STADSNIEUWS. üedijiffn Lunchroem JE MUM" Meubilaire Goederen, Melk te koop gevraagd. OPENING WOENSDAG 19 MAART Melkinrichting j Leidscheplein. - Haarlem. I VRAGENBUS MARKTNIEUWS KRUIDENIERS- en GRUTTERSWAREN P. A. VERZIJLBERG BERICHTEN XdileÉten zijn weder overal verkrijgbaar f 19.50 f 19*50 Verkoopmg op Vrijdag 21 Maart, de Toekomst" Aerdenhout. Coöp. Boerenleenbank, iekwame p@a«siukstrijksfei' gevraagd. Eefste Haarl. Stoomwasscherij, Kam persingel 58. 7717 29 Spaarnwouderstraal 29 29 Spaai*nwo*'*®ei*s4r,a5Ki 29 M. MOK, Kleine Houtsir. 2 UIT DE ZAANSTREEK Is 19 Kaart een vastendag? VAN ONZE RECHTBANK UIT ONZE VORIGE OPLAAG ^TELEGRAFISCH, WEERBERICHT' P. J. SAMSON CATHARINA 1. JANZEN De Spaarbankboekjes kunnen vanaf Maandag 17 Maart weder worden afgehaald. O. AT A. KNAAP, 4i Directeur. VËRKOOPHUiS H. VAN ALPHEN, Breestr. 9 Haarlem. Heeren» die hieraan deelnemen, kunnen, evenals vorig jaar, hun ONTBIJT gebruiken in ViJZELSTiriftAT 15, tegen billijk®®1 ppijs. 7707 J. RAVELLI. des morgens om 10 uur> in de villa „RUIMZICHT", te Zandvoort. Kijkdag Donderdag 20 Maart, 10-4 uur. ,77ii B, VIVEEN, Makelaar. N.V. G-ABA-BAZEL (FILIAAL HILVERSUM) Afwibiedingen worden ingewacht: - 'T HOEKJE ADVERTENTIEN »T HOEKJE Goedkoopste adres voor Chocolade, Suikerwerken, Biscuits Comestibles enz. -T HOEKJE 'T H0EKJE mm Notaris VAN CRANEN- BURGH te Haarlem bericht, dat de veiling van „DE HAZELAAR" niet doorgaat, 7709 ggr VEEL GELD HEEREHKLEEDIHG- f 'spooi ver binding duai' Hums tgu eeuefimaie ruim onvoldoende in voor ziel. Ook op ander terrein werkt een ooxiumssie tot opbloei van Warmond, waarover later, wel eens meer. B E N K EB 110 EKDen 21 en Maart ft.s. bei- denkt do heer J. Lenzen van hier den daf waarop hij voor 25 jaar in dienst trad van de 2ï. Y. Bulb Company aan de Leidsohe "Vaart. Zeker zal het dezen trouwen werkman op dien dac niet aan belangstelling ontbreken, HlLLhGOM. - „Hulp in Nood.'; - Giste ren had in de groote zaal van cafe Flora de Jaarvergadering plaats van het Ziekenfonos Hulp iu Nood," welke door slechts 63 leden Be zocht werd. Jammer dat zooveleu liet nut dei. vergadering dezer vereeniging die ruim 4/o le den en 80 donateurs telt niet inzien. De voor zitter onende de vergadering met een hartelijk welkom eo deed mcdedeeling dat de vereeniging haai 25e boekjaar sloot, dus 25 jaren bestaat, waarbij hij hulde bracht aan den heer J. Wit- tejnan die als mede-oprichter van dit fonds op deze 'vergadering tegenwoordig was. Tevens werd hulde gebracht aan wijlen de heeren A. A. C. van Oostveen en H. Niéberding, welken met den heer Wittemau, dit zoo nuttig fonds hebben opgelicht. Daarna werden door den secretaris de notulen der vorige jaarvergadering voorge lezen welke onveranderd werden goedgekeuid. Hierna volgde een verslag van den seci. waar in hij in koite trekken een keurig overzicht gal van de werkzaamheden der vereeniging in de af- geloopen 25 jaren. De ontvangsten waren gedu rende dezen tijd f 60.000, terwijl de uitgaven ruim 54.000 bedroegen. Nu volgde het verslag van den penningmees ter over het boekjaar 1018/19. De ontvangsten bedroegen aan contributie, Donatiegelden enz., f 2793.37 de uitgaven aan ziekengelden enz. f 3473 17* sluitende met een nadeelig sa.do van f '679 80^. Kassaldo op 1 Maart 1919 5672 39 Heraantal zieken bedroeg 180. Toe Bestuursleden werden bij acclamatie herkozen de heeren Th. G. J. Pardoen, Th. van Lierop en F. de Groot Az., Tol leden der Commissie van Toezicht werd de heer K. van Boergondiën Cz. bij acclamatie herkozen en in plaats der heeren j. Witteman en W. J. van Dul, die als zooaanig bedankt hebben, de heeren A. van El en P. Klaver. Bij de bespreking op welke wijze het 25-jarig bestaan der Vereeniging herdacht zal worden, deed de heer Pardoen het voorstel de Vereeniging een vaandel te schenken. De heer Paschen stelde voor een Tooneeluitvoering te geven, welk voorstel na eenige besprekingen door stemming werd aangenomen. De heer J. Witteman werd nogmaals door den voorzitter hartelijk dank gebracht voor ziin on vermoeide werken, welke hü do vereeniging ge durende deze 25 jaar gebracht had, waarmede ed geheele vergadering luide instemden, waar na genoemde heer met algemeene stemmen tot Eerelicf gekozen werd. De heer Witteman dankte de leden en ka het bijzonder de heeren Jae.^ Staats Pz. en Th. G. J. Pardoen, met wien Mi 24 jaren heeft seam- gowerkt. Hierna sloot de voorzitter de verga dering én hoopte dat Vrijdag 28 dezer de op komst grooter zal ziin bij de behandeling der nieuwe statuten. LISSE. Onze Burgemeester. Nader ver nemen wiï, dat onze burgemeester nog door een priester, die zich toevallig in den teein bevond, kon worden bedien^, X,irst>E. 2. ir. Ihieei't benoemd tot Gees telijk Adviseur van de K. S. A., de If. TC. Vereeniging van Groote Gezinnen en den K. K. Vrouwenbond, d»n ZeerEerw. pastoor H. Thoman, alhier en van de B, K. Vereen, van Geitenhouders den Weleerw. heer A. A. v. d. Berg, kapelaan. LISSE. Ten nadeele van Air. v. P. is een rijwiel, wat hij even onbeheerd liet staan, ontvreemd. Gis teren avond hield de Iï.-K. Midden- standavereeuiiging- in de „Witte Zwaan' een vergadering. Met den Chr. groet opende de voorzitter dc vergadering, waarna de notulen werden gelezen en vastgesteld. In eenige ge voelvolle woorden herdacht de voorzitter het overleden lid N. van Eooyen en stelde voor om voor diens zielerust vanwege do vereeni ging een H. Mis te doen opdragen, waartoe werd besloten. Hierna heette de voorzitter de nieuw benoemde, inmiddels ter vergadering „komen Geestelijken Adviseur welkom en hij hoopte dat de vereeniging in hem moge ont moeten een medewerker voor de belangen der vereeniging. Do Geest, Adviseur, kapelaan Van den Berg, dankte den voorzitter voor zijn felici tatie en hij zegde toe steeds zijn medewerking te verkenen voor de belangen der vereeni- £iIli'erna braelit de bomiddelingseommfesie verslag uit-, waarna nan de orde was bespre- king jaarvergadering. Het bestuur meende deze een feestelijk karakter te geven en ook de dames toegang te verleeneu. Verschillen de leden gingen hiermede accoord. De ver gadering verklaarde zich voor een feestver- g&derKüig. Daar het eohttr koeten met zich' brengt en de kas het niet dragen kan, ward beeloten een commissie te benoemen, welke de zaak voorbereid. Na eenige op en aan merkingen werd besloten dezelfde commissie welke een paar jaar geleden het feest voor het eerste lustrum voorbriedde, met deze taak te belasten, waarmede de vergadering ac coord ging. Hierna hield biet bestuurslid, de heer We ber, een lezing over het onderwerp „Adver- teeren". Spreker noemde adverteeren voor de groot-industrie nuttig en noodzakelijk. Bij de klaino zakenmensdh en-adverteerder® schuilt wel eens «en addertje onder het gras en tracht men wel eens op minder eerlijke wijze een vlieg af' te vangen, wat uit de aard der zaak is af te keuren. Naar aanleiding van deze lezing ontspon ziek een gezellige causerie. NOOEDWIJK. De staf van het 1ste bataljon van het 15e regiment infanterie keert 18 dezer van hier naar het vredesgairnizoen. Delft, te rug. De 2de en 4de compagnie van dat bataljon blijven voorloopig hier gelegerd. NOOEDWIJK. L. Graaf Van Limburg Sti- i'um, jongste wethouder, heeft aan de Kiesver- eeniging Gemeentebelang" bericht gezonden, dat hij geen nieuwe candidatuur voor den Raad wen sell t te aanvaarden. NOORDYv MEERHOUT. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. Afwezig de wethouder Warmerdam. Na voorlezing der zeer uitgebreide notulen, neemt de voorzitter het woord om waardee- rende woorden te wijden aan de nagedachte nis van den onlangs overleden gemeente ontvanger, de 'heer Van Etten, dié een voor beeldig ambtenaar was en wiens nagedachte nis bij iedereen in eere zal blijven. Hierna spreekt de voorzitter een korte nieuwjaarswensdi uit, waarbij spreker zegt dat hij niet weet of de volksgunst, die wis pelturig, alle leden dit najaar weder in den Raad zal brengen; doch hij kan de verzeke ring geven, dat ieder der leden zijn plicht gedaan en ieders belangen behartigd heeft. 1-Tij heeft echter gelukkige kentering opge merkt, in den opzet om verandering te bren gen en gaat nog na wat de Raad tot stand bracht,wat onder belangrijk kan gerangschikt al-S woningbouw, wijziging Hoofd. Onnelfrg-vcr ordening, burgemeesters w onmg, enz., en hoopt met steun der Raad nog vele jaren aan Noordwijkerhout's bloei mede te werken. Op het verzoek van de wed. C, de Groot, om een duiker te leggen bij haar perceel werd gunstig beschikt. Op het adres van de werklieden aan de gemeeutewoningen om werkverzuim betaald te krijgen, werd afwijzend beschikt op grond dat de gemeente niet is de directe werkgeef ster, en dus buiten de zaak staat en een on billijkheid tegtnover iederen andere» lossen arbeider zou zijn. Aan de orde komt thans het zeer belang rijke onderwerp eonsept-contract voor de doorgravingen van de verschillende wegen door do Grond-Expl.-Mij. Zonneveld en Plb'i- lippo te Sassenhekn. De besprekingen en toelichtingen namen gewimen tijd in beslag en enkele bepalingen laten wij hieronder volgen. Toegestaan wordt het doorgraven van de Leiweg, schuine weg. Gooweg en Groeneweg. De bi'Uigéreil in dio wegren zullen moeten breed zijn voor de eerste 3.5 Meter, voor de overeen 5 Meter. Garantiegelden zulien moeten ge stort worden voor de oplevering der brug gen (die in 6 maanden klaar moeten zijn na aanvang); voor de eerste brug- 500, voor de overigen 1500. Zij komen in eigendom van de gemeente op bepaalde voorwaarden en anders in onderhoud bij de Mij. Alles zal publiek vaarwater met een trek- pad. 2 losplaatsen zullen aan de gemeente op geleverd worden, een groot 37.5 bij 2.5 M.# voor Januari 1924, den aan den Groeneweg groot 75 bij 22 Meter, voor 1931, tegen een vergoe ding van de gemeente van 2 per M2. Ook wordt notg een strook van 20 bij 2 M. water en land, aan de gemeente afgestaan, waardoor van gemeentewege afsluiting kan plaats hebben. Bij met-nakoming is een boete verschuldigd van 20.000, bii verzuim van ieder onderdeel 500, terwijl bij Verkoop de kooper de ver plichting krijgt een garantie te waarborgen van 5000. De nadere onderteekening door beide par tijen werd goedgekeurd. Goedgekeurd werd 'n particuliere geldleeniliig groet 12000 a 434 pCt., waarna de voorzitter mededeelde, dat do oneervol ontslagen distributie-ambtenaar niet door een ander zou worden vervangen, wijl de voorzitter dat werk voor den korten tijd dat het nog te doen was zelf wel zou verrichten. Wel stelde spr. voor het ondergeschikte personeel hun salaris te verhoogen, wat werd goedgekeurd. De gemeente-werklieden vragen hooger loon. Hun werd Van tijd tot tijd als loon 1 meer gegeven, en daarom vragen zc aldoor meer. Om -hun een paai- malen adresseeren uit te spareu, krijgen ze nn in eens 3 meer en wordt hun weekloon van 12 op 15 ge bracht. Over het algemeen is men zeer te vreden over de werklieden. De verordening jaarwedde onderwijzend personeel met aanmerkingen terug ontvafl- gen van Ged. Staten, wordt na de aange brachte wijzigingen, goedgekeurd. Voor tijdelijk gemeente-ontvanger wordt aangesteld de beer Holst en de borgtocht op 6000 bepaald. De oproep voor sollicitanten zal geplaatst en de jaarwedde daarbij bepaald worden op 1200, terwijl het ambtenaarsschap" 800 zal geven. Dit geeft geen scheve verhouding met de traktementen van burgemeester en secreta ris, want die worden resp. verhoogd (op voor stel van Ged. Staten) tot 2200 en j 2400. Wethouder van Noort brengt onder de aan dacht, dat het verbeurten van werken voor de gemeente niet geregeld plaats heeft, wat de voorzitter toelicht waarom. De haer Bouwmeester vraagt of de burge meester belooning krijgt voor zijn werk aan de distributie, wat billijk zon zijn. De voor zitter is dankbaar voor de goede bedoeling, doch dit mag evenwel niet, en hij wil het zelf doen om dien korten tijd. De heer Verdegaal noemt een paar geschik te personen voor havenmeester, en bespreekt de wegen. Het eerste zal worden onderzocht; wat de wegen aangaat, in de eerstvolgende vergadering zal deze zaak aan de orde komen en toegelicht worden door een deskundige. In ieder geval zal een volgenden winter de bag- gerboel naar *t station Met -meer voorko men. De heer Oostdam noemt iets waarbij hij de naam Guldnmond in den mond neemt en wat verder besproken zal worden in geheime zitting. NO GR'DWIJKERHOUT. - Burgerlijke Stand. Geboren: z. van H. S. van Hensber- gen-Zoeetraten z. van J. van Dijk-Uiter- linde z- van O. v. Soereu-Bodenhuis ii. van Th. Kortekaas-van Wetten d. van J. p. Warmerdam-Waaijer. Overleden: P. J Tan Sebie, 28 j., te West- stellingwerf G. van Vliet, 79 j, te Wad- dinxveeu. J. C. Zuiderdnin 6 rnnd. P. P. J. van Etten, 27 j. J. G. Spoel, 52 Am sterdam. VOORHOUT. De bevolking bedroeg c(p 31 Dec. 1918 1458 m.; 1102 yr., totaal 2560. Voltrokken huwelijken bedroeg 13. Op 1 Januari 1904 bedroeg het aantal zielen 1702. SOHAGEN. Burgerlijke Stand. - Gebo ren: zoon van D. Boomsma en L, Poessema. dooktor van D. Keijzer en D. Kroon zoon van J. De Boer en J. E. Heüligenberg. SOHAGEN. Verloren voorwerpen: Een por- temonnaie: een bril; een vulpenhouder. ASSENDELFT. -Kerkachapen. - Vrijdag 14 Maart dee morgens 10 uur had op het erf van den heer C.Gaal de verknoping plaats van 80 kerkschapen. De totale opbrengst der 80 schapen beliep 4915. KROMMENIE. Donderdag j.l. hield de Be- dovaartcommissie èen vergadering, om mek voor to bereiden voor <leo- Stillon Omgang. Ofr komst was niet groot. Do voorzitter spoorde ieder aan om anderen, die niet aanwezig ziin op te wekken, mede te gaan opdat Krommenie een goed figuur make. Toonen wij dat wij Ka tholieken van den daad zijn. Medegedeeld werd dat de Bedevaart zou vertrekken Zaterdag nacht 22 Maart, kwartier voor 12 vanaf onze R.-K. Kerk. Om half 6 des morgens wordt in do Krijtberg een - E- Mis voor ons gelezen. Wij hebben daar een gereserveerde plaats. Castri- cum gaat met ons mede. Deze mannen komen om half elf met den trein hier aan en worden dan onder gebracht iu het verecnigingslokaal Daar zal hen iets worden verstrekt bijv. koffie of thee. Er werden 5 personen aangewezen die de bedevaart regelen en tevens voorbidders zijn. Deze heeren zijn P. Groot, W. Noom, L. Mooy, W. de Graaf en W. van Gelderen. Er zal onder do Bedevaart een collecte worden ge houden. De opbrengst is de eene helft voor kaarsen te laten branden in de Krijtberg en de andere helft voor H.H. Missen in Krommenie, Des morgens om half acht kan men weer per trein uit Amsterdam vertrekken, aankomst te 8.07-im Krommenie. Bij de rondvraag kwamen verschil lende zaken ter sprake, o.a. het stich ten van een gezelschap van het H. Sacrament- Hierop sluiting met gebed. ZAANDAM. In de Donderdag gehouden ver gadering van de z.g- kora -van den Volksbond averd de volgende motie aangenomen: ,,De vergadering van gecombineerde bestu ren der vak- en onder af deelingen van den Ned. R.-K. Volksbond afd. Zaandam, gehouden op Donderdag 13 Maart 19191 gehoord do besprekingen omtrent de belas tittgplannen van Zijn Exe. den Minister van Financiën. draagt het bestuur der afd. Zaandam van. den Ned. R.-K. Volksbond op. bij do regeering' aan te dringen geen belastingen te heffen op do eersto levensbehoeften besluit deze motie te publiceeren in de pers en gaat over tot de orde van den dag." ZAANDAM. Zondagavond werd een j on- gen op heeterdaad betrapt, toen hij zich toe gang wilde verschaffen tot de woning van zekere v. d. M. aan den Westzanerdijk. Het veelbeloveiid jongmensch werd aan de politie overgeleverd. Naar wij vernemen, wordt aan de Art.- Inriehtingen aan de Hembrug «en belangrijke partij metaalwaren vermist en wordt een uit gebreid onderzoek ingesteld naar de even- tueele daders. ZAANDAM. Bij d,e politie werd door ie mand, aangifte gedaan dat een afgegeven kwitantie wel geind doch niet afgedragen was en d,at nog wei door een broeder van d.cn aanklager. Van familie moet men 't hebben. ZAANDAM. Door tien Ned. Werkmeesters- bond, werden alhier pogingen in het werk gesteld om te komen tot oprichting van een achtste afdeeling. De belangstelling bleek echter niet bijster groot, zoodat een voor dat doel belegde vergadering niet het ge- wenschte resultaat bracht. In het Aartsbisdom Utrecht en in de bisdom men Haarlem, Den Bosch en Breda moet voort aan het feest van den H. Joseph op 19 Maart als een verplichte feestdag worden gevierd. Som migen besluiten daaruit: dus behoeven wij a.s. Woensdag, morgen dus, niet te vasten. Deze redeneering is niet juist. In het algemeen verplicht de vasten- en onthoudingswet wel niet op de Zondagen en de verplichte feestdagen, maar op dezen algemeenen regel bestaat ééne uitzondering, n.l. voor de feestdagen in de Veer- tigdaagsche Vasten. In de Haarlemsche Katechismus uitgave 1918, bladzijde 112, staat dit zeer duidelijk aan gegeven. Wij lezen daar de voor iedereen zeer begrij pelijke noot: „Zoo dikwerf een der geboden Vasten- of Onthoudingsdagen op een Zondag valt, ofwel op een verplichte feestdag buiten de Veertigdüagsche Vasten, houdt de verplichtin gen tot vasten en onthouding vanzelf op. Ingevolge deze woorden van den Gr. Kate chismus, dient men zich dit jaar op het feest van Sint Jozef, voor wat betreft de Vasten-wet te gedragen als op alle andere dagen der groote Vasten Van de onthoudings-wet behoeft niet ge sproken te worden, daar deze morgen— al ware het geen verplichte Feestdag, toch met gelden zou. .Uw* De gestolen brandkast. In 't bankje der beschuldigden kwamen, M. D., J. L. en J. G. S. Hen werd ten laste gelegd, dat zij te Schoten in den nacht van 7 Januari j.l. hadden ingebroken in het magazijn van de firma Je Gruylej. Behalve een aantal pakken boter maakten zij zich meester, van de brandkast, inhoudend ruim 390 gulden. Het drietal bekende het ten Idfete gelegde. Te gen den eerste, die meer op zijn kerfstok heeft, werd 2 jaar gevorderd, tegen den tweede dezelf de straf met aftrek van voorarrest en tegen den laatste 1 jaar. Voor L. pleitte Mr. Barbas Cle mentie, wijzende op zijn jeugdigen leeftijd, en zijn blanco strafregister. Niet dankbaar. H. O. P., 18 jaar, thans verblijvende te Veen- huizen, mocht in de maand September 1918 met den vrachtrijder B. meerijden van Halfweg naar Haarlem. Onder de rit maakte hij zich meester van een doosje met 57 gouden collierhangertjes, die de vrachtrijder voor den Amsterdamschen grossier O. moest brengen te Haarlem. Beklaagde be kende. De vader van beklaagde vertelde, dat zijn zoon in slecht gezelschap was geraakt en het ouderlijke huis had verlaten.- Zoo was hij zon der middelen van bestaan aan 't zwerven ge raakt. Het oprechte verhaal van den vader en het berouw van den zoon deden den officier van justitie besluiten een voorwaardelijke straf te vragen van 4 maanden met een "proeftijd van 2 jaar. De rechtbank deed onmiddellijk uitspraak en veroordeelde beklaagde tot 1 maand t. voor waardelijk met een proeftijd van 1 jaar. -Vr. Aan welke drukkerii wordt het adres boek 'van Industrieëlen vervaardigd? Antw.j Bij de firma J. H. ds Buggy, id Amsterdam. V r. Welke toelage iiieeft een Biisdhov. Pas» toor en Kapelaan van het Rijk? Elk appart 's.v.p. Antw.: Deae toelaga is geen vast bedragf en hangt van verschillende factoren af. Ook genieten lang niet al 1 e priesters zulk oen toelage. De priesters van de, na een zeker 'tijdstip gestichte parochies, zijn er allen van verstoken. V r. Bestaat ook de mogelijkheid voor een ïiet-Haarlemmer om als conducteur of wa genbestuurder aan de E. S. M. geplaatst te wordeni en waar moet- nien zich daarvoor ver joegen? Antw-: 1. Ja; Vervoeg u tot de Directie. V r. Wanneer iemand van lichtiug 1919, die eerst met half Maart moest opkomen maar wiens opkomst nu tot Juni is uitgesteld, toch )P den eerst bepaalden tijd in dienst gaat, telt dan die tijd van Maart tot Juni mee of niet? Antw.: Ja. V r. Op welken leeftijd komt men in aan merking voor ouderdomspensioen? Hoo luiden daarvoor de voorwaarden l Antw.: Men moet 70 jaar oud zijn en vau 65 tot 70 jaar minstens 150 weken in loon dienst, geweest ziin. V r.: Komen do brieven van en naar het be zette Duitscho Rijngebied coed over. of houdt men ze soms od? Antw.: Doze brieven ziin onderworpen aai militaire censuur, met al de gevolgen, daaraar verbonden. Kinderkoor Prinses Jnliana. Het be stuur heeft met ingang van heden benoemd tot Directeur van bovengenoemd koor den heer Henri Pielage, in plaats van den heer R. M. v. d. Hart, die tijdelijk ais dirigent was opgetreden en zich zeer bekwaam van deze taak heeft gekweten. BLOEMEND AAL. De toestand van den heer v. d. Vliet. Naar wy vernemen, is de toestand van den heer C. v. d. Vliet bevredi gend en vooruitgaande. BLOEMENDAAL. Burgert Stand. Ge boren: d. van J. M. Kaars Sijpesteijn—Holsti d. van M. S. van der Veldt—Natrop; d. van R. Vettewinkel—Bterk. Overleden. J. F. Korting, 42 j.; H. Wieenek» ker, 39 j.; K. Brand, 80 j.; A. A. W. Meis» ner, 46 j.; L. do Bruin, 59 j.; S. Leuven, 91 j., M. van Twiek, 52 jaar OVERVEEN. Aam liet bureau van poli tie alhier, zijn Zondagmiddag 2 jongens aan gebracht van 10 en 12 jaar. Zij waren uit Amsterdam naar hier komen loopeu, maar waren totaal uitgeput. De politie heeft hen naar Amsterdam teruggebracht. Zaterdag is uit de gan# van den heer R. aan den Zijl weg een fiets gestolen. Da ders onbekend. BEVÊIÏWIJK, 17 Maart 1919. R.-K. Coop Iuindersivereenigin,g „Kennemerland," te Bo- verwiil» Selderie per bos 2842 cent- Prei per )os 1430 cent. Bieten per mand 1.702.30. spruiten per mand 4.757.50. SavoyekooS ,er stuk 5—12 cent. Boerenkool per kist 0.63 1.50. Brussclsefo witlof per pond 1524 ct Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen var 18 Maart. Hoogsto barometerstand, 777.4 m.M., La Hague; laatste barometerstand 760.4 m.M., Vestmanoer. Verwachting (van den avond van 18 tot (den avond van 19 Maart): Matige tot zwakke Noopd,elijke tot Westelijke wind, zwaar tot halfbewolkt, wellicht enkele regenbuien, mo gelijk nachtvorst, iets zachter overdag. Op den 6en Apri! a.s. hopen onze geliefde ouders en den dag te herdenken waarop zij v<5<5r 25 jaar in den echt zijn ver bonden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hunne dankbare kinderen B. SAMSON. K. SAMSON en Verloofde. P. SAMSON. JOH. SAMSON. JAC. SAMSoN. G. SAMSON. 7544 G. SAMSON. J. SAMSON. M. SAMSON. L. SAMSON. B. SAMSON. Vr. SAMSON. Heemstede, 14 Maart 1919. Raadhuisstraat no. 38. Haarlemmermeer. De Heer en Mevrouw VAN CRA- NENBURGH—Hermans bedanken voor de blijken van belangstelling bij de geboorte hunner dochter onder vonden. Kraamvisites kunnen niet worden afgewacht. 7716 JÉit Wsb&A cotmw. LET WEL! Wegens de daling der grondstoffen kunnen wij weder als van ouds concurreeren. Weg met de hooge prijzen voor uw kleeding. Dat is geld weggooien. Wij bieden aan: honderden Zondags- en uit- loopcostumes voor spotprijzen: zeer solide uitloopcostumes voor f 19.50, f 22,50, f 27.50 enz. Verder enorme voorraad ijzersterke pantalons, tot de fijnste soorten. Verkoop beneden winkelprijzen Steeds opruimingen en partijen voorradig. Doet uw voordeelKomt zien Verkoop uitsluitend a contant. Geen zichtzehdingen. van geregelde en ongere gelde Heerenkleeding Aanbevelend, VAN Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het over lijden mijner geliefde echtgenoote JANSJE SIKEHAH- geb. LUTTIK betuigt ondergeteekende zijn l'.ai te- lijken dank. A. SIKMAN. Haarlem, Waldeck Pyrmontstraat 25 BETAALT VOOR NET GEDRAGEN Let op het juiste Adres, M. MOK, Kleine HouSatraat2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 3