KINDERCOURANT ICennisgietfing Wagen- en Ledersmeer 1G. HOF! JAC. P. STOL. Bleekpoeder HEDEN GEOPEND. A Uit de hand te keep Qpenéare Moping grapjes Spares 44 - Tel. 2127 Prima Pak- en Bindtouw, Waterdicht doek, Dekkieeden enz. Regeeringsvisch ZIJLVEST 35, hoek Keizerstraat, Tel. II. Chemische fabriek „VR1ESIA" Vakkleed in gma go zijn B. A. HEISEN Winkel en Fabriek: KI. Houtstr. 57 «ui a Modi Haarlem. Openbare Vrijwillige Verkooping van üppertiout en Boomenverkooping. MMNiiiE 3 MAM 1919, Een verrassing. OM DEN HAAS0. is weder aan den winkel verkrijgbaar. Bestellingen worden gaarne aangenomen. VhltnOO PING „DE BROEDERLIJKE LIEFOEBEUitS'' BLADVULLING. BOELHÜIS VASTENAVOND-DEUNTJE. haak. een slimmerik. SPROKKELINGEN WIE WiL RÜILEJN? BRIEVENBUS Groote voorraad BIJ Hoofddorp Th. v. Wiel. Hoogachtend ALKMAAR. Tel et. 324. Paarsaarsteeg I Paar laar steeg PoarSaarsteeg PaarIaajJ2*®®B 8 Maart 1894 Maart 1919 Heden1 Maart, HEROJPENEND mijn sedert 86 jaren bestaande zaak in Chocolade en Suikerwerken, Specialiteit in JPaasch- en St. JNicolaas-Artikelen. Hopende hetzelfde vertrouwen té mogen genieten als in mijn vorige zaak; KI. Houtstraat ÏO. Deurwaarder H. VINCENT, beaedigi! Makelaar, gevestigd te üoolddotp, Fubiiek veckoopem Zeven Péarden, Ëen Üoe, Twee ¥ar>kens9 Landbouwmachines, Uereed- schappen en Werktuigen, Rij- en Voertuigen: Diversen en ten slotte een groote partij MtST. H üa rlemin erna eer» om contant geld 16 stuks Hoornvee, 4 Paarden, en I Zeug, alsmede Landbouw gereedschappen en Huisraad. 7e Veiling op de buitenplaats „Veiserbeek" te Velsen, op MAANDAG 3 MAART 1919 voorm. 10 uur. Inlichtingen geven de make laars Bakker, Dijkeen Co. te iJmuiden en D. Bus te Velsen. De Makelaar B. HUMAN 22 stuks zware lepefeoomen, Wegens Sterfgeval Notaris VAN N1EKERK, Villa's met Taiinen, föegrafenisbos 'Jansstraat 61. Wekelijks 5 cent. Uifkeering f «O.tot f 140.—. AËKDEHHUU DONIIEBDAQ 20 KSAART 1919 DOHDEKGAG 27 RfSAMtT Üi9 (Slot.) „Foei," daoht de zon, Huub wat ben je .weei' lui. Een poosje lag ie nog zoo, toen kwam moe der 'm voor de tweede keer roepen: „Zal je nu eens gauw opstaan Huubi Straks komt pa thuis uit de kerk en dan ben je nog niet eens gereed voor 't ontbijt. Vlug wat hoorll" „Ja moe," kionk.het wee^ „ik kop zool Nu moest ie wel op, want pa had graag dat z'n jongen 's morgens op Ifcl gereed was. „Bah, alweer opstaan. Ik sliep veel liever nog 'h beetje," bromde Huub in zich zeiven. Geeuwerig rekte ie zich uit en toen een, twee, drie het bed uitgesprongen. Eerst 'n kruisje maken, dan z'n schietgebedje opzeg gen en dan vlug aangekleed. Ziezoo, zoo ver was ie gereed. Nu nog z'n morgengebed verricht. Niet vergeten natuurlijk, want bij langslapers is Maarvoor wel 'ns gevaar. Toen dit°gebeurd was ging ie naar beneden, waar moeder het ontbijt gereed maakte. „Goeden morgen, moè," zei Luub. „Goe den morgen Euub," ben je eindelijk gereed, was moeders antwoord. „Foei, wat moet ik je toch altijd roepen, zoo'n groote jongen." Opeens ging de huisdeur open en klom k>en in de yang voetstappen. Dat was vader, die uit de kerk kwam. Zijn hoed hing ie aan den kapstok in de gang en dan kwam vader binnen. „Goeden morgen, saam," groette ie, en tot Huub: „Zoo Huub, ben je al gereed, dat valt me nu toch 'ns meeljoorl Temeer daar ik een verrassing voor je heb." Een verrassing? Huub keek vader vra gend aan. Je moet weten dat Huub dolgraag misdien- der werd. Fijn zegl Hij was altijd jaloersch op de misdienaars van de parochiekerk, voor al wanneer za zoo met het wiaiooksvat zwaai den. Dat zou ie ook zoo graag 'ns d.oenl - „Ja, Huub, ik heb een verrassing voor je," vervolgde vader. „Luister maar eens. Toen ik daar juist de kerk verliet, liep ik bijna tegen mijnheer pastoor aan. Hij begon te lachen en zei dat ie me graag is wilde spre ken en wel over jou. Mijnheer pastoor vroeg of jij ook zin had om misdienaar te worden, hij vond dat je er nogal geschikt voor was. Ik was wel 'n beetje bang om daar dadelijk „ja" op te zeggen, want 'n misdienaar moet 's morgens bijtijds in de kerk zijn om de Mis te dienen. Mijnheer pastoor of kapelaan kunnen natuurlijk niet op hun misdienaar wachten. Ik heb dan tegen mijnbeer pastoor gezegd, dat ik 't er eens met je over hebben zou en als je nu zin hebt moet je het zelf maar aan hem gaan zeggen." „Hoera!" riep Huub. „Fijn pa, mag ik Iwezenlijk?" i Voor mij mag je natuurlijk wel en voor moe ook, maar je moet zelf zorgen dat je wat vlugger wordt, nietwaar?" Daar zou Huub dan toch wel eens voor gaan zorgen, hij meende het werkelijk. Ha den middagschooltijd liep Huub even aan bij de pastorie en vroeg aan de meid die voorkwam or ie mynheer pastoor kon! spre ken. Eenige oogenblikken later zat ie in de werkkamer van mijnheer pastoor, waar 't zoo echt gezellig was. Daar werd het zaakje „Nu maar goed je best gedaan jongen, beklonken en Huub werd misdiender. vermaande mijnheer pastoor, „in alles een ie wegging kreeg ie nog een misboekje mee. voorbeeld zijn." Dat beloofde Huub en voor waarin allemaal latijn stond, dat ken je zoo maar niet. Sedert dien tijd kwam er een groote ver andering in Huubs' leven, s Morgens was ie bijtijds op eiT altijd prompt/ op tijd aan het altaar om de H. Mis te dienen. In't be gin kostte het nog al veel moeite, maar daar had ie zich goed doorheen gezet. Hij wist wel dat langslapers luie menschen worden. Daarom kleine lezer nooit lui geweest, altijd vlug opstaan als moe je roept. Luiheid is deè duivels oorkussen, dat weet je toch wel. EINDE. i Vastenavond is weer daar, Foepe, ioepe, loep! Vrouwtje heb je je koeken al gebakken? Hol is m'n maag en leeg zijn m'n zakken. Foepe, loepe, loep! 'k Sta hier op je stoep, Met m'n rommelpot. Vrouwtje denk om m'n bitter lot. Vrouwtje vraag me aan den disch, Foepe,'foepe, loep! Wil je graag oat je koeken zullen dijen, Geel dan een koek wie honger moet lijen t Voor wie 't altijd vasten is, Foepe, loepe, loep! 'k Sta hier op je stoep, Met m'n rommelpot, Vrouwtje denk om mn bitter lot. Wel, zijn er al een heeleboel kinderen klaar met hun teekening? Of hebben de meeste soms gewacht op liet lijstje van de prijzen, alvo rens te gaan beginnen Nu, dan kunnen ze nu aan den slag: ik heb het lijstje thans gereed en wel een pracht-lijstje. Ziet maar eens! Zooals jelui weten, ligt het aan jelui zelf: hoeveel prijzen zullen worden uitgeloofd, om dat ik voor iedere 10 deelnemers 1 prijs beschik baar zou stellen met voor ieder honderdtal nog een prijs als premie. Zijn er dus b.v. 40 deelnemers en dat zou dan-toch maar een beetje zijn dan geef ik vier prijzen; zijn er 70, dan geef ik zeven prijzen; en zijn er 100, dan geef ik tien prijzen en één premie, dus tezamen 11 prijzen. Zijn er dus 200 deelnemers, dan geef ik 20 -+- 2 22 prijzen. Het aantal prijzen hangt dus gewoonweg af van het aantal mededingers en mededingsters. Voorloopig reken ik maar op 200 deelnemers en dus heb ik gezorgd voor 22 prijzen; wan- naer er meer inzendingen komen, zal ik tijdig genoeg voor nog meer prijzen zorgen. Hier volgt het lijstje van deze 22 mooie prijzen: 1 Vlechtdoos, 1 Merkdoos. 1 Bouwdoos. 9 Prachtige leesboeken. 5 St. Bavo-bouwplaten. 5 Wandprenten, Te zamen 22 reuze-mooie prijzen. Aan den wedstrijd kunnen alle neefjes en nichtjes meedoen. De teekeningen moeten geteekend zijn op een vel papier, dat minstens »o groot is als een bladzijde uit een schoolschrift en de teekening daarop moet minstens zoo groot zijn als het vierkant van een briefkaart. Maar, dit moet ik jelui nog even zeggen jelui mogen de teekeningen nog NIET opstu ren. Ik zal jelui later wel zeggen wanneer en hoe de teekeningen opgezonden moeten worden. In ieder geval kunnen nu allen aan den ga&g. Een ieder weet nu welke mooie prijzen er te winnen zijn en kan dus zijn geluk be proeven. Net als vroeger bij onze wedstrijden, heeft ieder kans een prijs te winnen, dus ook degenen die soms niet zoo héél móói kunnen teekenen als 'de éérste prijswinners. Dus nu aan den slag en dan morgen weer verder teekenen en overmorgen wéér en zóó iederen dag een stukje tot het geheel klaar is. Wel te rusten! OOM KOOS. Dikke heer in <l>e tram tot een jongen Waarom staat ge niet op en laat een van die twee dames zitten." Jongen: „Waarom staat u niet op en laat ze beiden zitten?" GOEDE HULP. De werkmeid viel tn een waterput en riep om hulp. De. tuinman kwam toesdhieten en Met een touw in den put zakken. Nu trok hii wat lui kon en cte meid bereikte reeds den rand. „Wat ben je zwaar," rieP de tuinman, „ik moet even. in de handen spuwen 1" Dat deed hü ook en.de arme meid ging nogmaals kopie onder. (Ingez. door Marietje de J. te Alkmaar.) Een student liep 's avonds laat op straat, toen er een landlooper op hem af kwam en vroeg hoe laat het was. De student, die begreep dat de landlooper bet op ziin horloge gemunt had. gaf hem een slag in het gezicht en zeide: 't Heeft juist één ge- De landlooper liep weg en mompelde: „Ge lukkig. dat ik hem geen uur vroeger gevraagd heb boe laat het was." (Ingez. door Marietje B. te Alkmaar.) altijd een antwoord KLAAR. Gaat. Keliner. ik heb obn steen in de «soep gevonden. Keliner. Als het een diamant was, zou u zoon drukte niet maken. 1 EEN POES OP T DAK. Er zat eens een poesje op het dak En krak! Het viel door een gat Naar beneden op 'n kleerenrak. Ingez. door Naatje B., te Warmenhuizen. DE STORMWIND. De stormwind zwiept de blaren af En 't regent dat Eet giet. Dan ben je thuis toch maar het best, Ik waag me buiten niet. Als 't altijd mooi en zonnig was, Bleef 't werk maar ongedaan, Neen ,soms, daj zie je, is 't wel goed, Dat men niet uit kan gaan. Ingez. door Piet V., Akersloot. AAN EEN EENDJE IN 'T WATER, "'as op als je uit 't water komt, Dan ga je mee, dat snapje, Ons moe braad je op het vuur, En geeft ons elk een hapje! Ingez. door Grietje O., te Warmenhuizen. MIJN BROERTJE. Ik heb een heel lief broertje, Het is pas vier jaar oud. Het gaat nog niet naar school toe, Maar 'k hoop: in 't volgend jaar. Het is een zoete jongen, Maar moeder zegt zoo vaak: Wat zal 't ook zoetelijk wezen Als hij naar school toe gaat. Ingez. door Maria C, te Krommenie. Om van ons ruil- en verzamelhoekje gt» b'ruik te maken, zendt men mij maar een brief je„ waarin duidelijk slaat geschreven wat men wenscht, me; vermelding van vol led igen naam en adres. Dan zet ik dat m de Kinder krant en de verzamelaartjes weten dan waai ze elkaar kunnen vinden. De briefjes moeten in enveloppe gezonden worden. AAN DE REDACTIE VAN DE KINDERKRANT. HOF 6, ALKMAAR. Ik heb plaatjes van Verkade's albums, Zomer, Bonte Wei en Vecht, benevens theelood en vreem de postzegels. Hiervoor wilde ik graag hebben: plaatjes van „Langs de Zuiderzee" of Kwatta- soldaatjes. De laatste heb ik het liefst. Ik geef 3 plaatjes voor 1 soldaatje. Martha van den Berg, Wilhelminastraat 8 Hilversum. Ik heb 32 postzegels en 4 IJsco-beertjes, die ik. wil ruilen voor Kwattasoldaatjes. Ik geef 4 post zegels of 2 IJsco-beertjes voor 1 soldaatje. Jacob Rusmau, Vosselaan 18 Hillegotn. Ik heb postzegels, die ik wil ruilen voor sluitzegelsof plaatjes; ik geef 6 postzegels voor 2 sluitzegels. Ik heb ook Verkade' bons, die ik wil ruilen voor Honings Maizenaplaat- jes, namelijk voor deze nummers: 141 142 143 145 148 153 154 157 158 en 160; ik geef l bon voor een plaarje. Mijn adres is: Bertus de Boer Pz. Zeelaan tje E 64, Heemskerk. Ik heb 10 Kwatta-soldaatjes, die ik wil ruilen voor Verkade's bons; ik geef 1 soldaatje voor 2 bons. Jan Vet Hz., Westzijde 132, Zaan dam. Lena N. te Heemstede. Och ja, dat is het beste, dat je altijd maar tevreden bent, ook n:et de briefjes. En als je al geen prijs wint, er zijn er meer die géén prijs winnen, dan die er wel een te pakken weten te krijgen even goed den moed niet verliezen. Dat is een goed plan. dat ik al mijn neefjes en nichtjes ter navolging aanbevelen kan. O, zool En ook aan den toekenwedetrijd meedoen. Dat vinei ik fijn. HeuBeli, ik beloof je, al valt ze niet heel mooi uit, ik aal je daarom niet uitlachen, wamt ik begrijp heel goed, dat je iocOi je best er v oor zal doen zoo mood te teekenen als jd maar kan. En zulke kinderen hebben er meen moeite mee, dan die zoo-makkelijk mooi kun nen teek enen. Je hebt groot gelijk, dat je aan de wedstrijden in bet Jeugdblaadje óók mee doet, zooveel te meer kans heb je nog eena iets te winnen. De groeten terug aan alle maal. Hannie N. te Heemstede. Nu, beste kleine Hanneke-nicht, zoo denk ik er ook over. Ik vind het óók maar wat fijn. dat de winter on* weer gaat verlaten en wij den zomer tegemoet gaan. Als jelui uit Heemstede, dan naar Groo- mendaal, dat mooie bosab, gaan, dan ik ge nieten van het Alkmaarder Hout, van Heilo, van Bergen, enz., enz. Wht fijn! Jammei, dat je het niet aandurft met een teekening. Toe bedenk je nog maar eens en..en doe je best maar, dan zal het nog wel gaan. Ben j< non niet blij, dat Lena "en jij alle twee zu!kt> lange brieven terug krijgen. Ontvang zooveci Lartelijke groeten als er in den a.s. zomer bladeren zullen groeien aam de beomen in he' Groenendaaiscke bosch. - Waar de eerste tred een misstap is, daar is dikwijls heel de weg een dwaling. Aafje S. te Bakkum. Dank je voor je v<?re je.- Jammer, dat er nog al wat gebreken aan zijn, zoodat het voor plaatsing minder ge schikt is. Stuur een volgende maal maai liever gewoon een briefje, dat ife veel gemak, keiijker. Chrisje T. to Akers/oot. Heb jij of zusjt Rika wel heusch dat versje „van de sterretjes" zelf gemaakt? En zoo ja, wie dan eigeniijk jij, o-f Rika? Of beeft een van jelui het maar overgeschreven? Hoe oud nju jelui? Da: moet ik eerst allemaal weten. Grietje O. te Warmenhuizen. Beste kina wat ik met dat versje moest doen, begreep ik wel; doch wat ik met bon no. 48 van hel ge meentelijk distributiebedrijf uit Warmenhui zen, die je mij stuurde, moest aanvangen, kon ik maar niet snappen. Ik heb hem maar bij het oud-papier gedaan. Het was zeker een verdwaalde bon. is 't niet? Marietje Dc -?• te Alkmaar. Welkom, wel kom; je lijkt me een leuk nest met je rij nu larijbriefje en je grapjes. Bij gelegenilneid gebruik ik er wel wat van. Do© je met den teekenwedstrijd ook mee? Ja. toch zeker? Martha v. d. B. te Hilversum Je nadt groot gelijk, datje eens een weekje oversloeg, 'maar toch vond ik het vreemd, deze week geen brief van je te zien. Ik was het tcc.h zóó gewoon. Hoe gaat het nu weer met je winterhanden? Betert het al? Dat vait je mee, hè, nu krijg jij toch een briefje van mi;, ik hdb gelukkig g=en winterhanden en du- behoef ik het schrijven niet te laten. Dag Mappie, do beste groeten hoor; ook aan va der, moeder en Leida. Waar een wil is, is ook een weg. De zon schijnt voor iedereen. Wie de wereld kiest. God uit bet oog verliest; Als 't hem gaat op 't scheiden. Mist hij ze allebeiden. Door cle H. Mis geeft de meoach aan Gód zooveel terug als de lwogBte gaven, die hij ooit van Hem ontvangen heeft, een dankoffer van oneindige waarde, Jezus Christus zelf. vorming, door het gebruik van Mijnlsardt's Staaltabletten. Qeze vei drijven bloedarmoede, bleekzucht en bleeke gelaats kleur. Indien op de doos de naam A. M1JNHARDT ontbreekt, koopt U namaak en benadeelt daardoor Uw gezond heid. Eisch daarom uitdrukkelijk een doos taijnhardt's Staal-tabletten. In doozen vanaf 90 cent. Bij Apoth. en Drogisten. Te Haarlem K. v. Eden, Spaarne ;tfi, Gr. Houtsir. 1611 Mej. Schipper, Kt. Hout straat 125; A. J. v. d. Pigge, Gierstr. 8; J. H. Daudey; J. Kuipers, Kruisweg 85; Fa. v. Everdijk; W. A. Wolfeis; D.J. Weijenberg, Zijistr. 34;P.J. v Gulik; A. Steyl, Cam perstraat 3; Gezondheids huis, Barteljorisstr. 9A. C. ten Cate, üosrnheristr, 26; Bloemendaal Bloemen- daalsche en Overveensche Apo theek; J. Windhorst; Zand- voort Weduwe van lngen; Heemskerk D. Beentjes. Ondergeteekende beveelt zich be leefd aan voor het leveren van: «n »Fle dagen VERSCHE VISCH. Kruisweg VARKENSVLEESCH v. f 1,— per kilo bij grootere af name vrage men prijs. Speciaal Adres voor Werkbroeken» Blauw Keperpakken, Overhemden. Sporthemden, Tricotgoederen, Slagers- Bakkers- en Kruideniersjassen. Aanbevelend, Ei SMITS w" ZAL OP WOENSDAG 5 MAART 19i9 des voormiddags 10 uur precies, ten verzoeke en ten huize van den Heer A. DE W1LUE te Haarlem mermeer, aan het Achterom 110. 46 nabij de Lisserbrug om contant geld, Tijdig des morgens voor den ver koop te bezichtigen. De onkosten der verkooping be dragen 6 pCt. voor de paarden en koe en 7 pCt. voor de overige goe deren. Openbare Vrijwillige ten overstaan van Mr. C. J. Boerlage. Notaris te Heemstede, op Maandag 10 Maart 1919, 's avonds te 1 uur, in het koitie- huis „LANDZICHT" aan den Koe- dieistol te Heemstede van; 1. Het huis aan den Achterweg, no 24 te Heemstede. 2. De vobr ze9 jaren nieuw ge bouwde villa „Elisabeth" aan de van Merleniaan no. 14, met grooten tuin te Heemstede, groot 22 aren, 65 centiaren, tegenover het wandel- bosch „üroenendaai". Vrij van huur te aanvaarden op 1 Mei 1919. 3. Twee huizen, onder één dak, aan de Ketklaan no. 57 en 59 te rieemstede. 4. Het van ouds bekende koffie huis „Landzicht" aan den Binnen weg no. 157, hoek Koediefstol te Heemstede. Bezichtiging van de nrs. 1, 2 en 4 op Dinsdag en Donderdag en op den verkoopdag van 2—4 uur, van no. 3 op Maandag eq Woensdag en op dep verkoopdag van 2-4 uur. Notaris J. A. WILKENS, te Haarlem, is voornemens op Dins dag 25 Maart 1919, v.m. 10 uur op de Hofstede van den Heer L. VER BOOM aan den Sloterweg, tusschen Bennebroeker- en Venneperweg te Haarlemmermeer, publiek verkoopen Bezichtiging 24 Maart 1919. Nadere inlichtingen bij voorn. Notari». Wagenweg 58 Een huis, schuur en erf, stalling voor acht koeien, benevens hooiber- ging en dorsch, met een Hectare en veertuig aren uitmuntend«stuingrond, waarvan 400 roede met aardbeien zijn beplant. Brieven' onder no. 6817 bur. van dit blad. 'al op DONDEKDAÜ 6 MAART 1919, des voormiddags 10 uur pre cies, ten huize van den Heer A. DE WiLDT, op het Hofland, Gemeente Heemskerk, a contant geld, verkoopen bijzonder geschikt voor WERK- of BRANDHOUT. 6918 gevestigd te Haarlem, zal op 's avonds precies 7 uur is bet Alge meen Verkooplokaal a. «L Nieuwe Qracht te Haarlem, Publiek Verkoopeni Drie fraaie, goed onderhouden te Overvecn, zeer gunstig gelegen a. d. Zijlweg en elecu. tram op korten atstand v. d. R. K. Kerk, ge merkt 23a, 23 en 25, groot 2.86 aren. Waarvan de eerste ts aanvaarden 1 Mei a.a. of vroeger in overleg met de bewoners en de anderen verhuurd resp. voor t 800.— per jaar tot 1 Mei 1920 en voor f 900.per jaar tot 1 Mei 1923. Alles breeder bij Mjetten om schreven. Bezichtiging Dinsdags ea Donder dags en op den verkoopdag van 24 uur op vertoon van toegangs bewijs af te geven door den Noiaiis. Nadere inlichtingen ten kaniore v. d. Notaris, Nieuwe Gracht hoek Kenaupark. 6140 Notaris VAN CRANENDüBOH te Haarlem in veiling brengen op bij inzet en bii toeslag' telkens 's middags 2 uur in het „Notarishuis" aan de BiIderdtjkstraat No. f te Haarlem 1 Het onder leiding van bekende architecten in 1910 gebouwde land huis „OE HAZELAAR" te Aerdenhout, aan den Aerdenhouts- duinweg No. 2A, nabij de tramhalte Doodweg, niet ert en groeten tuin. sectie B. No. 2743, groot 23,40 Are. Het landhuis is in eigen gebruik en te aanvaarden bij de betaling van den koopprijs op 15 April 1919. Bezichtiging dagelijks van 10—2 uur en van 2—4 uur, op toegangsbe wijs, afgegeven door voornoemden Notaris. Kn"'3weg 72< Alb?s broeder bij biljetten omschreven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 7