KRUISSTRAAT 9, VASCWM1DSEL HAVER St.-Vi n c e n t i u s-B i b I i otheek C. J. KROON^StTdTwaal Grossierderij in Suikerwerken, VAN OVERAL STAD EN STREED NUIIENS tl., Limmen, VRAGENBUS Bericht van inzet en hooging BEZOEKT HET CONCOURS - HIPPIQUE Verhuizingen -Transporten MANUFACTUREN MAGAZIJN Regeeringsschoeisel verkrijgbaar met groot Springconcours te HOOFDDORP op 19 JULI aanstaande. Een jaarlijksche gift, geschonken aan ons Liefdewerk, is een aalmoes aan de zielen uwer medemenschen. KERK EN SCHOOL KORTE BERICHTEN. Brandverzekering- Maatschappij ALKMAAR Adverteert in de Nieuwe Hrl. Courant. SASSENHEIM. 9.80.40 H.A. Haver, DE TUJDGEEST GIERSTRAAT 27 Schoenenmagazijn van A, VEENSTR A Jans weg 27. Telefoon 2918 Dames-, Heeren- en Kinderschoeisel en sterke Schoollaarzen Distributie-aangelegenheden. DE HAARLEMSCHE OPGERICHT 1846. KANTOOR TE HAARLEM; aangeboden seldsrij, Koolrapen, Kropsla en Andijvieplanten. voor Scfosgscn 7055 en Lammeren, volgens THOMAS BSGG. ENGR0S CHEMISCHE FABRIEK „VRIESIA" op Donderdag 25 Juli 1918 Militaire Attractie en Stafmuziek van het 10e Regiment Infanterie uit Haarlem. De gelegenheid tot inschrijving voor deelneming is nog opengesteld tot Maandagavond 8.30 a.s. aan het bureau der Vereeniging in Hotel „De Landbouw", te Hoofddorp. 7366 HET BESTUUR. DE COMMISSIE. N. Groenmarkt 82, ALBERT. L. ROOIJERS, Schilder ZUIVEREN VAN GEBOJJWEN 5*üra*Mtl5! H^rlem Qr«bb«ttr|(lt 9. tuinarchitectuur HEIMING. Berging voor Inboedels, K1NÖERHU1SVEST47 RUN@COR{». FO0N 2131 - Gierstraat 27 Tel. 133 Gierstraat 27 Wij hebben nog voorradig een ruime sorteering in Zwarte en gekleurde Heerendassen Zelf- binders Brettelles Sportriemen Kousen Sokken Slappe boorden en Fronts Witte en gekleurde overhemden Sporthemden Schirtz. Men lette goed op 7375 Ontvangen een collectie 7376 Toeslagbons voor verschillende gemeenten. KL.EII3E HOUTSTRAAT 112 7386 I ana neemt voortdurend toe, ook wat de hoeveelheid bommen betreft, die op mili taire mikpunten worden neergeworpen. De beste maand was tot dusver Mei geweest, toen 48i/« ton bommen werden geworpen. Hieronder volgt een lijst van de aange vallen steden en militaire doelpunten; bui- :endien is door de Britsche luchtstrijdkrach ten nog een buitengewoon groot aantal bom- nen aan het geheele Westelijke front en op le kustversterkingen van Ostende en Zee- brugge geworpen. Coblenz, fabrieken, station, kazernes, 4 maal; Biilii gen, fabrieken, station, 1 maal; Frescaty, vliegkamp, 4 maal; Hagenau, vlieg kamp, 2 maal; Hagendingen, fabrieken, sta tion, wisselsporen, 2 maal;* Karlsruhe, sta- ion, fabrieken voor oatploffingsstooten, 3 naai; Karthaus, station, spoorlijnen, 4maal; Landau. kazernes, vliegkamp, 3 maalLuxem ourg. wisselsporen,- 2 maal; Mannheim, che mische fabriek, 1 maal; Metz-Sablon, station, jfpoorwegknooppunt, i maat; Offonburg, ma- chinelooisen, kazernes, 18 maal; Remilly, ipoorwegkr: oppunt, 1 maal; Saarbrücken,fa brieken, wisselspoor, spoorweg, werkplaat sen, 1 maal; Thionville (Diedenhoven), sta tion, wisselsporen, werkplaatsen, 5 maal; Treves, station, spoorwegen, 12 maal; Wad- gassen, hoogovens, 2 maal; Zweibrücken, sta tion, spoorweg, 1 maal. HET BELGISCHE KONINGSPAAR. Naar Reuter meedeelt verluidt nog omtrent den tocht over het Kanaal, dien Koning Al- bert en Koningin Elisabeth per vliegtuig gedaan hebben, dat' het koninklijke paar, toen het besloot naar Londen te gaan om persoonlijk aan den Koning en de Koningin van Engeland hun gelukwenschen te bren gen, er de voorkeur aan gaf per vliegma chine te reizen. Dit was niet de eerste keer lat de Koning en de Koningin der Belgen een vlucht deden, maar wel was het de eerste keer dat een Koning en een Koningin per vliegtuig het Kanaal overstaken. De toeberei .s ilen waren zeer geheim gehouden en er werden twee watervliegtuigen voor de gelegenheid uitgekozen, die elk één passa gier konden dragen. De Koningin ging in het eene, de Koning in het andere vliegtuig. De overtocht verliep goed en de koninklijke reizigers landden bij een Engelsche haven, waar auto's wachtten die hen naar Londen brachten. „DIKKE BERTHA" EN; 4 JULI. In langen tijd heeft men niets meer ver nomen van de beschieting van Parijs door de vèr-dragende Duitsche kanonnen, die de Parijzenaars met een herinnering aan de eerste oorlogsdagen ook maar aanduiden als de „dikke Bertha's". De „Figaro" vertelt, dat eenr hervatting van het bombardement tegen einde Juni was voorspeld en toen dat niet gebeurde tegen 4 Juli. Waarom jui3t 4 Juli? Hield dat soms ver band met de viering te Parijs van den Ame- rikaanschen onafhankelijkheidsdag? Volstrekt niet, maar 4 Juli is volgens den kalender dien de „Figaro" raadpleegde, ge wijd aan.... Sint Bertha. Do financieele gelijkstelling. De Diocesaan-Vereeniging van R.-K. bijzon dere onderwijzers in het bisdom Haarlem is van plan in samenwerking met andere ona'erwijzera- vereenigingen in September een vergadering te orgarrieeeren, om zooveel moelijk de finan cieels gelijkstelling van de bijzondere met de openbare onderwijzers te bespoedigen. Een valsohe freule. Een arrestante, van niet hedendaagsche allures werd gisteren aan het hoofdbureau vau politie aan de Gan zenmarkt te Utrecht binnengebracht. Een jonge dame n.l. gekleed in volledig amazone- oostuum: mantel, rijbroek, karwats en wat er al zoo meer bij behoort. Deze dame had den Laateten tijd in en om Utrecht nogal de aan dacht getrokken, ze reed, meestal schrijlings, te paard (gehuurd in de manége) of in eed rijtuig en gaf voor te heeten freule v. d. B. Er rezen echter allengs vermoedens, dat deze opzaen- wekkende freule geen freule was. De politie te fUtreoht ontving uit Den Haag bericht, dat daar een leverancier aan een jonge dame een mantel en rijbroek had verkocht, doch nimmer geld er voor gezien had en toen nu ook onlangs een Utrechtsche kleermaker hetzelfde lot (wedervaren was, werd het vermoeden al ster ker, dat hier een oplichtster aan het werk was geweest. Te 's-Gravenhage waarheen de freule inmid dels vertrokken was, slaagde de Utrechtsche kleermaker er in van de 85, die hij van haar te vorderen had. 30 loe te krijgen. Da politie had tot dusver op deze ambulante jonge dame geen vat, totdat ze uit Zeist bericht kreeg, dat daar „freule v. d. B." een splinternieuw rijwiel had gehuurd en niet teruggebracht. En toen dit rijwiel in de gemeentelijke bank van leening te Utrecht werd aangetroffen, waar de freule het voor 60 had beleend, was natuurlijk het delict verduistering vast gesteld en de arresta tie der daderes een kwestie van tijd. De arres tatie geschiedde in het hotel Bellevue te Den Haag. Nu bleek tevens, dat de pseudo-freule zich aan nog meer soortgelijke misdrijven had schuldig gemaakt, n.l. aan verduistering van rijwielen te Utrecht en Den Haag. Freule Van de B. ia niemand anders dan de 23-jarige dochter van een kolensjouwer uit \Y adenoypnheeft zich al meermalen aan dief stal schuldig gemaakt. (U. D.) Ook 'n distributi e-a r t i k e 11 Voor een^ politiebureau te Amsterdam maakten eenige honderden personen queue. Deze groote toeloop hield ditmaal nu eens niet verband met eenigen distributiemaatregel, maar was het gevolg van een oproeping van den commissaris van politie aan belanghebben den, wier rijwiel gedurende den laatsten tijd is gestolen. De politie had n.1. eenige dagen geleden de hand gelegd ©p een berucht opkooper van ge stolen fietsen in den Jordaan. Bij hem wer den ruim vijftig rijwielen in beslag genomen. twee groote sleeperskarren naar het politiebureau werden vervoerd en aldaar in alle mogelijke hoeken en gaten werden gebor gen. De opkooper en een p-.ar dieven zijn ter be schikking van de justitie gesteld. -k.a ndelijk avontuur. Een mooi ple zierjacht dreef, door een klein koeltje, statig op het. water; de eigenaar aan het roer, eenige heeren aan het dek. Op een eenzame plek werd aangelegd, toe vallig een flink weiland, waar ook alweer toe- Vallig, dien oag 4 vette schapen gebracht waren, die rustig graasden. Na aankomst van het mooie vaartuig was het met hun rust ge daan. Eeu paar-heeren gingen ze vanen, brach ten ze aan boord en weg zeilde het schip. Óp een dicht nabij gelegen meer werd weer halt gehouden, de schapen werden geslacht en later ging elk der heeren,met een koffer van boord. „N. v. a'. D." Smokkelen. Tn de huurt van Nijmegen had een smokkelaar voor 16000 aan gouden tientjes aan een soldaat-kommie* gegeven om deze over de grens te brengen, waarvoor de kommies 750 zou ontvangen. De soldaat-kom mies verklaart thans dat de 16000 die hü in oen grond had verstopt, hem zijn ontstolen. De zaak is thans bij de politie aanhanjgig. Spaansche griep. Een derde deel van het getal Engelsche geïnterneerden te Gronin gen is nu aangetast. Verkiezingsva r i a. Een burgemees ter ontving van een kiezer volgens de ,,Mb." het volgende schrijven: Den W. E. H. Bruggemeester te. Sikkitrio. Ik was te laat om te stemmen tot spijt Dins dag was ik in N. toen hoorde is van stemmen Woensdagavond in O. toen kreeg ik dien kaart dus als het nog kan kies ik van Wijnbergen, Mr. A. L. M. 4J. baron Utredht. Gegroet M. Schipper. Onder de gemeente Kethel is in den af- geloopen nacht 1000 Meter rijks telefoondraad gestolen. Te Heerlen schijnt een honden slachterij te bestaan; ze kon nog niet ontdekt worden. De viaecher O. Kes, te Volendam, heeft de Oarnegiemedaille en 50 ontvangen. Hij ad met levensgevaar, een eahipper uit zee gered, die overhoord geslagen was. Dr. Kuyper verlaat dev* week Deh Haag voor zjjn jaarlukech verblijf om redenen in Duiteahland. Door den houthandelaar 3". H. Heemink te Winsterwijk ie op het kasteel Twickel een eikeboom gekocht voor de ongehoorde som van f 1054. Gisteren is te Rossum d© arbeider J. van de Wetering, toen hij de Waal wilde overroeien, uit de boot geslagen en verdronken. Zijn lijk werd kort na het ongeluk gevonden. Officieel is medegedeeld, dat het onder zoek naar het wrak van het stoomschip „Koningin Regentes" is opgegeven. Maximumprijzen voor machi negaren. Voor 500 yards klossen of spoelen machine- garen, zijn met ingang van 15 Juli de volgende maximumprijzen vastgesteld: No. 24 tot 28 0,80, no. 36 0.70; no. 40 0.67 en no. 50 0.47; het laatste nummer wordt geacht, 2- draada garen te zijn. Het laatste restje garen in ons land zal nu wel geheel in 't niet verzinken. Dat is meestal 't geval met artikelen waarvoor maximum-prijzen worden vastgesteld. Bezit en afzien van de Brit sche nationaliteit door zekere categoriën vanpersonen. De Bur gemeester van Haarlem vestigt de aandacht van belanghebbenden op de navolgende inlichtin gen, verstrekt door den Minister van Buiten» landische Zaken: Nederlanders, die tevens de Britsche nationali teit bezitten, als geboren op Britsch grondge bied of op een Britsch schip, kunnen zich van deze laatste nationaliteit ontdoen door na hnnne meerderjarigheid eene „Declaration of Allienage" af te leggen ten overstaan van eénen Britcchen diplom atieken of consulairen amfote naar hier te lande. Nadere inlichtingen zijn te vernemen ter ge meente-secretarie le afdeeling. Coöperatieve wassoherij. Uit de besturen van de afdeeling Haarlem der S. D. A. P.. Soa-Dem. Vrouwenclub, Coöperatieve Voor uitgang en Haarl. Bcstuurdersbond heeft zich, naar men ons mededeelt, een commissie ge vormd tot onderzoek naar d© mogelijkheid van de oprichting eener coöperatieve waesoherjj. Tuinbouw. De keuringscommissie der Ned. Maatschapuii voor Tuinbouw en Plant kunde heeft in hare laatsgehouden vergadering een botanisch getuigschrift toegekend aan Colens, kruising van Rehneltianus en Hybride, inezonden door den heer D. Smit alhier, PRIJS VERHOOGING VAN SIGAREN» De Haarlenssdhe Vereeniging van Sigaren winkeliers heeft in haar laatste vergadering be sloten, met ingang van 15 Juli a.s„ de mini mumprijs der sigaren te etellen 0p 8 cent, ter wijl de duurdere sigaren één klas zullen ver hoogd worden. Dit besluit is noedwending ge nomen moeten worden daar de inkoopprijs der minste sigaar reedis, 8 cent is en nog maar in be perkt aantal verkrijgbaar is. Obk is besloten, ingaande 21 Juli a.s. des Zondagsmiddags ten 2 uur te sluiten. Meisjesschool voor Middelbaar onderwij s. Bevorderd van de eerste klasse naar de tweede: A.. M. F. van Dommel, G-. A. Blok van Laer, I. Bolemey, A. J. van Borselen, E. P. J. H. O. Braakenburg! van Backum, M. M. Braat, L E. H. Buitenhuis, M. A. Craandijk, E. C. van der Dussen, P. C. Egberts, A. C. Hoog, J. van Houten, E. de Kadt, P. P. de Kat, G. Leopold, M. E. Lin deboom, A. M. O. Maas, M. Mulder, A. O. Nijl»er, H. A. IL Reuvokamp Gille. W. H. Sipkes, M. Strumpfler, A. W. Stins, H. Wage naar Reisiger; B. Wentholt, J. van IJzeren; voorwaardelijk: Th. van Waveren, J, Went holt, M. Wigersma, Ch. Wigersma. Van de tweede klasse naar de derde: S. Barueh, A. M. Baum, C. Baumgarten, P. J. M. Bölger, E. M. Boon, A. B. Bouricius, E. Bange, M. J. Duintjer, A. B. Duursma, Th. O. van der Est, E. Groen, Ch. Heintzen, C. L. Hen- geveld, J. v. Hogendorp, T. O. Jorritsma, H. M. Kievit, H, W. Maingay, W. A. O. Mél- sert, J. W. Mulder, Jos. Mulder, E. J. Pape- lard, J. Philippeau, J. O. Slingervoet Ra- mondt, M. O. Steenman, M. B. Tadema, L. van Teutem, W. H. O. van Waveren, K. Webb, A. Wjjs; voorwaardelijk N. M; Binger. Niet bevorderd drie. Van de derde klasse naar de vierde: M. BertlenJs van Borlekom, J. 'AL Cblenbrairdfir, J. (Th. Ooienbrander, HL WL G. Freund, F. G. J. Geyl, E. P. Kampfraath, EL Koopman, A. O. Koorenblik, J. E. van Lennep, X. M. Lugt, P. Rahder, E. van Til, CL H. O. Vers- feit, 0. W. .Wintershoven. Voorwaardelijk: A. Joles, H. A. Reuvekamp Gille, Bl van Vemde. Niet bevorderd drie. Van de .vierde klasse naar de vijfdes O. J. de Groot, A. M. van Lennep, J. J. Machielse, O. E. Mansvelt, J. A. Oudschans, A. Prins, M. E. van der Sluljjs, F. Steenbergen, A. Steen man, W. Sijbolts, I. Feltsma, A. P. Veldman, O. J. E. Vrijdag. Voorwaardelijk: J. P. Jansen, A. E. L. E. Mecke. verzekert tegen vaste en billijke pre- miën alle Onroerende en Roerende Goederen binnen het Koninkrijk der Nederlanden, tegen schade ontstaan door brand, door het inslaan van den bliksem en het ontploffen van gas, ook al heeft dit ontploffen en inslaan geen brand tengevolge gehad 7005 DOOR verschillende soorten Koolplan ten, ook Prei, Knolselderij, SniJ- Levering einde Mei of be gin Juni. Prijzen worden op aanvraag gaarne verstrekt. SOHOTEN. G«taeenteraad. Donderdagmiddag vergaderde de gemeenteraad onder voorzit terschap van den heer Burgemeester F. F. F. Führop. Afwezig was de heer O. Blom, wegens verblijf in België en Noord-Frankrijk. In de oommissie voor de bezwaarschriften inzake plaatselijke belastingen werden be noemd de heeren Verkooy, Wolff en Pruschen. Voor het college van zetters werden op de voordracht geplaatst de heeren Hooij' en Sou- verein, Verkooy en Bies, Boxs en da Vries. Tot lid van het scheidsgerecht voor de werk lieden werd benoemd de heer C. H. J. Huy- boom (vao. J. G. Boeree.) Dq heer H. G. Schouten werd in vasten dienst aan gesteld als bewaarder der O. L. school .A. Het proefjaar dat deze heer in zijn betrekking heeft doorgebracht, werd, op voor stel van den heer Magendans, geacht te zijn doorgebracht in vasten dienst Overgelegd werd de rekening der inkom sten en uitgaven van de gemeente over het dienstjaar 1917, Blultenda met een bedrag van !f 640319.81i/3 aan inkomsten en 1752556.01 aan uitgaven, en een nadeelig saldo van f 112236.19i/2. Bijl het voorstel van B. en W. om aan mej. W. Gundlaeh, tijdelijk onderwijzeres, een gratificatie te vèrleenen van totaal f 31.50, merkte de heer Magendans op, dat niet min der mocht worden gegeven, dan door de onderwijzeres schade was geleden. De heer Hooij1 wenschte het bedrag van 31.50 te ver- hoogen tot f 63. De voorzitter vond het een gevaarlijk stand punt om een volkomen schadeloosstelling te geven. Het voorstel van den heer Hooij' om een gratificatie te geven van 42 schooltijden h f 1.50 met sub-amendement van den heer Magendans, om er aan toe te voegen: „bij wijze van uitzondering:" wordt z.h.s. aange nomen. Voorts behandelde de raad een voorstel van den heer Verton tot wijziging van het raadsbesluit betreffende den toeslag op den prijs van het gas. De heer Verton verdedigde zijn voorstel, waarop B. en W. ongunstig had den geprae-adviseerd. Tevens stelde de heer Verton "voor, het gasrantsoen te verhoogen. Na een uitvoerig© discussie werd het voor stel van den heer Verton verworpen met alleen de heer Verton vóór. Het beroep van den heer J. Vink tegien een geweigerde vergunning voor het bouwen van 6 perceelen aan de Raadhuisstraat werd, na eenige discussie, niet ontvankelijk verklaard. De heer Prusohen had een voorstel inge diend om eene commissie in te stellen voor de distributie van. levensmiddelen. B. en W. adviseerden afwijzend. De voorsteller trok zijn voorstel in, daar klaarblijkelijk de urgen tie er van aan de raadsleden niet gebleken is. Verder werd de algemeene politie-verorde- ning herzien. De heer Hooij1 stelde voor het sluitingsuur voor de café's van 11 op 12 uur 's avonds te brengen. Het werd verworpc i met 4 btemmen, voor: de heeren Wolff, Hooij1, Verkooy en Boxs. Een voorstel om de café's 's morgens om 7 uur te doen openen werd ook verworpen. Het blijft bepaald op 9 uur v.m. Een voorstel van den heer Magendans om te verbieden aan werkloozen te tappen werd door den voorsteller na discussie ingetrok ken. De overige punten werden aangehouden. Hieronder was de behandeling der verzoek schriften om verhooging der loonen van het gemeente-personeel. Bepaald werd dat deze duurtetoeslag, wordt hij! aangenomen, terug werkende kracht zal hebben tot 1 Juli. De voorzitter deqlde mede dat Ged. Staten haddon bericht tegen -den termijn, van aflos sing van 80 jaar van de geldleeningeu van f 75.000 en f 73.500 bezwaar te hebben. Met een termijn van 10 jaren gingein zij' aecoord Spr. zelda ©var dien termijn fevredött f» aflja en dal dia ©onceasia een auoees voor deffl heer Hooij1 ia. Da heer Hooij zeide: ik ben dankbaar, maar niet voldaan. Ik zal mijl nu bij! den ter mijn van 10 jaar neerleggen, met deze restric tie, dat ik mij voorbehoud, om, wanneer een volgend jaar weder 'fl orisisleening moet wor den gesloten, dan ta trachten om die weder op een termijn van aflossing van 80 jaar te doen sluiten. Daarna werd besloten om aan den wenk van Ged. Staten te voldoen en in dien zin 't raadsbesluit te veranderen. Inzake 't opslaan van aardappelen, advi seerde de heer Hooij' aan B. en W., om den minister te berichten, dat de aardappelen niet moeten worden opgeslagen, maar dat aan hen, die in een eigen tuin aardappelen kweekten wel moet worden vergund daarvan voor ge bruik van 't eigen gezin op te slaan. B. en W. zullen] het antwoord, gehoord de discussies opstellen. Besloten werd nog In de N.V. Centrale Bouwmaterialenvoorziening een certificaat aandeel van f 1000 te nemen. Aan de leden der stem bureaux, die op 3 Juli j.l. dienst deden zal een presentiegeld worden uitgekeerd van f 6. Vr. Wanneer is de Haarlemmermeer omdijkt en wanneer is men begonnen met de droogma king? A n t w. De ringdijk werd aangelegd omstreeks 1840; in Juni 1848 en April 1849 begonnen de verschillende stoomgemalen te werken. 1 Juni 1852 was het meer droog. Vr. Bestaat er te Haarlem een spaarkas en tevens voorschotbank? Antw. Wend u tot de Vereen, tot bestrijding van den woeker. Het bureau voor informatie en advies houdt op den 2den en 4den Dinsdag van iedere maand zitting in het gebouw „Onder de Damiaatjes", Oude Groenmarkt 11, alhier. V r. van A. O. j. L. te S. Antw. U begrijpt dat niet wij een antwoord op uwe vraag weten. Wij hebben haar gezonden, naar den heer Pielage, met verzoek de beant woording op zich te willen nemen. V r. Kunt u mij ook zeggen hoe of ik Staats courant No. 196 dato 21 Augustus 1917 in mijn bezit kan krijgen? Antw. U kunt dit nummer aanvragen aan de Landsdrukkerij, Den Haag. V r. van M. K. te H. Antw. Wendt u om inlichtingen tot de af deeling: klachten en inlichtingen der N. O. T., Parkstraat 105, Den Haag. V r. Hoe maakt men jam van kersen en aal bessen? Antw. ljA K.G. kersen (na 't ontpitten on geveer 1 K.O.) K.G. suiker; d.L. bessen sap of wat citroenzuur. 1 K-G- bessen, K.G. suiker. De vruchten wasschen, van stelen en pit ten ontdoen, fijn kneuzen in de pan, de suiker toevoegen en samen zoo vlug mogelijk tot jam dikte laten inkoken. Naar «naak wat citroensap of citroenzuur toevoegen. De jam overdoen in de goed schoongemaakte potjes, laten bekoelen, een wit papiertje, gedrenkt in brandewijn er bovenop leggen of de potjes afsluiten met vochtig ge maakt perkamentpapier of met een schroefslui- ting. V r. Hoe kan ilc uit een blauw oheviotten rok slaolieplekken verwijderen? Antw, Met benzine of ether en daarna zeep. Vr. van P. C. v. S. te H. Antw. Dat kunnen wij zoo niet beoordeelen. Wanneer u klachten hebt of meent verongelijkt te zijn, wendt u dan met een request tot den Mi- nister van Oorlog eo noem het bedrag, waarop u meent recht te hebben. Laat uw zoon eerst zijn compagnies-commandant om schadevergoe ding vragen. V r. 1. Welke is de mooiste weg van Beverwijk naar Boskoop en hoeveel KM.? 2. Welke is de kortste weg van Beverwijk naar de Heiligland stichting en hoeveel K.M.? Antw. 1. Beverwijk, Velsen, Haarlem, 11.2 K.M.; Heemstede, Hoofddorp, Venneperdorp, Leimuiden, Oudshoom, Alpnen., Boskoop, 43 K.M. 2. Beverwijk, Velsen, Amsterdam. 21 K.M. Abcoude, Loenen, Breukelen, Maarsen, Utrecht, 38.9 K.M.; de Bildt, Zeist, Doom, Amerongen, Eist, Rhenen, Wageningen, Nijmegen, 67.8 kilometer. V r. Kunt u mij ook een middel aan de hand doen> waardoor ik de mijt of bacteriën, ik weet niet wat het is, in meel kan dooden-? Antw. Ons onbekend. Het Woon- en Winkelhuis met aanhoorigheden aan de Hoofdstraat no. 77 te Hillegom, groot ongeveer 3 A. 70 c.A. is ingezet op f 9500 en verhoogd tot f 9750 De twee daarachter staande pak huizen met tuin, groot 7 A. 30 c.A. zijn ingezet op f 2700 en verhoogd tot 2950. De toeslag blijft bepaald op 17 Juli IBI8| 's avonds 7'/2 uur in het „Wapen van Friesland" te Hillegom; inmiddels worden hoogingen aange nomen tot Dinsdag 16 Juïia.a. n. m. 5 uur ten kantore van Mr. C. I. BOERLAGE, Notaris te Heem stede. 7367 Notaris O. TEN BRUGGENCATE te Sassenhelm, zal aldaar op 's voormiddags 11 uur in het hotel „Het Bruine Paard", publiek verkoopem uitmuntend te velde staande in den Florisschouten Vrouwenpolder in 8 perceelen. Dagelijks te bezichtigen. Gemak kelijk te land en te water te ver voeren. Betaling 1 November 1918, mits borg stellende. Kosten contant. Breeder omschreven bij biljetten, verkrijgbaar ten kantore van voor noemden Notaris. 7355 Ter opluistering mmmea* 7299 Grafbeplantingen - - - Roeen- en Vruchtb. cultuur PRINSEN B0LWERKSLAAN Adviezen en teekeningen omtrent Tvinwerk GRATIS. 7269 Beleefd aanbevelend, 7Ö34 si. - TELEFO Ruime keuze. Nieuwste modellen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1918 | | pagina 28