KINDERCOURANT Advertentién. VERKOOPING Openbars lerkooping Openbare Verknoping Openbare Verkooping Openbare Verkooping 2$ luizen en Bouwterrein Openbare Verkooping Belangrijke Openbare' Verkooping - H.H. WINKELIERS. KUISTHOIII6 D. "W. KOOPEN. Bericht ren Inzet ïinbmru&beers Verhuizingen -Transporten Waalsteenen. HE,M,m H. C. VAN MEEUWEN. N. VAN BREEMEN CO. TALHOUT Bakenessergracht 78 Schouwtjeslaan 231' ÏÏÖOÖM Adverteert in de Nieuwe HaarL Courant. Prima droog gehakt Op de operatte-tafel. GRAPJES VILLA „DE ZONNE" 10MEH 9 liiiD, Verkrijgbaar de prima in kistjes van 48x1 pond tegen fabrieksprijzen (merk HoiSandia Vlaardingen.) Zeer geschikt voor den boter ham, hetwelk gezond, voedzaam en tieev** Bïjk van smaak is. Harmenjansweg II, Haarlem. tegen Regeeringsi»pnjs n Maandag 5 Aug. 1918, Maandag 12 Aug. 1918, lieuwe Groenitiank* Baliestraat 6, Schoten. Bouwmaterialen Hoofdkantoor: Filiaals Kunsttanden, Vullingen en Pijnloos trekken KOEKENHEEM KRUISWEG 53 5 stapte maar zoo hard voort als haar korte bee- nen het toelieten. Zij had geen oog voor al het moois, dat er nu te zien was, neen, er lag een treurige trek op het lieve kindergezichtje. En zulks was ook geen wonder. Haar vader lag zwaar ziek «te bed. De man was boerenar beider en verdiende maar een schamel weekloon, doch moeder kon er met het zuur verdiende week geld dan toch van komen, al was het krap. Maar nu, nu vader ziek was, nu kwamen ar moede en gebrek de deur binnen. Moeder kreeg maar de helft van het weekgeld en ook de dokter moest komen en had gezegd, dat vader veel ver sterkende middelen moest gebruiken. Zwaar drukten dus moeder de zorgen. Waar moest zij, moeder Niedorp, het geld vandaan halen om versterkend voedsel te koopen? En dat in dezen duren tijd? Rika was het oudste van de vijf kinderen en ging in het dorp op school. Eiken morgen moest ze wel twintig minuten loopen. 's Zomers ging het geval? Mijnheer Dijckhof heeft alles gezien en was er erg door getroffen. Hij is een rijk man en woont op een mooi buiten, even buiten het dorp. Hij is je gevolgd en informeerde naat je adres en toen hij dit wist, is hij hier gekomen en zag hij welk een gebrek hier heerschte" bij Rika's familie, het gezin van den braven boeren arbeider Niedorp. Jouw goede gedrag heeft hij willen beloonen en daarvoor heeft hij hier den nood gelenigd." Rika stokte het in de keel: ze had immers gemeend, dat niemand het zag en nu toch Toen begon zij luid te schreien van blijdschap en dankbaarheid jegens God, omdat O. L. H. zoo goed was geweest het zóó te bestieren. De heer Dijckhof bleef zeer belangstellend en toonde nog dikwijls in daden, dat hij zeer tevre den was over Rika's naastenliefde en mededeel zaamheid. Later, toen Rika groot geworden was, nam hij haar als dienstbode in huis en bleef hij de steun dat wel; maar 's winters viel de wandeling niet voor de nu bejaarde familie Niedorp. Wie goed doet, goed ontmoet. (Ingez. Margaretha N., Heemstede.) 't Was een grimmig kouden Januarimorgen De sneeuw had alles met een dik, wit tapijt bekleed en wie buiten niet noodig had, kwam er ook niet, maar bleef in huis, bij de warme ka chel. Een klein meisje echter stapte moedig door de dikke sneeuw naar school. Haar moeder had haar0 een dikken wollen doek omgeslagen en het meisje en God heeft het ons teruggegeven. Want wat is erg mee. Maar, leergraag als ze was, verzuimde ze de school niet graag en dus moest zij wel. Het was maar een keer heen en weer, want in het middaguur bleef zij op school om haar boterham op te eten. Terwijl Riekje daar zoo voort liep, dacht zjj nog eens aan haar lieven vader en bad in stilte dat ze hem toch maar behouden mochten. Zij drukte het kleine pakje, dat zij bij haar droeg en waarin haar boterhammen geborgen waren, vaster tegen zich aan. Toen zij een bocht van den weg omsloeg, zag zij een stokouden man aan den kant van den weg zitten. Riekje keek in het treurige gelaat. De man was gezeten op den berm van den weg, zoo maar op de koude sneeuw. Heel eventjes stond zij besluiteloos; toen keek zij nog even schuw om zich heen en een weinig aarzelend ging zij naar. den ouden man. Haar boterham was vandaag erg dun; maar twee sneetjes van de drie schonk ze aan den armen, ouden man, die daar, gelijk zij kon aanzien, honger en kou leed-, Getroffen door die kinderlijke liefde nam de man het brood aan en sprak op zachten toon: „God zal het je loonen, lief kind- Toen liep Rika snel door. Zou mema d et gezien hebben? n;; .i Riekje dacht van niet, maar mijnheer D j khof, die achter haar liep, had het wel gezien.m was er zeer door aangedaan. Hij êlD& n'iar ou" den man toe en gaf hem een flinke aalmoes. Riekje keek echter niet om. Zij gevoelde z^cho, zoo gelukkig in het blijde bewustzijn, dat zij den armen man een pleizier gedaan had. 's Middags dacht zij er nog aan. wa"?tz.'i moest nu de twee sneedies missen, maar dat is niets zoo dacht het meisje, de oude man was er gelukkig mee. Toen zij echter om vier uur thuis kwam snorde de kachel lekker en vader had een bord geurig dampende soep voor zich staan. Een oogenblik stond zij er verbaasd van te kijken, maar moeder zeide: „Kom, Rika, nu moet je eerst eens flink eten, want je zult nu toch wel honger hebben. Rika kreeg een stevigen maaltijd voor zich en vader en moeder kekeh haar onophoudelijk o zoo dankbaar aan, dat zij er verlegen van werd. Zij begreep er maar niets van. Eindelijk sprak moeder: „Rika, je bent een braaf kind. Jij hebt den ouden man, dien je aan den weg in de kou zag zitten, een pleizier gedaan Dat de goede Rika naderhand nog dikwijls gedacht heeft aan de dankbede van den armen ouden man: „God zal het je loonen," laat zich wel begrijpen. ONZE BRIEVENBUS Cato N., Heemstede. Deze week krijgen jelui ieder weer eens een apart briefje. Dat vinden je lui zeker wel extra plezierig. Nou, ik vind, dat moe groot gelijk heeft: je moet voorlöopig nog maar op school blijven, je bent nog veel te jong en bovendien: al wat je nog leert, komt je later nog best te pas. Ik hoop, dat jij 't wint, hofewel ik aan je schoolvriendinnetje het ook best gun, dat zij dat zij den prijs behaalt. Lena N., Heemstede. Was 't een lekkere taart? Ja, zeker?"En heb extra's kree kinderen? streeks October, als het tenminste blijkt, dat er weer een boel kinderen gaan meedoen, je rebus is goed. Bij gelegenheid gebruik ik hem wel. Veel pleizier in de vacantie en de groeten terug, ook voor pa en moe. Gretha N., Heemstede. Jelui hebben braaf op gepast met mij dien dikken brief te sturen. Dat dacht ik wel; nu ons Hilversumsch vriendin netje, Martha v. d. Berg, een verhaaltje stuur de, zullen er wel meer uit den hoek komen. Je weet wel: als een schaapenz. Neen, Greetje, 't was heelemaal niet gek en ik heb het dan ook lekkertjes geplaatst. Dat zal je wel aanstaan. Sjonge, sjonge, wat jammer van die peren! Ik dacht al in den boom te mogen klimmen, want dat kan ik nog als de beste (met een laddertje!) Dag Gré! Huberlus N., Heemstede. Jongen, ik geloof heusch, dat ik bij gelegenheid het nog eens zal doen. Je hebt het nu al zoo dikwijls gevraagd en nou zeg je zelfs al er op te rekenen. Toch moet' je er nog niet al te vast op rekenen, hoor Huup, want anders zou 't je toch weer te veel tegen vallen. E)ank je voor je grapjes. Dag, Huup, veel pleizier in de vacantie en- de groeten aan pa en moe, en allemaal een flinken handdruk. TWEE BAZEN. „Dag baas, de complimenten van mijn baas en de baas laat vragen, of het den baas gelegen komt, dat de baas even bij mijn baas aankomt; en als de baas onmogelijk bij mijn baas kan aan komen, dan wil mijn baas wel bij den baas ko men. Dag baas!" HET PRETTIGSTE LESÜUR. Oom: „Wel Karei, wat vindt jij nu wel hel prettigste lesuur?" Karei„Wel, oom, het zanguur." Oom: „Zoo, en waarom?" Karei: „Wel, omdat ik van het zingen ben vrijgesteld." (Ingez. door Hubertus N„ Heemstede.) BLADVULLING. Klaag uwen nood aan Jetzus, die bij u, ja, z^elfs in u is en dien gij vergeet om troost te zoeken buiten Hem, bij menschen, die niet helpen kunnen. (P. de la ColoxnWère). Het leven is een book, dat de dwazen vluch tig doorbladeren, maar de wijze aandachtig leest. Die den gebraden haan uithangt, wordt door anderen gepluimd en gepeuzeld. fBr. Pacificus Die kruipt voor hen, die boven hem staan, trapt altijd hen, die beneden hem zijn. SPROKKELINGEN WIE WIL RÜILE^I? Om' van ons ruil- en verzamel hoekje ge bruik te maken zendt men mij maar eea briefje, waarin duidelijk staat geschreven wat men wenscht, met vermelding van volleuigcn* naam en adres. Dan zet ik dat in de krant en de verzamelaartjes weten dan waar ae elkander kunnen vindén. De briefjes moeten in enveloppe gezonden worden: Aan de redactie van de Kin derkrant van de „Nieuwe Haarlem- sche Courant" NassauEaan 49, Haar lem. Ik heb vreemde postzegels, plaatjes van het album „Lente" en IJsco-beertjes. Dit allea wensch ik graag te ruilen voor plaat jes van de „Vecht" en „IJsel". Het liefst ontvang ik IJsel-plaatjes. Wie helpt mij er aan? Mijn adres is: Martha van den Berg, Wilhc!:nr.iraat 8, te Hilversum. Ik heb 1 blauwe en 6 roode IJsco-beertjes van Schoten en 27 blauwe en 19 roode IJscobeertjes van Haarlem. Deze zou ik gaame'willen ruilen voor Kwatta-soldaatjesik geef één beertje voor één soldaatje. Mijn adres is: Antoon Anthonisse, Grebberstraat 8, Haarlem. Ik ruil eiken dag, behalve Zondags, van 4 tot 7 uur 's namiddags. Ik heb plaatjes, van Honig's Maizena-album No. 4 (Nijver Nederland), de nummers zijn: 1, 11, 13, 15, 22, 24, 26, 27, 30, 31, 33, 36, 40, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 56, 60, 61, 63, 64, 66, 69 en 70; hiervoor wil ik graag kwatta-soldaatjes hebben. Wie helpt mij er aan? Mijn adres is: Jacob Duivenvoorde, Edison- straat No. 8, Heemstede, nabij de remise. OPEISBARE Notaris DAAMEN te Haarlem zal Maandag 5 Augustus 1918, 's namiddags te 7 uur in het Algemeen Verkooplokaal aan de Nieuwe Gracht No. 74 te Haar lem publiek verkoopen: Het geheel ter grootte van 5 A. 83 c.A. is door gunstige ligging bijzonder geschikt voor groote zaak ot bedrijf. fclotaris Een Woonhuis en Erf, te Haarlem van 2 Woonhuizen, Tuin en Bouwterrein samen groot 9 aren 18 centiaren, te Bloemen- daal. Notaris DAAMEN te HAARLEM, zai Maandag 5 Augustus I9I8 hij inzet en Maandag 12 Augustus 1918 b; afslag, telkens 's avonds uur in het Algemeen Verkoop lokaal aan de Nieuwe Gracht No. 74 te Haarlem, Publiek verkoopen s Notaris DAANIEN puik BOUWLAND Inlichtingen te bekomen bii Notaris DAAMEN, Spaame 14 te tjaartem. Notaris J. A. 0VERMEER NfiivC.J.BOERIJtGE, 6078 GROSSIER. - Tel. S04, Norton PUPwellen Kelder-draineer i n g Berging voor Inboedels, KIRIDERHUISVEST 47 concuriree»f*ond6 prï/zëfï kan~TPc~dTrec"t leve ren af fabriek prima kwaliteit diverse soortenItuikarckitectuub EN DETAIL. Telefoon 1653. EN GROS. Telefoon 70 Telefoon 848 Het oudste adresvoor W. VERHEUL EERLIJKE LIEDEN 15, 29-, 3Ï ,44 Louis ligt al op de operatie-tafel, ontbloot, 'Alleen. gedekt door oen kleed. De instrumenten liggen reeds klaar. In de aangrenzende zaal Blaken de chirurgen ziek gereed, trekken kun .witte jassen en gummiliandscko-enen aai).. .We moeten ons kaasten. Ik buig me over ae operatie-tafel. Mijn beste Louis Hij maakt een kruisteek-en en vouwt de han- Aen _Le deur gaat open. De Majoor, gevolgd door M^jne assistenten, komt nader, de mouwen opge stroopt. Hij ziet me. Wat doet u daar! - De zieke wilde een priester kobben. Dat bad eerder moeten gebeuren. Ik bad maar vijf minuten. De zieke wilcfe ïne hier spreken, nergens anders. Gaat uw gang dan, maar vlug. Laat ons even nog naar buiten gaan, keerenl Ik ga weer naar den patiënt. Hij maakt opnieuw bet kruisteeken. Eerwaarde Vader, zegen mij, want ik Heb gezondigd. Ik ondersteun met mijn arm. Het is geschied. Ik geef hem de absolutie. Hij beft zijne armen op en omhelst mij. Ik zal je een beeltenis van 't Heilig Hart geven om te bewaren en ie moed te geven. Dank u. U zult zien, a'at ik moedig ben. Offer uw lijden en indien God dit wil uw dood op voor Frankrijk, en de uitboeting Uwer zonden. Ja. dat zal ik doen. Ik wacht met ongeduld op Pastoor E.Hij Zal de kerk gesloten hebben gevonden. Mijn God maak dat hij zich spoedt 1 Louis, ik zal je zoo dadelijk het Heilig Oliesel en de Communie geven. Ja, ik ben gereed. Ik tel de seconden. Daar klinken, stappen aan 'de deur. Misschien is het de pastoor. Ik doe snel open; het is de Majoor met ziin assistenten. Zij komen binnen. De verpleegster slaat het dek terug. De assistent brengt het chloroform-mas ker voor het gelaat van den zieke. Een verple ger komt met de scharen, legt de zaag klaar. Ik ga naar buiten. Pastoor L- komt buiten S?6® aan het eind van de laan aangeloopen. Te laat! Les avonds hal? zes. De geamputeerde ligtsin de afeonderingtoaal, bewaakt door een verpleegster. Heel zwak komt hij nat znjne bezwijming bij bewustzijn. Het koude zweet bedekt zijne slapen. De pols ver zwakt. Nog enkele uren, fluistert de verpleegster, het is het einde. Hoor je me, Louis? 'Ja, u ziet dat ik flink ben geweest. Ik voel me nu wat beter. Zal ik gauw genezeti? Indien, God het wil, Louis. Het gevaar is ïiog niet voorbij. Ik Zal ie weer de absolutie feeven. - Ja". En dan het laatste Oliesel. De verpleegster is gaan knielen. Het is som ber in de zaal. Een kaars is ontstoken naast het beal Ik verricht de heiligende handelingen. Er is geen denken aan, hem de Communie te reiken. De zieke is weer ingesluimerd. Hii wordt wakker om te braken. Ik ga bii hem op het bed zitten: Hij fluistert: Heilig Hart, ik vertrouw op IJ.... Zeven uur des avonds. Ik kwam toen hij den laats ten adem uitblies. Geen doodstrijd; een diepere slaap, daarna de eeuwige rust. Geknield voor het bed heb ik de gebeden der stervenden gezegd en den rozenkrans1. Daarna heb ik den invtaris van zijn be scheiden bezittingen opgemaakt. In een enve loppe een nog niet-geïnde postwissel.In de beurs niets dan eenige plaatjes van bet Heilig Hart en medailles. Op den morgen van Drie-Koningen hebben wij zijn liohaam uit bet lijkenhuis gebaald. Het dorpskerkio dat arm ia en geen eigen priester meer heeft, heeft toch alles waardig willen doem Men heeft de klok geluid, de katafalk klaar gezet, de kandelaar» voor de feestdagen te voorschijn gehaald. Arme oude moeder, aan wien het niet gegund ia uw kind te vergezellen naar ziin laatste rust plaats, toch zal het u goed doen te weten, dat hij een plechtige begrafenis had, zoeals vele officieren niet kregen. Een koor van priester soldaten zong het ,,Dies irae." Een fijne blanke sneeuw viel geluidloos toen we, na afloop der doodenmis, gekomen .waren op den kleinen tuin van de ambulance die tot doodenakker ingericht was. De doodkist van wit hout, gedragen door vier soldaten1, beweegt zich over een weg Van sneeuw. Het ruwe hout verdwijnt langzamerhand onder een dunne sneeuwlaag. Ik denk aan de reis der Drie Koningen. Deze kleine, slecht-bespraakte bergbewoner, de®e landarbeider, die nooit tijd bad gehad zijn gevette beschaven, had toch gelegenheid gehad zijn ziel groot te maken. Hij had begrepen dat gene, wat zoovele anderen1 met hunne boeken, nooit zullen begrijpen: de volle beteekenis van te „sterven voor het vaderland." Ziin leven aan God offeren, opdat het vaderland leve, en opdat het leve zooals de groote gedachte van God dat wil. Door dcse daad had hü plaats genomen den stoet der Drie Koningen op dezen morgen, en in den stoet van hen. dae ons zijn voorgegaan naar de wieg van het nieuwe Frankrijk, van dit Frankrijk, wiens geboorte Van den hemel ge kocht is door de harte-penningen van onze beste levens. De verpleegster had een krans van klimop en papieren bloemen gevlochen. Nadat ieder op zijn beurt het graf gezegend had. hing men.den krans aan het kleine houten kruis. ETUDES. (Hgtz.) EINDE. rtaf wpI tnaar Aa uianrlplinor nipf BLIJHEID. Blijmoedigheid #en opgeruimdheid is de zonneschijn van hot aardsche tranendal. Een opgeruimd humeur. Bij wat er ook gebeur' In troost en tegenspoed En maakt vaak bitter zoet. En die zonneschijn koestart niet alleen ons eigen erf, maar ook dat van onzen buurman: Een opgeruimd gezicht Maakt ander zorgen licht. 1. EEN WOONHUIS, ingericht tot winkel, kantoor en bergplaats met grooten tuin en afzonderlijke op gaande Bovenwoning a. d. Generaal Uronjéstraat No. S5zwart en rood te Schoten, groot 2 aren 64 centiaren. Dit perceel is vrij van huur. 2. EEN WINKELHUIS, Erf en Tuin, naast het voorgaande No. 87, groot 80 c.A., verhuurd per en bij de week voor f 5.50. 3. Een woonhuis, erf en tuin naast liet voorgaande, No. 89, groot 80 c.A. 4. Een woonhuis, erf en tuin, naast het voorgaande, No. 91, groot 78 c.A. 5 Een woonhuis, erf en tuin, naast het voorgaande, No. 93, groot 81 c.A. De perceelen 3, 4 en 5 zijn ver huurd per en bij de week voor f 3.50, f 3.40 en f 3.40. Te veilen eerst afzonderlijk, daarna gecombineerd. Combinatie 1 en 2; daarna 3, 4 cn 5 en vervolgens 1 tot en met 5. Aanvaarding bij de betaling 16 Sep tember 1918. Bezichtiging Dinsdags, Donderdags en op den verkoopdag, telkens van 's middags 2 tot 4 uur. 11183 le Haarlem, zal 's avonds 7 uur, in het Algemeen Verkooplokaal a. <L Nieuwe Gracht 74, te .Haarlem, Publiek verkoopen i aan de Anthoniesteeg No. 11, te Haarlem, Sectie D, No. 7761, groot 42 centiaren. Het perceel is per en bij de week verhuurd voor f 2.23w Aanvaarding bij de betaling, 16 september 1918. 7625 Bezichtiging Dinsdags, Donder- 1 611 °P ^en verkoopdag 's na- 1 middags van 2 tot 4 uur. Twee Woonhuizen met Erf en Tuin, alsmede een perceel Bouwter rein, zeer gunstig gelegen aan den Bloemendaalschen - straatweg Nos 228 en 230, hoek Militairenweg, te genover den Julianaweg (eindpunt tram) te Bloemendaal, kadaster Sec tie A. No. 3322 geheel groot 9 aren 18 centiaien. Te veilen in drie perceelen en in massa zooals nader bii biljetten om schreven. 7536 De woonhuizen zijn verhuurd, No. 228 tot 1 Nov. 1918 voor f 300, en No. 230 tot 1 April 1919 voor f 600 per jaar. het Bouwterrein is 1 Maart 1919 vrij van huur. Aanvaarding bij de betaling, 23 September 1918. Bezichtiging Dinsdags, Donder dags en op den verkoopdag, telkens 's middags van 2 tot^t uur. te Haarlem zal Dinsdag 6 Augus tus 1918, 's morgens te 11 uur, in het Café van den heer J. B. LljN- KAMP te Halfweg publiek verkoopen: Een perceel in den Houtrakpolder gem. Haarlem- merliede en Spaarnwoude, Sectie L, No. 195, groot 4.50.70 H.A.. liggende ten Noorden aan de Zuidertocht, ten Zuiden aan den Zuiderweg, ten Oosten aan eigendom van den heer S. Kroon en ten Westen aan den Nieuwen weg; te veilen in 4 per ceelen, elk ter grootte van ongeveer 1.12.70 H.A., zooals ter plaatse is afgepaald en daarna gecombineerd in één massa. De perceelen zijn na ontblooten van de schoof 1918 vrij van huur en hebben vrijdom van grondbelas ting tot 1921. Aanvaarding bij het ontblooten van de schoof 1918. Betaling kooppenlngen 17 Septem ber 1918. 7445 HAARLEMMERMEER VAN fe Nieuw-Vennep zal op Woensdag 14 Augustus 6918 bij opbod en op Woensdag 21 Augustus d.a.v. bij afslag, telkens des avonds acht uur, in het Café De Beurs, van den heer Staal te Hillegom, in het OPENBAAR verkoopen 25 WOONHUIZEN met schuur tjes, erven en tuin, gelegen aan den Venneperweg nabij den Hillegom- merdijk te Nieuw-Vennep, gemeente Haarlemmermeer, plaatselijk genum merd 377 t.m. 423, te samen groot 1.03.26 H.A., benevens een perceel bouwterrein groot 26.47 Aren; te veilen in 9 perceelen en in combi natiën. De huizen bevatten voorkamer, keukenkamer en ruimen zolder en zijn verhuurd ieder voor f 2.25- per week. No. 389a bevat woonkamer, alkoof en keukenkamer. Aanvaarding bij de betaling. Betaling der kooppenningen 2 Oc tober 1918. Belastingen vanaf 1 October 1918- Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris alwaar tusschen verhoog en toewij zing verhoogingen worden aangeno men tegen genot van een vijfde der verhoogsommen, tot daags vóór de toewijzing tot des namiddags vier uur- 7684 enAlles breeder bij billetten omschre- v. ten overstaan van Wie. C. J. 30ERLAGE, Notaris te Heemstede, op des avonds 77, uur, in het Koffie- Imis „Landzicht" .bij den Koediefstol te Heemstede van de geheel vrij staande met schuur en erve, voor- en achter tuin, aan den Heerenweg No. 88 te Heemstede, groot 5 A. 14 c.A., be vattende 4 gr. kamers, 2 logeerk., badk., .dienstbodenk., keuken, kelder, zolder, hall, closets enz. Het perceel is verhuurd tot 30. April 1919. Bezichtiging Dinsdags en Donder- - ----- - v uur en op den dags n. m. van 2—4 ui verkoopdag. Nadere inlichtingen Boeiude Nptarja. geeft vpor ten overstaan van Notaris te Heemstede op Woens dagen 28 Auguc .as 1918 bij inzet en 4 September 1918 bij afslag, telkens voormiddags 107, uur, in -het Ververschingslokaal van het Wandelbosch Groenendaal te Heem stede, van bijzonder gunstig gelegen nabij de Van Merlenlaan aan de Westzijde van den Heerenweg tusschen dien weg en de Leidsche Vaart, samen groot ongeveer 177: H.A., in 33 perceelen met combinatiën. Nadere inlichtingen en notitiën, bevattende de hoofdvoorwaarden der veiling met perceelsomschrijving en kaart, zullen van 14 Augustus 1918 af ver krijgbaar zijn ten kantore van ge noemden Notaris BOERLAGE en bij de heeren RE1NDERS en FOLMER, administrateuren van landerijen te Amsterdam en te Heemstede. 8119 r-, je jggn Bij de veiling gehouden 30 Juli 1918 in het café van den heer L. VAN HENSBERGEN te Noordwlj- kerhout, zijn in bod gebracht: 1. Een Heerenhuis te Noordwij- kerhout aan den Kerkweg met Erve en open grond, groot 7 Aren 15 centiaren op slechts f 8500. 2. Een perceel tuingrond daarach ter, groot 28 aren, 97 centiaren op f 2100. 3. Een Woonhuis met Timmer manswerkplaats en Schuur en Erf aan den Schulpweg aldaar, op f 3900. 4 Eefl Smederij met Winkel al daar in de ZUk, groot 3 Aren 95 Centiaren op I De aftlag en toewijzmg bhjft be- paald op 6 Au0M»«us 13118 de® voormiddags ««6 m gemeld café en worden mtusschen verhoo gingen aangenomen tegen genot van l/„ iW Vb der verhoogsom. 8112 BINNENDIJK. Notaris. 8023 Beleefd aanbevelend 8033 N. BIJNSDORP. - TELEFOON 2131 - «BSPIBIHgpMpilCRPMPHMR 8120 Grafbeplantingen - Rozen- enVruchtb. cultuur PRINSEN B0LWERKSLAAN Adviezen en teekeningen omtrent Tuinwerk GRATIS. 7269 NIEUWENDIJK 105, AMSTERDAM annex POFFERTJES en WAFELEN Aanbevelend, 8016 kunnen Bedden* Matrassen, Vloerzeilen, Karpetten, Gordijnen enz. bekomen op gemakkelijke voorwaarden Br. Ho. 8020 bur. van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1918 | | pagina 23