Kerk en School Uit den Omtrek STADSNIEUWS. Eenig op de wereld, ORDE EN ARBEID KUNST EN KENNIS LEGER'EN VLOOT LANDBOUW EN VISSCHERU The American Stoppage Co. r -1 Heeft machines en perso neel om goed, vlug en goed koop alle Dames-, Heeren Militaire- en Kerkelijke klee ding onzichtbaar t© keeren en te sïoppen. Qok aSje soor ten tapijten. Filiaal a KRUISSTRAAT 4. fyënsüiiddeien worden alle passagier# aan 'den lijve onderzocht. I Gisternacht zb'n nabij Ulft (G.) door pa trouilleer ende militairen gevechten geleverd i met een troep uit Duitscbland ontvlnchte •■Bolsjewiki, die voorzien waren van dolken, re volvers en munitie. Een hunner trachtte te vluchten en sprong op een in volle vaart rij dende tram, dodh werd evenals de anderen gearresteerd. Eens openbare vergadering, welke te Vlissingen zon worden gehouden met het Ka merlid J. W. Kruijt als spreker is van hooger hand verboden. Sinds de te Baarn plaats gehad hebbende relletjes, welke gericht waren tegen de Bur gerwacht, zijn ongeveer een 40-tal personen tot de Burgerwacht toegetreden. Zoo'n succes van hun demonstratie hadden de betocgers toch zeker niet verwacht. Terwijl de bewoners afwezig waren, brak Zondagmorgen door onbekende oorzaak brand uit in de woning van den heer B., B-ijkestraat 14, te Vlaardingen. Het pand brandde geheel uit. Het huis was wel, de inboedel niet ver zekerd. In het IJ, nabij «le kettingboot te Amster dam is gistermiddag een boot, waarin zidhi 10 personen bevonden, omgeslagen, doordat de opvarenden teveel aan één kant zaten. Allen konden gered worden. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht' heeft Zondag 16 Maart LI. in de Kapel van het R.K. Weeshuis te Utrecht toegediend: de Tonsujir aan de Ee'rw. Kraters G. A. Mees ,W. L. Hendriks, C. J. de Bruin, Wi H. Arts, v. d. Congregatie der Missionaris een van het H. Hart van Jezus en de H. Wijdingen van het Diaconaat aan den Eerw. Frater Damianus de Wit, van de Orde der Dominicanen; en Zondag 23 Maart 1.1. in de Kapel van. het St. Antonius Gasthuis te Utrecht de H. II. Wijding van het Priesterschap aan den Eerw. Frater Damianus do Wit, van de orde der Dominicanen, en aan de Eerw. Fraters- B. J. J. Visser, A. B. Langendorff,.J. Ruyter, J. H. Sc'ureurs, J. P, van der Hulst, W. H. ■Woudenberg, G. F. B. Trienekens. J. »M. Klemann van de Congregatie der Miseiona- •en van het H. Hart van Jezus. Naar deMissie. Naar wij vernemen zullen einde April naar de missie in den Bel gischen Congo vertrekken de eerwaarde broeders J. Verhoeven, H. Savelkoul, Alf. v. Beurden en Ant. Engels uit het Missiehuis Sparrendaal te Vught. Broeder J. VerLoeven uit Leende vertrekt Voor de derde maal naar de missie. Met hem vertrekt mgr. de Kt e rek, apostolisch jwef eet. De R.-K. Kerk. De Roomseh Katholieke Kerk telde volgens de statistieken van einde 1915 negen honderd en zes en negentig gekon- ^titueerde bisdommen van latijoechcn ritus tn 85 van Oostersehen ritus, te samen 1081 *ver de geheele wereld verspreid. In Europa waren 607 bisdommen, meldt het „Ctr." Het aantal priesters over de geheele wereld verspreid bedraagt bij benadering 370.000, waarvan er meer dan 300.000 in Europa werk zaam zijn. Het aantal missionn'arissen, die zich recïit- Itreeks wijden aan de Evangelisatie der hoi- densdbè volkeren, wordt geschat op plan. 12.000, zoodat er voor 100.000 heidenen 1 mis- èonaris kan gerekend worden. Het aantal Katholieken in N. O. Indië be droeg in 1915 96.947 tegen 203.000 protestanten. Van 't aantal Katholieken is ruim een der de Europeanen, zoodat er op de 40.000.000 in woners slechts 60.000 Katholieken inlanders zijn Het aantal priester-s in Indië bedraagt 112. DE STAKING DER METAAL BEWERKERS. Wij vernemen, dat het niet in de bedoeling Hgt der Kamerleden Van Dijk en Smeenk, om persoonlijk als bemiddelaar op te treden tn het conflict in de metaalnijverheid. Zij hebben zich Zaterdag nauwkeurig door de bestoren der vijf samenwerkende organi- «aties laten inlichten over de bestaande loo- fcen en arbeidsvoorwaarden in de metaalin- ènatrie en de geschilpunten, die geleid hebben tot het afbreken der onderhandelingen tus- •ehen de werkgevers en de werknemers. De besturen der stakers-organisaties heb ben tijdens het onderhond er nog den nadruk OP gelegd, dat zij vasthouden aan de instel ling vVfc een persoonlijk minimum-loon. De beide Kamerleden zullen zich thans tot bet bestuur van den Metaalbond wenden, ten einde zich op de hoogte te stellen van het Standpunt der werkgevers. Wanneer zij in het bezit zijn van de zien»- .wijze van beide partijen, zullen zü overwegen Of het benoemen van een bemiddelaar of een sommissie van arbitrage wensehelijk i». Naar het gerucht gaat, zou het Vrijzinnig- Democratische Kamerlid, de heer Ketelaar, lich aansluiten bij de bovengenoemde Kamer leden. Naar de „Tel." verneemt, zal Woensdag am 8e Centrale Commissie uit de Vakbonden ver gaderen. Ia deze vergadering zal, maar ver luidt, o.m. de vraag besproken worden, of (het niet wensehelijk is uitbreiding aan de staking te geven. De samenwerkende Metaalbeiwerkersbonden to Rotterdam zullen Zaterdag 29 Maart in het Verkooplokaal een vergadering beleggen, Waarin machtiging tot het stellen van een Ultimatum zal worden gevraagd. De Rotter- damsche werkgevers zdjn bij den Metaalbond aangesloten en tegenstanders van een mini- tnum-loon en den acht-urendag. Steking van sleepers. Maandagmorgen tf door do combinatie van de drie samenwer kende organisaties: de Sleepers- en Voerlie- üenvereeniging „Voorwaarts", de Christelij ke Haven- en ffransportarbeidersbond en 8e R.K. Fabriek-, Haven- en Transportaa-bei- jöersbond „St. '.Willebrordus" te Rotterdam; »e staking geproclameerd'in het slee pers be- ftrijf. j ™0<ifrn-6 bond heeft zich' tot' nn toe nog niet bij de staking aangeeloten, maar zal hedenavond in een huishoudelijke, vergader jflng! zijn houding .vaststellen. Men wenscht" inwilliging ,van de eiscKea door 'de combinatie op 17 Januari j.l. gesteld Ook de leden van den modernen bond zijn in staking gegaan. i De staking omvat circa 700 man. 'f"u De Katholieke veenarbeiders. De R. K. Landarbeiders bond heeft, in antwoord op het telegram van den Vervenersbond, waarin werd medegedeeld, dat 31 Maart met zwart- turfgraven en baggeren zou worden opge houden, tenzij voor dien tijd overeenstem ming is verkregen met de afdeelingen, heden aan den Vervenersbond telegrafisch mede- deeling gedaan, dat hij geen conflict wensch- te en zijn leden zal adviseeren aan het werk te gaan op de voorwaarden van 1918. Alleen wilde men gaarne over enkele punten met den Vervenersbond een nadere bespreking houden. Het 40-jarig' tooneeljubilé van mevr. van Eysden-Vink. Door Baron Sweerts de Landas, Kamerheer in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, is Maandagmiddag aan mevr. van EysdenVink, ter gelegen heid van haar jubilé, de eere-medaiile voor Kunsten en .Wetenschappen, in zilver, ver bonden aan de huisorde van Oranje, over handigd. Esn nieuw soort briketten. Tot dusverre wast men met de geklopte kolen en het hard geworden pek de beide afvalproducten, die overblijven nadat men. de steenkolen in cokes heeft herieidi niet veel aan to vangen. Voor het harde pelt kon men voor den oorlog nauwe lijks 4 a 5 mark per 100 K.G. krijgen en de bergen geklopte cokes hoopten zich op, aange zien men dat materiaal zelfs tegen een zeer lagen prijs niet kon kwijt raken. Enkele jaren geleden nam de ingenieur Behr uit Kolkberg proefnemingen om de geklopte cokes met bij voeging van kleine deeltjes hard geworden pek en door verwarming tot 300 a 400 gr. Celsius, tot briketten te verwerken en bereikte daar mede goede resultaten. De stevigheid van de aldus gefabriceerde briketten liet echter te ■wenschen over. Nu is Behr er onlangs» naar de „Prometheus" bericht, in geslaagd, zijn procédé te verbeteren, doordat hü de menging der ge klopte cokes met den bindstof in eene met ver dunde lucht gevulde ruimte doet plaats hebben. De briketten motten, wat hunne stevigheid betreft,' op geenerlei wijze achter staan bij andere brikefsoorten en kunnen zoowel voor industrieele doeleinden als voor huisbrand wor den gebruikt. De grondstoffen geklopte cokes en verharde pek zijn zeer goedkoop te kriigen, de aanschaffing van de noodzakelijke machine rie is ook niet duur cn het toestel behoeft ten slotte slechts door een man to worden bediend. Onbepaald klein verlof der lichting '18 en '19. Officieel. In het tijdvak van 710 April 1919 zullen, voor zoover zii zulks wenschen en behoudens de bepaling van het slot van deze mededeeling met onbepaald (klein) verlof wor den gezonden de volgends categorieën van dienstplichtigen 1. Van de lichtingen 1918 en 1919 de dienst plichtigen zoowel van de onbereden ais van de bereden korpsen» wier vrijstelling op een nader te bepalen datum zou ingaan: deze datum is bij Koninklijk besluit vastgesteld op 20 Maan 1919. 2. Van de lichting 1918 de militieplichtigen, die werden ingelijfd: a. bij de infanterie» (hieronder begrepen de hospitaalsoldaten) in de tijdvakken van 1020 Juli 1917 en 22—26 October 1917; b. bij de genie in het tijdvak van 2226 October 1917 c. bij de wielrijders en bii den motordienst in het tijdvak van 25 Januari 1918. Van de vorenvermoldo categorieën worden op den aangewezen tiid mot verlof gezonden de dienstplichtigendie kunnen worden gemist; do overige tot die ploegen behoorende dienst plichtigen zullen volgen, zoo dra de dienst het toelaat. Voortgezet vrijwillig verblijf onder de wapenen. -Officieel. Aan de militairen, die op 31 Maart 1919 vrijwillig» onder de wapenen zijn en behooren tot de categorieën van hen. die bü huiswaarts keeren voor 1 April a.s. val len onder de bepalingen der nadere steunrege ling van einde December 1918 zal. zoo zii na 31 Maart vrijwillig onder de wapenen blijven en het dienstbelang dat langer onder de wapenen blijven, wensehelijk doet zijn» een bijzondere toelage bii hun latere huiswaartskoering wor den uitgekeerd, welke ton minste gelijk is aan de toegemoetkomingeh. welke zii en hun ver wanten volgens vermelde steunregeling zouden kriigen. indien zii nog vóór 1 April 1919 waren vertrokken. Voortgezet vrijwillig verblijf onjler de wape nen zal wegens dienstbelang wenseheliik kun nen zijn b.v. ten aanzien van militaire buiten gewone kommiezen, militaire gevangenbewaar ders, militairen bii politieafdeelingen» personeel bij den dienst der bewaking van telefoonlijnen, liinwerkers bii de telegrafie» personeel bii den grensdienst, personeel bii demobilisatieparken enz. Deze maatregel geldt tot 1 Aug. 1919. Dijkgraaf en de Ho oght «inreden van Rijn land en te doen publiceeren in de Pers. Voorschotten aan Rijksambtenaren. Het volgende telegram is verzonden aan Zijn Ex cellentie den Minister van Justitie te 's-Gra- venbage: Het Hoofdbestuur van den Bond van be ambten bij de Gevangenissen, Rijksopvoedings gestichten en Rijkswerkinrichtingen, gezien de berichten uit de afdeelingen, getnigende van den noodtoestand onder het personeel, dringt er, naar aanleiding van de beslissing van den Ministerraad op aan, op spyedige uitbetaling van de voorschotten op de duurte- toeslagij over 1919. Steunregeling tnsschcn 1 April en 31 Juli gedemob il isoerdenBinnenkort zal in de gemeenten bij openbare kennisgeving algc- meene bekendheid worden gegeven aan de tot stand gekomen steunregeling nopens mi litairen, wier verblijf onder de wapenen ein digt in het tijdvak 1 April—31 Juli 1919. Die steunregeling geldt in hoofdzaak de dienstplichtigen eii sommige categorieën vrij willigers, die na ten minste Sy3 maand bij de landmacht of ten minste 7(4 maand bij de zeemacht in werkelijken dienst te zijn ge weest, huiswaarts worden gezonden met on bepaald (klein) verlof of in verband met ont slag. Do steun wordt slechts verleend, indien daaraan behoefte bestaat, uitgezonderd vóór zoover de steun bestaat in de vrijheid om militaire goederen voor eigen gebruik te benutten. - De steun wordt .verleend onder dc volgen de vormen. 1. Een uitkeering: In eens voor levensonder houd van ten hoogste f 130 voor den militair voor wien wél, of van ten hoogste f 65 voor den militair voor wien geen kostwinnersver goeding is genoten. 2. Een uitkeering van ten hoogste f 40 voor kleeding, gereedschap en verhuiskos ten, voor den militair beneden den rang van officier. 3. Een uitkeering; van ten hoogste f 3 over een tijdvak van in den regel ito hoogste 120 dagen voor de verwanten vaii den tij dens zijn verblijf onder do wapenen overle den militair. Voor deze uitkeering is niet als voorwaarde gesteld, dat het verblijf on der de wapenen een bepaalden termijn heeft geduurd. 4. Een uitkeering voor officieren en onder officieren van het reservepersoneel der land macht en officieren, onderofficieren, vrijwil lige en verplichte reservisten der zeemacht, verband houdende met hun traktement of jaarwedde; de jaarwedde der onerofficieren van de landmacht uitgezonderd1 vaandrigs- en kornetten wordt voor de berekening der uitkeering! geacht f 18<? hooger te zijn dan ze in werkelijkheid is. Die uitkeering loopt over ten hoogste drie maanden na de huiswaartszending en bedraagt over de eer ste maand ten hoogste het maandtracte- ment of de jaarwedde, over de tweede maand ten hoogste twee derde van dat bedrag en over de derde maand ten hoogste de helft van dat bedrag; een en ander echter met dien verstande, dat de tijd waarover de uit keering kan geschieden, uiterlijk 31 Juli 1919 eindigt. 5. Vrijheid voor den militair van de land macht om van de medegegeven militaire uit rusting zoo zich daaronder schoenen en on dergoed bevinden, 1 paar echoenen en 1 stel ondergoed voor eigen gebruik te benutten. Deze vrijheid geldt ongeacht den duur van het aan de huiswaartszending voorafgegaan verblijf onder de wapenen. De uitkeeringen, vermeid onder 1', 2 eü 4, worden niet verstrekt voor den militair voor wien reeds .eenmaal op grond van de steun regeling van einde December 1918 een tege moetkoming ia verleend. Evenmin geldt de vrijheid tot het gebruik van militaire schoe nen en ondergoed opnieuw voor den militair, die van die vrijheid reeda eenmaal gebruik heeft gemaakt. De Minister .van Oorlog of van Marine kan sommige militairen of groepen van militairen van de .toepassing der steunregeling uitslui ten. ji Voor verdere bijzonderheden omtrent' do nieuwe steunregeling .wordt verwezen naai de ln den aanhef bedoelde openbare kermist* geving. A-j i, -- Bedankt. De heer S. W. de Glercq te Bloemendaal, lid van het hoofdbestuur van de Hollaadsclbe Maatschappij van Landbouw heeft als zoodanig bedankt. In de te houden ledenvergadering van de Maatschappij op 16 April a.s. zal in deze va cature worden voorzien. Ontslag gevraagd. De heer W. Biesheu vel Az., to Houtrakpolder, heeft met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag gevraagd aki secretaris van de commissie van beroep in zake de uitvoering der Scheurwet voor de provincie Noord-Holland. Onze kippenstapel. Men schrijft uit Ear ner eld Oiir/.o vooxli-een zoo «lom ikeude cie-rxnaxlst.' die echter tijdens den oorlog een lange lijdens periode heeft doorgemaakt, begint gelukkig weer flink to herleven. Hedenmorgen was de onmeteliik grooto eierhal dan ook weer bijna geheel gevuld met eiertorsënde landbouwers. Allen valt het nog op. dat het aantal eieren, dat elk der kippenhouders tor markt brengt» nog aanzienlijk geringer is dan in den goeden ouden tiid» en wel tengevolge van het groot aantal kippen, dat in de laatste jaren, die achter ons liggen» door voedselnood moest wor den opgeruimd. Toch wordt uit alle macht ge werkt om ook op dit gebied verbetering in den toestand te brengen. Fokvereenigingen en landbouwers toch steunen elkaar om door aan- fok, speciaal van het bekende Barneveldsehe ras, de kippenstapel weer zoo spoedig mogelijk op peil te brengen. De "Visclipriüzcn. De IJmuider Vdschhan- delvereeniging heeft zich met het oog op den onhoudbaren toestand in den verschep vigeh- handel telegrafisch tot den minister van L,. N. en H. gewend met het dringend verzoek, zoo spoedig roogeliik over te gaan tot opheffing van alle verstrekking van regeeringsviscb. Tevens verzoekt de vereeniging den minister verlaging van den grenspriis der visch voor het binnenland te willen bevorderen eii bii even tueels vaststelling van nieuwe grenspriizen ook overleg te doen plegen met den handel. Ten gevolge van de hooge exportprijzen, ■w,aardoor de handel op het buitenland geheel ontwricht is, werd Zaterdagmorgen in de riiks- visehhallen, ondanks grooten aanvoer, hoege naamd geen visch voor den es Port gekocht, wat sterke prijsdaling ten gevolge had. Deze iviach, die vér beneden grenst rijzen liep, Iu,ae niet worden uitgevoerd. Het personeel van Rijnland. Men ver zoekt ons opname .van de volgende motie: Het personeel, in dienst van het Hoog heemraadschap „Rijnland" te Halfweg, Spaaradam en Katwijk, aangesloten bij' den Ned. Bond. van .Werklieden in Openbare Diensten en Bedrijven, goedgekeurd bij Kon. Besluit van 12 Januari, no. 29; in vergadering bijeen .te Sjpaarndanï op 17, Maart 1919; gehoord do besprekingen over de bij de heeren Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland aanhangig gemaakte eischen in zake: loonsverhooging, vaste aanstelling van los personeel, invoering van den 8-urendag en verbetering der pensioenregeling; van meening, dat door Dijkgraaf en Hoog heemraden langzaam of geen voortgang ge maakt wordt om tot invoering van gemelde eischen te komen, ondanks daarop herhaal delijk door het Hoofdbestuur van genoemden bond krachtig is aangedrongen; van oordeel, dat met het oog op den ach- stand, welke inmiddels bij het betokken per soneel is ingetreden, spoedige invoering der genoemd© eischen noodzakelijk is; dringt er bij den Dijkgraaf en de Hoog heemraden mot klem op aan alsnog met het Hoofdbestuur in overleg t« treden; besluit deze motie op te zenden aan het Hoofdbestuur van den bond voornoemd1, met XWftWki. llAajt Jten.nl» te brengen va» dep. kaïwijzaad', wat heeft .Hoofdbestuur daar SCHOTEN. Burgerlijk Armbestuur. Het Burgerlijk Armbestuur alhier benoemde dezer dagen tot voorzitter den heer Joh. Verton, tot secretaris den heer P. G. Diepensloot en tot penniugmeesteres mevrouw MunniekVasten- houdt. BLOEMENDAAL, Gevonden voorwerpen. Tciug te bekomen bij: J. tan der Steeg, Gen. Jouberstraat 57, Haarlem, een groen led^en pox-tefeuille met inhoud; restaurant „Rust hoek", Bloemendaal, een zwarte handmof; Hilbrands, Bloemendaalsche weg 81, Bloe mendaal, een gebrand zilveren manchetknoop; Ger. Verduin, Korte Kleverlaan, Bloemen daal, een gouden broche; A. Doorn, Joh, Vcr- huJstweg 13, Bloemendaal, een portemoimaie; E. van Reenen, Dompvloetslaan 3, Oveorveen, drie koperen gewichten; Schumacher, Klever laan 85, Bloemendaal, een nikkelen zakmesje; aan hot bureau van politie te OveiA-een, oen vulpen, een bruin handmofje, een schoen, een riem. Komen aanloopen hij: M. Doemen, Tettero de-weg 19, Overveen, een herdershond. BLOEMENDAAL, Loonsverhooging. De heer van Kessel heeft bii den Raad een voorstel ingediend om aan de gemeentewerk lieden en daarmede gelijkgostelden. in afwach ting van do invoering van 'iet werkliedenre glement» een loonsverlioogiing too te kennen van 5.per week, ingaande op 1 Maart j.l. met voorloopig behoud van den duurte- en kin dertoeslag ZANDVOORT. De bouwvakarbeiders, die Donderdag zijn gaau staken voor loonsver hooging, besloten heden weer hét werk te htervatten onder de oude voorwaarden. HEEMSTEDE. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Heemstede op Vrij dag, 28 Maart 1919, des namiddags om vier u. Te behandelen onder werp en; 1. Notnlen. 2. Voorstel tot 8tet verleenen van eene subsidie aan de afdeeling Heemstede van het Kruis- verbond. 3. Voorstel dat de gemeente zal toe treden als lid-donatrice tot de Afd. Haarlem der Kon. Nat. Vereeniging tot steun aan mi liciens. 4. Voorstel tot het verleenen van eene subsidie aan de Vereeniging van gasfabrikan- ten in Nederland. 5. Voorstel tot het verlee nen van eervol ontslag aan mej. S. A. E. Antonisse, als onderwijzeres hij het herha- lingsonderwijs. 6. Voorstel tot benoeming van J. J. Knaap tot makelaar in scbepen en ma chinerieën. 7. Benoeming van een hoofdstem- bureau voor de verbieding van ledon van den Raad. 8. Benoeming van stembureanx voor de verkiezing van leden van den Raad. 9, Be noeming leden der Sehattingseommissie. 10. Benoeming van leden der commissie tot we ring van school verzuim. 11. Benoeming van een tijdelijk wethouder. 12. Voorstel tot over name van terreinen van Bloamenhave en Ro zenburg. 13. Voorstel tot tijdelijke verlenging van den dnurtetoeslag. 14. Voorstel tot tijde- lij verlenging van de vèrhooging van toela gen. 15. Voorstel tot wijziging der Verorde ning op do beffing van een koofdelijken om slag. 16. Adressen van de Heemsteedsdbe Po loclub tot wijziging der Verordening op de heffing eener belasting op openbare verma kelijkheden en tot het verleenen van eene sub sidie aan de Reddingsbrigade met afwijzend advies. 17. Voordracht tot afwijking van art. 3 der Verordening betreffende eischen voor dranklokaliteit van S. Steenvoorden. 18. Vast stelling percentage van aan de Gas-, Duinwa ter- en Electriciteitsbedrijven verstrekte gel den over 1918.19» Vaststelling comptabiliteits- beslniten. 20. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 21. Beslissing omtrent reclames tegen den Hoofdelijken Omslag. 22. Vaststelling staat van oninbare en nog te verhalen posten. HALFWEG. Hollandscho Maatschappij y. Landbouw. Men schrijft onsDezer dagen vergadert de afdeeling Houtrijk en Polanen (Halfweg e.o.) van de Hollandsche Maat- laehappij van Landbouw. De agenda bevat .o.m. bespreking van de punten welke o,p de algemeene vergadering van de Maatschappij zullen worden behan deld in hare vergadering te houden te Am sterdam op 16 April a.s. Als altijd, heeft het bestuur van de afdee ling Halfweg e.o. ook nu weer getoond zeer actief te zijn, waar liet geldt op te komen voor do belangen van den landbouw. In verband daarmede, stelt het bestuur aan de ledenvergadering voor de volgende vragen te' richten tot het Hoofdbestuur, ten einde die op de te houden algemeene ver gadering te zien beantwoord. Uit deze vragen bljjkt voldoende ,dat van deze afdeeling althans niet gezegd kan wor den.. dat van haar geen kracht of initiatief uitgaat. Zij luiden als volgt 1. .Waarom heeft 't Hoofdbestuur Rekening 1917 en Begrooting 1919 niet in 't Opgaan opgenoinen? Wenscht 't Hoofdbestuur dit alsnog te doen, en wil '1 Hoofdbestuur dit voortaan doen? 2. Ia 't niet ge wenscht 'fi verslag der .Al gemeene Vergadering weer zooals .voorheen in 't .Orgaan op te nemen? 8. Wat heeft 't Hoofdbestuur gedaan aan regeling herschatting! ,en graanverzameling? Wat denkt 't Hoofdbestuur daaraan nog te doen? 4. Is 't niet. gewenscht om (op de laatst gehouden Algemeene Vergadering toegezegd de vraag van 't Hoofdbestuur aan den Regee- ringscommissaris en diens antwoord te dezer zako voor de Algemeene Vergadering in 't Orgaan op te nemen? 5. Hoe is afrekening; schapen-uitvoer naar Engeland geweest, en eventueel gemaakte winst? Wftt heeft *t Hoofdbestuur hieraan gedaan en wat wenscht 't alsnog te doen? 6. Wat is de reden, dat de N. ,U. M. zooveel, 90 pet., moet hebben voor uitvoer r tegen gedaan, wat wenscht het «Lsnog te deen, en .wat heeft 't Hoofdbestuur gedaan om uitvoer te bespoedigen? 7. Is het niet gewenscht dc .eorrMpondea- tie omtrent het besluit van dc iaatee Algem Vergadering, inzake de Rieta-ophefiüig, be kend te maken. Wat heeft 't Hoofdbestuur daaraan gedaan? 8. Acht 't Hoofdbestuur het niet gewenscht de winst van het stoobureau terug te be talen aai, dc koopers? 9. Wat is 't Hao-'.ibcstuur bekend omtrent opheffing van het hooi- en stroobureau en wat denkt 't Hoofdbestuiur dat er moet ge- beuien met het stroo dat nu niet meer ge plaatst kan worden. Wat wenscht 't Hoofd bestuur hier aan te doen en wat beeft 't Hoofdbestuur gedaan? 10. Is 't niet gewenscht een gedeelte van de winst der zaaizaadregeiing te restitweeren aan de verbouwers; wat wenscht Hoofd bestuur in dezen te doen? 11. Wat denkt 't Hoofdbestuur van uitvoer vroege aardappelen en groenten a.s. nomer. Wat wenscht 't Hoofdbestuur hieraan te doen en wat heeft hat gedaan? 12. Wat is 't Hoofdbestuur bekend, om trent geruchten van verandering in eye- teem garantieprijzen oogst 1919. Wat heeft 't Hoofdbestuur raan gedaan au wat wenscht het nog j doen? ELSEN. Geboren: z. van L. WiSem©— Brederode. d. van C, Beets—llrcr, - d. van C. de Jager-de Brum. <u van M. Broek huizen-Buis. d. van N. Bozeuieiier-Brantieb. z. van M. C. Jansen-Tromp. z. van D. van Zonderen-Verschoor. r. Tan F. M. van den Berg-Derks. z. van L. Noordzü-van der Steen. z. van L.Jelsma-de Vries. Ondertrouwd: J. D. Broers en G. Gorie. Getrouwd: H. J. te Loo en L. van der Duin. Overleden: W. H. Woltorman. 19 mnd.. d. v. H. Wolterman en L. Binkhorst. S. Krap» 69 jaren, echtgenoot van M. Singer. A. van Dék, 12 jaren, d. v. W. van Diik en K. Zwak- man. (IJm. Crt.) WIJK AAN ZEE. Maandagavond verga derde de R.-K. Kiesvereenigmg voor bare le den te Wijk aan Zee. De voorzitter, de heer Van Gent. opende de bijeeukomst. Hij deelde mede, dat er bij de stemming voor den Gemeenteraad twee lije ten van Katholieke candidaten zonden ko- xrxeii, éóa -voor Wijk nun Dnin <m eon voor Wijk aan Zee. Een kfcrbaalde toelichting ran den voorzitter was noedig om de vergadering op zijn hand te kriigen. Daarna kwam aan de orde: namen voor do voorloopige lijst Het be stuur noemde twee namen. S. Bol Fz. zittend lid en Oh. de Goede. Hierbij werden nog ge voegd Meijer en Ad. Schelvis. Nu was de zaak spoedig beslist. Met een woord van dank van der. voorzitter tot de vergadering voor de kalme beraadslaging en een duidelijke uiteen zetting en toelichting hoe 6 April te stem men in het St. Vituslmis om de rangorde der candidaten to verkrijgen, weid de. vergade ring met den Chr. groet gesloten. HILLEGOM. Vrijdagavond j.l. hield het Krnlsverbond „St. Bernardus" haar ledenver gadering. De voorzitter opende met den Chr. groet en heette allen welkom, in het bijzonder den geostel. Adviscnr en den heer Bulten. Hij vroeg steun en wees er op, dat het jnist de fcfeer Bulten is, welke deze in zoo'n groote mate kan geven en hoopte door liefde tot God cn tot elkander de vereeniging groot te ma ken. Daarna had de verkiezing van bet nieu we bestuur plaats. Bij acclamatie werden tot de jaarvergadering gekozen de heeren: Bak ker, voorzitter, v. d. Zanden, 2e voorzitter, G. Kroon, secretaris, Jac. v. d. Wc ij den, 2e se cretaris en Boot, panningmeesterè Voorts werd besloten om in'samenwerking met de Marïavereeniging een drankbestrijderslof met predikatie en een propagandaavond, waarin als spreker de heer Kamerbeek uit Haarlem aal optreden, te houden, terwijl de beer Bulten zich beschikbaar stelde in de vol gende vergadering, welke 21 Maart gehouden zal worden, een rede te houden met het'on derwerp: „Wij, Krnisvcrbonders" Na de rond vraag sloot de voorzitter op gebruikelijke wij ze de vergadering. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Gebo ren: dochter van J. Rijkelykhaizen Clemens. dochter van A. Versteegtde Reus d. van 'Rh. E. Stoker—Lintmeijer. zoon.van M. P. M. Kat van Dijk. Getrouwd: Jacob de Bd en M. P. van rlen Akker. LTSiSF. BurgerlijkStand. Getrouwd, W. D, Tb. van Werkhoven en J. de Liefde. Geboren: dochter von W. van Ruiten en A, A. der Kinderen. zoon Tan H. Kortekaas en A van den Burg. dochter van P. Ba telaan ©a A. A. Klomp. Overleden; Catharina Maria Warmerdam, 8 jaar. Anna Cornelia van der Drift, 16 m. Petroneüa Godefrida Maria vaa der Zanden, 4 jaar. Petrus Cornells van Eooyen, 32 j. LISSB. De WoaingvereeuiguiR „Volksbe lang" hield gisteravond hare verplichte ver gadering. Na opening on ootnlen braeht de secretaris zijn jaarverslag uit. Hierna deed de Penninmeester rekening en verantwoording van zijn beheer. Hieruit bleek, dat sa ast oen ontvangst van 3936.57 een uitgave viel to boeken van 8160.56, zoodot het saldo van 1917 er geheel b« is iageamolten. De heer Bansdorp bracht namens de veflificatouna verslag uit yanliare bevinding, waaruit bleek dat alles in orde was, weshalve peuningmeee- ter en verificateurs dank werd gebracht. Niet minder dan 29 nieuwe leden hadden zich aan gemeld. Aan. de orde was bestuursverkiezing, wegens periodieke aftreding van (1« heeren ■- van Zonneveld. Betden J. Kuiper en A. L.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 2