RIJWIELBANDEN INGEZONDEN. Uit den Omtrek R.K. Kiezers in den Sfatenkieskring Leiden. Tijdelijke aanbieding Zoo lang de voorraad strekt Prima HuËienfeafiisÜein f 7.SS32 BinnesiËzansSes? 4.SÜ H.I. VAN DER MEER, Schagchelstr. 7-9 van der Meer C. J. L. Balvers J. H. M. Wilmer Th. B. J. Warmerdam P. Bader H. Heemskerk P. Hoffman A. C. A. Stadhouder J, C. de Haarlem voorhoede verwisselden Donker en Bieshaar van plaats, hetgeen oo kal niet hielp en bet einde bracht Blauw-Wit een ver diende 21-overwinning, HAARLEM II—E.D.O. I 1—1. Beide elftallen hebben invallers; vóór de rust is het een.slappe vertooning. Edo neemt het eerst de leiding door Luiken, die een slecht wegge- werkten bal omzet in een doelpunt. Haarlem maakt gelijk door Lasschuit, die den bal in eigen doel werkt. Na rust komt er een weinig meer spel in, doch de keepers houden verder hun doel Schoon. Bij Edo zagen we Houtkamp in de achterhoede een schitterende partij spelen. De wedstrijd werd uitstekend geleid door den heer Runtze. VOETBAL-UITSLAGEN. Westelijke afdeeling le klasse. A. AmsterdamBlauw-Wit—Haarlem Rotterdam: Sparta—U. V. V. Den Haag: H. V. V.Quick Dordrecht: D. F. C.Hercules B. Rotterdam: R. F. C.Feijenoord Amsterdam: SpartaanConcordia Schiedam: DordrechtA- F. L. Amsterdam: 't Gooi—V. V. A Vlaardingen: D. V. S.—Hermes - Reserve le klasse. A. Den Haag: H. B. S. 2—D. F. C. 2 B. Amsterdam: Ajax 2Blauw-Wit 2 HaarlemH. F. C. 2U. V. V. 2 Vriendschappelijk. Haarlem: Haarlem 2—E. D. O. 1 2—1 1—4 2—2 0-1 0—2 0-0 0-3 0-0 0-0 2—0 2—1 3—4 1-1 Stand der Westelijke 1ste klasse A. Ajax 22 19 3 70—11 41 1.86 Blauw-Wit 20 12 4 4 44—26 28 1.40 Haarlem 20 13 1 6 52—33 27 1.35 Sparta H. B. S. 22 11 5 6 53—33 27 1.23 22 10 4 8 37—27 24 1.10 H. F. C. 22 8 6 8 29—41 22 1.09 H. V. V. 20 7 6 7 41—35 20 1.— V. O. C. 21 7 6 8 29—29 20 0.95 U. V. V. 19 4 5 10 20—48 13 0.68 D. F. C. 22 4 5 13 24—45 13 0.59 Hercules 21 3 3 15 26—64 9 0.43 Quick 21 1 6 14 12—45 8 0.38 Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk, OM HULP. In de nieuwe parosbie le Nieuwenbager- Oreide, midden in do mijnstreek, moet eene (nieuwe kerk gebouwd worden. Uitstellen gaat niet meer. De noodkerk voldoet niet aan de aller ge ringste eischen. 's Zondags moeten de banken ibuiten gezet worden, om plaats te krijgen. In de missies zal men niet licht zoo iets armoedig» ivinden. Zoo ergens, dan is liier liulp noodig. De parochie bestaat grootendeela uit mijn werkers. In dezen heiligen Vastentijd, naderend het H. Paasehfeest, wordt uwe hulp ingeroepen wit liefde tot het goddelijk Hart. den Vrede vorst, Aan Zijn Liefdevol Hart zal onze keirk lworden toegewijd. Helpt ons. Hulp gebracht aan de mijnstreek, is hulp (gebracht aan gansab Nederland. H. Hart van Jezus, ik stel mijn vertrouwen op. U, W. KALLEN. Pastoor. tNieuwenhagerheide, Limb. M. do K. Vergun mij s.v.p. eenigo plaatsruimte om flen geachten. inzender X. van antwoord te dienen, bij voorbaat mijn dank. Of de persoon, die „de arbeiderscandidaat" .(zoo zal ik: dien arbeider maar noemen, die zoo „warm" aanbevolen werd), in de ver gadering van 24 Maart j.L heeft aanbevo len, üii ■w°l den juiste» toon aangeslagen heeft laat ik in 't midden. Zou echter de ar- beiderscandidaat meer stemmen op. zicli ver- eenjgd hebben, wanneer hij niet op derge lijke wijze was aanbevolen? Ik ben zoo Vrij, dit te betwijfelen. Hetgeen wat door die spreker is betoogd, was zeker goed be- idoeld. Hij heeft toch aangetoond, dat, dloor bemoeiingen v,an „d. a." veel goeds .voor de arbeiders is tot stand gekomen. Of bedoelt u misschien, dat hij beter had kunnen zeg gen, dat „d. a." niets voor do arbeiders: heeft gedaan? Zou „d. a." dan beter kans Jvan slagen gehad hebben? Misschien wel. Ik zou verzuimd hebben te melden, dat op -No. 6 der groslijst, de zetel die voor de JR.K'. nog als zeker te beschouwen is, een arbeider geplaatst is. Of dit echter .wel zoo Zeker is, dat wij 6 zetels bezetten in deu Baad? Dus er staat toch één arbeider op de groslijst, al heeft hij dan een liangnummer. Ik zal hier uit kiesehheid maar niet neer- Bchrijven, welken arbeider het overwegend 'deel der arbeiders, het liefst naar den Raad' zouden afvaardigen. Met mail en macht zou gewerkt zijn om „d. a." op de groslijst te plaatsen. Natuurlijk I Dat is .volkomen juist. Doch het meerendeel [werkte tegen en dat was niet solidair. De arbeiders hebben eerst de patroons, op ad vies van den Zeereerw. Zeergel. heer Prof. V. d. Burg, op de Nos. 1, 2 en ,3 geholpen en toen waren ze zoo onbescheiden te jneenen, dat „d. a." wel yoor 4, 5 of 6 in aanmerking kwam. Doch toen was het grootste deel der Vergadering plotseling net woord van Zijn Eerw. .vergeten. Er zou in den arbeiderskring; geen eenstem migheid geweest zjjn. Ja. die arbeiders lee- ren het ook nooit, (lad men nu alleen „d. a." maar voorgesteld, dan hadden zij'temuinete kans gehad, dat er maar één arbeider ais reserve op de lijst stond, terwijl er nu twee .vaat die lastposten op staan, Eu Jret toch altijd gevaarjjjk. Je kunt 't nooit .weten. Of het wel ad rem was, de uitdrukking] ,,,De klassenstrijd heeft zich1 hier geopen- baard, in den waren zin?" Nut jieerscht om trent de beteekenis van klassenstrijd wel eens .verschil vau opvatting. Maar ik heb jdaarmede niet bedoeld, den klassenstrijd, in ((algemeenen zin, dua niet zooals hij door de (Socialisten gepredikt wordt, maar in den [waren zin, dus werkelijk eou strjjcl tusscheu -bezittende, en arbeidersklasse. Misschien ben ik wel wat te scherp, geweest. Daar 'tocli zeker de .weldenkende patroons, hun stem op „(1- uitgebracht hebben. Het ia misschien beter to spreken .van een strijd "tussckcn Democraten en Conservatieven. Oh- sLfir de Deiaoci^iten rangschik ik, de bewuste arbeiders en de patroons, die hun tijd be grijpen en onder do conservatieven, de ar beiders, die onbewust hun eigen graf en dat van hun kameraad graven (eai die zijn er hier nog al een paar) en de Patroons, die maar liever den toestand zouden hebben )en houden, zooals hij was tijdens de -Bata vieren. De geachte schrijver X schijnt het met mij eens te zijn, dat den arbeider onrecht aangedaan is. Ik geloof, dat wij nog niet zoo heel ver van elkaar etaan. Doch wat u daarna allemaal op gaat som men. U spreekt van: klokkenspel; groot feest; publiek voorbereiden; No. 6 met No. 8 ruilen, etc. Ik sta verbaasd door die ont hulling- i No. 6 met No. 8 ruilen? Neen, maar dat meent u toch niet? Dus mopperen is ook al niet in overeen stemming- met den polsslag van den jj'd. Maar neen, zbo bedoelt u het niet. Ik nad miin .grieven niet hier, maar in een daarvoor speciaal uitgeschreven vergadering openbaar moeten maken. Ik verwacht nu ieder oogen- blik wel een uitnoodiging tot het bijwonen eener desbetreffende vergadering. Hoewel mij op de laatste vergadering de moed wel een weinig ontzonken is. Want, toen een arbeider het woord voerde, kon de een hem niet eens rustig aan 't woord laten, terwijl een ander het hem kwalijk nam. dat hij in 't openbaar propaganda maakte voor „d. a." Nu nog mooier 1 Ik ben het volkomen met u eens, daar waar u zegt, dat wij de R. K. organisatie hoog moeten houden. U, kunt steeds op mijn steun rekenen. En, i,k hoop en vertrouw^ dat alle R. R. arbeiders mede zullen werken tot groei en bloei der R. K. K. en zoodoende de naam ^Eensgezindheid" alle eer aan doen. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend. Een lid der R. K. Kiesvereeniging. Mijnheer de Redacteür. Ik sta paf of liever ik zit paf, want zoo'n emotie dwingt je steun en rust te zoeken, 't Is erg, héél erg. Daar lees ik in uw geacht blad van Zaterdag 'n artikeltje njpt zonder instemming uwer zijds uit de „Maasbode" geknipt waarin ik, R.-K. Nederlandsche kiezer, mitsgaders al mijne collega's, van iels heel leelijks beschuldigd wordt. Wij hebben, zoo staat er letterlijk, „zwaar verzuim gepleegd, waarvoor verantwoording bij God zal verschuldigd zijn." Dat is geen klei nigheid 1 Waarin schuilt nu die misdaad van ons, katho lieke kiezers? Eenvoudig hierin, Lat wij ons, zooals dit welopgevoede politieke soldaten be taamt, gehouden hebben aan het door onze leiders gegeven advies én stemden op de candi- daten der met veel zorg samengestelde katho lieke lijst. Ja, de Maasbode zegt 't? En wij, kiezers, had den in Juli 1918 moeten bedenken, dat wij een onverantwoordelijke daad stelden, door niet (op eigen houtje?.'n stuk of drie Indische spe cialiteiten naar 's Lands vergaderzael te sturen O goede Maasbode, wat brengt u zoo van de wijs? Ik zou zóó denken: als er een tout begaan is en daa nog wel een, die ons 'u leelijk biecht- puntje bezorgt dan ligt de schuld hij onze leiders, die ten slotte ons het zwart te maken witte puntje aanwijzend. Ook ben ik zoo beschei den te meenen, dat onze pers en dan zeker niet 't minst de groote tot taak heeft ons op het donkere slingerpad der politiek vóór te lich ten steek dus, o Maasbode, uw hand in eigen boezem! Enis 't wel in intelligent en opportuun, nu, na acht maanden-, eens een raad te geven, die vóór de verkiezingen op z'n plaats zou zijn geweest? Neen, mijnheer de redacteur, ik moet protes teeren en wijs de bittere beschuldiging verre van mij en mijn stemgenooten af. Ik ben over tuigd, als volgzaam kiezer mijn plicht te hebben gedaan en verlang dan ook niet tot zondebok gemaakt te worden: Wilt u zoo vriendelijk zijn dit even aan uw groote collega over te brieven? Dan verplicht gij tot dankbaarheid Een kiezer mei een gerust geweten. Naschrift. Aan het verzoek van dezen onbe- zwaarden kiezer zij hier openlijk voldaan. Eén opmerking onzerzijds: toen het politiek advies werd samengesteld, stond daar nog op de heer Bogaerdt uit Breda. Men had toen verstandiger gedaan om naast dezen verdienstelijken Indische specialiteit nog een tweede te zetten, omdat de heer Bogaerdt toen reeds met den eenen voet in 't graf stond. Maar er werd toen door zóóveel gegadigden gedongen om op de lijst te komen, dat Indië in 't gedrang kwam. een jaar garantie 882 HEEMSTEDE. In de ledenvergadering der Anti-Re V. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" te Heemstede, zijn candidaat gesteld voor den gemeenteraad de heeren: J. v. d. Plas, aftr., N. G. Kapteijn, aftr., T. de Bruin, Corn. L. Kwak en O. van Willigen. BLOEMENDAAL. .Ondertrouwd: rI\ C. .Y. Dijk en A. J. Louw. Getrouwd: P. C. Ronk' en JV. Blanke voort. Overleden: J. G. Hennink, 81 jaar. M. Lieuwen, 49 j. J. G. Groeneveid, 87 j. W- N. Planting, 16 d. SANTPOORT. De R.-K. kiesvereeniging hield Donderdagavond te Jan. Gijzenvaart in de zaal van den. heer Klauwers eene vergadering en gisteravond alhier in de zaal van den heer Th, Böhm. In beide vergaderingen heeft de heer J. P. Handgraaf, wethouder, over het distributiebedrijf in onze gemeente, zich ver dedigd over de voorgevallene onregelmatig heden aan het distributiebureau. De heer G. huouwpoort te Jan Gijzenvaart had niet minder dan in de dertig vragen aan den heer Hand- graaf gericht. EISEN. Do heer W. Blom, lid: van den gemeenteraad, wordt overgeplaatst naar Apel doorn. Dat is dus do derde raadavacature. De heer Blom behoort tot de S. D. A. P. VELSEN. Met ingang van heden is de melk- rantsoeneeringi voor deze gemeente opgeheven. Ook de gasrantsoeneei'iug ie voorloopi» ver vallen. IJMUIDEiN. Het comité voor IJmuiden van het Nederlandsche Roode Kruis heeft de be schikking gekregen over de groote barak en hi.igebouwen op het sluls-eiland, om daar een ziekenhuis in te richten. liet gebouw heeft aan 'de zuidzijde twee hoofdingangen. Er is een kleine operatiezaal, een manncn- en vrottwenafdeeling en een kamer voor geope reerden. De barak is electrisch verlicht. Ons dunkt, dat het filiaal der Mariastich- ting, wat de zusters zich hebben voorgesteld te Velsen op te richten, minsten zoo ge schikt zal zijn als een houten barak als boven bedoeld. VELSEN. Dc Christelijk Sociale Partij heeft candidaat gesteld voor den gemeentaraad de heeren: P. van Willigen, te Velsen en A. van Slooten te IJmuiden. ,M._ De Anti-Revol. zullen vermoedelijk met twee lijsten uitkomen. IJMUIDEN. Alhier is met 2f> leden een Ghriet. Middenstandsvereeniging opgericht. Het bestuur bestaat uit de heeren Ds. L. W. 'Erdman; F. van Popta; G. van Rhijn. B. A. 'Dammers en F. Beenhakker. BEVERWIJK. De groslijst der R.-K. Kies vereeniging voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing is als volgt vastgesteld: 1. Th. J. Coraelisse. 2. C. A. Zwager. 8. J. F. Braun. 4. J. Steenvoarden, 5. J. Eijking. 6. N. Brandjes. 7. J. H. de Swart. 8. J. Timmer. 9. B. J. W. Garstenveld. 10. J. B. D. Goppens. 11. M. Tromp. 12. N. Tromp. 13. M. de Wolf. NOORD-SOHARWOUDE. Burgerlijke St. Geboren: zoon van G. Njjman en M, M. Yeul. zoon van P. Kramer en A. de Jager. Getrouwd: C. de Jong en A. v. d. Hoven. Overleden; IJ. de Lange, 19 jaar. T. Ootjes, wed. O. Swager, 82 jaar. T. van Loenen, 1 maand. y SCHAGEN. Burgerl. Stand. Geboren: z. van J. Beer en M. Kop. <1. van P. War denaar en G. E.Boontjes. - d. van A. Jonk man en N. Bontes. z. van L. Kossen en N. Kracht, Overleden: A'. Huibers, 72 j. T. Grootes 66 jaar. Verloren: 4 schapen, zilveren horloge,) HAARLEMMERMEER. Brutaal. Ten nadeelo van C. J. aan den Zwanenhurgerdijk, zijn twee rijwielen ontvreemd; een er van ie zoo goed ais nieuw en heeft een waarde ivan ongeveer 250. HAARTjEMMEPAIEER, Diefstallen in de Meer. Het is den laatsten tijd weer erg, zooveel diefstallen in do Haarlemmermeer worden gepleegd. In do laatste twee dagen is gestolen een motor-rijwiel, merk „James" van den heer M. A. Noordam; een nieuw Fongers heerenrijwiel .ter waarde van 250 en qen Fongers damesrijwiel, ten nadeele van den heer O. Jonk, In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ook een paard gestolen (Belg. merrie) van een landbouwer aan den Sloterstraatweg on der de%o gemeente. AKERSLOOT. Vrijdagavond vergraderdo de K.-K. Kiesvereeniging ten huize van den heer 0. Dekker. De zaal was tjokvol. Uit de mede deel ing van het bestuur bleek, dat er 11 nameu op de groslijst prijkten. Ieder der aanwezigen kreeg- een alfabetisch gesteld stembriefje met de namen der op de groslijst voorkomende personen en moest volgens het Limhurgsche stelsel 10 personen uitkiezen. Na afloop der stemming wierd feen trio aangewezen om het resultaat te onderzoeken. Terwijl dit comité in een afgezonderd vertrek zijn werk verrichtte, werd de tijd aangevuld met de verkiezing van aftredende of bedan kende bestuursleden en het verslag van den Penningmeester. Daarna vroeg de ZeerEeFV'. Beer Pastoor het woord om den heer P. Kraakman, jaren lang raadslid en wethouder, doch die geen vernieuwing van zijn mandaat Wensdkte, in weldoordachte, eenvoudige hartelijke woor den te bedanken voor al het g°('de gedurende die lango loopbaan voor de kathoheke zaak verricht. In een gevoelvol speech je dankte de beer Kraakman den Z.E. heer Pastoor en zijin plaatsgenooten. De uitslag der stemming K11™® aldus; 1. A. Teeling. 2. M. Groot, E. Meijne. 4. J. Berkhout. 5. B. Kerssens. Mul. 7. D. Schut Cz. 8. J. Huur. 9. K- -Verduin, 10i g. Schoon. No. 1, 2, 3 en 6 zijn aftredende leden. AALSMEER. - 'Vlektyphus.-- De vier pa tiënten, lijdende aan vlektyph11 en verpleegd wordende in de barak te A'smeer> zijn thans als hersteld ontslagen. IIILLEGOM. De Administrateur van het Drietibutiehedrijf maakt bekend ^dat vanaf Maandag (heden), kindermeel verkrijgbaar ge steld zal worden ibii R. de Ni)8- -"teerstraat. HILLEG.OM. De Admin^trateiir van het Distributiebedrijf maakt bekend, dat (in de week van 6 thn. 12 April wordt verkrijgbaar gesteld op bon 373, 1 ons riist ej «ort; bon 374, I ons groene erwten; bon "f I ous bruine boonen; bon 376, 1 ons jam: bon 377, VA ons spek; bon 878, pond suikeT! bon 4o van de aardappelkaart 5 K.G, aardappelen; bon 16 van de kindeisuikerkaart f.00, sutkerbon il van de kindermeelkaart he vastgestelde (rantsoen kindermeel; bon 1® van de boterkaart is geldigi van 916 April. LIS-SE. Vrijdagavond hield -de R.-K, Kies- •vereeniging een goedbezochte vergadering. Na langdurige besprekingen werd besloten de op -27 en 28 MSart j.l. gehouden stemming van kandidaten voor den Gemeenteraad ongedaan 'te verklaren, daar de uitslag niemand kon be vredigen en het feitelijk als een kraentmeeting moest worden beschouwd. voorstel van het bestuur .werd na langdurige beraadslagingen besloten de lijst als volgt vast te stellenl. J. Biggel;2. J. Pijnaeker: 3. P. Warmerdam; 4. 'A. H, Schrama5 E. Sehrama6. O. Lange- Veld; 7. G. v. <J. Veld; 8. A. Th. v. Kerkeren; •9. S. F. Barnhoorn; 10. Th. Salman; 11. j. Rotteveel12. G. Schilder. HILLEGOM. Inbraak. Iu den naobt van Vrijdag; op Zaterdag beeft men bii den heer L. in de Meerstraat door openschuiving van het raam .eenijge muziekinstrumenten uit de etalage gestolen. HILLEGOM.- Gemeenteraad. Vrijdag II April, des voormiddags 10 uur vergade ring van den gemeenteraad. Te behandelen onderwerpen; 3. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering', 2. Ingekomen stukken. 3. Benoe- iniug plaatsvervangende leden Hoofdstembu reau vgykiezingjedgu van 'depjrghd. 4. Benoe ming van 4 leden der Sehattingscommissie, bedoeld bij art. 57 der wet qp de Inkomsten belasting. 5. Periodieke verhooging jaarwedde onderwijzeres M. J. S. S. de Key. 6. Rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1918. 7. Subsidie-aanvragen bijzondere bewaarscholen. 8. Motie van den Raad der gemeente Nieuwe Niedorp, inzake het doen vervallen van de klassificatie in het wetsontwerp bij het L. O. 9. Duurtetoeslag 2e ambtenaar ter secretarie, F. G. van der Mark. 10. Verordening tot vast stelling van de aarwedden van de ambtena ren ter secretarie. 11. Regeling pensioengrond slag ambtenaar ter secretarie, J. C. Schouten. 12. Jaarwedden Burgemeester, wethouders, secretaris en ontvangera 13. Adres van ver schillende werkliedenvereenigingen inzake loon en arbeidsduur bij voor de gemeente uit' te voer enwerken. 14. Gasrantsoeneering April October 1919.15. Vaststelling kohier der be lasting op de honden, dienst 1919a 16. Benoe ming onderwijzer O. School voor gewoon en U. L. O. LISSE. A.s. Woensdag 9 April hoopt de WelEerw. pater Adelbertus Lokkers, der Orde van de Carmelieten, zijn 12y2-jarig Professie- feest te vieren. Wij hopen, dat het Z.Eerwaarde aan belangstelling niet zal ontbreken. LISSE. Burgerlijke Stand. Gebaren: doch ter van M. van der Vlugt en C. H. van Zoelen zoon van Q. M. Dofferhoff en M. C. van Elk zoon van J. van der Lans en W. van Leeuwen. Overleden: Simon van den Berg, 15 maan den. Huberta van der Reep, 8 maanden. Alida Barbara van den Beife 1 jaar. SASSENHEIM. Gemeenteraad. Vrijdag-1 dagmiddag hield de .gemeenteraad: een spoed- eischende vergadering. "Afwezig; waren de heeren H. Bader en .0. Rijneburger. Het lezen der notulen werd uitgesteld. De voorzitter deelde mee Rat dteze aooedve reader in g ie belegld met het oog den zomertijd. .Waar deze a.s. Maandag wordtt .ingevoerd had de voorzitter vernomen dat dit voor onze bloembollenstreek zeer veel bezwaren had en om deze- onder het oog, te ijien e,n de meenimg, der heeren raadsleden te vernemen, kwam men hier bijeen. De lieer Warnaar zette de bezwaren voor do bloembollenstreek uiteen, vooral wees hij op den vroegen tijd van beginnen der werkzaamheden, het vorige jaar was hét vroeg beginnen niet zulk een bezwaar toen 'was de streek meer aangewezen op de groen- tentee-lt maar dit jaar komt de bloembollen cultuur meer op den voorgrond. Doch daar de tijd van reelameeren nu te kort was, stelde spreker voor nu jiet offer van een uur vroeger te beginnen maar te aanvaarden, doch bij de commissaris dei- Koningin namens den raad te verzoeken bij de regeering er op aan te „dringen, dat in het vervo-lg de zomertij'd niet voor 1 Mei warden ingevoerd. De heer Roozen wilde, nu er toch! allen tijd voor is, deze klacht aanhangig maken bij alle gemeenten in de bloembollenstreek en 'dan gezamenljjk te .protesteeren tegen een al te vroege invoering van den zomer tijd. Het resultaat der besprekingen' Was, de invoeringl van den zomertijd met' 7 April te aanvaarden en bij de regeering er op aan te dringen in het .vervolg dezen tjd later in te voeren. Die heer Speelman vroeg meer politietoe zicht mj oen «awvang en het eindigen der (o«snoemjrten op het wandelpad, daar auto mobielen, motorrijwielen enz. veel last on dervinden van de jeugd, door het werpen met grint door de jeugd. Benige af- en overschrijvingen dienst 1918 werden goedgekeurd. Hierna sloot de voorzitter, de vergadering. NOORDWIJK. R.K. Bond van Personeel in dienst van Openbare Lichamen en Bedrij ven „HL Paulus". Van bovengenoemden bond werd deze week een afd. opgericht in de zaal van het R.K. Juvenaategebouw. De vrijgestelde van den Bond, de heer van Zeggelen uit Utrecht, gjaf een korte schets der geschiedenis van den* Bond en beschouwde de organisatie van principiëele en practisclie zijde. Hierna werd" dev discussie geopend met gevolg) dat bijna alle aanwezigen als lid toetraden. Medegedeeld werd, dat de Dis- irictsbestuurder in Den Haag met den cor respondent de zaak verder zou regelen. Niets meer aan de orde pijnde sloot men met den 'christeljjken groet. NOORDWIJK. Sluiting Tuinbouwwin- tercursus. iWoensdagavond werd in de R.-K. Par. Jongensschool, het le Winterhalf jaar van de Rijkstumbouwwmtercursus ge rit, ten na een kort les in scheikunde en toege paste plantkunde. Tegenwoordig waren eenigo leden der Pat, 'Patronaatscommissie, die vertegenwoordiger van den Rij-kstumbouwle.eraar, te Lisse, en de leeraren, Na het-beëindigen der lessen eloofc de direc teur- van de Patronaatsoommissie, den wel- eerw. heer F. van Leeuwen, den cursus met een toepasselijk woord. Z.Eerw. merkte qp, dat deze cursus, hoewel niet onder een geluk kig ge,dank geboren. immers de griepepi demie bij het begin moest zeer schadelijk op den cursus werken. toch goed geslaagd mag beeten. Z.eErw. prees het volhardings vermogen, der cursisten en de aangename geest, die heerschte bij de lessen, gvolg van de zoo noodige belangstelling. Spr. bracht namens de Batronaatscomnnssie een woord van dank aan den Rijkstuinbouw- leeraar vo.or de betoonde belangstelling en een weoi'd van waardeei-ing aan de leeraren, die met zooveel zorg de lessen gaven. Hierna sprak de vertegenwoordiger van 'den Tuinbonwleeraar te Lisse een opwekkend woordHot de leerlingen. Spr. constateerde, dat allen bevorderd waren tot de 2e klasse van den cursus, wees op het groote gewicht van het diploma, dat allen ongetwijfeld, naar hu hoopte, zouden verdienen, indien met denzelf den ijver en belangstelling de lessen in het 2o winterhalfaar zouden worden gevolgd, waaraan spr. na bijwoning dezer les met twij felde. Besproken werd de excursie in den a, .s zomer en voorloopig werd als datum vastge steld 15 Augustus. Hiermee was de plechtigheid geëindigd. CS'iOORlDWIJiKERHOUT, Levansmiddelett- bedrijf. In de week van 6 tot 12 April a.s. is verkrijgbaar op; bon 18. 2% ons visch; bon 19, l'A ons jam; bon 20, 1 ons rijst; bon 21, 2V2 ons suiker; bon 22, 1 pak zeeppoeder; bon 23 ons gort (voor zooveel beschikbaar); bop WOENSDAG A.S. 9 APRIL wordt g'o .ALLEN ter stembus geroepen. Niemand blijve thuis! Gij weet den groo te n ernst van deze Staten- ve rk ie zing. Het gaat Vóór of tegen het behoud van onze Rechtselie Eerste 'Kametr. Vóór of togen ouzo Rcgeetriiig. Vóór of tegen liaa,r program, DUS vóór of of tojgien de Uitvoering (van verschillende Soeüalo Wetten. Stemt No. 'één van de 4'atholioke (jjst, waardoor de Katholieke candidaten geko zen zj'n. Op uw. stembiljet is de Katholieke lijst No. 2. Dus alleen het bovenste hokje zwart ma ken en Gij hebt uw plicht gedaan. 24, 1 Pakje aardappelmeel (voor zooveel be schikbaar) bon 30. der aardappelkaart 5 K.G. aardappelen; bon 33, van het peulvmchten- fooekeje 1 ons bruino boonen; bon 34 van het peulvruohtenboekje 1 ons proeno erwten; bos' 18 der kinderkaart 2ons euiker. Met het oog op de verkiezingen od> Woens dag 9 April a.s. zal het Bureau in de Zilk, geopend zijn op Donderdag 10 April a.B. VELSEN. De vergadering van den go- feenteraad van 25 Maart wordt morgen. Dins dag. voortgezet. Aan de agenda is toegevoegd Interpellatie van het raadslid J. v. d. Hoon, inzake verstrekking van zigkenmelk en liet nier- bewonen van gereed «taando huizen U1TCEEST. Benoeming. Onze plaats genoot, de heer C. Koppenol is benoemd tot on derwijzer te Leadam. UITGEEST. Geslaagd. De dames C. Schenk ea A. Twisk hebben na eene cursus daar voor te hebben gevolgd, te Alkmaar een diplo ma voor baker behaald. L EEST. Candidaten voor den Ge- me£u.„.aad. De candidaten op de lijst der R. K. Kiesvereeniging zijn: le. L."Zonneveld: 2e. P. Twaalfhoven,; 3e W. H. de Wildt; L. Klaver; 5e N. Kortekaas; 6e W. van der Stok; 7e W. Groen Az.; 8e J. Konjeé. De candidatenlijst der S. D. A. P. luidt als volgt: le. H. Jansens; 2e J. H. Wilken; 3e Joz. de Bruijne. s Naar wij vernemen worden de lijsten van de Vrijz. Democraten en de S. D. A. P. verbonden. UITGEEST. Deze week is verkrijgbaar op: bon 158 y2poncl suiker; 159 2 ons jam; 160 1 ons rijpt; 161 1 jakje pudding; 162 y2 ons ver- mecelli 163 i/3 stuk kalizeep en een J/2 stuk kleizeep; 164 y2 9ns kaas 30 en 40 plus; 165 2 ons spek; 166 y2 pond visch. 22 Peulvruchtenkaart 4 ons erwten; 17 aard appelkaart 5. K.G.; 71 kinderkaart pond sui ker; 72 1 pond kindermeel. CASTRICUM. Alhier is Vrijdagnacht bij den heer P. Kuijs Jnr. ingebroken. Door" het openschuiven van een raam in den stal zijn ze naar binnen gekomen en zich mees ter- gemaakt van een rijwiel, dat op de dorsch stond. Dit is het tweede rijwiel wat van den heer K. 'binnenkort is gestolen. Van de daders tot heden toe geen spoor. Ook bij den heer B. Groentjes hebben ze ge poogd in te 'breken, doch werden door de huis genoten, -die intijds wakker werden gestoord, en toen de vlucht genomen. ZANDVOORT. Ondertrouwd: L. v. Duiven- boden en R. Zwager. Gehuwd: G. LI. Zennenberg en C. M. C. Rooth P. Loos en M. Woudehburg, Geboren: z. van W. H. Reen-Meesten Goeder. Overleden: L. F. Vischbeek-Henke 59 ir.' 4. Koper 19 jr. ZANDVOORT, Door de politie alhier is aan gehouden R. T., wier opspoering door de moe der was verzocht. ZANDVOORT. Naar het interneeringskamp te Oldenbroek is overgebracht de alhier vertoe- venden vreemdeling p. W. O- LISSE. In den nacht van Vrijdag op Za terdag heeeft men ingebroken in de schuur van II ÏWied.ouw, beter bekend als „Drie en een Kleintje" aan den Engelbrug, waar zijn .volgeladen wagen «taal Men heeft voor een .waarde van circa f 1000 meegenomen. Van 'de daders 'geen spoor. LISSE. In 'de weck van 7 tot en met 12 Aprii is verkrijgbaar .op bon 155 een half pond suiker; bon 156 een ons rijst; bon 157. twee ,ons jam; bon 158 een ons cacaodop- penpoeder; bon 159 een pakje pudding; bon 160 een pak kaarsen; bon 161 een ons zeep poeder of een ons harde zeep bon 162 een! lialf ons vermicelli; "bon 163 twee ons spek; bon 24 'der peulvruchtenkaart 4 ons ca- pucijners; bon 23 en 24 'der aardappelenkaart resp. 16 K.G. klei en 16. K.G. zandaard- appelen: LISSE. 'A.s. Voenedag 9 April viert 4e Zeereerw. Pater Adelbertus Lokkerse O., Rector aan het Piusgestioht alhier, zijn 12Vj:- jarigi Proffessiefeest De. algemeen© achtinjgj welke men' hier deu Zeereerw. Pater toe draagt is een zeker bewijs dat deze dag li ent niet onopgemerkt zal voorbijgaan. On zerzijds een proficiat! HILLEGOM. Geen g as lp 0 ze uren. -- Met vreugde zal worden vernomen, dat de gas- looze uren geëindigd zijn. Gisteren is VOO» liet eerst liet gas weer .dun ^eheelen dag beschikbaar geweest

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 2