BUNNEN LAND Eenig op de wereld. STAD ENSTREEK VAN OVERAL MARKTNIEUWS The American Stoppage Co. i Het formeele einde der staking heeft op 't «ogenblik nog niet plaats gehad, daar het (definitieve besluit van. den. arbeidersraad voor Groot-Berlijn nog niet bekend is, Intua- schen krijigen de straten wederom hun gewoon aanzien. Ook de commissie der Berlijnsche vakor ganisatie heeft gisteren besloten de onver wijl de opheffing van de staking aan te bevelen. Dit besluit is iu eeu druk bezochte vergade ring met slechts vijf stemmen tegen aange nomen. 100 Spartacisten doodgeschoten? Uit Berlijn wordt gemeld: Ongeveer 100 Spartacisten die zich1 schuldig gemaakt had den aan oproer, zijn doodgeschoten door de militaire overheid krachtens Ihet recht, haai hiertoe verleend door den staat van beleg. In Halle. Kaar Wolff verneemt hebben de onderhan delingen tusschen de rijksregeering en de lei ders uer staking te Halle tot een bevredigena resultaat ge.eid. Er kan met een hervatting van den arbeid binnen zeer korten tijd reke ning woruen gehouden. Een ander telegram meldt het volgende: Vrijdagmuitlag is de aigemeene staking in Halte opgeheven. Het treinverkeer over Er furt is sedert gisteren weer op gang. Het tramverkeer in Halle zal Zaterdag worden L er vat. Tijdens den nacht zijn 34 plunderaars' in hechtenis genomen. Een er van is doodge schoten. i>e staat van bdeg blijft vooralsnog gehandhaafd, uoch zal langzaam m kracht al- uemeu. Er zutien kleine afdeelingen van de jagerdrigade in de stad blijven, totdat alle wapenen zijn 'ingeleverd. De onderhandelingen te Spa. Bij het afbreken van de onderiiandelingen over ue voedselvoorziening te Spa heelt de rynsregeering een noia van de voigende suvkKiiig laven overnandigen: ofschoon over- eeüKumsug nee vvapenscnstaudsverdrag van 11 fNOvemoer lblö de in uitzicht gestelde levenainiduevenvoorzteuing vaat Huitscliland geuutende uen wapenstilstand een de? voor naamste redenen voor de aanneming van de harde voorwaarden was, begonnen pas ter conferentie te Trier op lb Januari j.l. de onderuaiiueliugen daaromtrent. He jüuitsche regeering heeit ztch.daar verbonden deHuit- scne koopvaardijvloot gedurende den wapen- «tüs.ancl ter verzorging van Huitschland en andere staten met leenocht ter beschikking te stellen. Het ligt voor de hand, dat bij een ontzaglijk belangrijken stap onder levens- middeleuvoorziemng niet de levering van wil- .ekeurige hoeveelheden, maar de uitvoering van een program moet worden verstaan. In de nota van oegin Februari moest de eisch der geallieerden om een reeks schepen 12 Februari zeewaardig beschik baai" te stellen tn in onzijdige havens liggende Huitsche Bcheepsruimte over te geven worden afge wezen met eraan te herinneren, dat de aan voer van voedsel nog niet vaststaat. He Huit- pche regeeimg en.ij at het standpunt, dat ze de vloot ter oescmkking moet stellen vóór de invoer naar Huitschland begint, niet ech ter alvorens de geassocieerden zich hebben verbonden, dat er inderdaad voidoene zal Worden ingevoerd. XJit de onderhandelingen, die zich thj de laatste verlenging van den wapenstilstand aansloten, kon Huitschland opmaken, dat het bij de nu te Spa te voeren onderkanueungen met alleen de voorloopige levering van levensmiddelen, maar de opstel ling van een bevoorradingsptan voor Huitsch land betreft. Den bitteren ondervindingen ten spijt Huitschland heeft nog geen ton eet waar van de geassocieerden gekregen pndersteit het nog steeds, dat de geassocieer den bereid zijn het aan meer dan de tot nu toe gezonden geringe hoeveelheid te hel pen. Hu de zaken zoo staan kan het evenwel de afdoening van de aangelegenheid onmo gelijk uitsluitend aan den goeden wil der geassocieerden overlaten. Duitschiand kan derhalve de koopvaardijvloot niet overge ven zonder eenige bindende toezegging of verklaring over het aigemeene verzorgings- vraagstuk te bezitten. KORTE 6UITENLANDSCHE BERICHTEN In Londen verneemt men uit Parijs» dat de besprekingen over de te Spa aerezen moeE lijkheid tot hedenmiddag ie uitgesteld: De door Lloyd George geamendeerde vooratellen over de ontwapening van Duitschiand ziin aan genomen. Thans schijnt men tot de conclusie te ziin gekomen, dat C'lemenceau als 't ware door 'n wonder aan den dood is on tenant. Er ie name lijk vastgesteld, dat vier kogels door ziin kleeren gegaan zijn. In den Senaat wenachte eenige dagen geleden de oud-minister Doumergue Clemenoeau geluk. Olemenceau zeide tot den welgedanen heer Doumergus: „Als ik zoo dik als u geweest was» zou ik er bii geweeet ziin." Waarop Doutnergue. die bii de zeeti* ia, den 78-jarigen Clemenceau antwoordde: .Pas oo met de jaren kunt u ook misschien nog .wel eens corpulent worden." De Duitsoh-Oostenriiksche grondwetacom- missie keoft met aigemeene stemmen het ont werp aangenomen, waarin de uitroeping van Duitsah-Oostenrijk tot demokratisohe republiek en bestanddeel van de Huitsche republiek plech tig bekrachtigd wordt. Dé Koeln- Zg. meld. dat de voormalige koning van Beieren» die zich te Kufseln had gevestigd, vandaar ia moeten vluchten, omdat da Spartaciërs hem op het apoor waren geko men. Hij vluchtte naar. het hart des lands en toont in een eenzaam dal in het hooge gebergte onderdak. Gisteren is in de zitting van de Wurtem- bergsche nationale vergadering met 100 van de 129 stemmen minister-president Bloa tot Staats-president gekozen. Naar de „Times" uit Pariia verneemt, ziin 8e bepalingen van de proliminairen er op ge Xiaht het Duitsche vliegwezen geheel lam te leggen tot de verplichtingen van het definitieve Vredesverdrag alle zijn verdeeld. «-"T De .Daily Telegr." zegt dat te Londen berioht ls ontvangen, dat de Dultcohe troepen peltisohe provinciën aan de bolsjewiki fuga'tebbeu Wmou.^bben en De Sovjet te Moskou verklaart in een .Wanhopige proclamatie aan de arbeiders, dat tegen het einde der maand een catastrophe moet komen, daar dagelijks duizend arbeiders de' jstad verlaten zonder zich te bekommeren om jhet lot van het communistische vaderland. De Fransche mijnwerkers eaan. in ver band met gestelde eischen. overleg plegen met het spoorwegpersoneel en de Engelsche arbei ders Triple Alliantie ten behoeve van een even tueels gemeenschappelijke actie. De Engelsche legerwet in tweede lezing aangenomen. In Zwitserland worden twee vleeschlooze dagen per week ingevoerd. Amerika dreigt do voedselvoorziening van Italië stop te zotten, indien dit land de be voorrading van Zuid-Slavië en Tsjech,o- Slowakiie blijft belemmeren. Dankbetuiging der Koningin aan Z e e u wsch-V i a and e r e n. He Ko ningin heeft aan den commissaris der Konin gin in Zeeland een telegram gezonden .van den volgenden inhoud: „Bij mijn terugkeer te Den Haag gevoelde ik ruij gedrongen uit te spreken, lioe diep ik getroilen b&n door de indrukwekkendena tionale betooging, welke aan dezen dag van mijn bezoek aan de beide gedeelten van Zeeuwsch-Vlaanderen een groote historische beteekeiiis heeft gegeven. He gevoelénn van trouw en verknochtheid aan ons dierbaar vaderland, welke heden op zoo treffende wij ze tot uiting werden gebracht, hebben mij tot diep gevoelde erkentelijkheid gestemd. iW'TLHEEMXNA." De Neutrale Club. JBjj de behandeling van het voorstel-Savornin juohman tot wij ziging wan het reglement van orde van de Tweede Kamer heeft de Neutrale Club giste ren demonstratief de zaal verlaten,, omdat over deze wijziging van het reglement van orde geen overleg was gepleegd met den voorzitter dier olub, mr. Treub. De vloot bas is blijft t.e Botter dam. Gelijk bekend, heeft de Belgische re geering bij de geallieerden stappen gedaan om de overbrenging van de Amerikaansche en Fransche vloot-basis van Botterdam naar Antwerpen te verkrijgen. Maarschalk Foch heeft naar Antwerpen en Botterdam een commissie gezonden 'ter bestudeering van deze kwestie. Naar de „Tel." meldt, heeft de commissie nu rapport uitgebracht waarin zij zich uit spreekt voor handhaving van de Fransche en Amerikaansche vloot basis te Botterdam, op grond van practische overwegingen. De vereenvoudigde spelling. Eenige leden der Eerste Kamer wenechten, blij kens het voorloopig verslag over de begroeting van Onderwijs, bij den minister aan te dringen op spoedige invoering van de vereenvoudigde spellingwijze der Nederlandsohe taal. Meerdere leden verklaarden zich hiertegen en achtten de invoering beeli&t ongewenscht. wiil de voorgestelde sohrijfwiize een verminking on zer taal was. Een geschenk voor Prinses Juliana. Mevrouw Diiokmeester. echtgenoot van den commissaris der Koningin in Zeeland burgemeester van Middelburg, hebben zich tot de Zeeuwsche vrouwen en meisjes gewend om door een gift van hoogstens 10 cent oer persoon een som biieen te brengen om aan H. K. H, Prinses Juliana op haar 10en geboortedag, een Zeeuwsch Kroonjaar, een geschenk aan te Me den. De Koningin op de Jaarbeurs. Vrijdagmiddag ziin de Koningin en de Prins naar Utrecht gegaan voor een bezoek aan de Jaarbeurs. De Commissaris van de Koningin in Utrecht, gTaaf van Lijnden van Sandehburg, de burgemeester van Utrecht, mr. Fockema Andreae. en de directeur der Nederlandsohe Spoorwegen, de heer Kretschmar van Veen. de hoofdcommissaris van Politie van 't Sant ver welkomden de hooge gasten aan het station. Dadelijk werd een bezoek gebracht aan het secretariaat op het Vredenburg. Op straat was een groote menigte, die ondanks het slechte weer zioh reeds tevoren lang» den weg had ge schaard. Op het secretariaat van de Jaarbeurs zijn H. M. en de Prins ontvangendoor de leden van cien Baad van Beheer. Daarna is een lang durig bezoek aan de beurs gebracht. De bezichtiging van de monsterkamers op het - Vredenburg duurde ongeveer een uur. Tegen kwart voor 8 keerde H. M. terug naar het Secretariaat, om daar met verschillende deelnemers een onderhoud te hebben- Niet min der dan 21 personen, werden daar in de gele genheid gesteld omtrent Nederlands handel en industrie inlichtingen te geven. Na een verblijf op het Seoretariaat van een half uur, gingen Koningin en Prins naar Paus»- huizen om de thee te gebruiken bii den Oom- hissaris der Koningin. Met den trein van 6 uur werd vertrokken. CRISIS-AAN GELEGENHEDEN, Slachten. De regeering heeft een wets ontwerp ingediend waarbii in de wet op het slachten naast het facultatief verbod van slach ten ook het laten slachten wordt verboden. De noodzakelijkheid hiervan is uit de praotijk go- bleken. juweelen, enz.) in de safe bii uw kassier en uw zilver of kostbaar po-roelein bii een uwer ken- nissen: d. geef alvorens ge vertrekt» schrifteliik kennis aan den commissaris van politie tot hoe lang uw huis onbewoond is en vermeld tevens het adres waar uw huissleutel is te bevragen, zulks in verband met het -toezicht, dat op uw woning zal worden gehouden: e. indien ge bii uw thuiskomst bemerkt dat bij u is ingebroken, laat dan alles onaangeroerd liggen en waarschuw direct de politie, met het oog op vingerafdrukken en onderzoek met poli tiehonden- 8. Bevestig in de gleuf boven uw ramen twee klosjes, zoodat deze niet opengeschoven kunnen worden; alleen eeu pen op de ramen is niet voldoende. 4. Laat overdag nooit uw gordijnen zakken, daar de inbreker® dan meenen» dat het perceel onbewoond is. 6. Sluit kasten of buffetladen niet af. daar deze dan met geweld worden opengebroken, zoo dat uw meubels totaal vernield worden. 6. Neem u in acht voor vreemde personen, die des avonds aan uw huis aanbellen, laat ze nooit in luw huis komen, maar houdt de deur voor hen gesloten. Maatregelen tegen vlek typhus In de Februari-vergadering van de Gezondheids commissie te Botterdam heeft de voorzitter een overzicht gegeven yan den stand van zaken ten opzichte van den vlektyphsu. Tot dusverre hadden zich ongeveer 3uO geval len voorgedaan. De genomen maatregelen be staan vooreerst in het iaoieeren der zieken, vervolgens in het afzonderen van alle ver dachte personen, met name yan hen, die in aanraking kunnen geweest zijn met zie ken. Dubbel wordt gelet op hen, die verblijf houden in logementen waar zich gevallen der ziekte voordoen. Deze personen worden gereinigd en ontluisd, hun kleeren .worden ontsmet, en de bedoelde logementen na ont ruiming met het Marot-apparaat behandeld. Deze qjaatregelen zijn steeds strenger toege past. He voorzitter meent te mogen verkla ren, dat er teekenen zijn, die er op wijzen, dat men de ziekte onder de knie krijgt. In verband met het heerschen van den vlektyphus werd besloten B. en ,W. nogmaals te wijzen op de totaal onvoldoende gelegen heid tot baden. De commissie achtte het gewenscht dat aan alle scholen .welke van centrale ver warming voorzien zijn gelegenheid tot het nemen van douches werd aangebracht. Verder is besloten, op uitbreiding der, ba rakken op het Schuttersveld aan te dringen en er op te wijzen, hoe het ontbreken van een gemeentelijke quarantaine-inrichting thans meer dan ooit wordt gevoeld. Wenken tegen inbraken. In ver band met de talrijke inbraken gedurende den laatsten tijd, deelde dé inspecteur van den Justi- tieelen Dienst te 's-Hage op verzoek eenige practische wenken mede in het belang van het publiek, welke wenken wij hieronder laten vol gen. 1. Voorziet uw straat-deur aan de binnen zijde van oen knip of «rendeklmtintt bii het invallen der duisternis en des morgens zoodra de bakker of melkboer is geweest met het oog od diefstal van rijwielen, kleeren. enz. 2. Indien g» uit de stad gaat en uw huis onbewoond achterlaat, zorg. dan voor het navol gende a. sluit de deuren van den zii" mi achterkant uwer woning aan de binnenzijde of met een knip of grendelsluiting; b. laat aan de voorzijde niet uwe gordijnen zakken en plaats niet voor de ramen, een bordje met bet opschrift Niet tliuis of anders zins, aangezien dit een introductie is voor die dieven O. borg uw kostbare YQorwerpeq. Ceffecten. Personalia. Voor het examen nuttige handwerken zijn geslaagd de dames J. M. Klop penburg, S. M. C. Boegborn en W. P. van der Velden, alle drie van Haarlem en J. J. Schouten, van Santpoort. Gewetensgeld. De minister van Finau- schatkist is ontvangen Mj den inspecteur der directe belastingen te Haarlem, 1ste afdeeling, 139.65 en 55.86 wegens te weinig betaalde inkomstenbelasting over 1915/1916. ONGEZOUTEN BOTER. Vandaag zullen vele inwoners van Haarlem „verrast" worden met de ontvangst van onge zouten boter van hun winkelier. De zaak zit zóó: Er is 7000 K.G. boter voor Haarlem aangekomen. Toen hiervan een groot gedeelte reeds bij de winkeliers was, kwam men tot de ontdekking, dat er ongeveer 5000 K.G. ongezouten boter bij was. Terugzenden kon niet, omdat het dan ongeveer een week zou duren, eer er andere boter kwam. Dies berustte men in de omstandigheid. Het levensmiddelenbureau vertrouwt nu, dat de consumenten hetzelfde zul len doen. Men kan de boter zelf met wat zout vermengen en wanneer ze voor het middageten gebruikt wordt, is dit niet eens noodig. UIT HET POLIT1E-RAPPORX f— Gisteren is een rijwiel gestolen. Uit een tailleurszaak iu de Gr. Houtstraat heeft men in den afgeloopen nacht eenige klee- dingstukken gestolen. Door een raampje^aan de achterzijde verschafte men zich toegang. Dit ge beurt den laatsten tijd nogal vaak. Men moet bedenken, dat tegenwoordig het met zorg sluiten der voordeur niet de hoofdzaak is 1 Alg. Vereen, voor Bloembol lencultuur. 31 Maart houdt de Alg. Ver. Yoor Bloembollencultuur een aigemeene vergade ring. DE DISTRIBUTIE-ONBEGMiMATIG- HEDEN TE HALFWEG. Verschenen is het rapport van de commissie, ingesteld om een onderzoek ui te steller naar de beweerde distributie-onregelmatigheden te Half weg. De commissie bestond uit de heeren A. R. Michieisen, voorzitter; J. H, van Andel C. van Baren, J. W. van den Berg, J- Uos, G. Stokman, en Bergman, secretaris. De Commissie komt tot de voigende conclu sies: Het wil ons voorkomen, dat de magazijn meester P. van Laar zich heeft schuldig ge maakt aan tal van handelingen, welke hem in die hoedanigheid allerminst pas.en en dat hij dus in die betrekking niet kon worden gehand haafd. Wij kunnen echter niet constateeren, dat hij zich aan diefstal heeft schuldig gemaakt, of dat hij de gemeente» op andere wijze rechtstreeks benadeeld heeft en daarom zouden wij, ook met het oog op zijn pensioen, en op zijn gezin, als mede met het oog op de goede diensten, welke hij toch ook onbetwistbaar aan de gemeente be- wezen heeft, willen voorstellen, hem ais ge meente-werkman te handhaven. Wat zijn zoon, J. van Laar, betreft, een jong- mensch van nog slechts 14 jaren, zijn wij van oordeel, dat diens diensten alleen voor het bedrijf van waarde waren, zoolang zijn vader daarin werkzaam was. Bovendien is hij ook te nauw betrokken -ge weest bii de gepleegde onregelmatigheden, om hem te kunnen handhaven. Wat aangaat den directeur, zouden wij wil len opmerken, dat zijn beleid zich heeft geken merkt door een te groote toegevendheid. Wel erkennen wij, dat Mj een grooten ijver heeft aan den dag gelegd, dat hij steeds met werkzaamheden was overladen en bij al zijne handelingen steeds de belangen van het bedrijf op bet oog heeft gehad, toch meenen wij dat zijn beleid ra enkele opzichten heeft gefaald» Toen ons onderzoek was afgeloopen, heeit de gemeente-veldwachter van der Vloet een vervolg rapport ingediend. Dit rapport was -echter yan zoodanigen in houd, dat wij daaraan geen verder gevolg heb ben gegeven. Het bevatte ten deele onbewezen beschuldigin gen en ten deele feiten, welke geen nieuw licht op de zaak wierpen. Bij alle teleurstelling wegens het constatee ren van verschillende onregelmatigheden, ver heugt het de Commissie toch ten slotte te mo gen vaststellen, dat van benadeeling der ge meentekas tot dusverre niet is gebleken. Verder kunnen wij de opmerking niet weer houden, dat deze zaken in de oog'en van het publiek proportiën hebben aangenomen, welke zij inderdaad niet bezitten. Zeker, er hebben feiten plaats gehad, welke niet hadden mogen gebeuren. Het rapport con stateert zulks hierboven ook op voldoende wijze, maar men moet bij de beoorueeling dier feiien, toch ook niet vergeten, dat het Levensmiddel en- bedrijf ongeveer 3 jaren lang de levensmidde lenvoorziening heeft gevoerd, niet alleen ten aanzien van de verplichte artikelen, maar vooral in de eerste jaren, ook "van onverplichte artike len. Wij'denken slechts aan hout, turf, varkens- vleesch, zeep, kaarsen enz. Op deze wijze zijn door de betrokken ambte naren een paar millioen guldens beheerd. De wording van het Levensmiddelenbedrijf is ook geheel anders geweest dan de totstandko ming van een particulier handelsbedrijf. Het publiek staat tegenover het Levensmid delenbedrijf in geheel andere verhouding - dan zulks bij een particulier bedrijf het geval is. De gemeente, het is allerwege duidelijk bewe zen, is nu eenmaal niet het aangewezen lichaam om zich met dergelijke aangelegenheden in te- laten. Alleen moent zulks geschieden, omdat de omstandigheden er toe noodzaakten. En wanneer wij dan zien den omvang der gepleegde onregelmatigheden (welke wij streng afkeuren) en we vergelijken die bij de hoegroot heid der belangen, welke in handen der betrok kenen waren gelegd, dan moeten wij als onze meening uitspreken, dat er geen voldoende reden bestond voor den omvang welke de publieke kritiek heeft genomen. De Commissie meent hiermede haar taak te hebben beëindigd. Dit rapport werd vastgesteld met aigemeene stemmen, zoodat geen der leden den wensch te kennen gaf tot het vaststellen eener afzonder lijke nota. Op de verdere bijzonderheden van het rapport komen wij nader terug. HALFWEG. Door de S.D.A.P. worden de volgende candidaten gesteld voor den gemeente raad: 1. W. C. Bergisch; 2. H. J. Harwig; 3. W. Hoogerbeets; 4. J. A. Thomassen; 5. me vrouw N. hoogerbeets-Bruijn; 6. E. H. Weiman. HOOFDDORP. Naar wij -vernemen, houdt do afdeelmg Hoofddorp van den Ned. R.-K. Volksbond ajs. Maandagavond des '«avonds te 7 uur Bare jaarvergadering. Belangrijke punten staan op de agenda vermeld, zoodat heit bestuur een goede opkomst der leden ver- wadht. SCHOTEN. Gaat de heer B/om ons verlaten? Naar wij vernemen is ihet gemeenteraadslid de heer Bi-om aangezocht om zioh beschikbaar te stel- len voor een benoeming Vot burgemceoter der gemeenten Ooster- en Westerbiokkar. Hoezeer wij deze onderscheiding naar juiste waarde weten te schatten, zou het ocas toch voor het belang der gemeente Schoten spij ten, waarneer de heer Blom one zou verlaten. SCHOTEN. Opvoering Kinderoperette As- scliepoetster. Vrijdagavond vergaderden in het patronaatslokaal, Tugelaauaat, Sokoterkwar- tier» de besturen van het R.-K. Jongens- en Meisj eepatrona at. Doel der bijeenkomst was een bespreking of men gevolg zou geven aan het door verschil lende Haarlemmers gedane verzek om te Haar lem eene opvoering te geven van a!e met zoo veel suoces uitgevoerde kinderoperette Assche- poeteter. Na vele besprekingen werd besloten de uit voering als liefdadigheidsfeest te doen plaats hebben ten voordeele der beide patronaten. In-dien de Stadsschouwburg vrii ia. dan zal de opvoering plaats hebben op Donderdag 25 Apïti as. Is dat gebouw niet te krijgen, dan zal de uitvoering op denzelfden datum plaats vinden in het gebouw St. Bavo. terwiil er dan op 24 April eene generale repititie tegen ver minderde prijzen zal gehouden worden. Als leden van het uitvoerend comité werden benoemd: Eerw. Heer Kapelaan Burwinkel voorzitter en de heeren Ph. A. Blom. secretaris en Herm. A. Willenborg. penningmeester. SCHOTEN. In verzekerde bewaring is ge steld A. H., wonende Bankastraat, die ver dacht wordt van valsehheid in geschrifte, men deelt ons mede, dat de zaak niet van ernstigem aard is. SPA ABND;AM. Gisteren is alhier bij de machine een schuit met hout gezonken. Alle» spoelde aan de wal. De schuit heeft men kun nen ophalen. VELSEN. Naar wii vernemen zal de Cen trale Keuken met ingang van 1 April wegens geringe afname van het eten. opgeheven wor den. Met de verstrekking van voedsel aan de schoolkinderen zal worden doorgegaan. VELSEN. De wedstrijden van den Kennemeil Kegelbond zijn voortgezet te Jan Gijsenvaart Mi den heer Klauwer». In den korpswedstrijd staat thans bovenaan V. O. V. te Bloemendaal. in den kampioenswedstrijd de heer J. Aalde- rink te IJmuiden met 134 houten en in oien Vrijebaanwedstrijd de heer A, W. O. van der Eem te Bloemendaal met 44 houten. IJMUIDEN. Wegens slechte kalen-, waar door men geen stoom kon houden, is do stoom trawler Walma IJm. 28 van de Mü. de Mare- zaten hier binnengesleept door den stoom trawler Olasina Lu-ther Um, 186 van de Algem, Vissoherii Maatschappij. VELSEROORD. Binnen betreikkeliik korten tijd is voor de tweede maal, ingebroken in de openbare school D alhier. Gestolen ziin bijna alle natuurkundige instrumenten en een mioros- coop. IJMUIDEN. De politie heeft een jongen aan gehouden, J. N., die in een winkel"in de Keizer Wilhelmstraat een paar klompen had gestolen en deze aan Engelsche matrozen van de B'ri-tache mijnenvegers had verkocht. IJMUIDEN. Bij do gisterenmiddag gehou den sch openvalling door de makelaars Bak ker, Dijkstra en Co., werd de stoomtrawler „Verano IJm. 48" gekocht door den heer Joh N. Klein alhier, voor 69300. De andere schepen werden opgehouden. Men'maakt hier alhier ernstig ongeirusj Heeft machines en perso neel om goed, vlug en goed*, koop alle Dames-, Heeren Militaire en Kerkelijke kle©i ding onzichtbaar te keeren en te stoppen. Ook alle soo» ten tapijten. Filiaal e KRUISSTRAAT 4. over den stoomtrawler /Thor IJm, 164", tot voor kort behoorende aan de visscherij-Mij. „IJsland", thans aan de Mij. „Shamrock". De „Thor" vertrok 19 Februari van IJmui den naai" de visscherij, zoodat het souip lieden 17 dagen reis hoeft. Sedert het vertrek lieeii men niets van het schip vernomen. ZANDVOORT. Maandag wordt een spoed- eischende vergadering van den Raad der ge meente Zandvoort gehouden, te 7i/2 uur, waar behandeld wordt als eenig agenua-punt: de Zeeweg naar Bloemendaal. ZANDVOORT. De heer M. L. Wijsner, sta tionschef alhier, is overgeplaatst naar het sta tion Uitgeest. ZANDVOORT. In eene gehouden vergadering van de Noord-Hollandsche Vereenigmg whu Witte Kruis", afd. Zandvoort, is toi penmng- meestef herkozen de heer C. van oer weni Czn. HILLEGOM. Verecniging ,,Hulp iu Nood Maandag 17 aezer. houdt genoemdo vereeniging haar 25e Aigemeene Jaarvergadering van leden, weldoeners en Donateurs in de zaal van den heer W. J. van Dril, des avonds te 1'A uur. HILLEGOM- Burgerlijke Stand. Onder trouwd: J. de Bel en M. F. van den Akker. Geboren: z. van J. M. de Wolf-Jan&en. z. van A. K. Heemskerk-van der Eist - z. van F. W. Smit-Cinjee. Overleden: P. J. van der Aar. 3 weken. J. van der Jagt-Rol, 65 jaar. H. W. van Lierop» 1 jaar. HILLEGOM. De Administrateur van het Leve»:nsmidd-elenbedriif maakt bekent, dat ver krijgbaar wordt gesteld op bon 339 Ya ooud visoh; bon 337 2 ons Amerik. spek: bon 340 2 ons rijst; bon 341 1 ons groepe erwten: bon 342 lA pond suiker; 343 Ya ons huishoudjain; 344 3 bouillonblokjes: 345. 1 ons kleizeep; 45 van de aardappelkaart 4 kilo aardappelen: 12 van de kindersuikerkaart. Yz pond suiker; 5 van de kindermeelkaart het vastgestelde rant soen kindermeel; 5 van de boterkaart is geldig van 8 tot en met 15 Maart met inlevering van bon 838 uit het levengmiddelenboekie: 6 van de kaaskaart 2 ons kaas. NOORDWIJ K. Distributie. In de week van 8 tot 14 Maart is verkrijgbaar: op bon i; 2Vz ons visch, bon 2 en 3j 2 ons spek, bon 4: 1 stuk ikleizeep, bon 5: 1 ons rijst, bon 6: 1 half ons vermicelli of macaroni, bon 7: 1 half pond suiker, bon 8:1^ ons kaas, bon 91 ons kaas, bon 28: 1 half pond kindermeel en 1 half pond K.G. kleiaardappelen, bon 1 ons gr. erwten, bon 44: 1 ons br. boonen, bon 45: 1 ons capu- cijners, bon 46: 1 ons witte boonen, bon 13: 1 pak kaarsen. Contrabon boter: 10. LISSE. Gedurende het tijdvak van 1015 Maart is verkrijgbaar op: bon 123: 1 half pond suiker, bon 124: 1 ons rijst, bon 1-25 2 ons jam, bon 126: 1 ons cacaodoppenpoeder, bon 127: 1 pakje pudding, bon 128: i ons kleizeep en 1 ons kalizeep, bon 129: 2 ons .spek, bon 2ü der peulvruchtenkaart4 ons gr. erwten, bon 21 en 22 der aardappel enkaart: resp. 12 K.G. klei en 12 K.G. zandaardappelen, bon 2228 der melkkaart, serie R. LISSE. Vrijdagavond hield de afdeeling van den R.-K. Volksbond eene vergadering, welke was uitgeschreven op verzoek van den burge meester, om te komen tot de oprichting van een Burgerwacht. De opkomst viel niet mee. De heer J. C. de Haan, gemeente-secretaris, zette de eventueele werkzaamheden van deze in stelling uiteen. Het resultaat was, dat er zich een vijftigtal personen opgaven, terwijl er reeds twee-en-dertig waren ingeschreven. Getracht zal ook worden de leden van de Christelijke vereeni- ging voor dit doel te winnen. 'LISSE. Vrijdagavond hield de Ii.K. Kj. s- vereeniging een vergadering* in het Bonds- geböu,w ter verdere behandeling van het ge wijzigd reglement. De nog te behandelen ar tikelen leverden nogal eenig*e stol' tot. be spreking. Na de vaststelling werd een com missie benoemd van drie personen, de lieeren G. v. 4. Veld, Th. Salman en J. Kortekaas, welke de werkzaamheden overnamen tot een nieuw bestuur is gekozen. Hierna dankte de waarnemende voorzitter namens zijn mede bestuursleden voor de samenwerking en hij sprak den wensch uit dat het nieuwe «bestuur de kiesvereeniging moge zien groeien en bloeien tot heil yan het politieke Katholieke ieven in Lisse. SCHAGEN. 6 Maart. 18 paarden 400—. 900; 22 geldekoeien (mag.) 300—560 57 id. (vette) 380—925; 218 kalfkoeien 400-700} 262 nuchtere kalveren 1845; 622 overkou- ders 30—75; 11 bokken en geiten 8—25; 15 varkens (mag.) 80—120; 81 id. (vette) per K.G. 1.90—2.40; 45 biggen 8048; 25 konij nen 24; 7 eenden 5; 7237 kipeieren 12 —14; 170 eendeieren 18. BEVERWIJK. Veiling-bericht van de R.- K. Coöjp. TuïndersvereeniginU „Kenmemer- lamd" te Bverwijk, 7 Maart, selderie 85—46 ot. per bos; pieterselie 1218 ot. per bos; rabar ber 40—50 ot. per boe; prei 17—16 ct. per bos; boerenkool 50—170 ot. per kist; roene kool O— 14 ct. per stuk; Savoy e kool 10—16 ct stuk wortelen 90130 ot. per mand; bieten 1.60— 2.60 per mand; spruiten 5—8.80 por mand; schorseneeren 19—23 en 1416 per 100 K. G.; chalotten'ƒ12—17 per 100 K.G.; wortelen 5—3.50 per 100 K.G.; Bruasolsch witlof 22— 40 ct per pond. CORRESPONDENTIE. J. te B. en N. te N. Wij hebben nota go- nomen van uw klachten en de betreffende personen er Opmerkzaam op gemaakt. Inge vend en Afrikken- daarover zijn niet op hun plaats. 8 t ©iu mevrouw Duaou rJLaJt» «<5111,11611001© van. <len ciën maakt belterui, dat ten behoeve van Rijles suiker, toon 3T2 K.O. veenaardappelen en 2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 14