STADSNIEUWS mm HfNT-OCUETTEI Sigarenmagazijn Jofideba" Ssloferweg 4? J. H. kCüliL Jrl ietoren - Djiamo's - leerstellen Controllers - Liften enz. ïleesctihouwerij JE TiJQSEEST" Spaarfonds war lodenssuitour. MARKTNIEUWS BRANDSTOFFEN v. h. C. DIRKS Wielrijders Spaarnwouderstraat No. 103-105, BEKEMDMAHING M. lilUIU EU KEI SmiiMHitatraat 114, Haarlem, Aanbevelend, TH T3I3EE! Osiadestraat 12 - Telephoon 1738 in prima Heerencostuums en Engelsche Petten hebben wij een extra groote keuze tegen zeer lage C. BLEEKER ^ü\TOB ZAANSTR£BKf| in bijna aiSe artikefien hebben wij extra aanbieding tegen spotprijzen. Aanbevelend, C. BLEEKER Groote Afslag Ie kw. versch vet vara aasikevrasf Prima Sigaren voor weinig geld j§ OVERVEEH mTELEF, 1617 GEH. BOTKASTRAAT 37 levert heden prima kwaliteit üassiflwle©®©tt tegen onderstaande prijzen: 1.30 Seeft niet mesr geld uit dan het noodig is Prima Buitenbanden f 7.08-10.50 Prima Binnenbanden f 449 Emaiüeeren per rijwiel f 5t50 H.J. VAN DER KEER, Schagchelstr. 7-9 f 5 -- prijzen. Aanbevelend, 8934 tevens voor een fait a compli zag gesteld, doordat in een geheime vergadering een B. W. was opgericht. Spr. deed toen onderzoek naar deze geheime commissie, ontbood ze en verstrekte hun de mededèelingen van de Regeering. Spr. ziet niet in waarom ook de Soa Democraat van een wettig instituut tot hulp der politie geen gebruik zou mogen maken, tot handhaving van de orde. B'.v. niet bij stakingen doch wel bij intimidatie, zooals te Amsterdam plaats vond. Spr, kan zich niet verbinden, om in geen geval gebruik van de B. W. te maken, indien deze uit betrouwbare personen bestaat. Met deze twee zaken verliep een groot deel van den avond, om dat het zich uitbreidde tot de oorzaken van de TREINBOTSING. Breestfaaf 156 Beverwijk. 898 bij JONKER le kw. vet Kalfsvleesch Alles pep 5 ons. LAPPEN 1 0.70 GEHAKT 0.70 POULET fi 0.70 CARBONADE 0.50 FRICANDEAU 0.80 OESTERS 1- BLINDEVINKEN 1 KLUIVEN Rundvleesch Alles pep 5 onè. LAPPEN f 1.30 GEHAKT POULET ROSBIEF BIEFSTUK Minzaam aanbevelend, P- A. JONKER, |8 Korte Begijnestraat 18 Westminster 3 cis. Barmas 4 Akchano 5 Euylen -5 Djanirah 6 Engelsche Import; Gold Flake, Three Castles, Capstan, Player, Pirate Het adres voor geursye Rooktabak tegen coitcurresrende prijzen 9290 N.V. ELECTBISCHE METAALBEWERKING EN INSTALLATIE-MAATSCHAPPIJ Speciale Reparatie°ïni»ïch4ïng voopz 1316 TELEFOON 1316. een fijn sisskje ^Seescii wül eten gast naap de ¥SeeschSi©M«fe8'^ Ifarkensslagerij van êk» Gehakt f MO Biefstuk en Lapjes. n I»25 I haas f 1,50 Roüade l>50 1 Rosbief „1,40 Vet Kïjks vSeesefa verkrijgbaar. OssenSappen f LÏO per pond Pouiet Stukjes Roast Beaf Baklappen Beaf stuk Fijn fri8ch Rundergehakt f 0,90 per pond Gelegenheid tot inleggen iederen Zaterdagavond R.-K. Volksgebouw Bennebroek en iederen Maandag avond R.-K, Verenigingsgebouw Heemstede. - f.SO 1.25 1.40 1.60 zaak in eerste kwaliteit FRUIT WEDER HEROPEND HEEFT' enz. een jaar garantie 9182 gesproken hadden, werd een rondgang door het Xdbouw gemaakt, waarvan wij reeds oen be- ichrijving gaven. VtLSEN. Bij de Woensdag opnieuw gehou den inschrijving voor de verpachting van een gedeelte zeestrand te IJmuiden, waren inschrij vingen ingekomen van C. Goedhart voor f 575, E. G. Beukman f 550 en F. A. labeling 515.25, alien te JJmuiden. Gegund aan Goedhart. VLLSLN. De heer D. Pronker alhier, com mies-titulair ten postkantore te IJmuiden, is be noemd tot directeur van het Post- en 1 elegraai- kantoor te Ammerstol. IJMUIDEN. De heer J. FA. Juagbacker, alhier, behaalde in den reciteerwedstrijd te Landsmeer den eersten prijs in de afdeeling Luim, benevens een prijs voor het hoogst aantal punten. 1 iEVEttWIJK. De fèesten te Beverwijk. Zooals wij gisteren reeds meldden, worden in Beverwijk van 26 tot 80 April groote fees ten gehouden, uitgeschreven door de winke- licrsvereenigiug „Eendracht maakt Macht". Voor kien etalage-wedstrijd zijn door vel schillende industrieelen, particulieren en bankinstellingen beschikbaar gesteld 6 gou den, 16 verguld zilveren en 10 zilveren me dailles. Op 80 April wordt een groot bloemen corso gehouden, waarvoor de medewerking werd verkregen vau de besturen van het Holl. BIoembollenkweekers-Genootschap en Bloembollencultuur. De deelname geschiedt in 3 groepen. Groep A: automobielen en bespannen voer tuigen. Groep B: Motor- en gewone fietsen. Groep C: Bokkenwagens, handwagens, sportkarren en kinderwagens. Voor groep A zijn uitgeloofd: le prijs 100, 2e prijs ƒ.40, 2 derde prijzen van 10 en de te prijs 5. Voor groep B: le prijs 40, 2e prijs 20, twee derde prijzen en drie vierde prijzen van Voor groep C: le prijs 25, 2e prijs 10 en drie derde prijzen van 5. Versierde réclamewagens kunnen aan het bloemencorso deelnemen, blijven echter buiten mededinging. BEVERWIJK. Inbraak. In den nacht van Woensdag op Donderdag hebben inbre kers getracht zich meester te maken van de verschillende gouden en zilveren voorwerpen uit de etalage van den heer Huisman. Het was ongeveer 2 uur In den nacht toen do be woners opgeschrikt werden door een harden slag, veroorzaakt door het inslaan van den spiegelruit. De heer Huisman begaf zich di rect naar den winkel, doch van de daders was niets te ontdekken. De politie was echter op haar hoede ge weest. D© agent 8. G. C. Walter, zag nabij bet perceel van den heer Huisman een twee tal individuen staan. Hü begaf zich' naar ben toe, waaxop zij de vluoht namen, achter volgd door den agent Deze wist hen onder bedreiging met zijn revolver, op den Velser- weg tot staan te brengen en ze naar de po litiewacht te voeren. Voorzeker komt dezen agent een woord van lof toe voor zijn flink optreden. Zoo spoedig waren de heeren ont dekt, dat zij niets hadden kunnen meenemen. Ofschoon ze eerst h&lstarrig ontkenden, vie len ze" gistermiddag door de mand, waarop ze zijn vrijgelaten. Het waren zekere J, A. O. an J. R., beiden uit Arasterdam. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraadsver kiezing. Donderdagmiddag vergaderde ten Raad huize te Hoofddorp in openbare zitting het hoofdstembureau, ter beslissing over de geldig heid van de op 8 April ingeleverde lijsten van candidaten voor de aanstaande gemeenteraads verkiezing. Alle ingekomen lijsten, zijnde zes in getal, werden geldig verklaard. Als resultaat van de daarop gehouden loting, zal de volgorde der lijsten zijn als volgt: 1. Christelijk-Iiistorischen2. Anti-Revolutio nairen; 3. S. D. A. P.; 4. S.P.; 5. Roomsch- Katholieken; 6. Liberalen. HAARLEMMERMEER. Vrijstelling broeder- dienst lichting 1918 en 1919. Zooals wij reeds mededeelden, zou alsnog aan de dienstplichtigen van de lichting 1918 en 1919, die meenen in de termen te vallen voor vrijstelling wegens broeder- dienst, gelegenheid worden geboden de benoo- digde stukken voor die vrijstelling te doen ge reed maken. Thans zijn de desbetreffende voor schriften vanwege het departement van oorlog aan de burgemeesters toegezonden. De bedoelde aanvragen moeten door of van wege de belanghebbenden worden ingediend vóör 1 Mei a.s. Ter secretarie dezer gemeente zal hiervoor speciaal zitting worden gehouden aan de afdee ling Militaire Zaken op. Woensdag en Donder dag a.s., telkens des/fCormiddags tusschen 9 en 12 uur. Men gelieve dan mede te brengen het trouwboekje der ouders en de zakboekjes van de broeders die gediend hebben bij de militie, "HAARLEMMERMEER. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer H. D. van der Hor, leer ling aan de Rijkskweekschool te Haarlem, slaag de dezer dagen voor de akte van onderwijzer. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraadsver gadering. Jongstleden Donderdag verga derde de raad dezer gemeente. Voorzitter Mr. A. Slob; aanwezig 18 leden; afwezig waren de heeren Knaap, Van Mansum, Koojj en Slooten. De notulen van drie vorige vergaderingen werden goedgekeurd. Voor kennisgeving werden aangenomen het besluit van Ged, Staten, houdende vaststelling van de gemeenterekening over 1917 en een brief van hetzelfde college, houdende goedkeuring vaii de gemeentebegrooting voor 1919. Een verzeek van den heer H. van Vuuren om een steen te mogen plaatsen op een koopgraf, werd onder de gebruikelijke voorwaarden toe gestaan. Aan den heer H. van der Hoeff werd'eervol ontslag verleend als onderwijzer aan school 'No. 9 te Zwanenburg. Voor het herhalingeonderwiis voor meisjes aan school No. 1 en 9 werden enkele onderwij zer» aangewezen. Tot lid van het burgerlijk armbestuur in de vacature van P. J. van Sehie werd gekozen do heer W. van Woerkom, wonende IJ weg, Vijf huizen. Naar aanleiding van een adres van den heer H. Verbeek, die een perceel grond nabij Hoofd dorp aan de gemeente te koop had aangeboden, voor ongeveer 26000, werd besloten hem een bod te doen van 18000; dit perceel is groot, ruim 1H.A. Tevens werd toesloten dut do ei Ken ar en van do norceelen, welke snrenzen aan den Kruistocht te Hoofddorp, vanaf het Marktplein tot aan de woning van den heer Uttien, voor het hebben en houden van een brug over genoamd water> jaarlijks aan de gemeente zullen moeten be talen een somma van f 0.15 per strek km do moter; terwijl aan da eigenaren van het per ceel bouwland ten zuid-oosten van de woning yan den heer Uttien een vast en voortdurend recht van uitweg over dat water zal kunnen .worden verleend tegen betaling van 30, per «trekkende metev ineens. Aan den 'heer C. O. van 'den Heuvel te Nieuw-Vennep werd een perceel gemeentegrond verkocht langs de Hoofdvaart ter plaatse van de vroegere boerderij Ves ter aldaar tegen. Braestraat 156 a BEVËRWBJK 3 2.50 per vierkanten meter. Bii de rondvraag werd door de heer Overrueer ter sprake gebracht het door den bürgcmeester uitgevaardigde slachtverbod; door den heer Kistemaker de werkzaamheden tot uitvoering van het wegenplan te Hoofddorp en door den heer Roodenburg onder meer allerlei maatre gelen in verhand met de vermindering van de. werkzaamheden van 't distributiebedrijf en de noodzakelijkheid voor den bouw van een nieuwe openbare school nabij Bennebroek. Tenslotte werd nog met -algemeene stemmen besloten in openbare veiling voor de gemeente aan te koopen eenige pereeelen bouwland ge legen te Nieuw'Vennep tezamen groot ongeveer 16 H.A. voor den prijg van ongeveer 56000. Enkele jaren geleden kocht de gemeente daar ter plaatse een complex van ruim 17 H.A.. zoo- dat thans alle gronden "tusschen den Hoofdweg, de spoorlijn, de Venneperweg en het dorp Nieuw-Vennep eigendom der gemeente zijn. Het geheelo complex is bijzonder geschikt om te dienen voor klein-grondgebruik, waarvan de gemeente in de laatste jaren de liefhebberij sterk bevorderd heeft. VOORHOUT. Zeep. en kindermeelbonbla- den voor kinderen beneden den leeftijd van een jaar kunnen worden afgehaald op Dins dag 22 April n.s. tusschen 'des v.m. 10 en 's nam. 1 uur ten Geineentohuize. SCHOTEN. Door de politie te Schoten is te Zandvoort opgespoord, en daarna in Scho ten in arrest gesteld, T. a. |d,e N., ,30 jaar., ios werkman, wonende te Haarlem, die 2 maanden geleden met nog 3 andere perso nen/waarvan er 2 reeds zijn opgespoord, in het café van mcj. B- in de Gen. de la Reij- Btr.aat een portefeuille met f 130 heeft ont vreemd. ZAANDAM. De Gemeenteraad van Zaandam besteedde Woensdagavond weder de geheele zit ting aan redevoeringen en bespreking' van kwes ties, .een luxe, die natuurlijk een zoo goed gesi tueerde gemeente als wij ons best kunnen ver oorloven. Allereerst kwam nog eens aan de orde „de kwestie-Bouman". Deze leeraar of liever directeur der Handelsschool en Duys staan als water en vuur tegenover elkaar, waarbij eerst genoemde den heer Duys als weth. v. onderwijs negeert en zijn belangen bij den Raad indient. Gisteravond nam de Raad echter het besluit, alle stukken voor kennisgeving aan te nemen. Vervolgens hadden we de kwestie Burger wacht, waarbij de fractie den burgemeester ver zocht uitslag te geven omtrent zijn houding in deze, waarover zij zeer ontstemd waren. De bur gemeester deelde dan mede, dat hij zich vanaf iuli tegen de oprichting van een burgerwacht ad verzet, totdat na November meer aandrang van de Regeering gekomen, waarbij spr. zich revolutie en de middelen tot opheffing des volks. De heer v. Velsen noemde het een lasterlijke aan tijging dat bedoelde vergadering „geheim" was, zij was openlijk aangekondigd en vele anders denkenden woonden haar bij, ook liberalen e. a. Het derde debat liep over de benoeming van den heer Beishuysen tot onderwijzer. Deze heer, ontslagen met 38 jaren dienst, dus zonder pen sioen, wegens beleediging van een schoolhoofd, moet nog twee jaren dienst doen om pensioen machtig te worden. B. en W. willen hier recht doen en plaatsen hem no. 1. Nadat eenige leden op grond dat Zaandam zich in deze geen partij heeft te stellen en met het oog op de finantieele bezwaren, tegen heb ben verklaard, wordt Beishuysen met 125 stemmen benoemd. Uitgeloot werden van de geldleeniug 1915 serie A 10 Oblig. no. 8, 82, 86, 108, 119, 43, 229, 247, 154, 262. 1910, serie H, 7 Oblig no. 24, 29, 35, 41, 53, 89, 188. 1910, serie I, 4 Oblig. no. 33, 47, 89, 102. De vergadering werd verdaagd tot den vol genden avond. ZAANDAG. Op den 2en Paaschdag zal al hier een groote vergadering worden belefed tegen de revolutie, wa»v als sprekers zullen optreden de WeLÉerw, kapelaan Van Dorp en luitenant van Rees. ZAANDAM. Naar wij vernemen zal de Zaandamsche hardrdraverijvereenigirö weder twee draverijen organiseeren op 9 Juli a.s. des morgens voor paarden, die no»g nimmer een prijs wonnen des middagp voor meer be kende dravers. ZAANDAM. In de gisteravond gehouden zitting van den gemeenteraad, deed de raad! de principieele uitspraak, dat het loon der vrouw gelijk dient te zijn aan dat van den man en stelde diens volgens, zonder hoofde lijke stemming, het loon der werkvrouwen voor het schoonhouden der scholen en ge meentegebouwen gelijk aan dat van groep I van het werkliedenreglernent (ongeschool de arbeiders). Op voorwaarde dat do ge meente Koog aan de Zaan, gerekend naar het aantal inwoners een negende zal bijdragen in de kosten werd besloten tot afschaffing van tolgelden op de Noorderbrug. Aan de vrijwillige brandweer die dit jaar haar 40-jarig jubiló viert en dat in de maand Juni feestelijk zal herdenken werd een sub sidie verleend, Na afhandeling; van eenige kleine zaken werd tot geheime zitting over gegaan. k Dicht hij het viaduct aan het Kenaupark heeft gisteravond 'n spoorwegongeluk plaats gehad, waarbij gelukkig geen dooden of ge wonden te betreuren zijn. Do personentrein die te 5.09 uur uit IJmui den vertrekt en te 5.48 te Haarlem aankwam, is in boteinlsf gekomen met een rangeertrein van 4 wagens, die van Ihtet station naar liet rangeerterrein vertrok. De loconloti-ef van den personentrein reed tegen den voorsten der goederenwagens van den ran geer trein, waardoor die wagen om kantelde en zoo goed als geheel werd ver nield. De tweede wagen werd ernstig bescha digd, doch bleef in de rails. Ook de locomo tief van den binnenkomenden trein bekwam schade, in hoofdzaak aan het bufferblok, dat gedeeltelijk versplinterd en ingedrukt was. De passagiers vanhlen personentrein kwa men met den, zij het dan ook hevigen, schrik vrij. In de voorste wa'geu werden zij door den geweldigen schok dooreengegooid, waardoor minder aangename botsingen tusschen do rei zigers plaats hadden. - De locomotief van den personentrein en de tweede wagen van den aangereden rangeer- trein konden weggereden worden. Het ver keer had weinig vertraging. Weliswaar lag de wagon bijna midden op de spoorbaan, doch op een mint, waar weinig vaste treinen passeeiren. Door het omzetten dier wissels, kon het verkeer vrijwel zonder vertraging onderhouden worden. De hotsing is toe te schrijven aan de om standigheid, dat van 'n rangeerstopsignaal 't deurtje openstond, waardoor de schijn ver wekt werd, dat het op veilig stond. De ran geerder bemerkte eerst later, dat het niet zoo was en gaf toen onmiddellijk het stopsig naal op zijn hoorn, hetwelk echter blijkbaar door het lawaai der twee treinen niet door den machinist gehoord werd. Wegarbeiders zagen het ongeval aankomen en waarschuw den dien machinist. Deze remde onmiddellijk uit alle macht, doch de botsing was toen niet meer te voorkomen. Ook de andere maehinsf remde bevig; door dit kraehtig optreden is waarschijnlijk erger voorkomen. Toen we gisteravond op het terrein van bet ongeval 'n kijkje namen, waren 'n dertig tal spoorwegarbeiders, onder leiding van chefs en inspecteurs druk bezig met het op- ruiiningsWerk. De wagoif lag geheel op een zijde met den kap naar het Statenbolwerk. Hij was gegre pen in de ziide, die nu naar boven gekeerd lag en aan dien kant geheel ingedrukt. Er was van 't gevaarte niet veel meer over dan oud ijzer en brandhout; hoogstens zullen enkele onderdeden nog bruikbaar zijn. Mas sieve ijzeren balken waren hier en daar als 't ware „verschrompeld en op andere plaatsen weer 5n allerlei bochten gewrongen; andere' deelen van het gevaarte waren geheel tot brei geslagen en de grond laag bezaaid met splinters, brokken ijzer en glasscherven. Eerst werd do wagon van wielen en assen ontdaan, waarna hü met dommekrachten -op gelicht werd. Toen werden er losse rails on dergeschoven, die besmeerd werden met olie. Na deze voorbereidingen werden aan den vernielde wagon zware kettingen bevestigd, die door tabels liepen. De uiteinden werden aan een inmiddels gerequireerde locomotief bevestigd, die het gevaarte langzaam over de geoliede rails trok. Krakend, bonkend en schurend schoof het wrak over deze onder liggers, totdat het vanaf het midden der spoorbaan op de eerste rails tereelit kwam, zoodat de wisselstand voor de na? loopende treinen weer normaal kon worden. Het karwei duurde tot laat in den avond. Op het Statenbolwerk stonden nog vele nieuwsgierigen het opruimingswerk gade te slaan. Hedenmorgen is men begonnen met het sln-open. van de overblijfselen van den ver nielden wagon. SCHAGEN, 17 April. 4 Paarden 859—1300 130 ma(g. geldekoeieu 350—600. 35 vette id 500—900. 99 Kalfkoeien 400—700. 50 Pin ken 200—250. 263 nuchtere kalveren 12— 36. 497 overhouders 3574. 9 bokken en gei ten 5—25. 17 mag. varkens 60—90. 46 id. vette per K.G. 1.692.30. 40 biggen 33— f 50. 15 konijnen 1—1.50. 17 hennen 34. 53 K.G. boter 3.80—4.20. 9085 kipeieren 14 15 per 100. 5000 eendeieren 14.75 per 100. AdveiteiÉn. O co 9» 99 99 9272 GEHEBAAL CSSOWJESTH. 32 9004 Beleefd aanbevelend Itfl. J. Es©l©It33rr0 Rente 4.20. 8584 99 II m 99 II |I 11 m II II m II 99 Ondergeteekende maakt hiermede bekend, dat hij zijn Aanbevelend, PAASCHGEBAK mst Krenten, Soesde en dozijnen ENGELSCHE CAKE, met Krenten, Sucade en Rozijnen. Kwaliteit als voor den oorlog- V i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 2