Als U TARWE-ROGGEBROOD. VANOVERAL-" STAD EN STREEK Mollendood Successen verzekerd JAN DE VRIES, BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAAG «UIT DE ZAANSTREEK Amsierdamsche Beurs (opgegeven door DE SPAARNE-BANK) TELEGRAFISCH WEEP""" T. ADVERTENT! EN f500.- a lOOO.- ONGEVALLEN Stenografie „Groote Machineschrijifen Moderne Talen Boekhouden enz. Een nieuw smakel^k artikel TARWE-ROGGEBROOD: is voedzaam, smakelijk, goedkoop en brengt eenige verandering m het broodmenue. TARWE-ROGGEBROODis uitsluitend verkrijgbaar op de brumbrood-kaart. TARWE-ROGGEBROOD: kost 10 cents per 800 gram. TARWE-ROGGEBROOD: blijft eenige dagen smakelijk en versch. TARWE-ROGGEBROODis uitsluitend verkrijgbaar bij ons en voorzien van het merk „Franken Inlichtingen worden gaarne ln onze winkels verschaft H« FRANKEN Jr«f Hofleverancier van H.M. de Koningin. Telephoon 137, 424, Hedenmiddag vergaderde de Gerileenteraad, onder voorzitterschap van den burgemeester, Jhr. Mr. W. B. Sandberg. Afwezig waren de heeren Hoog, Koen, Ribbius en Schreudera. Er is één vacature. De gasvoorziening. De heer BOMANS deed verschillende mede deelingen over de gasvoorziening in de as. zomermaanden. De regeling zal morgen worden gepubliceerd. Zij is veel ruimer dan de Rijks- regeling. Personalia. Aan den heer Dr. A. H. Garrer werd tegen 1 September a.s. eervol ontslag verleend als ree- tor aan diet Gymnasium alhier. Het ontslag word* verleend op de meest eer volle wijze. (Applaus). Rekening Schoolkleeding. B. en W. stellen voor de rekening der Com- drag van f 1706.19 goed te keuren. Goedgekeurd. Leening kasgeld. B. en W. vragen machtiging om in 1918, al naar de behoeften der gemeentekas zulks vorde ren, gelden tijdelijk op te nemen, met dien ver stande, dat het terzelfder tijd opgenomen bedrag nimmer de som van f 2,500,000 zal overschrij den, en tegen een rente niet hooger dan het promesse-disconto te stellen door de Nederland- sche Bank. Goedgekeurd. Scheidsgerecht. De heer KLEIN opent de discussies. Het doel is een goede rechtsbedeeling te krijgen en aan de werklieden een zeker rechtsgevoel te geven. Spr. meent dat het scheidsgerecht niet in strijd is met de wet. Er komt in de Gemeentewet geen verbod voor, ook geen gebod tot instelling. Spr. meent in de wet daarvan eenige voorbeelden te vinden en ontvouwt die. Voorts wijst spr. er op dat controleerende lichamen als Ged. Staten de instelling van een Scheidsgerecht tolereeren en goedvinden. Daarin zitten en zaten toch goede juristen en juristen van naam. Prof. Struycken meent ook dat de instelling niet in strijd is met de wet. Uitvoerig bepleitte de heer Klein de instelling van een scheidsgerecht en bestreed eveneens uitvoerig de motieven, tegen het voor stel aangevoerd, door B. en W. Eveneens besprak spr. het georganiseerd overleg kortelings. De heer NAGTZAAM verheugde zich dat het scheidsgerecht er nu zal komen, vooral ook om dat onder de voorstemmers raadsleden zullen zijn, die er altijd zijn tegen geweest. Zoo zal de stem er vóór van den heer v. <L Berg spr. zeer veel genoegen doen. De formeele bezwaren van B. en W. wegen bij spr. niet zwaar. Ook deze spr. besprak in 't kort het georganiseerd overleg. De heer DE BRA AL begroette het voorstel eveneens met ingenomenheid en diende een motie in om den vrijen Zaterdagmiddag in te voeren. De motie werd in handen gesteld van B. en W. om praeadvies. (Zie vervolg1 Tweede Blad.) Anaconda Copper Smelting Ref Car Foundry, gew Erie, Marine, pref. Mexican, 2. 0 Missouri, K.T.gew. Pittsb.Coal,depcert. South.Railway.orig. Denver Rio, gew, ChicagoRocklsland Steel, gew Atchis.Topeka, Union Pacific, Kon. Petroleum. Bondjong Suiker Handelsver. A'dam Pagottan Suiker Cultuur 41/2 °/o Nederland Peru, gewone Peru, pref. AmsterdamSerdang Amsterdam Rubber Nederl. Rubber Gec. Hol. Petroleum Orion Dordtsche, gew. United Cigar. Prolongatie 136 79% 72 134 79 70 6% 47 22% 7% 406 20% 18 89% 86 124 492% 113 406 208 168% 82 8(4 Omrekeningskoersen van Wissels op Nederland in vreemde valuta. AMSTERDAM, 20 Maart 1918 London. 10.20% I Weenen 25.25 Berlin 40.20 Stockholm 73.40 Parijs 37.65 Kopenhagen 68.25 Christiania JAN HOEFLAKE, Bur. TIN0, Gen. de la Reijstr. 59. MOLLIA Verkrijgbaar: J. BETJES, Assendelft, J. GROOT, Haar lemmermeer, B. KAASEN BROOD, Castricum, J.OROOT Hoorn, C. TERBEEK, Zijde wind. 3246 Hoofdvertegenwoordiger ALKMAAR. De Bondepenningm. brae&t hierna verslag! uit missie van Schoolkleding over 1017 tot een be- van de geldmiddelen. Ontvangen waa in totaal 13077,#7 en uitgegeven 21040,96, meer uit gegeven dan ontvangen dus 7368,99 welk „te kort" gedekt werd door een crediet van de iian- zebauk, groot 1Ü00Ü. Bij loting werden tot commissie-leden om de bescneiden te controleeren, gekozen de afdeelin gen Wassenaar, Haarlemmermeer (Lijnden) en Oegstgeest. Tot lid van het dag. bestuur werd met flinke meerderneid gekozen de heer P. Bekkers te Vo gelenzang. Lij punt 6 werd besloten, dat begin nend 1919 eJk jaar 2 leden van het dag. be stuur volgens rooster zullen aftreden. (Deze zijn terstond herkiesbaar.) Onder de mededeelingen van het dag. be stuur werden verschillende ingekomen stukken benandeld en de subsidie-quaestie naar voren gebracht. Het bestuursvoorstel om voor 1918 het dek- geld met 10 ct. per gedekte geit te verhoogen, werd na ampele discussie aangenomen met 20 tegen 10 stemmen. Lij punt 9, bouwen van een bokkenstal werd de urgentie dezer zaak duidelijk aangetoond. Bij stemming verklaarden zich 32 afdeelingen vóór en slecnts 4 tegen bouwen. Er zal dus gebouwd worden. De concept-begrooting; voor het vereenigings- jaar 1918 werd in ontvangsten, en uitgaven, groot 6262 aangenomen. Besloten werd het Fokstation te doen aan sluiten bij de Kijkstelefoon (in beginsel). De groote moeielijkheid van afstand en gebrek aan toestellen, werd daarbij te berde gebracht. By punt 12, bespreking uniforme statuten voor alle afdeelingen, werd besloten, dat de af deelingen voor 1 Juli één exemplaar hunner statuten aan den Bonds-secretarie zullen op zenden, om daarna tot uniforme statuten 4e komen. Het voorstel van het dag. bestuur om de dekboeken by den bonds-penningmeester te bestellen werd met alg. stemmen aangenomen. t Hierna de rondvraag, waarna de voorzitter on der dankzegging deze uitstekend geslaagde eerste jaarvergadering met gebed sloot. IB - Mm 1 Onze visseh ersvlo o t. Men schrijft uit Katwijk aan Zee aan de „Mb."Een vreese- lijke ramp heeft ons dorp getroffen door het verongelukken der loggers IJM. 242, waarvan de bemannin - uit Katwijkers bestond en de K.W. 23, 73, 81, 101, 125, 140, waardoor 45 vie- sehers het leven verloren. Hierbij komt nog, dat de K.W. 66 van de reederij B. Dijkdrenth reeds eenige dagen over tijd is en men zich over het lot der opvarenden ernstig ongerust maakt, zoodat het getal omgekomenen op 50 wordt gerekend. Op zee drijven, volgens berichten van binnengekomen visschersschepen, verschillende goederen, van loggers afkomstig, rond. de betrokken reederij. N. Parlevhet te By v.« Katwijk aan Zee, is bericht ontvangen, dat de logger K.W. 151, Vooruit, die reeds eemge dagen over tyd was, door Duitsche. strijdkrach ten naar Cuxhaven is opgebracht. De beman ning is wel. 80 millioen turven. Door de zeer bereidwillige medewerking van Ged. Staten van Noord-Holland en hun ambtenaren, zal het mo gelijk z(jn, dat in onzo naaste omgeving nog Voor het begin van het winterseizoen 30 millioen korte turven worden geveend, meldt de „O. H. Crt." Op een aanvraag van de heeren J. de Rooi], M. van Breemen en J. Wesseling hebben Ged. Staten aan de N. V. Veendery „De Eendracht" Boncessie verleend tot het verveenen van een terrein weiland gelegen tusschen Sloten en Halfweg in den Osdorper Binnenpolder. Het terrein is 150 hectaren groot en er zit een veenlaag op van 2 meter. Met de verveening zal onmiddellijk na Paschen worden aangevangen en de mogelijkheid is niet buitengesloten, dat er ook persturf zal worden gemaakt Faillissementen. Heden werden in staat van faillissement verklaard: 1. L. Smit, kolenschipper te IJmuiden. 2. J. Land man, werktuigkundige te Schoten, Schalk- ïmrgerkade 64. Rechter-Commissaris Mr. de Joeselin de Jong. Curator in 1. Mr. P. E. Barbas; in 2. Mr. P. Tideman. GEMEENTERAAD. SCHOTEN. B. en W. schrijven: Onder we- deraanbieding van het voorstel d.d. 6 Octo ber 1917 van de heeren Souverein, Hooij en de Vries, tot bet verleenen van een toeslag op den prijs der brandstoffen, deelen wij u inde, dat het Koninklijk Nationaal Steunco mité een beslissing op ons verzoek, om de kosten, uit dien toeslag voortvloeiende, voor zijne rekening te nemen heeft aangehouden in afwachting van zijn verzoek aan de Be- geerïng of het Rijk wellicht zelf tot het ver leenen van zoodanigen toeslag zal overgaan. In antwoord op Uw besluit van 20 September 1917, waarbij aan de Regeering ia verzocht in de brandstoffenregeling een zoodanige wijziging aan te brengen, dat de prijs der brandstoffen in overeenstemming komt met de financieele draagkracht der arbeidersbe volking, is van den lieer Minister van Land bouw enz. bericht ontvangen, dat deze zaak in overweging is genomen en op Uw besluit zoo spoedig mogelijk zal worden teruggeko men. Welke beslissing de Regeering zal ne men, dient thans te worden afgewacht. ONZE NEDERLANDSCHE ZEELIEDEN IN DEN VREEMDE.- ROTTERDAM. Het hoofdbestuur van den Centr. Bond van Transportarbeiders heeft aan den Minister van Buitenlandsche Zaken een tele gram gezonden van den volgenden inhoud „Verzoeke dringend bij onderhandelingen met buitenland te bedingen, dat Nederiandsche zee lieden, die meenen te moeten weigeren op schepen die zijn afgestaan te varen, op verlangen vrije overtocht naar Nederland wordt gewaarborgd. Zulks om te verhoeden, dat zeelieden door econo mische afhankelijkheid, zooals werkloosheid of uitsluiting van de Amerikaansche industrie, worden gedwongen te varen, dan wel. gelijk zee lieden die den laatsten tijd in Amerika vertoef den, ons mededeelden, gevaar loopen na enkele maanden verblijf aldaar voor het Amerikaan sche leger worden geregistreerd." DE STEMMING IN DUITS C|HL AND. KEULEN. De „Köln. Ztg." schrijft onder het opschrift: „De Hollandsche beslissing en de militaire toestand" o.m.: De Entente beeft zonder twijfel de hoop, dat de afge dwongen houding van Holland tot een ver scherping van onze betrekkingen tot Ne derland zal kunnen leiden en met een breuk eindigen. I 'I' Herhaaldelijk kwam bericht uit Nederland, dat de Entente zou hebben verlangd troepen in Vlossingen te landen, om vandaar te kun nen opereeren tegen de noordelijke flank van ons westfront. In welken vorm deze ekschen gedaan wer den, is niet te zeggen. In elk geval werden zij door de Hollandsche regeeriug afgewezen. Wat de bedreigingen niet vermochten, tracht de Entente thans langs een omweg te berciicen, waardoor hunne legers in naam als bondgenooten in het bezit van de Noord zeehavens en een flankstelling zouden ge raken. In Duiteckland bestaat algemeen de wensch om met Holland in vrede te blijven leven evenals tot heden en wij willen d» hoop niet opgeven dat daaraan niets zal worden veranderd. Wij leven echter in oorlogstijd en hebben het recht geen inbreuk te zien maken -op de neutraliteit, zonder daarvoor een compensatie te verkrijgen. BEVERWIJK. De eerste radijs. Maandag werd hier de eerste radijs aan de markt ge bracht. HAARLEMMERMEER. Door middel van in snijding van een ruit heeft men getracht in den afgeloopen nacht ia te breken by den land bouwer J. S. aan den Spiering weg. Door het aanhoudend geblaf van den waakhond hebben de ongenoode gasten het echter maar veiliger gevonden er van door te gaan, zonder dat iets vermist wordt. HAARLEMMERMEER. De de politie uit Haarlem is overgebracht een bejaard zwerver, genaamd de V. De man had zichzelf bij de poli tie aangemeld, en had een jas en een schop ge stolen bü een, landbouwer in deze gemeente... om onder dak te komen. HOORN. J. Talens alhier ontving het diploma van de Ryks Tuinbouwwinterschool alhier. SCHOTEN. B. en W. stellen voor A. aan het raadsbesluit van 81 Januari 1918, no. 11 het volgende toe te voegen: Hlet vorenstaande geldt ook voor de in woners der gemeenta Schoten, aan wie, in gevolge d» concessie d.d. 1906 door de ge meente Haarlem, gas wordt geleverd, met dien verstande, dat de gasprijs, welke na ontvangst van den toeslag te hunnen laste blijft, niet minder mag zijn dan die, welke ten laste blijft van die Inwoners, welke gas betrekken van het gasbedrijf van Schoten.« B. te bepalen, dat dit besluit wordt geacht in werking te zijn getreden op 81 Januari 1918. B. en W. stellen een regeling voor tot het verstrekken van een toeslag op den die- tributieprijs van petroleum, gedurende Fe bruari, Maart, en April 1918. De toeslag bedraagt 0.20 voor iederen liter verbruikt door eeu gezin, waarvan het hoofd niet is aangeslagen In den boofdelijken omslag 1917, op grond, dat zijn inkomsten daarvoor niet voldoende zijn of wel is aan geslagen in den hoofdelijk en omslag '1917, naar een belastbaar inkomen van 800 of minder en 10 cent voor hen met een belast baar inkomen van 800—1225. B. en W. stellen de volgende regeling voor van de boeveelheid te verbruiken gas: 30 dagen, vallende in April en in Mei 27 M8; per tijdvak van: In Mei en eventueel in Juni 1918 24 M3; In Juni en eventueel in Juli 1918 22 M3; Ia Juli en eventueel in Augustus 1918 23 M3; In Aug. en eventueel in Sept. 1918 25 M3; In September 1918 29 M3; VELSEN. Alhier zijn l gavel van typhus, 2 gevallen van roodvonk en 8 gevallen van diphtheritis voorgekomen. WIJK AAN ZEE. Tot voorzitter der Oom- missie tot Wering van Schoolverzuim tc Wijk- aan-Zeo en Duin is herbenoemd de heer J. W. Eerhart, en tot secretaris de heer H. v. d. Zant. Het verhuren v'au kamers, huizen en villa's gaat buitengewoon goed. Zeer veel is al ver huurd. Er worden hooge prijzen gemaakt, 't Is te voorzien, dat er in het seizoen plaats te kort zal komen. Als nu onze beroemde tram zich maar goed houdt en de menschen behoorlijk vervoert, day, kunnen we een voordeeligen zomer beleven, mits de gruwelen van den oorlog buiten onze grenzen bly'ven. IJMUIDEN. De „Sta. Crt." bevat de Kon. bewilliging op de statuten van de vereeniging Loodsen-Soeieteit „Reoht door Zee," gevestigd alhier. IJMUIDEN. In veilige haven. Door de Ne deriandsche sleepboot „Zeeland" werden hier gisterenmorgen binnengebracht de Nederland- söhe motorschoeners >,Talatta I1' en welke resp. van Mandal en Lemvigr naar hier werden gesleept. Laatstgenoemde schoener was met hout van Zweden naar Zaandam bestemd en met verltes van zeil en gebrek aan motorolie te Lemvig hinnengeloopen. Eerstgenoemde schoener was, zooals bekend, op reis van Gothen burg naar. hier door een Duitsdbe duikboot be schoten. Aan de berichten, zooals die reeds vermeld ziin, had de bemanning niet veel toe te voegen. Alleen vernamen wii nog, dat zy geruimen tijd werk had gehad om het schip na de beschie ting in open zee weer te bereiken, aangezien het 15 mijl was verdreven. Aanvankelijk had de gezagvoerder het plan om in Skagen binnen te loopen, doch men kwam, wegens de door de beschieting ontstane onbetrouwbaarheid van het kompas in Mandal terecht. De schade op den schoener is groot; het volkslogies was ge heel doorzeefd van kogelgaten, de mast werd zoodanig geraakt, dat de schade in Noorwegen voorloopig moest worden hersteld, evenals trou wens alle andere beloopen averij. De scheepe- booten ging verloren en moesten door audme worden vervangen. „Alg. Hbhh IJMUIDEN. Bij beschikking van den Mi nister v. Waterstaat, afdeeling Waterstaat, is met ingang van 1 Mei 1918 de ingenieur der 3e klaske van den Rijkswaterstaat H. B. Bakker, te IJmuiden, beloslt met den dienst in het arrondissement leeuw arden. ASSENDELFT. Dinsdag, den l»en Maart vergaderde de Raad. Aanwezig alle leden; voor zitter de Burgemeester, de heer K. de Boer Cz. we: Van 'den kantoorhouder 3er rfjfcs telefoon een etaat van het aantal telegrammen en ge sprekken over 1917. Het aantal handelingen bedioeg 3520 tegen 3385 in 1916. Een mededee- ling, dat de tarieven voor gaslevering in Krom menie zijn verhoogd, doch dat de financieel zwakken reductie krijgen; deze reductie zal ook gegeven worden aan de bewoners der Lange- heit, die het kookgas van Krommenie betrek ken, mits de gemeente Assendelft die reductie vergoed. B. en W. wenschen te wachten met een voorstel in deze zaak, totdat zij meer ge gevens hebben. Van de brandstoffencommissie een schrijven, waarin de gemeente wordt ver zocht een. crediet te verleenen van L»n hoogste 3100 voor het bouwen eener opslagplaats voor den zwarten brand ten behoeve van Assendelft óp het stationsemplacement. Wordt toegestaan, de voorzitter zal over dien bouw nog nader met de commissie besprekingen voeren. Vervolgens werd de heer H. Veenboer, al» oudste wethouder aangewezen om, zoo de voorzitter mocht ver hinderd ziin om de vergadering van commissa rissen derC'entrale Ambachtsschool van de Zaau- streek, bij te wonen, als diene plaatsvervanger op te treden. Naar aanleiding van een adres van de heeren M. Boom Gz, en S. Dekker Cz., waar in de raad verzocht wordt over tc gaan tot het instellen van een nieuwe commissie, werd toe gezegd dat B. en W. met een voorstel dienaan gaande zullen, komen. De heer van der KHH lecraar aan den landbouwwintercursu®, die in verband met de dure tijden verhoogdng vraagt van lesgelden, krijgt rijm verzoek toegestaan. heer Aafjes, kantoorhouder xijkstelefoon krijgt een duurtetoeslag hij was bü de verleening van duurtetoeslag vergeten T*n Dp het adres van het onderwijzend personeel, waar in verzocht wordt om ook nog, evenals de overige gemeenteambtenaren, een duurtetoeslag te ontvangen over de 2e helft van 1917, wordt gunstig beschikt. Het gemeentebestuur van Assendelft zal in overeenstemming met de omliggende plaatsen van Zaandam een schrijven richten tot,het g®" meentebestuur van Zaandam, waarin aange drongen wordt op gunstiger bepalingen tot toe lating van leerlingen op de H. B. S. te Zaandam zoo deze in een Rijks H. B. S. wordt omgezet. Het aal ar is van den directeur van net G. E. x>. werd verhoogd tot 800. Tot slot deed de burgemeester een zeer be langrijke mededeeling, dat Z-E.A. namelijk tegen 1 Mei e.k. bii de Koningin eervol ontslag had aangevraagd als burgemeester van deze ge meente. Hy had 38 jaar do gemeente bestuurd en vond het tijd heen te gaan. Voor hij echter ging zou hij in een openbare raadsvergadering afscheid van de leden nemen en een rede houden waarin hij nog veel te zeggen had, doch waarvan de grondtoon zou zijn dankbaarheid van de aan gename medewerking welke hij tijdens zijn be stuur van Assendelft heeft mogen ondervinden. De rondvraag leverde niets op zoodat sluiting volgde. ASSENDELFT. Woensdagmorgen 20 Maart zijn de kerkschepen der parochiekerk alhier geveild. Er zyn 72 stuks verkocht; de opbrengst was gemiddeld 61.90 per stuk, zoodat in totaal is opgebracht 4456. Een zoet winstje dus! ASSENDELFT. De heer ,T. J. de Boer, zoon van den tegenwoordigen burgemeester alhier, wordt ernstig genoemd als opvolger van zijn van ZO Maart' 18 ^oer» Kansas City, Marine, 20 3(4 191/ia 30 8/8 105 68(8 248(8 7 48 90 87 124% 505 113 415 208 168% 95% 7 1/16 28% 213% 123 217 8% 201 391-s 4% Eerste koer* 20% 18118 30% 106 89 124 497 216 120 212 84 39% Tweede koer» 134 ba 78% 71 30 718 106 1/4 91/16 6 8(16 46 18,16 24 8,8 7 2% 48 94 7/s 684 27 207 120% 209 189 1 39 7/16 4 1)4 Van de talrijke ingokompn stukken vermelden Zwitserland 49.25 rader voor £eT ambt van burgemeester dezaj gemeente. KROMMENIE. Sedert de instelling der. Huurcommiasie te Krommenie op 2 Juli 1917.| werden door die commissie behandeld; 100 aan./ vragen om goedkeuring van een hoogere huur-, pry's. In 40 gevallen werd de gevraagde hoogere huurprijs toegestaan. In 24 gevallen werd in hooger beroep door den kantonrechter uit spraak gedaan; waarvan in 3 gevallen door dezen van de uitspraak der hunrcommissie werd afgeweken. Verder behandelde de huurcommissie 23 aanvragen om schatting van den huurprijs op 1 Januari 1916. 4 gevallen werden in hooger beroep voor den kantonrechter behandeld en it 1 geval werd door den kantonrechter van de uitspraak van de huurcommissie afgeweken. ZAANDAM. Alhier zijn in het ty'dvak van 13 tot en met 19 Maart 12 gevallen van typhus, 2 gevallen van roodvonk en 5 gevallen van diphtheritis voorgekomen. ZAANDAM. Bij de politie is aangifte ge daan van vermissing van vijf aalfuiken, be- hoorende aan J. W. wonende te Zaandam. Ook werden weder eenige kon'jnen gesfcolen. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroï. Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 21 Maart. Hoogste «Barometerstand 774.8 m.M. Maas tricht; laagste Barometerstand 760.4 m.M. Ha- paranda. Verwachting': (van den avond van 21 Maart tot den avond van 22 Maart): Zwakke tot matige wind uit westelijke rich tingen, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. Heden overleed te Rotterdam onze be^P Vader, Behuwd-en Grootvader, De Heer in den ouderdom van ruim 75 jaar. N. I. HOEFLAKE. F. HOEFLAKE—Lambooij en Kinderen. Haarlem 20 Maart 1918. Bezoeken kunnen niet wor den afgewacht 3654 J Twee nette Meisjes kunnen nog geplaatst worden ter opleiding in de Dames-Kleermakerij Sumatrastraat 23, T. FLU1TSMA ter leen gevraagd tegen flinke rente, door degelijk R.-K. persoon, ter uit breiding van kleine opbloeiende zaak; gaarne genegen alle gewenschte in lichtingen te verstrekken. Brieven onder no. 1959 bureau van drt blad. en Ziekteverzekering. Elke gewenschte uitkeering tegen voordeelige voorwaarden. Opleiding voor kantoor en prak tijkexamens in Boekhouden. Nog enkele avonduren disponibel Br. onder no. 3668 bur. v. d. bi de oogen geopend zijn dan komt ge bij ons! Instituut SCHÓEVERS L. Begijnestr. 22 Haarlem, Cursus- en privaatonderwijs in: 3674 Prospectus gratis. B. €ïl W. StvllCïi vooi tic reKening aer Lom- v an - Electrisctie Luxe Broodfabriek

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1918 | | pagina 3