Advertentién. LEEÜWIH HAARLEM ïSSFiSKWlRMiiHT VRAGENBUS GROND, Afwezig LAATSTE NiEUWS CHER3EX AFWEZIG tot 18 Juli. Dp. BBJLEVELD. liggende aan het vaarwater, gratis verkrijgbaar Inlichtingen bij J. P. A, NELISSEN, Spaarne 2. HOmD A. HOLLA Bedden Meubejer. VAN ONZE RECHTBANK Amsterdamsche öeurs (opgegeven door DE SPAARNE-BANK van 3 Juli '18 Vorige koe» koer» Nederland 93 92 4 o/o dem 86 H 3 o/0 Idem - 2bj Ie Idem 58 i* Car Foundry. 73 74 Hide Leather 60 62 Smelting Refining 73 73 Anaconda Copper 130 130 Steel, gew. 89 *18 89 s 4 Gen. Cigar 43 7* 44 Vorstenlanden gew. 109 *4 110 Idem W instaand. 69 69 12 Pittsburgh Coal 44 *4 44 ig Gee. Holl. Petrol. 207 8-d 210 Kon. Petroleum 551 s4 578 Orion 79 79 l'g Amsterdam Rubber 153 151 Nederl. Rubber 95 95 Holl. Amerik. Lijn 368 368 idem Gem Eigend. 351 350 Holl. Stoomboot 220 222 l g Kon. Paketvaart 249 249 Scheepvaart Unie 247 I* 250 holl. Lloyd 164 U 163 Stoomv. M. Noordz. 197 *4 Marine gew. 29 7s 29 7 g Marine pref. 101 *4 102 14 Besoeki Tabak 164 103 Deli Batavia 412 410 Rott. Deli 225 t'4 215*) Krapoh 123 123 Maxwell aand. 20 *4 20 Idem inc. Bds 28 t'4 28 Peru gew. 6 Peru pref. 26 *8 Erie gew. 18 *4 18 )4 Denver gew. 1 1'4 7«(4 Missouri K. T. 6 U,16 6 3.4 Mexican 2e 8 Hue 812 Union Pacific 119 7/16 119 ex-dividend. Omrekeningskoersen van Wissels op Nederland in vreemde valuta. Stockholm 68.60 Kopenhagen 60.7/ 'i Christiania Niet officieel: New-York Reparateur van Weegbruggen, Balanswegers, Bascules, Maal- molens enz. Adres; STOOMGEMAAL, ^792Lutke Meer bij Halfweg. Ane_gang 46 Tel-229' Allier; 1. „foreadore", valse, Popleweil; 8. Ste phanie gavotte, Czibulka; 9. Potpotiri No, 9, Kenaud. DE VERKIEZING. De verkiezing heeft hier een kalm verloop. De gebruikelijke schreeuwerige reclames zijn ook thans niet achterwege gebleven Van den afge- loopen nacht hebben propagandisten gebruik ge maakt, om verschillende stoepen en straten te bekladden met groene verf, ter aanbeveling van een hunner candidaten. Verder loopen er vele mannen met groote borden, waarop te lezen is, wie men bij voorkeur moet stemmen. Ook geheel beplakte verhuiswagens rijden er door de stad. Het gesnor van automobielen en ataxen en het gerol van rijtuigen en andere vervoermidde len voor het halen van kiezers blijft natuurlijk geheel achterwege. Hedenmorgen te 8 uur liep het aan verschillende stembureau's zeer druk en moesten vele kiezers nogal wat geduld oefenen. In den loep van den morgen bleef het echter veelal geregeld kalm en duurde het wachten slechts eenige minuten. Tegen twaalf uur werd het weer druk tot bijna half twee. Verschillende openbare scholen, welker lokalen voor slembureau waren ingericht, hadden van daag vacantie gegeven. De verschillende stembureau's zullen heden avond wel niet eerder dan 10 uur a half elf klaar zijn met tellen. Als men nu nagaat, dat deze getallen hier eerst weer bij elkaar geteld moeten worden, daarna naar Amsterdam geseind, van waar zij verder hel land ingezonden worden, kan men zoo ongeveer uitrekenen, dat de uitslag wel niet eerder dan in den nacht bekend zal zijn. KEU. R.K. BOND VAN EP O OR- EN TRAM WEGPERSONEEL „ST. RAPHAëL" AFD. HAARLEM „ST. AUGÜST1NÜS". Bovengenoemde bond hield j.l. Donder dagavond een buitengewone ledenvergade ring in liet gebouw „St. Bavo", ter behande- i.ig van den Beschrijvingsbrief van den R. ,an Afgev. waarna de heer Jac. Kamer boek als spreker voor dien avond zou op treden. De voorzitter opende de vergade ring met een ehr. groet, en heette de tal rijk opgekomen ieden, waarvan sommige met hunne dames, van harte welkom; waarna spreker in *t kort aanhaalde de successen deze week door de organisaties bij de Di rection behaald; zijnde voor de gehuwden 6 weken extra loon en voor de ongehuwden 4 weken; met een minimum van f 14 en een maximum van f 37.50 per week; het welk in drie termijnen zal worden uitbetaald, n.l. zoo mogelijk iu Juli, September en No vember. Daarna werd overgegaan tot de behandeling van den Beschrijvingsbrief v. d. R. v. A. met welks punten daarin aan gehaald, de vergadering over 't algemeen accooiu kon gaan, zogdat de afgevaardigde geen zware taak te vervuilen zal hebben, voor wat betreft de aid. Haarlem. Vervolgens krijgt de heer Kamerbeek het woord, bprexer üeüandeit de 6 weken extra loon, waarvoor de Rerum Novarum dank baar maar nog niet voldaan kan zijn. Want 'gezien de dure ieveiü>..iuiidaard kan men (lit extra loon gevoegelijk een surprise, een cadeautje noemen, waarmee de loonstan- daard het nog lang niet zoover brengt dat van sparen voor het arbeidersgezin sprake kan zijn. Men zij voorzichtig met de aan vaarding van cadeautjes, is nog niet te verkrijgen wat me., bemint dan moet men beminnen wat men krijgt. Dit extra loon dempt absouiut nog niet die gapende klove tasschen kapitaal en arbeid waarvan Paus Leo XiH z.g. sprak. Aan deze bladzijde in de - - 'muis van de Spoorwegactie zit voor spreker een rouwrandje. Directeur Kalf verklaarde eerst dat de Maatschappij niets mis-ie.i non en kwam later mat G we ken extra loon. Een zeer verkeerde tactiek en diplomatie van deu kant der Directie. Het verscliil tusscheu niets te missen heb ben en eens uitkeering van G weken extra loon wekt argwaan bij de belanghebbenden. Dit is een tactiek van de slechtste soort In dit verband wijst spreker op tactischen aanleg bij ut rs eeuer actie, welke tactiek meer dan het ruw geweld een actie tot welslagen brengt. Spreker zet daarna breedvoerig uiteen aan de hand van een verslag van het jaar 1916; waaruit duidelijk blijkt, dat de maatschappij zoo armlastig nog niet is, alsdat wel vcorg geven wordt. Verder memoreert spreker een bericht dat voorkwam in „Het Volk" van den voorzitter der „Ned. vereenig ing van Spoor- en Tram wegpersoneel", den heer Moltmaker. Waarin dat heer verklaart, dat zij, (de Ned. Ver.) de drijfkracht in deze actie heeft gevormd, en gaat prat op zijn 15.009 leden als zoude de N.V. de Bond zijn voor allo Spoor- en ÏVammannea, als zoude zij de actie alléén gevoerd hebben. Spreker komt hiertegen op, en zogt van geen vliegen-afvangerij te houden; dooh wat daar, in dat artikel beweerd wordt druischt legen de waarheid in; en wel hierom zegt spreker, omdat alle voorzitters van de verschil ende Bonden bij de Directiën zijn geweest, en omdat zij daar allen stonden als één man, solidair om de belangen van het perso neel te behartigen en daar wij St. Raphaël- mannen vertrouwen stellen ook in onze lei ding, die zeker goed is zoo komen iwij hiertegen op; en spreker verzocht op do eerste de beste algemeene vergadering waarbij tegenwoordig zijn de heeren Moltmaker en van Delft (beiden vau de N. V.) hen te vertellen hen aan 't verstand te brengen, onze lei- onze tactiek, en onze wereld- en levens beschouwing, aisook waai. wij on3 a!g Roomsch-Katholieke arbeiders aan te hou den hebben. Tevens hen ook aan 't verstand te brengen dat wij niet de beschermers van de brandkast zijn; daar wij zeker opkomen voor een bestaan ons allen waardig en dit naar aanleiding van de onze zoo dierbare Encycliek „Rerum Novarum," .van onzen H. Vader Leo XI u Ook zij zegt spreker zullen wéder uneengeslagen worden, dat heeft Christus gezegd, uit hen zal weer een meer revolutionaire bond geboren wérden, want bij hen is geen eenheid. Daarom iaat ons voort gaan, wij R. K. hebben ons beginsel, bij ons ligt eenheid en vastberadenheid opgesloten. Alléén onze Moeder de H. Kerk is onze kracht, daar vinden wij de kracht om de zaak tot een goed einde te brengen. St. Raphael heeft een goede leiding; ons beginsel is rotsvast, vandaar alleen kunnen wij heil verwachten. Spreker's rede werd herhaalde malen met applaus begroet en de voorzitter zeide den j epr. dan ook na de vergadering hartelijk dankj voor zijne boeiende en leerzame rede en hoopte spreker dan ook eerstdaags als debater in een alg. vergadering met de Ned. vereeniging te mogen hooren, welke woorden door de ver gadering onderstreept werden. Voorz. sprak nog een propag. woord en sloot daarna te 10.30 de vergadering met den Christelijken groet. Personalia. De Raad van Zutphen be noemde tot leeraar aan de met 1 Sept. te openen handelsschool de heer R. van Waard", Haarlem, voor Fransch, geschiedenis enz. Diploma A: voor de zuivere toepas sing van het correspondentieschrift en ver trouwdheid met het systeem Stolze-Wery is om. verstrekt aan: D. Wert. alhier. M. U. L. O.-examen. Geslaagd zijn voor het examen M.U.L.O. diploma A. H. F. Boxen en mej. G. Vos, van hier. Rijwiel. Uit het gebouw der Arbeids beurs aan de Nieuwe Gracht is een heeren-- rijwiel ontvreemd. 'N HEEL CLUBJE. In verband met den diefstal van kanten kragen op de Botermarkt zijn aangehouden de 14-jarige J. J., de 16-jarige M. F., de 15-jarige A. V., de 14-jarige E. H. en de 14-jarige J. V., welke meisjes allen bekend hebben, bedoelde kraagjes in vereeniging te hebben ontvreemd. Tegen de daderesjes is proces-verbaal opgemaakt. DE DISTRIBUTIE-POLITIK Tegen den eieren-koopman W. V. uit Oost- zaan is proces-verbaal opgemaakt wegens vervoer van kipeieren zonder vervoerbe- wijs; 2400 eieren zijn inbe6lag genomen. K o p e rdie f8 tal. Uit eenige spoorrij- tuigen, staande op de centrale werkplaats, zijn 18 koperen nummerplaten ontvreemd. DIEFSTAL VAN f 100. Mej. G., poelierster, Warmoesstraat, ver mist een bankbiljet van f 100 uit een kast op de bovenkamer. Bekeurd. Hedennacht zijn 3 personen bekeurd wegens het aanplakken van ver kiezingsbiljetten, zonder hiervoor toestem ming te hebben. Een ladder, een emmer plaksel en 28 biljetten zijn in beslag ge nomen. t, MISHANDELING. Gisteravond is zekere T., sergeant, gele gerd op bet fort „Edam", in de Paarlaar- steeg mishandeld door 2 personen, genaamd T. en B., waarvan de eerste deserteur. Met beide personen bad de sergeant in een café woorden gehad. De sergeant werd door eeni ge vuistslagen bloedend iu 't gelaat ver wond. Van bet geval is proces-verbaal op gemaakt. T. en B. is men op 't spoor. GEMEENTEZAKEN. B. en W. bieden ter vaststelling aan eene le suppl. begrootinsr tot een bedraa- in uitgaven van 5.066.593.59 en 5369.33684 in inkomsten en - tot af en overschrijving: od de begroeting dienst 1917. Jacht. De jacht op waterwild in de pro vincie Noord-Holland zal worden geopend op Maandag 15 Juli 1918 met zonsopgang. Museum van Kunst nii verheid. Het Museum van Kunstnijverheid alhier, werd sedert de heropening op 15 Juni bezocht door 314 personen. Uitgegeven zijn in de maand Juni 149 boek- en plaatwerken, teTwijl de boekerjj door een aantal nieuwe aankoopen werd verrijkt. Loonen van werklieden. Aan de Provinciale Staten van Noord-Holland is door don Bond van Werklieden in Open bare Diensten en Bedrijven, te Amsterdam, optredende namens de in de provincie N.- Holland gevestigde afdeelingen van bovenge- noemden bond Bloemendaal, Castricum, Vel- sen, Bussum, Hilversum, Alkmaar, en Am stelveen een adres gezonden waarin wordt verzocht de loonen van de werklieden in dienst van de provincie Noord-Holland te verhoogen en daarbij als grondslag te ne men de maximumloqnen zcoals die door de Staats commissie Stork voor de werklie den in dienst van den Staat zijn voor gesteld. Korps brand blusscher.s. Aan het verslag omtrent den dienst van het korps brandblusschers over het jaar 1917 ontlee- nen we het volgende: Branden en oefeningen. In 1917 4werd de hulp van hetkorpg brandblusschers 47 keer ingeroepen. He reserve behoefde in het afgeloopen jaar niet opgeroepen te worden. Aan arbeidsloonen en kleine onkosten voor het biusschen van branden werd uitgegeven f 413.95 of p.er inwoner en per jaar i/z ct. tegen 1.4 cent in 1916. Veiligheidsmaatregelen. Op verzoek van B. en W. werd door ons advies gegeven in zake de veiligheidsvoorschriften voor de bioscoop Groote Houtstraat lil—113 en de tooneelzaal De Kroon, alsook omtrent de aan teleggen brandleiding in den Bchouw- burg op het Wilsonsplein. Uitgaven. In 1917 is ten behoeve van de brandweer f 11403,33 uitgegeven tegen f 10853.6H/2 in 1916. Vergaderingen. Behalve de gewone we- kelijksche besprekingen werden door den staf 14 vergaderingen gehouden, waarvan éénmaal met alle officieren van het korps en driemaal met de kapiteins. Haarlem—Amsterdam. De algemee- ne abonnementska jrten der H.IJ.S.M. Haar lem—Amsterdam zijn thans geldig, zoowel via Halfweg als over Hoofddorp. EERSTE LUSTRUM DER HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELINGEN. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan hier ter stede Wan de Reddingsbrigade voor drenke lingen was Zaterdag in de bovenzaal van „De Kroon' een vergadering belegd, die zeer druk bezocht was. En de papierschaarschte én de verkiezingen, die bovendien deze laatste dagen nog extra ei- schen stelde aan onze beperkte plaatsruimte, wa- ren dan ook oorzaak, dat dit verslag eenige da- gen moest blijven liggen/doch wij gevoelen*te veel sympathie voor deze. jubileerende vereeni ging om niet alsnog een verslag van de feeste lijkheden op te nemen. Te half 9 dan opende de voorz., de hr. A. J. Meijerink, de bijeenkomst, die allen namens het bestuur welkom heette. In het bijzonder riep >pr. het welkom toe aan den eere-voorzitter der vereeniging, den hr. jhr. Mr. W. B. Sandberg, buigemeester van Haarlem, en dankte hem har telijk voor diens tegenwoordigheid. Daarna hield de heer Meijerink een historische voordracht over het reddingswezen. Hierna volgde de installatie van de eere-leden de heeren dr. W. E. Merens, dr. R. G Vene- ma, W. Dyserinck en H. J. F. A. A. M. van Goor, oud-commissaris van politie. De instal latie geschiedde door den burgemeester. Dr. Merens betuigde daarna zijn dank en dien der overige eere-leden aan het bestuur der brigade en den burgemeester voor de vriende lijke woorden tot hen gericht. Als blijk van dankbaarheid bood spr. namens de commissie van advies, de heeren dr. Merens, Peltenburg en Schmidt ,den heer en mevrouw Meijerink een souvenir aan, bestaande uit een zilveren cachet, hetwelk door den heer Meije rink onder vriendelijken dank werd aanvaard. Na deze huldiging werd een aantal lantaarn plaatjes vertoond, die betrekking hadden op de voordracht van den heer Meijerink. Zondag hadden in de Zwemschool aan de Houtvaart de zwemfeesten plaats der Reddings brigade. De heer D. N. H. Haase werd voor den tijd van één jaar houder van den Stads-Editie-be- ker. De volledige uitslagen laten wij hier volgen: Pop duiken, om de wisselmedaille van den heer A. J. Meyerink, houder 1917 de heer W. P. van Baak: le. W. P. van Baak; 2e J. Wit kamp, zilveren medaille, uitgeloofd door den heer J. Noordeloos. Onder water zwemmenle A. Schreuder, ver guld zilveren mdaille, uitgeloofd door dr. A. P. G Numan van Son; 2e W. Schreuder, zilve ren medaille, uitgeloofd door den heer L. Holz- haus; 3. D. Hetem, bronzen med., uitgeloofd door den heer D. N. H.- Haase. Militairen-wedstrijd, afval-wedstrijd1. mil. serg. de Grauw, portefeuille, uitgeloofd door den heer W. Dyserinck; 2. milicien Corvers, sigaret tenkoker, idem; 3. mil.-serg. Bosse, sigarenkoker, idem; 4. serg. Platerink, portemonnaie, idem. Reddingsnummer: 1. D. N. H Haase, zilve ren wisselbeker, uitgeloofd door de redactie van de „Stads-Editie; 2. J. ter Haak. zilv. med. van c'en Bond tot het Redden van Drenkelingen; 3. D. Hetem, zilv. med., uitgeloofd door mevr. N. J. Meyerink-Rijk. Politie-nummerle, Atze Lahaise, agent, te Zandvoort, .oud-lid der Brigade, verguld zilve ren medaille van den burgemeester; 2e, G. J. P. Verschoor, adj .-inspecteur, alhier, zilveren medaille van den heer J. A. van Eerden. Drijjproeven. De zilveren medaille, uitgeloofd door X., werd toegekend aan A. P. van Zijp. De andere mededingers ontvangen als herinne ring een dasspeld met het wapen van Haarlem. Vervolgens werd een waterpolomatch gespeeld voor de tweede klasse-competitie van den Ne- derlandschen Zwembond tusscben de teams van H. V. G. B. en Neptunus, Zaandam. De bezoe kers wisten met 4—0 te winnen. Wedstrijd Schoonzwemmen. Het aantal deel nemers in dezen wedstrijd was zeer groot: 20 personen hadden ingeschreven. De zilveren me daille, uitgeloofd door den heer A. A. Sprenger Sr., viel ten deel aan W. P- van Baak, de ver guld zilveren medaille van mevr. E. van Heu- men—Benit werd toegekend aan D. N. H. Maa- se. Een demonstratie in schoonspringen, waar aan deelnamen de heeren Joh. Schmidt, H. Cuh- fus, T. Blans en W. Beekman besloot deze, zoo interessante, wedstrijden van de Haarlemsche reddingsbrigade. Van verschillende zijden ondervond de jubi leerende vereeniging blijken van belangstelling. In de bovenachterzaal van café Brinkmann werden gisteravond om half negen de prijzen met een door den heer G. A. Luitingh fraai gecalli- grafeerd getuigschrift door dr. W. E. Merens uitgereikt. Beëedigd. Door den heer H. J. L. D. van Doesburgh, benoemd notaris ter standplaats te Haarlem, werd als zoodanig den eed afgelegd. Onteigening. In a'e, de vorige week uit gesproken onteigeningszaken werden in bijna allen deskundigen benoemd, terwijl in enkelen do vordering werd toegewezen. Gewetensgeld. De Minister van Finan ciën maakt bekend dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen bjj den inspecteur der directe belastingen enz. te Haarlem, 2de af- deeling, onder letters N. N., 80 en f 125, we gens te weinig betaalde bedrijfsbelasting: en 69.16 en 75.81 wegens te weinig betaalde inkomstenbelasting over 19151916 en onder letters M. K., 823,84 wegens te weinig be taalde bedrijfs- inkomsten en verdedigingsbe lasting. .Programma vöor de orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo-kerk op Donderdag 4 Juli 1918, des avonds van half aoht tot half negen, door den heer Louis Robert. 1. Con certo I, Allegro, Grave, Presto, J. S. Bach; ft Qavotta, uit de 12e Orgelsonate, Padre G. B. Martini (17061784): 8. Pastorale. César Franck; 4. La Nuit. Sifi-frid Karg Elert; 5. Passaeagrlia und Finale "ber b. -A., U. JA., be- orpc Sohumann. - Ons Gas. Allerwege wordt geklaagd over het inslaan van de gas vlam in de oomforen, ook hij die, welke vroeger zeer goed vol deden. De oorzaak daarvan moet gezocht wor den in de andere samenstelling van het ga?, iets waaraan, met het oog op de kolen- scbaarschte niéts is te doen. Wie verstand heeft lucht en gas zelf te regelen kan dat probeeren, anders verdient het aanbeveling de hulp in te roepen van een fitter der gas fabriek. Zeilen. De einduitslagen van den tweeden dag van de zeilwedstrijden der Haarlemsche Jachtclub op het Noorder. Buitenspaarne lui den als volgt: Afd. 12-voets jollen: eerste prijs „Nell.y" van Van Breemen; vierde prijs „Beatrys I" van T. J. M. Hin, beiden te Haarlem. Afd. Schelde-jollen: 2e prijs „Wildzang" van J. J. A. en C. F- N. Hin, 3e prijs „Sarita II" van F. J. Bernhard, beiden alhier. DE CENTRALE KEUKEN. De centrale keuken zal hoogstwaarschijn lijk; op Zaterdag 13 Jnh voor. 't laatst in dit seizoen in werking zijn. DE HEER REITSMA. Hedenmiddag te half twee heeft de heer Reitsma de stad verlaten en dus ten tweede male van het personeel afscheid genomen voor zijn reis naar India per stoomschip „Noordam," dat hedenavond 9 uur uit Rolter- .dam vertrekt. De Arrondissements Rechtbank deed de vol gende uitspraken H. Ploopjongen te Haarlem, verduistering, 6 maanden tuchtschool. D. J. P., koopman, zwer vende, zes maanden gevangenisstraf: G. van de G., electriden, gedetineerd te Haarlem, dief stal 6 maanden gev. atraf. W. O. D„ metaalbe werker te Haarlem, diefstal, 6 maanden Kev, straf. K. v. L., mandenmaker te Haarlemmer meer. diefstal 1 maand gev. straf. S. Z., bank werker te Haarl.liede, diefstal, 2 maanden voorw. gev. straf. B. T., tuinder te Heemskerk, bedreiging, vrijgesproken. Th. J. C. S., loswerk- man te Zaandam, mish. ambtenaar, 2 maanden gev. straf. J. K., werkman te Edam, mishande ling, 3 boete of 1 dag hechtenis. L. H. M., M. J. J., arbeiders te Beverwijk, diefstal, ieder 10 dagen gev. straf. W. v. d. V., stoffeerder te Haarlem, diefstal, 4 maanden gev. straf. M. J. K., E. J. v. d. P., le tuinderskneoht, 2e werkman te Haarlem, diefstal, ieder 2 jaar gev. straf met aftrek prév. hechtenis. K. R., voermansknecht te Haarlem, verduistering, 2 maanden gev. straf. A. v. K., glazenwasscher te Haarlem, dief stal, 3 maanden voorw. straf. A. K., suikerbe werker te Haarlem, diefstal, 2 maanden voorw. gev. straf, J. J. te B., slagersknecht te Haarlem, verduistering, 3 maanden gev. straf. M. d. H., loswerkman te Haarlem, diefstal, 2 maanden gev. straf. G. en S. B., arbeiders te Haarlem mermeer, diefstal, ieder 2 maanden voorw. gev. straf. A. v. D., motorschipper te Zoeterwoude, poging tot verboden uitvoer, 80 boet of 5 dagen hechtenis. H. B. en W. v. d. II.. varens gezellen to Velsen, diefstal, ieder 4 maanden gev. straf met aftrek prév. hechtenis. K. S., caféhouder te Velsen, heling, 9 maanden gev. straf met, aftrek als voren. H. 8., H. B., koop lieden to Zaandam, 2e te Overveen, heling, ieder 5 maanden gev. straf. J. v. E., J. P. T., arbeiders te Beverwijk, diefstal de le. een week voorw. gev. atraf de 2e een week gev. straf. Burgerlijke Stand. Onder trouwd: 3 Jnli: H. F. W. Kollmeier en M. Smit A. v. d. Aar en S. P. v. d. Pol Kok J. T. Jordan en T. v. d. Wal B. J. Ha b'es en P. C. Peetoom J. Wouterloot en H. G. Antonbsee. Getrouwd: H. J. Leasing an E. W. Koks M. v. Delden en A. E. Koks J. Groen en W. G. v. Roon C. Bakker en A. M. Weeter- hoven. Geboren: 29 Juni z. van J. M. vanLiemt- Dolmans. 1 Juli d. van M. G. Captijn- Loots. 3 Juli z. van J. M. Teeuwen—v. Heerde. z. van M. H. de HeusHootsen. Overleden: 2 Juli J. L. O. de Koter 27 j. Aelbertsbergstraat. W. F. 1 dag z. van W. F. Hammer, Banncsteeg. HEEMSTEDE. De Uitslag van den viscli- wdstrijd, gehouden 30 Jum 1918, door de Hen- Heem- 2e pr. van Bakel, 5e pr. H. Loerakker, 6e pr. J. Leuve. SCHOTEN. In beslag genomen. Op den tuin- van den tuinder O, ie in een echunr een geslachte koe in beslag genomen van den slager B. uit Haarlem. De koe wordt voor de Centrale Keuken bestemd. Dinsdag is door de politie in beslag ge nomen een partij vleesoh, bestaande uit twee geslachte schapen en drie dito kalveren. Z. H. DE PAUS EN DE VREDE. FRANKFORT a/d. M. (Part. N. R. G) Het Weensche Abendblatt bevestigt van betrouwbare zijde uit Rome het bericht, dat Z. H. de Paus opnieuw een vredesbemiddeling heeft ingeleid. Uit Frankrijk zijn gelijkluidende berichten in gekomen. EEN PATER VERDRONKEN. Men meldt aan de ,,'s-Hertogenb. Courant" uit Grave d.d. 1 JuliDoor een noodlottig toeval is gisterenavond in de Maas verdronken ter hoogte van de Wijth een Eerw. pater van de Damiaan- stichting, Z.Eerw. zou overmorgen afreizen naar de aangewezen Missie. HET KABINET-GORT v. d. LINDEN. Het bericht, dat het Kabinet morgen zijn ontslag aan H. M. de Koningin zal aanbieden kan uit den aard volkomen bevestigd worden. Het Kabinet is naar op goede gronden mag worden aangenomen van oordeel, dat de uit slag der verkiezingen niet behoeft te worden afgewacht orf de portefeuilles ter beschikking der Koningin te stellen, waar, door de alge- meene verkiezingen die heden plaats hebben het tijdstip voor het optreden van een extra parlementair Kabinet is afgesloten. Meuegedeeld door 't Kon. Ned. Meteorologisch! Instituut te De Bildt. Naar waarneming-en verricht in den morgen. van 3 Juli 1918. Hoogste barometerstanr 770.8 HernOsand. iaagste barometerstand onder 760 Zuid- Duitsohland. V e r w a o h t i n g(van den avond van.3 Ju li tot den avond van 4 Juli): meest matige noord-wesjelyke tot noora'-oosteliike wind. Half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, zelf de temperatuur. V r. van M. Z. te L. Antw.: Wacht n eenvoudig af. D« vwase ding wordt ber>8s>!cl dnnr den burgemeester. Vr. van A. F. te H. Antw. Begrijpen niet welk kantoor u be doelt. V r. Wat is de makkelijkste route va» Haarlem naar Middelburg per si «oor, en hoe veel kost een 3e klas reisbiljet? Antw. Aan het station der H.IJ.S.M.. al hier kunt u alle mogelijke inlichtingen be komen. 2. Krijgt een werkmanschrijver aan eene militaire verplegings-inrichting boven ttjn ge. wone loon nog duurtetocsl&g? Antw. Ja. w *e AMSTERDAM, 2 lull 1918 London. 9.101$ Berlin-Hamb. 34.10 Parijs 33.90 Zwitserland 48.70 Weenen 20.20 V r.Een week of aoht geleden werd te Amsterdam afgedraaid een film, getiteld: „Mogen wij Zwijgen?" Hoe zou klinken een Roomsch oordeel over de film .Mogen wij Zwijgen?" Antw.: Het blad „Tooneel en Bioscope", waarin geregeld rencenties verschijnen op Katholieken grondslag, van tooneelstukken en films, keurt „Mogen wij Zwijgen" af. Het blad zegt, dat het inlichten der jongelieden betref fende de in deze film geschetste toestanden, aan de ouders moet worden overgelaten en niet aan de directies van bioscopen, die zeker niet od de eerste plaats z;jn geroepen, als docentpn in de zedelijkheidsleer op te treden. V r. Kunt n mij den kortet mogelijken weg aanwijzen van JTaarlem naar Waalwijk per fiets ea hoeveel K.M. is de afstand lang? Antw. Haarlem. Hoofddorp, Venneper dorp, Ltóimuiden, Rijnsaterwoude. Oudshoorn Alien a.d. Rbijn, Zwaunnerdam, Bodegraven, afstand 51.4 K. M. Haastrecht, Vlist, Stab"0"' hoven, Nieuwpoort, Goudriaan. Gorinehem, afstand 32.7 K.M- Nees, Andel, Waalwijk, afstand K.M. V r.: Weet u of er in Amsterdam een wiel- rjjdersbaan is? Antw.: Ja- die 13 ®r-.knneer de wedstrij den beJangriik genoeg zijn. maken wii er mel ding van in ons blad. "Vr.: Hoe kan men het best regenvlekken uit een blauw laken mantel verwiideren Antw.: Wij kennen daarvoor geen huismid deltje Een weduwnaar, K.-K, met een -vaste betrekking, wenscht ken nismaking met een ongehuwde dochter, 35-40 jaren k.-K. en eenig fortuin, om na goedvinding een huwelijk aan te gaan. Br. fr. lett. X aan den Boekhandelaar B. PAAUW, Koelolarendsveen. Het R.K. Meisje gevraagd liefst voor dag en nacht, voor alle voorkomende werkzaamheden, aanm. 's avonds na 8 uur, behalve Zaterd., Zond. en Maand. Pieter Kiesstr. 52. is ARTS De praktijk wordt waargenomen door Dr. Luining, Dr. Schuljfenburg en Dr. Siuijterman van 4 Juli tot nadere aan kondiging De praktijk wordt waargeno men door 7I62 Dr. BUCKMAN, Zijlweg 84, Dr. SLUYTERMAN, Gr. Houtstr. 139. Aan komen ioopen jonge hond, Kruisweg 47. Terug.tc bekomen tegen advertentiekosten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1918 | | pagina 7