DE VERKIEZING VOOR DE TWEEDE KAMER i Courantenbezorger f JONGMENSCH VAN OVERAL STAD EN STREEK INGEZONDEN OP WOENSDAG 3 JULI 1918, IN DE GEMEENTE HAARLEM Hi KUNST EN «KENNIS ORDE EN ARBEID LIJST No. 1. (Soc-Dem. P.) D. Wijnkoop 333 Dr. W. van Ravesteijn Jr. 14 L L H. de Visser 237 R. Vos 1 4C. Ceton mM Sterringa 3 609 Totaal LIJST No. 2. (Bond van Chr.-Soc.) T. W. Kruyt 83 Mevr. A. Tjadenvan der Vlies 69 P. Eldering 20 Mevr. J. Chr. L. Koomans-Timmer 12 J. P. Honnef -9 F. de Wit 1 Mevr. F. Pabonv. Iterson 8 H. D. Perfors 2 F. A. France 2 Totaal 206 LIJST No. 3. (Christ.-Hist. 2e lijst.) J. Knoppers t.8 Jhr. Mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg 4 H. W. Tilanus 2 y Mr. H. Verkouteren 1 C. E. van Koetsveld W. F. C. van den Broek 1 Jhr. G. J. A. Schimmelpenninck 3 J. Weitkamp P. G. Nahuisen 3 J. van Meggelen 1 Totaal 23 LIJST No. 4. (Vrijz.-Dem.) Th. M. Ketelaar - 233 Mr. J. Limburg 8 Dr. Aletta H. Jacobs 95 Mr. L. N. Roodenburg 10 Jhr. Mr Dr. E. A. van Beresteyn 410 H. Snijders 13 P. Nolting 27 Dr. A. van Raalte 53 Mr. S. J. L. van Aalten 2 KI. de Vries Szn6 Totaal 857 LIJST No. 5. (Verb. t. Dem. v. d. Weerm.) W. Wijk 135 H. B. Berghuijs 2 H. E. Dordregter 1 Mevr. W. Langelaarvan Eyk 2 J. I. Burgel 7 A. M. te Kolsté 2 D. Berends 3 W. Klooster Totaal "152 LIJST No. 6. (Christen-Democraten.) A. P. Staalman 123 P. P. Ha'rtendorf 12 Totaal 135 LIJST No. 7. (Anti-Rev.) Mr. Th. Heemskerk 619 C. Smeenk 56 Mr. J. A. de Wilde 3 W. de Vlugt 7 J. C. Wirtz 5 J. F. Heemskerk 9 A. Colijn 10 P. J. Dam D. L. Harms A. Gravestein - 6 Totaal 715 LIJST No. 8. (Unie-Lib.) P .Otto o.:141 Mr. J. A. van Hamel 32 R. Visser Lzn16 Mevr. F. S. van BalenKlaar 11 J. Korthals Altes 19 Mr. E. S. Orobio de Castro 16 Mr. D. Fock 271 Prof. dr. B. D. Eerdmans 8 Dr. G Lel-y 24 Mr. H. Smeenge 13 Totaal 551 LIJST No. 9. (Christ.-Hist. Ie lijst.) Jhr. Mr. A. F- de Savornin Lohman 606 Dr. J. Th. de Visser 27 J. R. Snoeck Henkemans 5 Mr. J. Schokking 1 Mr. R. van Veen Jhr. Mr. D. de Geer 3 B .J. Gerretson 1 J. A. Bakker 3 Mr. J. Ankerman 1 H. J. de Groot 1 Totaal 648 3. A H. H. J- F. W. LIJST No. 10. (Middenstandspartij.) Staalman 135 J. Bokhorst F. Peters 2 Spoor A. van Ree 5 H. v. d. Velden -1 W. Alberda l S. Stroosnijder F. Dreckmeier Oosterbaan 4 LIJST No. 11. (Roomsch-Kath.) Mr. J. B. Bomans 4196 G L. van de Bilt 15 Mr. Paul J. Reijmer 10 A. B. Michielsen 23 Mr. P. J. M. van Sonsbeeck 5 J. G. Suring Totaal 4260 LIJST No. 12. (Christ. Soc. Partij.) Mr. dr. A. R. van de Laar 27 Dr. E. A. Keuchenius Dr. J. v?n Dorp L J. Geitz t Dr. G D. Cramer -1 Totaal 28 LIJST No. 13. (Algem. Staatspartij) G. Polvliet 25 Dr. Z. Kamerling 13 Dr. Fred, van Eeden 32 WSturms 3 H. J. van Ginkel 13 H. Z. Zegers de Beijl 2 J. F.. Lankamp M. J. van Essen Prof. dr. J. A. Barrau Mr. Ph. S. de Laat de Kanter 2 Totaal 90 LIJST No. 14. (Bond van Prot. Kiezers). P. Th. Hugenholtz 54 J. W. H. Halsema 68 Totaal LIJST No. 15. (Soc. Partij.) H. Kolthek H. Croiset B. Lansink Jr. L. Kelder 122 23 1 10 Totaal 34 LIJST No. 16. (Vrij-Lib. Ie lijst) Mr. H. G Dresselhuys163 Prof. Mr. A. G Visser van IJzendoorn 18 B. Nierstrasz 49 F. J. W .Drion 4 J. W. Niemijer 3 Mr. J. H. W. Q. ter Spill 2 F.' M. Knobel 7 Mr. A. G. A. ridder van Rappard 3 Walrave Boissevain2 Jhr. Mr. P. van Foreest8 Totaal 259 LIJST No. 17. (Neutrale Partij.) H. J. ter Hall 49 G. H. Koopman 25 Caroline van Dommelen6 J. L Coppejans 4, A. P. W. Jansen G. van Biene - Totaal 84 LIJST No. 18. (S. D. A. P.) J. E. W. Duys 3966 Dr. Th. v. d. Waerden 18 C. Thomassen 5 A. Nagtzaam 550 J. van Eizenga A. W. .Michels 6 E. H. C. Cadertus van Veen 6 J. H. Huybers Totaal 4552 LIJST No. 19. (Unionisten-Liga.) L. H. W. L'Espagniol25 G. F. Haak I J. Burger 3 J. van der Made10 I A. F. C. Buckmann 1 R. Nieborg 1 Totaal LIJST No. 20. (Politie-partij.) A. L van Beusekom G. P. J. A. Thomson E. Dozy W. L. H. Koster Henke D. Beunder P. J. Dammers J. Couwenbergh J. Mulder J. van der Weijden 40 8 2 4 1 Totaal 15 in Schoten 134; in Heemstede 189; In Bennebroek 33; in Spaarndam 26 st. De Middenstandspartij in Bloemen- daal 5; in Overveen 7; in Vogelenzang 2; in Schoten 25; in Heemstede 13; in Ben nebroek 1; in Spaarndam 2 st. De Roomsch-Katholieken in Bloemen daal 112; in Overveen 284; in Vogelen- zang 136; in Schoten 766; in Heemstede 802; in Bennebroek 143; in Spaarndam 41. De Ohrist. Soc. Partij in Bioemendaal 6; in Overveen 1; in Vogelenzang 1; in Schoten 7; in Heemstede 11; in Benne broek 1; in Spaarndam O st. De, Alg. Staatspartij in Bioemendaal 13; in Overveen 4; in Vogelenzang 1; in Schoten 13; in Heemstede 14; in Benne broek 0; in Spaarndam 0 st. De Bond van Prot. Kiezers in Bioe mendaal 3; in Overveen en Vogelenzang 0; in Schoten 5; in Heemstede 3; in Spaarn dam en Bennebroek 0 st. De Soc. Partij in Bioemendaal 0; in Over veen 0; in Vogelenzang 0; in Schoten 8; in Heemstede 14; in Spaarndam 1; in Bennebroek 0 st. De Vrij Lib. in Bioemendaal 131; in Over veen 72; in Vogelenzang 16; in Schoten 11; in Heemstede 109; in Bennebroek 3; in Spaarndam 2. De Neutrale Partij in Bioemendaal 4; in Overveen 3; in Vogelenzang 0; in Scho ten 8; in Heemstede 4; in Bennebroek en Spaarndam 0. De S. D. A. P. in Bioemendaal 124; in Over veen 89; in Vogelenzang 14; in Schoten 950; in Heemstede 131; Bennebroek 19; in Spaarndam 79. De Unionisten Liga in Bioemendaal 0; in Overveen 0; in Vogelenzang 1; in Scho ten 5; in Heemstede 2; in Bennebroek 1; in Spaarndam 1. De Vrij-Lib. (2e lijst) in Bioemendaal 30; in Overveen 15; in Vogelenzang 1; in Schoten 7; in Heemstede 60; in Benne broek 1; in Spaarndam 0. De Politiepartij in Bioemendaal '11; in Overveen 0; in Vogelenzang 1; in Schoten 6; in Heemstede 6; in Bennebroek 12; in Spaarndam 1. De Economische Bond in Bioemendaal 107; in Overveen 69; in Vogelenzang 15; in Schoten 97; in Heemstede 148; in Ben nebroek 10; in Spaarndam 6. Het zal onze lezers interesseeren te ver nemen dat, wat de R.K. betreft, op Mr. Bomans waren uitgebracht in Bioemendaal 107 van de 112 stemmen; in Overveen 272 van de 284; in Vogelenzang 136 van de 136; in Schoten 760 van de 766; in Heem stede 783 van de 802; in Bennebroek 141 van de 143; in Spaarndam 41 van de 41. De heer v. d, Bilt verkreeg in Bioemendaal 2; in Overveen 2; in Vogelenzang 0; in Schoten 4; in Heemstede 1; de heer Reijmer ih dc.m fde volgorde 1, 7, 0. LIJST No. 21. (Vrij-Lib. 2e lijst.) V -Loosjes 294 Mevr. Douairière P. Gravin van Heerdt tot Eversberg 21 Th. M. Verster - 3 Totaal 318 LIJST No. 22. (Economische Bond.) Mr. M. W. F. Treub 1134 W. H. de Buisonjé 12 J. C. E. Baron van Lynden32 E. A. du Croo 17 S. W. de Clercq 24 j W. B. van Goor o...3 49 Mej. Joh. Westerman J. P. van Blijerrburgh Th. van Waveren Mr. Aug. Mesritz 1 18 9 Totaal 172 Totaal 1299 Het aantal kiezers bedraagt 17473. Uitgebracht waren 15819 stemmen, waarvan van on waarde 721. Aantal geldige stemmen 15098. j» Hieronder volgen nog eenige uitslagen lit de omliggende gemeenten. De S. D. Pv behaalde in Bioemendaal.10; in 1 v en 7; in Vogelenzang 2; in Scho ten 108; in Heemstede 32; in Bennebroek 3 en in Spaarndam 3 st. De Chris t Soq. in Bioemendaal 5; in Overveen 4; in Vogelenzang O; in Schoten 37; in Heemstede 9; in Bennebroek l; in Spaarndam 3. De Ohrist. Hist, (lijst 2) in Bioemen daal 6; in Overveen 4; in Vogelenzang 3; in'Schoten 5; in Heemstede 12; in Ben nebroek 8; in Spaarndam 1 st. De VTijz. Dem. in Bioemendaal 62; in Overveen 22; in Vogelenzang 9; in Scho ten 169; in Heemstede 50; in Bennebroek 24; in Spaarndam 8 st. Het Verbond tot Dem. fWeermach.t in Bioemendaal 2; in Overveen 0; in Vo gelenzang 0; in Schoten 29; in Heemstede tv rrv. Be^iebroek 2; in Spaarndam 4 st. De oir. Democraten in Bioemendaal 7; in Overveen 1; in Vogelenzang 0; in Schoten 23; in Heemstede 11; in Benne broek 1; in Spaarndam 1 Bt. De Anti-Rev. in Bioemendaal 44; in Over veen 33; in Vogelenzang 7; in Schoten 131; in Heemstede 88; in Bennebroek 22; in Spaarndam 11 st. De Unie-Liberalen in Bioemendaal 26; in Overveen 27; in Vogelenzang 8; in Schoten 12; in Heemstede 193; in Ben nebroek 5; in Spaarndam 10. De Ohrist. Hist. (Ie lijst) in Bioemendaal 51; in Overveen 33; in .Vogelenzang 26; Hulde aan Frans Naerebout. Er heeft zich een commissie gevormd om' bij' ge legenheid van den lOOsten verjaardag van den sterfdag van Frans Naerebout op een open baar plein te Vlissingon. een gedenkteeken op te r ichten. UIT BOEK EN BLAD „MEI" geïll. maandblad voor jong Katholiek Nederland. Uitgave N.V. Drukkerij „de Spaarnestad", Haarlem. Het Juni-nummer vangt aan met een lief gedichtje van Lize Bührs. Volgt een leer zaam stukje van rector v. d. Hengel, geti teld: „Uit het dijk des H. Geestes." De ru briek „Over alles wat mooi i3" vertelt bij zonderheden over de kunstwerken van Al- brecht Dürer en is versierd met een vijftal goedgeslaagde foto's. „Wanneer God's adem tocht ons vruchteloos bestrijkt" is een uit stekende vertaling van W. v. Mariënburg en verlucht met de als altijd fraaie teekeningen van Graafland. Dit laatste is eveneens het geval bij het mooie vervolgverhaal van Anna Sutorius: „Het dagboek van Wilde Joris". De overige rubrieken zijn niet minder, zoo niet beter verzorgd dan altoos. DE KATHOLIEKE ILLUSTRATIE van deze week bevat de volgende PLATEN: Vier kiekjes van de Roomsche mee tings op Houtrust en in het Stadion H. Wort- man Processie te Oud-Vroenhoven Het SS. Java 275,000,000 vernietigd Regee- ringsjubileum van den Duitschen keizer Poolsche troepen in Frankrijk Acht kiekjes van het telegraafkantoor te Amsterdam Pas toor H. C. Verbraak Drie teekeningen voor den Duizend-Gulden-wedstrijd Henri Leeuw Pater J. J. G. Boelen Pater Lehmkul Minister J. J. Rambonnet bist eerste vredes- kerkje in Nederland R.-K. V.-V. „Quick" I Geleen. TEKST: Heidehof, door Agatha de Haan Het Wiegeliedje, door Elise Onze Duizend gulden-wedstrijd Het spit in den rug. De Mariabo'nd. D« algemeene ver gadering van den Diocesan en M ariaband in liet bisdom Haarlem zal worden gehouden te Amsterdam op Woensdag 7 Augustus. Des morgens om kwart over 11 )v°rdit onder de H. Mis ia de kerk van St. WiUibrordus Trui- ten de Veste* een feestpredikatie gehouden. Om half 12 is de vergadering in het patro- raatsgobonw bij de kerk. Om 2 uur wordt de vergadering voortge zet, waarna de WielEerw. pater Borromaeus do Greeve O. F. M. een propagandarede zal borden bij gelegenheid van het 10-jarig be staan van den Mariabond. Voor den inhoud dezer rubriek stalt de Redactie zich niet aansprakelijk. TER EgRE VAN ONZE HEILIGE MARTELAREN VAN GORCUM. Den 9en Juni viert Roomsch Nederland den feestdag: zijner meest beroemde marte laren, die in het jaar 1572 met hun bloed getuigden voor de waarheid van het Heilig Katholiek Geloof 1 Die feestdag is voor ons een gepaste aan leiding onze uitnoodiging van Nederlands Ka tholieken te herhalen, bij te dragen voor de stichting van een nationaal monument op het graf dier Martelaren te Brielle. Het graf der Martelaren te verheffen ïs een goed, oud-Roomsch gebruik, dat een blij- vend bewij8 geeft van de vereering, welke wij hen toedragen, en van het vertrouwen dat wij in hen stellen. Laat dan de Brielsche grafstede het luide en duidelijk verkondigen, dat wij!, katholieke Nederlanders, in die Martelaren vereeren een voorbeeld van heldhaftigen geloofstrouw, en dat wij: van hun voorspraak verwachten de volharding in het geloof voor ons zelf, en de bekeering tot het geloof voor onze dwalende landgenooten. En dat zal die grafstede getuigen, als hun gezegende overblijfselen daar een eervolle rustplaats vinden in de tombe van een kost baar altaar; als daarop het H. Offer kan wor den opgedragen, waarvan zij zoo fier en edel moedig belijdenis hebben gedaan, zelfs ten koste van hun bloed. Voor de uitwerking van dit plan durven wijf Hekenen op de medewerking van alle Katholieken, bijzonder van onze medebroeders in het priesterschap, die in deze H.H. Mar telaren hun groote voorgangers en heldhaf tige voorbeelden vereeren. Giften voor de oprichting' van het Altaar op het graf der H.H. Martelaren van Gorcum zende men aan ons 'medelid, pastoor L. Th. MULDER, te Brielle. De Bisschoppelijke Brielsche Commissie: fr. A. VERHOEVEN, O. P., Deken van Schiedam, fr. A. BULTERS, O.F.M., Pastoor te 's Gravenhage. L. TH. MULDER, Pastoor te Brielle. Gevraagd een flink leeftijd 18 22 jaar. voor kantoorwerkzaam heden. Diploma H. B. S. of M. U. L. O. strekt tot aanbeveling. Maohlneschrijven en kennis van boekhouding eveneens. Brieven onder No. .7122 bureau van dit blad. Utt de leder-industrie. In do Langstraat worden tegenwoordig veel schoenen vervaardigd, waarvoor geen stukje leer wordt gebruikt. Hout en papier zijn die hoofdbestanddieelen. Hierdoor kunnen de fa brieken blijven werken, voor aflevering is geen consent noodiig. De leerlooierijen wor den op vele plaatsen wegens gebrek aan de grondstoffen, stopgezet Borrel'en. Men zendt aan de »De Tijd« het vólgende uittreksel van een gemeente raadsvergadering op een dorp in de Meierij: Bij de rondvraag stalt een der leden voor, de vergadering wat vroetger te laten beJgiti- nen, opdat de leden na afloop voldoenden De voorzitter antwoordde, dat hij wel kon nagaan, dat deze vergadering om elf uur geëindigd zou zijn. zoodat volgens hem, de leden juist op tijd klaar zijn om te gaan »bitteren.« Een ander lid vindt hat gevaarlijk, dat het eerstgenoemde lid, die hierover het woord vroeg, te vroeg aan 't »pruven« ging. Daarna werd d'a yergadcring gesloten en ging men zijns weegs (lees: »borrelen«) Roofmoord. Men bericht uit Harder wijk: De vermoorde soldaat is de heer Krui denier uit Ghnrlods. Een bedrag aan geld. dat hij bij ziob moest hebben, wordt vermist. Een ander soldaat met wien hij het laatst is gezien, is in arrest doch ontkent alles. Ter waarschuwing. Burg. en Weth. van Amsterdam hebben in een circu laire aan de hoofden der openbare scholen in de hoofdstad het volgende geschreven: »Naar het hoofd eener school voor gewoon lager onderwijs ons mededeelt is onlangs door hem onder schooltijd een.briefje ontvan gen, waarin werd verzocht een der vrouwe lijke leerlingen wegens ongesteldheid van haar moeder naar huis te laten gaan. Toen voorzichtigheidshalve door hem eerst een on derzoek werd ingesteld, bleek dat door de moeder of namens haar geen verzoek was gedaan. Wij vinden hierin aanleiding den hoofden te verzoeken, voortaan geen ter school zijn de kinderen op mondelinge of schriftelijk on der schooltijd inkomend verzoek te laten heengaan, zonder zich eerst zooveel mogelijk ervan te hebben overtuigd, dat het gedane verzoek gegrond is op ernstige redenen en uitgaat van bevoegde zijde.« Terstond gevraagd een flinke Loon minstens f 7.per week Aanmelding in persoon lias- saulaan DUINWEG BLOEMENDAAL—OVERVEEN ZANDVOORT. Met betrekking tot het ontwerp van wet tot verklaring van het algemeen nut der onteigening van eigendommen, noodig voor het aanleggen van een duinweg van de kom men van Bioemendaal eu van Overveen naar Zandvoort, alsmede ter bestrijding van werk loosheid, verklaart de regiering in haar Me morie van Antwoord aan de Eerste Kamer, dat zij in de meening van enkele leden, dat de vermelding van het nevendoel, namelijk bestrijding van werkloosheid, niet in de con siderans van jhyt wetsontwerp behoorde te ziin opgenomen, niet deelt. D« twijfel, door vensdhillende leden uiige- sproken omtrent het bestaan van werkloos heid in de gemeenten, waarin de weg zal wor den aangelegd, vindt, althans voor zooveel de gemeente Zandvoort betreft, naar het oor deel van den minister voldoende weerlegging in -hetgeen te dier zake in de Memorie van Toelichting tot het wetsontwerp en de Me morie van Antwoord op het Voorloopig Ver- slag der Tweede Kamer is medegedeeld. Hierbij worcft nog opgemerkt, dat niet al leen werkloosheid in de gemeente Zandvoort doch ook in de gemeenten gelegen in de om geving, n.l. Haarlem, Schoten en IJmuiden, voorkomt. „LIEFDEWERK OUD PAPIER". Wij ontvingen het jaarverslag van de vèr- eeniging „Liefdewerk oud Papier" voor Ne derland over het jaar 1917, waaraan wij het volgende ontleenen: Met leedwezen wordt gewaagd van het bedanken van den len secretaris, den heer Venneman te Amsterdam, tengevolge van den ongewonen toestand in en om Neder land. De hooge prijzen van het .oude papier faren een welkome, vergoeding voor het minder verzamelde. In 1917 werden negen nieuwe afdeelingen of Correspondentschappen opgericht, n.l. Baarlo, Beemster, Dinteloord, Khtwijk, Mil- hngen, Oud-Ade, Vlaardingen, Wehl en Wer- vershoof. Bij het einde van het jaar telde de Ver- eeniging 19 Centrale-afdeelingen en 188 ge wone afdeelingen en correspondentschappen. Aan arbeidsloonen is uitbetaald een som f 35.767.541/2. Uit de winst van 1917 is, na aftrek van verplichte en extra reserve, aan Z. H. den Paus f 1000 uitgekeerd. Verder aan pl.m. 125 Katholieke instellingen in Nederland een gezamenlijk bedrag van f 18.700. Verder wordt het wel en wee der ver- eeniging gememoreerd en o.a. in herinne ring gebracht de welwillende gezindheid je gens de vereeniging, meermalen door Ne derlands Episcopaat getoond. Inzonderheid geldt dit den Doorl. Beschermheer, Mgr. A. J. Gallier. Verschillende tabelllen geven een vergelij king van den omzet in de jaren 1916 en 1917. Het verslag is uitstekend verzorgd; een woord van lof komt hiervoor toe aam den samensteller, den heer O. A. L. Rade maker, voorzitter van het hoofdbestuur. Openlucht dag der Haarlemsche scholen. De openluchjuitvoering door de leerlingen van de openbare lagere scholen al hier, welke oorspronkelijk was vastgesteld op 9 Juli a.s., zal thans worden gehouden op Dinsdag 16 Juli a.s. op het mooie terrein der H. F. O. aan de Spanjaardslaan. Dank zij de medewerking van B. en W. krijgen de leerlingen der scholen dien dag vacantie. Aan deze uitvoering, 'welke 'a middags van 2—41/2 uur duurt, zullen 2500 kinderen deel nemen, gerekend van het 4de leerjaar af, na melijk 1350 jongens en 1150 meisjes. De morgenuren zijn bestemd voor de ver plichte repetities der vrije oefeningen jongens en meisjes. Het programma vermeldt de volgende num mers: 1. Vrije oefeningen jongens. 2. Spelen mels- jos. 3. Toesteloefeningen jongens. 4. Oefenin gen met lange stokken meisjes. 5. Wedkampen jongens. 6. Evenwichtsoefeningen en sprin gen meisjes. 7. Vrije en halter-oefeningen M.U.L.O. klassen. 8. Openluchtspel jongens. 9. Vrije oefeningen meisjes. De toegang tot de uitvoering is voor ieder vrij, mits voorzien van een toegangsbewijs, hetwelk van te voren verkrijgbaar zal wor- gesteld. De hoofdleiding berust bij den heer J. Hop 'en mejuffrouw A. Zandstra. GARNIZOENSBERICHTEN. De reserve-korporaal A. J. Manuel van hef 10e reg. inf. is bevorderd tot reserve-sergeant bij Depot I. De vaandrig T. O. J. M. van der Weerd van het 21e reg. inf. is overgeplaatst bij het le bataljon landweer infanterie. De landstormpliohtige sergeant P. J. van Vliet is in positie gelijk gesteld met den ang van vaandrig en als zoodanig ingedeeld bii het lOo Regiment. Infanterie. De sergeant F. G. F. de H. is door het Hoog Militair Gereöhtshof veroordeeld tot drie maanden militaire detentie, met degradatie tot den stand van soldaat wegen» eerste desertie in tijd van vrede. De milicien soldaat G. O. E. is door het Hoog Militair Gerechtshof veroordeeld tot ze» maanden militaire gevangenisstraf wegen» het als soldaat slaan van ziin meerdere in rang en het als Soldaat plegen van een daad van ge weld tegen zijn meerdere in rang, beide feiten als een voortgezette handeling beschouwd. De milicien-sergeant B. Telder van het 7® Rc -[ment Infanterie is benoemd tot vaandrig en ingedeeld bij bet 21e Regiment Infanterie. De reserve 2e luitenant F. J. Reder van het 10e Reg. Inf. is overgeplaatst bil het 21e Bataljon Landweer Infnterie. R. K. Bond vanPost- Telegraaf- en T e 1 e f 0 0 n-p erson eel. Zondag 7 Juli ver gadert „St. Joseph," onderafdeeling Haarlem van genoemden bond „Sint Paulus" om half vier 's middags in „St. Bavo" Onder de agenda punten komen voor: de verkiezing van een bestuurslid en de herziening van het regle ment. Gevonden voorwerpen. V room en Dreesmann, K. Veerstraat 1, boterkaarten: J. P. van der Walle, Leidaobestraat 79. armbandje: M. de Regt, Burgwal Slrood, oorknopje: B. J. Schijf, Gierstraat 38, broche: C. de Lijster, Sehoterweg 49 rood, rxjwidpomp: \y. Nieuwe Gracht 47, gummibandS-choutsn, Pres. Steynstraat 41 a, hoed; A. Wijkhuizen, Adr. Loosjesstraat 9, zwembroekJ. de Smink. Frans Halsstraat 39 rood, griffelkokerSohaay, Duvenvoordestraat 17, zilverbon en een geld stuk; W. v. d. Hepde, Zuid-Polderstraat 35rood, schoentje: J. Lichtenberg, Zuider Buiten- spaarne 144, rijiwielpowpL. lug, Bakenesser- gracht 52, ceintuur: A. Pijnakker, Zonnestèeg 3, broche. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: Th. Richters, P. Kiesstraat 38, stukje kant; M. de Baas, Gen. Cronjéstraat 79, Schoten, gouden damesring; H. v. Hooff, Jans straat 67, een zijden das; M. Best, Bakker straat 41, een brilB. Barnhoorn. Voortingw straat 12, zomerhoa. B. Groemendaal. N. Groea-j markt 23. een ring. t -u» a r. tijd hebben om te kunnen gaanborralen en kaartspelen. Ofschoon bedoeld hoofd aanneemt, dat de boodschap een misplaatste grap was, acht hij de mogelijkheid niet uitgesloten, dat met minder goede bedoelingen getracht is, het kind uit de school te lokken en heeft hij daarom bet geval onder onze aandacht ge bracht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1918 | | pagina 6