Plaatsing gezocht Z* bas Letterzetter LOOPKNECHT. SÉerfaliriek JüLLMfi", te Halfweg. SO lulden Belening Een Spoorwegramp. Elf. PHilOT Ur. Litüll J. IIIIIJEi fa, lino, beden- of bewoning EEN PIANO LAATSTE NIEUWS TELEGRAFISCH WEERBERICHT Adverteert in de Nieuwe Hri. Courant. GEMEENTERAAD NETTE MEISJES IJ. yrukkerij tie Spaarnestad. LOOPKNECHT, TE KOOP: Ernstig gemeend. Vraag en Aanbod Ad vertentiën .-1,50 0,I25 MEIÊQmEmMG TULPEN NARCISSEN CN9UUNSEH HYAuitTHEI een nette Dienstbode Een Dienstbode Sste Klasse Letterzetter Wagenmakersknecht Werkmeisje Te huur aangeboden Gelegenheid worciï gegeven tot aanmelding voor werk gedurende de a.s. campagne op Zon dag, 15 September a.s. v.m. 3 uur. Zij, die zich reeds opgaven, behoeven zich op dien dag niet aan te melden. Gevraagd een net Meisje, Te koop aangeboden Jachtgeweer 50 dooden, veel gewonden. CLASINA MARGARETHA KRAMER, Maria roskam-doorn maria geertruda CLASINA MARGARETHA KRAMER, ANTONIUS VASEN is afwezig, Praktijk wordt waargenomen door 9362 Dr. TERtfOOeiEli 1-5 regels per plaatsing ü.5ü Driemaal plaatsen Elke regel meer heeft heden de prak tijk HERVAT. 9334 wan Sfaae*£em op Woens dag itt Sepïembei» IV1SS, des iiamicdags ten 14 ure in de Statenzaal'(Prinsenhof). 8692 fÜLy£EÜPRBJ£ËË£ door wffipp aimormaal gebruik Mi Hevraagd aan de „N.V. Drukkerij De Spaarnestad" een flinke, nette JONGEN om in de Illustratie-druk kerij behulpzaam te zijn. Bf.H. KAPPERS. voor een net B. K. üisrfjermeisje, 17 jaar, voor opleiding in een winkel of assistentie in de huishouding, bij nette burgermenschen, intern. Er zal meer op goede behandeling dan op hoog sa laris gelet worden. Dr. Fr. onder No. 9356 bur. van dit blad. Dienstbode. Gevr. flink Dagmeisje FIAÜOLES GEVRAAGD een voor wie iemand met een klein gezin een woning be zorgt van f 3 a f4 pei* week. Br. onder No. 9061 bureau van deze Courant. FORNUIS bond aldaar gestel#. om maximum-paijzen vast te «tellen voor de groenten. Bet is volgens de jSToentenliandelaren een onmogelijkilieid» prij- jzen vaet te stellen voor groenten, een artikel w»t zoo aan prijssclionmeling onderhevig is. ■Ook werd van die zijde er op gewezen» dat dte ^marktprijzen, voorkomende in de dagibladen Met als basis van kostprijs der giroenten ge komen mag worden, daar. in de meeste geval len niet juist zijn opgegeven en tevens nog Sr oo te k wan turns bui ren de markt worden ver handeld- Dat eohter de groentenliandelaren 'van de distributie aardappelen niet rijk zullen borden blijkt wel uit het feit, dat hun een winst is toegestaan, waarmede zij hun uit bot, vooral in den laatsten tijdi nog niet ©ens kunnen dekken. Alsnog kwamen klaohten over de werking Van de zeepdistribubie, terwijl tevens de vraag -Werd gesteld of aan bet somtijds zeer onhebbe lijk optreden der distributie-politie geen einde ban worden gemaakt. ONZE HAARLEMSCHE WINKELSTAND. De stad Haarlem is wederom een paleis Hjker geworden. We zeggen dit zonder overdrijving, omdat het onze oprechte meening is. En allen, die 'morgenavond een kijkje gaan nemen tegen over do Korte Veerstraat, zullen ons hierin biet tegenspreken. Eenigen tijd geleden hadden we het over een verfraaiing en verbetering van een stadsgedeelte en beschreven toen, hoe in de toekomst de hoek Anegang-Lange Veerstraat sr uit zou zien. De eerste groote stap inideze richting is nu gedaan. De magazijnen der N.V. Schlatmann's Con fectie- en Manufacturenhandel „de Faam" sijn geheel afgebroken en een nieuw, forscb gebouw is daar verrezen. Hoe dit er uit ziet, zullen we trachten te beschrijven. Laten we beginnen te vertellen, dat kos ten nog moeite gespaard zijn, om een mo dern, onberispelijk geheel te verkrijgen. Al les wat voor een dergelijk opgezette in richting noodig is en kan zijn, is er op Smaakvolle en geriefelijke wijze aang-o- bracht, terwijl de ondernemers er tevens in geslaagd zijn, het de klanten zoo gemak kelijk en aangenaam mogelijk te maken. Allereerst betraden we de met dikke, goud-bronzen luopers beiegde trappen, die laar de bovenste verdiepingen voeren. Daar hevindc zich de ruime clames-maatafdeeling met de prachteollectie stoffen in allerlei kleuren. Een reusachtige grnzen kap, door werkt met gekleurd glas in lood, en hooge ramen zorgejj voor het licht, dat hierdoor ruimschoots gelegenheid heeft naar binnen *e stroomen. Ook de fijne, creme beschil dering draagt hiertoe bij. Keurige paska- mertjes zijn op verschillende plaatsen aan gebracht en bevatten driedeelige spiegels, Waarin het geheeie costuum bekeken kan Worden. In het artistieke lofwerk bevindt zich geslepen glas. Het personeel behoeft biji® of geen trap pen te gebruiken om bij de vakken te ko men, daar alle vakken zóó laag zijn, dat men alles zonder te klimmen kan bereiken. Voor uitstekende ventilatie te eveneens •gezorgd, terwijl centrale verwarming door bet geheeie gebouw is aangebracht. ve?Ter de kost'oare parketvloeren ioopen we on en komen aan de midden trap; die UJ1S naar de middelste étage brengt, waar de heeren-maatafdeeling is ondergebracht. We vinden daar een enorme sorteering stof- jHn, van de eenvoudigste tot de fijnste eoor- Wn. In Engelsche stoffen kan de firma nog een uitgebreide keuze voorleggen. Allereerst- zei onze geleider hebben we gedacht aan voorraad toen we dien meer dan vol doende hadden, aan de verbouwing. Langs de moderne toiletten bereiken we de ruime, luchtige en lichte kleermakerij, waai men juist met de electrische .pers bouten werkte. Daarnaast is de coii$eurs- kamer, waar we een aantal brandblusch- apparaten zagen liggen, üie door 't' geheeie gebouw zullen worden aangebracht. In alle afdeelingen brengt de firma een of meer reclame-artikelen, door vroegtijdige inkoopen hierdoor instaat gesteld. We za gen o.a. een prachtig blauw kamgaren hee- rencostume van beslist zeer solide kwaliteit, dat1 naar maat wordt geleverd voor f 85. Als we even in de gemakkelijke lederen fauteuils, die daar ten gerieve der klan ten zijn neergezet, hebben plaats genomen; gaan we naar boneder Eerst bekijken we de étalages met het fraaie gebeeldhouwde nekwerk en de schittering van glas en kris tal. In den winkel bevinden zich overal spie gels en vitrines, welke laatste, ook op de toonbanken geplaatst zullen worden. De geheeie zaak is als 't ware étalage, overal gaan de oogen te gast aan de keu rige exposities, welke door bloomen en plan- tenversiering aan voornaamheid winnen. ten apart woord mag voorzeker gewijd wor den aan de schitterende electrische verlichting, welke door de heeren Gebroeders Lomans, Leid- schevaart 60, is aangebracht. We hebben ver baasd gestaan over het degelijke, artistieke werk van deze jonge firma, 's Avonds baadt zich hei gansche gebouw in een zee van lichtgeen hoek je, geen plekje waar geen lamp is aangebracht. Het groote voordeel van deze massa-verlichting is, dat nergens de hinderlijke schaduwpartijen worden gevonden. Een woord van lof aan de aannemers, de hee ren Schiphorst en Philips, voor hun prachtig stuk werk, waarmede zij ook de stad Haarlem een dienst hebben bewezen. In sy2 maand heb ben zij het kasteel laten verrijzen, in welken tijd ttog een stagnatie met de rooilijn plaats had. Ter gelegenertijd wordt ook de hoek geheel aangebouwd en zal het gebouw loopen tot aan het'magazijn van den heer Holt. Dan.zal dus een volmaakt geheel verkregen zijn met een front van 34 meter. Wij wenschen „de Faam" 'n groot succes toe. Waarin we niet alleen zullen staan. DISTRIBUTIE-POLITIE. Inbeslag is genomen bij J. L., tuinder te Lisse, 4 K.G. tarwemeelbij J. v. d. M., bier- bottolaar, Kinderfruisvest, 8 K. G. rundvlecach- Proces-verbaal is opgeanaalrt tegen J. W- Th. F., grossier en suikerbakker. wonende Emmastraat, wegens het in zijn magazijn aan de Nassaulaan aanwezig hébben van ongekeurd rundvleesclipl.m. 100 K. G. rundvleesoh is inbeslag genomen. Op do Naasaulaan is door de distributie- politie in samenwerking met de commisse voor accijnzen een partij vleesch n beslaggenomen. Bon vervalscht. Opgespoord is 0- M. S., Harmenjansweg, wegenis het vervalisdhen van een suikerbon- HET GEHEIMZINNIGE GEVAL. Dit schijnt aooals bij de meeste van der gelijke verhalen van ooggetuigen. weer niet zoo erg te zijn geweest als men dacht. Het is zoo goed als zeker, dat een dronken persoon op de fiets zat en voorover- op het stuur leunde. De andere liep er naast en duwde de fiets. Op 't Wilsonsplein slipte deze en viel de dronken man er af. waarna zii hun weg vervol "den. Personalia. Bij Koninklijk besluit van 10 Septemeber is aan J. E. Greeve, op zijn verzoek, met ingang van 1 November 1918, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van directeur van het huis van bewaring te Haarlem» Jubileum. Dezer dagen vierde de lieetr 0. P. Sabel, schilder aan de Werf Gonrad zijn 25-jarig dienstjuibileum. Door de directie werd de jubilaris gecompli menteerd en de gebruikelijke enveloppe over handigd, terwijl hem door zijn kameraden een leuningstoel werd aangeboden. R.-K. Schilderspatroons. Woens dag a.s. 18 September zal door de R.-K. Schil- derspatroonsvereeniging een vervolg-propagan- davergadering worden gehouden, waar de heer Joh. J. van Hesteren als spreker zal optreden. Loodüieïstal. De heer R. H., schilder» Kindorhuisvest» vermist van het dak zijner woning een strook, voetlood- Gisteren is één rijwiel gestolen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd 13 Sept. E. Hngtenberg en G. Hoenderdos- Geboren: 10 Sept. z. van A. P. M. Voorzan ger-de Graaf. 11 Sept. z. van L F. de Pree- ten Hoonte. 12 Sept. d. an G. J. Blom-Ter Poorten. z. van A. M- Dames-v- Beursen. d. van M. H. B. W. Heesemans-v. Kempen. Overleden: 11 Sept. M. v- Kampen-Mul, 52 j., Ged. Raamgracht. 12 Sept. C. M. Boon- Wijn and», 89 j., Wolstraat. A. C Goemans- v. Renterghem, 78 j-. Wagenweg. 13 Sept. J., 2 d., z. van M. .0. Kuijl, Harmenjansstraat. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: G. Metz, Kleverparkweg 24, man chetknoop en een ceintuur; H. Hendriks, militair, 2de Bat. 4e Comp. infanteriekazerne Kouden- horn, een hond; W. Hof, Bakenessergracht 40, lorgnet; J. Steeman, Saenredamstraat 57, ringe tje; C. Buur, Eendjespoortstraat 8, schrijfgami- tuur; D. Buurman, 2de Zuid-Polderstraat 4, afsluiter van een geweer; C. N. H. Heidwiler, Brandtstraat 8, Schoten, gouden medaillon; F. Rijbroek, Lange Wijngaardstraat 4, gouden me daillon; A. Veaumont, Delftstraat 10, porte- monnaiemet inhoud; A. van Zanen, Rozenprieel- straat 83rood, jongspet. SCHOTEN. Benoeming Benoemd is tot tus- schenpersoon van de ouderdomsrente in deze ge meente de heer J. B. P, Vasseur, ambtenaar ter secretarie alhier, welke vacature is ontstaan door vertrek van den heer J. de jHaan. SCHOTEN. Kan het anders? Een bewoner uit Beverwijk, die wat veti aan Bachus had ge offerd, plaatste zijn rijwiel op het Soendaplein tegen een lantaarnpaal en ging zelf zitten sla pen .Na z'n roes te hebben uitgeslapen ging hij loopende naar huis en dacht aan z'n rijwiel niet meer. Den volgenden dag toen hij goed wakker was herinnerde hij zich nog dat hij wel eens een fiets had gehad. Het ros stond echter niet meer tegen de lantaarn en is zeker vóór hem door een ander meegenomen. IJ MUIDEN. Een vreemd luchtverschijnsel- Een vreemd verschijnsel is, naar uit IJmiuiden bericht wordt, j.l. Dinsdag-avond ten ongeveer half 10 aldaar ter plaatse in de lucht waarge nomen. Op dit tijdstip was het luchtruim plotseling helder verlicht, doordat een vuurbal» welke een blauwachtigen gloed achter liet, zich door do lucht bewoog en e6n cirkel beschreef van het Zuiden naar 't Noorden. Dit verschijnsel, welke slechts enkele seconden duurde, had plaats na aware onweersbuien en grooten regenval. Door de donkere lucht was het zeer goed waar te nemen. HEEMSTEDE. JUBILE Dr. DROOG- Ter gelegenheid van dit juibilé aehrijft men ons nog 't volgende» waarvoor wij gaarne een plaatsje inruimen. Wat de sympathieke persoon van Dr. Droog voor het beJaug- van de gemeente Heemstede en de inwoners gedaan heeft, behoeft nauwe lijks te worden gememoreerd. Als raadslid legden de beer Droog steeds een bizon-der e activiteit aan dien dag, "Wij herinneren slechts aan zijn medewerking aan de verbetering uer drinkwaterleiding, zijn arbeid ais raadscom missie-lid in de totstandkoming der electrische tram en zijn zeer nuttig werk als lid van de commissie voor het grondbedrijf- Op zijn aan houden .werd een voorbereiding gemaakt aan de verbetering van den Bleekersvaartweg. In zijn antwoord aan den oud-burgemeeiater gaf de jubilaris nog zijn innigen wenscli te ken nen, dat deze verbetering spoedig zal hebben plaats gehad, In de raadsvergaderingen kenmerkt Dr- Droog zich steeds als iemand met logische redeneeringen» gepaard gaande met gedegen voorstellen en goede doordachte vragen. Als arte is Dr. Droog bii arm en rijk zeer bemind. Zijn waakzaam oog voor de volksge zondheid is bekend. De jubilaris is voorzitter der vereen., die zich belangloos belast met de exploitatie der bad- en zweminr.» in welker op richt. Dr. Droog 'n groot aandeel heeft gehad. Ook 'n goede volkshuisvesting lag hem steeds na aan 't hart. De heer Droog is voorz» v. d- woningfoouwveroeniging .Berkenrode" en is daarin etééds actief werkzaam» wij herinneren aan het woningcomplex Resnovaplein en de nieuwero woningen aan de Eikenlaan en Ber kenlaan, terwijl onder zijn leiding weer een nieuw woning-voorstel naar H. M. de Konin gin is gezonden- De wijkverpleging, alsmede het vreemdelingenverkeer hebben steeds zajn aandacht- Een prachtige eigenschap, welke, vooral voor een arts van zoo groot nut is, is wel zijn buitengewone kalmte, die hem, in de meest critieke gevallen, in staat stelt, rustig en be daard, doch zoo noodig ook snel en afdoende te handelen. Dr. Droog is een praetisch man» een groote kracht voor de gemeente, onvermoeid in de behartiging der belangen van zijn even- meneoh. Op ondubbelzinnige wijze "hebben de gemeentenaren dan ook van hun dankbaar heid» waardeering en sympathie getuigenis af gelegd. Van de geschenken, welke den jubilaris Zondag zajn overhandigd, kunnen wij nog de volgende bijzonderheden mededeelen. Hierbij zijn o.a- het „Handbuoh der Gesamten" Therapie van Dr. F. Penzoldt en Dr. R. Stintzing, welke werken uit 7 doelen bestaat; O. Dieulafoy Manuel de Pathologie Interne, 4 deelenJ. von Mezing's Lehrbuch der Tnme- ren Medizn, 2 deelen en ©en boekwerk van Die Therapie an den Bonner van R. Tinkelen- burg. Het schilderstukje van den jongen mees ter Wesselingh stelt voor een waterlandschap in de omgeving van Nieuwveen; dit is ge schonken dioor de fondspatiënten. De monu mentale bank werd geleverd door de firma Rooker en Achterberg te Nieuwendam. Aan de voorzi,jde is een inscriptie gebeiteld. De prachtvolle oorkonde bevat de handtee- keningien van de l-eden der hul di gin gseo mmis- sie, waarvan voorzitter was Jhr- Mr. D. E. v. Lennep; ©erevoorzitter. Jhr. J. P- v. Doorn en eerelid de Zeereerw. Heer Pastoor H. A. V. IJzermans. (Door moeilijkheden, waarmede men op once zetterij te kampen heeft» was het niet moge lijk bovenstaand bericht in ons nummer van gisteren op te nemen-) Naar ons geseind wordt heeft een ontspo ring plaats gehad van enkele waggons van den ochtend-sneltrein uit Amsterdam naar Groningen. Het ongeval had plaats in de buurt van Weesp, waar de waggons dwars over de lijnen staan. Naar bij geruchte verluidt zouden 10 tot 20 reizigers gedood zijn en verscheidene gewond. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Nadere bijzonderheden. AMSTERDAM, Hedenmorgen half 11 is de sneltrein nit Apeldoorn kort voor de brug over het MerwedekanaaL tengevolge van een verzakking in den spoordijk, door de vele regens in den laatsten tijd, naar beneden ge stort. Slechts 3 wagens bleven op den dak staan. Het aantal dooden bedraagt pLm. 40, ter wijl het aantal gewonden zeer groot is. De machinist, en de stoker zijn er wonder boven wonder goed afgekomen. Onmiddellijk is een extra trein met mate riaal en personeel van den geneeskundigen dienst naar de plaats des onheils vertrokken. De Roode Jv misdienst der Firma van Houten is tér plaatse Nader seint men ons nog. dat het niet tt schatten aantal dooden 50 a 60 bedraagt- Nader vernemen wij: Het spoorwegongeluk had plaats vóór de brug van het Merwede-kanaal en werd veroorzaakt door verzakking van den dijk, tengevolge van den hevigen regen. Het aantal dooden bedraagi vermoedelijk 50 a 60. De lijken worden voorloopig in schepen, lig gende in het Merwede-kanaal, geborgen. De ge wonden, wiens aantal zeer groot is, worden be handeld door een aantal doktoren, onder leiding van professor Hector Treub. Ook de ambulance uit Amsterdam verleen de hulp. Verschillende wagens zijn vol met slachtoffers. De militairen moeten er worden uitgezocht. De trein was de sneltrein uit Apeldoorn, die om 10.10 uit Hilversum ver trekt. Verscheidene wagens zijn op elkaar geloopen, waarbij 7 passagiers bekneld ge raakten. Van den langen, zeer vollen trein, zijn slechts wagons niet omgevallen. Toen het ongeluk plaats had geraakte een gas- reservoir in brand, maar dit werd door het per soneel onmiddellijk gebluscht. De machinist en de stoker zijn slechts licht gewond, hoewel de locomotief gekanteld op de brug ligt. De postwa gen, vlak achter de locomotief is eveneens om gevallen, doch de postbeambten bleven onge deerd. Onze verslaggever seint nader: Op het oogenblik zijn 2 schepen, respectieve lijk met 19 en 12 zwaargewonden op weg naar Amsterdam, alwaar de gewonden in het Binnen gasthuis zullen worden opgenomen. Een zestal wagens liggen onder aan den •Jijk, die over een lengte van 60 meter is wegge zakt. De locomotief is omgekanteld tegen de leuning van do brug. De leuning is vernield. De con ducteurswagen ia ook omgevallen, doch Ï3 bijna onbeschadigd. De daaropvolgende wagen» een passagierawagen 3e klas ia op den conduc teurs w&g-en geloopen. Het voorste gedeelte is geheel vernield. Uit dit rijtuig heeft men het grootst aan tal dooden. gehaald. Het 2e passagiersrijtuig, bestaande uit le en 2e klas, is minder be schadigd. Ook hierin zijn dooden. Achter dit rijtuig werd een dame gevonden, wier hoofd geheel was afgeslagen. De daarop volgende wagen, eveneens uit le en 2e klas bestaande, is geheel versplinterd. Hieruit werden 6 dooden en 8 zwaargewonden gehaald. Ook liggen r waarschijnlijk meer doo den en gewonden onder het vernielde rijtuig. To taal zijn tot nu toe 35 dooden geteld, doch het aantal is ongetwijfeld veel grooter. Een schip met 17 dooden is op weg naar het Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteo.oh Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand boven 700 m M., Zuid-Duitschland; Laagste barom ter Hand 742.8 m.M., Haparanda. Verwachting (van den avond van 13 tot den avond van 14 September): Meest ma tige westelijke tot zuidwestelijke wind,zi\aar tot halfbewolkt, wellicht nog enkele regen buien; iets warmer overdag. Heden overleed na voorzien d"]ncvan de H.H. Sacramenten .«tervenden, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder e van den Heer F. W. R. GPIPPELING, in den ouderdom van 63 jaren. Overveen N. W. F. GRIPPELING. Honselersdijk: A. A. P. ROOZEN— GRIPPELING. G. ROOZEN en Kinderen. Tilburg T. W. F. GRIPPELING. M. GRIPPELING— BOSKAMP en Kinderen. Overveen F. P- J. GRIPPELING. Overveen 12 September 1918. j ®ez?eken kunnen niet wor den afgewacht. Eenige en algemeene kennis geving. 9382 Hiermede vervullen wij den ireurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van °nze geliefde Echfgenoote en zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw ALIDA MARIE ROSKAM seb. NOORT, na een langdurig lijden, voor den van de HH. Sacramenten, ln den ouderdom van 53 jaar WILLIBRORDUS ROSKAM JOHANNUS NICOLAAS ROSKAM en Kind. NICOLAAS JOHANNUS ROSKAM CATHARINA ROSKAM petrus LAURENTIUS 0 roskam Bin^nnad1 C?epieniber ly18. Pad No. 3. 9339 Heden overleed na voorzien te zijn van de HH. Sacramenten der Stervenden onze geliefde zuster en behuwdzuster Wed. v. d. heer F. W. R. GRIPPELINO in den ouderdom van 53 jaren. Overveen, A. M. KRAMER. Amsterdam, A. W. klJNIERSE—KRAMER. P. S. RIJNIERSE. Overveen, A. C. KRAMER Overveen, 12 Sept. 1918. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. 9382 Voor zoovele en hartelijke bewij zen van deelneming ondervonden bij het droevig -overlijden van onzen zeer geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- eu Grootvader, den Heer betuigen wij onzen oprechten dank. Uit aller naam Wed. J. VASEN—V. D. VOSSEN. Z.-B. Spaarne 164. 9381 Net R. K Weduwnaar met 2 kin deren wenscht in kennis te komen met Weduwe z. k. of jonge dochter, 3035 jaar, met eenig vermogen, om na wederzijdsch goedvinden een hu welijk aan te gaan. Geheimhouding verzocht en verzekerd. Fr. Br. met pprtret onder no. 334 aan Boekh. üebrs. POST, Beverwijk. 9315 Mauritssti-aat 9. Op 16 September a.s. hoopt ons Bondslid ADRIAN US SCHOORL en JOHANNA VAN BAKEL den dag hunner 40-jarige Echt vereeniging te herdenken. Bestuur Ned. R. k. Volksbond, afd. Schoten, J. G. Kuil, Voorz. B. Burger, Secret. GEVRAAGD een nette R.-K. Dagdieiistbode, (Met huiselijk verkeer). Wasch buitenshuis. Goed met kin deren kunnende omgaan. Adres: Velserstraat 46, Haarlem. van den betaalt JAN BRAUHECK, van Bauniiiijenstr. 70', Amster dam, voor oude Drijfriemen, Balata, oude Militaire Schoenzolen, Auto- en Rijtuigkappen en alle andere leersoorten. 9303 (Per briefkaart te ontbieden.) Wie Socmen! kunnen geplaatst worden op de af- deeling cartonnage der Kantoorboe ken en Cartonnagefabriek v. h. JAN NIERMANS. Aanm. tusschen 8 en M/2 uur aan het kantoor Ged. Oude Gracht 138 of füsschen 7 en 8 uur v.m. Ged. Oude Gracht 138rood. Gevraagd zoo spoedig mogelijk bii Th. C. Bakker, Calé, Hoofddorp. gevraagd bij H. v. WETERING, Lagerstraat, Velseroord. Gevraagd een Tweede Bediende, goed kunnende scheren. B. F. HEI LIGERS, Wagenweg 100. Biedt zich aan een K.-K. Boeren knechtje (15 jaar), kunnende mel ken. Hoog loon geen vereischte. Brieven o. letter P. L. Boekh. I. V. CiEYER, Leiden. Gevraagd een georganiseerd Elec. Drukkerij S.v. Dorp, Ij muiden. gevraagd in de Electr. Wagen makerij en Smederij van P. C. CATS, Velsen. Gevraagd eeiivoudig burger meisje voor alle werkzaamheden ook bekend met koken. Van 7—5 uur met middageten. Br. onder No. 9343 aan het Bureau van dit blad. Mevr. VEHME1JER, Wagenweg 66, vraagt met Oct. of later een flink R.-K. ösgmeasje, netjes kunnende welken en v.g.g.v„ voor heele dagen tegen hoog loon. Z. a. te m. 's avonds 7ya—9 uur. Gevraagd een net Meisje voor den dag of dag en nacht (geen winkel- werk), flink loon. Adres: Botermarkt 17 Gevraagd een net voor den gelieelen Zaterdag. Kruisweg 47 beneden. niet ben. 16 jaar, liefst P.U., van half acht tot 7 uur, Oude Groenmarkt 28 aangeboden door bekwame onder wijzeres aan eerstbeginnende. Bankastraat 21. 9351 Terstond gevraagd een voor klein gezin. Huurprijs f 3.a 4.per week. Brieven onder no. 9049 bureau van dit blad. een groot «woon- en met schuren, tuin en pakhuizen te HiUegom, Hoofdstraat no. 73. Dagelijks te bezichtigen. Nadere inlichtingen te bekomen bij j. KKUIJHENBERO, Loosduinen. Kan geplaatst worden een flinke en nette niet ouder dan 24 jaar, goed loon. Zich aan te melden tusschen 7 en 71/s uur Gierstraat 9. een raszuivere Sane Geit, bekroond 1ste klas stamboek, bewijs met papie ren. Br. ond. no. 5821 bur. v. d. bL Door omstandigheden te koop een best TuïndersbedPÜf, bestaande uit een zoo goed als nieuw huis en schuur en 1000 R.R. tuin grond. Direct te aanvaarden. Br. onder no. 9368 bur. v. d. bl. van 8—4 uur, niet boven 17 jaar. Kleverparkweg 82 rood. een vulkachel en een beste trechter of kookkachel. Te bevr. bij R. BUR GER, Kerkbuurt no. 69, Heemskerk. en vulkachel ter overname aangebo den, prachtig onderhouden, prijs f 45 en f 22. Te zien Kennemerstraat 56 zwart. 9380 HEEREN KWEEKERS! TE KOUPi 415 mud Tulpen (Murillo) en 2 mud La Precieuse, bij P. v. d. GULIK, Lagedijk, Wer- vershoef. en browning te koop gevraagd. Br. onder no. 9352 bur. v. d. bi. ie koop. Fransen merk, goed onderhouden en prachtig van tepn h'j Fa. C. A. RDfOKOK ZC,>EN Vogelenzang.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1918 | | pagina 15