Vleesdtdistributio Haarlem. Levensmiddslenvoorziemng. ÉiriMebeirijf Heemstede. Sterke Schooilaarzen Boter. Branusiotfemlistributie Uitstel van inlijving. Te schande gemaakt. BUITENLAND^ P. W. TWEÊHUIJSEN, BINNENLAND Rectificatie, Rectificatie. ZEEP. VRIJDAG 7 MAART 1319 42ste JAARGANG 9884 m W ham,, FM EN AGENTSCHAPPEN: PER KWARTAAL f2,25; PER WEEK 17 V, CENT; FRANCO PER POST PER KWARTAAL f2,60 BIJ VOORUITBETALING DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN: BUREAUX: NASSAULAAN 49, HAARLEM 1ELEFOON 1423 EN 2741 Verkrijgbaar ZONDER BON lever- en bloedworst op Zaterdag 8 Maart van 1—5 uur, bij.: BENRAADT, Hoogstraat. KUYK, Schagchelstraat. BRAAKMAN, Jacobijnestraat, KRUYER, Leidschestraat. v. ADVERTEM1EN 20 CENTS PER REGEL 20 OORLOGSTOLSLAG. BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING EERSTE BLAD Dit nummer bestaat uit 2 bladen De Directeur van het Gemeentelijk Levensmid delenbureau te HAARLEM brengt ter kennis: dat verkrijgbaar wordt gesteld: gedurende het tijdvak van 8 tot en met 14 Maart 1919: op Bon C. No. 34: een ons aardappelmeel a 5V'2 cent per ons; op Bon C. No. 35: een ons witte boonen a 23 cent per pond; op Bon C. No. 36 een ons capucijners a 27 cent per pond; op Bon C. No. 37 een half pond rijst a 14 cent per pond; op Bon C. No. 38: een balt pond jam a 55 cent per pond; op Bon C. No. 39: een half pond suiker a 30 cent per pond; op Bon 31e tijdvak der Kindeisuikerkaart: nau pond suiker a 3D cent per pond. op Bon C. No. 42; zes ons gecondenseerde taptemeik a 6 cent per ons 7319 dat in de plaatselijke bladen van 6 dezer bon C. No. 41 voor gecondens. taptemelk wordt aan gewezen. De aanwijzing van deze bon berust op een vergissing. Voor gecondenseerde taptemelk is uitsluitend geldig bon C. No. 42: bon C. No. 41 dient bii bon N. 6 der Riiksboter-kaart te worden ingeleverd. op Bon C. No. 40: een staaf waschzeep a 16 cent per staal EN een stukje kleizeep (20 vetzuur) a 10 cent per stukje, dat het publiek verplicht is zoowel de wasch zeep ais de kleizeep te betrekkendoor den winke lier mag geen waschzeep worden afgeleverd, indien niet daarbij tevens kleizeep wordt ge leverd dat de aandacht van den verbruiker er op gevestigd wordt, dat een staaf waschzeep onge veer 2 ons weegt, terwijl de lengte van den naaf ongeveer 20 c.M. is. gedurende het tijdvak van 8 tot en met 15 Maart 1919: op Bon No. 6 eener Rijks-Boter-, Melange A. B. of Normaal Margarine-kaart, met bijvoe ging van Bon C. No. 41 ij4 K G. Boter, Melange, A. of B. of Kormaal Margarine; dat zender bijvoeging van Bon C. No. 41v op Bon No. 6 der Rijkskaart geert boter enz. zal worden afgeleverd; dat voor vreemdelingen (logé's) de gelegen heid bestaat Bon No. 6 der Rijkskaart voor boter geldig te doen maken op Kamer No. 17 van zijn bureau. 7318 Vanaf Maandag 70 Maart 1919 zal de inlichtingendienst van het Brandstoffenbureau, Ged. Oudegracht 18, te Haarlem, weder als voorheen geopend zijn van 9—2 uur, des Zaterdags van 9—1 uur. Directeur Brandstoffen-Bureau, 7304 PEEREBOOM VOLLER. Tegelijk met RIJKSBOTERBON NO. 6, in gaande Zaterdag 8 Maart a.s., moet worden ingetrokken BON NO. 67b uit het Levensmid delenboekje. 7297 Men gelieve er op te letten, dat op Vrijdag 14 Maart en Zaterdag 15 Maart a.s. bij de winkeliers geen boter en geen melanges te ver krijgen zijn. De Directeur van het Distributiebedrijf, te Heemstede, J. A. GELDORP, BOTERVOORZIENING voor houders van inrichtingen geheel of gedeeltelijk bestemd tot het verstrekken van maaltijden aan het publiek. dat in verband met de nieuwe regeling der botervoorziening voor inrichtingen, die geheel of gedeeltelijk bestemd zijn tot het verstrekken van maaltijden aan het publiek, de hoofden dezer inrichtingen vóór Zaterdag 8 Maart, des middags 12 uur, hunne bestellingen voor bpter (per week) en alle nog in hun bezit zijnde bons in onderbons moeten inleveren op Kamer No. 17 van zijn Bureau, De Directeur voornoemd, F. DE JONGE, In de advertentie Levensmiddelenvoorziening, dato gisteren, staat abusievelijk vermeld, dat op Bon C. No. 37, een ons rijst k 14 cent per pond •erkrijgbaar wordt gesteld, dit moet zijn 7317 een half pond rijst a 14 cent per pond. DE ADMINISTRATIE. De BURGEMEESTER van HAARLEM brengt ter kennis van de militieplichtigen der lichting 1919 uit de gemeente Haarlem, die bestemd waren om in het tijdvak van 1721 Maart en 1—5 April a.s. te worden ingelijfd, dat die inlijving is uitgesteld tot het tijdvak T6—20 Juni 1919. Voorts wordt ter kennis gebracht, dat de mili tieplichtigen, die toch in de eerstgenoemde tijd vakken wenschen op te komen, zich daartoe kunnen aanmelden op de reeds voor hunne inlijving vastgestelde data en plaatsen, nl.: I. te Amsterdam in het gebouw „Bellevue", ingang Mamixstraat No. 400 a. de dienstplichtigen, toegewezen aan de Ie en lie Bataljons der Regimenten Grenadiers en Jagers, op Maandag 17 Maart a.s., des voormiddags ten 9 uur; b. de dienstplichtigen, toegewezen aan de le, 2e en 4e Compagnie Wielrijders en bestemd voor het tweede in te lijven ge deelte, op Donderdag 20 Maart a.s., des voormiddags ten 9 uur; II. te Haarlem in het gebouw „De E>oelen" aan de Gasthuisstraat No. 32: a. de dienstplichtigen, toegewezen aan de Ie en lie Bataljons van het 10 Regiment Infanterie, op Dinsdag 18 Maart a.s., des voormiddags ten 9 uur; b. de dienstplichtigen, toegewezen aan he He Bataljon van het 2e regiment Ves- ting-artillerie, met bestemming voor het tweede in te lijven gedeelte, op Dinsdag 18 Maart a.s., des namiddags ten 1 y2 uur; C. de dienstplichtigen, toegewezen aan het Regiment Genietroepen (met uitzonde ring van hen, die bestemd zijn voor den Motordienst en de Telegrafie of Telefo nie) met bestemming voor het tweede in te lijven gedeelte, op Woensdag 2 April a.s., des voormiddag's ten 11 uur. Haarlem, 7, Maart 1919:. De Burgemeester voornoemd, 7325 JOHS DE BREUK, L.-B. maar in zliB kortheid van diep ingrij- hch-pkonü voor ons ianci en v°ik verblijdende der vredesco^fedren!featSte mededeelinS Die mededeeling toch houdt in, dat de com missievan onderzoek der Belgiche aangele genheid besloot, geen conclusies te nemen in zake de Belgische aanspraken op Nederiandsch grondgebied. Vraagt men naar de reden van dit besluit, dan ligt deze voor wie gewoon is zich bij zijn overwegingen door liet beginsel van recht te laten leiden, voor de hand. E)e commissie van onderzoek, die blijkbaar uit moreel hoogstaande mannen bestaat, onvat baar voor den invloed van kuiperijen en slink- sche streken, sprak als haar meening uit, dat het buiten haar rechts-bevoegdheid en macht staat, over grondgebied van een neutralen staat te beschikken. In deze uitspraak ligt een vernietigend oor deel opgcsloien over ue Belgische annexionis- ten, mitsgaders de Fransche stokebranden. De Belgische Minister Hijmans in 't bijzon der, die zich ten doel stelde, stukken van Neder land af te scheuren en binnen te palmen, ziet zijn arglistige politiek, zonder meer, tot mis lukking gedoemd. De misdadige Belgische staatkunde tegenover ons land - wij schromen niet aan die staat kunde haar verdienden naam te geven heeft een geweldig fiasco geleden. Thans zullen den goedgezinden Belgen de oogen opengaan. Want, ondanks alle huichelachtige tegen spraak, ondanks alle voorgewende vriendschaps betuigingen, ligt 't thans duidelijk voor de ge- heele wereld open en bloot: Minister Hijmans had het op een deel van Limburg en op Zeeuwsch-Vlaanderen gemunt. Het doel waarnaar hij, niet ruiterlijk en met open vizier, maar al kuipend, ja kruipend misschien, streefde, was, de commissie van onderzoek voor zijn annexatieplannen te winnen. Maar de Commissie wees kort en krachtig die plannen van de. hand. Het motief waarop haar afwijzing steunt, strekt den Belgischen minister en zijn arglistige politiek tot altijddurende schande. Daarentegen is die afwijzing een onuitgespro ken, maar daarom niet minder schitterende hulde, gebracht aan de eerlijke, ronde en open politiek der Nederlandsche regeering. Waarlijk, wel rotsvast moet het vertrouwen onzer geëerbiedigde Hooge Landsvrouwe in Gods bijstand geweest zijn, toen Zij bij Haar onvergetelijk bezoek aan de bedreigde provincies, het met onwrikbare overtuiging uitsprak: „Wij zuilen z'jn en blijven. Niets zal ons ooit scheiden." Stijgen onze dankgebeden op tot den recht vaardigen God, Die in deze ernstige tijden over Nederland waakt en de snoode plannen onzer belagers te schande gemaakt heeft. OVERZICHT. BE TOESTAND IN DUITSCHLAND - DE ONDERHANDELINGEN TE SPA AFGE BROKEN. JJe algemeene staking in Berlijn mag dan al mislukt zijn, de toestand is, zooals ver: wacht werd, nog lang niet zuiver en de op roermakers blijven voortdurend actief. LWat dato 6" dezer o.m. uit Berlijn geseind wordt is tenminste al meer dan vüidoendc, om deze meening te bevestigen; het luidt als volgt: In den omtrek van het hooi'dcommissariaat van politie op de Alexanderplatz is sinds vannacht, naar het schijnt, èen hevige strijd aan den gang. Het is niet mogelijk in de buurt van het plein te komen. De Sparta- ciërs vuren met machinegeweren en artil lerie, onophoudelijk hebben bloedige gevech ten plaats. Behalve de volksmarine-divisie en een deel der republiknmsche soldatenwacht is ook een deel van hef Meikeverregiment en liet 2e garderegiment tot de oproermakers overgegaan. Het laatste kan overdreven zijn, doch geeft niettemin te denken. Van verschillende zij den wordt gemeld, dat de regeering 'den toestand thans vrijwel meester is We vragen ons echter af, of dit geen uiterlijken schijn is. De regeering doet concessies. Al lereerst dient opgemerkt, dat zij He ze con cessies nimmer zou hebben gedaan, dat zij er althans .stellig geen haast mee zou heb ben gemaakt, indien er geen politieke stakin gen en revolutionnaire woeiingen waren voorgekomen. Dat is een feit, waarmee in een later tijdsgewricht weer ais propaganda kan worden gebruikt om genoemde stakin gen en woelingen te hervatten. De concessies ^an de regeering zijn dan ook juist voldoende, om haar eigen zwakte aan te tonnen, en verder dienen zij tot niets Ook is het meer dan waarschijnlijk, dat de regeering, na den terugkeer van de rust vergeten zal wezen, dat er bij die concessies haast was. Zij valt dan in oen inactiviteit terug,waardoor genoemde beweging in het verborgen nieuwe krachten krijgt. Dit is vooral te verwachten, omdat het gebrek aan levensmiddelen in den eersten tijd nog aan zienlijk dreigt toe te oemen. Het kleine beetje, wat de entente tegen zware contra prestaties heeft toegezegd, is maar een drup pel op een gloeiende steen. Tot overmaat van ramp komt het ont stellende bericht, mogen we wel zeggen, dat de te Spa gevoerde Onderhandelingen over de levensmiddelenvoorziening van Duitschland, de uitlevering van de handels vloot en de daarmee in verband staande financieele regelingen zijn afgebroken toen de gealLieerden bleven staan op de onmid dellijke uitlevering van de Duitsche han delsvloot zonder bindende verplichtingen op zich te nemen voor de levensmiddelenvoor- ning van Duitschland tot aan den nieuwen oogst. In do wapenstilstands-conimissie te Spa heeft een Duitsch vertegenwoordiger o.m. meegedeeld dat Duitschland nog- geen ton teerkost van de geallieerden heeft gekre gen. Duitschland stelt nu voor, een deel der koopvaardijvloot ter beschikking testel len en als het definitieve bevoorradingsplan in elkaar zit het overschot uit' te leveren. Een Eingelsch vertegenwoordiger verklaar de, dat de geallieerden van zins waren, de voorziening van Duitschland van maand tot maand te verlichten, met voorbehoud der be slissing door den oppepten oorlogsraad, al3 Duitschland de heele .vloot aanst onds Uitlevert. Onderstaatssecretaris von Braun, ant woordde ,dat de verdere bevoorrading van Duitschland daarmee van drie onzekere fac toren afhankelijk wordt en do beslissing van den oppersten oorlogsraad is voorbehou den, waarmee Duitschland niet kan onder handelen. Op het oogenbiik sterven al dage lijks 800 mensclien in DuitschlaiTd den hon gerdood. Toen admiraal Hope had voorge steld, de besprekingen dan maar af te bre ken, merkte Braun op, liet weinig waar schijnlijk te achten, dat de Duitsche regec- ring in deze levenskwestie zal toegeven. Daar verdere onderhandelingen doelloos schenen werden de onderhandelingen afge broken. De wederzijdsche commissies ver trokken uit Spa. Dit kan een groote stagnatie worden in den gelieelen gang van zaken, terwijl na tuurlijk, het ergste gevreesd wordt voor den toestand in Duitschland. De N. R. Ct. merkt op, dat uit e.en draadloos bericht blijkt, dat de onderhandelingen slechts voor- loopig" zijn afgebroken en er dus van een „schorsing" gesproken moet "worden. Doch al is zulks het geval, blijft de zaak zeer ernstig; ten eerste weten we bij on dervinding wat een dergelijk „voorloopig" uitstel meestal beteekent, ten tweede is elk Uur thans goud waard. DUITSCHLAND. D« socialisatie. Uit Weimar wordt d.d. 6 Maart het vol gende gemeld: Het staten-eomité heeft, zijn goedkeuring gehecht aan een wet, die door do Nationale Vergadering is aangenomen én da delijk van kracht wordt Iif die wet staat: De socialisatie van economische ondernemin gen, die geschikt zijn om te worden genatio naliseerd, in het bijzonder die producten uit den bodem halen en natuurkrachten te ge bruiken, alsmede de verdeeling van pro dm» ten ter algemeene nutte is een zaak van rijks wetgeving. Economische zelfbesturen zullen zich met de exploitatie van do bijzondere be drijven hebben te belasten onder toezicht van het rijk. Bijzondere wetten zullen eerlang worden uitgevaardigd. De wet over de re geling van de kolenproductie treedt gelijk tijdig met deze algemeene wet in werking. DE ONLUSTEN. Berlijn, 6 Maart. Sedert hedenmorgen zes uur staken de werk lieden van de electrische centrale te Ciharlot- tenburg, zoodat de straten thans in het don ker liggen. Men zegt, dat hedenavond ook de werklieden van de waterleiding en van de gasfabrieken bet werk zullen neerleggen. Het beleg en de beschieting van bet politie presidium is ook hedenmorgen voortgezet. Na een geveebtspauze wercl van half 12 af weer met korte onderbreking met mitrailleurs guf schoten. Het Stadtvogtei-gabouw, dat onmid dellijk aan Ibet politiepresidium grenst, werd met zware mijnen gebombardeerd. De aan vailers slaagden er in een aantal gevangenen to bevrijden, die echter weer konden worden gearresteerd. De verliezen van beide pai tijen bedroegen tot gisterenavond laat onge veer 20 dootlen. Dit cijfer is nu weer gestegen De dag van beden heeft volgens een bericht gever den rogeeringstroepen in de ernstigs straatgevechten een volledig succes gebracht. De voïksmarinedivisie met gedeelten van de repiblikeinscko „Soldatenwehr" ibad zich in het Marinehuis verschanst en dit met kanon nen, machinegeweren en alle moderne go rechtsmiddelen in éten vesting veranderd. Te gelijkertijd beproefden Spartacisten sedert hedeimacihit bet hoofdbureau van politie te bestormen, dat door. de Berlijnsche politie en deelen der regeeringstroepen bezet was. De wakkere verdedigers sloegen uren achtereen alle verbitterde aanvallen af. ofschoon de aanvallers ook.artillerie in het vuur brach ten. benevens lichte veldhouwitsers. In do middaguren werd geLijktijdig op alle plaatsen door de regeeringstroepen een krat- nig geleide aanval gedaan. Hij bracht een volledig suc-ces. Het Marinebuis kroeg drie voltreffers van zware veldhouwitsers. De "verdedigers verlieten vluchtend hun positie. Het Alexanderplein en de omliggende stra ten werden door vrijwilligersformaties dei Gardeeavalerie-divisie bestormd en volledig schoongeveegd, ondanks de verbitterde tegen weer der Spartacisten. De sociaal-democratische meerderheids partij is uit het stakingscomité getreden. Het bestuur van de vakvereenigingen zal over wegen, in welken vorm deze thans aan de staking zullen meedoen. Het ia twijfelachtig, of de vakvereenigingen thans nog verder aan de staking zullen deelnemen. Er zijn nog partieele gevechten aan den gang, doch de algemeene toestand is aldus, dat de regeeringstroepen meester zijn van den toestand. De volksmariuedivisie heeft op liet Marinehuis de witte vlag geheschen en het Marinehuis ontruimd. Thans is het met plun derende burgers gevuld. De wacht der republtkeinsohe J3oldaten- wehr" in den Marstall heeft op de regeering» troepen gevuurd. De Marstall werd daarop in storm genomen en de wacht der republi- keiasche „Soldatenwehr" verwijderd. In den loop van den middag begonnen de zaken te sluiten. Er heerscht groote onnnrt onder het publiek. Op verschillende plaatsen vielen schoten. Blijkens mededeeling van bet rijkstelegiaal kantoor alhier, nam Berlijn gisteren m dan loop van den avond geen particuliere, doch alleen „expresse" telefoongesprekken aan. In andere plaatsen van Duitschland is do toestand over bet algemeen bevredigend. KORTE BUITENLANDSCHE BERICHTEN Havas meldt, dat de Litauers in Oost- Pruisen de hulp der Entente hebben ingeroe* pen ter bescherming van bun nationale be langen tegen de Duilee.be onderdrukking. Zij willen van Duitschland gescheiden worden; In Barmen zijn de regeeringstroepen op zoek naar wapenen gegaan. Op een bepaald punt vonden zc 89 machinegeweren cu ver scheiden duizenden karabijnen met toebeho rende munitie. De Arsolraad had groote hoeveelheden wapenen verstrekt, welke bij de jongste ongeregeldheden in Etberfeld werden gebruikt,' Volgens Reutor hebben de bolsjewikj een lieuwen aanval aan het front van Archangel ondernomen. Na een hevig bombardement namen ze 1 dezer het dorp Ejefsjefskaja. Den. tweeden trokken da geallieerden een mijl te INGEZONDEN MEDEDEELING., Barieijorisstraai 27. TEL. 7071 rug, na den vijand zeer zware verliezen te hebben toegebracht. De Hongaarsehe president Karolyi en de Minister van Oorlog waarschuwen de Vrede», conferentie nadrukkelijk om Hongarije niet te verbrokkelen, daar Vip* gekeele Hongaar sehe volk zich daartegen zoo noodig met wa pengeweld zal verzetten. Bonar Law verklaart ziak voor een spoe diegen vrede en voor de opheffing der blok kade zoodra dit veiligheidshalve mogelijk is. De zetters en drukkers van het Wolfi- Bureau staken. De Iersche politieke gevangenen worden vrijgelaten. Het rapport van de commissie, die met bet onderzoek naar de verantwoordelijkheid voor oorlogsdaden is belast, wordt verwacht hedenavond gereed te zijn. Aldus heeft de 2 de oommissie haar taak voltooid, na de com missie voor den Volkenbond. Naar verluidt zal rapport degenen, die wen schen, dat de hooggeplaatste, zoowel als min dere aanstichters van oorlogsdaden liun vei diende straf zullen krijgen, niet teleurstellen. Er is overeenstemming bereikt inzake de staking in Midden-Duitsckland. De legercommissie uit de Fransche Ka mer dringt aan op ontwapening van Duitsch land. Het Representantenhuis der V. S. beeft zich met. 216 tegen 41 stemmen verklaard ten gunste van het zelfbeschikkingsrecht voor Ierland. De vredespreiiminairen zullen vermoede lijk 22 Maart gel-eed zijn. De Belgische politie heeft een volledig stel instructies ontdekt inzake de verwoesting met België. ARBEIDSVOORWAARDEN VAN GEMEENTEWERKLIEDEN. >,De raad der gemeente Hoorn heefteen regle ment gemaakt voor de werklieden in dienst van de gemeente, dat een zeer demokratischen geest ademt: besturen der werkl-iedenvereenigingen kunnen voor "hun leden bij de bedrijfsdirecteuren opkomen: de 8-urige arbeidsdag wordt inge voerd met een Zaterdag van 6 uur, samen dua 45 uur per weekwerklieden aan de gasfabriek hebben ten minste 2 vriie Zondagen in de 3 weken: verlof per jaar van 10 dagen met be houd van loon plus 1.— voor eiken verlofdag; overwerkuren worden betaald met 1, nacht en ZondagBarbeid mot 2 maal het uurloon; er wordt een scheidsgerecht ingesteld, bestaande uit 5 leden2 benoemd door den Raad, 2 door de werklieden en 1 door deze 4, de voorzitter1 jaar vol loon gedurende ziekte, daarna 26 weken 2/3 on 26 weken half loon." Bijgaand stukje komt voor in „Het Volk" v^in 5 Maart- Den aandachigen lezer zal het wol opgevallen zijn, dat do traditioneel© verheerlijking van do partiigenooton er niot in voorkomt. Wii willen a'aarom zorgen voor de vervolledi- ding, door or bii te voegen, dat bii de voorberei ding van dit Reglement te Hoorn, zich vooral heeft onderscheiden hot R.-K. Raadslid, de hoor Schermer. Huldo aan genoemd Raadslid! Diplom a ti e. De Nodarlana'sche gezant te Londen, Jhjr Mr. de Mareeg van Swinderen. is. na oen verblijf van twaalf dagen to Pariis. op ,/ziin standplaats teruggekeerd. DE ORANJE-KAZERNE TE 'S-HAGE AFGEBRAND. Gisterenavond is in de Oranje-Kazerne te 's-Gravenhage brand ontstaan en hedennacht is zij 'geheel afgebrand. Omstreeks 7 uur ïi.m. werd rook ontdekt boven het dak van den Zuid-Westelijken boek en weldra stegen zulke wolken op, dat de bin- nenplaats donker zag. Weldra sloegen do vlammen door. Spoedig was de brandweer met veel materieel ter plaatse, maar liet blus- schen gaf van stonde af groote moeilijkheden Waar nu op den zolder uiterst brandbaar materiaal lag, veel matrassen, dekens, naast wapens en patronen, kon bot vuur doorvreten en van den oenen hoek uit, is het dan ook langs beido zijden ,vportgewoekerd om aan den overligigenden noek weer samen te ko men. Do kazerne is eigenlijk een lucifers- doos. Houten vloeren, tussdhen steenen mu ren, en de verdiepingen zijn, hoewel er hier on daar steenen muren en afdeelingen er tus- schen liggen, van boven af doorgebrand. De brand moet ontstaan zijn in de rustka mer 53, van do 2e eomp., 3e bat. grenadiers en de brandbare stoffen ibebben het vuur zoo veel voedsel gegeven, dat omstreeks de ge- heele Zuidelijke vleugel in brand stond en het aan deft Westelijken vleugel reeds begon te branden. Da vonken die neersloegen, konden geen weg vinden, kwamen tegen de muren en dwaï relden terug. De rook perste telkens tranen uit de oogen en tusscben rook en vonken door soldaten, dte heen en weer liepen, met ma trassen en stoelen sjouwden. De deuren naar de binnenplaats spuwden de drommen sjou we-te naar bulten en alles werd voorloopig neergelegd op de plaats aan de kazerne straat. Geweldig greep het vuur om zich heen cn togen half 9 had de brandweer, die met 40 stralen water gaf, het liPpelooze van haar werken at ingezien. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT 3512

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 1