ij I ipniiare Weeping SPIAHDEPOSITO's 4' sluiühs wam raadhuis. VEILING overt AANBESTEDING. - Zijlstraat 76, HAAfftLEBR Onder Ons. ÏELEBRAFISCH WEERBEEH Johannes Smit. Vergoedt op HgeiaeBii IMoofMaal Hout- en Ijzerwaren f t F. E. PAIS G. D. BOERLAGE, Flinke iongen gevraagd Pulilieikafi© 14 La Sensatie B*enfe» droevig ongeval. v. slingerland en Kind. d4 ANNA MARIA ROEFS DE DUINWEG OVERVEEN-ZANDVOORT Distributie-aangelegenheden. Waar gaan wij heen Cecilia Maria Stolte, Planfsjaloften. Tandarts, is' weer te coinsssl teeren. Lourentius Chrisiiaan Broekhof Net bouwen wan een zesklassige SNeisjesschooE te Castpicum. a alsmede het kantoor van den Gemeente-Ontvanger en het Frans Halsmuseum den gehee- len dag zullen zijn gesloten. DAMES en HEEREN, Alleen in zéér dringen de gevallen kan men zich vervoegen ter Gemeente-Secre tarie. P. HOOGEVEEN Lz. Ête. enz. Ifn dan de café's chantants, toen nog 'eenvoudig zoetelaaistent genoemd: Men tapt er kaas en brood en 9chaft er [sjap en bier, Men danst en zmgt er, en men rookt er [met pleizier. De kwakzalvers speelden een voorname rol. Uitgedost als een Duitsche Rijksgraaf, wisten zij iedereen te lokken door hun narrerij en wel sprekendheid. Voor alles hadden zij geneesmid delen. Denk verder aan onze oud-Hollandsche pop penkast! En vergeet niet de meerminnen. Als een wetenschappelijk man -wilde betoogen, dat dergelijke monsters niet bestonden, dan antwoor den onze goede Haarlemmers ad rem: Mijnheer! Wij hebben er wel tien Op onze Botermarkt gezien. Zij begrepen maar niet dat de kermisspulle- bazen de kunst van metamorfoseeren uitstekend 'verstonden. De op jaren gekomen zijnde Haarlemieten Zullen bij het lezen dezer regelen, nog wel eens terugdenken aan den tijd toen de kermis nog [in volle glorie was. Mogen wij eens raden, waaraan zij dan denken? Welnu aan de bals bij van Staveren in „De Glazen Wagen" in de I Spaarnwouderstraat, aan de fotografie-tentjes, aan de kermiskoek, het circus Blennow, Blanus, ihet theater Rappo op de Oude Gracht bij de ijacobiinestraat, aan Hein met den Baard, aan Boas en Judels, de schiettentjes, de messen- gooierij de luchtschommels, de draaimolens, de /hansworsten, de zuurtentjes (vooral niet te ver geten), enz. enz. Maar, zeggen vele lezers, ge vergeet veel, zeer veel. Zeker, wij weten het. De hardloopers, i de koekhakkers, het hoofd van Jut, de kracht meters, de waarzeggers, zij leven allen in uw (herinnering voort, evenals een ongestoorde wandeling in onzen schoonen Hout omhet drukke kermisgejoel eens te ontgaan! Ten slotte. Niemand zal er om treuren dat de (kermis is afgeschaft. Onschuldig was zij niet. Echter zij leeft voort. De traditie van eeuwen her is niet met één raadsbesluit te vernietigen. De feestweek blijft bestaan in geheel anderen vorm. Men wenscht eenige dagep een aangename ont spanning in den zomer, hetzij met een feestelijk karakter, hetzij door te genieten van de "vrije natuur. En als zoodanig zal de traditie voort- Heven. Komen er weder normale tijden, dan zal er geprofiteerd worden, op een wijze die ook het lichaam ten goede komt. Want goede ontspan ning, vrijheid in de natuur en degelijk vermaak lwerken opvoedend. En hiertoe werken allen mee, ■die het goed meenen met de samenleving. P. R. i, De ongeveer 60-jarige juffrouw Z,, wonen- He Lange Heerenvest 104a, is hedenmorgen op treurige wijze om het leven gekomen. De vrouw was. reeds geruimen tijd ziek en leed nu en dan aan ijlende koortsen, .zoodat ze bijna voortdurend iemand in de /nabijheid moest liebben. Zooals ons wordt medegedeeld, is de man porder en ging he- tdenmorgen haastig zijn klanten doen. om zoo spoedig mogelijk weer bij de zieke .Vrouw terug te zijn. N Tijdens zijn afwezigheid moet de vrouw hoogstwaarschijnlijk weer een aanval heb- 'ben gehad, waarbij zij haar bed verliet, naar /buiten liep en in den Heerensingel terecht kwam. De ongelukkige vrouw zonk bijna on middellijk; eenigen tijd later werd het lijk /opgehaald. L Heden overleed plotseling nog tijdig voorzien van het H. Oliesel, onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder, Me vrouw 8205 ANNA MARIA ROEFS, in den ouderdom van 30 jaar. O. J ar-; Oosterhout, 5 Aug. 1918. Heden overleed plotseling non tijdig voorzien van liet H. Oliesel, onze innig geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mevrouw Echtgenoote van den Heer O. J, v. SLINGERLAND in den ouderdom van 30 jaar. Wed A. J. ROEFS—Thiry. HENRI F. A. ROEFS. A. M. C. ROEFS- LOURENTiUS en Kind. In de geheele buurt heerscht groote ver slagenheid over het droevige ongeval. De Staatscourant bevat de wet van den 26en Juli 1918, tot verklaring van het algemeen nut der onteigening van eigendommen, noodig voor het aanleggen van een duinweg van de kom van Overveen naar Zandvoort, alsmede ter be strijding van werkloosheid. Verleening van consenten. De Ned. Uitvoer-Maatschappdj heeft bepaald, dat de behandeling voor verleening van con senten voor bloembollen in het vervolg zal ge schieden door een door haar ingestelde „Tech nische Commissie ter beoordeeling van aanvra gen om uitvoervergunningen voor bloembollen." De commissie bestaat uit de heeren K. Volkerz, Mr. Dr. H. R. Ribbius, L. H. Koolhoven en W. G. Droog. HEETWATER-VOORZIENING, .Wegens een defect aan de leiding zal 'de heetwatervoorziening voor eenigen Vagen worden stopgezet. DISTRIBUTIE-P.OLITIE. Proces-verbaal is opgemaakt tegen den bakker F„ Koningstraat, terzake het na vor dering niet opgeven van den aanwezigen voorraad pindas en amandelen. Twee balen pindas en een zak amandelen zijn inbeslag genomen. CRIMINALITEIT DER JEUGD. In verband met den diefstal van 2 gum mi-slangen uit het brongebouw, zijn opge spoord de 10-jarige S. en de 13-jarige D„ die bekend hebben, bovendien nog ontvreemd te hebben 13 tafelmessen. De jongens zijn Ina opgemaakt proces-verbaal naar hun ou ders gebracht. Rijwiel. Ten nadeele van den groenten- handelaar D. is op dc Groentenmarkt een rij wiel gestolen. INBRAAK. Gisterenmorgen is aangifte gedaan, dat in het tijdelijk onbewoonde perceel Zijlweg 50, waarvan de bewaking speciaal was opgedra gen aan den Nachtveiligheidsdienst, is in gebroken. Het perceel werd bewoond door den heer baron v. d. H. Uit het onder zoek is gebleken, dat verschillende gouden en zilveren voorwerpen zijn gestolen, be nevens een aantal stukken toiletzeep. Alle kasten zijn opengebroken en over hoop gehaald; ook zijn krachten beproefd op de brandkast, doch zonder resultaat. De politie droeg geen kennis van het onbewoond zijn van het perceel. Als men, bij tijdelijk' vertrek naar elders, 'den huissleutel aan den w.n. commissaris van politie overhandigt, wordt het huis door de nachtrecherche eenige malen per nacht doorzocht. Dit lijkt ons een zeer goeden maatregel. EXAMEN GYMNASTIEK L. O. HAARLEM. 7 Augustus. Opgeroepen 6 eandidaten. Geëxamineerd 5 candidaten. Ge slaagd de heeren: L. J. Visser, Haarlem; Th. B. Peeren, Selieveningen en de dames A. F. S. Priicken, Hilversum; G. Straatman, te Utrecht. Verhooging uitkeering werk- 1 oo zen. Namens den Haarl. Best. Bond werd Maandag aan het „steuncomité Haar lem" een adres verzonden, waarin een drin gend verzoek wordt gedaan om de uitkee- ringen aan de werkloozen te verhoogen, op dat deze althans iets meer in overeenstem ming komen met de steeds stijgende prij zen der meest noodzakelijke levensbehoeften. .(Van de hooge prijzen van kleeding en schoeisel, enz., wordt maar niet eens ge sproken). Enquête. Vanwege, den Haarlemschen Bestuurdersbond wordt thans een enquête ingesteld bij de bij dit lichaam aangesloten organisaties naar de verschillende weekloo- ncn, die door de leden verdiend worden, be- 'nevens de verstrekt wordende duurtetoesla- gen, een en ander ten behoeve van dé sta tistiek. t Een ondankbaar baantje. Secreta ris van het Haarlemsche steuncomité is voor zekergeen begeerlijk baante. Werden eeni gen tjjd geleden bij den heer D., in het Westèrhoutpark de ruiten ingeworpen, thans kreeg de heer D. weer bezoek van een man en vrouw, die ten slotte door de po litie verwijderd moesten worden. Haarlem's Zanggen ot". De receptie bij gelegenheid van het gouden feest van Haarlem's Zanggenot zal gehouden worden op Zondag 18 dezer in de leeszaal der soc. Vereeniging, waarmede geëxposeerd worden archiefstukken, medailles, diploma's, tekst boekjes van zoovele concerten enzalle ge durende eene halve eeuw in het bezit der vereeniging gekomen. Het Frans Hals-museum. Het schil derij van Frans Hals, „Regenten van het St. Elisabeth's gasthuis", hersteld door den heer D. de Wild te 's Gravenhage, is we der op zijn plaats in het Frans Halsmuseum opgehangen en ter bezichtiging van het pu bliek gesteld. DE SPAANSCHE ZIEKTE. Het aantal gevallen van Spaansche ziekte is in Haarlem en onmiddellijke omgeving zeer groot. Verschillende werkplaatsen, fabrieken en inrichtingen zijn zelfs niet in staat om aan aan genomen opdrachten te voldoen of worden ver hinderd nieuwe opdrachten te aanvaarden, door het vele gemis aan personeel. Uit den aard der zaak is het zeer moeilijk om juiste gegevens om trent het aantal gevallen te verkrijgen, omdat geen verplichte aangifte bestaat voor de Spaan sche ziekte. Er zouden zich ook eenige sterfgeval len hebben voorgedaan, veroorzaakt door de Spaansche ziekte. Bevestiging van dit laatste konden wij evenwel niet krijgen. 62e Broodkaartentijdvak. Alle broodkaarten van het 62e tijdvak sul- len 6 dagen (geldig zijn inpl&a^ val1 e volgende, tijdvakken worden dan weer even als voorheen, 7 dagen. Dus, in die eene week zal men in zes dagen mogen gébruiken, waar men anders 7 dagen mee moet doen. De bedoeling is slechts, om d'J perioden een dag te vervroegen; dit is gedaan ten gerie ve der Israëlieten, die alle Zaterdagen, wan neer de nieuwe perioden ingingen, vee last ondervonden, doordat hun verkochten en op Vrijdagavoiidgeeni mochten afgeven op de nieuwe kaarden, c er nog niet waren. KnijPen niaari Een revue, die door iedereen mag gezien en gehoord worden en die eenige kostelijke uren van lichte, luchtige vroolijkheid ver schaft. De ensceneering en costumeering is weer, als altijd bij Henri ter Hall, in één woord schitterend, een kijkspel op en top! en naast de vele kleurige, frissche, ele gante en smaakvolle eostuums, die door prachtige kleurencombinaties ook met het décor den feest voor de oogen zijn, doen de dollegrappen van Jorissie.en Dorissie, waarvan de heer Buziau en Nieuwenhuizen een paar kostelijke typen hebben gemaakt, de aanwezigen van 8^ uur tot over elven eenvoudig tranen lachen. Wij voorspellen Ter Hall, evenals andere jaren, wederom avond aan avond volle zalen, zooals trou wens ook gisterenavond alle rangen waren uitverkocht. Ter Hall vindt in Haarlem steeds een dankbaar publiek, en hij verdient het ook. Knijpen maar I naam, die voortaan ver bonden zal zijn aan de gedachte aan een schitterende revue w een titel,'die slaat op de huidige tijdsomstandigheden, waarin de burgerij op allerlei wijze-geknepen wordt door distributie-maatregelen, belastinghef fing, druk van binnen- en buitenland en, in de droeve historie van deze dagen vond Ter Hall een machtig materiaal, te over vloedig om alles te ven, aken waarin hij een forschen en gelukkigen greep heeft ge daan en waarbij hij er in slaagt zonder féén moment grof te worden, aandoenlijke en kluchtige en treffende tafereeltjes aan een te rijen tot een geheel dat er zijn mag. Klorissie en Dorissie, twee zoons van een burgemeester .uit Drente, besluiten, na den boel op het distributie bureau van hun vader in de war te hebben geschopt, naar de groote stad te gaan, en komen terecht in het Haagje, waar zij Annemie, de vroegere dienstbode van hun pa, ook ontmoeten, die intusschen aan hot tooneel is gegaan en miss Flowerpott tot vriendin heeft. Anne mie wil van de „heikneuters", zooals zij zichzelf noemen, monschen maken en ze aan het tooneel verbinden. [Wie Ter Hall's revue's kent weet dat dit gegeven voldoende is, niet1 alleen om de dolst'e situaties in het leven te roepen, maar ook om de treffendste momenten uit de ge schiedenis van 1917 het jaar waar de revue op slaat op het tooneel te too- veren. Voor Ter Hall is het b.v. geen kunst1 die jongelui op het onverwachtst in de ge vangenis onder te brengen. Tbt de geslaagde grappen mogen wij zeer zeker rekenen het tafereel op het distribu tiekantoor en dat in het magazijn der poli tieke kleermakers, en niet te vergeten de on betaalbare scène in de gevangenis. Ensnti.g en buitengewoon treffend zün de tafereelen in de kolenmijnen, en die der verminkte krijge (gevangenen, die aankomen in ons land. En wat de monteering betreft vermelden wij de volgende beeldengroepen: Een feeën-sprookje gelijk is het slót-tafe reel van hot eerste bedrijf, dat getiteld is: 't Levende Boscih. In de schitterendste kleur- sehakeeringen van teer-fijne eostuums, ko men meikevers, bijen, vliegen, rupsen, kre kels, hagedissen, houthakkers enz. (alle da mes en heeren) bijeen om in een keurig »vlic- genballet* te protesteeren tegen dé hakwoede op de Hollandsche bosschen. Dat is schitte rend van aankleeding en lichteffecten. Ech ter niet minder mooi ie het slot van het twee de bedrijf, getiteld: »In het land der eeuwige sneeuw.* Gerrit van Weezei heeft voor de revue vlugge, vroolijike muziek geschreven, met veel zangerige wijsjes, die alle groote kans op populariteit zou den hebben, als zij niet verdronken in de over maat van het goede, dat te genieten wordt ge geven. Onder de spelers munten uit Jorissie, Dorissie, Annemie en Miss Flowerpot, de eenige heer HL D. Nieuwenhuizen, die weer optreedt in zijn ge liefde rol van oude tante. De heer Ter Hall acteert zelf niet. Maar het is kostelijk ook zon der hèm Den inhoud nog meer in bijzonderheden na vertellen is bijna niet mogelijk. Men ga zelf eens'zien. Programma van de muziekuitvoering pp Woensdag 7 Augustus in den Haarlem merhout. 1. Marsch, Schubert. 2. Ouverture Zauberflöte, Mozart. 3. Zweite Polonaise, Liszt. 4. Fantaisie un Ballo in Maschera, Verdi. 5. Ouverture Raymond, Thomas. 6. Houriata Walse de Concert, Gillet. 7. Fan taisie de Ballet, Delibez. Programma van- de orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk op Donderdag 8 Augustus 1918 des namiddags van 23 uur door den heer W. Petri. 1. Preiudio uit So nate op. 119, J. Rheinberger. 2. Koralen, ff. S. Bach. a. Ich rüf zu dir, Herr Jesu Christ.; b. Aus der Tiefe rüfe ich. 3. Toc cata in F, J. S. Bach. 4a. Melodia, L, Bot- [tazzo;- b. Invocation, A. Guilmant. 5. Cho ral no. 3 in a, Franck. Aanbesteding. Aan de firma J. H. en P. J. v. d. Putten, aannemers te Heem stede is onderhands opgedragen het gedeel telijk amoveeren en het bouwen eener villa aan den Dreef te Haarlem alsook het bou wen van eene fabriek aan de Leidsche Vaart te Heemstede. TEELTVEREENIGING. Gisteravond is alhier definitief opgericht de Haarlemsche Teeltvereeniging, welke tot doel heeft,aan 50 leden een stuk grond te verstrek ken a pl.m. 400 vierk. M., die gekocht of ge huurd kan worden. De contributie is bepaald op 20 ct. per week. Niet alleen is het vereischte aantal leden van 50 reeds toegetreden, doch er is reeds een reserve- aantal, dat weer tot een tweede afdeeling van 50 zal moeten aangroeien. In het bestuur zijn gekozen de heeren J. J. Wesselius, voorzitter; Wila, penningmeester; Sil- levis, secretaris; v. d. Goes, 2e secretaris, en Vigen, vice-voorzitter. „Z a n g 1 u s t". Den 5den Aug. is in de algemeene vergadering van het Haarlemsch Ge^ mengd Koor „Zanglust" de heer H. Kok tor voorzitter gekozen, inplaats van den heer Haze-' voet, die wegens vertrek naar elders bedaiuD heeft. De nieuwe voorzitter en de directeur, de heer Jos. de Klerk, namen met een waarde© i rend woord afscheid van den heer Hazevoet, die daarop de overtuiging uitsprak, dat, gezien de; aangename samenwerking tusschen directeur, be* stuur en leden, de groei en bloei van het koor niet kan uitblijven. Gevonden voorwerken. Terug ia bekomen bij: B. J. Vos van Za'ingen Nas-, saulaan 19rood, damesmantel. W. C. Bvaiult- (Barteljorisstraat 33, handschoen. J. D. AV f chief fe'ers. Duvonvoor.lestraat 44, porte-' raonnaie met inhoud. J. Koning. Scho'ervcg £0rd., kerkboekje; H. v. Dantzig, Jaeobij- nestraat 9, ^schrijfpapier. Mevr. de wed. J. P. Lissone Conijn, Kerklaan 44, Heem stede, gouden ring. Bureau van Politie, Sme- destraat, dienstvrijbiljet. G. van Zanten, Ara? sterdamstraat 3T, geldstukken. J. Schutte,-. Rustenburgeriaan 69, ceintuur. J. Beuweü# Gasthuisstraat 15, knipmes. A. Ytsma, Bercfc heydestraat .lzw., broche; Th. P. v. "\Vort, Groot Heiligland 24rood, abonnement. J. Q. Kroonsberg, Gasthuislaan 190, postduif. Th. J. van Wort, Groot Heiligland 24rd., abon nement E. S. M- A. Hendriks, Groendaalsteeg; 1, kindermanteltje. J. Leioux, Spijkermans.-" laan, een pak vrachtbrieven. J. F. Koer, President Steynstraat 24, damesparapluie. Burg. Stand. Ondertrouwd7 Aug. P. Klos en A. J. v. d. Meij de Bie; M. J. Kamp en M. J. Hollander; P. Schelvis en J. M. v. Hamels* veld; A. G. Lubbers en J. C Diekmann, A. v. Eis en G. E. Witte; W. N. Blesgraaf eh G. A< Kunis; J. Molenaar en A. H. Daniels. Getrouwd: J. F. Kolderie en C H. P. Hartje; J. H. D. Smit en D. Smal; D. R. v. d. Berg en N. Wagenaar; A. Brandt en W. de Bont; H. J. Menks en J. Beers; D. Wesseling en A, M. E. Pape; I. Jonkers en P. A. Meijer; Wt Buurman en B. G. Weesman. Geboren: 6 Aug. z. van G M. Rijneveld-Pie- penbrink. Overleden: 6 Aug. J. Troost, 19 j., L. Wijn- gaardstr.; G M. v. d. Vossen-Stolte, 38 j., Saenv redamstr.; J. Denis-Tellier, 74 j., Kamperlaan f H. J. Kuipers, 33 j.. Amsterdamstraat. HEEMSTEDE. Rijwieldiefstallen. De Haar lemmer A. Sm. die bier in den nacht werd- aangehouden in 't bezit van een breekijzer.' en electrische lantaarn is overgeleverd aan de politie te Rijswijk, waar hij een rijwiel uit een schuurtje had ontvreemd. Hij moet in verband met rijwieldiefstallen ook nog "gehoord worden door de politie te Bloe- mendaal. SCHOTEN. Buitengewone Algem. Verg. der Naamlooze Vennootschap Mij. tot Expl. van Onroerende goederen „Door Eendracht Sterk". In een gisteravond gehouden verga dering werd 't Beet. gemachtigd tot het aangaan van een blanco c red iet tot een maxi mum van 25.000 bij de Haarlemsche Bank- vereeniging. SCHOTEN. Er heerscht onder het per soneel van ons distributiebedrijf groote ont stemming over het feit, dat, waar aan 't geheele gemeentepersoneel duurtetoeslag is toegekend, het distributiepersoneel daarvan is uitgesloten. Alle overwegingen, waardoor men er toe kwam aan 't gemeente-personeel toeslag te geven, gelden, zeggen zij, ookl voor 't distributiepersoneel. Een reder;:e- ring waartegen men zeker niet veel zal kunnen inbrengen. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 7 Aug.- Hoogste barometerstand: 760.3 Maastricht; laagste barometerstand: nabij 755 Noord- Duitschland. Verwachting (van den avond van 7 tol den avond van 8 Augustus)zwakke tot matige winden uit westelijke richtingen, zwaarbewolkt, waarschijnlijk nog regenbuien, zelfde tempera tuur. Getrouwd: PIET FRERIKS en NELLY VAN N1EKERK. Vogelenzang, 7 Aug. 1918. 8206 Wegens dienstplicht der tegenw. terstond een aankomend Rijwieiiiei'steUer gevraagd. H. v. DOORN, Koning, straat 146, Beverwijk. TE HUUR een ongem. voorkamer voor R. K. Juffrouw, h.b.b.h. Br. onder no. 5122 bur. v. d. bl. Haarlem, 5 Aug. 1918. 8205 Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven vsn het overlijden v<in onze geliefde Dochter, Zuster en der kinderen zorgzame Moe der Weduwe van N. J. v d. VOSSEN na een zeer langdurig en smar telijk lijden en voorzien van de HH. Sacramenten, in den ouder dom van 38 jaar en 11 maan den. 8211 Namens de Familie. Haarlem, 5 Aug. 1918. Te koop gevraagd 4 a 500 K.G. droge Plantsjalotten. Brieven met prijsopgaaf te richten aan M. C. BOUMA, Rijksstraatweg 328, Schoten. 8224 8215 Voor de vele en hartelijke be wijzen van belangstelling onder vonden bij het overlijden van onzen zeer geliefden echtgenoot, zoon, broeder en behuwdbroeder betuigen wij onzen oprechten dank in het bijzonder aan den Directeur en het personeel van de gasfabriek de en aan 8200 Jen R.-K. Volksbond Uit aller naam, M. BROEKHOF—-Jansen, Heemstede, 7 Aug. 1918. Op 16 Augustus 1918 zal het R. K. Parochiaal Kerkbestuur van den H. Pancratius te Castricuni, ohder R. K. Aannemers trach'en aan te besteden De Aanbesteding heeft plaats in Café VAN BENTHEM, te Castricuni, des namiddags 1 uur. De inschrijvingsbiljetten moeten vrachtvrij bezorgd worden aan de R. K. Pastorie, te Castricum. uiterlijk op 14 Augustus a.s, des avonds 10 uur» Bestek en teekeningen van af heden verkrijgbaar ad. i 4.00 per stel bij ondergeteekende, bij wien te zijner kantore: Gedempte gracht 46 B, Zaandam, inlichtingen te verkrij gen zijn en de details van het werk ter inzage liggen. (Kantoor geopend 9—12 en 2—6 uur. S. B. VAN SANTÉ, Architect. te Beverwijk, in Hotel „De Zon", op Woensdag 21 Augus tus SSI2SS, aanvangende 's mid dags na 12 uur (1 uur precies), ten overstaan van den te Velsen gevestigden Notaris van de navolgende onroerende goe deren: Nos. 1 en 2. Twee aaneengelegen stukken WEI- of HOOILAND, ge naamd „de Weetkampen", aan den Zuidmaatweg onder Heemskerk, kad. sectie C, No. 290, groot 1 hectare, 49 aren, 40 centiaren en No. 291, groot 1 hectare, 17 aren, 10 centi aren; afzonderlijk en gecombineerd No. 3. Een stuk WEI- of HOOI LAND, aan den St. Aagtendijk onder Heemskerk, kad. sectie C, No. 141, groot 2 hectaren, 49 aren, 60 centi aren. Nos. 13, behoorende tot de na latenschap van wijlen Mej. MARIA ORAMAN, te aanvaarden 1 Novem ber 1918. Nos. 4—6. Drie aaneengelegen stukken TUIN- of TEELGROND tusschen „Velserbeek" en „Schoo- nenberg", aan de Tolsduinerlaanj sa men groot 3 hectaren, 56 aren, 60 centiaren; afzonderlijk en gecombi neerd. Nos. 7—14. ACHT BOUWTER REINEN onder Velsen, waarvan 7 aan den Zeeweg en 1 aan den Drie- huizerkerkweg, elk groot ongeveer 500 M2.; afzonderlijk en gecombi neerd. 8219 Nos. 4—14, eigendom van de hee ren H. TIMMER Gz. c. S., te aan vaarden 1 October a. s. Nadere inlichtingen ten kantore van Notaris BOERLAGE, te Velsen. Eerste Haarlemsche Stoomwasscherij, Kampersingel 58. 8223 Voor de Nederiandsche Natie Over de stinkende Eenheidsworst-fabricatie'. Dat het allen geen slagers zijn, Die lange messen dragen, Moet men maar eens aan De Staatskeurmeesters vragen. Flet is niet om te spotten, Maar de Eenheidsworst" Laat men bij massa's ver... rotten. Het Volk leeft zonder vleesch en vet En verkwijnt, onder den druk der Distributie wei. De vliegen zijn in huis En overal om ons heen. Ook de Spaansche (oorlogs)ziekte [heerscht alom, Dus in Haarlem niet alleen. Daar de vliegen nu, op elke „Verrotting", azen, Behoeft men zich over 'n Besmetting met te verbazen. Ach ach straks worden Wii Allen nog, Eenheidsziek, En de Menschheid ondergaat Dan aan 'n (Sociaal-Democratische) Uitstervings-pohtiek. En als Gij «u> Uw dierbaar leven Nog wilt doen verlangen. Koopt, en gebruikt dan m ij n „Instrument" om Vliegen Mêe te vangen. Eenheisls-Vlïegesiwangers fi/2 cent per stuk. Wederverkoopers en groote ver bruikers ruim rabat. H.H. Directeuren van Slachthuizen en Levensmiddelen-Opslagplaatsen Extra Korting, per dozijn en per gros. In de Korte .Begijnestraat Nimmer twintig en vier, 8214 Woonde de Beschermer Voor mensch en dier. Hoogachtend, "let aanbeveling, UEd. dw. dn. ItirliKth Mvereenigiig. Burgemeester en Wethou ders van HAARLEM doen weten, dat op Maandag 12 Augustus a.S. de verschillende bureaux op het Raadhuis (met uitzondering van dat van den Burgerlijken Stand, hetwelk van des voormiddags 9 tot 10 uur tot het doen van aangifte van geboorten enz. zal zijn geopend) 8217 Haarlem, 6 Aug. *18 DirecteurHENRI P1ELAOE. die wenschen lid te worden van ons koor, gelieven zich zoospoedigm gelijk aan te melden bij den Directeur Coornhertotraat 35. Veen goed geluid. 8203 Wegens ziekte van het per soneel is het Levensmiddelen bureau te Halfweg op Donder dag 8 Augustus a. s. en ver moedelijk ook op Vrijdag 9 Augustus a. 8. gesloten. Nieuwe Gracht - Telefoon 1836 MAKELAAR: van op Vrijdag 9 Auguetu® 's morgens 10 uur, waarbij ojj nieuwe kozijnen, deuren, ramen, laa- ders, trappen, remnen pootsieenen, handwagens enz, alsmede een mteenneembare pa* kamer öZlo voor de veiling te bezichtigen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1918 | | pagina 11