STADSNIEUWS. - laatste nieuws Uit den Omtrek STATEK-UtNERAAL INGEZONDEN. TELEGRAMMEN. De heer Hooij en de Verkiezingen* VERKEER EN POSTERIJEN iWzéDE KAMul Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk, gew. Marine Marine Ueli Batavia Rott. Deli Krapoh Peru pref. Erie gew, Denver gew. Missouri K. T. Mexican 2e N.-l. Handelsbank Handelsver. A'dam N. Staatsleening N. Insul. Olie Omrekeningskoersen van Wissels op Nederland m vreemde valuta. AMSTERDAM. London, 11.44 Y> Berlin-Hatnb. 22.35 Parijs 41.25 Zwitserland 49.75 Weenen 9.10 Amsterdamsche Beurs (opgegeven door DE SPAARNEBANK) - Dia'trihn»; Tan KToenteu. De Minister van LN jn maakt bekend. dat <1® distri butie V1 Tat" en ®taPe^roenten. als peen, .ra per zuurkool en snijboonen, tot het einde vgr het seizoen zal worden gehandhaafd. Nederland en Indië en het lmchtpostver- fceer. i>e Minister van Waterstaat heeft thans de meermalen vermelde commissie in gesteld bestaande uit oud-minister Coljjn, den oud-hooi'dinspectcur, chef van den post-, telegraaf- en telefoondienst in Ned.-Indië J. J: Btieltjes en 'den directeur-generaal der posterijen en Telegrafie E. F. Westerveld), aan welke is opgedragen in Engeland gege vens te verzamelen ter beoordeeling van de vraag welke plaats Nederland in Cost-lndië. zou kunnen innemen ,n bet inteia.ioule lucht- postVerkeerj. met uitnoodiging dier commis sie om. van baar bevindingen verslag uit te brengen. 1 Vrouwencoupé's. Met ingang van giste ren 1 April zijn in de spoortreinen weder vrouwencoupé's le en 2e kl. beschikbaar gesteld. Aüeenreizende vrouwen en meisjes worden steeds, tenzij anders wordt verlangd, in vrouwenaïdeelingeu geplaatst. In treinen* uitsluitend samengesteld uit D-rytuigen, woruen in den regel geen vrou- .wenaldeelingen geplaatst. Reizigersverkeer met Duitscliland. Rond* Teisbiljetten worden niet meer afgegeven. Bagage wordt niet verder ingeschreven, dan naar het station, naar hetwelk de reiziger van 'een plaatsbewijs is voorzien. Vergadering van Dinsdag 1 April. Met 44 tegen 20 stemmen werd toet wets ontwerp tot verhooging van den accijns op 't gedistilleerd en van de belasting op zoutgeest aangenomen. Daardoor is de drankaccüns verhoogd van 90 op 150 per H.L. Tegen stemden de Sociaal-Democraten, de Communisten, de Neutralen en de beer Van Dijk (R.-K.) Dienstvoorwaarden personeel. Daarover werd in den breede gesproken. •De heer KLKEREKOPEE (S. D. A. P.) be toogde, dat door de voorgestelde herziening dei- arbeidsvoorwaarden de positie van het personeel, met name de rechtspositie, zal achteruitgaan, voornamelijk, omdat de vakver eeniging gebrekkig zou worden erkend, de re geling van het scheidsgerecht slechter zou zijn gemaakt en arbeids- en rusttijden niet worden geregeld. De heer OUD (V. D.), vroeg spoed met de uitvoering der motie-Hermans, en onder schreef verder kort het lange betoog v^n den hoer Kleerekoper. Nadat de heer OUDEGEEST (S. D. A. P.) had geklaagd over den Raad van Toezicht, en vooral was opgekomen voor het tramper soneel en om opheffing der Stukingswetteu had gevraagd, bracht ook de heer SMEENK (A. R.) een aantal wenschen in betreffende de scheisgerechten, de regeling van werk- en rusttijden, de geleidelijke invoering van den 8-urendag, meer Zondagsrust, langer verlof, betere regeling ten aanzien der dienstwonin gen en snelle afdoende positieverbetering van het tramwegpersoneel. Hierop volgde de heer HENRI HERMANS (R.-K.), die dc aandacht vestigde op de slech te positie va# bet tramwegpersoneel, speciaal in Brabant en Zeeland en onderschreef het geen de vorige spreker ten aanzien van dit personeel zeide. Vervolgens behandelde spr. de loonrege ling van het personeel der centrale werk plaatsen, weiko z.i. verbetering behoeft. Ten aangier, van bet ontworpen reglement dienstvoorwaarden vroeg spr. verbetering der bepalingen omtrent de erkenning der vak organisaties, het opleggen van straffen, de bevoegdheid der scheidsgerechten, de dienst en rusttijden en de dienstwoningen. Als hekkesluiter fungeerde ditmaal de heer KRUYT (Cbr. Soc.), die de noodzakelijkheid bepleitte van de opheffing der stakingswet- ten. Donderdag 1 ïrar voortzetting der beraad slagingen. maskers in het ruim kon afdalen. Omtrent half elf was het vuur gebluscht. De oorzaak van den brand is vermoedelijk hooi- broei. Mijnheer de Redacteur, Mag ondergeteekende U beleefd plaatsing verzoeken voor bet volgende? Naar aanleiding van Uw artikel „Onzalig Bedrijf" in verslag van de vergadering van R. K. Werkgevers, waarin het Taylorsysteem ter sprake is gekomen. Ik wij voorop stellen, dat het baantje van Minister van F'inancieën vooral in dezen tijd een ondankbaar ambt is. De wijze, waarop Minister de Vries het geld wil halen, lijkt mij toch niet de juiste. U schrijft dat een werkman zeer gemakkelijk vcor zijn sociale hervormingen 5.— per jaar kan betalen. Hoe zit dat eigenlijk" is dat per gezinshoofd? Of moet iemand met 6 of 8 en meer kindererf zooveel maal 5.— betalen? Dat is toch zeker wederom een drukkende last op groote gezinnen. En dan? U schrijft over den arbeider, zijn er dan geen andere mensehen dan arbeiders en vermogenden? Welke sociale hervormingen komen voor die •anderen? Een huiseigenaar, die van die renten moe ten leven; kleine zakenmenschen; handels reizigers enz., die die zware belastingen moe ten opbrengen? Althans zij die een groot gezin hebben. In plaats deze van zorgen te ontlas ten, wederom belasten. Wat stond in zake belastingen op onze verkiezingsprögram? Zijn de nieuwe regelen overeenkomstig daaraan? Is 't wonder, dat er bij de tegenwoordige wereld hi nishoud ing zooweel ontevre denheid heerscht en zal gaan beersehen. Nu het tweede punt. De R. K. werkgevers vereniging wil het Taylorsysteem bestu deerd zien. Met wel doel? om ihet nooit in toe-, passing te willen brengen? of nog meer wer keloosheid en zenuwachtigheid te beoordee- len? M. de R. groote ontevredenheid heerscht in. vele kringen. Wanneer ik zoo om me zie, rij zen allerlei vragen in me op, of verschillende dingen niet schreeuwen om verbetering. Ik wil daarop niet ingaan. Voor heden meende ik alleen op deze twee bovengenoemde vraag stukken (omdat deze meer urgent zijn,) te wijzen en die in Uw Wad waren ter sprake gekomen. M. de R. bij voorbaat dankend voor Uwe bereidwilligheid, teeken ik, Hoogachtend, S. STAM Overtonstraat 6, Schoten. Naschrift. Wat het eerste punt betreft, verwij zen wij den inzender naar de Parlementaire Kroniek, in ons nummer van gisterenavond. De 5.per hoofd zijn door den Minister maar als voorbeeld genoemd en als uiterste ge$al. En dan nog was hierbij de last van de indirecte belastingen over heel de bevolking pondsponds gewijze omgeslagen. Wij behoeven zeker niet te betoogen, dat hierin een sterke progressie zit. Uitteraard nemen beter gesitueerden een grootere hoeveelheid verbruiksartikelen, terwijl luxe-voor werpen bijna uitsluitend voor hun beurs bestemd zijn. Bijgevolg stijgt voor hen de gemiddelde bijdrage in de indirecte belastingen, terwijl deze voor den minderen man daalt. Wat het tweede punt betreft, alle Werklieden organisaties, zelfs de socialistische, geven toe, dat er op het gebied van arbeidsregeling nog heel wat te doen is, te vereenvoudigen en te ver beteren. Een bespreking van het Taylor-stelsel is daarvoor een goed uitgangspunt; maar bespre ken wil nog niet zeggen aanvaarden. HET NIEUWE ONTWERP-VOLKEEEN BOND. PARIJS, 1 April. De commissie van' re dactie heeft gisteren aan de commissie voor den volkerenbond den nieuwen volledi'gen tekst voor het verdrag aangeboden. De com missie voor den volkerenbond zal Donder dag bijeenkomen om haar onderzoek te vol tooien van het Amerikaansche amendement betreffende de Monroeleer en van het Ja- pansche, dat betrekking heeft op het er kennen van do rassengelijkheid. DE DUITSCHE FINANCIEEL® COMMISSIE. 1 PARIJS, '1 April. De Duitsche financieels commissie is hedenmorgen uit Keulen te Pont Ste. Mayence aangekomen en per auto naar het kasteel Villette vertrokken. DE BLOKK ADE. Parijs, 1 April. Besloten is de blokkade ook op te betten voor Polen, Estland, Tsje- cho-Slowakije, en de gebieden, welke bezet zijn door Roemenië en Servië. Een internationale handelscommissie, wel ke te Weenen zitting houdt, zal toezien, dat geen artikelen uit Duitsch-Oostenrijk of naar Duitscliland worden uitgevoerd. - Bfifc DE MKLKKANTSOENEERINGt. AMSTERDAM. Naar do „Tel." verneemt, is de kans zeer groot dat in den loop der vol gende week de melkrantsoeneering te A'dam geheel zal worden opgeheven. SCHEEPSBRAND TE ROTTERDAM. ROTTERDAM. Hedennacht ongeveer half 2 werd alarm gemaakt door het gillen van de •toomfluit. dat brand was uitgebroken, in het Engeieuh stoomschip Wareart. beladen me£ hooi voor de bezettingslegere in Duiteckland. in do Rijnhaven te Rotterdam liggend. Omstreeks lialf 6 hel, vuur zoover gc- »fcuiiBSiiR..dat reserve personeel met rook- AGENDA 3 APRIL. Gebouw St. Bavo Smedestraat 23 6 uur R. K. Openbare Onderwijzers 8% uur Rechtskundig advies. St. Elisabethsverceniging, van 12 uur aanvrage om versterkende middelen voor arme zieken en zwakken. S t, M a r t h a-v ereeniginc Kl. Hout weg 13. Betrekkingsbureau van 8—9 uur. Groote Kerk 2—3 uur Orgelbespeling door den heer Louis Robert. Bisschoppelijk Museum. Jans straat 79, geopend van 10—5 uur, tegen betaling van 25 cent. In de „Stads-Editie" van gisterenavond wórdt in een ingezonden stuk blijkbaar gepoogd de schijnbare klove, die in de R.-K. Kiesvereeniging te Schoten zou zijn ontstaan, door het bedanken voor de xaadscandidatuur door don sheer Hooy; te vergrooten en uit te buiten. Tot ons genoegen kunnen'wij melden, dat te vergeefs wordt gepeuterd aan onze liechte katholieke eenheid', ook in Schoten. In dit ingezonden stuk wordt O. m. van dm heer Hooy het volgende gezegd: „Schoten is aan den heer Hooy grooten dank verschuldigd hij toch 'deed hier meer dan wat d9 j-aadslids is; hij was door zijn bekwaamheid, ijver, werkkracht en gezond oordeel de vraag baak van velen en gezien bij allen, hetzij hoog of laag, katholiek of protestant; dit laatste be hoeft geen bewijs, genoeg zij het slechts te ver melden, dat de Economische Bond1 hem eene candidatuur heeft aangeboden! Hij is thans 14 jaar onafgebroken lid van den Raad en 16 jaar voorzitter der R.-K. Kiesvereeniging; geen won der, dat hij is de kenner bij uitnemendheid der Schotenscha toestanden en dat wil toch wat zeg gen, niet waar? En zoo ietnand moet het veld ruimen?" Wij hebben den heer Hooy gevraagd wat er van waar is, dat hem een candidatuur door den Econ. Bond zou zijn aangeboden en of hij eventueel zulk een caudideering zou aanvaarden De heer Hooy vertelde ons, dat hem inderdaad een candidatuur door den Econ. Bond' is aan- feboden, doch het speet hem dat in de „Stads- ditie" verzuimd was mede te deelem, dat hij er tevens voor bedankt heeft. De heer Hooy machtigde ons tot de verklaring, dat hij er niet aan denkt een candidatuur van den Economi- schen Bond of van welke kiesvereeniging ook, buiten de R.-K., te aanvaarden. Hij denkt er niet aan als dissident candidaat voor den Raad te jungeeren. Hij zal alleen een candidatuur aan vaarden, in volkomen overeenstemming en har monie met de R.-K. Kiesvereeniging en anders niet meer in den Raad ierugkeeren. Met doet ons genoegen, deze verklaring op den vooravond der Statenverkiezing te kunnen publiceeren. De heer Hooy begreep niet, hoe iemand ooit iets anders van hem heeft kunnen denken. Ziedaar onze Katholieke eenheid. Me tklem verzoeken wij alle R.-K. kiezers mor gen hun stem uit te brengen op no. 1 van de katholieke lijst: Mr. J. B. Bomans. ST. JOSEPH. Zondag werd door bovengenoemde ver- eenigiing de jaarvergadering gehouden; zij werd geopend met gebed. De notulen wor den onveranderd goedgekeurd evenals liet het keurige jaarversl;^* waarin du'-v jk,' werd aangetoond, dat de afdeeling in net afgeloopen jaar flink was gegroeid. Hierna werd het woord gegeven aan den geestelij ken adviseur, den weleerw. heer Burwmkel, die de leden in hoofdzaak aanspoorde, sych niet in het harnas Je laten jagen door de heeren leden van den neutralen bond, die getracht hadden, door eenige papieren niets beduidende moties aan te nemen waaronder een tegen onzen bond en in hoofdzaak tegen het bestuur. De adviseur zeide, veel vertrou wen te hebben in ons wakker bondsbestuur. De rede werd door luid applaus gevolgd. Hierna werden 7 nieuwe leden geïnstal leerd. Bij de bestuursverkiezing werd ge kozen de heer J. J. G. Spanjaard; tevens had de verkiezing plaats van een penning meester en 2e secretaris. Als afgevaardig- voor de algemeene jaarvergadering werden gekozen de-heeren Spanjaard en Vissers en tot pl.verv. leden de heeren v. Loenen en Miezenbeek. Op gebruikelijke wijze werd de vergadering gesloten. VOOR TUIN EN KWEEKERIJ-. Wij ontvingen van de firma Heenk en Wafers Bettink wederom een album, be vattende alle technische en aanverwante bo- noodigdheden voor tuin en kweekerij, ter wijl er bovendien een groot aantal huis houdelijke artikelen in zijn opgenomen. Het keurig verzorgde boekwerk bevat 120 pa gina's en zal zeker door allen, die het ont vangen met genoegen geraadpleegd worden. DE ZUSTERS CARMELITESSEN. Over de vestiging der Eerw. Zusters in onze stad lezen'we in „De Maasbode" het volgende,; Den len Maart j.l. begonnen Üe Eerw. Zusters Carmelitessen van het goddelijk Hart eene nieuwe inrichting in de bisschop pelijke residentie Haarlem, Zijlsmgel 6. Hier mee vestigden zij hare «jerde stichting in Haarlem's bisdom. Wijl de lokaliteiten van het door haar aangekochte huizenbloc zeer geschikt bevonden werden, waren zij den 19en Maart, op het feest van den H. Jozef, reeds zoover gevorderd met de inrichting, dat z(j zich mochten verheugen in het be zit eener voorloopige kapel. lederen Vrijdag is nu voortaan in dit kleine, aan den H. Jozef toegewijde heiligdom den geheelen dag uitstelling van het H. Sacrament en aanbid ding. Het toevluchtsoord „Tehuis voor school gaande kinderen" werd nog dienzelfden dag1 door Üe Eerw. Zusters overgenomen van de dames der vroegere St. Ludovica-vereeni- ging, en reeds den volgenden dag werden ongeveer 30 arme schoolkinderen opgeno men. Deze kinderen krijgen bij de Eerw. Zus- tes warm middageten en brengen verder den tijd, dien zij vrij hebben van school,, onder toezicht der Eerw. Zusters nuttig door, totdat de ouders, 's avonds van hun arbeid thuis zijn. Het getal dezer kinderen is bin nen enkele dagen gestegen tot 60. Dus wel een bewijs, hoe noodzakelijk een dergelijke inrichting is om de kinderen in hun" school vrije uren voor ledig. en gevaarvol rond slenteren langs de straat te behoeden. Aan dit externaat zal met Mei een inter naat voor arme, onverzorgde meisjes wor- dën toegevoegd, daar ongelooflijk vele aan vragen oin opname van arme kinderen van allerlei slag in de andere huizen der Eerw. Zusters steeds afwijzend moeten worden be antwoord, doordien de omstandigheid, d;at de meisjes tot 18 of 21 jaar bij de Eerw. Zusters bljjven, is het ook onmogelijk op vrijkomende plaatsen te rekenen. Ten slotte één wensch- Moge dit derde buis der Eerw. Zusters Carmelitessen van het goddelijk Hart in het bisdom Haarleu?, die zich, gelijk bekend is, zoo geheel be langeloos en vol liei'de wijden aan de op voeding der arme, verwaarloosde jeugd, zich blijvend in' de mildste vrijgevigheid der ka tholieken en van alle edele kindervrienden in Nederland, maar bijzon;der van die in het Haarlemsche bisdom verheugen. HET LEVEN DER BIJEN, Voor de afdee ling Haarlem van de Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, hield de heer Ootmar dezer dagen een lezing over het leven der bijen. Op onderhoudende wijze vertelde de spr. de bijzonderheden uit het leven van dit nijvere volkje, zoowel in vroegere tijden., toen men voor namelijk alleenlevende bijen vond; als tegen woordig, nu wij ze alleen kennen in zwermen. Verder behandelde spr. de wijze van voortplan ting, besprak daarna uitvoerig het product, waar voor wij de bijen houden, de honing, en hare bewerking. De interessante rede van dr. Ootmar, die met groote aandacht gevolgd was, lokte een dank baar applaus uit. Een collectie mooie lichtbeelden verduidelijkte het gesprokene. ONGELUK. Op de terreinen der voormalige Haarlemsche Katoen-Mij, viel gisteren een sloo- per van een muur, tengevolge waarvan hij naar het gasthuis moest worden gebracht. ONDERWIJZERS-EXAMEN. Gisteren had het schriftelijk gedeelte plaats van het examen voor de Lager Acte in de Soc. Vereeniging. 259 candidaten namen aan het examen deel. DE UITSLAG DER STATEN VERKIEZINGEN. Donderdagavond zullen wij op ons zwarte bord in de Groote Houtstraat, echter niet vóór 10 uur waarschijnlijk, den uitslag der Staten verkiezingen kunnen publiceeren, voor wat be treft de gemeente Haarlem. Verdere mededeelingen zullen in den loop van Vrijdag eerst kunnen geschieden. De officieele uitslag wordt Maandagavond 8 uur bekend. Alsdan 'zal het Centraal Stembu reau in Noordholland vergaderen, ter vaststel ling van dra uitslag, HOOFDEN VAN R-K. SCHOLEN. Op verzoek der leden hield de vereeniging van hoefden van R.-K. Soholen in het Bis dom Haarlem Zondag alhier een buitengewo ne vergadering. Op deze bijeenkomst wensch- te men het feit te bespreken, dat het bestuur eigenmachtige samenwerking had gezoöhft met een neutrale Hoof den vereeniging. Nadat de voorzitter, de heer Badoux, de vergadering met den Chr. groet geopend had, zette déze de handeling van hét bestuur uit een, er op wijzende, dat het den strijd tegen de revolutie, gold en dan is samengaan met elke partij geoorloofd. Het betoog van den voorzitter werd bestre den door den heer Chr. L. Wesseling Mzn., die de houding van het bestuur betreurde en de volgende motie indiende, welke mede door zes andere leden der vereeniging was onder- teekend: „De Vereenfeing van Hoofden van R.-K. Sell.olen in het Bisdom Haarlem. van oordeel, dat samenwerking met elke andere niet-kathoJieke organisatie door de Kerkelijke ovenheid steeds verboden is, ver zoekt het bestuur de bestaande connecties met zulke vereenigingen onmiddellijk te verbre ken, en gaat over tot de orde van den dag." De voorzitter aptwoordde hierop, dat het bestuur deze motie onmogelijk kan aanvaar den. Mocht deze motie onverhoopt worden aangenomen, dan treedt het bestuur in zijn geheel af. De 'heer Chr. L. Wesseling Mzn. antwoord de dat samengaan met z.g. neutrale vereerylg- gingen steeds door de Bisschoppen is ve/bo- den. Spreker heeft steeds in de D. V. gestre den tegen samenwerking met het Algemeen Salariscomité en spr. zal hier eenzelfden klank doen hooren. Nadat nog een levendig debat tussehen voor en tegenstanders der motie was gevoerd, werd de motie in stemming gebracht en aan genomen met 33 tegen 14 stemmen. Bij de rondvraag vroeg een der leden of het nu de tijd niet was, deze vereeniging op te heffen en zich opnieuw te constitueeren in de D. V. De heer Chr. L. Wesseling. Mzn. betuigde hiermede zijn volle instemming. De D. V. is door Z. D. H. den Bisschop opgericht voor alle ouderwijzers, dus ook voor de hoofden. Wij moeten dus voldoen aan het verlangen van den Bisschop. Spr. stelt voor een commis sie te benoemen van 3 leden, die zich in ver binding stelle met het hoofdbestuur der D. V. om te geraken tot de oprichting van een sectie A. in de D. V. Aldus werd met 38 tegen 8 stemmen bé- sloteri en tot leden dier commissie benoemd de heeren Obr. L. Wesseling Mzn., Kokshoorn en Lourijsen. Niets meer aan de orde zijnde werd de ver gadering gesloten met gebed. De aanstaande bloembollenexport naar Duitscliland. „Van de Hide van Hollanders wordt thans, hetzij door reizigers of per corres pondentie, ar bii de kweekers op gewerkt, groo tere bestellingen in bloembollen te doen," a ldus de heer J. H. Moernes in het Handelsblatt fü.r den Deutaohen Gartenbau. „De prijzen ziin vast gesteld in guldens en daarbij hebben we reke ning te houden met den zeer lagen koers van d,e marken, welke minsten» viermaal minder is dan die der guldens. Zou tegen deze prijzen ingekocht er voor de Duitsche broeiere nog mogelijkheid op verdienste zijn? Ik geloof er niet veel vin en daarom stel ik de vraag, kun nen we ter vervanging daarvan geen Duitsche bloemen kweeken? iZou het niet mogeliik zijn aoor het uitschrijven van prijsvragen en ander zins te weten te komen, welke planten het beste in de maanden van Januari tot April de Tulpen en Hyacinthen zouden kunnen vervan gen? Door een totaal invoerverbod van bloem bollen zou den Hollandsoben kweekers ook spoedig getoond kunnen worden, dat de Duit- Boher zich niet alles laat welgevallen, doch het recht heeft als kooper bij het vaststellen der verkoops waarden gehoord to /Worden. In elk geval raad ik mijne collega's aan bii het opgeven van eene bestelling deze direct in marken om te zetten, want een, bestelling van 1000 Hyacinthen I kost biiha 700 mark: 10000 Tulpen ongeveer 1500 tct 2000 mark, zonder de vracht en verpakking." Personalia. Ingaande 1 April wordt de inspectie Haarlem van den dienst van het ver voer H. S. M. opgeheven. De tot die inspectie behoorende liinen worden gevoegd bii de in spectie Den Haag. Tot directeur van het Herstellingsoord te Soestdijk is benoemd de heer W. H. Bakker, alhier. De heer G. W. Pli. Daniël», adj. directeur van Openbare Werken alhier, staat als No. 1 op de voordracht voor direoteur van Openbare werken te Alkmaar. HET BREKEN VAN TOUWEN. Gisteren stortte door het breken van een touw bij het pakhuis der firma R., in de Breestraat, waar men bezig was met hijschen een kostbare lading hout van een aanmer kelijke hoogte naai- beneden, gelukkig zon der persoonlijke ongelukken te veroorzaken. Het U nu binnenkort al verscheidene ma len gebeurd, dat hij&cb-touwen braken; we wijzen o.s, op het treurige ongeval baarbij Maandagmiddag de aannemer K. ,v. D om 't leven kwam. We mogen hierbij wei even opmerken, dat in den oorlogstijd het touw veelal van slechte kwaliteit was en door het lange gebruik zijn weerstandsvermogen verliest. Het is daarom ernstig aan te raden, bij het hijschen van zware vrachten de touwen zorg vuldig na te zien. Dirk Schhfer. Vrijdag a.s. zal Dirk Schafer voor de 2e maal een klavieravond geven in den Schouwburg aan den Jansweg. Ook dit maal zal het een Chopimprogramma zijn wat de groote klavierspeler zal uitvoeren. Wederom verwachten wij een talrijk pu bliek dat den grooten meester enthousiast zal toejuichen. Wij herinneren er slechts aan wat onze versLaggever schreef over zjjh vo- rigen Chopin-avond. Opgedragen. Aan de firma Lubbers en Jrnuw is het bouwen van een remise opge dragen voor rekening der Amsterdamsche Rijtuigmaatschappij, door den architect W. Q, Deenik, te 'Amsterdam voor ,de som van f 17000. De Zomer in 't land. Voor de liefhebbers van een „eitje in 't zuur", kunnen wij melden dat heden de zuurkraampjes op het Klokhüis- O3Igin, tegen de kork, weder geplaatst zij* DENKT OM DE VERKIEZINGEN! Naar wij vernemen, hebben verschillende pert sonen hier ter stede geen oproepingsbiljet ont vangen om te stemmen. Dit moet hen echter niet weerhouden om ie gaan stemmen. Aan het stembureau toch wordt hun gelegenheid gegeven om te stemmen. We wijzen er uitdrukkelijk op, dat het niet ontvangen van een oproepingsbiljet*geen excuus uitmaakt om niet te stemmen. Vervolging volgens de wet blijft er niet doen uit. Programma voor de orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Don derdag 3 April ajb. des namiddags van 23 uur, door den heer Louis Robert. 1. Praeldium et Fuga 0. gr. t„ J. S. Basch. 2. Larghetto, O. F. Handel. 3. 5de Sonate, F. Mendelssohn-Bartboldy. Choral. Andante conmoto. Allegro Maestoso. 4. An dante Gen Moto. A. Guilmant. 5. Suite Gotiii- que, L. Boëllman. lntroduetion-Choral. Mennet Gothique. Priére. Toccata. Dainmeu. Kampioenschap van Haarlem en Omstreken. Door de „Haarlemsche Haua- club" en de ..Damclub Haarlem", is woder'een wedstrijd uitgeschreven om het kampioen schap van Haarlem en Omstreken. Deze wedstrijd zal aanvangyxi op Donderdag avond 17 April a.s. en vervolgens op Maandag en Donderdagavond van 7/4 tot .12 uur. Het inleggeld bedraagt voor Rden eener damvereeniging 5. welke na liet uitspelen van alle partijen worden gerestitueerd, terwijl niet-leden eener damvereeniging een cautie moeten ptorten van J 7,50. waarvan J 5 wordt terugbetaald, het restant dient als bijdrage in de kosten. Inschrijvingen worden tót uiterlijk Dinsdag 15 April a.s. ingewacht bü den secretaris der wedstrijd-commissie, deu heer P. Q. Broek meiier. Busken Huetstraat 1 te Haarlem. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: W. Fransen. Zuidpolderstr. 95, kinderpor- temonnaie:F. v. d. Vosse. Iloosveldstr.59. porte- monnaie; A. v. Aarst. Potgieterstr. 40. 1 8iuk kant; A. Houtkamp. Rollandstr. 34. rozenkrans; P. Geloudi. L. Wiingaardslr. 39, fabriek spon ning A. Lindeman. Koniugstr. 7, 1 pr. kindcr- handechoen; J. Viets. Ziiiweg 101, portemon- naie m. inhoud: N. v. d. Nöuwland. Ripi>erda- park 1, handschoen A. Wiekmap. Holsteynstr. 21 rood. damesarmbandhorloge: B. Wassenaar. Esschilderstr. 25. foxterrier. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 2 April A. v. d. Pol en H. W. Huiier. F. Mollema en A, Backman. J. Jorna en E. B. Weert, Getrouwd: 2 April M. F. Janssen en W. G. Vrenegoor. G. A. Andréa eu J. de Jong. Geboren: 2 April 2 d. vau J. Verbeijde-Jon kers. z. van A. G. Hirs-Koster. z. van J. Mann-Zwart. d. van W. F. v. d. Stad-Meijer. 1 April d. van H. Jongejan-Vallentgoed. Overleden: 1 April M. S. Wallbrink-Bianohi. 76 j., Duvenvoordestraat. J. M„ 18 rand., d. v. JI. Koster. Sohoterstraat. M. M. H., 13 mnd.. d. v. J. C. v. Loenen. Ostadestraat. L. J., 20 mnd., d. v. O. G. Bonsel. Harnjen jans weg. van 2 April 19 4I's Nederland 4 Idem 3 u/q Idem 2bs °/tj Idem Car Foundry. Hide Leather Smelting Refining Anaconda Copper Steel, gew Gen. Cigar Vorstenlanden gew. dem \V instaand. Pittsburgh Coal Gee. holl. Petrol. Kon. Petroleum Orion Amsterdam Rubb Nederl. Rubber Holt. Amerik. Lijn Idem Gem Eigend Holl. Stoomboot Kon. Paketvaart Scheepvaart Unie Holl. Lloyd Vorige koers Versie koers 'weeH 83 6/j6 83 88 78 fyg 53 3i4 89 S/ig 89 92 i,4 93 72 1.4 128 y2 130 95 */32 96 Dg 52 15,16 53 148 5jg 14/ l% 124 124 47 B|S 48 266 1'2 273 643 1,4 647 81 81 1/2 184 1.4 185 104 104 408 3M 409 385 386 190 193 240 i<2 240 .253 l 8 251 169 1'2 170 172 17J 28 8/ie 23 1(4 136 137 - 168 168 .4/3 473 .299 y2 300 118 b? 118 18 15,]6 25 15/16 6 s/a 291-8 T 20 21 y2 8 1-2 8 1/4 7 7 1 ia 13 13 136 114 135 Yi 27 lig 27 3,4 242 l|4 241 228 l.'g 225 430 Yt 433 92 ''/sa 92 11/16 95 220 1m 219 Besoeki Tabak Maxwell aand. Idem ine. Bds Peru gew. Union Pacific South. Railway. Insulinde Oliefab 2 Arpil 1919 Stockholm 66.70 Kopenhagen 62.30 Chrisliania Niet officieel: New York - SCHOTEN. [Witte Kruis. Door do .plaat- selijke ^fdceling .v.an het Witte Kruis is mob». f

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 10