eBisrutdCT! - STAD EN STREEK INGEZONDEN -LAATSTE nFeUWS" Katechismusbericht aan Ouders en Onderwijzers KERKBERICHTEN ïe Katholieke partij in alle opzichten zai strjj- den ea zich zal weten te ontwerpen n*n disci pline, indien die er mocht zijn, zoodat er dus van verdeeldheid in do Katholieke Staats partij geen sprake kan zijn. BE OlYw iEVI-An STAKING AAN BE HEMBEUG. Naar aanleiding van een bespreking, die eenige bestuurders van den Alg. Rijkswerk - liedenbond hadden met den directeur van de Artillerieinrichtingen, heeft het hoofdbe stuur telegrafisch een spoedaudientie bij den Minister van Ooi log aangevraagd, ter be spreking van: a. het wederom in de fabrieken terug brengen .van haar leden, zoowel burgers als militairen; b. uitbetaling der geleden loonschade tij dens de sluiting der fabrieken. Men moet maar durven 1 AGENDA 2 JUKI Gebouw ,,S t, Bavo." Smedestraat 23 Bavo Bioscope, 2, 4 en 8 uur. Bakkers. Bioscoop „De Kroon." Voorstel ling. Schouwburg Jansweg. ^Bioscoop. I n den Hout. Half 3 uur Concert. „K usthock", Lloemendaal. Avond concert. I Duin en Daal, Bloemendaal. Con cert. 3 JUNI. Gebouw St. Bavo. Smedostr. 23. Esperanto. Ondersteunlngsfon ,s, halt 9. Slagers, 8 uur. Arbeid Adelt, 8 uur. Personalia. Beroemd is tot telefoniste 2e klasse alhier A. C. P. v. d. Kolk (o.v.). Tot kantoorbediende 2e klas der Post en Tel. te Haarlem (bijkantoor „Plein") J. v Geelen. Personalia. Als vertegenwoordiger der Kegeering in de commissie van beheer en toezzicht der Amsterdamsche Tooneelschool zal waarschijnlijk worden aangewezen de heer J. F. M Sterck, schoolopziener in het district Haarlem. ■p ^vr r 0 n a i i a- Heden herdacht de heer al* Braech den dag waarop hij vóór 25 jaar als ploegbaas in dienst trad bij de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. .♦Ï'7't drukkerij de Spaarne. 8tad. In de gisterenavond gehouden aandeel houdersvergadering werden balans en witist-reke- nmg goedgekeurd. Ofschoon de buitensporig hooge papierprijzen verschillenoe afdeelingen van het bedrijf ernstig bleken gedrukt te hebben, veroorlooft de netto winst toch een uifkeering van 7 pet. De Z.Eenv. Heer H. A. Th. van Dam werd als commissaris herkozen. Besloten werd tot aankoop der Boskoopsche Handelsdrukkerij te Boskoop. Waar gaan w j haan Schouwburg Jansweg. Het Proces-Begeer. De film van het proces-Begeer, die deze week in den Schouwburg draait, is qua film voor bui tenstanders van weinig beieekenis. Voor ons Haarlemmers echter, die onder den rook van Amsterdam wonen en daar haast even goed als ue meeste Amsterdammers alle hoeken en gaten kennen, is het altijd zeer interessant deze typische Amsterdamsche hoekjes op het doek weer te zien. Je meer omdat de hoofdpersonen van den film algemeen bekende personen zijn. Het meest typische van den film was ongetwijfeld de scène van de toeschouwers in de rechtszaal Daar zat een echte frissche oorspronkelijkheid' in, die in naast alle Hollandsche films gemist wordt. Schilderachtig Japan was zeer mooi, echt leer zaam en pittoresk. Ook het journaal, kiekjes van de ontruiming door de burgerlijke bevolking van een bedreigde stad, was aangrijpend. Het kenmerk van een heer, klucht, in 2 acten was eveneens heel aardig. -j j Bavo-BLoscope. De Zondagsche voorstellingenreeks in St. Bavo belooft weer wat moois. Niet minder dan het beroemde krachtmensch Maciste zal daar z'n ongeëvenaarde toeren vertoonen in de spannende film: „Jvlaciste als de schrik der bandieten" Degenen, die zich de film „Maciste als Alpen jager nog kunnen herinneren en wie zal dat niet? zullen ook thans weer in grooten getale naar St. Bavo optrekken, om dezen geweldigen reus met het goede hart te gaan bewonderen.^De film is niet geheel nieuw, doch dit neemt niet weg, dat ze een uitbundig succes zal blijven ge meten. 1 b Bioscoop-theater De Kroon. „Levenssfrij'd", het spel van de zee, dat deze 'rvAiz "O0^nu®mer op het programma van De Kioon prijkt, is een film-drama van meer dan gewone beteekenis. Vrij bewerkt naar het gedicht „Terje Vigen" van Hendrik Ibsen, ademt het ook in de zware atmosfeer van dezen grooten Noor. Op meesterlijke wijze en scène gezet en met overtuigenden ernst gespeeld, maken deze vier acten een diepen indruk. Meer dan ge woonlijk met filmdrama's het geval is, treffen we ziel aan in „Levensstrijd" en wij voelen de sobere grooineid van den hoofdpersoon van het eerste verschijnen tot het laatste verdwijnen. „Levens- .000' 's episode uit den oorlog die van 1809 1814 tusschen Engeland en Noorwegen werd gevoerd en de voornaamste momenten spe len zich af op de zee. Al het tooneelmatige is vermeden, maar zooveel te duideliiker treft ons daarom de schoonheid der tafereelenen het levens-echte van dit aangrijpend gebeuren. Ya.n het voorafgaande blijspel „Voor en ach ter kunnen we alleen maar zeggen dat het ge lukkig niet na het drama gegeven wordt en dat de grap in zijn geheel niet onschuldig genoeg is om het stuk ook voor jeugdige 'bezoekers aan bevelenswaardig te achten. .Acte E x a m e n e L. O. Gisteren alhier geëxamineerd 8 candidates Ge klaagd de heeren Tj. Servaas, Velsen; M. de Boer, Zaandam; R. H. Bijkerk, Haarlem, A. VOOR DE BELGEN. Be Z.Eerw, Aalmoezenier der Belgen, te idezer stede, verzocht ons het volgende be kend te maken: w®111 aan. den dringenden oproep van Zijne Em. Kardinaal Merci&r te beantwoorden, zul len wjj zoo grootsch mogelijk den öOsten Verjaardag vieren der toewijding van ons dierbaar Vaderland aan het H. Hart van Jezus. Zondag 9 Juni om half 10 plechtige Hoogmis In de Belgische kerk van Haarlem, Sm edestraat 33. Te Bennebroek, in het Klooster der „Ba- mes du Sacré Coeur" om half 4 Pontificaal Dof en Processie door Mgr. Mertene, Abt der Beuedictij nerabdij van Steenbrugge (België). Feestsermoon: door den Z. E H. Aalmoe zenier Huy brechts. Het muziekkorps der Bel gische geïnterneerden van Amsterdam zal de plechtigheid opluisteren. Geen enkele Belg zal aan deze godsdien stige en vaueriandsche betooging ontbreken. Vele onzer Nederiaudsche vrienden zukon daaraan deelnemen. Samen zullen wij den Hemel geweld aan doen om Jezus' zegen, dien wij meer dan ooit noodig hebben, over ons zelven en ons dierbaar vaderland af te smeeken. N. B. Men kan Bennebroek bereiken per spoor of tram. Een speciale tram zal van den Hout (Haar lem) vertrekken om half 3 en zal om '6 uur uit Bennebroek terugkeeren. Wanneer men van de speciale tram ge bruik wil maken, kan men vooruit plaats bewijzen bekomen bij den heer Star, Jans straat 47, op Dinsdag 4 Juni. Zondag 2 Juni zal de Belgische H. Mis om half 10 in St. Bavo Smedestraat 23 ge zongen worden tot lafenis der ziel van Mevr. v. Dieren Bijvoet die in haar leven zooveel voor de Belgische vluchtelingen gedaan heeft Mr. A. R. Baas. Naar wij vernamen wordt in de Maria-Stiehting verpleegd de heer Mr. A. It. Baas, lid van den Haarlemschen Ge meenteraad, die dezer dagen in de Haarlem mermeer bij een sprong over een hek een been brak. NIEUWE ZAAK. Heden waren wij in de gelegenheideen kijkje te nemen in het bekende bloemenmaga zijn „Erica" van den heer Gielen, dat thans verplaatst is van de Zijlstraat naar Groote Houtstraat 35. Hoewel alles nog niet geheel gereed was voor de opening op heden, was de indruk welken wij van den ruimen en keurig inge- richten winkel ontvingen uitstekend. Een schat van bloemen en planten in de grootste verscheidenheid bewees dat de heer Gielen zich blijft toeleggen op èene zoo ruim mogelijker sorteering tegen billijke prijzen. Wij twijfelen er dan ook niet aan of het publiek zal dit op juiste waarde weten te schatten en een overdruk bezoek brengen aan dit eerste klas ingerichte magazijn. Zangwedstrijd. Voor den a.s. zang- wedstrijd van Haarlem's Zanggenot zijn nog aangeboden: door Z. K. II. Prins Hendrik der Nederlanden een zilveren medaille, een idem door do aid. Haarlem van Toonkunst, terwijl de beschermvrouw dor Liedertafel, als prijs een zilveren lauwerkrans ter beschikking stelde. Nederiaudsche vereeniging van Fabriekarbeiders. De ai'deeling Haar lem van voornoemde organisatie heeft er bij de patroons in het chemische wasseherjj-be- driji op aangedrongen, de iconen hunner werk lieden te verhoogen. Mede als gevolg hiervan, zijn thans de toonen dezer aroeiders, werk zaam bij de firma's Haverschmidt en Klajó en Hoing met f 1 tot f 1.50 per week ver hoogd. Gaoutchouiabriek Gebr. Meren». Men schrijft ons: Door de Nederiaudsche Ver eeniging van Fabrieksarbeiders en de R. K. Fabrieksarbeidersbond „St. Willebrordus," is den laatsten tijd herhaaldelijk bij voormelde firma aangedrongen op herziening der loo- nen van haar personeel, hetwelk voor. het overgroote deel bij deze organisaties is aan gesloten. Op de desbetreffende missives van de Hoofdbesturen dezer organisaties werd evenwel geen antwoord ontvangen. Op een herhaald verzoek van de aideelingsbesturen, waarin naar aanleiding van een en ander een onderhoud werd aangevraagd, heeft de firma medegedeeld, een dergelijk onderhoud niet te wenschen. Hieraan werd nog toege voegd, dat in 't vervolg op dergelijke blie ven niet meer gelet zou worden. Burger 1. Stand. Geboren: 30 Mei. z. van O J.. C. H. SnelSanders. 31 Mei. z. van H. J. Philippov. Poelgeest. z. van A. WalkerGreeuw. 1 Juni z. van O. M. de Goede—v. Kessel. z. van J. A. A. VcldhüijsenFrielink. Overleden: 31 Mei M. K. Hoekmeijer— Grave, 43 j., Kampcrlaan. M., 4 j., d. van A. H. v. Wals tij n, Kamperlaan. 1 Juni H. B. v. d. Poel— Roozen, 40 3'., Kam perlaan: HEEMSTEDE. Gisterenmiddag vergaderde de gemeenteraad, onder voorzitterschap van den heer burgemeester. De wijziging in de gasver- ordening werd goedgekeurd, zooals wij die deze weely mededeelden. Een uitvoerig verslag der ver gadering moet biijven liggen tot Maandag. SCHOTEN. Voor het door de Nederland- sche Vereeniging van Gemeentebelangen te Zeist gehouden examens slaagde voor de ge meente-administratie de heer J. de Haan, al hier. Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Mijnheer de Redacteur! Verzoeke beleefd opname van het volgende: Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer P W. Tweehuijzen, voorkomen- do in uw blad van Vrijdag 31 Mei, zou ik gaarne eenige feiten, welke daarin genoemd worden, rechtzetten en daarop een kleine toe lichting willen geven. Dat de vergadering, door het Steuncomité bijeengeroepen Bee. j.l„ ook door den afge vaardigde van den Ned. R.-K. Volksbond is bezocht geweest, moge uit het volgende blijken: In deze vergadering werd door den secreta ris van het Steuncomité mededeeling ge daan, dat er toeslagbons verstrekt zou wor den voor schoenen resp. de maximumprijs van 12, 9 en 4 niet te boven gaande. Door de, aanwezige schoenwinkeliers i» er toen op gewezen, dat voor deze prijzen geen goede 6choehen méér verkrijgbaar zouden zijn, voooral niet voor vrouweusclioenen. Zij gingen zelfs zoover het steuncomité te' bewe gen alsnog verandering in de prijzen te bren gen. Boor den secretaris werd den winkeliers toen duidelijk gemaakt, dat het een bepaling van den Minister was, dat vanwege de win keliers natuurlijk een aotie gevoerd kon wor den om deze nearagen te verhoogen, maar dat het Steuncomité van Haarlem, de winkeliers allén ontboden had om te vragen of zij ge neigd waren tegen de te stellen voorwaarden de schenen voor deze prijzen te verkoopen. Met nadruk werd er toen op gewezen dat de mansschoenen, werkschoenen, de vrouwen schoenen pantoffels of handschoenen moesten zijn. Misschien is toen door een der aanwezige afgevaardigden van de vakvereenigingen ge zegd dat dit soort schoenen voor die prijzen Dog wel verkrijgbaar zouden zijn, dat zij zich evenwel met hand en tand verzet hebben do bodragen hooger te stellen tegen het belang van de arbeiders in, is niet juist. De vrees al leen, dat de winkeliers (wanneer de schoenen tot eiken prijs verkocht mochten worden) met een opgejaagden winst zouden gaan strij ken, was aanleiding van enkelen de meening uit te spreken waarom de maximumprijs was aangehouden. Daar nu evenwel de eenk eidssoho en en zijn ingevoerd, is dit bezwaar grootendeels ver vallen. Misschien is de heer Tweehuijzen niet ep de hoogte, van de voorstellen welke door de permanente Commissie te Utrecht geregeld aan den Minister worden voorgedragen. "Was hij dit wel dan had hij kunneh weten dat van het begin af aan steeds in de nu gevolgden richting is geadviseerd. Dat natuurlijk pro testen «van andere zijden ook hun invloed hebben doen gelden is zeker. (Door ons bu reau is ook geregeld in dezelfde richting ge werkt). De Minister zal, voor deze zaak geregeld is, toch ook wel eens zijn licht opgestoken heb ben hü deskundigen, al zijn het dan mis schien niet de schoenwinkelier» van Haar lem geweest. J. C. Seer. Bur. v. Crisisaangelegenh. AMERIKAANSCHE VERSTERKINGEN. LONDEN. Volgens bericht uit Washington worden in Juni 280000 man onder de wapenen geroepen. GARENS EN KLEED1NGVOORZIENING. De inbezitneming van garens in verschil lende fabrieken houdt, naar het Bur. voor Mededeelingen i.z. voedselvoorziening mede deelt, verband met de plannen, om, voor zoo verre de beschikbare grondstoffen dit zullen toelaten, te voorzien in de behoefte van onder- kleeding tegen matige prijzen. Het is daarom noodzakelijk gebleken maaregelen te treffen, opdat de garens, die er nog zijn. niet worden gebruikt voor goederen, waaraan niet in de eerste plaats behoefte bestaat. Intusschen mogen de reea's gesterkte kettinggarens wor den opgebruikt. Evenzoo ia reeds de inbezitne ming hier en daar opgeheven, wanneer bleek, dat slechts kleine partijen aanwezig waren, of wel noodzakelijke artikelen werden gefabri ceerd of wel nu reeds kon worden uitgemaakt, dat de garens niet geschikt waren voor cfe ver vaardiging van onderkleeding. Er wordt derhalve naar gestreefd de fabrie ken zoo min mogelijk hinder te bezorgen, en men hoopt ook spoedig gereed te zijn met een definitieve regeling. Voorop staat echter het groote belang a'er voorziening met onderklee ding. Intusschen wm"'- reeds nu en Jan aan ver schillende plaatselijke steuncomité's en gemeen ten door het Kon. Nat. Steuncomité partijen katoen en andere manufacturen toegewezen, die door het Rijks Manufscturenbureau in be slag ziin genomen. De behoefte aan onderklee ding doet zich reeds a'ermate gelden, dat het niet wenschelijk wordt geoordeeld met de ver strekking te wachten, tot dat wellicht zoo groote voorraden ter beschikking zijn, a'at een algemeene distributie zou kunnen plaats vinden. Amsterdamsche Beurs (opgegeven door DE SPAARNE-BANK) van t Juni '18 4i<2 Nederland 95 93 7/s 4 o/0 idem 89 3 o/0 Idem 68 8i4 2i<2 0/0 Idem 58 8,4 Car <5 Foundry. 70 1/ie 71 lfc Hide Leather 51 1)4 51 1<2 Smelting Refining 71 70 l/8 Anaconda Copper 125 i%6 126 Steel, gew. 85 6,8 85 84 Gen. Cigar 33 I/a 38 3,4 Vorstenlanden gew. 110 110 1/8 Idem W instaand. 70 70 Pittsburgh Coal 44 34 45 Gee. holl. Petrol. 185 l|4 190 Kon. Petroleum 517 h2 522 Orion 781)4 81 Amsterdam Rubber 153 156 Nederl. Rubber 931)2 94 Holl. Amerik. Lijn 366 i'2 367 Idem Gem Eigend. 342 1'2 342 Holl. Stoomboot 190 i'a 192 Kon. Paketvaart 238 l'a 239 Scheepvaart Unie 239 i'2 240 160 Holl. Lloyd 160 ij» Stoomv.M. Noordz. 207 Marine gew. 28 8n e 32% Marine pref. 97 I4 105 84 Besoeki Fabak 153 84 154 Deli Batavia 435 405*) Rott.-Deli 202 202 Krapoh 109 108 Maxwell aand. 20 20 Idem inc. Bds 27 7)8 28 Peru gew. 6 1'2 Peru pref. 26 l's Erie* gew. 18 6)8 •18 l's Denver gew. 7 1/16 714 Missouri K. T. 6 7)8 6 16ju Mexican 2e 8 8 Union Pacific 119 l)» 120 ex-dividend. Omrekeningskoersen van Wissels op Nederland in vreemde valuta. AMSTERDAM, 31 Moi 1918 London. 9.55 Berlin-Hamb.39.15 Parijs 35.20 Zwitserland 49.60 Weenen 24.20 Stockholm 62.20 Kopenhagen 67.75 Christiania Niet officieel; New-York Week van 2 Juni tot 8 Juni Leerstof: Op te zeggen bij den Priester: le leerjaar KI. Katech. voor Comm. Acte van Liefde Acte van Hoop 2e en 3e leerjaar Kleine Katechismus Van vraag 35 tot en met 40 alsm. Acte van Liefde Van vraag 31 tot en met 34 alsm. Acte van Hoop 4e, 5e, 6e en 7e leerjaar Groote Kafechismus Van vraag 291 tot en met 293 alsm. Acte van Liefde Van vraag 280 tot en met 289 alsm. Acte van Hoop Voor het 6e en 7e leerjaar zijn de kleine letters ook leerstof. KATHEDRALE KERK ST. BAVO. ZONDAG, Hoogfeest van Aanbidding. De H.H. Missen om 6, 8 en 9 uur en om half 11 de plechtige Hoogmis. Vanmiddag om 1 uur komen de kinderen der Edelwacht in de kerk ter gezamenlijke aanbidding. Half 3 Rozen hoedje en luide aanbidding en 's avonds te 7 uur Pontificaal Lof met preek door den ZeerEenv. heer pastoor 'Willenborg, processie en Lofzang Te Deum. MAANDAG, 's avonds 7 uur Lof met Ro- nzenhoedje. 1 TJONDERDAG, van 6half 8 gelegenheid om te biechten. VRIJDAG, le Vijjdag der maand. Feest van het Allerheiligst Hart. Dag van aanbid ding. De le H. Mis om 7 uur. Verder om hall 8, 8 uur en 9 uur. Om 8 uur gezongen H. Mis in de SacramentskapelNa deze H. Mis acte van eereboete. Het TI. Sacrament blijft ter aanbidding uitgesteld tot 11 uur. 's middags van 3—4 uur, kwart over 3 luide aanbidding. j t ZATERDAG, 7 uur Rozenhoedje in de Maria-kapel. Voortaan zal er ook in de week' gelegen heid zijn om 's morgens de fietsen in bewa ring te geveïi. Ook Zaterdags, gedurende het biechthooren. Parochiekerk van den H. Joseph. ZONDAG. Heden half 2 uur oefening van de Edelwacht; 7 uur Lof met gebeden en preek over de veelvuldige H. Communie. DINSDAG half 8 generale H. Communie voor de leden van de Edelwacht. Te 10 uur „Veni Creator" en plechtige Huwelijksmis. Te 7 uur Congregatie. DONDERDAG, van 68 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG, Feestdag van het Goddelijk Hart. De H.H. Missen te 6, 7, 8 en half 10 uur. a 's Avonds half 8 plechtig Lof met feest- preek*. ZATERDAG, Te half 8 H. Üie voor de bekeering der zondaren in de kapel van het Miraculeus Mariabeeld. Na den middag van 4 uur tot half 10 ge legenheid om te biechten. Te half 8 Lof met gebeden voor den vrede. Parochiekerk van den H. Antonius v. Padua ZONDAG, heden de H.H. Missen om 5, kwart voor 7, 8 u<ur Kindermis, 9 uur en half 11 plechtige Hoogmis. Iu alle H.H. Mis sen scbaalcollecte voor onze St. Antonius- school. Vanavond om 7 uur plechtig Lof, predikatie en Processie. DINSDAG, 8e der negen Dinsdagen, die het feest van St. Antonius onmiddellijk voor afgaan. Om 7 uur uitstelling van het Aller heiligste. Om 8 uur gezongen H. Mis. 's Av. om half 8 Lof en gebeden der Broederschap van den H. Antonius. De op de lijst te plaat sen intenties moeten voluit onderteekend zijn, WOENSDAG, ,om half 8 plechtig Lof en opening der negendaagsche oefening1 ter eere van den H. Antonius. Gedurende deze negen dagen eiken avond Lof met predikatie. De predikaties worden gehouden door den Wel- Eerw. Pater Viraidus Koops uit ons kloos ter te Woerden. DONDERDAG, vanavond om half 8 Lof met predikatie. Van half 7 tot aan het einde van het Lof gelegenheid om te biechten. VRIJDAG, 1ste Vrijdag van de maand, tevens het feest van het H. Hart van Jesus. Om 8 uur gezongen H. Mis, 'savond3 om half 8 Lof met predikatie. Na alle H.H. Missen en na het Lof generale absolutie voor de leden der Derde Orde. ZATERDAG, om half 8 Lof. Aansl. Zondag collecte voor de schulddel ging dezer kerk. 's Avonds om 7 uur Lof met predikatie. Gedurende de negcndaagscho oefening worden eiken avond onder het Lof de gebeden der Novene ter eere van St. An tonius gedaan. Kerk van het Allerheiligste Hart. ZONDAG, 1ste Zondag van de maand, volle aflaat voor de leden der Eerherst. Commu nie. Te 7 en 9 uur de stille H.H. Missen, le half 11 de Hoogmis, te half 1 Catechismus, te 4 uur Lof, predikatie en Acte vau Eerher stel. DINSDAG, 8ste der negen Dinsdagen ter eere van den H. Antonius, te verdienen volle aflaat, te half 8 gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius. Het H. Sacrament blijft ter aanbidding uitgesteld tot half 10. '8 Avonds half 8 Lof met oefeningen der No vene. Van half 8 tot 9 uur gelegenheid tot het verkrijgen van Katholieke lectuur. DONDERDAG, van 69 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG, laatste der 9 Vrijdagen. Feest dag van het Allerheiligst Hart, titeifeest de zer kerk, te verdienen volle aflaat, het H. Sacrament blijft ter aanbidding uitgesteld van 's morgens 7 uur tot half 10, te half 8 gezon gen IT. Mis ter eere van het H. Hart, na de II.H. Missen generale absolutie voor de leden der Derde Orde. 's Avonds half 8 plechtig Lof en oefeningen ter eere van het H. Hart. ZATERDAG, 's avonds van 5half 10 ge legenheid orn te biechten, parochie O. L. Vrouw v. d. H. Rozenkrans. (Spaarne). ZONDAG, de H.H. Missen zijn te half 6, 7 en 9 uur; te half 11 de Hoogmis. Te 12 uur Catechismus voor de meisjes, te 1 uur voor de jongens, 's Avonds 7 uur Lof en Ro zenhoedje. MAANDAG. Des avonds half 8 Lof ter eere van de H. Maagd. DINSDAG. Te 10 uur gezongen Hnwelijk6- Mis. WOENSDAG. Des avonds half 8 Lof ter eere van den H. Joseph. VRIJDAG. Feest van het Allerh. Hart van Jesus. Te 8 uur gezongen H. Mis van eerher stel. Des avonds half 9 Lof en preek. ZATERDAG, 's namiddags va\ 4 uur tot half 10 gelegenheid tot biechten. Aartsbroederschap van de H. Familie. ZONDAG. Peestvergadering ter eere van het H. Sacrament, voor ieder toegankelijk. Volgorde: 1. Veni Creator. 2. Lied blz. 112. 3. Predikatie met gebed voor de veelvuldige H. Communie. 4. Te Deum. 5. Magnificat. 6 Ave Verum. 7. Lied blz. 101, 3 strophen. DONDERDAG, Sf, Bonifaeius, patroon der- He Sectie. VRIJDAG. H. Hart, patroon der 24e setrfie te verdienen een volle aflaat voor alle leien. De leden der 9de, 10de en 11e sectie worden verzocht Zonodag 2 Juni deel fe nemen aan de procssie in St. Bavo. De vergaderi'K' writ iedere*» ?.o be houden te half 5 in de parochiekerk aan het Spaarne. Vóór„de vergadering bestaat wr gelegenheid zich op te geven als lui .er H. Familie en van „Voor Eer c 1.- Parochiekerk Ft. Elisabeth en Barbara. ZONDAG, de H.H. Missen te 5. kwart over 7, 9 uur en te half 11 de Hoogmis. Te 12 en 1 uur Catechismus. Te half 7 uur Lof en predikatie. MAANDAG, te kwart over 8 en 9 uur de H.II. Missen voor de overleden familie en tot intentie dergenen, die in de bus voor de Geloovige Zielen geofferd hebban. DINSDAG, 's avonds half 8 het Lof. WOENSDAG, voor den eersten Vrijdag. DONDERDAG, 9 uur H. Mis voor de le den der Aartsbroederschap van O.LVr. AUd. Bijstand. Van 6—8 uur gelegenheid om te biechten. Te half 8 Lof. VRIJDAG, 1ste Vrijdag der maand, te vens Feestdag van het Allerh. Hark Te 9 uur gezongen H. Mis; 'savonds te half 8 Lof en predikatie. ZATERDAG, Gelegenheid tot biech ten van half 8half 10 voor kinderen en ouderen, van 45 voor kinderen, van 5half 10 voor ouderen. SI Jan, Amsterdainstraat. ZONDAG om 7 #ur en half 9 de stille H.H. Missen; te half 11 de Hoogmis. Te 1 uur de Catechismus voor de 'meisjes, te 2 uur Catechismus voor de jongens; te 7 uur Lof met predikatie. DINSDAG-avond half 8 Lof ter eere vau ten H. Antonius. DONDERDAG, half 10 H. Mis op het kerk hof; van 6 uur af gelegenheid om te biech ten. Te half 8 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. VRIJDAG, te 7 uur gezongen II. Mis ter eere van het H. Hart van Jezu3 tot be- keering der Zondaren. Te half 8 Lof ter eere van het Allerh. Hart van Jezus met acte van t oewij ling. VRIJDAG!, namiddags van half 5haif 6 gelegeniiexd om te biechten voor de kin deren. ZATERDAG, 's namiddags van 4half 10 gelegenheid om te biechten. Gedurende deze week de Catechismus als gewoonte. De H.H. Missen om 7, half 8 en 9 uur. Woensdag en Vrijdagmorgen wordt de kerk om 6 uur geopend en kwart over 6 en half 7 de H. Communie uitgereikt. A.e. Zondag vóór de Hoogmis installa tie van den Pastoor. HEEMSTEDE. 'ZONDAG, jaarlijksch Aanbiddingsfeest. Da H.H. Missen te 7 uur en half 9; 10 uur de Hoogmis; half 3 openbare Aanbidding; 7 uur plechtig Lof met feestpredikatie en processie. DONDERDAG, half 8 gezongen H. Mis! ter eere van het H. Sacrament des Altaars. Half 8 Lof. VRIJDAG, feestdag van het Allerh. Hart van Jezus8 uur gezongen H. Mis's av. half 8 Lof en Predikatie. OVERVEEN. ZONDAG, de H.H. Missen te 7 uur en te half 9, de Hoogmis te 10 uur. 's Namid dags te 3 uur de Vespers en des avonds te 7 uur Lof en predikatie. Dagelijks te half 8 Lof. VRIJDAG, te half 9 gezongen H. Mis mes Acte van Eereboete, des avonds te half 8 Lof met predikatie ter eere van het H. Hart ZATERDAG, 's avonds te half 8 Lof. BLOEMENPAAR. ZONDAG, le Zondag van de maand. De H.H. Missen om 7 en 9 uur en half 11 de Hoogmis, 's Avonds half 8 Lof met preokj en oefening van den vierden dag der No vene ter eere van het Godd. Hart. MAANDAG, 5de dag der Novene, 's Av. half 8 Lof met oe'fening der Novene tereera van het Godd. Hart. DINSDAG, Cde dag der Novene, 's Av. half 8 Lof met oefening der Novene ter eera van het Godd. Hart. WOENSDAG, algemeene H. Communie der, kinderen; 7e dag der Novene; 's avonds half 8 Lof met oefening der Novene ter eera van het Godd. Hart. DONDERDAG, algemeene II. Communie der kinderen; 8ste dag der Novene; 's av, half 8 Lof met oefening der Novene. Gele genheid otn to biechten van 6 tot na haf Lof. VRIJDAG, sluiting van de Novene, alge.- Vorige koers Eerste koers Iweede koerc •ÉMS (AUTEURSRECHT VOORBEHOUDEN)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1918 | | pagina 2