ARDATT buiten distributie Oscar Smits Bank J. H. KRUL Jr 418e Staatsloterij. OE SESlBEHTiEBOSE 8349 Telefoon 212. VAN OVERAL STAD EN STREEK Groote Houtstraat 171. BHHÜDSTQFFE9I Schoenenmagazijn van A. VEENSTRA Standaard Schoeisel. INSTITUUT „TOEGEPASTE KüNSI" Sï SMnippen sa ütóltot INGEZONDEN LANDBOUW EN VISSCHERU RECHTSZAKEN EHSROS CHEMISCHE FABRIEK Effeetam en Bankzaken. SAFE-DEPOSIT. I GVERfcEEM TELEF, 1617 ISucces verzekerd. prikseim bolwerk 52 "het' scHilderkundig genootschap „Rulcbrt £>tu- ■Öio". {i UIT BOEK EN BLAD U. y, W. KORTE BERICHTEN VSKOOKDEELDE TABAKSPLANTERS. Poging tot vergiftiging van haar man. Voor de rechtbank te Middelburg heeft Dinsdag terecht gestaan Z. W., vrouw van D. M. uit Hemkenszand, thans gedetineerd', be klaagd van poging tot vergiftiging van haar man door in zijn thee, die hij op 26 April mede nam naar liet land, een hoeveelheid van een fleschje met Bijlo's hoofdwaiijr te hebben gedaan. TWEEDE KLASSE. Trekking van 15 Augustus.? No. .7205 f 1000. i Prijzen van f30. 110 176 198 1138 2258 2781 8035 3259 3-554 3608 3616 3860 4179 4425 4571 4607, 4924 5100 5362 5472 5790 6203 6354 6608 7032 7296 7370 7578 7650 7900 8071 8197, 8290 8545 8646 8726 8787 8972 9053 9238 9407 9932 10214 10329 10863 11145 113ia 11318 11660 11862 12091 12312 12337 12349 12377 12580 12995 13098 13539 13849 13963 14176 14227 14613 14789 14942 15010 15431 15448 15584 15730/15758 15835 16043 16069 16090 16170 16290 .16474 16931 17973 18199 18208 18695 19136 19190 19433 19695 20031 20072 20169 20194 20405 20706 207.48. 2Q767, 20819 20967 20973 Eenig afdoend middel tegen Zomersproeten en H3oederv9ekken. Overal verkrijgbaar a 5© en 75 ct» per pot. sois „VRIESIA", Alkmaar. AD¥ERT£HT1EN bestemd voor DEN HAAG en omliggende gemeenten alsook voor SCHEVENIN- GEN Het WESTLAND enz. J. J. A. THOOLEiS MAGDALENASTRfiflT Maat- en Reparatiewerk verkpijgbaar bij WiHfoeimiBtasfraat Ho. 45. Teieph. S£o. iSO®, Jaaisweg 27 Telefoon 2918 esitvaBSgssi bef DE KATHOLIEKE ILLUSTRATIE van deze week bevat de volgende PLATEN: Twee kiekjes van een in Zee land gedaald Engelsch vliegtuig. Dioce sane Encycliekmeeting te Breda'. Vrij willige landstorm te Oldenzaal. Twee kiekjes van de H. Stede te Hasselt. Kardinaal Gibbons. Het nieuwe hoofdpost en telegraafkantoor te Semarang. Een sprong in de lucht. Een pontificale Mis te New-York. Acht oogstkiekjes uit de oorlogvoerende landen. Z. D. H. Mgr. Atffhur Drossaerts. Twee kiekjes van het It.K. Vacantiefeest te Oo3t-Varne. De nationale Belgische feestdag te St. Adresse. *- Huldiging van generaal Leman te St. Adresse. Hoe de Hanze zich weert. Zuster Maria Anselme te Amsterdam. Pastoor J. A. F. Heijs te Alkmaar. Pa ter Nieuwenhuizen te Weert. T.vKST: Heidehof, door Agatha de Haan. Hoe het stuk eindigde, door H. B. v. der Sande f c—-tjti 1 - Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Mijnheer de Hoofdredacteur! Eerst de feiten: Zondagmorgen j.L fietste van. Haarlem naar Bentveld een dame, 'ge kleed in tennisooetuuin en geschoeid met ten nisschoenen. In Aerdenhout werd zij door een Rijks veldwachter, althans door een per soon in den uniform van een vikiwachter ge kleed, aangehouden en werd haar gevraagd, 't kleine biezen mandje, dat zij bij zich droeg' te openen. Dit mandje van zeer kleine afme tingen, bevatte een gedeelte van het .karige broodrantsoen, benevens een half fleschje anelk. Van buiten af was dit laatste duidelijk ie zien. Vrage: Kan een veldwachter niets beters, doen, dan een tennisspeelster, die naar het veld rijdt, op den openbaren weg, op Zondag, aanhouden! Zou hij zijn tijd niet nüttiger kunnen besteden door bijv. misdadigers op te sporen, of rijwieldie ven te achtervolgen of inbrekers te betrappen! Men leest dag aan dag van roof en inbraak van moord en doodslag; waar blijven dan de veldwachters! Een Duitsch deserteur brengt op een open handkar het lijk van zijn slachtoffer naar Aerdenhout en begraaft het daar! Hielden wellicht de Rijksveldwach ters zich 'op dat tijdstip onledig met "het ge- yaarlooze aanhouden van dames, die rustig door de lanen van Aerdenhout fietsten! Er is nn werkelijk niets aan te doen, dat veldwachter, zonder zich te legimiteeren, al dus tacties en dom immers do inhoud van ihet mandje was in het bovenvermelde geval vau buitenaf te zien optreden! U voor de plaatsruimte en opname van het bovenstaande bij voorbaat beleefd dankzeg gend, verblijf ik^hoogachtend, N. v. R. Naschriftder Redactie. Over bet optreden der politie in dit speciale geval kunnen wij niet oordeelen. omdat wij de om standigheden niet kennen, waaronder het on derzoek plaats had. Het is best mogelijk dat in dit geval de politie tactlscher had kunnen optreden. Doch wij zouden toch niet gaarne generaliseeren en de politie het recht ontzeg gen onder zekere omstandigheden tot een on derzoek over te gaan. zelfs wanneer dit soms zeer onprettig mocht zijn voor de be trokkenen. De politie heeft nu eenmaal haar plicht te doen. Er wordt op allerlei wijzen ge smokkeld. DE DUURTE IN HAARLEMMERLIED®. Mijnheer de Redacteur! Gaarne kreeg ik voor onderstaand schrij ven eenige ruimte in uw geacht blad. Bij voorbaat mijn dank. Door de besprekingen in de jongste verga dering van „Onze buurtvereeniging voor Haarlemmerli'ode", van welke vereen.;ging oudergeteeken-de ook lid is» i« ons bekend ge worden, welk een tegenkanting het bestuur bdj den burgemeester ondervindt wanneer 't betreft de klachten en grieven te bespreken. Deze vereeniging is opgericht door de be woners van het stadskwartier en van den Ouden Weg, en telt ruim 200 leden en heeft o.m. tot doel, te bevorderen, dat de artikelen welke onder de distributie vallen, spoediger en tegen matiger prijs te ontvangen. Hiertoe was alle aanleiding: in geen drie maanden Lebben wij zeep ontvangen, geen harde of zachte; toen bij de regeling der goodkoope schoen-reparatie ondergeteekende eindelijk, na veel schrijven, aan de beurt kwam, toen was er niet meer; ook de sajet» die in andere gemeenten waarschijnlijk al voor de tweede maal verstrekt wordt; krgen wij hier nu voor het eerst. Vorder is er ook reden tot klagen over het dure gas, en dure elektrici teit waarvan de bewoners van den Ouden- weg al gedurende twee maanden profiteeren. Eerst waren het aanleggen en do installatie gratis, maar nu moet men maar eventjes 60 et in de maand meer betalen voor huua- van de installatie en dan 20 et. metarbuur; dat is maar eventjes tachtig cent is negen gulden en zestig cent in een jaar, enkel en alleen aan huur. Maar de meergegoeden. die veelal zelf heb ben laten aanleggen die betalen dus geen huur, wel de arbeiders; alsof dezen wel extra betalen kunnen in deze extra dure tijden. Ook de goedkoopere brandstoffen blijven steeds weg en dit terwijl de bewoners van Haarlem en andere gemeenten zulks wol gekregen heb ben. Maar wij hier niets van dit alles. Men ziet wel, dat de gerieven niet ongeferond zijn en dus wel voor een bespreking vatbaar. Een inwoner van Haarlemmerliede. - "tifi i .riiiiTi 1 r" Niet om op te frisschen. Zekere v. B., die eon oogenblik zat uit te rusten op de stoep voor de woning van den foto graaf v. D. in de Aert van Nesstraat te Botterdam, werd door het dienstmeisje van een bovenverdieping uit zijn rust opgeschrikt' door den inhoud vau een onmisbaar slaap kamermeubel. v. B. ontstak hierover zoo in toorn, dat hij een groote spiegelruit van dat perceel,t er waarde van f 200 vernielde. De man heeft zijn rust op het politiebureau' moeten voortzetten. M o 11 e n v a n g e n. In het noorden van ons land is de vraag naar molienvellen zeer froot en dus met verhoogde prijzen. Ze osten het drievoud vau het vorig jaar, dat Is 45 cents per stuk. Hierdoor laten velen hun gewonen arbeid rusten en trekken er .met hun hondje, in een mandje voor op de fiets, op uit, om zooveel mogelijk de molle tjes te vangen. De Friesche mollenvanger heeft een reputatie, welke tot in Groningen en Drente bekend is; van daar, dat hij met zijn hondje vooral deze provinciën afjaagt en zeer beste zaken maakt. Oplichteïij? Niet lang geleden werden verschillende winkeliers te Enschedé opgelicht door een net gekleede dame, dio inkoopen deed, deze meenam, niet betaalde en opgaf gelogeerdt e zijn bij een deftige familie afdaar. Dra bleek het dat men hier met een oplichtster te doen had en de win keliers dus naar de centen konden fluiten. Alhoewel de politie met de verschillende gevallen in kennis werd gesteld, vermocht zij' tot op heden geen licht in deze zaak1 ontsteken. Men kan zich voorstellen dat de winke liers in kwestie aangenaam verrast werden, toen zij gisteren het verschuldigde bedrag per telegrafischeu postwissel uit Amsterdam ontvingen. Zoo ontving de winkelier R. voor een paar schoenen f 29.50 en de winkelier P. voor een damestaschje f 19.50. Of het politieonderzoek nu nog kan uit maken of men hier met een berouw gevoe lende te doen heeft, don wel met een gerou tineerde, die gevaar ziende zich op deze ma nier tracht te redden moet worden afge wacht. Laaghartige aanranding. Nabij den straatweg EdeArnhem, op een terrein gelegen tusschen de uitspanning „De Gin- kel" en „Het' Planken "Wambuis", heeft Dins- aanranding plaats gehad. Een vijftienjarig aanranding plaats gehad. Een vijftienjarige meisje, thuisbehoorende in het Edensche vluchtoord der Belgen, bracht, evenals zij dat gewend was tegen half twaalf eten naar haar 16-jarigen broers die in een nabijzijnd bosch stompen rooide.'Al voortgaande vond ze aan den rand van den weg een stukje Kwatta-chocolade, hetwelk door haar werd opgeraapt. Een eindje verder bemerkte ze een tweede reep. Geen kwaad vermoedende en denkende, dat deze versnapering door toeristen was verloren, bukte zij zich ten einde ook dezen reep op te rapen toen ze plotseling van achteren door twee personen werd aangegrepen, geblinddoekt en in een greppel langs den weg werd gesleurd. Ze trachtte nog om hulp te roepen en verweerde zich zoo goed ze kon, doch werd van uitputting bewusteloos. Wat er verder met haar ia gebeurd weet het arme kind helaas niet te vertellen, alleen nog, dat de aanranders om haar het schreeuwen te be letten, de hand op haar mond klemden en hare armen vasthielden. Een boerenvrouwtje Vond haar aan den rand van den weg liggen en ia bij haar gebleven, totdat ze het be wustzijn terugkreeg. Het arme meisje dorst van angst niet verder té gaan en bleef in het bosch1 zitten, totdat hare moeder die met een kruiwagen passeerde om het gerooi de hout te halen haar in den rand van het bosch' bemerkte. Ze heeft haar toen onmiddellijk' naar het' 'vluchtoord mede teruggenomen en den al daar gestationneerden rijksjveldwacht'er en de direotie met het Voorgevallene in kennis gesteld. Bij ondervraging kon ze niéts anders mede- deelen, dan dat ze door twee militairen met groene jas en roode kraag werd aangegre pen, waardoor het vermoeden wordt gewekt, dat' de aanranders twee geinterneerde Duit- sche militairen waren uit het op een half uur afstand gelegen Duitsche interneerings- kamp Wolfheze. De jagers in Friesland constatëeren, dat» er onder de fazanten een vreemde en vrij, zeker besmettelijke ziekte hcerscht. Zij vinden ettelijke bloeden van drie vogels, soms wel een twintigtal, dood bij elkaar. Te Almelo trok het 3i/3-jarig kind van Jl. een kast, waarvan oen der pooten ver molmd was, omver. De kast viel op het kind, dat met een gapende hoofdwonde werd opgenomen en eenige oogenblikken daarna overleed. Een werkman aan de Nieuwehaven' te Rotterdam woonachtig, kocht voor f 150 een zak rijst, die hem in tonnetjes geleverd zou worden. Toert de verkoopers de tonne tjes bij hem aan huis afleverden, betaalde 'hij het geld. Later- bleek, dat hem in plaats van, rijst, oker is geleverd. 'Maandagmiddag is te Oss de groenten- idrogerij der firma van Alem en De Reuse geheel afgebrand. Door het snel om zich heen grijpen van de vlammen in het' ge heel van hout opgetrokken gebouw kon er niets gered worden. O.m. verbrandde oen zeer groote hoeveelheid ter droging liggend braambeziër.blad. Verzekering dekt ten deele de schade. Surrogaat voor tabak. Te Wijk bij' Duurstede is door groothandelaren in tabak voor gezamenlijke rekening kersenblad ge kocht uit 73 boomgaarden voor de som van f 23.000. Naar algemeen zeggen is 't rooken van kersenblad minder schadelijk voor de gezondheid dan van tabak en bovendien sma kelijker. 't Is daareenboven een meevaller voor de boeren, die daarop zeker niet zullen gerekend hebben. Het plukken vau Tabak. Het .pluk ken der tabak is in de omstreken van Rhe- nen in vollen gang. Niettegenstaande het langdurige droge weer, waarvan de tabaks planten in den beginne veel te lijden had den, is thans door het' gunstige weder het gewas dit' jaar bijzonder goed. De opbrengst is zelfs zeldzaam. Dalende f r u i tp r ijz e n. Op de fruit veiling te Tiel waren deze week de prijzen van het fruit aanzienlijk veel lager dan de in. de vorige week bestede. Gingen toen de witte pruimen vlug van de hand tegen f 1.25 per E.G. Even sterk was de afslag van de per K.G., nu was do hoogste prijs 68 cent! blauwe pruimen. Inplaats- van f 1.10 deden ze gisteren 40 cent per K.G. Voor suiker peren was de hoogste prijs 32 cent', de vo rige week 71 oent per K.G. Alleen enkele fijnere soortën, gis Olapp's, Favorite, Jules 'Guyot,Seedling, Petit Marguerithe deden tot f 1 per K.G. Alleen boonen waren hooger. in prijs. Een 15-tal tabaksplanters uit Maas en Waal, die zonder vergunning tabak pootten, werden door den Kantonrechter te Druten veroordeeld tot boeten, van f 15 tot f 80, SUbs. 15 tot 80 dagen 'hechtenis. Nog een 20-tal gevallen moeten berecht worden. Volgens de deskundigen bevat dit hoofdwater dat een aftreksel is van Sabadilliezaad, een ver gift, varatrine, en was de hoeveelheid zoo groot, dat, als de man, die nu het opgedronkene uit spuwde, geheel de hoeveelheid had opgedronken, zoo goed als zeker zou zijn gestorven. Betd. zeide, dat zij niet de bedoeling had gehad haar man te vermoorden, ofschoon zij zich vroe ger wel eens anders had uitgelaten, maar dat zjji hem ziek wilde maken, zij had zélf reeds eens de nadeelige gevolgen van het innemen van dit hoofdwater ondervonden. Uit het verhoor van den man en de daarbij door den verdediger, mr. J, W. Goedbloed, naair voren gebrachte familieomstandigheden, bleek, dat de verstandhouding van man en vrouw zeer veel te wenschen overliet, reeds heeft de vrouw haar man eenmaal verlaten.. De officier van justitie, mr. H. Wolffson, meen de uit dit verhoor de conclusie te moeten trekken, dat de grootste schuld in dezen bij den man is. en eischte daarom slechts 6 maanden gevangenis straf met aftrek van het voorarrest. De verdediger sloot zich bij deze zienswijze aan en riep de clementie der rechtbank voor beklaagde in. HET 8ste JAARVERSLAG (1917) DER GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Wij ontleenen aan dit, zoo juist verschenen verslag, het volgende: Niettegenstaande het jaar 1917 zich voor Haarlem heeft gekenmerkt door een groote malaise op de arbeidsmarkt, ia toch de bemidde ling der Arbeidsbeurs in de opgaande lijn ge bleven. Het aantal inschrijvingen van werkzoeken den van 4123 in 1916, is gestegen tot 7749 in 1917. Met zekerheid is niet te con,stateeren, welk deel dier stijging uitsluitend zijn oorzaak vindt iu de groote werkloosheid. Voor de bouwbedrijven ia het aantal werk zoekenden geklommen van 1390 in 1916 tot 3152 in 1917. In cfa tweede plaata springen in het oog de cijfers voor de metaalbewerking, die voor de werkzoekenden zijn gestegen van 453 in 1918 tot 702 in 1917. De inkrimping van het bedrijf in gróote fa brieken, -wegens gebrek aan kolen en ijzer, ver klaart dit volkomen. Daarbij komt nog, dat verscheiden metaalbewerkers te Haarlem woonachtig, zonder werk kwamen door het stopzetten van het vissche rij bedrijf te IJmui- den. Voor sommige bedrijfstakken: litho-cheml- grafie, kantoorpersoneel, het drukkersbedrijf. hotel en oaférestaurantbedrijf, bestaan bemid delingsbureaus van werkgevers en werknemers. Uit den aard dor zaak is hierdoor de bemidde ling der Arbeidsbeurs in deze vakken beperkt. Toch werden in 1917 nog door de Beurs ge plaatst 78 kantoorbedienden, 21 typografen en 17 kelners. De aanvragen van werkgevers in de af due ling voor mannen kwamen van 1090 in 1916 op 2012 in 1917 en het aantal plaatsingen van 1569 in 1916 op 1580 in 1®17. Door de Gemeentediensten werd in het afge- loopen jaar een grooter gébruik gemaakt van de Arbeidsbeurs dan voorheen. Hoewef het officieel niet tot de taak van. onze Arbeidsbeurs behoort, controleert zij toch wekelijks de kaarten van de leden der .werkloóa- Leidskassen, die bij het Gemeentelijk Werkloos- heidsfands zijn aangesloten. Niets zou ook de nog jonge plant, die de Ar beidsbeurs is, meer kunnen knakken, dan dat zij, ongewild, invloed uitoefent op het verloop eener staking. De werknemers zouden haar on middellijk den rug toekeeren en de werkgevers zouden er haar volstrekt niet meer om waar deuren. Wat betreft hot standpunt der Arbeidsbeurs ten opzichte der bemiddeling in verband met collectieve arbeidsovereenkomsten streeft zij er naar normale a rbei cfek r acht en niet te doen ar beiden beneden de voorwaarden dan die, welke in de collectievo contracten zijn bepaald. De meerdere belangstelling voor de vrouwen- af deeling heeft zich ook dit jaar bestendigd. Het aantal plaatsingen is van 680 in 1916 ge bracht op 784 in 1917. Dat is een vormeerü'e- ring van 15 DE KAARLEMSOHE BEDDINGSBRIGADE. Door bemiddeling van het bestuur der Red dingsbrigade ontvingen wij van den beer J. do Boer een uitvoerig schrijven, waarin er de aan dacht op wordt gevestigd, dat dea Zondags morgens Van half elf tot twaalf uur in de zweminrichting aan de Iloutvaart de Red dingsbrigade, onder leiding van den heer en mevrouw Meyerihk, hare oefeningen, houdt in het redden van drenkelingen. Daar wordt aan belangstellenden ga ar no de gedegenheid ge geven zich van 't werken der Reddingsbrigade op de hoogte te stellen. Een bezoek kan iederen zwemmer of nict-ïwemmcr aanbevolen worden. De schrijver meent wel bij voorbaat de verzekering te mogen geven, dat niemand zich den gang naar de Houtvaart zal beklagen. imwnBi gnw» II EGMOND-BINNEN. Hier is weder een ge val van diphtheritis geconstateerd. In ver band daarmede zal één der klassen van de openbare school te Egmond aan den Hoef eenigen tijd extra-vacantie krijgen. EGMOND-BINNEN. Óver de vaarten, die van Alkmaar naar de Egmonden leiden, heerscht reeds vele jaren verschil van mee ning omtrent den eigendom en de verplich ting van onderhoud. Naar wij vernemen be staan er thans plannen om deze met nog» een paar andere vaarten onder een vast polderbestuur te stellen. Zeker zal dan de toestand, die vooral in de zomermaanden voor de schippers veel te wenschen over laat, verbeterd worden. Een goede verbinding met Alkmaar is bovendien in het belang, van onzen tuinbouw, omdat de producten beter en ook voordeeliger te water kunnen vervoerd worden dan per wagen. HAARLEMMER-MEER. Diefstallen. Bij de politie js aangifte gedaan dat gestolen zijn twee draden van het rijkstelefoonnet aan den Lijnderdijk ter leng-te-van 240 meter elk; ten nadeele .van den landbouwer A. V. aan den Sloterweg 17 kippen (voor de derde maal bij denzelfden landbouwer!) ten nadeele van J, van W. aan den Aheidijk een heerenrijwiel. HAARLEMMERMEER. Eleetrifieatia. van] Hoofddorp. Reeds zijn een groot aantal ma terialen te Hoofddorp gearriveerd voor do electrificatie van dit dorp. Men hoopt begin November met het werk gereed te zijn en alsdan ons dorp van electrisch licht te kun nen voorzien. Verschillende inwoners zijn reeds bezig de geleiding in hun huis te doen aanleggen, De meesten echter zien nog even de kat uit den boom, omdat er plannen hangende zijn om van gemeentewege voor hen die ditf verlangen de aanleg coöperatief te doen ge schieden, wat, naar men veronderstelt, aan merkelijk goedkooper zal uitkomen. "Aller hoop is nu, zooals men begrijpen zal, op een spoedige t-ofc standkoming va? de electrificatie, gevestigd. Ook tal van bedrijven zuilen hiervan kun nen profiteeren, wijl ook aansluiting voor krachtwerktuigen mogelijk is. IJMUIDEN. Aan den heer W. L. Kuiper, die in gemeentedienst overgaat, is met in gang van 16 dezer eervol ontslag verleend als rijksklerk Se klasse bij de Directe Be lastingen. Ook de commies A. A. Maat van den bin nendienst alhier heeft ontslag gevraagd uit' zijn betrekking. i Tot commies-verificateur alhier is benoemd de heer P„ V. H. van Leeuwen, te A'danr. Sleepboot-trawlers. De sleepboot „Orvis", op de werf van Gebr. Pot te Bolnes, omgebouwd tot sleepboot-trawler, behooren- de van de Mij. „Johanna" te Rotterdam', komt van hieruit in de kustvaart met deu naam „Noordzee" R. O. 56. De sleepboot „Adriaan" is aangekocht door den heer N. Parlevliet alhier en zal tol kusttrawler omgebouwd worden. Nog zullen voor IJmuider combinaties wor den omgebouwd tot kusttrawler: te Am3ten dam de sleepboot „Judith "Wilhelmina" en te Dordrecht de „Johanna". IJMUIDEN. Een drifter van een logger. Te Rotterdam wordt' aan een zeillogger een verlengstuk gebouwd, om er een stoomdril'- ter van te maken. ZANDVOORT. Onder eere-voorzitterschap v.an onzen Burgemeester, den heer J. Beeck- man, heeft zich alhier eene commissie ge vormd om de militairen te Zandvoort te ont halen en epn genoeglijken middag aan tik bieden in het „Groot Badhuis". SPAARNDAM. De heeren N. A. v. Gul pen .alhier en R. W. Nelis te* Schoten zijp door het Rijkskantoor van vee en paarde? tot gemachtigden benoemd. SLOTENN. Tot 'lid van den gemeenteraad werd gekozen de heer P. van Meurs, plaatst men het best in •KL. N03ELSTRAAT 2 en. 2a 's-GHAVENHAGE S006 MR. SCHOENMAKER 8040 »«/k Xinderhuisstr.» Haarlem Spoedige, nette en billijke bediening Afhalen en thuis bezorgen» HOUTSKOOL FRANS PERQUIN HAARLEM. MONNIKENDAM. PURMEREND. n li Haagsche Moda Academie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1918 | | pagina 12