel der arbeidende klasse wordt behandeld, wanneer het varkens vleesch op een aangewezen dag moet gehaald worden. B.v. op een Vrijdag. Dan is er in dé meeste gezinnen geen géld meer voor. DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN EN DE BESTRIJDING DER TYERKLOOSHEID. De Kamer van Koophandel en Fabrieken al hier heeft aan den Gemeenteraad een schrijven gezonden, waarin wordt aangedrongen op het ten uitvoer brengen van verschillende werken ter 'bestrijding van de werkloosheid. Aangedrongen wordt op aanbouw van woningen voor „kleine huurders" op de uitvoering van verschillende grondwerken, adhaesie wordt betuigd in dit ver band met de motie-Jonckbloedt, de uitvoering der havenplannen enz. Gewezen wordt op liet nut dier werken er. op de nadeelige gevolgen der werkloosheid. In ons nummer van morgen zullen wij het stuk in extenso opnemen. V i s c h c 1 u b „Het Baarsje" Genoemde vereeniging hield Zondagmorgen om half zeven onder een hevigen storm een wed strijd op baars. Deze werd gehouden te Heem stede aan den Ringdijk. Voordat de wedstrijd een aanvang nam, wera door den voorzitter, Fh. Th. V. d. Mey een door hem vervaardigde club- vlag aan de Club aangeboden. De secretaris ontplooide voor de eerste maal deze vlag en bracht den voorzitter warmen dank namens alle leden voor de door hem gedane moeite. Daarna ving de wedstrijd aan. Deze had het volgende resultaat: In 't. geheel werden ge vangen ongeveer 30 stuks baars. Ie prijs Pb. Th. v. d. Mey, 2e prijs De Gier 3e pr. Kuyl, 4e Prijs Fr. van Tiel," 5e pr. Haak en 6e prijs Ge quere. Daarna bleef de club nog enkele uurtjes gezellig bij elkaar in het clubgebouw aan de Kinderhuisvest. Burgerlijke Stand: Geboren: 8 Febr. z. van C. A. MasciniNieman. 9 Febr. d. van H. DijkstraZijlstra. d. van O. J. v. Leuvenv. Kimmenaede. 11 Febr. d. van D. de .VriesKlein. d van J. Hesselsv. d. Spek. 12 Febr. z. van J. B. KaateeMoerkerk. Ondertrouwd: 12 Febr. J. J. Koek en E. de Njjs. Overleden: 10 Febr. A. C. L. M. 3 m. d. van O. Rip, Kerkstraat. L. 2 j. z. van F. .W. Hooger heets, Oranjestraat. 11 Febr J. de Boer, 34 j. Hazepaterslaan. J. J. O, Bariet, 77 j. Na&saulaan. SCHOTEN. R.-K. Kiesvereeniging. Gister avond hield de R.-K. Kiesvereeniging Schoten een vergadering, welke nu wel niet druk bezocht, doch zeer geanimeerd mag genoemd worden. Na de opening met gebed door den voor zitter, weren de notulen gelezen en goedge keurd. Daarna werd bet proces-verbaal, be trekking hebbende op de Jfcdiouden stem ming voor den gemeenteraad, voorgelezen, waaraan tevens werd toegevoegd bet be zwaar dat was ingekomen betreffende het al of niet lid zijn van den heer Chr. Blom. Het bestuur was van oordeel dat het be zwaar ongegrond was. daar reeds vele leden zonder geïnstalleerd te zijn, toch lid der Kiesvereeniging zijn, doch stelde voor als vaststaanden regel aan te nemen, dat elk lid zal worden geïnstalleerd en genotuleerd, zoodat we in 't vervolg niet meer voor der gelijke problemen zullen komen te staan. Daar thans ook de vergadering geen be zwaar er tegen lAd, dat de heer Blom als lid werd aangenomen, meende de voorzitter dat we dan ook den heer Blom als onzen ean- didaat kunnen aanmerken. Hij nam dan ook de gelegenheid waar om den heer Blom in welgekozen woorden te feliciteeren, de hoop uitsprekende, dat, alhoewel de heer Blom in Schoten nog zoo goed als een onbekende is, hij steeds mede zal werken aan het belang der Sehotenaren. De beer Blom dankte de vergadering voor bet hem gestelde vertrou wen en hoopte steeds te mogen werken tot voldoening der R.-K. Kiezers. Daarna had de bestuursverkiezing plaats. In de vacature van secretaris is nog niet voorzien. De pen ningmeester bracht verslag uit. waarna overgegaan werd tot benoeming van kasna- zieners. De voorzitter deed, gezien den stand der kas, een vurigen oproep om bet ledental te versterken en maande de vergadering aan tot propaganda. Bij de bespreking van bet Staatsprogram werden drie amendementen ingediend, waar van twee door de vergadering werden goed gekeurd. Ten eerste onder Hoofdst. III (Defensie) werd sub I veranderd in: Krachtig streven naar geleidelijke internationale ontwape ning, en ten tweede jn Hoofdstuk IV (Finan ciën) betreffende een billijke regeling van het forensenstelsel. Ten derde werd den afgevaardigden opge dragen de groote wenscheliikkeid uit te drukken, dat onder de sociale verzekeringen,, b.v. bij nitbreiing der ziekteverzekering, ook eene word© opgenomen, die de groote kosten, in den regel gepaard gaande met gezinsver meerdering, door de betrokkenen gemakke lijk doet dragen. Men was echter van meening. dat voor dit derde amendement eerst meer propaganda moest gemaakt worden. Bij do rondvraag werd gedebatteerd over de levensmiddelendistributie, waarna de voorz. onder dankzeggin voor de opkomst de vergadering met gebed sloot. Uit den boezem der vergadering gingen stemmen op een motie te doen aannemen, strekkend, het Kamerlidmaatschap onver- eenigbaar te verklaren met de functie van wethouder, burgemeester enz. Hoewel de vergadering in beginsel het standpunt vol- komep onderschreef, meende men in de ge geven omstandigheden daarp niet te moe ten ingaan, omdat er in gezien wordt een stelselmatige actie tegen den heer Mr. J. B. Bomans. Deze be teekenis wensohte de vergadering er allerminst aan te geven. De motie, die reeds was ingediend, werd daarna ingetrokken. Het bestuur zal den béér A. B. Micbielsen uitnoodigen als spreker op te treden op een spoedig te houden, vergade ring. oogenblik onlusten dreigen uil EEN REDE VAN WILSON. NEW-YORK. Wilson heeft gisteren een rede gehouden voor het Congres, waarin htfj zei, dat de Vereenigde Staten zich krachtig verzetten zonden tegen een „opgelapten" vre de. Wilson verklaarde, dat de Duitselie mili taristen thans de eenigen waren die den we reldvrede beletten. EEN ENGELSCHE TORPEDOJAGER GEZONKEN. LONDEN. De Britsche torpedovernieler „Boxer" is in den nacht, van 8 dezer in bet Kanaal gezonken, tengevolge van een aai varing. Er wordt één man vermist. ONLUSTEN IN MEXICO. De ..Chicago Tribune" melrlt. dat de toe stand in Mexico voortdurend ernstiger wordt en dat' ieder te breken. EEN PROTEST VAN BOTHA. LONDEN. De „Times" verneemt uit Kaap^ stad: In een rede, gehouden op een recru* tceringsbijeenkomst voor de Zuid-Afrikaan- sche brigade, protesteerde Botha tegen de invoering van conscriptie (militiedienst) voor Zuid-Afrika, Botha z?ide. dat Zuid-Afrika reeds genoeg moeilijkheden had en dat het gebeurde in Austra'iï hem diep hal geschokt. Ais de conscriptie in Zuid-Afrika werd in gevoerd, zouden niet alleen geen manned naar Vlaanderen kunnen worden gezonden, maar zouden mannen uit Vlaanderen moeten' worden teruggeroepen om een einde te ma ken aan de onlusten in Zuid-Afrika. DE DUITSCHE KIESRECHTHER VORMING. BERLIJN. De „Nordd. Allg. Ztg." bericht, dat von Hertling den president van het Huis van 'Afgevaardigden mededeelde, dat de onderstelling als zou hij niet meer met dezelfde beslistheid als vroeger voer de kies rechthervorming optreden, volkomen onjuist was. Hij had zijn woord gegeven en zou de hervorming met alle hem ten dienste staande middelen tot stand brengen. POLEN EN UKRAINE. WEENEN. Naar het blad „Polnische Nach- richten" bericht, verschenen de leiders der Poolsche clubs bij den minister-president, en yerklaadden kern, dat de Polen tot de scherp ste oppositie zouden overgaan, daar door het verdrag mei de Ukraine gebieden van Polen, die door een Roomsch-Katholieke bevolking werden bewoond, ten gunste der .Ukraine wa ren afgestaan. HET SPOORWEGVERKEER. Opnieuw wordt bet gerucht verspreid, dat binnenkort een nieuwe dienstregeling op Je spoorwegen kan worden verwacht. Wij herinneren aan ons bericht van vooi enkele dagen, dat bij informatie ter bevoeg de plaatse ons bleek, dat daar van een nieuw te wachten dienstregeling niets bekend was en dat men ook geen nieuwe regeling ver wachtte voor 1 Mei a s. Kon. Ned. De Bildt. in den mo: van nabij 775 m.M. Barometerstand Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorot. Instituut te Naar waarnemingen 12 Februari. Hoogste Barometerstand Zuid-DuitschlandLaagste 752.6 m.M. Haparanda. Verwach ting (van den avond van 12 Februari tot den avond van 13 Februari); Zwakke tot matige zuidelijke tot weste lijke wind, nevelig tot zwaarbewolkt, wel licht eenige regen, zelfde temperatuur. CORS8ELSA KROON R. K. VROUWENBOND. Morgenavond geen Cursus, maar 2380 Woensdag 20 Febe*uai*ï UKTNOGOIGING tot bijwoning van de der Concert-Vereeniging Haarlem's Muziekkorps op Donderdag 14 Februari 1918, des avonds te acht uur, in de bo venzaal van Restaurant „De Kroon" Groote Markt AGENDA, o. a.: Jaarverslag van den secretaris Financieel verslag van den pen ningmeester Verkiezing van twee nieuwe be stuursleden 2377 J. J. M. NOBACK secretaris Een Sdein partijtje gemengd hout (geen Dennen) a f <4 sSe £00 K.G. 2337 Ook geschikt voor fornuizen. Franco bergplaats. Kamperstraat S@ 2376 voor Cretiiefen en Voorscüsotten voor korten of langen termijn, met en zonder periodieke aflossing, tegen persoonlijke of zakelijke zekerheid (le of 2e hypotheek, fondsen, schuldvorderingen, grossen, grootboekkapitalen, polissen enz.) Vlugge behandeling. Plaatst Uw Vraag* en Hanbod- Advertentlën in de N, Haarl. Crt. op Dinsdag den I9den Februari 1918, J. WILLEMS P. F. BE BGL10ES ttendcels te danken aan het fait, «flat het niet voor 'de eerste maal was, dit zij een dergelijk grapje bij de hand had gehad. H tmbrugdufstal. Een maand werd gevorderd tegen een werkman Van de Hembrug, die aldaar eenige stukken brons bntvrcemd had. R.-K. VROUWENBOND. Het aantrekkelijk zaaltje in het gebouw der £*.- ^ozefgezellenver. was gisterenavond geheel basst door de leden van den Haarlemsclien R.-K. Vrou wenbond, ter viering van het jaarfeest. Zooals de presidente mevr. Dirken in haar openingswoord op merkte, was de feestdag 's morgens op echt Room- sche wijze begonnen onder bescherming van Maria, de patronesse van den bond. Zij heette namens be stuur en adviseur allen hartelijk welkom en Wenschte de leden een genoeglijken nvond. Aan genoegen heeft het niet ontbroken. D« feest commissie, die dit programma opstelde, heeft eer van haar werk. Het oponthoud tusschen dc verschil lende nummers werd wel eens wat lang gerekt, maar de vroolijke stemming week niet uit de zaal. Met mej. B. P'ielage aan de piano, zong mej. Jos. Schrederhof een zestal liederen, die een warm ap plaus oogsten. Wel deed de onvoldoende accoustiek afbreuk, aan den klank der volle, zuivere beheerschte altstem dezer zangeres, dit vooar in „Ogni sabato" van Gordigiani en het schalkfiche „Vroeg naar bed' van Philip Loots iets heel moois gaf. Pater Caminada had met zijn bioscoop een „reu- zensucces". De beelden waren bijzonder scherp, de fraai gekleurde natuuropname was een oogenlust en 1de twee Hollandia-films gingen er zóó gretig in, dat het opgetogen publiek zelf voor de explicatie zorgde. Niet minder voldeed het optreden van den heer G. Nielen. Deze acteur bezit een zeer buigzaam ge luid, levendige mimiek en, wat nog meer beteekent de gave om eigen Werk te leveren. Zoowel zijn cre atie „De artist" als zijn monologen „Muziek" (naar Herman Moerkerk") en „Hoe Jetje gezoend werd" (naar Justus van Maurik) vormden daarvan een paar mooie staaltjes. Zijn kostelijke voordracht deed voortdurend den vroolijken lach door 'de zaal scha-; teren, 't Was jammer, dat het programma wegens het late uur besnoeid moest worden*. De presidente mocht dan ook wel zeggen, dat allen met genoegen op dezen avond zouden terug zien en haar dankwoord aan de medewerkenden de dames werden met fraaie bouquetten gehul digd was zeer verdiend. Het is een mooie, ge- zellig-pretlige feestavond geweest. VAN HET POLITIERAPPORT. Van het stationsemplacement der H. IJ. S. M. worden 3 spoorschoppen vermist. Van een gebouwtje aan den Kinderhuissingel zijn ongeveer 7 strooken voetlood ontvreemd. Uit een bakkerij aan dc Groendaalsteeg wor den vermist, een drijfriem en een looden pijp. Van het terrein der lichtfabrieken is eln koperen standpijp vqn een brandslang ontvreemd. Uit de ketelmakerij der Centrale Werkplaats, wordt een stukje stafkoper vermist. Tegen de 13-jarige J. H., loopmeisje bij een strijkster in de N.-Kruisstraat, is proces-verbaal opgemaakt wegens verduistering van pl.m. 42. Zij heeft een uitstapje naar Roermond gemaakt, na zich eerst te Amsterdam, van jurk/mantel, hoed, slobkousen, enz. te hebben voorzien. Aanbesteding. Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft aanbesteed r a. het maken van den onderbouw voor 95 per- ceelen, ingericht tot 190 woningen, 3 pothuizen en 2 bergplaatsen, op een terrein gelegen aan de Ring vaart. Ingekomen 19 biljetten. Minste inschrijver de heer J. H. W. Rademaker, alhier 89,496. Verbetering. De heer v. Reysen. Gr. Hout straat, verzoekt ons te melden, dat de jongen, die er Zaterdag ten zijnen nadeele met 60 aan geïnde gelden vandoor ging, niet zijn eigen loopjongen is, doch een employé van „Cito." PATER J. J. M. LIPS. De Weleerw. Pater J. J. M. Lips, O. F. M., Rec tor van de Kerk van het H Hart aan het Klever park, zal door zijn benoeming als pastoor te Vragen- der, onze stad verlaten. De ontelbare katholieken, die pastoor Lips hebben leeren kennen en waardee- ren, als een vaderlijk, zachtmoedig priester, die veel voor de hém toevertrouwden deed, zullen met leedwezen dit vertrek vernemen. '-6r. Hist. Kiesvereeniging. Door afd. Haarlem der Chr. Hist. Kiesvereeniging zijn op de groslijst voor de Tweede Kamerverkiezing ge plaatst de heeren Jhr. de Savornin Lohman, Jhr. C. G. Sandberg, de Groot en Dr. Visser. ONS R.-K. CRISISBUREAU. Faillissementen. Heden werd in staat van faillissement verklaard: K. de Boer Kz., koop man, en pluimveehouder te Oostzaan. R. C. Mr. Dorhout Mees. Curator Mr. F. J. E. Boele. Hooger Beroep. Door C. v. d. B„ koop man 'en vrachtrijder te Haarlemmermeer is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der 'Recht bank alhier waarbij hij ter zake 'diefstal door 2 personen werd veroordeeld tot 9 maanden gev. straf. Middenstandskeu k en. Gisteren zijn uitgegaan: Noenmaal 43; avondmaal 124 porti;s. MmHOimmMMmmmmmmr—i HAARLEM, 11 Febr. Groentenmarkt. Appelen, 0,150.17 per pond. Peren, 0,120.15 per pond. Brusselslof, 0.400.45 per pond. Groenekool 0.601.20 per mand. Broerenkool, 0.350.60 per mand. Prei, o.'io0.50 per bos. Selderij, 0.060.35 per bos. Wortelen 0.20—0.25 per bos. Schorseneden, 0.20—0.25 per pond. Knolselderij, 0.200.35 per stuk. Bieten, 2 per mand, Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid onze dierbare en zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw Weduwe van LIGNUM SCHOORL, in den ouderdom van ruim 58 jaren, Uit aller naam, JOH. SCHOORL. Haarlemmermeer, 12 Febr. 1915/ De H. Uitvaartdienst zal wor den gehouden op Vrijdag 15 Februari a.s. ten 9 uur in de Parochiekerk van den H. Fran- ciscus van Sales aan de Lijnden te Haarlemmermeer, waarna de begrafenis. 1882 co CS des avonds na 7 ure in het ALGE MEEN VERKOOPLOKAAL aan de Niéuwe Grdcht No. 74 te Haar lem, ten overstaan van den Notaris van No. 1. Een Woon- en Winkel huis met erf, plaats en schuur aan de Lange Annastraat No. 16te Haar lem, groot 60 centiaren. No. 2. Twee Huizen onder één dak, te Haarlem aan de Twijn- derslaan, te samen groot 82 centiaren. No. 3. Een huis met erf en schuur en tuintje gelegen onder de gemeente Schoten aan den Rijks straatweg en den Vergierden weg tegenover de R.-K. kerk, groot 1 Are 06 centiaren. No. 4. Een Huis mei Erf en Schuur, gelegen naast het voorg. perceel, groot 48 centiaren. De perceelen No. 3 en 4 worden eerst afzonderlijk en daarna gecoinb. in veiling gebracht. Op deze 4 perceelen kan 75 pCt. der koopsom als 1ste hypotheek a 4y2 pCt. rente gevestigd worden. Ten overstaan van den Notaris van No. 5. Een Woon- en win kelhuis met erve te Haarlem a.d. Burgwal, hoek Hagestraat, get. no. 60, groot 68 centiaren. No. 6. Een huis en erve a.d. Brouwersvaart te Haarlem, get. no. 92, groot 94 centiaren. No. 7. Een huis en erve a.d. Oranjestraat te Haarlem, get. no. 80, groot 78 centiaren. Bezichtiging des Donderdags en op den verkoopdag van 2 tot 4 ure. De perceelen zijn inmiddels uit de hand te koop. 2393 Nadere informatiën ten kantore van genoemde Notarissen, zoomede bij de Heeren J. J. GULDEMOND en JOH. MACHIELSE. Breeder bij biljetten omschreven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1918 | | pagina 3