L miIINEMEK. @@p zonder Bon. HANDWASCHMIDDEL DUIJN KLOES, Jansstraat l6.Haariem.Tel.l658 Eiken Takkenbossen. MARKTNIEUWS Dankbetuiging. GRIJPEN MAAR VOORRADIG: TELEGRAFISCH WEERBERICHT BAVO-BIOSCOOP De Hoornblazer van Algiers Adverteert in de Nieuwe Hrl. Courant. moderne Hebreewsche- en Latijnsche Studie JOHANNES SMIT Heeren Veehouders. HAARLEMMERMEER. Door de Rijkspolitie is proces-verbaal opgemaakt tegen twee perso nen uit Amstelveen, terzake van visscherij-over- treding. Een gebèe werd daarbij in beslag ge nomen. HAARLEMMERMEER. Zekere S. en D. uit deze gemeente, verkochten kalfsvleesch ver boven den maximum-prijs Het vleesch was natuurlijk ingekocht van een onbekende. De politie heeft echter tegen de verkoopers proces-verbaal opge maakt wegens overschrijding van den maximum, prijs. HAARLEMMERMEER. Men schrijft ons: Op 20 Aug. a.s. zal de caudidaatsteiling plaats hebben in de vacature Kistemaker, die bedankte wegens een contlict met de anti-revolutionaire kiesvereeniging. De heer Kistemaker werd in middels liü van de Christelijk-Historische Kies vereeniging, welke hem nu candidaat stelde. Naar men ons mededeelde, zullen de liberalen aeze canurdatuur steunen. Tot dusver stelden de anti-revolutionairen en Roomsch-Katholieken nog geen tegen-candidaat. Ook van sociaal-democratische zijde hoorden we nog niets inzake deze verkiezing. HAARLEMMERMEER. De z.g ligger der wegen is thans gereed gekomen Het was een zeer tijdroovend werk dat is verridit door den heer Paul Herman uit Edam. De ligger ligt tot 18 Aug. ter inzake voor het publiek. BLOEMENDAAL. Geboren: z. van E. Bak ker— Schipper. z. van 0. M. van Egmond van Wonderen. d. van E. Heijthekker Altink. z. van J. C. van Gaaien—van Breemen. Getrouwd: G. J. Hinloopen en G. J. Vis ser. A. Groenevelt en W. G. v. Overzee. Overleden: J. Revers, 66 jaar. F. M. A. Hovine, 68 jaar. SCHOTEN. In de Hoogewierddwarstraat is in een verhuiswagen, staande in een hooiberg van den veehouder N., behalve siaeh{gereedschappen:, in beslag genomen 50 K.G. versch vleesch en beenderen, een zak rijst, zulks wegens verboden vervoer, alsook 61 kipeieren, wegens verboden vervoer. ZAND VOORT. Aan het strand alhier is aangespoeld het lijk van een jongen naar gissing 16 h 17 jaar, dat in staat van ont binding verkeerde. De kleedin§ bestond uit zwarte trui, blauwlaken broek (gelapt), wit jager hem l, waarvan de rechtermouw ver steld was met een flanellen lap, donker grij ze onderbroek, zwart wollen kousen met twee elastieken kousenbanden en om het lichaam een leeren riem alles ongemerkt. In een der zakken bevond zich een blikken soldaatje. ZANDVOORT. Door den agent yan po litie Leenen is proces-verbaal opgemaakt contra J. J. Vx wonende te Haarlem, we gens dierenmishandeling. ZANDVOORT. Door de commiezen alhier is aangehouden een automobiel waarin ruim 500 pond vleesch werd vervoerd. Hel vleesch en de automobiel zijn in beslag ge nomen. NIEUW-VENNlF. Herwonnen Levenskracht. Douck.dag is uoor medewerking van de drie pas toors der Haarlemmei.neer mogelijk geworaen, dat er particulier aan de huizen het bloempje weid verkocht, wat alleen voor de parocme Niguw-Venncp heed opgebracht f 130.67%. Voorwaar een praentig succes voor degenen, die fi„ar zoo welvnueod hun krachten aan schonken om het njden der mensaiheid te verzachten. UuGElST. Gisteravond brandde de woning van den heer G Bos aan dien Lagedijk totaal af. Oorzaak is nog onbekend. Een en ander was slechts laag verzekerd. UITGEEST. Mej. M. J. Knipscheer slaagde te 's-üraven.iage voor de acte Fransch L. O. UITGEEST. Gehuwd: J. van Tunen en H. RozemijerG Visser en T. Reuve. Geboren: d. van G Cornelsse en M. Sprenkeling. UITGEEST. De kerkklokken, welke dfi Zeer Eerw. Heei pamoor het vorig jaar door de paro chianen zijn geschonken, zullen Maandagmor gen 19 Aug. door den Z.Eerw. Heer Deken wor- dien gewijd. spreoat ook al van een liohte aardbeving. BLOEMENDAAL. Uitelag Vnjebaanwed- strijd van het nationaal zomer-kegelooncours te Bloemendaal: le prijs A. W. C. vaar der Eem, Bloemen daal, 45. Ze prijs J. J. Gator, Bloemendaal, 42. 3e prüs Numan, Amsterdam. 2 maal 41. 4e prijs J. v. Roesen, Amsterdam, 41, 3 maal 40. 5e prijs J. Klauwers, Santpoort» 41 39 38. 6e prijs H. v. Bxagt» Utrecht, 2 maal 40. 7e prijs O. Cassee, Bloemendaal, 40 2 maal 39. 8e prijs P. Fris Bloemendaal, 40 38. 9e prüs Bramdte Amsterdam, 39 3 maal 38. lCe prijs Bonarius Hioemdaal, 33 38. 11e prijs v. d. Weri, Bloe mendaal, 39 37 36 2 maal 34. 12e prijs Meehs Amsterdam, 39 37 36 34. 13e prijs J. Tabois, Yel&eu, 39 2 maal 34. 14e prijs Clifford, Am sterdam, 38 2 maal 37.15e prijs v. Ginkel, Am sterdam, 38 37 36. 16e prijs Wirtjes, Amster dam, 38 37 36. 17e prijs Vissering, Amsterdam, 38 5 maal 36. 18e prijs Dr. Heslinga, Velsen, 38 36 34. 19e prijs J. Bregxpan, Bloemendaal, van caié-rcsiaurant Vreeburg te Bloemen- 3 maal 37. Dames Vrijebaan. Mevr. de Jong, Eten Haag 40. Mevr. Cator, Bloemdaal 37. Mej. DSepo- veen, Bloemendaal, 36 35 4 maal 34. Mevr. v. Heijst, Velsen, 36 85 34. Mevr. v. Riesen, Am- etefdam, 86. Mej. Bloemink, Bloemendaal, 35 3 maal 34. Mej. de Boer, Bloemendaal met 22 treffers eonsotetieprijs. De prijsuitreiking heeft plaats op 18 Augus tus des avonds 8 uur in de groote bovenzaal van caf-restaurant Vreeburg te Bloemen daal. UIT DE ZAANSTREEK: ASSENDELFT. Bij mej: de wed. Jb. Voogd te Buitenhuizen zijn in de afgeloopen week door inbraak weer twee fietsen ontvreemd. Van den dader of daders geen spoor te ontdekken. ASSENDELFT. Nu de Minister v. Land- Prima Engelsch Machinegaren. Prima Handgaren. Diverse soorten Rokkenwo!. Zwarte Sajet en Koordwol. Afgepaste Kamermatten. Afgepaste Tafelzeilen. Prima gutta percha Hospitaaldoek en verder a!!e tot het Rüanufacturenvak behoorende artikelen 8256 in BLEEKfcR S Confectiemagazijn Breestraat 156, Beverwijk. bouw nieuwe voorschriften, te u' in ze hier op te nemen, heeft afgekondigd ten opzichte van bot rbereiding en het karnver- bod, is het niet ondienstig de boterprodueten aan te raden, goed kennis te nemen van de desbetreffende voorschriften. Lr zijn geen strenge straf' cpalingen ingevoerd, zoodat voor diegenen, dia niet in nnei ii':hden wil len komen, het geraden is, op de ="'o tarie de noodige Li ..utingen in te v; ASóENlELFT. De plaatselijke commissie alhier'maakt bekend dat: 1, Voor huissiach- tingen van varkens voor eigen gc.ivu.a men zich kan wenden om inlichtingen tot de Com missie van 15 Augustus tot 31 Augustus 2. Verkoop of koop van vee moet geuckt zijn door een vervoerbewijs, welk na ge bruik ingeleverd moet worden bij de Com missie. Niet nakoming, van dat voorschnit kan groote schade verooi zaken. 3. Vaa dooa of noodgesla ut vee moet bewijs van ver voer worden gehaald bij den correspondent van genoemde commissie den heer S. KIL,. Zuid-Einde. 4. Vau elke verandering in don veestapel door geboorte, moet kennis ge geven worden by het dichtstbij wonend c^m- KROMMENIE. Op de Dinsdag gciiu^uen vergadering van de propagandacluh „St. Anto- nius', werden ce notulen goeagekeurd. Ingeko men was een schrijven der V. P. jLi om het vlugschrift „ixaar de Retxaite" ruim. te ver spreiden. Dit is echter reeds gebeurd, "let corres pondent van de Koomsche Vlag werd aangewezen de heer W, de Graai. De voigenue voorstellen zullen op de vergadering der V. P. U. worden ingediendVerandering der indeeling der Kring- besturen; het iuvOoien van het beguustigmgs- stelsel op alle plaatsen, zooals in Krommenie; de financiëele moeielijkheden der V. P. U goed onder ae oogen zien. Eerst zullen deze drie punten in een bestuursvergadering worden be handeld. Het halfjaarlijksdx verslag van den penning meester was als volgt: ontvangsten f 110.77 uitgaven f 93.43, saldo 17.34. Kasgeld vorig jaar f 80.76. Nu in kas f 98.10. De boeken werden in orde bevonden. Na een geanimeerde rondvraag volgde slui- ting. ZAANDAM. Bij de firma Polak en Schwarz kwam men tot de minder aangename ontdekking, dat van een partij awcilen een 1000-tal verdwe nen waren. Na aangifte bij de politie bleek de dader te zijn iemand van het personeel, zekere V. en gelukte het de dweilen op te sporen. ZAANDAM. Zondag 18 Aug. wordt alhier een bloemendag gehouden voor het fonds „Her wonnen Levenskracht'. ZAANDAM. De Vereeniging tot Opbeuring van de Wekelijksche Veemarkt bekwam weder de Kon. goedkeuring tot het houden van haar jaar- lijksche Zaanlandsche verloting. ZAANDAM. Naar - aanleiding van een be- rioht, dat de Kamer van Koophndel te Harder wijk heeft geprotesteerd tegen de invoering van z.g. klantenkaarten rij gemeld, dat Zaandam die kaarten ainds ©enigen tijd heeft. Het oor deel daarover ie gemengd. Vele winkeliers heb ben versohriJckeJiik het land er aan en het S. D. A. P.aehe raadslid Prins hield reeds een interpellatie tot afschaffing ervan, waartegen over toen. enkele stemmen opgingen die het systeem goedkeurden. Det wethouder verklaar de dat hü er niet aan dacht ze af te schaffen. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 17 Aug. Hoogste barometerstand: boven 760 Zuid- Duitschland; laagste barometerstand: 751.9 Stockholm. Verwachting (van den avond van 17 tot den avond van 18 Aug.: Zwakke tot matige zuidelijke tot westelijke wind, zwaar bewolkt, met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regenbuien met kans pp onweer. Zelfde temperatuur. SCHAGEN, 15 Aug. 6 Paarden f 300— 1200; 20 Stieren, Regeering; 59 Geldekoeien (magere) f 300—650; 18 idem (vette) Re geering; 50 Kalfkoeien f 400800 25 Pin- 055ken f 250—400; 25 N. kalveren, Regee ring; 94 Schapen (magere) f 35—55; 463 idem (vette) Regeering; 116 Lammeren,,! 22 —40; 67 Biggen, f 35—40; 201 Kippen en Hanen f 45. C. C. KONING. Kennismaking. Te kocp te Heiloo. Zondag 18 Aug. Het groote succesnummer episode uit de Fransch- Duitsche oorlog 1870. Verders komischp nummers enz. A. MULDER, IN MEMOIRE Begreep het Menschdom Nu maar elkaar van Éi in 3 parfums 20 cis. VIOLET HELIOTROPE. ROSE. X F. LOS, Dameskapper Warmoe8straat 26. Tel. 883 Haarwerker en haargoiver met NESTLE'S permanent (eiec- trisch werkend) golfapparaat, welker haargolf bestand is tegen regen. 8000 Te koop gevraagd 1000stuks C. HEEMSKERK-BARTEÜ3RUG, Hillegoai. 8498 BEVERWIJK. Zalerdagavonü te ongeveer half .twaalf gebeurde er iets ïonderlings. Vele inwoners voelden een zware dreuning, terwijl bii velen ram en deuren rammeldencup som- mi are plaatsen zoo hevig, dat de menechen naar buiten kwamen om te zien, wat er aan de hand was. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. BEVERWIJK. Aan het concours van de „Bever wiiksche Harrooniekapel", nemen 41 vereerisinsen deel. Het concours duurt twee Zondapen, op de een komen fanfare-korpsen uit; op de andere harmonie-gezelschappen. In de af- deeling „uitmuntendheid Harmonie" komen vier korpsen uit. BEVERWIJK. Geboren: z. van L. Teeling Voormeer. z. van C. Veldt-Groot. z. van C. J. BocxeTromp. Overleden: J. A. van Roon, 2 m. BEVERWIJK. Doot het gemeentebestuur van Beverwijk is aldus meldt „Het Volk" overgegaan tot het verkoopen van groenten. De groenten worden door twee vertrouwensman nen op de veilingen gekocht en dan worden zaj zonder winst verkrijgbaar gesteld. Den beter gesitueerden worden zij aan huis bezorgd tegen een iets hoogeren prijs. HAARLEMMERMEER. Op 1 September a.s. hoopt de heer N. J. Rinkel, secretaris dezer gemeente, der dag te herdenken waar op hij voor 25 jaren als ambtenaar ter secre tarie in dienst dezer gemeente trad. De heer Rinkel doorliep achtereenvolgens alle rangen en werd op 5 Augnstus 1909 benoemd tot gemeente-secretaris. Op 1 September a.s. zal het tevens 25 jaren geleden zijn, dat de heer W. J. Klaver in functie trad als hoofd van de M. EL L. O.- scliool te Hoofddorp. Zeker zal het beide jubilarissen bij de herden king van hun 25-jarige ambtvervulling niet aan blijken van deelneming en belangstelling ontbreken. HAARLEMMERMEER. Men deelt mede, dat herhaaldelijk aan het distributiebureau verzoe ken inkomen om sajet. Aan deze verzoeken kan thans niet worden voldaan, om de eeenvoudige reden dat de voorraad is uitgeput en op nieuwe aanvoer wordt gewacht. HAARLEMMERMEER. Door de politie is aangehouden en overgebracht naar Hoofddorp de dienstplichtige van de lichting 1919 H. M. D., die op 5 Augustus j.L was achtergebleven bij de inlijving voor de militie. HAARLEMMERMEER. Men deelt ons mede, dat tal van personen uit deze gemeente een formulier hadden ingevuld met het verzoek om huisslachting te mogen doen in het najaar. Een poosje daarna werd vanwege het Rijks- kantoor voor vee en paarden een nieuw model formulier vastgesteld. Toen hebben tal van aanvragers een nieuw formulier moeten invul len. Een gewoon mensch zou nu toch denkeu, dat het zoo „welletjes" is. Maar neen, thans is bericht ontvangen, dat het formulier weer eens veranderd is. Waarmee we maar willen zeggen, dat alle aanvragers voor huisslachting zich voor de derde keer moeten wenden tot het distributie- bureau (of tot den heer Joh. Verkuiil Pz. te Nieuw-Vennep) om formulier nummer drie. Dit moet gebeuren vóór 1 September a.s. Men denke er aan! 't Is anders een fijne boel! HAARLEMMERMEER a/d LIJNDEN. De bloempjesverkoop voor „Herwonnen Levens kracht", heeft ongeveer 75 opgebracht. Hulde aan de wakkere dames en aan de milde gevers en geefsters! HAARLEMMERMEER a/d LIJNDEN. In den nacht van Woensdag op Donderdag is weer eens een fiets gekaapt van den heer van D. aan den Akerdijk. Dat is hier de orde van den dag. 't Toezicht laat ook wel iets te wenachen over. HAARLEMMERMEER. Opening wjjkge- bouw Vijfhuizen. Dank zij de mede werking en hulp van een vriend van de wijkverpleging te Vijfhuizen, is, aldaar een zeer geschikt huis ingericht kunnen worden voor wijkgefoouw met zus terwoning. Dat is voor Vijfhuizen weer ©en mooie verbetering. Deze week arriveert daar ter plaatse de on langs benoemde wijkverpleegster, zuster Zui- derduiin. Aanstaanden Maandagmiddag om 3 uur zal het nieuwe wijkgebouw met eenige plechtig heid wórden geopend en de zuster geïnstal leerd. Voor, dit doel zullen speciaal worden uitgenoodigd hot moderamen van de Commissie voor wijkverpleging, het beetutir van de af- deeling van het Witte Kruis en eenige perso nen uit Vijfhuizen en omgeving dde zich zoo zeer hebben beijverd om de totstandkoming van wijkverpleging aldanr te bevorderen. Zijn wij wel ingelicht, dan ia Mr. Slob, de voorzitter van de Commissie van wijkverple ging, aangezocht een woord te spreken bij deze gelegenheid. Wij willen er echter bii deze nog eens na drukkelijk op wijzen, dat alle inwoners van Vijfhuizen dién middag welkom zullen züu °m de opening en installatie bij te wonen. Aan iedereen zal gelegenheid worden ge geven een en ander .te bezichtigen en de zuster waarnaar zoolang is uitgezien te verwel komen. We twiifelen niet, of velen zullen van deze gelegenheid gaarne gebruik maken. Intusschen feliciteeren we Vijfhuizen, dat ook rijn bewoners in het vervolg, zoo noodig, van de zegeningen van een goede wijkverple ging zullen kunnen profitoeren. Donk zij die taaie volharding van eenige vooraanstaande mannen geldt ook hier: lang gewacht, maar toch gekregen 1 HAARLEMMERMEER. Ten nadeele van N. B., wonende aan den IJ weg alhier, is een heerenrijwiel, merk „Minerva," ontvreemd. HAARLEMMERMEER^ Toen de brigadier der rijksveldwacht Tesebeld en de chef-veld wachter Slootweg in den nacht van Donderdag op Vrijdag op surveillance waren, betrapten rij op heeterdaad een veem doft sinjeur, die nabij het stoomgemaal de Lijnden aan het telefoon draad gappen was. De gewone werktuigen en een hoeveelheid draad werden op en bii den man gevonden. Hij is opgeborgen in het arrestantenlokaal te Hoofddorp, volgens opgave is het de 21-jange P. v. B., afkomstig uit Haarlem. HAARLEMMERMEER. Door de rijkspolitie is in het zuidelijk deel dezer gemeente aange houden zekere L. M. alhier, die in twee zak' een hoeveelheid van ongeveer 100 kilogram tarwemeel vervoerde. Tegen M. werd proces verbaal opgemaakt en het tarwemeel in beslag genomen. HAARLEMMERMEER. De motorbranspuit „Eureka" uit Hoofddorp met het bedienend personeel gingen j.l. Vrijdagmiddag op verzoek van den burgemeester van Lisse naar die ge meente, teneinde aldaar een demonstratie te geven. De demonstratie werd gehoiiden onder leiding van den burgemeester van Haarlemmermeer. HAARLEMMERMEER. De winkelier J. te Zwanenburg is, wegens het verkoopen van re- geeringsbloem boven den maximum-prijs en zonder bonnen, voor den tijd van drie maanden, uitgesloten tot het verkrijgen van nieuwe grondstoffen. CASTRICTJM. Naar wii vernemen is de lee- ning au', 70.000 5% obligaties van het pa rochiaal kerkbestuur der parochie van den H. Pancratius te Gastricum eenige malen vol tee kend. SASSENHEEM. De „Sts. Grt." bevat de Kon. goedkeuring, op d© statuten van de afdee- ling Sassenheim van den Diocesanen Roomsch- Katholieken Land.- en Tuinbouvvbond in het Diocees Haarlem, gevestigd te Saseenhekn. VELSEN. Tussehen hier en.IJmuiden is 2100 Meter telefoondraad! gestolen. VELSEN. Dinsdagavouö tijdens de raads vergadering werd er van brand gemompeld. Eerst wethouder Vermeulen en toen de burge meester verwijderden zich even. 't Bleek dat er brand was ontstaan in de kelders van de school op het Willemsplein te IJmuiden, welke echter spoedig geblusclit kon worden. VELSEN. Donderdag is door aen architect Rutger van der Ploeg aanbesteed het bouwen van een villa met schuurtje voor rekening van den heer P. van Kralingen. Ingekomen was door: irionis en Fetziners, VeJsen, 17397; Oudshoorn en Dijkstra, Velseroord, 1Ö958; Lucas en van Doom, A'dam. 15200; Jac van Heyst, Velsien, 15000; W. van Asselt. id., 14880; P.-Rings Jr., Santpoort, 14800; P. Bleeker, Velseroord, 14790; N. Steen, Velsen, j 14300K. Rol, Beverwijk, 142S0: P. van 't Year, Veken 13999D. v. d. Plas, IJhmuiden, J 13-945; Wed. P. van Ileyst, Velsen, 13760; J. G. ten Broeke Jh., Velseroord, 13650. IJMUIDEN. De politie heeft proces-verb aal opgemaakt tegen Th, Kw wegens diefstal en tegen P. D. te Helder wegens overtreding van de distributiewet. IJMUIDEN. Een juffrouw van hier had in den trein haar horlogo verloren. Het werd door een heer gevonden, die het hier bii den station schef deponeerde. Kort daarna meldde zich bij den chef een persoon aan, die opgaf dat zijn meisje het horloge verloren had. Naderhand bleek dit onjuist te zün en werd wegens op lichting tegen dezen persoon proces-verbaal op gemaakt. IJMUIDEN. Donderdagavond is te IJmuiden begonnen bet triduum voor de leden van den R--K. Volksbond. De geestelijke oefeningen worden geleid door een der Eerw Paters Capuoiinen. Door den ZeerEerw. Heer Pastoor, Adviseur der afd., waren 1.1. Zondag vanaf den predik stoel niet alleen uitgenoodigd a'e leden van den R.-K. Volksbond, maar ook alle R.-K. man nen en jongelingen dezer parochie. De eerste oefening werd bücewoond door 70 a 80 manoen. Velen hadden dus aan de roepstem geen gevolg gegeven. Dat is niet zooals het behoort. De oefeningen ziin zeo makkelijk mogelijk gesteld Nu nog Zaterdag- en Zondagavond om 7 uur. A.s. Zondagmorgen *7.30 is er een gezongen H. Mis en algem. H. Communie voor de leden van den Bond. De H. Mis zal gezongen worden door een koor, bestaande uit leden van den Bond. Het triduum wordt gehouden ter gelegenheid van het inwüden van het nieuwe vaandel, op a.s. Zondag. Na afloop van het tof (op Zondag") is er een groote vergadering, ook toegankelijk voor niet-leden en diames. Het vaandel zal dan door het vaandel-comité aan het bestuur van den R.-K. Volksbond worden overgedragen. Daarns wordt een feestrede gehouden, welke wordt uitgesproken door den ZeerEerw. Adviseur. Eenige komische nummers zullen door den heer L. Meesters worden ten beste gegeven. Leden, die niet voorzien zijn van insigne of re'glement, kunnen deze Zaterdagavond' na de oef énig bekomen in de zaal der Mil. Ver. Het vaandel staat ter bezichtiging a.s. Zon dag in de zaal van de zusterschool en wel van na de Hoogmis af tot 6 uur 's avonds. IJMUIDEN De sleepboottrawler 1JM 497 „IJsbrand Pieter", van de reoderü IJ- Goed hart en Pf Prins te IJmuiden, kwam na een week reis van de Noordraeevisecherij aldaar binnen met eene lading visch, welke biina 11.000 opbracht. Hieruit blükt maar al te duideliik, dat de visscherii met dergelijk soort schepen over het algemeen goede resultaten afwerpt. IJMUIDEN. Bij Koninklijk besluit van 13 Augustus is, met ingang van 1 October 1918, aan den directeur van het post- en telegraafkan toor te IJmuiden, W. R. Barneveld, op zijn verzoek, eervol ontslag als zoodanig verleend. WARMOND. Door de onlangs opgerichte bouwereeniging, die zich reeds het bezit van bouwgrond verzekerde, .is een plan van een tuindorp gemaakt, wat bij den heer Schouten in de etalage is opgehangen en iets heel aardigs belooft te worden. Het plan bestaat October met het werk aan te vangen, dat een 60-tal wo ningen bevat en aan de oostzijde van het dorp is gelegen en geheeten zal zijn het Tuinders- dorp „Warmunda." HEEMSTEDE. Als tijdstip waarop et© Cen trale Keuken weder zal worden geopend, is voorloopig bepaald 1 October a.s. Naar wij vernemen zuilen dan de prijzen der menu's geregeld worden naar het inkomen. Door het gemeentebestuur is tevens besloten voor rekening van het Distributiebedrijf var kens aan te koopen en te mesten, ten einde daardoor gedeeltelijk te kunnen- voorzien in de behoefte van de Centrale Keuken. OVERVEEN. Door de politie alhier rijn twee Haarlemsche jongens aangehouden, res pectievelijk 17 en 34 jaar, die elk van een stuk land aan de Julian al a an Vi, H.L. aardappelen hadden ontvreeinu. De aardappelen züu iu be- slag genomen en tegen de daders ia proces verbaal opgemaakt. Op meer plaatsen in deze gemeente worden door onbevoegden de te veld staande aardappe len gerooid. Zulks moet blijkbaar toegeschreven worden aan den aard appèl nood die de laatste dagen te Haarlem heerscht, aangezien het bü'na allen Haarlemmers zij0, die deze feiten plegen. OVERVEEN. Ten nadeele van den broodbe zorger K„ wonende te Haarlem, zijn in der vroegen morgen van Donderdag, terwül zij® broodwagen eenige oogen,blikken onbeheerd in de Elswoudslaan stond, een aantal brooden ont vreemd. BLOEMENDAAL. Voor rekening van den heer I. E. Soheltema, wanende alhier, wordt aan den Midden Duin en Daalscheweg te Bloe mendaal een villa gebouwd. Het werk is bij on- derhandsche aanbesteding opgedragen aan den heer D. van Kampen, aannemer alhier. Met het grondwerk is reeds een begin gemaakt. BLOEMENDAAL. Verloren, ierug te bekomen bii J.'Swon, Noorder-Stationsweg 1, i een fantasiebroche; A. M. Fagel, Plantageweg 75 b, Rotteram, eèn gouden schakelarmband; Jongejan. Boschlaan 27-bij Ides, een lila damea- tasell met inhoud; C. H. Vrugt, Gasthuisetraat 26 zwart, Haarlem, een zwarte sjaal; H. Kömg, Ziilweg 68 a, Overveen, een leesboek; O. Hout zager, Oranjestaat'161 Haarlem, een ring met vief sleutels; N. J. G'. Bühning, IGweekduin- weg 2 d, Overveen, een vulpenhouder; Schie- fendecker. Mollaan 6, een kanarievogel; J. F. van Galen, Van Haemstedelaan 86, Overveen, een witte vrouwenzak met inhoud; aan het bureau van politie te Overveen, een portefeuille met inhoud en een zweep. Komen aanloopen bii J. Wila, Brouwersvaart 2 a, Haarlem, een Rus sische hazewindhond. missielid. VELSEN. Een aantal vrouwen van Wyker- oog en IJmuiden zün gisteren naar het raad huis getogen om te klagen over den zeepood. Hun werd medegedeeld, dat aan de ge® een te 2700 K.G. zeep is toegewezen, d.i. een ons per "hoofd. Na aankomst zal deze gedistribueerd worden. VELSEN. In verband met de in deze .ge meente veelvuldig voorkomende gevallen van roodvonk beveelt het gemeentebestuur den in gezetenen ernstig aao alle medewerking te ver- leenen tot het tegengaa der verspreiding van deze besmettelüke zieke. Aangeraden w-ordt kipderen, die vervellen, zooveel mogelijk buiten aanraking met anderen te houden. VELSEN. Een eigenaardig verschijnsel heeft zich Woensdagavod in onze gemeente voorge daan. Ruim elf uur heeft men in alle deelen onzer gemeente, zoowel te Santpoort en W Üker- oog, als te Velseroord en IJmuiden, een slag waargenomen. Wü zelf namen den slag ook waar en* dachten dat in het benedenhuis heel wat omver viel. Vele menschen meenden inbrekers te hooren en gingen het bed uit 001 te zien. Ook aan het springen van münen werd gedacht, maar dat geluid is hier wel bekend en was het niet. Men Aan allen die hebben bij gedragen om ons 50-jarig huwe lijksfeest tot een onvergetelij- ken dag te maken, betuigen wij langs dezen weg onzen hartelijken dank, inzonderheid aan de H H, Patroons, het Damescomité en aan onze buren. 8385 G. P. MEEUWENOORD. Overveen, Rollandspad 51. R.-K. Weduwnaar tussehen 40-50 (aar met 4 kinderen en vaste betrek king wenscht in kennis te komen met een R.-K. jongedocjiter of een weduwe zonder kinderen, om na wederzijdsche goedvinding een goed huwelijk aan te gaan. Brieven onder no 8405 bureau van Klit blad. Koffiehuis, Wirske!, Stalling enz. Alsook een Dubb. Woon* huis met het gunstig gelegen Bouwterrein nabij de Kapel wan O. L, Vr. ter Nood, thans gedeeltelijk moestuinen. Samen groot ongeveer 50 Mrea, Ook ai- wonderlijk te koop en d. g. w. direct of later te aanvaarden. Te bevragen bij P. Dekker, aldaar. 27 Bakenessergr. Tel. 1993 MENU van 19—25 Aug. (wijziging voorbehouden.) MAANDAG: Bloemkoolsoep, ge stoofde Komkommer, Roode kool, Pikante saus. DINSDAG: Groentesoep, Visch- ragout, Worteltjes, Amandelvla. WOENSDAG: Vermicellisoep,ge kookte Viseh, Sperzieboonen. DONDERDAG: Tomatensoep, Garnalencroquetten, Andijvie, Rha- barber. VRIJDAG: Selderijsoep, gestoofde Visch, Snijbooqen. ZATERDAG: Zomererwtensoep, Garnalenragout, Sperzieboonen, Vruchtengruwel. ZONDAG: Juliennesoep, gekook te Visch, Snijboonen. Voor hen die vleeschkaarten inle verden Maandag en Woensdag vet Kalfsvleesch. 8410 STOELEN, 6 stuks .a's nieuw. Weener stoelen met rood leer, Mah. trijp, n n n S n 1. I" l0eL geel stof, Fauteuils en Armstoelen, lateis, Kasten, Spiegel, Schilderijen Kamer schut, ijzeren" wieg, enz., tegen on gekend lage prijzen. 8401 Mr. Meubelmaker KI. Houtstr. 99. 8422 Aanbiedingen worden in> gewacht aan de Haarlem, ache Ijzergieterij, Regulier- straat 40, Haarlem. 8411 Al degenen die wenschen in 'e schrijven voor voedernieten, kool rapen, knolrapen, knollen ol paaraen- peen voor veevoeder kunnenzicji vervoegen vóór 27 Augustus o bij

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1918 | | pagina 3