STADSNIEUWS Uit den Omtrek TELËURAMMËN LEGER EN VLOOT. Handel en Nijverheid rijzen. Aanbevelend, 8984 C. BLEEKER Rechtszaken ORDE EN ARBEID LANDBOUW EN VISSCHERÜ Wielrijders KORTE BERICHTEN BEZOEK DEBDE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. In prima Heerencostuums en ngelsche Petten hebben wij een extra groote keuze tegen zeer lage De Wietaalbewerkerssfaking opgeheven. Geeft niet meer geld uit dan het noodig is. Prima Buitenbanden f7.S@-IO.50 Prima Binnenbasten f 449 Emaïiieeren per rijwiel f 5.5Ü H. J. VAN DER EÜEER, Schagchelstr. 7-9 AGENDA 17 April. ^KANTONGERECHT 'menstelling 'dat 3e geringste trilling een vree- lelijke ontploffing kon veroorzaken en in 3eze Uiteraard vrii licht gebouwde huizen tal van llachtoffers de gevaarlijke liefhebberijen van hun onbezonnen buurman, met den dood hadden kunnen bekoopen. Maar onze justitie- en politie-autoriteiten staan er machteloos tegenover. De bommenfabricage is niet strafbaar. Zelfs als daardoor bet leven van tal van on- «ohuldijren ernstig wordt bedreigd. Voorzichtigheid aanbevolen. Voor eenige dagen spoelden aan den zecdiik te Zierikzee een groot aantal ballen aan. die aanvankelijk zeer onschuldig leken en waarmede zelfs vele kin deren van de bewoners van den Kooiweg en bij den zeedijk lustig speelden. Nadat iemand een zoodanigen bal had ge demonteerd, ontwaarde h;i, dat de bal gqvuld was met een sooft poeder, waarna hij hiervan kennis gat aan den burgemeester. Deze heeft den bal onmiddellijk doen opzenden ter onder zoek aan dr. Van Ledden Hulsebosch tp Am sterdam, die constateerde, dat het een soort handgranast was met slaghoedjes, gevuld me^ trinitutoiuol en ammoniumnitraat, een ee.er Re vaarlüko springstof. Het omhulsel is \an betaal. De"burgemeester heoit de politie last gegeven zooveel mogelijk de ballen on e sporen en in beslag te nemen. Voorzichtigheid zii dus aanbevolen, daar er waarschijnlijk ook wel aan andere kusten in ons land zoodanige granaten zullen aanspoe len. btaking bij Mille Colonnes." Maandag avond werden op verzoek van de firma Van Soethem en Neuteboom besprekingen met de leiders van den vakbond geopend, waarbij de volledige erkenning der organisaties werd vast gesteld. Hierop werden in een drietal confe renties, welke tot diep in den nacht duurden, de eisehen behandeld, met het resultaat, dat deze allo volledig werden ingewilligd, t.w. er kenning van den vakbond, een salarisverhoo- ging voor de kellners van 10 per maand, bovendien vrije consumptie te rekenen op een bedrag van minimum J 0 per maand, 30 pet. loonsverhooging voor al het overige personeel (koks, buffet-, keuken-, huis- en hotel-perso neel benevens de portiers) en verbetering van voeding .en huisvesting, geen rancune vanwege do deelname aan de staking, waarbij allen op hun post terugkomen, een en ander schriftelijk vast te leggen. De staking, welko onder leiding van den Bond van Hotel-, Café- en Restaurantpersoneel in Nederland stond, is hiermede geëindigd. Bij de controleering van de ingediende candidatenlijaten voor de te houden gemeen* teraadsverkiezingen te Veenendaal, bleek, dat op do lijst, ingediend door de S. D. A. P., oe handteekening_ van hem, die de lijst inge diend had, ontbrak. Die lijst werd door het hoofdbureau ongeldig verklaard. liet^ zuiggasmotors chip „Wageniingen", 8 Januari van Botterdam naar Kopenhagen vertrokken, heeft de bestemming' niet bereikt en wordt als met man en muis verloren be schouwd. Te Tilburg zijn de werklieden in het meubelvak en aanverwante vakken in sta king gegaan, om invoering van ibet collectief arbeidscontract te verkrijgen. De politie te Maarssen heeft een telegra- tist, werkzaam ten postkantore te Botterdam gearresteerd, die zich schuldig had gemaakt lan oplichting ten nadeele van het Rijk van 8000. Hjj heeft reeds een volledige beken tenis .afgelegd. Oesters op Texel. Uit Zeeland wer3 op Texel een lading kleine Oesters aangebracht om te worden uitgeplant op de oesterbedden, welke aan de oostkust van dit eiland van den Staat zijn gepacht. Het algemeen secretariaat der Jaarbeurs verzoekt ons publicatie van het volgende: Tegenover de ciïters, welke in de pers om trent het bezoek aan de Derde Jaarbeurs ver melding vonden, is het niet ondienstig er,op te wijzen, dat vergelijking, daarvan met de be zoekcijfers der beide vorige beurzen tot on juiste gevolgtrekkingen zou kunnen leiden. In de eerste plaats reeds staat het vast, dat van de voor de Tweede Jaarbeurs aange- vraagde kaarten, welke kosteloos verstrekt werden, voor een belangrijk deel geen gebruik is gemaakt, hetgeen voor de ditmaal bekomen kaarten, daar deze slechts tegen betaling wer den afgegeven, zoo goed als uitgesloten kan worden geacht. Daar echter het aantal uitgegeven kaarten een zeer slechte maatstaf vormt voor de be rekening van het aantal bezoekers, ook met Let oog op het feit, dat het niet is na te gaan, hoeveel maal van een doorloopende kaart ge bruik ia gemaakt, heeft het Jaarbeursbestuur, hetwelk overtuigd was, dat het bazoekcijfer der derde beurs niet zóó aanzienlijk beneden dat der tweede beurs is gebleven als gewoon lijk wordt beweerd, opgave verzocht van de uitkomsten der telling, welke speciaal met dit doel door de Directie der Spoorwegmaatschap pijen is verricht van de met de middag- en avondtreincn tijdens den Jaarbeurstüd van Utrecht vervoerde reizigers. Bedroeg dit aan tal in 1918 186.580 in de overeenkomstige periode van 1919 nu ia dit op 155.013 becij ferd. Alet veronachtzaming van de ten gunste van liet vervoer in 1918 komenden factor, gelegen in het feit, dat in 1918 een groot aantal ge- mobiliseerden geregeld werd vervoerd, hetgeen in 1919 niet meer het geval was, bedraagt do vermindering van vervoer derhalve nog geen 20 Het aantal bezoekers der beurs, aangevoerd uit plaatsen buiten Utrecht gelegen, kan, af gaande op deze becijfering, welke do eenigste reëele maatstaf biedt, dus worden gesteld op pl.m. 20^ minder dan. 1918 en niet op meer dan 60 "/,J minder gelijk door sommigen is be weerd. Dat het bezoek minder ,,leek" is te ver klaren door het grootere aantal en meerdeje uitgestrektheid der in 1919 in gebruik genomen terreinen. Neemt men hierbij in aanmerking, dat do maatregel van het Jaarbeursbestuur om door berekening van een toegangsprijs voor iederen bezoeker, het particulieren-bezoek te remmen, klaarblijkelijk doel heeft getroffen, dan springt het in het oog, dat hot bezoek van handel- drijvenden aan de Derde Jaarbeurs niet be langrijk van dat aan de Tweede beurs heeft verschild. Breestraat I5S BEVERWIJK i In de Dinsdagmiddag gehouden C. C.V.- vergadering werd door de bestmen der in /trijd zijnde organisaties de uitslag besproken van de stemming, welke onder de georgani seerde arbeiders was gehouden over de voor stellen van den Metaalbona. Do algemeene uitslag dezer stemming was, dat 1224 stakers zich 'hadden uitgesproken voor de opheffing van de staking en 111G te gen opheffing en 41 blanco stemden. Op grond van dezen uitslag besloot de C. C, V. de staking op te heffen en dit besluit aan den heer De Miranda mede te declen. Voor de regeling van de werkhervatting zal de C. C. V. zich door middel van den heer De Miranda in vorbinding stellen met de leiders van den Metaalbond. De staking in bet kieedingbedrijf. Om trent deze staking vernemen wij, dat door den Ned. Bond van Werkgeversvereenigin- gen in bet Kleedingbcdrijf met den Ned- Bond van Christelijke arbeiders en arbeidsters volledige overeenstemming over arbeidsvoor waarden on uurloon is verkregen, behoudens eenige kleine details welke nader worden ge regeld. Aan den E.-K. Naaisters- en Kleermakers- bond „St. Gerardus Majella", den Bond van Kleermakers en den Federatieven Bond, waar van de besturen om een onderhoud hadden verzocht, is medegedeeld, dat de werkgevers bereid zijn ook met hen te onderhandelen, wanneer de staking wordt afgelast. Dit is echter door ben geweigerd. De Werkgeversbond neemt de verantwoor ding van de gevolgen van deze staking dan ook niet voor sijn rekening. Gisteravond wer den door de werkgevers aan alle arbeiders en arbeidsters de nieuwe voorwaarden be- kond gemaakt. Deze zullen alsnog in de gele genheid worden getsteld om tot uitèrlijk Vrij dagmorgen het werk op deze voorwaarden te 'hervatten. Rancunemaatregelen zullen niet worden toegepast. Wor dt daaraan niet voldaan, dan behouden de werkgevers zich het recht voor, om tot ontslag over te gaan. f- J£et 15000ste lid. Katerdag j.L wapper de driekleur met geel-witte wimpel aan bet gebouw, van bet B.K. Vakbureau te Utrecht ter gelegenheid van de toetreding! van het 18000ste lid van den Rouwvakboud. Een landbouwbcurs? Naar uit landbouw- iringen aan de „Tel." wordt gemeld, bestaat bet voornomen te Utrecht een Landbonw- beurs te stichten. Het oproer in de Harskamp. Voor den krijgsraad te Arnhem hebben thans een zes tal milicien-soldaten van het 1ste regiment infanterie terecht gestaan, wegens»geweldple ging en diefstal, gepleegd in de legerplaats Harskamp, tijdens het oproer aldaar in den avond van 26 October 1918. De miliciens Y. A., P. F., J. O., R. R. en J. E. W. stonden terecht, terzake dat zij, op 26 October 1918 te Harskamp, openlijk met vereenigde krachten geweld hebben gepleegd door te zamen en in vereeniging met een of meer anderen, geweldadig met voorwerpen naar do ramen en ruiten van de officieren en soldatenbarakken van het 1ste bat. te wer pen, tengevolge waarvan de ramen en rui ten werden stukgegooid en vernield en bij ger legenlieid van een oproer, muiterij en brand stichting, opzettelijk en geweldadig, met meer anderen, ruiten, deuren, ramen, enz. hebben stukgeslagen en vernield. Aan bekl. J. E. W. was bovendien ten laste gelegd, dat hij tijdens het oproer, alcohol, si garen en sigaretten uit de soldaten-cantine heeft weggenomen. Verder stond terecht de soldaat E. de J., aan wien was ten laste ge legd diefstal van gelden uit het bui'fet der soldaten-cantine, bij gelegenheid van het op roer. Alle beklaagden ontkennen iets met de rel letjes uitstaande gehad te hebben. Wel er kenden cenigen hunner onder de muiters te ziijn geweest, maar slechts als toeschouwer Anderen waren zelfs niet buiten geweest, maar op hun compagnie, terwijl de overige verklaarden reeds dadelijk bij het uitbreken van het oproer te zijn gevlucht. Allen ont kenden pertinent het hun ten laste gelegde te hebben gepleegd. De waarnemend auditeur-militair, jhr. mr, Van Nispen tot Pannerden, eisehte tegen de drie eerste beklaagden ieder 6 maanden ge vangenisstraf, terzake bet openlijk met ver eenigde krachten geweld plegen tegen goede ren, tegen W. en De J. eveneens 6 maanden wegens diefstal tijdens een oproer, terwijl voor R. vrijspraak werd gevraagd. Z. E. verklaarde in R. een van de raddraaiers te zien, die echter wegens gebrek aan bewijs den dans zal moeten ontspringen. Faillissementen in Neder/and. Volgens mededeeling van het Handelsinformatiebu reau van Van der Graaf Go.'s Bureaux v. den Handel zijn over de afgeloopen week eindigende 12 April in Nederland uitgespro ken 16 faillissement tegen 21 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 12 April 1919 351 faillissementen tegen 254 over het zelfde tijd perk vau het vorige jaar. Harskamp bun particuliere eigendommen hebben verloren, is met baar arbeid gereed gekomen en beeft verslag uitgebracht aan den Minister van Oorlog, zoodat weldra uitbe taling der geleden schade kan worden tege moet gezien. Het te vergoeden bedrag bedraagt ruim 100.000 gulden. „Avp." ming nam. Een groote menigte volk volgde de werkwilligen die tijdig in het politiebureau op de Groenmarkt werden ondergebracht Aangezien de inmiddels vrij groot geworden volksmenigte niet wilde uiteengaan, maakte de politie gebruik van de blanke sabel, waarmede de menschenme- nigte werd uiteengedreven. VERKOOP .VAN GRONDSTOFFEN AAN DUITSCI1LAND. LONDEN, 15 April. Een officieel communi qué uit Parijs meldt, dat de opperste econo mische raad een plan heeft goedgekeurd om het surplus der voorraden grondstoffen in het bezit der geallieerde regeeringen te koop aan fte bieden aan de Duitsche regeering gedu rende het tijdperk, voorafgaande aan het vredesverdrag volgens regelen.^uit te werken door een speciale commissie in overleg met de blokkade- en de finaneieele sectie van den raad. SPOORWEGONGELUK. WEENEiN. In Agram is een personentrein gedeeltelijk in de lucht gevlogen. De inzitten de passagiers zijn verbrand. Reeds zijn talrijke verkoolde lijken gevonden. SPARTACISTEN NAAR NEDERLAND? Het Pers-Bureau V. D. meldt ons: Naar aanleiding van het bericht, dat een Spartacistische legergroep op weg zou zijn naar Nederland, hebben wij door een onzer corres pondenten een nader onderzoek doen instellen. Zijn verslag luidt als volgt: Dezer dagen te Ter Apel zijnde, heb ik een onderzoek ingesteld. Een landbouwer, bij de Duitsche grens wonende, vertelde mij het volgende: Des nachts wordt vaak langs de grens gepatrouilleerd door Duit sche soldaten te paaid, die blijkbaar nauwkeu rig de grens bespieden. Volgens enkele personen, die de grens over kwamen, zou inderdaad een vrij aanzienlijke troepenmacht staan in Meppen, Haaren, Ems en Lingen, Biene enz., doen het doel van deze concentratie van troepen wordt geheim gehouden en betwijfeld dient te worden of deze macht ooit bestemd zou zijn om gekeerd te worden tegen Nederland. Van onze grenswacht was maar wei nig te merken, doch onder de Nederlandsche be volking aan de grenzen heerscht ontevredenheid, voornamelijk onder het spoorwegpersoneel. Wel licht heeft dit de oorzaak gevormd voor de ge ruchten, waarover wij hierboven schreven. DE PARUSCHE CONFERENTIE. PARIJS, 16 April. De „Temps" deelt de vdl&ende bijzonderheden mede omtrent de werk wijze bij de besprekingen te Versailles. Het door de geallieerde regeeringen opge- etelde verdrag zal aan de Duitsche gevolmach tigden worden medegedeeld alvorens te worden gepubliceerd. Men zal aan Duiitsckland niet toestaan in discussie te treden omtrent de territoriale quaesties (als b.v. het Saargebied), de schade- v«TR-oedinsr. enz. De ke-allioorden, spillen, d&fvreïitetceii r&kemilfr kunnen houden met de opmerking dor Duit- schers omtrent de wijze van betaling. Waarsohünliik zal men den Duitsohers acht tien dagen tijd «even om hst verdrag te be- studeeren, om één hunnernaar Weimar "tie zenden en het antwoord hunner regeering te ontvangen. Het verdrag, dat aan de Duitsche gevol machtigden zal worden voorgelegd, bevat natuurlijk geen bepalingen betreffendeDuitseh- Jand (vroegere bomdgenooten, maar [Duits qh- land zal zich bij voorbaat moeten verbinden de beslissingen te erkennen» welke genomen zullen worden ten opzichte van de 0.-H„ Bul- ga areche en. Turksche gebieden. enz. *een jaar garantie 9182 NEW-YORK, 15 April. (V. D.) De Parijaohe oorrespondent van de New York Sun seint, dat President Wilson wel niet eerder dan 1 Juni in Amerika kan ziin. Hii hoopt dan de ver schillende verdragen, geteekend aan den senaat te kunnen voorleggen. De besprekingen met Turkije, Bulgarije en Oostenrijk zullen wel niet zoo langen tijd in beslag nemen. De Raad van Vier besprak de kwesties betreffende Helgo land, Slees wijk en andere kwesties, doc-h om trent de .belangrijke kwestie van de toezeggin gen door Wilson en Lloyd George aan Olemen- ceau gedaan, wat betreft de toekomstige hu]p( Miiven geheim. Van Bxiteche zijde wordt ge zegd dat Lloyd George aan Clemenceau Brit- sohe troepen lieeft beloofd. BE 8-URIGE ARBEIDSDAG VOOR HET SPOORWEGPERSONEEL. Men seint ons uit Den Haag: Bü de laatste Kamer-debatten over de dienstveerwaarden van het spoorwegperso neel heeft de Minister van Waterstaat eenige mededeelingen gedaan over het aanverwante onderwerp der dienst- en rusttijden. Daaruit blijkt, dat' reeds in December van het vorig 3aar door de spoorwegmaateckappjjen voor bereidende maatregelen zijn getroffen voor een herziening van de regeling der dienst en rusttijden. Op dezen (grondslag door in heft spoorwegbedrijf een maximum van 8 uur per etmaal voor doorgaanden arbeid. Naar wij vernemen zullen do studies van de uitkomsten van het onderzoek, dat de be trokken diensten onlangs aan de directies voorgelegd hebben Ibaar in staat te stellen, reeds spoedig, wellicht in den loop der vol gende maand, bij de regeering voorstellen aanhangig te maken om in het Algemeen Re glement voor den dienst van de spoorwegen, de noodige wijzigingen aan te brengen. Het laat zich dus aanzien, dat een regeling betreffende den 8-urigen arbeidsdag voor lint spoorwegbedrijf tot stand zal komen, tegelij kertijd met, of wellicht nog eerder dan de aanhangige algemeene wettBliikp regeling. Gebouw „St. Bavo" half 9 Rechts kundig advi-es. 8 uur Smedenpatroons. Raadhuis. Half 2 zittingi Hoofdstem- bureau. St. Eiisabethsvereeniging. 2half 3 aan vrage om versterkende middelen voor arme zieken en zwakken. Groote Kerk 23 u. .Orgelbespe- door den heer Louis Robert. Bisschoppelijk Museum. Jans straat 79 geopend van 10—5 uur tegen be taling van 25 cent. BLOEMEN DAAL 11 uur Zitting Ho olds tem bureau SCHOTEN. Gem. Raadsvergadering. DE FEESTWEEK IN DE BLOEMENSTAD. Men schrijft ons het volgende: Weinige dagen scheiden ons nog slechts van dc feestweek, die voor de deur staat tij dens de groote plantenkeurimg die van 24 tot 29 April gehouden wordt in de Soc Vereeni ging. Dan zal Haarlem toonen hare reputatie van Bloemenstad nog volkomen waardig te ziin en de kleurenpracht die alom in Kenne- merland weer wordt ontplooid, binnen hare muren bevatten. Haarlem gaat feestvieren en alles wijst er op, dat het een feest zal worden, dat er zijn mag. Is daar niet behalve de tentoonstelling zelve een bloemencorso, dat een langen stoet van rij- en voertuigen, het een «1 fraaier versierd dan het andere, zal bevatten? Zal 'n schitterend vuurwerk niet de feestpret he sluiten? En liggen tusschen de opening en het besluit der feestelijkheden niet tal van andere festiviteiten, die wij thans reeds meer dan eens hebben besproken? Dat is juist het aantrekkelijke van !het a.s. bloemenfeest: het wordt gegeven voor de ge heels burgerij. Dit is nu eens geen feest, waar een deel van de bevolking van zou moeten wegblijven. Neen, iedereen kan het hijwonen en de algemeene feestvreugde kan er niet dan wel bij varen. Ook de tijd, waarop het feest zal worden gegeven, lijkt zeer gunstig. We hoeren zoo veel mistroostigs, zooveel akeligs, dat het een weldaad moet zijn eens een weeklang een bloemenfeest te kunnen vieren. Bloemen brengen lieht en vreugde en tevredenheid, waar ze ook verschijnen. En als we daarom de volgende week eens volop in de bloemen zitten, kan dat niet anders dan een buiten gewoon aangenamen indruk maken op bur ger en vreemdeling en het in een gewensehte feeststemming brengen. Maar voor alles dient toch' geweaen op het democratisch karakter dat het feest zal (heb ben. Men aal in de komende dagen- gelegen heid hebben eens te zien, welke de resul taten zijn van het streven van den nijveren Kennomer kweeker. Ook daarvoor is de ge legenheid thans mooi. Het zal er immers op aankomen, dat in den eersten tijd den Neder landers goed aan het verstand wordt gebracht waartoe het eigen land in staat is en ten aan zien van de bloemhollenkweekerij zal het van groote beteekenis zijn, waaneer duizenden en duizenden zich zullen kunnen overtuigen, welke vlucht déze nijverheid ondanks den oorlog, nog is blijven nemen. Een Bloemenfeest dus. Een bloementen toonstelling, een bloemencorso, bloemendan- sen in den Schouwburg. Waarlijk, men had kwalijk een betere aanleiding kunnen vinden voor een volksfeest, als thans staat gevierd te worden. Zoo staan we dan voor feestelijkheden die een sehoone en ongedwongen gelegenheid zul len bieden aan den kweeker en zijn produc ten te populariseeren, aan burgerij en vreem deling om een kijkje te krijgen in deze zoo echt Hollandsche cultuur en aan heiden om op gepaste, doch eveneens ongedwongen wij ze te laten zien, dat wij na de sombere dagen, die, naar wij hopen, thans voor goed achter ons liggen, nog weten feest te vieren. Een beseheiden aantal van de bonhoekjes (doorloopende bewijzen van toegang voor alle feestelijkheden) èt 10.en tegen geredueeer- den prijs k 8.50 zijn verkrijgbaar bij den algemeenen voorzitter, M. H. Binger, Nien.we Gracht 57 en den alg. secretaris F. Cremer, Potgieterweg 7, Bloemendaal. DE STAKING IN 'T KLEEDINGBEDIIIJF. Men meldt ons uit Den Haag: Gisterenavond werden eenige werkwillige naaisters en kleermakers bij het verlafen van het atelier op de Plaats door postende stakers en staaksters aangevallen, Het ging er eenige oogenblikken heet toe en menig dameskapsel werd op dubbelzinnige wijze uit elkaar gehaald, totdat ae politie de werkwilligen onder bescher- Burgci'kleeding. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat het dragen van burgerklee- ding buiten dienst ook geoorloofd is aan ser geanten-tamboer (hoornblazer) en wachtmees ter-trompettere. Be ongeregeldheden te Harskamp. De commissie, ingesteld voor het onderzoeken der ingekomen verzoeken om schadevergoe ding aan de militairen, die bij den brand te Als bijzondere attractie kunnen wij nog melden, dat onze stadgenoot, de heer Fokker, tijdens het bloemencorso over de stad zal vliegen en na het uitvoeren van verschillen de evolutiën, bloemen zal strooien. Koninklijk bezoek. Men seint ons uit den Haag: Z. K. H. de Prins is voornemens Vrijdag 25 dezer een bezoek te brengen aan hot bloe- men-corso te Haarlem, georganiseerd door de Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. Politie--vergadering. In de gisterenavond gehouden vergadering van d,e. politie-vereeni- gingen V. 23. O: S. en „Sursum Corda," waar als sprekers optraden de hoeren A'. H. Koe not en H. H. Oppelaar over de f 200, werd een motie aangenomen, waarin als meening wordt uitgesproken, dat liet prae-a;dvics van B. en W. in geen geval beantwoordt aan de verwachtingen welke hieraan mochten wor den gesteld; geconstateerd, wordt, dat de uit eenzetting van B. en ;W>. onjuist is, daar de schijn gewekt wordt alsof deze f 200 zou gevraagd zijn naar aanleiding van d,e toege kende toelagen aan do ambtenaren, vallen dè onder het Ambtenaren-Reglement. De vergadering geeft verder te kennen, dat alleen de achterstand in de gezinnen tot dit verzoek heeft geleid, spreekt als har niecning uit, dat de gemeente als werkgeel ster tot plicht heeft aan de billijke, .wenschen, in het adres geuit, tegemoet te komen:, besluit deze motie ter kennis te brengen van H.H. Raadsleden en Pers. ACTE-EXAMEN L. O. Haarlem, 15 Apr 1919. Geëx. 8 candidaten, geslaagd de heeren J. iiazenbroek, P. Hendriks, H. D. v. d. Dor. ,f. J. W. Kingma, S. Kockendorp, C. J. Ruiters, P. J. Luttikhuizen en J. H. G. Nachtweh, allen ie Haarlem. Personalia. Tot rijksklerk 3e kl. ter In spectie der Directe Belastingen te Haarlem, 3e afd. is benoemd de heer H. J. J. Ernens, thans klerk der Directe Belastingen te Am sterdam. De heer Joh. De Breuk, is gekozen als ondervoorzitter van de vaste keuringscom missie der Ned. Maatschappij voor ^Tuinbouw en Plantkunde. Woensdag 30 April zal het 25 jaar gele den zijn, dat de heer Joh. v. d. Vaart, thans kapitein van de Vrijw. Compagnie, als vrij williger van spuit 10 werd aangesteld. Haarïemsche Industrie. In perceel Bake- nessergracht 41, zal gevestigd worden een metaalsmelterij met (gieterij van den heer A. Roessingh van Iterson te Haarlemmerliede! De gebroeders Giebels zullen in'de peih ceelen Rozenstraat 57, 59 en 61 oprichten een bedrijf tot het vervaardigen van looden cn compositiebuizen en andere artikelen. UIT HET POLITIERAPPORT. Aan het bureau van politie heeft zich ge meld J. P. H„ 24-jarig magazijnkn:lit te Amsterdam, dio mededeelde, dat hij Zaterdag ongeveer 1400 had verduisterd ten nadeele van zijn patroon. Het verhaal bleek na in formatie juist te zijn. Het jongmensch is aan de Amsterdamsehe politie overgeleverd. Verder valt er alléén nog te vermelden, dat er gisteren één rijwiel is gestolen. Stoop's bad. In de gisteravond gehouden vergadering van de overdekte Bad- en Zwem inrichting „Stoop's Bad" te Bloemendaal, werd geconstateerd, dat men tot dusver in verband met de tijdsomstandigheden niet ver der had kunnen gaan, doch dat nu getracht zal worden de benoodigde materialen te ver krijgen.' Bond van. Woninginrichters. In het be stuur van den. Ned. Bond van Woninginrichters ziin o.m. gekozen de heeren O. v. Niel. Caderius an Veen. en Nederkoorn, alhier. Het nieuwe postkantoor. Men is begonnen met de inwendige afbraak van de pereeelen aan de Ged. Oude Gracht en het Nutsgebouw aan de Zijlstraat. Pauselijke onderscheiding. Do heer W. Versteege. te .Zandvoort, die ziin gouden ju bileum herdacht als kerkmeester der St. Agatkaparochie aldaar, is vereerd mot het gouden eerekruis ,,-Pro Ecclesia et Pontit'ice." Na 'n aantal zaakjes van niet veel beteekenis moest 'n banketbakker zich verantwoorden wegens het verwerken van margarine eu boonenmeel in zijn deeg. Wat beide verbode» is. 't Ergste was. dat bij hiervoor vroeger al •eens 'n veroordeelinar had oneeloopen. Daarom vroeg de ambtenaar van het O. M. de niet malsche boete van 300 of 50 dagen voor elk feit. Als de kantonrechter er ook zoo over denkt zal 't gevalletje beklaagde dus 600 kosten Statuten. De „St. Crt." bevat de Kon. be williging op de statuten van de Vereeniging van Klompcnhandelaren in Noordholland, en Zuidholland „Houtland.," gevestigd alhier. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 16 April, P. A. Deken en J. M. Klein. H. Diikstra en E. v. Dijck. L. den Houter en R. G. Serné. A. de Jong en A. J. Dingboom. H. Wessels en A. A. v. d. Hoven. 0. H. Rutte en J. M. Mens. D. Meier en M. J. v. Kampen. J. A. de Jong en B. de Jong. J. Zandbergen en M. C, Peters. A. Brouwer en S. J. Schatanus. Getrouwd; 16 April. A. v. d. Pol en H. WL Huyer. F. Moltema en A. Ba.ch.man. B. J. V. Dijk en A. H. v.Kampen. Geboren; 14 April. d. van A. Melchers— Janning. 15 April. z. van P. Kenselaar-- Rijkers. z. van G. M. de 'Bie—Dirks. 16 April. d. van H. C. VeluDopheide. Overleden: 14 April. M. M. BijsterHuij- bers, 43 j., Ged. Voldersgracht. J. Maarle- veld, 66 j., Sophiastraat. M. Smit, 31 j., H azepat ers laan. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: J. Dresscher. Kruisweg 20. 1 paar hand schoenen: J. Negerman, Regulierstr. 16, dames horloge; A Kroeze. Tuinlaantje 18 z,w., kin- •derportemonnaie; S. de Vries, Leidschostr. 34, bonboekje; P. Smit. L. Eaamstr. 29 D, want; B. v. Veen, Gen. Cronjés-tr. llrood, ceintuur; Mej. Baumkouwer, Rolbuizen 2 A. kinderzakje met inhoud: O. v. d. Sandt. Nieuwe Gracht 27, br.il in étui; G. v. d. Stade, Zuidpolderstr. 72, ring met sleutels. SCHOTEN. Wegens het feit, dat het ra a d s li-d - ca nd i d a a t, de heer Souverein, zelf de AntiJRev. lijst voor de gemeenteraadsverkie zing heeft onderteekend, hebben twee kiezers een adres aan Gedeputeerde Staten gezonden, waarin zij er op wijzen, dat volgens hen da candidaatstelling niet aan de wettelijke ei soli en heeft voldaan. ZANDVOORT. In het oor gebeten. By een onderlinge vechtpartij alhier beet iemand zijn tegenstander de helft van een oor af. Nadat de doktor het oor verbonden had liep de driftkop bij de voortzetting van den strijdl een paar ongevaarlijke messteken op. ZANDVOORT. Op verzoek van de Amsten damsche politie is door de politie alhier aauge* houden W. C. S., die verdacht wordt van uit gifte van valsclie bankbiljetten. ZANDVOORT. Door j. T. van Dam alhier is aangifte gedaan, dat ten zijnen nadeele vijf rollen vlechtdraad zijn ontvreemd. VELSEN. Personalia. Tot Burgemeester deü (gemeente Blokker is bij Kon. Besluit van 11 dezer benoemd de heer H. Oostveen, onze vroegere plaatsgenoot en vroeger ambtenaar ter gemeente-secretarie alhier, vanwaar hij benoemd werd ais gemeente-secretaris vaii Castricum, .wat de heer .Oostveen nu nog m.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 10