DE VERKIEZING VOOR DE TWEEDE KAMER Courantenbezorger JONGMEHSCH VAN OVERAL STAD EN STREEK INGEZONDEN KUNST EN «KENNIS ORDE EN ARBEID OP WOENSDAG 3 JULI 1918, IN DE GEMEENTE HAARLEM R. os 206 23 857 141 32 16 11 19 16 271 8 24 13 648 84 4552 318 •I UIT BOEK EN BLAD TER EERE VAN ONZE HEILIGE MARTELAREN VAN GORCUM. Terstond gevraagd een flinke Loon minstens f 7*per week Aanmelding in persoon Rlas- saulaan 40. DUINWEG BLOEMENDAAL—OVEIIVEEN ZANDVOORT. LIJST No. 1. (Soc-Dem D. Wijnkoop Dr. W. van Ravesteijn Jr. L. L. H. de Visser J C. Ceton G. Sterringa P) 333 14 257 1 1 3 Totaal 609 LIJST No. 2. (Bond van Chr.-Soc.) I. W. Kruyt 83 Mevr. A. Tjadenvan der Vlies 69 P. Eldering 20 Mevr. J. Chr. L. Koomans-Timmer 12 J. P. Honnef 9 F. de Wit 1 Mevr. F. Pabonv. Iterson 8 H. D. Perfors 2 F. A. France 2 Totaal LIJST No. 3. (Christ-Hist. 2e lijst.) J. Knoppers 8 Jhr. Mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg 4 H. W. Tilanus 2 Mr. H. Verkouteren 1 C. E. van Koetsveld W. F. C. van den Broek 1 Jhr. G. J. A. Schimmelpenninck 3 j. Weitkamp P. G. Nahuisen 3 J. van Meggelerf 1 Totaal LIJST No. 4. (Vrijz.-Dem.) Th. M. Ketelaar 233 Mr. J. Limburg 8 Dr. Aletta H. Jacobs 95 Mr. L. N. Roódenburg 10 Jhr. Mr Dr. E. A. van Beresteyn 410 H. Snijders 13 P. Nolting 27 Dr. A. van Raalte 53 Mr. S. J L. van Aalten 2 KI. de Vries Szn6 Totaal LIJST No. 5. (Verb. t. Dem. v. d. Weerm.) W. Wijk 135 H. B. Berghuijs 2 H. E. Dordregter 1 Mevr. W. Langelaar—van Eyk 2 J. I. Burgei 7 A. M. te Kolsté 2 D. Berends 3 W, Klooster Totaal 152 LIJST No. 6. (Christen-Democraten.) A. P. Staalman 123 P. P. Hartendorf 12 Totaal 135 LIJST No. 7. (Anti-Rev.) Mr. Th. Heemskerk 619 C. Smeenk 56 Mr. J. A. de Wilde' 3 W. de Vlugt 7 J. C Wirtz 5 J. F. Heemskerk 9 A. Colijn 10 P. J. Dam r D. L. Harms A. Gravestein 6 Totaal LIJST No. 8. (Unie-Lib.) P .Otto Mr. J. A: van Hamel R. Visser Lzn Mevr. F. S. van Balen—Klaar J. Korthals Altes Mr. E. S. Orobio de Castro Mr. D. Fock Prof. dr. B. D. Eerdma^is Dr. C. Lely Mr. H. Smeenge 715 Totaal 551 LIJST No. 9. (Christ-Hist. Ie lijst.) Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lohman 606 Dr. J. Th. de Visser 27 J. R. Snoeck Henkemans 5 Mr. J. Schokking 1 Mr. R. van Veen Jhr. Mr. D. de Geer -3 3 .J. Gerretson J. A. Bakker 3 Mr. J. Ankerman 1 H. J. de Groot 1 Totaal LIJST No. 10. Staalman 3. J. Bokhorst F. Peters T. Spoor 1. A. van Ree C. H. v. d. Velden f. W. Alberda F. S. Stroosnijder F. F- Dreckmeier CV. Oosterbaan Middenstandspartij.) 135 9 2 1 5 1 1 7 7 4 LIJST No. 11. (Roomsch-Kath.) Mr, J. B. Bomans 4196 C. L. van de Bilt 15 Mr. Paul J. Reijmer 10 A. B. Michielsen 23 Mr. P. J. M. van Sonsbeeck 5 J. G. Suring 11 Totaal 4260 LIJST No. 12. (Christ. Soc. Partij.) Mr. dr. A. R. van de Laar 27 Dr. E. A. Keuchenius Dr. J. van Dorp J. J. Geitz i Dr. G D. Cramer 1 Totaal 28 LIJST No. 13. (Algem. Staatspartij) G. Polvliet 25 Dr. Z. Kamerling 13 Dr. Fred, van Eeden 32 W. Sturms 3 H. J. van Ginkel 13 H. Z. Zegers de Beijl 2 J. F. Lankamp M. J. van Essen Prof. dr. J. A. Barrau Mr. Ph. S. de Laat de Kanter 2 Totaal 90 LIJST No. 14. (Bond van Prot. Kiezers). P. Th. Hugenhoitz 54 J. W. H. Halsema 68 Totaal 122 LIJST No. 15.'(Soc. Partij.) H. Kolthek 23 H. Croiset 1 B. Lansink Jr. 10 L. Kelder Totaal 34 LIJST No. 16. (Vrij-Lib. Ie lijst.) Mr. H. C. Dresselhuys163 Prof. Mr. A. C. Visser van IJzendoorn 18 B. Nierstrasz 49 F. J. W .Drion 4 J. W. Niemijer 3 Mr. J. H. W. Q. ter Spill 2 F. M. Knobel 7 Mr. A. G. A. riddèr van Rappard 3 Walrave Boissevain2 Jhr. Mr. P. van Foreest 8 Totaal 259 LIJST No. 17. (Neutrale Partij.) H. J. ter Hall 49 G. H. Koopman 25 Caroline van Dommelen 6 J. L. Coppejans 4 A. P. W. Jansen -» G. van Biene Totaal LIJST No. 18. (S. D. A. P.) J. E. W. Duys 3966 Dr. Th. v. d. Waerden 18 C. Thomassen 5 A. Nagtzaam 550 J. van Eizenga .j. A. W. Michels 6 E. H. C. Caderius van Veen 6 J. H. Huybers p Totaal LIJST No. 19. (Unionisten-Liga.) L. H. W. LJEspagniol 25 G. F. Haak 1 J. Burger 3 J. van der Made 10 A. F. C. Buckmann 1 R. Nieborg Totaal 40 LIJST No. 20. (Politie-partij.) A. L. van Beusekom 8 G. P. J. A. Thomson 2 E. Dozy 4 W. L. H. Koster Henke 1 D. Beunder P. J. Dammers J. Couwenbergh J. Mulder J. van der Weijden Totaal 15 V LIJST No. 21. (Vrij-Lib. 2e lijst!) V .Loosjes "294 Mevr. Douairière P. Gravin van Heerdt tot Eversberg 21 Th. M. Verster 3 Totaal LIJST No. 22. (Economische Bond.) Mr. M. W. F. Treub W. H. de Buisonjé J. C. E. Baron van Lynden E. A. du C100 S. W. de Clercq W. B. van Goor Mej. Joh. Westerman J. P. van Blijenburgh Th. van Wavereri Mr. Aug. Mesritz 1134 12 32 17 24- 3 49 1 18 9 Totaal 172 Totaal 1299 Het aantal .kiezers bedraagt 17473. Uitgebracht waren 15819 stemmen, waarvan van on waarde 721. Aantal geldige stemmen 15098. j Hieronder volgen nog eenige uitslagen lit de omliggende gemeenten. De S. D. P. behaalde in Bioemendaai KJ; in Gv on 7; in Vogelenzang 2; in Scho ten 108; in Heemstede 32; in Bennebroek 3 cn in Spaarndam 3 st. De Chris t Soc. in Bioemendaai 5; in Overveen 4; in Vogelenzang 0; in Schoten 37; in Heemstede 9; in Bennebroek 1; in Spaarndam 3. De Christ. Hist, (iijst 2) in Bioemen daai 6; in Overveen 4; in Vogelenzang 3; in Schoten 5; in Heemstede 12; in Ben nebroek 8; in Spaarndam 1 st. De Vrijz. Dem. in Bioemendaai-52; in Overveen 22; in Vogelenzang 9; in Scho ten 169; in Heemstede 50; in Bennebroek 24; in Spaarndam 8 st. Het Verbond tot Dem. 'Weermach.t in Bioemendaai 2; in Overveen 0; in Vo gelenzang 0; in Schoten 29; in Heemstede 3; in Bennebroek 2; in Spaarndam 4 st, rA moorate n in Bioemendaai 7; in Overveen 1; in Vogelenzang 0; in Scholen 23; in Heemstede 11in Benne broek 1; ill Spaarndam 1 st. De Anti-Rev. in Bioemendaai 44; in Over veen 33; in Vogelenzang 7; in Schoten 131; in Heemstede 88; in Bennebroek 22; in Spaarndam 11 st. De Unie-Liberalen in Bioemendaai 26; in Overveen 27; in Vogelenzang 8; in Schoten 12; in Heemstede 193; in Ben nebroek 5; in Spaarndam 10. De Oh rist. Hist. (Ie lijst) in BloemendaaJ 51; in Overveen 33; in Vogelenzang 26; in Schoten 134; in Heemstede 189; in Bennebroek 33; in Spaarndam 26 st. De Middenstandspartij in Bioemen daai 5; in Overveen 7; in Vogelenzang 2; in Schoten 25; in Heemstede 13; in Ben nebroek 1; in Spaaoidam 2 st. De Roomsch-Katholieken in Bloemen daal 112; in Overveen 284; in Vogelen zang 136; in Schoten 766; in Heemstede 802; in Bennebroek 143; in Spaarndam 41. De Christ. Soc. Partij in Bioemendaai 6; ïn Overveen 1; in Vogelenzang 1; in Schoten 7; in Heemstede 11; in Benne broek 1; in Spaarndam 0 st. De Alg. Staatspartij in Bioemendaai 13; in Overveen 4; in Vogelenzang 1; in Schoten 13; in Heemstede 14; in Benne broek 0; in Spaarndam 0 st. De Bond van Prot. Kiezers in Bioe mendaai 3; in Overveen en Vogelenzang 0; in Schoten 5; in Heemstede 3; in Spaarn dam en Bennebroek 0 st. De Soc. P ar t ij in Bioemendaai 0;- in Over veen 0; in Vogelenzang O; in Schoten 8; in Heemstede 14; in Spaarndam 1; in Bennebroek O- st. De Vrij Lib. in Bioemendaai 131; in Over veen 72; in Vogelenzang 16; in Schoten 11; in Heemstede 109; in Bennebroek 3; in Spaarndam 2. De Neutrale Partij in Bioemendaai 4; in Overveen 3; in Vogelenzang 0; in Scho ten 8; in Heemstede 4; in Bennebroek en Spaarndam 0. De S. D. A. P. in Bioemendaai 124; in Over veen 39; in Vogelenzang 14; in Schoten 950; in Heemstede 131; Bennebroek 19; in Spaarndam 79. De Unionisten Liga in Bioemendaai 0; in Overveen 0; in Vogelenzang 1; in Scho ten 5; in Heemstede 2; in Bennebroek 1; in Spaarndam 1. De Vrij-Lib. (2e lijst) in Bioemendaai 30; in Overveen 15; in Vogelenzang 1; in Schoten 7; in Heemstede 50; in Benne broek 1; in Spaarndam 0. De P 01 i t i e p a r t ij in Bioemendaai 11in Overveen 0; in Vogelenzang 1; in Schoten 6; in Heemstede 6; in Bennebroek 12; in Spaarndam 1. De Economische Bond in Bioemendaai 107; in Overveen 69; in Vogelenzang 15; in Schoten 97; in Heemstede 148; in Ben nebroek 10; in Spaarndam 6. Het zal onze lezers interesseeren te ver nemen dat, wat de R.K. betreft, op. Mr. Bomans waren uitgebracht in Bioemendaai 107 van de 112 stemmen; in Overveen 272 van de 284; in Vogelenzang 136 van de 136; in Schoten 760 van de 766; in Heeni- stede 783 van de 802; in Bennebroek 141 van de 143; in Spaarndam 41 van de 41. De heer v. d. Bilt verkreeg in Bioemendaai 2; in Overveen 2; in Vogelenzang O; in Schoten 4; in Heemstede 1; de heer Reijmer in dc..v f le volgorde lp 7, O. Hulde aan Frans Naerebout. Er heeft zich een commissie gevormd om bij1 ge legenheid van den lOOsten verjaardag van den sterfdag van Frans Naerebout op een open baar plein te Vlissingen., een gedenkteeken o-p te r ichten. „MEI" geïll. maandblad voor jong Katholiek Nederland. Uitgave N.V. Drukkerij „de Spaarnestad", Haarlem. Het Juni-nummer vangt aan met een lief gedichtje van Lize Bührs. Volgt een leer zaam stukje van rector v. d. Hengel, geti teld: „Uit het li ij k des H. Geestes." De ru briek „Over alles wat mooi is" vertelt bij zonderheden over de kunstwerken van Al- 'orecht Dürer en is versierd met een vijftal goedgeslaagde foto's. „Wanneer God's adem tocht ons vruchteloos bestrijkt" is een uit stekende vertaling! van W. v. Mariënburg en verlucht met de als altijd fraaie teekeniugen van Graafland. Dit laatste is eveneens het geval bij het mooie vervolgverhaal'van Anna Sutorius: „Het dagboek van Wilde Joris". De overige rubrieken zijn niet minder, zoo niet béter verzorgd dan altoos. DE KATHOLIEKE ILLUSTRATIE van deze week bevat de volgende PLATEN: Vier kiekjes van de Roomsche mee tings op Houtrust en in het Stadion H. Wort- man Processie te Oud-Vroenhoven Het S.S. Java 275,000,000 vernietigd Regee- ringsjubileum van den Duitschen keizer Poolsche troepen in Frankrijk Acht kiekjes van het telegraafkantoor te Amsterdam Pas toor H. C. Verbraak Drie teekeningen voor den Dmzend-Gulden-wedstrijd Henri Leeuw Pater J. J. G. Boelen Pater Lehmkul Minister J. J- Rambonnet Het eerste vredes- kerkje in Nederland R.-K. V.-V. „Quick"1 I Geleen. TEKST: Heidehof, door Agatha de Haan Het Wiegeliedje, door Elise Onze Duizend gulden-wedstrijd Het spit in den rug. De Maria b.o n d. De algemeene ver- gaderirog van den Diooesanen Mariaibond in liet bisdom Haarlem zal worden gehouden te Amsterdam op Woensdag 7 Augustus. DeS morgens om kwart over 11 wordt onder de H. Mis in de kerk van St. WiUibrordus bui ten do Veste een feestpredikatie gehouden. Om half 12 is de vergadering in het patro- raatsgobouw bij de kerk. Om 2 uur wordt de vergadering voortge zet, waarna dé WelEerw. pater Borromaeus de Greeve O. F. M. een propagandarede zal houden bij gelegenheid van het 10-jarig be staan van den Mariabond. Die feestdag! Is voor ons een gepaste aan leiding onze uitnoodiging van Nederlands Ka tholieken te herhalen, bij te dragen voor de stichting van een nationaal monument op het graf dier Martelaren te Brielle. Het graf der Martelaren te verheffen is een goed, oud-Roomsch gebruik, dat een blij vend bewijs geeft van de vereering, welke wij hen toedragen, en van het vertrouwen dat wij in hen stellen. Laat dan de Brielsche grafstede het luide en duidelijk verkondigen, dat wij, katholieke Nederlanders, in die Martelaren vereeren een voorbeeld van heldhaftigen geloofstrouw, en dat wij van hun voorspraak verwachten de volhardingi in het geloof voor ons zelf, en de bekeering tot het geloof voor onze dwalende landgenooten. En dat zal die grafstede getuigen, als hun gezegende overblijfselen daar een eervolle rustplaats vinden in de tombe van een kost baar altaarals daarop 'het II. Offer kan wor den opgedragen, waarvan zij zoo fier en edel moedig1 belijdenis hebben gedaan, zelfs ten koste van hun bloed. Voor de uitwerking van dit plan durven wijl 1 tekenen op de medewerking van alle Katholieken,- bijzonder van onze medebroeders in het priesterschap, die in deze H.H. Mar telaren hun groote voorgangers en heldhaf tige voorbeelden vereeren. Giften voor de oprichting van het Altaar op het graf der H.H. Martelaren van Gorcum zende men aan ons medelid, pastoor L. Th. MULDER, te Brielle. De Bisschoppelijke Brielsche Commissie: fr. A. VERHOEVEN, O. P., Deken van Schiedam, fr. A. BULTEBS, O.F.M., Pastoor te 's Gravenhage. L. TH. MULDER, Pastoor te Brielle. Gevraagd een flink leeftijd 18 a 22 jaar. voor kantoorwerkzaam heden. Diploma H. B. S. of M. U. L. O. strekt tot aanbeveling. Maohinesehrijven en kennis van boekhouding eveneens. Brieven onder No. 7122 bureau van dit blad. Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Den 9en Juni viert Roomsch Nederland den feestdag' zijner meest beroemde marte laren, die in het jaar 1572 met hun bloed getuigden voor de waarheid van het Heilig Katholiek Geloof 1 Uit de leder-industrie. In de Langstraat worden tegenwoordig veel schoenen vervaardigd, waarvoor geen stukje leer wordt gebruikt. Hout en papier zijn de hoofdbestanddeel en. Hierdoor kunnen de fa brieken blijven werken, voor afleverinlg is geen consent noodiig. De leerlooierijen wor den op vele plaatsen wegens gebrek aan de grondstoffen, stopgezet. Borielïn. Men zendt aan de »De Tijd« het volgende uittreksel van een gemeente raadsvergadering op een dorp in de Meierij: Bü de rondvraag stelt een dier. leden voor, de vergadering wat vroeger te laten begin nen, -opdat de leden na afloop voldoenden tijd hebben om te kunnen gaan.... bomden en kaartspelen. De Voorzitter antwoordde, dat hij wel kon nagaan, dat deze vergadering om elf uur geëindigd zou zijm. zoodat, volgens hem, de leden juist op tijd klaar zijn om te gaan »bitteren.« Een ander lid vindt het gevaarlijk, dat bet eerstgenoemde lid, die hierover het woord vroeg, te vroeg aan 't »pruven« ging. Daarna werd d'a vergadering gesloten en ging men zijns weegs (lees: »borrelen«) Roofmoord. Men bericht uit Harder wijk: De vermoorde soldaat is de heer Krui denier uit Oharlois. Een bedrag aan geld, dat hij bij zich moest hebben, wordt vermist. Een ander soldaat, met wien hij het laatst is gezien, is in arrest, doch ontkent alles. Ter waarschuwing. Buiig, en Weth. van Amsterdam hebben in een circu laire aan de hoofden der openbare scholen in de hoofdstad het volgende geschreven: »Naar het hoofd eener school voor gewoon lager onderwijs ons mededeelt, is onlangs door hem onder schooltijd een briefje ontvan gen, waarin werd verzocht een der vrouwe lijke leerlingen wegens ongesteldheid van haar moeder naar huis te laten gaan. Toen voorzichtigheidshalve door hem eerst een on derzoek werd ingesteld, bleek dat door«de moeder of namens haar geen verzoek was gedaan. Ofschoon bedoeld hoofd aanneemt, dat de boodschap een misplaatste grap was, acht hij de m'Oigelijkhedd niet uitgesloten, diat met minder goede bedoelingen getracht is, het kind uit de school te tokken en heeft hij daarom liet geval onder onze aandacht ge bracht. Wij vinden hierin aanleiding den hoofden te verzoeken, voortaan geen ter school zijn de kinderen op mondelinge of schriftelijk on der schooltijd inkomend verzoek te laten heengaan, zonder zich eerst zooveel mogelijk ervan te 'hebben overtuigd, dat het gedane verzoek geigrond is op 'ernstige redenen en uitgaat van bevoegde zijde.« Met betrekking tot het ontwerp van wet tot verklaring van het algemeen nut der onteigening van eigendommen, noodig voor het aanleggen van een duinweg van de kom men van Bioemendaai eu van Overveen naar Zandvoort, alsmede ter bestrijding van werk loosheid, verklaart de regiering in haar Me morie van Antwoord aan de Eerste Kamer, dat 'zij in de meeninjg van enlkele leden, dat de vermelding van het nevendoel, namelijk bestrijding van werkloosheid, niet in de con siderans van het wetsontwerp behoorde te ziin opgenomen- niet deelt De twijfel, door verschillende leden uitge sproken omtrent het bestaan van werkloos heid in de gemeenten, waarin de weg zal wor den aangelegd, vindt althans voor zooveel de gemeente Zandvoort betreft naar het oor deel van den minister voldoende weerlegging in hetgeen te dier zake in de Memorie van toelichting tot het wetsontwerp en de Me morie van Antwoord op het Voorlcopig Ver slag der Tweede Kamer is medegedeeld Hierbij wordt nog opgemerkt, dat niet al leen werkloosheid in de gemeente Zandvoort doch ook in de gemeenten getogen in de om geving, n.l. Haarlem, Schoten en IJmuiden, voorkomt „LIEFDEWERK OUD PAPIER". Wij ontvingen het jaarverslag van de ver- eeniging „Liefdewerk oud Papier" voor Ne derland over het jaar 1917, waaraan wij het volgende ontleenen: Met leedwezen wordt gewaagd van het bedanken van den len secretaris, den heer Venneman te Amsterdam, tengevolge van den ongewonen toestand in en om Neder land. De hooge prijzen van het oude papier 4?aren een welkome vergoeding voor het minder verzamelde. In 1917 werden negen nieuwe afdeelingen of Correspondentschappen opgericht, n.l. Baarlo, Beemster, Dinteloord, Katwijk, Mil- lingen, Oud-Ade, Vlaardingen, Welil en Wer- vershoof. Bij het einde van het jaar telde de Ver- eeniging 19 Centrale-afdeelingen en 188 ge wone afdeelingen en correspondentschappen. Aan arbeidsloonen is uitbetaald een som f 35.767.541/2. Uit de winst van 1917 is, na aftrek van verplichte en extra reserve, aan Z. PI. den Paus f IOOO uitgekeerd. Verder aan pl.m. 125 Katholieke instellingen in Nederland oen gezamenlijk" bedrag van f 18.700. Verder wordt het wel en wee der ver- eeniging gememoreerd en o.a. in herinne ring gebracht de welwillende gezindheid je gens de vereeniging,meermalen door Ne- derland's Episcopaat getoond. Inzonderheid geldt dit den Doorl. Beschermheer, Mgr. A. J. Gallier. Verschillende tabelUen geven een vergelij king van den omzet in de jaren 1916 éh 1917. Het verslag is uitstekend verzorgd; een woord van lof komt hiervoor toe aan den samensteller, den heer C. A. L, Rade maker, voorzitter van het hoofdbestuur. Openluchtdag der Haarlemsche scholen. De openluchtuitvoering' door de leerlingen van de openbare lagere scholen al hier, welke oorspronkelijk was vastgesteld op 9 Juli a.s., zal thans worden gehouden op Dinsdag 16 Juli a.s. op het mooie terrein der IP. F. O. aan de Spanjaardslaan. Dank zij de medewerking van B. en W. krijgen de leerlingen der scholen dien dag vacantie. Aan deze uitvoering, welke 's middags van 2—41/2 uur duurt, zullen 2500 kinderen deel nemen, gerekend van het 4de leerjaar af, na melijk 1350 jongens en 1150 meisjes. De morgenuren zijn bestemd voor de ver plichte repetities der vrije oefeningen jongens en meisjes. Het programma vermeldt de volgende num mers: 1. Vrije oefeningen jongens. 2. Spelen meis jes. 3. Toesteloefeningen jongens. 4. Oefenin gen met lange stokken meisjes. 5. Wedkampen jongens. 6. Evenwichtsoefeningen en sprin gen meisjes. 7. Vrije en halter-oefeningen M.U.L.O.' klassen. 8. Openluchtspel jongens. 9. Vrije oefeningen meisjes. De toegang tot de uitvoering is voor ieder, vrij, mits voorzien van een toegangsbewijs, hetwelk van te voren verkrijgbaar zal wor- gesteld. De hoofdleiding' berust bij den heer J. Hop en mejuffrouw A. Zandstra. GARNIZOENSBERICHTEN. De reserve-korporaal A. J. Manuel van hef 10e reg. inf. is bevorderd tot reserve-sergeant bij Depot I. De vaandrig T. G. J. M. van der Weerd van het 21e reg. inf. is overgeplaatst bij het le bataljon landweer infanterie. De landstormplichtige sergeant P. J. van. Vliet is in positie gelijk gesteld met den ang van vaandrig en als zoodanig ingedeeld bii het 10e Regiment Infanterie. De sergeant F. G. F. de H. is d'oor het Hoog Militair Gerechtshof veroordeeld tot drie maanden militaire detentie, met degradatie tot den stand van soldaat wegens eerste desertie in tijd van vreïe. De milicien soldaat G. 0. E. is door het Hoog Militair Gerechtehof veroordeeld tot zes maanden militaire gevangenisstraf wegens het als soldaat slaan van zijn meerdere in rang en. het als soldaat plegen van een daad van ge weld tegen zijn meerdere in rang, beide feiten als een voortgezette handeling beschouwd. De milicien-sergeant B. Telder van het 7o Re: iment Infanterie is benoemd tot vaandrig en ingedeeld bii het 21e Regiment Infanterie. De reserve 2e luitenant F. J. Reder van het 10e Reg. Inf. is overgeplaatst bii het 21o Bataljon Landweer Infnterie. R. K. Bond van Post- Telegraaf- c n T e 1 e f o 0 n-p ersoii eel. Zondag 7 Juli ver- gadert „St. Joseph," onderaideeling Haarlem van genoemden bond „Sint Paulus" om half vier 's middags in „St. Bavo" Onder de agenda punten komen voor: de verkiezing van een bestuurslid en de herziening van het regle ment. Gevonden voorworpen. V room en Dreesmann, K. Veerstraat 1, boterkaarten; J. P. van der Walle, Leideohestraat 79. armbandje: M. de Regt, Burgwal 31rood, oorknopje: B. J. Schijf, Gierstraat 38, broche: C. de Liistor, Schoterweg 49 rood, riiwielpomp; W. Jong, Nieuwe Gracht 47, gummiband; A. Schouten, Pres. Steynstraat 41 a, hoed; A. Wiikliuizgn, Adr.'Loosjesstraat 9, zwembroekJ. do Smink. Frans Halsstraat 39 rood, grif f elk okerSohaay, Duvenvoordestraat 17, rilvevbon en een geld stuk; W. v. d. Hepde, Zuid-Polderstraat 35rood, schoentje; J. Lichtenberg, Zuider Buiten- spaarne 144, rij,wielpompL. Vlug, Bakenesser- graeht 52, ceintuur; A. Pijnakker, Zonnesteeg 3, broche. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bü'Th. Richters, P. Kiesstraat 38. stukje kant; M. de Baas, Gen. CronjéstrSat 79, Schoten, gouden damesring; II. v. Hooff, lans straat 67, een zijden das; M. Beet, Bakker straat 41, een brilB. Barnhoorn. Voorting. straat 12, zomerboa. B. Groenendaal. N. Groenj markt 23. een ving.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1918 | | pagina 12