Adverteert in ie linie laari. Courant. Paardenvleesch van Huis No. 13 Varkensvleesch. VAM OVERAL KUNSTTANDEN LAATSTE NIEUWS BERICHTEN Telegrafisch, weerbericht stadsschouwburg DE HOFSLACHTER Anna Klaasen Tandarts SW AAP, Afslag Afslag Afslag Afslag ft «UIT DE ZAANSTREEK UIT ONZE VORIGE OPLAAG TtHhEp°mnus JACOBUS TMEMOTIUS JANSEN MiBBBBBHHMS JACOBA MARGARETHA VAN GASTEREN - fleb. v. VEEN W. Th. van Gasteren. flinke Dienstbode Bartholomeus Cornells Heemskerk en Cornelia Maria Schous, Telefoo" '89. Donderdag Febr» Zaterdag WSaart afscheids-liederenavond en haar Pianiste Jeanne CoUterier, voigens Amerikaansch systeem. Operatiën pijjnSoos. Kruisstraat 40, Haarlem Telefoon 254H -U£ Tetierodesf raat SOa van heden af weder d a g e I ij k s verkrijg baar o879 BJIVtu -BIOSCOOP 6898 VERWACHT ZONDAG 2 MAART Lappen 80 Gehakt Rosbief 90 Biefstuk ISO Biefstuk haas I^O Jac. Wis kei* Kerkofsiraat 37, F. LOS, Dameskapper Warmoesstraat 26, Tel. 883 Haarwerker en haargolver met NESTLE'S permanent (elec- trisclr werkend) golfapparaat, welker liaaraolt bestand is tegen rnnen- 6000 GEMEENTELIJKE GRONDAANKOOP. •Naar wij vernamen, hebben Gedep. Staten van Noord-Holland goedgkeurd bot Raadisbo. «hut van den gemeenteraad van Schoten (tot aankoop van gronden voor uitbreiding van wegen in de richting der gemeente Bloemen- daal. r W ij vernemen nog, dat de gemeente Schoten thans ook eigenaresse is gewórden van do akkers, gelegen achter het kerkhof en toebe hoor end aan den heer Bruning'. BEVERWIJK. Mooie vangsten. Do rijks politie mag zioli verheugen den laatsten tijd «enige zeer góede vangsten te hebben gedaan. - Zoo werd Zondagavond ingebroken in de woning van den heer Pannekoek aan den Romerkerkweg te Wijk aan Duin, toen de be woners afwezig waren. Door bot kelderraam wisten de ongonoode gasten zich toegang to verschaffen..' waarna "iaden, kasten, enz. werden nagezocht. Ver schillende gouden en zilveren voorwerpen en geld etden medegenomen. Geen enkele aanwijzing van daders was oor spronkelijk te vinden. De brigadier-rijksveld wachter Uittenbroek en de rijksveldwachter Kenson stelden een onderzoek in en aan hun speurzin is ret to danken.dat de inbrekers ge snapt- zijn en de gestolen voorwerpen terecht zijn gekomen. De daders waren 0. en v. W. uit Wijker- oog. Een had gestolen voorwerpen in een doek onder zijn arm verborgen. Ook werden nog goederen onder de li a nebalk en uit de woning van één hunner gehaald."' De daders hebben bekend. Do dader van een diefstal van 7 schapen is eveneens door de rijkspolitie opgespoord. Het was een zekere B„ die thans in voor arrest te Haarlem zit en oveneens heeft be kend van den hoer onder Heemskerk vier schapen te hebben gestolen en van den heer V. alhier. 3 stuks uit een weiland. Het is de rijkspolitie mogen gelukken 4 de zer dieren levend in handen te krijgen! terwijl de huiden der inmiddels ges]achtte schapen eveneens in hun bezit zijn. liet was alweer de rijkspolitie die de vorige week brio Beverwij-kers B., R. Cn B. snapte, terwijl zii bezig waren drie kostbare eikenboo- men te kappen in het buitengoed Wester hout." Een warm woord van hulde komt dit ijve rig oorps hier zeker toe. „Kennnem." HALF WEG. Door den gemeente-veldwach ter J. M. van der Zande, is in besla# genu men 2 zakken groene erwten en een H mud haver, wegens het niet afleveren aan den heer regeeringseommissaris. De Haarlemeehe Jachtwerf is door een met gekleed persoon opgelicht voor de som van 45. Deze gaf voor genaamd te zijn H. J. Broem en te wonen villa „Emanon", Straatweg 224, te Hillegersberg, en 'kwam daar om een motorboot te koopen. Toen het echter op een beslissing aankwam, zeide hij eerst nog eens met zijn vrouw overleg willen plegen. Toen hij zijn kaartje wilds geven, kwam hij tot de ontdekking zijn. por tefeuille to hebben vergeten. Hij vroeg toen om het benoodigde geld, aangezien hij naar Den Haag moest en aldaar nog moest dünee- ren met zijn vrouw. Later bleek echter, dat te Hilligersberg geen persoon genaamd Broen» bekend te zijn. nooh de villa „Erna- nonDe politie heeft nu de zaak im onder» loek. De lieer A. Krabbendam, stationschef te Halfweg, is met ingang van 1 Mei als zoo danig benoemd te Zandvoord HAARLEMMERMEER, Steun aan gedemo- biliseerden. Men deelt ons mede, dat zij, die een groene steunkaart ontvingen van de ver- eenigingt ot steun aan, miliciens en deze kaart hebben ingeleverd aan de afdeeling Militaire Zaken ter secretarie, het hun toe gekende bedrag in geld zullen kunnen in ontvangst nemen voor zoover gjj dat nog niet deden als volgt: voor zpover hun naam aanvangt met een der letters A. tot en met H. op Maandag 3 Maart; de letters I. tot en met R. 09 Dnsclaig 4 Maart en de letters S. tot en met Z. QD Woensdag Maart a.s., telkens des voormiddag® van 9 tot 12 uur. HAARLEMMERMEER. Candidaatstelling femeenteraad. Door de anti revolutionaire ïesvereeniging in district IH (Nieuw-Ven nep e.o.) is de volgende candidatenlijat vast- festeld voor de komende gemeenteraadsver- iezingen: 1. Óhr. van den Heuvel; 2. JP. Borst-.3. P- Ouwerkerk4. L. van Andel; 6. G. A. A. Knaap; (allen aftredend); 6. A. Balk, 7.'Joh. Biemoud; 8. F. A. Dol; 9. O.de Kok; IQ. S. van Wijk; 11. O. van (Wjjk Hz.; 12. A. van Krimpen; 13. A. C. PrUissen en 14. M. Meijer. De heer Knaap, aftredend wethouder, die op deze lijst als no. 6 voorkomtj is door de Kiesvereeniging te Hoofddorp als no. 1 geplaatst. We vernamen dat vele anti-revolutionairen ten zeerste ontstemd zijn over het plaatsen Va"a dezen verdienstelijken wethouder als no. van de lijst door de kiesvereeniging ,te Kieuw-Vennep. De kiesvereeniging in district I moet nog .vergaderen omtrent de samensteUing'van tie er van anti-revolutionaire zijde zal uitzien.' Naar men vermoedt zal ü,eze partij hoog stens 6 van de 17 zetels bezetten bij het titelse( van evenredige vertegenwoordiging. HAARLEMMERMEER. Vaccinatie. In het tijdvak van 11 tot 20 Maart zal in deze ge meente op de gewone plaatsen gelegenheid bestaan tot inenting en herinenting. HAARLEMMERMEER. Een jubilaris. ,Op 17 Maart a.s. zal het 25 jaren geleden zijn dat deh eer G-. Slootweg, thans chef van politie in deze gemeente, als veldwachter alhier in dienst trad. Het zal'den ijverigem politieman, zoowel van de zjjde zijner .man nen als van die zijner superieuren, dien nag zeker niet aan oliiken van belangstelling ontbreken. VELSEN-WIJKEROOG. Do R. K. Propa- gana'acluib 'alhier zal morgenavond (Vrijdag) om 8 uur in he<t Vereenii-gingsgebouw luaar laatste ontwikkelingsavond houden, met als spreker de heer J. A. de Lob-el, met al® onder werp: Ouderd0rosverzekering"Alle Katho- eke dames en hoeren boven de 16 jaar 'worden „ringend uitgenoodigd, deze laatste avond bij te wonen. Bestuur en leden der club vertrou wen op een grooten opkomst. VELSEN. De afdeeling V eisenWijk ar oog der R. K. Kiesvereeniging in district I der gemeente Velsen» beeft op de groslijst van candidaten voor do aanstaande gemeenteraads verkiezingen in onze gemeente gieplaaitsr» de heeren G. P. Langendii-k en E. Th. Nooij. SOHOTEN. Feesten van St. Lucia-scho- leu. In one verslag over de feesten der St. Lucia-scbolen van Dinsdagavond, is bij ver gissing gemeld dat d'e openingsrede door den heer Hooy werd gehouden. Dit moet zijn door den Z.Eerw. Pastoor Wentzel. Verdea Werd de krains niet aan den Ibeer De Jong, maar onder daverende toejuichingen, aan Kapelaan Ratté aangeboden. Ten slotte werd verzuimd te melden dat zeer vele Eerw. hei- ren Geestelijken aanwezig waren. Aangehouden is W. W., 27 jaar, scheeps bouwer, wonende Ursulastraat te Haarlem, die zich met 3 anderen heeft schuldig ge maakt aan diefstal van 130 uit het café van de wed. B. in de Gen. de la Reystraat; de 8 anderen zijn nog zoek. Eergisteren ie uit perceel 60 aan de Ged. Sc-i:a 1 kburger gracht door opensluiting een rijwiel ontvreemd. Proces-verbaal is op-gemaakt tegen do bakker M. C. v. d. V., Kritzingemtraat, we gens overtreding van de bakkers-naclitarbeid. Ten nadeele van de Haarlemsche Ton neelvereeniging is door een jongen 50 vei- duisterd. Hij is voortvluchtig. De gemeente-veldwachter heeft als zoo danig ontslag gekregen en is benoemd Mi agent le klas. ZAANDAM. Gebruik makende van do afwe zigheid der bewoners, die mot viaekventen de kost verdienen, hebben enkele personen inge broken in een perceel aan het Rustenburg. Een bedrag van 300 benevens eenigo gou den en zilveren .voorworpen worden vermist. Twee personen, verdacht van dezen diefstal, zijn aangehouden. ZAANDAM. Ten nadeele van een kastelein, wonende op dien Zuidcnjki uerden de ruber- banden van het baljart en de potiballetjes ge stolen. De toestand op het eiland Marken. Men schrijft aan het „Vad.": 'Het distributiebedrijf h&ft een tekort van f 2600. Ged. Staten van Noord-Holland eischen dat in 1019 de hoofdelijke omslag met dat be drag zal worden verhoogd. De hoofdelijke om slag bedraagt f 1800 per jaar en moet dus komen op f 4400. Twintig jaar geleden is onder burgemeester Nielant ook een poging gedaan tot belastingverhooging, met als gevolg een groot spektakel. Daarom zijn twee Gemeenteraadsle den bij den Commissaris der Koningin geweest om^de gevreesde herrie te voorkomen. De Raad wilde het tekort over drie jaren verdeden. De Commissaris der Koningin wilde daarvan niets weten. De directeur van het distributiebureau heeft zijn biezen gepakt. De gemeente-veldwachter, een gewezen jong Rotterdamsch politieagent, verdient bij het dis tributiebureau nu twee gulden per week. Van zijn salaris van f 12 per week kan de man geen uniform betalen. Een goede vangst. Begin December 1918 werd te Enkhuizen ingebroken in een goe derenloods van het station. Het onderzoek deed het vermoeden vallen op zekeren Wijst, die te IJmuiden werd gearresteerd onder den naam van Pommeren en die tot zijn operatieterrein h la oud-employé van de H.IJ.S.M. in den regel de goederenloodsen der Maatschappij uitkoos. Deze Wijt brak even gemakkelijk uit als in. Enkele politiebureaux bleken voor hem geen ge schikte bewaarplaats te zijn. Reeds den volgen den dag was hij dan al gevlogen. Van een zijner inbraken verdacht, werd hij te Enkhuizen voor een maahd door de politie naar Hoorn overgebracht en ter beschikking van lijst, zoodat nog niet valt te zeggen hoe deze) de militaire autoriteiten gesteld. Het gelukte hem ook daar, na in het hospitaal geplaatst te zijn. uit te breken. Na een onmiddellijk ingesteld onderzoek werd W. gearresteerd, zoodat hij thans veilig' achter slot en grendel zit. Inbraak te 's-H age. In den nacht van Zondag op Maandag is wederom eeii in braak gepleegd, thans in het perceel Spui straat 12a, te 's-Gravenhage. De dieven zijn zeer waarschijnlijk naar bin nen gekomen door het verbreken van 2 Lips- sloten. In het perceel hebben zij daarna alles overhoop gehaald: kasten en bureaux zijn nage snuffeld en leeggehaald, zoodat voor een groote waarde is ontvreemd. Tevens hebben zij een groote ijzeren geldkist medegenomen, waarin een groot bedrag aan contanten geborgen was, benevens een aantal gouden munten, waaronder van zeer groote waarde. Verder' zijn ontvreemd een- aantal zilveren lepels en vorken, een gouden schakeltasch, eenige kostbare parels, eenige photographietoestellen, enkele kostbare zilveren klokjes en verder alles wat maar eenige waarde had. Het licht hadden de heeren overal aangestoken en- vergeten uit te doen. Met den buit zijn ze weer door de voor deur verdwenen, welke ook door hen is open gelaten. ONZE GEZANTSCHAPSPOST TE PARIJS. Naar de «Tel." verneemt, is jhr. De Stuers te 's-Gravenhage aangekomen, om besprekingen te voeren over den gezantschapspost te Parijs. Tegelijk met den gezant is ook de commissie- Joost van Vollenhoven hier te lande terugge keerd.' VERKIEZING prov. staten NOORD-HOLLAND. K Behalve cfo Kis toren door ons gepubliceerde candidatenlijsten zijn nog de volgende inge schreven. Christen-Democraten1, A. P. Staalman. 2. F. P. Hartendorf. 3. J. g. Staalman. 4. H. J. Bloem. Christelijk Sooiale Partü: 1. J. O. Heerland; 2- G. Voet; 3. P. Haaprsma; 4. P. van Willigen: 5. A. van Sloot-en. Nationale Bond v. Pro tost antsche Kiezers: 1. P. Th. Hugenholtz; 2. J. H. Knetermann. Ier so naii a. Voor hot examen nut tige handwerken, gehouden te 's-Gravenhage, zijn geslaagd de dames: M. F. Reyenga, J. R. Dijkstra D. E. J. Van Daalen en W. J. M. Heppenstrudt, te Haarlem. Naohtp er missie. Door den burge meester van Haarlem is van heden af vergun ning-verleend om de pu-blieke vermakelijkheden te doen voortduren tot des nachts 2 uur. Aan tappers zal in bijzondere gevallen ver gil lining verleend worden tot dat uur open te bliiven. Derde Jaarfeest St. Agnes.p.a- t r 0 n a a t. Maandagavond, vierde het meis- jespatronaat in de Spaarne-parocliie haar 3e jaarfeest. In de groote zaal van 't Patronaat aan de Koningsteinst-raat-, welwillend, daartoe afgestaan, werd door de meisjes zelf een godsdienstig tooneelspel opgevoerd en we mogen zeggen met euooes, n. J. X>ö JKapel in 't Boson. Over 't algemeen werd. er zoer goed gespeeld. Niet alsof er geen enkel foutje aan "t spel kleefde. Ieder begrijpt dat de volmaaktheid niet zoo spoedig te be reiken valt. Maar zegging en bewegingen, houding en gang waren bij bijna alle speel sters correct, 't Samenspel echter tusschen de sprekende en zwijgende rollen liet nog al eens iets te wenscnen over. Do regisseus- se mag trotsch zijn op haar jeugdige speel sters. De muziekstukjes welke in 't spel voorkomen verkregen mede een goede ver tolking, welke te danken zal zijn aan d,e kundige leiding der muziekleerares van 't patronaat, 'n Woord van lof komt ook toe aan degenen die 't tooneeldécor verzorgden tusschen de bedrijven in. 't Moet een heel werk zijn om vijf keeren telkens in 'n paar minuten 't tooneel geheel te laten verande ren in 'n bosch, 'a kamer, 'n zaal, 'n kerker. Maar 't werd vlug en goed gedaan. Zeer aar dig werden deze tusschenpoozen aangevuld door de Mandolineclub Sancta Lucia van 't Jongenspatronaat, welke schoone stukken ten gelioore brachten. In één woord 't Be stuur van 't St. Ag'hesPatronaat mag tevre den zijn over haren feestavond. De kinderen en de ouders hebben zeer veel geleerd én zeer veel genoegen gonad en 't is te hopep dat zij 't slotwoord van den Eerw. Directeur opvolgen: de kinderen trouw naar 't patro naat komen en de ouders trouw hunne meis jes sturen en 't patronaatswerk ook aan an deren bekend maken, t Spreekt van zelf, dat wij den donateurs eri donatricen, Waar voor Donderdagavond 27 Eebr. om 7ys uur en Woensdagavond 3 Maart om 7ya uur een opvoering gegeven wordt in d.ezelfde zaal, zooals wij hoorden, aansporen om deze gua- jliige gelegenheid, eens een mooi godsdienstig i-ooneelspel te zien, aan te grijpen en op een dier avonden naar de Koningsteinstraat te gaan. Men zal er geen Bpijt van hebben, Kruisverbond. 't Wil met de Room- sdhe drankbestrijding in Haarlem Biet recht. Het oude v uur schijnt verdwenen te zijn sinds do vijanden der Drankweer van felle bestrij ders zoetsappige vrienden zijn geworden, die alles mooi en goed vinden als het blauwe vaandel maar niet naar voren komt. Do vergadering, gisterenavond in St. Bavo gehouden, was slecht bezocht. Enkele nieu we leden werden' geïnstalleerd, waarna de voorzitter mededeelde, dat het streven naar parochiale Kruisverbanden dit succes had opgebracht, dat in het Schoterkwartier een nieuw© vereeniging wordt opgericht. Onze stad zal binnenkort drie Kruisverbonden be zitten, die in. federatief verhand samenwer ken. Tot camdidaat voor het hoofdbestuur werd met algemcene stemmen de heer Th. Lohman gekozen. Als lid der kascommissie bracht de heer Bogaard Sr. een waardoor end verslag uit over het financieel beheer. Vervolgens hield de heer Speller een interessante lezing over de moreele verantwoordelijkhed van den dronkaard en de beteekenis der onthouding. Timmerlieden en Bou.w.v.a.k.a.r- b eiders. Dinsdagavond werd in het Bron gebouw een vergadering gehouden waartoe alle arbeiders uit de bouwvakken waren uit- genoodigd. Als sprekers traden op de heeren G. Kapteijn, secretaris van den Alg. Ned. Timmerliedenbond en E Sinoo, 2e secr. van den Centr. Bond van Bouwvakarbeiders. De sprekers weidden resp. uit 'over de onder werpen: „Een landelijke regeling der arbeids voorwaarden voor de bouwvakarbeiders?" en „De houding der Chr. en Kath. organisaties in deze en andere zaken. De tijd breekt n.l. aan, dat er een collec tief arueiderscontract tot stand moet komen. De patroons hebben zich allen tot een cen traal lichaam yereenigd, waarin alle bouw vakken zijn vertegenwoordigd. De sprekers stelden nu in ;t licht, welke d'e gevolgen zullen zijn van deze fusie. Zij leverden scher pe critiek uit op de h.i. oncorrecte houdjng der Chr. en Kath. organisaties, die zich bui ten de andere om tot de patroons haddep. gewend. Als debatter trad op de heer Joh. de Visser. Er werd geen besluit genomen. IJsclub Haarlemsen Omstre.k.e.n. In de Dinsdagavond gehouden vergadering in een der zaien van „de Kroon" werd de heer H. Eldering benoemd tot baan-commis- saris. De heer Dr. v. Linden Tol herkreeg zijn oude functie van 2e secretaris. „Haerlem". Gisteravond vergaderde in de Turnzaal van Brinkman de vereeniging „Haer lem". Voor de kunstbeschouwing was een groot aan tal leden opgekomen, 't Was alweer de heer J. C. Gonnet, die een keurcollectie uit den stede lijken atlas ter bezichtiging stelde en menig woord van in- en toelichting gaf. Het was nu een wandeling door Haarlem. Aan de hand der keurige aquarellen, sepia, zwartkrijt en pot- loodteekemngen en eenige foto's werden we gevoerd langs de Leidsche Vaart, Garenkokers- vaart, Kinderhuisvest, Kruis- en Jansstraat, Voldersgracht, Nieuwe Kerk, Botermaikt en ten slotte de Groote Kerk en de Groote Markt met het slachthuis in beeld te zien. Ruim 2 uur werd zoo aan de wandeling besteed, die een voortdu rend genot opleverde. We zagen de keurwerken van oude, nieuwe en moderne meesters. Dikwijle was er door de vele veranderingen in den loop der eeuwen heel wat moeite noodig om zich te oriënteeren. We zagen o.a. een mooie Begin Leidsche Vaart, C. van Noord, de Zijl poort van denzelfden. Enfin, laat ik u niet met opsomming vermoeien en slechts eenige noemen zooals Zijlpoort met de Jagersstal (voor R. K. School) van Keun. Kinderhuis aquard van v. d. Vinno, Armen- Ziekenhuis van Milatz, exercitieveld der Huza ren buiten Nieuwpoort door Pieter de Goey. Verder prachtwerk van de 18e eeuwen Wijf raas Hendriks, Sweemer, Schouten. Ook Springer was vertegenwoordigd door de Vleeschhal en PandpoorF. Van de levende meesters noem ik nog.P. v. Loon "Hofje der 12 Apostelen 1862. Crisisbureau Middenst and. Op de Dinsdagavond gehouden vergadering in St. Bavo, deelde de voorzitter mede, dat het proces tegen een fabrikant van ondeugdelijk goed was begonnen. Van de zijde der oommeetiblec-handelaren werd ontevredenheid geuit omtrent het ver bod van verkoop van geconserveerde vloeseh- waren. Van de zijde der commestibles-handelaren mededeeliugen, gedaan waaruit bleek, dat deze ifistributieafdeeling niet zonder gebre ken is, terwijl afkeurend werd gesproken over de wijze waarop de ingestelde commissie func tioneert, GEMEENTERAAD. Hedenmiddag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van den w.n. burgemeester, den heer Joh. de Breuk. "Afwezig waren de heeren Mr. Bomans en Hoog. De voorzitter wensehte den heer Nagt- zaarn, die aa lange afwezigheid wederom in den Raad verscheen, geluk met zijn herstel- Hierna ontstond ©en lang debat over de straatbelasting. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd 26 Febr.: P. v. Poelje en S. Keijzer; J. A. Kensen en G. M. Verzeilberg; P. W.'v. Goor en C. Q, Assendelft; J. S. Gieliam en C. M. Pijnakker; J. H. Tieleman en M. v. d. Oosterkamp. Getrouwd 26 Febr.: W. M. Vreenegoor met P. M. Pirovano B. J. F. Spierings met J. Kooij; J. P. de Vogel met A. Keur; C. A. Sanberg met P. Lageveen; J. P. Eekhout mei H. M. v. Koersel; D. Verhoef met E. v. d. Wa teren. Geboren 25 Febr.: z. vau G. J. Lips-Bies; d. van A. Bcerrigter-Dirks; z. van J. A. Veen- Edel 26 Febr.z. van J. M. W. H. Thijsseling- Boon; z. van M. P. Schooneveldt-Scherjon. Overleden 25 Febr.: J. Rusconi-Mol 79 j., Bakenessergracht. M. J. v. Deursen, 23 j., Gasthuisvest. BLOEMENDAAIf. Vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal, te houden op Vrijdag, 28 Februari, des namiddags twee uur, ten iiaadhuize te Overveen. De agenda verrifcldt: 1. Ingekomen stukken; 2. vaststelling eener verordening tot het tegen gaan van bakkersnachtarbeid3. aankoop van huizen aan den Bloemendaalscheweg; 4. veroe- tering van de Rollandslaan. OvEEvEEN. R.K. Volksbcmd. Onze a.dee- ling hield gisteravond een vergadering in café Jongkees. Kort na de opening door den vice-voorz., trad de voorzitter de neer J. O. van Kessel, binnen, die na een lange ziekte en zware operatie, eindelijk hersteld terug keert. Een vaas bloemen siert de bestuurs tafel; applaus begroet hem eu de vice-voorz. spreekt namens de leden, woorden van wel kom. De voorz. dankt voor zooveel bewijzen van sympathie en neemt daarna de ieiuing over. Nadat 6 nieuwe led,eu zijn geïnstalleerd, brengt de secr.-penningmeesier der Baroara- vereeuiging jaarverslag uit. Er bleek uit, dat er een sald,o was van f 131, dat deze onderafd, 84 leden telt en dat in 't afge- loopen jaar 3 leden zijn gestorven. De heer v. d. Roep houdt daarna een lezing over het „collectief arbeidscontract", ia de volgende vier jmnt-en: 1. arbeids-con tract; 2. collectief contract; 3. arbeidsloon; 4. staking en uitsluiting. Wegens 't late uur moet de spr. zijn lezing onderbreken, om die in een volgende ver gadering voort te zetten. Nadat de voorz. de Stille Omgang in her innering heeft gebracht eu allen aanspoort om er aan deel te nemen, wordt de goed bezochte vergadering gesloten. OVERVEEN. De Bloemendaalsche Burger wacht hield Maandagavond een vergader mg in hotel „het Raadhuis". Om 8 uur opent de waarn. voorzitter, de heer F. Smit de vergadering, die door ruim 90 personen be zocht is. De voorz. geeft een kort overzicht van het ontstaan der Burgerwacht, en dankt in het bijzonder den commandant, den heer de Joag, voor do grondige voorbereiding. Met enkele kleine veranderingen worden de ontworpen statuten goedgekeurd. De heer .Quarles van Ufford brengt hulde aan het voorloopig bestuur en stelt voor dit bij acclamatie definitief te benoemen, enden voorzitter van de eoliietvei'eeniging, dqn uoei Bos, in het bestuur op te nemen. Aldus werd besloten. De heer Bos wil deze benoeming nog eenigen tijd in beraad houden. De heer Quarles van Ufford, lid van hel voorloopig bestuur, trekt zich uit het ba bestuur terug. En wegens deze uittreding, èn wegens noodzakelijke uitbreiding van het bestuur moet een verkiezing plaats hebben. Voor Bloemendaal wordt gekozen de heer A. Kool hoven (met 87 stemmen) en voor Vogelen zang de heer Van Tuijl (met 64 stemmen). Tenslotte doet d,e commandant nog eenige mededeelingen. Vanaf 15 Maart zullen de schietoefeningen hervat worden en wel: iedere Woensdag- en Zaterdagmiddag van 24 uur en zoo noodig ook 'e Zondags in den morgen. Er zijn 260 aangesloten leden, terwijl nog vele, niet aanwezige, ingezetenen berient van aansluiting bij de Burgerwacht, hebben ge zonden. Men heeft de beschikking over 175 stel wapens. Om half 11 werd de bijeenkomst gesloten. DE COMMISSIE VOOR DE BELGISCHE EISCHEN. PARIJS, 25 Febr. Aangenomen mag wor den, dat de Belgische commissie aan den Raad van Tieö nadere inlichtingen hoeft gevraagd over de ten opzichte van de Nederiandtche regeering aan te nemen houding-. PETROLEUM VRIJ Wij 'veruemen, dat de distributie-bepalingen op 3 of 10 Maart a.s. zullen opgeheven worden» Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 27 Febr. Hoogste barometerstand: 770.0 Hernoesand; laagste barometerstand: 751.9 Yarmouth. Verwachting (van den avond van* 27 tot den avond van 28 Febr.)Zwakke tot matige wind uit Oostelijke en Noordelijke richtingen, nevelig tot betrokken of zwaarbewolkt, wellicnf eenige regen, zelfde temperatuur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten, onze innig ge- vade?VaCier' Bel,uwd" €n Uroot- Wednr. van Wilhelmina va^ DER Klashorst, In den ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Heemstede, 27 Februari 1919. Kadijk 4. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. ^902 Voor de vele en hartelijke bewij zen van deelneming, ondervon den bij het overlijden van onzen dierbaren Echtgenoot en Vader, be tuigen wij langs dezen Weg, onzen hartelijken dank. WED. J. H. M. VAN HOUTEN en- kinderen. 1 Heemstede, 26 Febr. 1919, Heden overleed in de Maria- Stichting onze geliefde Echtge- noote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden in den ouderdom van ruim 85 jaar. Haarlem 25 Februari 1919 Uit aller naam De H.H. uitvaartdiensten zul len gehouden worden op Zater dag 1 Maart in de Parochiekerk van den H. Joseph, in de Jans straat, te 7V2 en 8 uur de ge zongen Requiem, waarna de begrafenis te 11 uur op de R.K. Begraafplaats, Schoterweg. Per 1 Maart in klein gezin ge vraagd een Loon f 200 en f 40 waschgeld. Adres: <Mevr. v. L1EM1Leid sche Vaart JM»- Getrouwd: die mede namens wederzijdsche fa milie hartelijk 'dank zeggen voor de belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. 68S4 Fleemstede, 27 Februari 1919. Hiermede betuigen wij onzen har telijken dank, voor de vele blijken van belangstelling, bij het overlijden van onzen innig geliefden Echtgenoot en Vader PANCRATIUS BEENTJES ondervonden. M. BEENTJES-LEVERING en Kinderen. Castrtcum, 27 Febr. 1919. 6887 Den 3den Maart hopen onze ge liefde ouders CORKERS VENNEKER en MAR3A CLARA "-'ZABfc I H KCQKEÏÜDIJK hun 30-jarige Echtvereeniglng te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd en Kleinkinderen en Pleegkind. Gen, de la Reijstraat 3rd., Schoten, 8 uur N.V. „HEf TOGNEEL" Directeur WH-U^ Roy aards. Blijspel i» 3 bt.dX»vv"" WALTHER en Lto STEIN. Gewone prijzen. 8 uur voor haar vertrek naar Ned. Indië. Entrée f 2.-, f 1.50, i 1.— f 0.75, i 0.50 Bureau van 10—4 uur. 6848 Dagelijks te spréken van 10—41/2uur Vulling van tand of kies billijk tari: De GEMEENTE-ONTVAN GER van SCHOTEN maakt, wegens de late betaling der hondenbelasting, houders van honden er opmerkzaam op, dat, volgens de verordening op de invordering der honden belasting, deze belasting voor 31 )anuari j.l. reeds betaald behoorde te zijn. De Gemeente-Ontvanger REIJER A. BAAS. Aanbevelend, TELEFOON 2565. Wordt aan huis bezorgd met 5 cent per pond verhooging.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 3