.Sïïcr, s- marktnieuws Scheeie Vogels Kieskring Den Helder. Mr. J. B. BOMANS Advertentiën. KIEZERS, denkt op Woensdag 3 Juli om no. één van de derde lifst: RECHTSJZAKEN Schagcheistraat No. 36, Schagcheistraat No. 36. L UIT DE ZAANSTREEK Amsterdamsche Beurs (opgegeven door DE SPAARNE-BANK) 92 93 18/ij 87 59 72 Kg 72 72% 53 Sis 53 7i8 53 70 718 71 71% 124 8,4 127% 128 7)18 901)4 88 7's 89 381/a 38 38 18,18 111 V» 111 111 75 75 75 45 l/8 45 45 192 195 194 533 Ks 542 542 80i»a 81 81 159 158 157 99 Kg 100 101 3741(9 376* 370% 350 344% 349 196 192 198% 246 240 246% 2468,4 247% 247 162% 162 161 196 193 194% 31% 31 30 »(8 104 7)8 104 103 157% 158 158 420 420 422 Hg 204 205 205 109 108 109 20M/ifl 20% 20% 28% 28% 29% 6% 6%« 27 - 27% 19 18% 18% 8 8)16 8 7 7 8)18 7 6 7jg 8% 8% 110% 119 117% Omrekeningskoersen van Wissels op Nederl in vreemde valuta. tvüej. R* RE GROOT, SBHS Vit «en vergriijkinjr dozer cijfers blijkt, dat Gedeputeerde Staten den arbeid ram den burge meester voor deao gemeente lager, oüe van den secretaris gelijk en die van den ontvanger hooger hebben gesteld dan de leden van den Baad hebben gedaan. Volgens deze regeling zullen op heden genie ten de burgemeester 4100, de aeoretaris f 8500 en de gemeenteontvanger 2800. HAARLEMMERMEER. OnderwijsHei aan tal leerlingen der openbare scholen in deze ge- meeniebedraagt 1273; dat der bijzondere Profes tantsche scholen 770 en dat der Roomsch-Katho lieke scholen 472. In deze gemeente genieten derhalve 1273 kin deren openbaar en 1242 kinderen bijzonder on derwijs. HAARLEMMEBLIEDE. Klachten -over de ievenamiddelenvoorziening Tn de plaatselijke bladen lezen wij de volgen* kLcti.en die door de redacties van die bladen zijn ontvangen. Onder de bewoners van 't stadskwartier fcëerscht een bittere stemnrngi over de wijze waarop de verstrekking van 'levensmiddelen door 't distributiebedrijf te Halfweg plaats heeft. Er wordt o.a. geklaagd over de zeer slechte aardappelen, die de bewoners van dit kwartier te eten krijgen, goedkoope kaas is eenmaal verstrekt, doch in zoo geringe hoe veelheid, dat de meeste bewoners hiervan ni ts konden bekomen, met de peulvruchten gaal 't ook zeer slecht, boter- en vetvoorziening laten veel te wenschcn over. Ook voor de ver strekking van klompen en sajet komt slechts een zeer klein gedeelte in aanmerking, om dat de grens van 't inkomen zoo laag is ge steld, hoewel de grens van 't inkomen voor de verkrijging van goedkoope schoenen op aandrang van de bewoners van dit deel der gemeente op f 1700 was genomen. Bij dit alles komt dan nog de grief, dat de gemeenteraad in een onlangs gehouden ver gadering, na ampele bespreking met alge- meene stemmen afwijzend beschikte op een adres van den Haarlemschen Bestuurders- bond inzake den gasprijs. Men had n.l. in een adres en in een conferentie met de autoritei ten verzocht aan de bewoners van 't stads gedeelte e\ enals te Haarlem, waarvan Haarlemmerliede het gas betrekt, geschiedt een toeslag op den gasprijs te mogen ont vangen, overeenkomstig de geldende rege ling te Haarlem, daar 't Voor de inwoners veel te bezwarend is, den vollen prijs van 19 oent per kub. M. te betalen. Op verzoek van vele leden van organisa ties, bij den Haarlemschen Bestuurdersbond aangesloten, zal dit lichaam een vergadering beleggen voor de bewoners, om te trachten te komen tot de vorming van een levensmid delen-commissie die zich tot taak zal moeien stellen, controle uit te oefenen op de distri butie-artikelen en zal trachten in overleg met de autoriteiten te tredefi en daardoor even- tueele fouten en moeilijkheden uit den weg te ruimen. Tot deze vergadering, waarvoor de heer Nagtzaam zich inmiddels bereid verklaarde het woord te voeren, zullen ook de autoritei ten worden uitgenoodigd. Wij hebben ons mot deze klachten gewend tot den burgemeester van Haarlemmerliede p.a., die zoo bereidwillig was den directeur van het levensmiddelenbureau te ontbieden. Punt voor punt is toen behandeld, zoodat wij tot- de volgende antwoorden kwamen. Slechte aardappelen. De aardappelen worde» Üoor de regeering geleverd en de gemeente bezit niet de macht de kwaliteit er van te verbeteren. Echter hebben de bewoners van deze gemeente gedurende den geheelen winter Eoede kleiaardappelen ontvangen, terwijl men feich in de meeste andere gemeenten moest (behelpen met de minder, eetbare veenaardap- pelen. Toen de klei-aardappelen echter op Waren, was de regeering van meening dat Haarlemmerliede nu ook maar eens aan de veenaardappelen moest. Kaas. Deze is in onvoldoende hoeveelheid Van de regeering ontvangen. Bij de regieering Is aangedrongen op meer toevoer. Toen plotse ling het verminderd broodrantsoen in .wer king trad, moest dit met kaas worden aangc-, jvuld, doch deze wa3 er niet voldoende, en aan bet verzoek tot de mcergegoeden gericht om ideze niet te gebruiken, werd slechts gedeelte lijk voldaan. Thans is de tweede bezending kaas aangekomen, die nog deze week zal [worden gedistribueerd. Per persoon échter een half ons. De eerste zending woog 307 K.G. ?n deze tweede 504 K.G. Peulvruchten. Do reg. heeft hst volle rantsoen gegeven en de gemeente heeft alles gedistribueerd. Er Is niets meer. HAARLEMMERMEER. Plukgelden. De se cretaris der afd. Haarlemmermeer van de L. T. B. deelt mede, dat de af de aling het adres inzake afschaffing van pluk-, strijk- en ver- hooggelden aan het polderbestuur van Haar lemmermeer had gezonden. Thans werd door het bestuur een schrijven ontvangen, dat het iDollege van Dijkgraaf en Heemraden, naar aanleiding van het adres, besloten had de plukgelden bij volgende, .verhuringen af te goliaffen. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWiOU 'DE. Ondertrouwd: J. G. Stokman en Th. A. Mesman W. Yelterop en J. G. van Galen. HOOFDDORP. In verband met de opnieuw uitgeschreven gemeenteraadsverkiezing in dis trict II heeft het bestuur der R. K. kies vereeniging besloten ook thans weder met een eigeu candidaat ,uit te komen. Aan het bestuur van de Liberale kiesvereeniging is pen verzoek gericht, om de te stellen candi daat der R. K. kiesvereeniging niet te willen bestrijden. Met het oog op de kosten en moeiten aan een verkiezing verbonden, en de geringe tijdsverloop welke het tijdstip vóóraf rat waarbij de ge.koele Raad moet aftreden, het te hopen dat dit alleszins billijk en recht vaardig verzoek niet wordt afgewezen. HILLEGOM. Onze lighal. Onze lighaf der IF. B. O. achter het St. Joseph-gestioht en door de Eerw, Zusters bediend staat ook buiten pnze gemeente zeer gunstig aangeschreven, (Gisteren kwamen weder 2 doktoren uit Dord recht haar bezichtigen. Zij' werden door den Beer. der Hillegomsche T. B. O. den heer J. H. A. Voor en rondgeleid. De geneesheeren Betuigden hun groote tevredenheid over de Inrichting. Zij waren naar hier gekomen omdat je Dordt nog een lighal moet worden gebouwd. P.m. hun ernst was met de beoordeeling v J ?el hieruit, dat ze de teekeningien yan het gebouw hebben opgevraagd. DENNEBROEK. Geslaagd is voor het exa- £vTanus v«n hier. exam n 2EE. Voor het vissoherij- 1 -0den als stuurman op stoomzee- visschersvaartuigen: IS. 'WJjker, A. Prins, A. Blok, A. Wfjker en E. Sloot, allen van hier. NTEUW-VENNEP. Dinsdagavond! kwamen hier in café y. A. Duivenvoorde een 25-tal land bouwers bijeen om te luisteren naar een opwek kend woord van den heer Kuiter, propagan dist v. d. K. S. A. te Leiden. Spreker betoogde de noodzakelijkheid v. organisatie en wel specifiek R.-K. organisatie voor de landbou wers. Na deze rede gaven alle aanwezigen zich op als lid van den L. T. B. Statuten werd goed gekeurd en als bestuursleden werden gekozen de heeren: J. de Jong, voorzitter; P. v. Haneren Pm., secretaris; O. Suidgeest, pen ningmeester; J. Blom en A. Suidgeest com missarissen. NOORDSÖHARWOUDÈ. Burg. Stand. Ge boren: z. van D. Blom en E Stam. d. van W. Jongejan en A. Kool. d. van O. Komen en A. Sijm. Ondertrouwd: D. Zijp en P. Bruin. P. Bruin en M. E van Dael. l'J. Kaan en A. Swager. J. Keppel en D. Dekker. SCHAGEN. De Naaml. Vennootschap Tram Scha genWieringen hield te Sabagon hare ge wone jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den Secr.-boekhouder, den heer O. Haringbui zen, Wieringerwaard, bleek, dat 1917 alleszins gunstig genoemd kan worden. Vervoerd werden- 78.504 reizigèrs. waarvan ontvangen werd 18005.58; het goederenvervoer bracht 6428.80% op. Totaal werd ontvangen 26.427.55%. De exploitatiekoeten bedroegen 20.826.96/4. Bü de doorbraak op 14 Januari in 1916, leed de lijn groote schade. Uit de cijfers bleek, dat de herstelling daarvan 89.167.08% had gevorderd. Tot lid van het bestuur werd gekozen de heer K. Breebaart Ja.. Winkel. Het onderzoek der rekening werd opgedragen aan de heeren O. Wijdenea Spaans, Anna-Paulowna, J. A. Kaan, Wieringerwaard en R. Kaan. Wieringerwaard. SCHAGEN. Getrouwd: O. Koning en J. H. Bosch. SCHAGEN. Verloren een "ouden dasspeld. UITGEEST. Herstemming. Bij de gehouden herstemming voor één lid van den Gemeen teraad zijn uitgebracht 132 stemmen op den heer Jb. Visser, 192 op A. L. Starreveld eil 3 stemmen van onwaarde. Aldns gekozen de heer A. L. Starreveld, candidaat der R.K. Kiesvereeniging. VELSEN. Burgerlijke Stand. Geboren: d. vaji N. Hoogenboom—de Jong. d. van W. SimitBlok. z. van J. BalKorf. z. van G. E. D. LangbroekBaak. d. van G. Beekmanvan Essen. z. van G. Tim merOtte. z. van M. ZandvoortMeijer. d. van R. Rink—-Wijker. d. van S. de LangePrins. z. van D. Inpijn—de Waard. z. van A. van OsVisser. d. van W. J. MelkerGerrits. d. van G. F. Westerman —Stol. Overleden: J. Simit, 4 jaar, d. van L. Smit e» H. Hagen. A. H. de Graaff, 82 jaar. „IJm. Crt." VELSEN. Op de hondententoonstelüng welke Zondag j.l. werd gehouden te 's-Graven- hage behaalde onze plaatsgenoot de heer G. Lobman de navolgende prijzen. Freija St. Bernard. 2 le prijzen, 3 speciale prijzen voor de beste kortharige teef. Herold St. Bernard. 2 le prijzen, 2 speciale prijzen voor de beste langharige reu. Judith St. Bernard (kwam voor het eerst uit) le prij's jeugdklasse, 2 2e prijzenrilmite klasse, 1 3e prijs in de open kiasse, ralveren beker voor de beste hangharige teef. Frits, (Duitsche Dog-) 3 1® prijzen, 1 spe ciale prijs voor de beste Duitsche Dog, waar van het aantal mededingers 17 was. VELSEN. Wegens diefstal van boter is oen beambte der Holl. Spoor alhier, geschorst. Proces-verbaal is opgemaakt. VELSEN. Staking. Opnieuw is een staking uitgebroken bij den bouw der 115 woningen op Wiikeroog voor de Woningbouwvereeniging Velsen. Omtrent de oorzaak deelde men ons het volgende mede: De opzichter heeft zijn thuis te Velseroord op het terrein, waar dezelfde aannemers voor de zelfde vereeniging 71 woningen bouwen. Nu wil de hij dat de arbeiders des middags anderhalf uur schafttijd zouden nemen, opdat hij behoorlijk kon eten. De arbeiders hadden daar geen zin in, want dan moesten zij 's avonds een half uur langer werken. Daarop is een staking uitgebroken, omdat de aannemers den eisch van den opzichter steunen. Nu de weiklieden niet toegeven, is hun ontslag aangezegd. VELSEN. C. J. Meijer f. Na een korte onge steldheid is te Haarlem in het Diaconessenhuis overleden de heer C. J. Meijer, opzichter bij het bedrijf Openbare Werken alhier. De heer Meijer is hier ongeveer 8 jaar werkzaam geweest en had tijdens de vacature van eenige jaren de leiding van Openbare Werken, waarvoor hij nog onlangs een gratificatie van den Raad ontving. Dinsdag had de teraardebestelling plaats op de Algemeene Begraafplaats te Haarlem. Daarbij waren aanwezig wethouder T. P. Vermeulen, de directeur van Openbare Werken, Sr. H. F. de Jong, de hoofdopzichter, de heer A. F. Kraan, de opzichters Raadman, Zandvoort en Hooi weg en de tijdelijke directeur van den Reinigings- en Ontsmettingsdienst, de heer J. Th. Verzijlberg. De begrafenis geschiedde in allen eenvoud. Ér werd niet gesproken. VELSEN. Burg. Stand. Geborenz. van J. E. Servaas-Servaasz. van M. Wijker-Gravenkamp, d. van T. Hibma-Jouwersma; z. van P. Looks- Maks; z. van M. Verheij-Breggemand. van C. Haver-van Aalst; d. *van de Jong-van den Berg. Ondertrouwd: D. Blaauboer en H Hopman; A. Docter en C. Bienefelt; A. Lang broek en O. Blom. Getrouwd: C. de Boer en C. L Hutjes; J. Schipper en M. den Broeder; J. Muntendam en M. J. Krurten. Overleden: A. van Vuren, 9 d., z. v. A. v. Vuren en A. Mars G. M. A. Smit, 11 j., d. van H. Smit en C. HuijpeB. Klein, 71 j., wed. van N. Heunsma; M. Bijl, 6 d., d. van P. Bijl en J. Oüjrhook. „IJm. Ct.'' VOORHQUT. Geldig verklaarde bons. [Voor het tijdvak van Zaterdag 8 Juni tot en' biet Donderdag 18 Juni zijn geldig verklaard de navolgende bons: Bon no. 100a. voor 1/2 ons rijst; bon no. lb voor V» ons gort; 2b voor 1 ons vet. Bon no. 89a en 96a respectieve lijk voor V» ons en 1 ons bruine lboonen; bon no. 8b voor 2 ons groene erwten; bon '4b voor 2 K.G. klei- en 1 K.G. xantdaardappe- len; bon no. 6b voor 1 ons visck (schol) bij A. O. van der Zijden. Indien vleesch voorra dig is voor rieken en zwakken zal dit (wor den afgegeven op een bon voorzien van het gemeenteetempel. Voor het tijdvak ran 1 to|t 15 Juni is geldig verklaard bon no. 2a der 1 brandetoffenkoart ypor een halve eenheid eierkolen. Harde turf wordt voorloopt niet afgegeven. VOORHOUT. In den afgeloopen nacht rijn bij D. v. R. alhier in de kom ran het dorp een zevental kippen gestolen en ten nadeele van T. v. d. P. een partij hooi. WARMOND. Gisternacht is ingebroken in de schnit-woonbui-zen van de heeren Blan ken, v. d. Burg, Matthics en v. d. Burg uit Den Haag. Alles wat meeneembaar was is weggekaapt, en per schuit vervoerd, waarbij het huis »Meerool« totaal niets gelaten is. De heele Inventarissen als meubels, bedido goed en keukengerei, alsook de tnigages van de zeiljachten, die afgesneden was. De daders van Leiden afkomstig, rijn. reeds opgespoord en in vexaekm-de bewaring1 ge steld. WARMOND. Gras veilingen. De gewone jaarlijksche grasveilingen ten overstaan van notaris Frijlinck te Warmond,indenKogjes- of Tuinderpolder, den Lak er- en den Kooipol- der onder deze gemeente, gaven prijzen v!an nog f 40 A f per bunder hooger dan vorig jaa*-r Noor vóórsnede werd betaald f 225f 275; voor nasnede van f 160180 per bunder. Prijzen die drie tot viermaal zoo hoog rijn als de hoogste prijzen in normale jaren. IJMUIDEN. Een record-besomming. De sleepboot „Crescendo" ujj Scheveningen liep gis teren alhier met een lading visch binnen, welke bij verkoop in de hallen aldaar niet minder dan ruim 9200 gulden opleverde. Nog nimmer is het voorgekomen, dat door een sleepboot-trawler in één reis zulk een hooge besomming werd bereikt. IJMUIDEN, Toen Woensdag een jongeman en een ™ei3Je 111 een rijwielmagazijn te Utrecht twee fietsen kwamen boopen, kreeg dé handelaar argwaan, rüj waarschuwde de politie, die den jongeman arresteerde. Deze de 21-jarige kan toorbediende A J. L. uit IJmuiden bekende al spoedig, dat het ..geld, dat hij bij zich had, afkomstig was vanmisdrijf. Hij had een cheque, ter waaide van f 5420.80, die in eigendom toe behoorde aan den assuradeur Bosma te IJmui den, zich toegeeigend en bij de Haarlemsche Bankvereemgmg te iJnipideQ yerzilverd. Na het misdrijf is hij met zijn meisje, de 18- jarige fabrieksarbeidster W. uit Zaandam, op reis gegaan. Ruim f 200 van het geld is opge maakt. O.a. had de jongeman een nieuw cos- tuum gekocht. Ook was ia een hotel overnacht. Het meisje is door de politie gearresteerd in een magazijn aan de Catharijnebrug, waar zij een nieuw mantelpak kocht. Beide jongelieden zijn voorloopig in bewaring gesteld, om naar IJmuiden overgebracht te worden. ZANDVOORT. Door de agenten van politie S. Burry en EL Leenen is aangehouden W. v'8''* Bennekom, wonende te Amsterdam', verdacht van diefstal van een handkoffer en gebracht nZ'ÏStS?8*'1' uen het houden van collecten «Hingen van weldadigheid, elders ge- ■7a'vnveovf 1 Juni 611 1 September a.s. li Aangekomen vreemdelingen. L Cohen, Amsterdam, van Kienobergenstraat 9, 6 pers. H. Polak, idem, Zeestraat 46, 4 pers. G. J. Brand. Utrecht, idem 15, 6 pers. G. Sneyer, Amsterdam, Gr. Krocht 25, 6 pers. H. Hommer, Haarlem, Boulevard Bar- naarfc, 8 pers. SL v..d. Kioft, Slotordijk, Hooge- vrog) 76, 8 pers. j. Vos, -Ojustordam, ideim, 4 pers. S. Levisson, idoni, Heemskerkstraat 6, 1 pers. Fam. Waterloo idem, Piet Heinstraat 57, 6 per. O. Haweler, idem, Zuidbuurt 19, 8 pers. S. H. J. Br andt, Tilburg!, villa liHouzin, 8 per3. J. Wouters, idem, idem, 6 pers. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen. M. Carre, Watergraafsmeer, 4 pers. M. van Genderingen, Amsterdam, Hoogeweg 28, 4 pers. v. d. Velde, idem, Pension Keur, 2 per». L. D. Oosterveld, idem, Mausstraat 9, 7 pers. J. Hbfmans, idem, Parad ijsweg 18, 4 pers. A. A. Sengers, idem, Kerkstraat 1, 3 pers. L. Dapkuis, idem, Pension Erin, 1 perc. L. A- Gerritse, idem, Swaluwstraat 11, 6 pers. M. N. Oarlee, Rotterdam, Schelpenplein 7, 6 pers. L. Dardeij, Amsterdam, Dr. Meggenstraat 14, 2 peis. ZANDVOORT. Politieke rede van Mr. Ro mans. Om half negen opent de heer Gears als voorzitter deze samenkomst van R. K, kie zers en roept den spreker en aanwezigen een woord van welkom toe. De heer Bomans zijn rede aanvangende toont op voortreffelijke wijze aan met welke leugenachtige middelen de rechterzijde in 1913 heeft verloren. Hij wijst er op hoe van Libe rale zijde de R. K. als minderwaardige staats burgers worden bestempeld, hoe men tegen de tariefw.et te keer ging, terwijl het extra- Jiarlementair kabinet in 1914 nog een tarief wilde voorstellen. Hij toont aan hoe men eéli Golijn dwarsboomde terwijl van de uiterste linkerzijde een Troelstra, bij de snelle mobili satie, in de Kamer hiervoor het gevallen Ka binet een woord van hulde bracht. Hoe men den minister van marme tegenwerkte met zijn voorgestelden slagkruiser, terwijl men nu 8 slagkruisers op stapel zette; dat men een Talma bemodderde in zijn invaliditeits- en ouderdomsverzekering, terwijl men nu den 70-jarigen arbeider met f 2 wil afschepen. Ileel^ duidelijk voerde de voortreffelijke spr. die 70-jarigen ten tooneele, die beleefd vra gend om zijn aalmoes* komt, jn tegenstelling met den arbeider van Talma, die als een zelfverworven recht met zijn polis in de zak reeds op 6ü-jarigon leeftijd zijn pensioen kan opeischen. In het 2de gedeelte zijner rede toont Mr. Bomans aan hoe wij in 1918 kunnen winnet), en om welke hooge idealen het gaat, o.a. om het bijzonder onderwijs, cle huwelijkswetge ving, welke men niet kan toevertrouwen aan mannen van links als dn Otto's, de v. Hamel's en de Eerdraans', die den Katholiek als een gevaar voor de samenleving beschouwen. Hij wijst op het Katholiek program dat door geen enkele partij wordt geëvenaard, al heb ben de S. D. A. P.'ers wel getracht dit uit muntende stuk te oopiëeren. Hij herinnert aan de woorden van den H. Vader, Bene- diotus XV, welke in 't kort neerkomen op „het kanon moet onder de toga schuil gaan." Deze telkens door applaus onderbroken rede welke door een flink aantal R. K. kiezers werd bijgewoond, heeft voorzeker nieuwe kracht en hoop geschonken den verkiezings strijd krachtig te voeren en te winnen. Met een woord van dank sloot de voor zitter den uitmuntend geslaagden propaganda- avond. i ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen. A. M. J. Hagendoren. jAmsterdam, Duinweg 2, 8 p. s imm. Schiller, idem, Bieedexodestraat 8, 8 p.; D. Werkendam, idem» Zeestraat 29. 11 p.; Wed. J. Huyber, Bnssum, Oo&terstraat 8, 1 p.; Fam. van der Horst, Amsterdam, Bennoheim, 8 p.Foldermans, idem idem, 4 p.N. C. v. d. Zeyde, idem, idem, 4 p.; J. F. A. Roos, idem, idem, 8 p.; J. o. Adoma, idem, idem, 5 p.; D. Rens, idem, idem, 6 p.; fl, de Bruin, idem, idem, 6 p.: J. Boorias. idem, idem, 6 p.; J. P. de Josselin de Jong, ILÉarleml villa „Henriette", 8 p.Mevr. R. Kuiper, Amster dam, Mr. Engelberte&traat 14, 4 p. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen. M. D. de Lange, Amsterdam. Brederodestraat 10, 5 p.; B. Konijn, Amsterdam, Parralelwee- 45, 6 p.; G. Kamphuijs. Zaandijk, 'Zeestraat 46, 2 p.J. Zijp, Heemstede, Duinweg 15, 2 p. A. Prins, Amsterdam, Kostverlorenatr. 8, 6 p.; S. Komkommer. Amsterdam, Van Ostadestraat 15, 6 p.; V. Sharf, Londen, Prinusroom, 1 p.; K. Allersdorf. Haarlem, Tramstraat 2, 5 p. J. Bouwmeester, Amsterdam, Willemstraat 19, 4 p.; fam. Mulder, idem, Zandv.laan 185, 2 p.; fam. Kubbe, idem. idem, 2 p.; G. van Dijk, idem, Koningstraat, 7 p.; fem. Guth, idem, Van Kimbergenstraat 9, 2 p. 7 AND VOORT. Ondertrouwd: J. E Hoogc- zsnd en S, P. Zwager. H. Pi». Habig en M G. 0. Verloop. Jhr. J. C. Citeer* en A. B. Vissering. Getrouwd: K. Paap en S. Molenaar. Geboren: d. van A. Korstenbroek-Wevers. z, ren E. Hellniann-Ledrtermann. - o'. van J. Deea-Kemp. d. van K. van Kampen-Visser. d. van P. Molenaar-Slagveld. Overleden: A. Groen, 76 jr. -K. Dipendaal- ▼an der Valk, 45 jr., ÜLROMMÈNIE. Het Badhuis zal werden ver plaatst van de Nauernasche Vaartdijk naar De Ham, alwaar een uitmuntende zwemgclegln- hoid bestaat. Tevens zal het Badhuis zelf wor den vergroot. Men is reeds met de werkzaam- opruiing ia een in April jj. to Aasotordam go- houden vergadering, to dozer xako veroordeeld tot 5 weken govaagenisstrofmet aftrek van do preventieve heéhtehie. DEEMSTER, FURMEREND en Omstre ken 5 Juni. Spinazie 6.67—1.04 per dubbele mand; Rabarber 0.200.24 per hoe; Sla 2.20 4.20 per 100 krop; Prei 6-950 per KW boe; Paaien 0.14—0.21 per bos; doppers OJ5J0.16 per pond. ZWAAG. 5 Juni. Aardbeien 60—77; Rabar- bor 16—18; Sla 2; Peulen 25; Wortelen 14 16 Bloemkool le soort 30; 2e soort 24; Peulen 25—30; Sla 2 d 8 cent; SLaboonen 50;. Kersen 60. NOORD-SCHABWOUDE. 5 Juni. Heden wenl besteed voor: Rabarber 8-8.10. KATWIJK AAN DEN RIJN. 5 Juni. Vei ling der iuinbouwver. »K. O.» Prei voor drogerij 14—15 per 100 K.G.; Salade 1.30 Pir 10Ö krop; Aanvoer 6000 K.G. Prei. DELFT. 5 Juni. Ter voorjaammarkt voor paarden waren heden aangevoerd 856 paar den en hitten, 4 veulens. PrijkenPaarden 200—1000; Hitten 200-900. GOUDA. Kaas, geen aanvoer. Boter wei nig aanvoer, overgenomen door de regee ring. Vee weinig aanvoer, handol en prijzen stug. Magere vakens weinig aanvoer, han del matig, magere biggen goede aan voor, handel flauw, 45.30; vatte schapen, wei nig aanvoer, handel stug 45—46; Lamme ren, redelijke aanvoer, handel traag 22— 28; nuchtere kalveren, weinig aanvoer in be slag genomen tegen regeeringsprijs. SOHAGEN, 6 Juni. Aa gevoerd 14 paarden f 1502000 23 Geldekoeien (mag.) f 280—400 42 idem (vette) Reg.; 40 Kalf- koeien f 400650; 13 Pinken f 155—285; 88 N. Kalveren, Reg; 149 vette Schapen f30 55; 123 Overhouders f3265; 549 Lam meren f 2033; 33 Biggen f 4550; 2893 Eendeneieren f 1780. BOVENKARSPEL (Station) 6 Juni. Mei- rapen f 6.757.74. Aanvoer 54.000 stuks. Bloemkool le soort binnenl. f 11.7526.50, buitenl. f 1426.50; 2e soort binnenl. f 7.25 —11.25, buitenl. f 1316; 3e scort f 2 f 6.75 pe rlOO stuks. Aanvoer 14.345 stuks*. Rabarber le soort binnenl. f 7.6011.30, bui tenland f 9.5011; 2de scort binnenl. 1 6 heden aldaar begonnen, KROMMENIE. De gemeente heeft niet lang I —8.10, buitenl. f 6—7.60 per 100 K.G. Aau- pleizier gehad van de heer Oaro's bekwaam-1 voer 44.250 K.G, Salade f 2.05—2.20 per 100 heden als raadslid. Hij heeft als zoodanig na meljjk weer bedankt en dus moot er. weer eens een nieuwe verkiezing plaats hebben. ZAANDAM. Voor een flink bezette zaal hield de heer Gh. v. d. Bilt in het gebouw van den Ned. R.-K. Volksbond alhier, een redp over het politiek program der katholiek© partij. En 't moet ons van het hart, ril die den candi daat der roomaoliü Rist in n'on kieskring Den Helder gehoord hebben, zullen.' geen moeite hebben op die lijst te «temmen. Daar heeft het bezadigd, weloverwogen, woord van den candidaat zeker voor gezorgd. Hoe duidelijk, maar ook hoe juist «telde hij in 't licht, welke groote balangen op het spel staan en welke verantwoordelijkheid wij hebben om te zorgen, dat roohts aan «Le regeering komt. Hoe klaar I gjee] wist hij uiteen te zetten, dat wij katholieken link sok geen loyale uitvoering van het krop. Aanvoer 1120 kroppen. Wortelen f4.15 per 100 bos. van 6 Juni '18 Vorifla koert Eerste koer» Iweede koers van amlarwitflartifcol uer Grond wet té verwachten hebben. X>oah ook huiten de,zo zaken gaf epr. neg een overzicht van andere wetten, waarvoor het van het hoogste belang is, dat het maken of uitvoeren daarvan niet aan een links minis terie wordt toevertrouwd. Daaronder zijn er tooh, die de belasting op goederen in den doode hand op hun program hebben, en voorts wijst spr. op <fe uitvoering der wetten Talma en vraagt of wij roomschen ©i soms geen belang bij hebben hoe een huwelijkswetgeving, een wet op de lijkverbranding e.d. er uitziet. De punten van ons program werden kort maar duidelijk uiteengezet en zoor typisch deed spr. door eenige aangehaalde staaltjes opmerken, dat zii, die roepen om wel v aarts politiek, dat gerust aan rechts kunnen toevertrouwen. Hij als onder wijzer kon aan openbare onderwijzers toornen, dat de eerste toelage van rechts (min. Heemskerk) kwam en de tweede van rechts (voorstel v. d. Molen) kwam en deea laateto ondanks dat we een linkadh ministerie hebben, ja die wel alle jaren een motie-ter Laan baarde, doob verder niets. Het zou to veel van ü'e plaatsruimte vergen de meer dan «er inte ressante rede geheel uit te werken, genoeg met er van te zeggen dak *h herhaaldelijk «en har telijk applaus verwierf en dat onzen candidaat in Zaandam een moer dan gunstigen indruk heeft achtergelaten. Onze kiezers zullen met enthousiasme het advies volgen om No. I op de Roomsohs lijst te stemmen. Dat kunnen we nu zeker verwachten. ZAANDAM. Donderdagavond is de 21-jarigo L. hij het zwemmen In de Nieuw» Haven al hier, verdronken. Een uur daarna werd het lichaam opgehaald en hoewel nog de kunst matige ademhaling werd toegepast, mocht het tooh niet gelukken' de levensgeesten weder op te weikken. ZAANDAM. Toen Woensdagmorgen de trein, welke de Amsterdamsche werklieden naar de Hembrug vervoert, aldaar arriveerde, sprong een der werklieden er uit, terwijl de trein nog in gang was. De ongelukkige bleef echter met den voet fus- schen de treeplank beklemd en werd zoo mede- gesleept, waardoor hij zeer ernstige verwondingen opliep. Nadat hij naar de fabriek overgebracht was, kon slechts de dood geconstateerd worden. ZAANDAM. Ten behoeve van 's Rijks schat kist ia ontvangen bij den inapeoteur der directe belastitngen. enz. te Zaandam, onder lettere S. Jr. P., 79,76 en 171,57, re&peotievelijk wegens te weinig betaalde bedrijfsbelasting en Inkomstenbelasting over 1915/10. ZAANDAM. Do burgemeester heeft na mens het gemeentebestuur, met eenige zeer waardeerende woorden aan den heor R. Schreuders een keurig tegeltableau, uit de fabriek van de firma Hey- stee-Smit te Amsterdam en voorstellende de kistdammen ln de Oostzijde bij het Smaal en de afgedamde valdeursluis, aangeboden, als blijk van waardeering voor diens krach- tigen en belsingeloozon steun, bij bet maken van-de waterkeeringen ln de eerste dfjgen van den watersnood. U i i 4% o/0 Nederland 4 o/0 Idem 3 o/0 Idem 2ija °/o Idem Car Foundry. Hide Leather Smelting Refining Anaconda Copper gew. Gen. Cigar Vorstenlanden gew. Idem W/nsfaand. Pittsburgh Coal Gee. Holl. Petrol. Kon. Petroleum Orion Amsterdam Rubber Nederl. Rubber Holl. Amerik. Lijn Idem Gem. Eigend. Holl. Stoomboot Kon. Paketvaart Scheepvaart Unie Holl. Lloyd Stoomv.M.Noordz. Marine gew. Marine pref. Besoeki Tabak Deli Batavia Rotf. Deli Krapoh Maxwell aand. Idem inc. Bds Peru gew. Peru pref. Erie gew. Denver gew. Missouri K. T. Mexican 2e Union Pacific Opruiing. De rechtbank te 's-Grav'en- hage heeft do S. D. P. propagandist L. do Vis ser, tegen wien Donderdag 80 Mei ü'rie maan den gevangendastraf werd gevorderd wogens ex-dividend. AMSTERDAM, 6 Juni 1918 London. Ö.35 Berlin-Hamb. 38.40 Parijs 34.421/« Zwitserland 49.90 Weenen 23.15 Stockholm 67.00 Kopenhagen 61.10 Christiania Niet officieel: New-York zingen slecht wanneer zij hooren dat het hun concur- renten goed gaat. heeft aangekocht een 500 stuks Da mesmantels, Costuums en prachtige Kinderjurken, weke voor ongekende lage prijzen uitverkocht zullen wor den. Prachtig Schoenwerk tegen in koopsprijzen. Ook nog te koop een Reuzen- karpet voor 25 gulden. ten flinke maat donker Heeren- costuum, maatwerk, van f 80.— voor f40.nog nieuw. Verder prachtige zwarte Mantels, Jassen en Vesten en aparte Vt'erk- 'Ti-s allen naar de welbekende dikke Mej. R. DE EROOÏ ALLEEN gevestigd GEEN FILIALEN. 5265

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1918 | | pagina 3