PiSTRIBUIIE-BEDRllF HEEMSTEDE Nagekomen Kerköerichten feTAD EN STREEK VOORRADIG: TELEGRAFISCH WEERBERICHT BRiEVENBUS KORTE BERICHTEN Prima Engeisch Machinegaren. Prima Handgaren. Diverse soorten Rokkenwoi. Zwarte Sajet en Koordwol. Afgepaste Kamermatten. Afgepaste Tafelzeilen. Prima gutta percha Hospitaaldoek en verder alle tot het Manufacturenvak behoorende artikelen 8255 in BLEEKER'S Confectiemagazijn Breesfraat I5S, Beverwijk. UIT DE ZAANSTREEK CORNELIA MARIA KUIJPER Verkrijgbaar op BON[ NO. 19: 1 ONS GOUDSCHE KAAS (VOLVET) ol 1 ONS EDAMMER KAAS 40 De Directeur v. h. Distributiebedrijf te Heemstede, j. A. GELDORP. Onweer. Boven Doetinchem ontlastte zich Vrijdagmiddag- een geweldig onweer, ver gezeld van een hevige hagelbui, waardoor, aan groenten en te veldstaande gewassen veel 8 elm de is toegebracht. De bliksem sloeg in. de Christelijko school waar een gedeelte van dien 'gevel werd afgedrukt en materieele schade werd aangericht zonder brand te -veroorzaken. Zekere W. Brokken uit Yeenendaal, 20 jaar oud, werd Zondagnacht bii het smokkelen te. Sittard doodgeschoten. Twee jeugdige boefjes 16 en 17 jaar. heb ben op het terrein van de ijzergieterij „Sallan- dia" te Zwolle eenige honderden kilo's ijzer ge stolen, dit in een boot geladen en vervoerd. Zij zijn door de politie aangehouden. Te Ter Apel (Gr.) werden Donderdag door de marechaussees een groot aantal vrou wen aangehouden, die geregeld aan de over zijde der grens werken. Het bleek, dat een 11- tal hunner nieuwe onderkleoren aan hadden, die op deze wijze over de grens zouden worden gesmokkeld. De vrouwen kregen procesverbaal, terwijl zij de passen moesten afgeven. Een Belgisch geïntterneerde te Hilvaren- beek, had het ongeluk, om, terwijl hij bloots voets over een roggeveld van het landgoed ,,De Utrecht" wandelde, met zijn voet in een sikkel te trappen, waardoor hem 4 teenen werden af gesneden. Te Bloemberg (Dr.) is de grooe boerderij van d er.heer Lnbberink te Zwolle, bewoond door T. Tijmes, totaal afgebrand. Allee was .verzekerd. Ünder Vlagtwedde (Gron.) zijn nog drie der 29.» EngelBche krijgsgevangenen, die te Holzmincfen ontvluchtten, over do grens ge komen. Vermoed wordt, dat een 20-tal onze grens zal bereiken. De Duitsdie regeering heeft verlof gege ven voor de vaart van eenige stoomschepen van Zweden naar Delfzijl, wat van belang is voor den houtaanvoer. De staking der grondwerkers bii de te bouwen aardappeldrogerij te Oude Pekela is gisteren opgeheven. Het werk is op de oude f-oorwaarden hervat. G. ,W. te V- Uw stuk kan t'otonzen ppijt niet geplaatst worden. Daarvoor is het te lang en worden er te veel dingen inibe-. tproken, die buiten de zaak in kwestie staan. ,i Bed. T. te H. Wordt Woensdagavond ge plaatst. SCHA.GHN. DINSDAG, 8 uur M. Kuiper. WOENSDAG, vastendag; 8 uur gez. H- Mis overl. fam. KeetTimmermans. DONDERDAG, ten Hemelopneming van Maria, te vieren als Eondag; 7 uur M. Kroo- ')ke, 10 uur Parochie 7 uur Lof. VRIJDAG, 8 uur ter eere der H. Maria. ZATERDAG, 8 uur overl. fam. Plukker. 7, uur Lof. EONDAG, 7 uur p. v. Nuland en W. Kranenburg. /BEVERWIJK. (Vervolg gemeenteraad). {Van de Naamlooze Vennootschap Engelsoh- fljollandsche kweekerij-maatsehappjj, geves- pgid te Beverwijk was een schrijven ingeko men waarin gratie de gemeente het eigendom jen het beheer weid aangeboden van aldaar rdegen terreinen. Dijt adres weixl gesteld in banden van B. en W. om praeadvies. I Van het Plaatselijk Anbeids-Secretariaat svaa ingekomen een motie voor betere levens middelen voorziening. - (Voorzitter stelt voor om dit adres waarin (weder wordt geëis ebt voor kennisge ving aan te nemen. Na een lan®e discussie over het al of niet Uitbreiden der levensmididOlenocwnimnaBie, werd het voorstel van B. en W. om bet adxys yo-or kennisgeving aan te nemen zonder b.s. aangenomen. Van C. J. Harmeijer was een verzoek in gekomen om de buur van bet dioor hem ge bikte gemeenteland (weiland) aan de N- ajde van de Pijp te verlengen, met vergun ning om bet te scheuren teneinde bet te be itelen met kool- of oliezaad. B en W. stellen voor, op dat verzoek afwij kend te beschikken op grond dat bet geacht net worden niet in het belang der gemeente zijn om ejen gedeelte van bet weldra los- lendo land onderbands te verpachten. Al- werd besloten. Overeenkomstig het advies der landcom- lissi-c stellen B. en W. voor om aan M. D. iello en B. Beentjes wegens onttrekking van iet door hen van de gemeente gehuurde land, „w lit&chelding van de huur over het loopende jaar te verleenen, benevens als vergoeding Wöor geleden schade een bedrag gelijkstaande met den huurprijs over één jaar onderschei- nelijk groot 306.— en 332.—. I Na eenigo bespreking werd overeenkomstig flit voorstel besloten. Het voorstel inzake onteigening van per- ksel sectie A. u®. 387, werd aangenomen, zoo- dat B. en W. machtiging krijgen om 'langs .Vriendsoliappelyiken weg -te trachten bedoeld band in eigendom bii P. Witteman, te ont eigenen voor qen bedrag van 12.050. Als onderwijzer aan do school voor M. U. L. O. werd benoemd de beer H. J. Vonk, te Haarlemmermeer. Ale leden van de plaatselijke schoolcom missie werden gekozen in de vacatures van Se heeren Veldhuizen van Zanten en Pot vliet, de heeren: W. Muls van de Moer en G. Westenburg. Bjj het samenstellen van de dubbeltallen ^oor het college van zetters, werden de vol gende boeren hiervoor aangewezen: 1. J. Braun. 2. J. Eiikinfe. 1. Tb. J. CorneHsse. 2. P. P. Langendijk. Als hoofd van bet berhalingsonderwijs cur sus 1918-1919 werd benoemd do heer J. van Lingeu, Aanbieding gemeentersfcemiin® en rekening burgerlijk armbestuur. Be gemeenterekening was in ontvangsten 858.673.24 en uitgaven 879.025.57. Nadeelig slot 20.352.83. De rekening van bet burgerlijk armbestuur was in ontvangsten 2.148.en uitgaven 2.566.57. Nadeelig slot 418.57. In de oommiisiaie tot nazien dier rekeningen werden benoemd de heeren: Eijking, Rijns dorp. Maters en Degen aar. Hierna gin® de raad over in besloten ver gadering. BEVERWIJK. Wegens vertrek_ naar elders zijn uit het Plaatselijk Steuncomité getreden de hoeren N. Levenkamp en 0- van doT IV in den. terwijl opgenomen zijn de heeren J. H. Frommé, P. J. Helden en kapelaan Loyaards. De functie'g zijn thans als volgt: Da. J. D. v. Calc-ar, voorzitter; J. H. Frommé, secretaris; Kapelaan Loyaards, 2e secr.. meldt „De K.'' HAARLEMMERMEER. Het dageli.iksch bestuur van de afdeel in k Zuidelijk deel van Noord-Holland van de Vereeniging van Noier- landsc-be Akkerbouwers (V. N. A.) heeft dezer dagen een conferentie gehad met a'en regee- rings-comm.iss.aris voor de Rijksgra anima fue ling in deze provincie, teneinde te bespreken de wijze van aflevering van den oogst 1918. Allerlei vaak onjuiste berichten deden de ronde omtrent die aflevering. Door den regeeringscommissaris werd aan genoemd bestuur medegedeeld, dat in deze pro vincie de aflevering weer zal geschieden zooals die het vorige jaar heeft plaats gehad, dus al les volgens plaatseiijk gebruik. Echter met dit verschil, a'at. nu alle granen en peulvruchten door de gewone handelaren in ontvangst geno men zullen worden. De aflevering voor Haarlemmermeer zal dus weer bij de daarvoor aangewezen graanhande laren geschieden en voor de omliggende ge meenten voor zoover het de afdeeling be treft óf bii de handelaren, óf aan boord van boot of schip, al naar zulks de gewoonte was. De landbouwers kunnen dus te dien opzichte „ruhig" ziin! HAARLEMMERMEER. Te Hoofddoru heeft zich een geval van Spaansclie ziekte voorgedaan met doodeliiken afloop bii een meisje van 17 jaren, dat afkomstig is uit Rot terdam en sedert eenige dagen te Hoofddorp bii f amilie 1 oh eerde. Tragisch voor de ouders! HAARLEMMERMEER. Zekere J. te Vijf huizen had verleden jaar een gedeelte van een woning gehuurd van S. aldaar. Nu wilde het geval, dat de verhuurder weer graag da woning zou ontruimd zien, doch ,de huurder kon geen andere woning vinden en moest das, noodge dwongen, rustig blilven zitten. Dat rustige duurde echterd niet lang. Nadat die zaak al eens voor de huurcommiseie had „gediend", besloot de ver-huurder om er de korte metten maar mee te maken, en is begonnen om het dak van de woning.af te breken. De toestand werd voor J. onhoudbaarbloot gesteld aan regen en wind. zag bii zich wel ge noodzaakt het huis te verlaten. De verhuurder had hiermee ziin doel bereikt. Toch kon het muisje nog wel eens een staartje bobben, doordien tegen den verhuurder proces-verhaal is opgemaakt. Hot lijkt Ons dan ook een echt paardenmid del dat- zeker geen navolging verdient. HEILO. Voor het examen handteekenen L. O. is geslaagd 0. J. de Rooy, alhier. HAARLEMMERMEER. Ma alverbod. Door de rijkspolitie is een landbouwer bekeurd, die in een watermolen op praktische wijze een groot model koffiemolen had geplaatst, en daarmee handig tarwe wist te malen. Een partijtje meel werd in beslag genomen. HAARLEMMERMEER. Opening tramlijn. Op Dinsdag 13 Augustus a.«. zal in een dor lokalen van de R.-K. School te Sloten de nieuw aangelegde tramlijn Sloten (dorp) Amsterdam, feestelijk worden geopend. Deze lijn is tot stand gekomen, mede door Haarlemmermeer. Een groot gedeelte der be volking uit het noorden dezer uitgestrekte gémeênte, zal met dit nieuwe vervoermiddel niet weinig gebaat zijn. B. en IV. dezer gemeente, de raadsleden en meerdere autoriteiten zijn uitgenoodigd tot bijwoning d er feestelijke opening. HOOFDDORP. Naar wii vernemen zal het zilveren priesterfeest van den Z.E. Heer I'. F. W. Soepnel, pastoor alhier, op den 15den Aug. a.S. luisterrijk worden gevierd. De Z.E. jubilaris heeft de parochie voor eenige dagen. verlaten en intuaschen ^zullen de parochianen aich ongetwijfeld wel beijveren om hun beminden herder een waardige ontvangst te bereiden. Na aankomst van Z. E. zal het feest op den vooravond geopend worden met een plechtig Lof. De Solemneele Hoogmis, door Z.E. zelf op te dragen begint om 10% uur. Daarna zullen de parochianen gezamelijk in het schoolgebouw hun gelulrwensohen aanbie den. Des middags van l%-^2Mi receptie. SANTPOORT. Nu wegens het slachtverbod de konijnenwereld door strooperij groot ge vaar dreigt' is het de taak der politie daar tegen strenger op te treden. Dit gebeurde met Bucces. I' Den laatsten tijd werden door de politie tal van processen-verbaal opgemaakt we gens'strooperij en 400 'strikken in beslag genomen en werd proces-verbaal opgemaakt wegens het' stellen van strikken en klem men ïn het Heerenduin. Tegen een drietal Santpoortscke stroqpers werd proces-verbaal opgemaakt wegens het vervoer van klemmen. IJMUIDEN. Het bestuur der reedersveree- niging te IJmuiden heeft zich telegrafisch! tot het bureau Crisiszaken gewend om zijn tusschenkomst te willen verleenen voor de levering van zout ten behoeve van de ha- ringvisscherij. Naar ons gemeld wordt wei geren toch de zouthandelaren onder Düit- schea druk zout voor dat doel te leveren, omdat Nederland weigert visch naar Duitsch- land uit te voeren. IJMUIDEN, Op de protest-vergadering te gen de hooge belastingheffing is de volgen de motie aangenomen. De drukbezochte protestvergadering tegen het financieel beleid van het Gemeentebe stuur en Raad van de Gemeente .Velsen, op jWoenadag 7 Augustus 1918, te IJmuiden in het Gebouw van 'Christelijke Belangen aan het Enschedéplein, bijeen; overwegende dat naar hare overtuiging ons Gemeentebestuur en Raad het aan het betrachten der noodige zuinigheid in het beheer der gemeente en bij het doen der uitgaven heeft ontbroken; overwegende voorts dat de nieuw aange nomen beLastingverordening op de heffing der plaatselijke directe belasting zeer scha delijk is voor den bloei en Ontwikkeling on zer gemeente; SpreSkt openlijk haar protest uit tegen een en ander besluit deze motie ter kennis te brengen van de plaatselijke regeering en pers. UITGEEST. Bij den heer C'. van den Kom mer aan den Lagedjjk zijn twee fietsen, op de koestal staande gestolen. UITGEESTUit een trein van Amsterdam komende, viel in een onbewaakt oogenblik, een kind van ongeveer 2% jaar. Bewusteloos werd' het opgenomen en alhier naar het zieken uis gebracht, alwaar het nog steeds bewusteloos ligt. Men vreest voor hersenschudding. UITGEEST. Van de telefoonleiding Uit geest—Beverwijk hebben dieven ruim 1000 meter koperdraad gestolen. UITGEEST. Vanaf Woensdag 74 Aug. tot Zaterdag 17 Aug. k verkrijgbaar op 73 1 ons gort, op bon 74 ons vermicelli of macaroni, op bon 75 2% ons suiker, op bon 76 2% ons viech, op bon 62 1 ons gort. Op bon no. 1 van de kindierkaart 2% ons suiker. Woensdag 14 Aug. wordt bon 10 der boterkaart geldig.. UITGEEST. Geborend. van I. Twaalf hoven en A. Hei ene. Overleden: Johannes Jacobus Cornells Oos- termal, 1 md. UITGEEST. BaadsYerggdej-ing. Te half 10 (10 uur!) vergaderde Vrijdag de Raad. Aan wezig alle loden. Na opening werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en goedgekeurd en deelde de Voorzitter mede, dat was ingekomen; Een schrijven van Lac. Palmboom en Co., met verzoek den prijs vaD electrischen kracht stroom iets voordeeliger te bepalen: hii ver bruikt per maand 700 K. W. U. Per 15 Oct. zullen door B. en W. nieuwe contracten worden vastgesteld. Rekening. Burgerlijk Armbestuur van Mar- ken-Binnen ovei 1917, aanwijzend in ontvang- 24fl Rn t+0t?al 1 74®.24% en in uitgaven J 246.S0, met batig saldo 692,44% wérd na eenige bespreking en na eene opmerking van den heer Zonneveld omtrent de dokters- rekening, tfoeag-ekeurd. De lieer Zonjee zou van het batig saldo eenige rente willen trekken. De heer Groot meent het kasgeld niet te kunnen missen. Met een woord van dank aan den heer Groot voor het beheer der administratie van het Armbestuur, sloot de Voora. hierover cfe minder aangenaam wordende besprekingen. In de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding van den heer J. Kabel als zetter voor de belastingen, werd gekozen de heer J. Kabel als no. 1al® no. 2 werd de heer Starreveld ge kozen. Als no. 1 in de vacature-Koopman in gelijke functie werd herkozen de heer J. Koopman* ais no. 2 werd gekozen de heer Groot. Ingekomen wasteen rekest van het Zieken fonds „Hulp in lijden," verzoekende om eene subsidie van pl.m. 30-Q. Een uitvoerige toe lichting was bij het rekest gevoegd. Men heeft zioii losgemaakt van de Utreeiitseho Mij., doch nu staat m»en exp ei#en beenen «en beimeft men steun. De Voorz. heeft nadere inlichtingen hier omtrent gekregen, welke door den Secretaris worden voorgelezen. Ir°orz. meent, dat dergelijke vereenigingen zichzelf moeten kunnen bedruipen, doch in dit speciaal geival stellen B. en W. voor de ge vraagde sulbsidie van 300.eenmaal toe te kennen. Do heer Twaalfhoven informeert, hoe groot het verlies der vereeniging eigenlijk geweest is, doordat zij zich bij de Utreehtseke aan sloot. Gebleken is, dat het verlies 295.be droeg. Besloten werd de subsidie van 800 te de belangrijke subsidie van de gemeente, geven; sommig© leden wilden daanbii uitdruk kelijk vermelden, dat de 300 voor één keer wor t toegestaan, andere leden achtten deze toevoeging^ niet noodig, daar de vereeni- giug thans niet anders dan voor één keer vraagt, en men 'n volgende keer 'n eventueel nieuw verzoek opnieuw zal kunnen en moeten overwegen. Besloten werd de clausule er niet bii te voegen. 'n Sehrijven was ingekomen van de P. E. M., dat zij den. lijn werker O. Roosendaal, ruiot lan ger in dienst kunnen houden: men meent, dat hot Verhoogde salaris riie.t gunstig werken zal het net moet behandeld worden door 't werkelijk vakkundig man. De P E. M. wil 'n ander aanstellen. _B- en W. stellen voor, met do P. E. M. een nieuw contract aan te gaan en Roosendaal niet weder van_ gemeentewege te benoemen. De heer Zonjee vindt het ook lastig, dat Roosendaal niet de noodige reparatie kan aan brengen bif ietwat ernstige stagnatie in het electrisch bedrijf. Besproken werd, de bezwaren 'der gemeente met het oog op de vele afwezigheid van Roo sendaal (wanneer deze zoo'n laag salaris heeft) bij de P. E. M. in te dienen. De Voorz. is van meening, dat de. gemeente de verantwoorde lijkheid van de verzorging van 't eloctrisch net, zooals deze geschiedt door Roosendaal, niet op zich kan nemen, en acht daarom noo dig, dat men op het voorstel van de P. E. ingaat, De heer Twaalfhoven wil hieraan de voor waarde verbinden, dat de P. E- M. ervoor zorgt, dat Uitgeest steeds een vakman bii de hand heeft, als er stoornis komt in 't electrisch net. Aldua besloten. Van Ged. S taten ïe een schrijven ingekomen, dat de leening ad 5000. waartoe 7 Juli besloten is,- op niet langoren termijn dan op 5 jaar gesteld kan worden. Besloten werd hiernaar te handelen. Tevens was van Ged. St. een schrijven ont vangen naar aanleiding van de laatstelijk vast gestelde jaarwoddenregeling voor het openbaar onderwijs alhier: Gad. St. wonsdhen. die rege ling zóó gewijzigd te zien, dat er voor hand- werkonderwijs een aparte bezoldiging wordt toegekend. Besloten wer3, aan ée verordening toó voe gen, dat 'n belooning van 60 per wekelijkse" lesuur in öuttige handwerken zal worden! toe gekend. ,r Aan do orde kwami «Jeetrificatie Van Mar- ken-Binnen. De Secretaris las een schrijven van de P. E. M. voor, waarin plannen-begroo- tin» voor electrificatie van Marken-Binnen wordt aangeboden. De toestanden zijn den laatsten tijd zoo ge wijzigd, dat tot electrificatie moet worden overgegaan. De P. E. Mr vraagt voor wat betreft Uitgeest een tegemoetkoming in do kosten van 4000 (Akersloot 2000). Het electrisch net z.al alsdan van Graft naar hier worden dóórgetrokken. De P. E. M. dringt er op aan, spoedig een besluit te nemen, owv vóór den winter de verlichting nog in weging kan zijn, Do kosten van aanleg zullen voor binnenleiding en straatverlichting te zamen voor Uitgeest 0500 bedragen (voor aanleg bii particulieren f 5600, voor straatverlichting 850); met bijkomende kosten komt eeu en ander op 10.500 te staan. De huurprijs per lichtpunt per maand zal be dragen 0,28. De kosten van aanleg per punt bedragen 18.—. De bewoners van Marken-Binnen moeten zich schriftelijk verbinden tot het gebruik van een bepaald aantal K. W. U. per maand; men verbindt zich reeds voor 70 K. W. U. De Voorz. licht toe, waarom de Marken- binners thans wat meer zullen moetert gaTan- deeren. De heer Groot is bij de bewoners van Mar ken-Binnen rondgegaan.voor 720 stelt Mar- ken-binnen zich garant. Volgens den secretaris kan zulks voor de gemeente wel met een lee ning op 80 jaar gevonden worden. De heer Zonjee vindt, dat het ïn Marken- Binnen onmogelijk eerlijk geregeld kan wor den, daar er geen meters kunnen werden aan gebracht. Opgemerkt wordt, dat er wel degelijk gecon troleerd zal worden en dat men volgens tarie ven per kaarslicht zal moeten betalen. De heer Zonjee vindt heel die eleotriciteits- geschiedenis mysterieus: in Werverahoof wordt 0.15 per K. W. U. betaald! De heer Groot is bljj, dat het voorstel van de P. E, M. thans wel zal aangenomen worden, maar, als het de gemeente nu eens 'n 200 of 300 kost, zal daarop de electrificatie van M.-B. dan niet afstuiten? De Voorz. gelooft het niet. Als de M.-Binners maar de rente van 10.500 garandeeren, dan kan njen gerust zijnde heer Groot twijfelt er niet aan, of M.-B. zal de verplichting nakomen, ook als er b.v. eens een der contractanten uit M.-B. ver trekt. Besloten werd. om tot electrificatie over te gaan volgens het plan der P. E. M. •(Slot volgt.) VELSEN. In de laatste vergadering van de levensmiddelencommissie werd besproken de tusschenkomst v§n den grossier. Naar aanleiding -van ingekomen offertes van carbid werd besloten een monster aan te vragen. De stukken zijn echter 25 m.M. zoodat het artikel niet ongeklopt voor rij - wielverliehting is te gebruiken. Zij, die het zij verstoken zijn van gas of electrisch licht, hetzij als hebbende gasverlichting, na 10 uur in het duister zitten, zouden echter met deze carbid geholpen kunnen worden. Advies in af wij zenden zin werd uitge bracht omtrent een adres der afdeeling Vel sen van den Ned. Kruideniersbond, waarbij werd gevraagd uitbreiding der levensmid delencommissie met een paar leden belang hebbenden. De commissie ging daarbij uit van het standpunt, dat wanneer de betrok kenen het wenschelijk achten hunne belan gen mondeling te bepleiten, zij dan voor elk geval een onderhoud kunnen aanvragen. Reeds meermalen is van deze gelegenheid gebruik gemaakt. vlet, waarmee door zijn groote niet gemak kelijk te speuren was. De kleineite eu daarom gemakkelijker vlet, die op bet fctrand was, in idenst der badmaatschappij, werd, uoor den knecht geweigerd, 't Was te uk op het strand om de vlet daarvoor te geven. Als er baders zijn moet de vlet bij ben blijven. Het ongeluk gebeurde om 12 uur ongeveer. Om 8 uur was het lijk nog niet gevonden. Wel licht kan. de vloed, tegen 7 uur. ret lijk op het strand werden, zoo meende men. We verdron ken matroos was een flink gebouwde jonge man van 22 23 jaar en afkomstig uit Am sterdam. SCHOTEN. Politie. Me Gris standplaats 't dorp Oud-Schoten, wordt in deze gemeente 1 v October 'n rijksveldwachter geetationneerd. SCHOTEN. Diefstal. Van het fabriekster rein der petroleumrafinadorij aan den Spaarndammerweg is 'n dekkleed ontvreemd. SCHAGEN. Bij beschikking van den Min v. L., N. en H. is, voor het tijdvak van 1 Oct. 1918 tot 1 Oct. 1919, wederom benoemd tot lcciaar aan de Rijkslandbouwwinterschool te Scha gen, P. de Boer, aldaar. ZANDVOORT. Vrijdagavond kwam de Raad in openbare vergadering bijeen. Afwezig de hee ren Groen en Siegers. Deze laatste komt binnen bij de goedkeuring der notulen. Overeenkomstig het prae-advies van B. en W. werd besloten afwijzend te beschikken op het verzoek van den heer J. Jesse om schadevergoe ding voor 't vernielen zijner winkelruit van - f 322, in den nacht van 29 op 30 Mei 1.1. Tot leden der schoonheidscommissie werden met alg. st. benoemd: J. B. v. Loghem, bouwk. ingenieur te Haarlem; Maurice Plate," architect te Haarlem en A. M. J. Sevenhuysen, architect te Haarlem, en tot reserve-leden: L. Zwiers, ar chitect te Amsterdam; A. P. Smits, architect te 's-Gravenhage en J. P. Mieras, alg. secretaris der Maatschappij t. bevordering der bouwkuns* ZANDVOORT. Bij het baden in zee buiten de daarvoor aangewezen plaatsen is verdronken A. Willemse, oud 15 jaar, wonende te Haarlem. Het lijk is tot heden niet gevonden. ZANDVOORT. Burg. Stand. Geboren: z. v. C. van der Kruk-Glazer; z. van E. Bos-van den Bos. Overleden: M. Schaap, 2 jaar. ZANDVOORT. Tot lid van de levensmidde lencommissie is benoemd de heer Jb. Kaper, Konigstraat alhier. NOO RDWIJ K-B INNEN. Sedert 3 Augustus zijn ter bevoegder plaatse geen gevallen van roodvonk meer aangegeven. NOORDWIJK. Voor het examen Hoogduitsch M. O. is geslaagd mej. M. Verweij, alhier. ,'WKSTZAA N. J. Solp, alhier, is gesLrigd voor het' examen handteekenen 11. O. ZAANDAM. Bi] Koninklijk besluit van 8 Augustus is benoemd tot griffier bij het kan- Iongerecht te Zaandam, mr. O, J. J. Wijp* kerheld Bisdom, te Doorn. oZAANDAM. Omtrent het ongeval aan de A- Uitvoerig werd besproken het nemen van i I- vernemen we nog, dat het is gebeurd bij het maatregelen ter voorziening in de behoefte aan ondergoederen. De commissie besloot te informperen hoe elders de verstrekking van gemaakte en manufacturen is geregeld en inmiddels prijs opgaven aan te vragen. Zoo spoedig moge lijk zal ter verdere behandeling van deze zaak eene vergadering worden gehouden. -Bij de rondvraag werd er de aandacht öp gevestigd, dat in het eten der centrale keuken zoo weinig groente wordt verwerkt. De voorzitter deelde mede- dat de kok op dracht heeft gekregen meer groente te ver bruiken. Ter sprake werd gebracht het gebruik Van. mosselen. Voor het nemen van proef zal het levensmiddelenbedrjjf nu een baal van dit artikel bestellen. Ook zal zoo mo gelijk gezouten visch In distributie worden gebracht. De commissie besloot aan B. en ;W. te adviseeren bij den- Minister Van Landbouw, Nijverheid en Handel aan te dringen op verlaging der prijzen van de aardappelen. IWaar toch het gebruik van dit voedings- firtikel door het geringe broodrantsoen in groote mate is toegenomen, doet de hooge prijs daarvan zich bij het meerendeel der ingezetenen zeer drukkend gevoelen. Door den» administrateur van het' levens- jniddelenbedrijf werd nog medegedeeld de juiste toedracht van de zaak betreffende de levering van eieren. HAARLEMMERMEER. Een strop. Hij was dezer dagen op reis geweest en had in dien tijd eenige tientallen kilo's heerlijk vleescb .v/eten te bemachtigen, dat hij fijn de Meer Ia zou smokkelen. Netjes verpakt in een tasch of koffer, had hij het in het bagagenet van den trein gelegd. Toen hij thuis kwam, zou hij' de huisgenooten eens verrassen, maax o schrik toen hij den koffer opende, was daar in geen vleesch, doch' stalen van manufac turen. Bij vergissing had hij den koffer van zijn medereiziger uit het bagagenet meegenomen. Hij, de landbouwer, kan nu met stalen gaan reizen en zijn reisgenoot, de manufacturier, is nu tegen wil en dank vleeschsmokkelaar geWordeni t VELSEN. Vanaf hedenavond zal ÏWisten ze elkanders adres ™afrJ kwam het zaakje wel weer in he voer niet meer na 10 uur st.oofc j VELSEN. Vorisre weak rim w^r verwm lendo Srtijen klandoren gesist rieewh te b<^JK°AANZEE. Zondag U. is de matroos M s van do knetwaohtpost alhier verdron ken. Met 4 kameraads ging hij in zee, bij Laag water. Dan ie zwommen zeer gevaarlijk en vooral loeren z/wemmeu. M. S. kon niet zwem men en waagde zich te ver, mat genoemd, treu rig gevolg. Men ging dadelijk aan het dreg gen, d.w/z. zoo (gauw mog^JDr met een groote persen van z.g. brandfakkels, waarvan een bij het afhalen van een stempel in brand en daar door uit elkander vloog. De jonge man C Erbé, vas Amsterdam, welke de bus in de hand hield, toen deze ontbrandde, moet dat lichaamsdeel missen. De andere gewonden konden na verbon den te zijn, uit het hospitaal ontslagen worden ■■raai i ui GROOTE INBRAAK. In don nacht van Vrijdag op "Zaterdag heeft een inbraak plaats gehad bij den heer Bek- ker, wonende Van Hogen dorpstraat alhier., Er werd voor een groot bedrag gestolen men spreekt van 'n -waande van f 1000 aan aan gouden en zilveren woorwrpen. enkele kleedingrstukken en voor f 250.aan bank papier. EEN GELUKKIGE GREEP. Bii de 'firma O. v. d. L. aan de Leidsckd Vaart, werd doaer dagen een bedrag van 360 vermist. Als verdacht hiervan werd aangehou den. de kantoorbediende F., die bdj de firma werkzaam is. Hij bekende het bedrag te hebben ontvreemd en zich. daarvoor verschillende, goe deren te hebben gekocht. Eveneens bekende hij de dief te zijn van het bankbiljet van 1000. dat in October 1917 op het kantoor van deze firma weid vermist. Ook van dat geld had hij zddh. verschillende goederen aangeschaft. De goederen zijn in beslag genomen en tegen den ontrouwe kantoorbediende is proces-verbaal opgemaakt. Wij achten het een gelukkige greep dat de hand ia gelegd op deze dief, omdat ten onrechte de verdenking van diefstal mede dB hét andere kantoorpersoneel rustte. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand onder 770 m.M-, midden-Duitschlandlaagste barometerstand: onder 766 mM-, Oost-Duitschland. Verwachting (van den avond van 12 tot den avond van J.8 Augustus): Zwakke tot )matige wind uit Zuidelijke tot V estelyke gedeeltelijk bewolkt, waarschijn lijk nog droog, behoudens kans op onweer, vrij warm. 8302 Haarlem, H A icucn uverteea, voorzien van de H.H. Sacramenten der ster venden onze beminde zuster, kleindochter en nicht Mejuffrouw in den ouderdom van 21 jaar. Uit aüer nnnni AN TON'JA KUIJPER.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1918 | | pagina 3