STADSNIEUWS Eenig op de wereld INGEZONDEN SPORT 4£N SPEL HAARLEM ORDE EN ARBEID LEGER EN VLOOT KERKELIJKE KUNST The American Stoppage Co. HEEREri-tiODE-ATvTIKELOl AHEGANGIf ~TEL' 26S5 SP£CMM ADfi£S VOO/?: Voor den inhoud dezer rubnek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk, AGENDA 23 April. liefdadigheidsfeesten. Heeft machines en psrso' steel om go@d| vlug en goed" koop alle Dames-, Heerert- Milltaire- en Kerkelijke kla'e- ding onzichtbaar te keeren en te stoppen. Ook alle soor ten tapijten. FïisassSi KRUISSTRAAT 4. San de achterzijde van 'de tiet doorgezaagu. Nadat zij wat er in was, ongeveer 110 aan collectegelden, hadden geroofd, hebben ze de kist due in de vaart, op enkele minuten «istand van de kerk, in het water geworpên. Donderdag zon het kermis zijn in Em- men cn daartoe arriveerden afgeloopen nacht een drietal draaimolens. Doch er was eenige dagen geleden hekend gemaakt, dat vanaf Donderdag 17 April marktgeld zou worden ge heven ten bate der ledige gemeenteschatkist. Toen de carcusselhouders dit vernamen, be- jlote'n ze niet te draaien. Agenten van politie zagen in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in de Lange Warande te Rotterdam twee mannen op hun komst de vlucht lemen. De agenten losten eenige revolverschoten, maar zonder resultaat. Bij onderzoek bleek dat :r was ingebroken in perceel 69, waarin geves tigd is 't pakhuis van den „Coöp. Winkelstand." ifen kisten met winkelwaren stonden gereed om mee te nemen. Vrijdagnacht is er tijdens afwezigheid van de bewoners, ingebroken in de woning van me vrouw L. F. G. H. P. aan de Oranjefan te bot terdam. De inbrekers zijn ni den kelder binnen gedrongen err hermen zich toen door een stuk tut bet piarond te zagen toegang verscnaft tot ae woonkamer Frrer hermen ze alle kasten doorzocht Een groote partij zilver en f 60 zijn meegeno men. De administrateur van het Steuncomité te y/alkenswaard (N.-B.j, zekere J. H., uit Woensel, is plotseling veruweneu, een tfeirort van 3 a 4000 m ue ivue acuittrtiaienu. j. u. vvorut door de po litie gezocat. ir. inname den laauten tijd grove vei telingen, weike ziju vciuieusiea te boven gin-, gen. In de ïccilcoieuj der ia. J. B. Raes en Zonen te V agemngen weid den laatsieu ujd* hemaal- aelij„ ,i,g.oiuo.cn en leer otuvioeaiu. ue polnie aeeu limns de nana gcicgü op de daders, een uiieiai pcisouen, uie ucscad iiebbeu voor een waaide van ongeveer i4uo aan leer te hebben on..rcemu. z.ij aeaen ait te Amsterdam van ae hand en ontviugen er iuim 700 voor, van welk geiü goeae sier werd gemaakt, ten van het drie tal is getrouwd, de anaere twee niet. ie bt. Maartensdijk is ingebroken in het gemeente.iuis. Door een ruit in te drukken kwarn men in liet gebouw, boven werd een deur open- gezaagd en toen men daaiüoor in -het vertrek kwam waar een brandkast staat, werd déze open gebroken er, een bedrag van ongeveer 100 ont vreemd. heeds werd een verdaciite aangehouden. VOETBALUITSLAGEN. Te Zaandam werden wedstrijden gespeeld om de Z. V. V.-beker. In de finale speelden Hercules en R. C. H. gelijk. Na loting was de eerste club de gelukkige. Wcstelüke Af deeling. 1 O j ft S S 6 Utrecht: U. V. V.Blauw-Wit01 Den Haag: H. V. V.Haarlem12 Delft: ConcordiaFeijemoord'2—2 Hilversum: 't Gooi—Dordrecht2—0 Amsterdam: Spartaan—D. V. S2—2 V. V. A.—S. V. V0—2 Reserve le klasse Dorai ech t: D. F. C. 2H. B. S. 211 Rotterdam: Sparta 2—Concordia 25—0 Kampioenschap van Nederland. Amsterdam: A. F. C.—Go-Ahead 1—0 Groningen: Be-Quiek—Ajax 0—4 Amsterdam: AjaxBe Quick 5—2 RANGLIJSTEN. Kampioenschap van Nederland. Ajax 3 3 9—3 6 2.— A. F. C. 2 1 1 1-0 2 1.50 Go-Ahead 2 1—1 2—2 2 1.— Bo Quick (Gr.) 3—12 2—7 1 0.33 N. A. C. 2 2 2-4 0 Westelijke 1ste klasse A, Ajax 22 19 3 70-11 14 1.86 BI.-Wit 22 13 4 5 45—27 30 1.36 Haarlem 22 14 1 7 64—35 29 1.32 Sparta 22 11 5 6 53—33 27 1.28 H. B. S. 22 10 4 8 37—27 24 1.10 V. O. C. 22 8 6 8 30—29 22 1— H. F. C. 22 8 6 8 29—41 '22 1.— H. V. V. 21 7 6 8 42-37 20 0.95 V. V. V. 21 5 5 11 2149 15 0.71 D. F. C. 22 4 5 13 24—45 13 0.59 Quick 22 2 6 14 13-45 10 0.45 Hercules 22 3 3 16 2665 9 0.41 Dammen. Voor de derde klasse oompeti- tio Noord heeft te Amsterdam gespeeld "ylo- zef Biankenaar II tegen do Haarlemsohe Damclub II. Van beido clubs waren slechts 8 spelers opgekomen. De uitslag was 9—9. De Haarlemsohe damclub heeft nu zoowol in de tweede als in de derde klasse Noord den eersten prijs behaald; ze moet nu nog te gen de Zuidelijke kampioenen dier klasse uit komen. Deze ontmoetingen vinden in Mei plaats. De wedstrijden om het Kampioenscbjap van Haarlem zijn Zaterdag begonnen. P. van Wamel speelde remise tegen W. C. J.' Pol man; J. Lycklama remise tegen H. M. Sprok kelen burg; J. W. van Dartelen heeft het ge- Wonnen van D. A. v. Abs, lijk boven den werkmansstand staan, lid van den bond kunnen worden. Hoewel er nog eenige agendapunten moesten behandeld wor den, werd te ongeveer zes uur de vergadering gesloten. NED, R.-K, VOLKSBOND. Gisteren vergaderde in het gebouw desr St. Jozefsgezellenvereeniging te Amsterdam de Centrale Raad van den Ned. R.-K. Volksbond. Er war en 74 afdeeüugen door hare aflgevaar- Kden vertegenwoordigd. o,fteJ°rittar- de lieer J. W. Smit, opende Ss er onïï! WOord de ver«adarLng Hij wit "m shw de eerste was onder iet- j ouistandigilicden, ten opzichte .van het vredesvraagstuk; hij memoreerde „vergissing' van Troetetm en deezelfe .volgen. Verder weas hij op de samenwerking jnet do andere geestverwante! organisaties en hoe sommige onzer mannen een plaats itl ld« verschillend(*opc*ibare lichamen hadden gekregen. Na afhandeling van eenige huis houdelijke punten der agenda, verkreeg do ZeerEerw. Rechter Stroomer het woord, ten einde het doel, wezen en den vorm van de Jltandjsorgun is a t ie uitéén te zetten. Op de hem eigen bevattelijke wijze behandelde Z.Eerw. sen en ander en vond tevens de gelegenheid ir op te wijzen, dat ook zij, die xnaatscbeppe- LITURGISCHE KOORZANG. Op Palmzondag en Paschen hebben bij de stichtende liturgische diensten in het hulp kerkje te Bloomendaal, de jeugdige koor zan gers, voorbeeldig hun best gedaan. Over 't algemeen begrijpen onze kerkzan gers nog niet, dat onze godsvrucht, door de zoogenaamde muziekmissen al te zeer afge leid wordt. Zang, is een koogere en inniger vertolking onzer gevoelens, zoodat ons ter vertolking der liturgie, niets aan groote ingetogenheid kan bevredigen. W anneer dit eindelijk eens begrepen zal wor- den, uan zuileiPwij aanuachtiger leeren mis- liodren. BENEDICTUS. AAN DEN VOORAVOND VAN DEN GROOTEN DAG. Morgen, Woensaag 23 April, zal in „Haar lem en Omstrekennet gemecl van tuberculose bestrijding der Haarlemsche Vereeniging tot be strijding van die Volksziekte, de „Emma-bloem- collecte worden gehbuden. Wij kunnen niet dringend genoeg aanbevelen: Koopt en draagt allen uien dag zoo'n bloempje! loont u entliousiast, om mede te helpen aen verscJirikkelijksten geesel van het menschelijk geslacht, die Uwe, onze en alle kinderen vóór het i4e levensjaar met hare kiemen besmet, te ver jagen. Bedenkt, dat zoowel het ziekte- of sterf tecijfer der tuberculose uedurcude de laatste ja ren onrustbarend is toegenomen, en dat de ziekte door het aantasten onzer volkskracht en door ondervoeding in alle lagen van ons Volk zich» ainz'enliik heeft uitgebreid. Verontrust U niet, maar weest gewaarschuwd; blijft niet onver schillig! Met één dubbeltje, den prijs van het bloe'mpje kunt gij alléén niets van belang ondernemen te gen üie ziekte, Wij daarentegen wél? En hoe méér dubbeltjes, hoe groöter de opbrengst, des te méér arme tuberculoselijders kunnen herstel vin den van hun ziekte, of althans Verbetering; des te méér bleeke of zwakke kindertjes kunnen de zen zomer een maand naar bosch of zee, om dan met grooten weerstandsvermogen, met dikke, blo zende wangen, met flinkèn eetlust weer terug te komen; des te méér kunnen de Vcreenigingen tot bestrijding der tuberculose doen, op U en de Uwen en alle gezonde inwoners van Haarlem en Omstreken, zoowel volwassenen als kinderen, tegen die verraderlijke ziekte te beschermen. Komaan, dan, stadgenooten en inwoners van de buitengemeenten, toont u alleif eensgezind in uw ijver, om den dag van morgen voor Haar lem en Omstreken te maken tot één grooten feestdag, en laat ons allen er voor zorgen, dat Haarlem en Omstreken opnieuw de kroon mo gen spannen, wat betreft de totale opbrengst! Namens de Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose, Th. LIMPERG. Haarlem, 17.4'19. WANNEER? M. de R. Uwe welwillende medoweiking verleend heb bende, aan het G'omité „Emmabloempje", zoo doend zal u voorzeker een kleine plaatsruimte willen toestaan voor onze R.-K. Tuberculose- Bestrijding Herwonnen Levenskracht". Met vreugde, en genoegen hebben wij ver nomen in uw geëerd blad, dat wederom een bloemendag gehouden zal worden, ten bate voor de Algern. Tubereulos-Bestrijding Comité Em mabloempje." De toestemming voor deze bloemendag is hiervoor verleend door het College B. en W. van Haarlem. Wanneer? zal het Comité „H. L." hare toe stemming krijgen van B. en W. Wanneer? zal het Comité .,H. L.", dezelfde oproep mogen doen. zooals het Comité „Emma bloempje'' thans in uw: geëerd blad gedaan heeft. Wanneer? zal het Christelijke College B. en W. haar preadvies uitbrengen, inzake de motie- v. d. Veldt ingediend op 21 Aug. 1918, zeker als men .wacht en geduld heeft, dan zal men het wel krijgen, maar wii hebben het nog niet! De I'. B. C'. lijders verlangen epoedig her steld te worden, maar als het Comité nu van eigen kant belemmerd .wordt om de kas te versterken. Waar moet het dan ten slotte heen? W anneer zal hier een redding komen Wanneer 2 zullen wit een jubeltoon kunnen uitroepen, dat >H. L." een bloemendag mag organiseeren, deze vraag is aan "de orde van den dag, de wenscih van het Comité „H. L.", de wenseh van vele T. B. C. lijders, die door het Haarlemsche Comité verpleegd worden. Wanneer? zullen onze Katholieke Wethou ders hiervoor hunne medewerking verleenen om de toestemming te geven aan .H. L.", om een bloemendag te houden. De eene wethouder sympathiseert met „H. L.", maar zijne poging faalde reeds. Do andere wethouder sympathieseert minder, omdat dezo bestuurder is van de N.-Holl. Algem. Tuberculose Bestrijding. „'Meci *al Haarlem's burgerij haar offertje ten 1°°- ,?ea kloempjo te koopen het nirtSh +1 i'+ VAu iaar, ik geloof het niet? het wachten msteeds op het preadvies van B. en VV Medewerking van het College van B. en W. is hier zeer gowenscht voor het belang dar R.-K. Tuberculose Bevrijding „Herwonnen Leevenskraoht." - M. de R., dankend voor de vele plaatsruimte teekende wii vo^r ,,H. L. Namens het Bestuur, J. TH. ELLIGENS. secr. "Wijziging der consignes. De consignes der wachten, belast met de controle over hetgeen de kazernes in en uit gaat, zijn al dus gewijzigd, dat niemand beneden den rang van sergeant-majoor gewapend de kazernes enz. mag verlaten, tenzij voorzien van een bewijs, geteekend door den commandant van een compagnie of grooter troepen-onderdeel. W. 7- I. THHSSEN voor», THIJSSEN en KEITH. KUNSTDRIJVER „i. EDELSMID Haarlem t-i Schoterweg 2. Gebouw Sint Bavo. 11 uur L. T. B. „De Kroon"' Bjaosooopvoorstelling. Emma-Bloem Colecte. BisschoppeiijjiMuseum. Jams- straat 79 geopend van 105 uur tegen be taling van. 25 cent. De Katholieken van het Schoterkwartier zullen zich nog zeör goéd de prachtig geslaag de feesten herinneren van de St. Lucia-school, gehouden in Eet oude kerkgebouw, dat trilde van het daverende applaus en den gullen lach der opgetogen toeschouwers. Het is van de commissie een goede gedachte geweest van het ongeveer gelijke programma nog eenige herhalingen te geven, voornamelijk om de vele teleurgestelden van toen in de ge legenheid te steliea het spel der jeugdige executanten ook eens te gaan zien. Dat de roep over de schoolfeesten nog helder naklinkt bewees de stampvolle Jansweg schouwburg van gistermiddag, waar een gezel lige, huishoudelijke drukte heersehte, die ver hoogd werd door de tonen van een goed strijkje. Dames in Zeeuwsehe costumes boden program ma's ten verkoop aan. 'Onder leiding van mei. Else Wille werd de kleine cantate van Pb. Loots. „Onweer" uitge voerd en oogstte door de kranige vertolking een dankbaar gehoor en een luid applaus. Hierop volgdeu het le en 2e bedrijf van „Asschepoetster," de aardige, lief gespeelde kindaroperette, die ook te Schoten zooveel suc ces had. Maar thans was dit nog grooter, waar toe verschillende gunstige omstandigheden medewerkten. Met veel genoegen werd het spel der kinderen gevolgd en «a elk der bedrijven klonk een spontaan applaus. In het vierde be drijf hadden de zangeressen achter liet tooneel wat te weinig contact met de begeleiding. Dit is echter voor een volgende maal wel te ver hinderen. Na de pauze kregen we nog de Bloemen- cantate voor Kinderkoor en solo van Geertruida Vogel. Mej. Else .Wille had zelf hierin, de solo partij op zich genomen en deed' dit op zeei' lofwaardige wijze, terwijl de piano-begeleiding in uitstekende handen wag van mej. Tine Ansehutz. Beide dames ontvingen een fraaie bouquet, hetgeen gepaard ging met een krach tige speech van den heer Chr. Blom. Maar ook na Asschepoetster" werd er ge huldigd door den heer Blom. De dames Burgers, 'Jonckbloedt en Verboog hadden ieder een fraaie ruiker bloemen in ontvangst te nemen, terwijl de heer G. Nielen als regisseur gehul digd werd en eveneens bloemen mee mocht dragen. Vermelden wii nog, dat ten riotte een tiental .Zeeuwsche" dames met de Nederlandsche Maagd in hun midden en den Nederlandsellen leeuw aan hun voeten, een lied zongen waarin zij te kennen gaven. Holland één te willen houden. Ook het publiek was het hier mede eens en bracht de iZeeuwschen een warme ovatie. Dit was een moo1 6l°t van een dito middag. Hedenavond gaat de tweede en laatste reprise van het programma. W© vernemen, dat er aan den schouwburg, Jansweg. nog enkele plaatsen voor de hoogere rangen beschikbaar zijn. De rest is totaal uitverkocht, evenals gisteren! Dus ook over het finaneieele eueeea voor de Schotén8che patronaten Ean men tevreden zijn. EERSTf PLECHTIGE H.H. MISSEN. Deze dagen heeft Katholiek Haarlem het zeldzame feit aanschouwd, dat drie harer stad genooten, zonen van i&t- l'ranciscus, tevenia klasgenooten, hun Eei'ste Plechtige H. Mis op droegen. Op den eeirsten Paasokdag werd in de St. Antoniuekerk deze hooge, ontroerende plech tigheid verricht door den Weleerw. Pater Ludolphue Bosse, in tegenwoordigheid van de talrijke familie van den Neomist en ontelbare geloovigen uit Haarlem en Omstreken, die de kerk tot in allo hoeken vulden. De jonge priester werd geassisteerd door den Zeereerw. Heer Pastoor Reynenberg als Presbyter Assisten*: den Weleerw. Pater Elec- tus Bosse uit het klooster te Vorden, als Diaken; den Weleerw. Pater Frankentnolen, Sub-Diaken en den Weleerw. Pater C am in ad a Ceremoniarius. Het zangkoor ,,Benedicamus Domino" zong op voortreffelijke wiize do Veni Qreator van Kothe en de H. Mis van Philip Lo0ts. Na het H. Evangelie betrad de Weleerw. Pater Electus Bos&e den kansel tot het houden der feestpredikatie. De gewiido redenaar had tot tekst gekozen„Deze is de dag dien de Héér gemaakt heeft., laten wii ons verheugen en verblijden." In heerlijke taal schetste Z.E. de groote waardigheid en de maoht van hert priesterschap en gewaagde van het onuitsprekeli.iko gieluk voor ae ouders en familieleden. De 'gewijde redenaar besloot met het uit spreken van de verwachting, dat het priester lijke leven van den jongen Neomist vele rijke vruchten voor on*ze Moeder de H. Kerk zou voorihrenKen. Op den tweeden dag van het ecbooone Paasoh- fecsi, smaakte de WolEerw. Pater Walfridus Blom het geluk, eveneens in zijn oude parochie de H. Mig op te drageD. Ook dit geschiedde onder overgroote belangstelling. Z. E. werd ge assisteerd door den ZeerEerw. Heer (Pastoor Keijnenberg, Presbüeter Assistens: den Wel eerw. Pater Ludolphus Bosse. Diaken, den Wel eerw. Pater Ter Stappen, Sub-Diaken en den Weleerw. Pater v. Eekeren. Ceremioniarius. De feestpredikatie werd gehouden door den ZeerEerw. neer Pastoor Reünenberg, die in hoofdzaak de moeilijkheden en de hooge ernst, van het priesterschap schilderde iin het licht van dezen tiid. Vooral de passage, waarin Z. E. de moeders van de priesters vergeleek met de Allerheiligste Moeder Maria, verwekte veel en diepe ontroering. Het zangkoor voerde de Mis uit van Heydt en de Veni Creator van Beltjüg. Uit hoogach ting jegens de familie van dén Neomist ver leende de bekende tenor, Louis van Tulder zijn medewerking en zong na bet H. Misoffer ,,Iu Violata", dat onder schier ademlooze stilte werd aangehoord. En hedenmorgen tenslotte droeg de Weleerw. Pater Ezechiël v. d. Helm in de Parochiekerk v. O. L. Vr. aan het Spaarne zijn Eerste Plech tig II. Misoffer cp. Geassisteerd werd hierbij door deu Zeer- Eerw.Zeergel. Heer Dr. Vlaming, oud-pastoor der parochie, als PresbyterAssislens. Als Diaken en Subdiaken fungeerden de Wel eerw. Patens Bosse en Blom, die len en 2en Paaschdag in de St.- Antaniuskerk bun eer ste plechtige H. Mis hadden opgedragen; Ce remoniarius was de WelEerw Heer v. Rooij, kapelaan der parochie. Het zangkoor voerde de 3-stemm%e Mis van Perosi uit. De feest predikatie werd gehouden door dén Zeer Eerw. Heer Pastoor Schrant, dit tot tekst had gekozen: „Hef uw oogen op en zie de velden reeds wit staan voor den oogst". De gewijde redenaar wees op hei treffend feit, dat de neomist in de kerk waai- hij gedoopt was, misdienaar was geweest en zijn Eerste H. Communie had gedaan, thans het geluk had, zijn eerste Plechtige H. Mis op te dragen en hield een toespraak over het verheven priesterlijk ambt. Z.E. wensehte ook de fami lieleden geluk en hoopte, dat zij getuigen mochten zijn van de onschatbare verdiensten welke de jonge priester zon mogen verzame len. Na de H. Mis werd nog een mooi lied ge zongen: „Bij do Priesterwijding", muziek van Ph. Loots. El- was ook hier veel belangstelling. In de parochiekerk van den H. Martinus te Voorburg droeg onze vroegere stadgenoot, fr. Elias van de Griendt O. F. Mop eersten Paaschdag zijn eerste plechtige H. Mis op. Als presbyter-Assistens fungeerde de Zeer- Ectw. Pater R. v. d. Valk O. F M., als cere- mouiarius een broeder van den neomist. In een gloedvolle predikatie schetste de Zeer Eerw. heer Aalberse, pastoor der parochie, den hoogheid van bet priesterschap en de zware verantwoordelijkheid, die het met zich brengt, GROOTE VERGADERING In „St. Bavo" waren tweeden Paaschdag in zeer grooten getale bijeengekomen de leden van den R. K. Volksbond met hunne dames. Alle stoelen waren bezet en velen moesten zich met een staanplaatsje te vreden stellen. Na het „Roomsche Blijdschap", dat frisch-op gezongen was onder begeleiding van het kwieke bekende orkestje, opende de heer Willem J. C. Bijvoet de vergadering, mededeelende, dat de heer de Wolf uit Amsterdam, die voor deze vergade ring als spreker was uitgenoodigd, verhinderd was en daarom door den heer De Lobel werd vervangen. Hij gaf in een geestdriftig woord te kennen, dat het noodig was wederom paraat te zijn, wij Katholieken vooral, door de socialisten op den vooravond van hun Paaschcongres te Arnhem voor Katholieke hyena's gescholden. De heer De Lobel, het woord nemende, richtte zich eerst tot den „nieuwen" voorzitter, die voor het eerst zijn intrede deed in den Volksbond en in wien wij begroeten den zoon van den zoo eer vol genoemden vader, wijlen den heer Mrc Frans Bijvoet, den vroegeren hooggeschatten rechts kundig adviseur. (Luid applaus). Tot het onderwerp zijner rede komende, trekt de spr. een schoone vergelijking tusschen de Paaschboodschap van Ebert in Duitschland en die der 4 katholieke groote vakgroepen in Ne derland, welke Zaterdag in een extra nummer der Damiaatjes zullen verschijnen. Over de November-revolutie heeft spr. reeds meermalen in deze zaal het woord gevoerd. Alleen zal hij nog een reeks feitenmateriaal geven om dat steeds bij de hand te hebben, als de rooie propaganda de Roomsche arbei ders wil trachten te verschalken. Spreker gaat nu na met onweerlegbare getui genissen, door welke hansworstenkunsten de S. D. A. P. het gewelddadig revolutie-voeren tracht te verbloemen, en hoe deze karakterlooze partij vanzelf zal meegesleept worden door de misdadige woelingen der Wijnkopianen. Aan het slot zijner meermalen spontaan toe gejuichte redevoering komt spreker tot een keu rige peroratie 'op den Paascndag. „Zij hebben mijnen Heer weggenomen," klaag de Magdalena bij het verlaten graf. Zij hebben hem weggenomen uit de kinder harten». uit den Staat, uit de Maatschappij. En de wereld werd een troosteloos tranendal. Maar, wij die gelooven, stellen er onze actie tegen over en zullen niet rusten voor we heet en be zweet voor den Zaligmaker zullen staan, zeg gende: „Heer, wij hebben U gevolgd op den Calvarieberg van den strijd, geef dtis nu den vrede van den blijden Paaschmorgen." (Langdu- rig, geestdriftig applaus.) Na een hartelijk dankwoord sloot de voor- zitier de vergadering ten negen ure, die om half acht precies begonnen was. „Aan U, o Koning der Eeuwen" klonk krachtig uit den mond der honderden Roomsche mannen en vrouwen. Dammen. Wedstrijd om het kampioen schap van.Haarlem en Omstreken; W. C. J. Polman—P. v. Wamel 1—1. H. M. Sprokke- ler.burgJ. Lyeklaina 11. J. W. v. Darte lenD. A. van Abs 20. 4 .partijen moeten neg \an deze le ronde worden afgespeeld. Sehmuller en Kreutzer. De violist Alex- annder Sehmuller cn de pianist Leonid Kreutzer zullen heden in den stadsschouw. burg hun 2e Beethovenavond geven. Bij kun le Bcetliovenavond was de zaal ge- keel uitverkocht. Personalia. Onze stadgenoot, de heer Verboog, is aangesteld tot assistent bij de Posterijen te Middelburg: i DE BLOEME^MTENTOONSTEi.L! \<r Men schrijft ons; Het is nu nog ..taL e kwestie van enkele dagen dat Haarlem iia".t,n2e jaren weer eens een echt bloemenfeest zal v.. ,L Donderdag is het de eerste dag van het bloem...- festijn dat in de Sociëteit Veieeniging met een plantenkeuring wordt ingezet. Na al wat wij in den loop dec vorige weken omtrent het verloop der feestelijkheden heboeu vernield, behoeven wij niet nogmaais ie reievee- xen, wat er in de komende aagen ie zien en ie hooien zal zijn. Meer dan eens vormen wij geit- genhdid, te gewagen van het Bloemeucomo, ua« een der hooiupunten van het progiam zal uitma ken, van de avonoen in den inaüsscaouwouig, waarop een bloemenoallet en een.ge beeldengroe pen, een en ander georganiseera door Kunstz.n- nige stadgenooten, zuilen worden uitgevoerd en van de gezellige avonden, die in den Scnouw - burg aan den jansweg op het programma staan. Zal dit Haarlemscne bioemeuieest beantwoor den aan de verwachtingen, die ae mannen, die het voorbei eidderi, er van heoben 7 Zal de alge- meene belangstelling, die voor den bloei van ten tak van bedrijf nu eenmaal onontaeeriijic is, wor den versterkt door dit Congres van flora Met zal de Commissie niet kunnen verwijten, dat zij niet genoeg heeft gedaan, om de leesten naar den eisch van den tijd te popularised en. Daar van getuigen allereerst het vuurwerk en het bloe mencorso, evenals de lage prijzen, die oepaaid zijn voor een bezoek aan de tentoonstelling en voor de hierboven genoemde avonden. Aan de hoogste klassen van ae lagere (open bare en bijzondere) scholen van naailem en Bloemendaal zal de gelegenheid worden ver strekt om onder geleide van een onderwijzer kos teloos in de morgenuren de bloemententoonstel ling in de Soc. Vereeniging te bezoeken. Mei. wende zich daartoe schriftelijk tot den secreta ris der Regelingscommissie, den heer F. Cremer, Potgieterweg 7, Bloemendaal. Nog een enkele opmerking over liet Bloemen corso. Van meer dan ééne zijde wordt gevraagd, hoe het gaat met de versiering van de voertui gen, bestemd voor het bloemencorsodaarop kan liet volgende worden geantwoord: Wie - zich alsnog opgeeft als deelnemer bij den secretaris voor dit onderdeel der feestelijkheden (den heer Joh. M. Schmidt, Ged. Oude Gracht, alhierj, krijgt gratis de beschikking over een voldoende hoeveelheid bloemen, om zijn twee- of vier wie- leren eventueel ook ziju trekkracht naar be- hooren. te tooien. Bij al de beslommeringen, die het organisee ren van. feesten als deae met zich brengt, is de Commissie niet .weinig in haar nopjes, door dat zoo ondubbelzinnig blijkt, hoeveel belang stelling er in den lande voor haar werken bestaat, een belangstelling, die zich uit in het aanbieden of .toezeggen van verschillenSe prij zen. Reeda zijn beschikbaar gesteld: door H. M. de Koning-in een zilveren medaille, door Prins Hendrik een groote bronzen medaille en door de Koningin-Moedei een zilveren medaille. En hier volgen voorts de namen dergenen, die eveneens een prijs of de toezegging daartoe aan de Commissie deden toekomen. C. J. K. vau Aalst. afd. Aalsmeer en Arnhem der Ned Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. Jhr. Mr. P. Teding van Berkhout. Gebr. Brinkman, N. N„ Jhr. Bas Backer, G. M. Boissevain, P. Burdet, Jhr. E. Teding van Berkhout. A. Bonger, O. Bunge Eggeling, \er. Bloemenoaaals Bloei, Jhr. E. .Teding van Berkhout Jr.. Gemeente Bloemendaal, mej. Byll, mevr. De Breuk, Joh. de Breuk. mevr. C. H. Boissevain Fieth, Mr. A. - Bruoh, Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, afd. Haarlem, Hweekcrij Bentveld. Aerdenkout, afd. Baarn en Bloemendaal Velsen van de Ned. Mii. van Tuinbouw en Plantkunde. Jac. van Dampen, F. Cremer. A. de Clercq, A. H. Ger hard, G. baron de .Grande, mevr. A. B. P. Hofstede de Groot, Dr. 11. F. K. HubrecjJit, H. Hornsweld, Afd. Haarlem en O. der Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde, Haarlem sche Bankvereeniging. JN. J. E. Heerkens Thijssen, S. M. S. Thomassen a Thuessink v. u. Hoop, B. H. Hendriks. C. N. J. Moltzer. J. Molère, A. Meyer, N, 'J. Mouthaan, J. W. Nienhui8, mevr. Nederl.asselt. B, Natusiue, Afd. Nijmegen en Nijkerk-Putten van de Ned. Mii. van Tuinbouw en Plantkunde. Gen. Maj. Overduin. P. Schmidt van Gelder. Afd. Schoten van ae Alg. Ver. van Bloembollencultuur, Mr. M. Slingenberg. A. Stoop. H. M. Schieferdeo- ker, H. Schmidt vau Gelder, N. Stoel, Jhr. van Suchteleu v. d. Haere. Soe. Vereeniging, E. W. Scholten. N. V. Erukkerii Spaarnestad, J. A. v. Stevn, Jhr. Mr. J. W. Schrorer, Jhr. vau jSpeng'ler, Jhr. G. F. van Tets. Fa. C. G. van Tubergen Jr.. Mr. H. Tuymelaar. Mr. A. W. Thöne, D. Turkenburg, M. van Tuyll, J. Veder, J. M. Vas Visser, P. Verschuil, mevr. Visser vari Ilazerswoude, G. J. v. d. Vliet, K. Volkersz, S. Vlcssing, Mr. N. H. van Voorst van Beest, mevr. J. K. Wüste. W. K. O. van Walree. A. J. de Waal Malefiit. mej. K. van Waveren, Jac. Preyde. Ned- Ver. van Pioenen- kweekerü. Dr. W. Posthumus Meyes. J. C. Peereboom, Fa. Peek en Cloppenburg, D. J. A. A. Rijnbende. Jhr. Mi. Lr. A. Roëll, Jhr. A. W. G. van Riemsdijk, Amst. Rijtuigmaat- scliappii, Afd. Botterdam der Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde, J. v. d. Kop. O. M. Kok, G. Kasonder Gerzon. mej. E. D. Kalff Rutgers v. d. Loeff. J. A. Kalff, A. Koolhoven. D. van Kreveld, J. C. Laan, N. Levenkamp, 3. W. Losecaat. Vermeer. Fa. Lemkes en Zoon, Afd. Leiden der Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde, Mej. A. K. Duyvis. Fa. Ed. David son, J. Dolleman, G. J. Droste Jr., A. Donker, Dir. Hotel Duiu en Daal. Dir. E. S. M., S, P. van Eegben. Felix en Diikhuis. D. Fcnuema. N. V. Éloralia, P. Fentener van .Vlissingeai- Jac. Zii'p Hzn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 8