ttei% op de Uit den Omtrek TELEGRAMMEN HAARLEM TELEGRAFISCH WEERBERICHT The American Stoppage Co. Oiseniuchtmeeiing op Hemel vaartsdag. VAN ONZE RECHTBANK v. d. P., koopman te Haarlem, heling; 1 maand gev.straf; C. K., los werkman ie Zaandam, diefstal, f 5 boete of .5 d. h.; G. HEEREfl-MODE-ATiTIKELEn .AMEGAHGIf-TEL'2685 5PZC//ML VOO/?: WAAR GAAN WIJ HEEN? AGENDA 27 April. Heeft machines en perso* neel om goed, vlug en goed* koop alle Dames-, heeren- Militaire- en Kerkelijke klea ding onzichtbaar te keeren en te stoppen. Ook alle soor ten tapijten. Filiaal i KRUISSTRAAT 4. men weiden aangeboden door de kleindochter van den heer de Breuk, mej. Holkema en aan Prinses Juliana door het dochtertje van den heer P. E. v. d. Werf, van Bloemendaal. Over het bezoek van Prinses Juliana nog het volgende: Prinses Juliana heeit in de schoone tuinen der firma v. Tubergen een genotvol, leerzaam half uurtje doorgebracht. Zij heeit les in plantkunde en wilde nu gaar ne eens het kweekersbsdrijf van nabij beschou wen. De prinses werd ontvangen door den oudsten firmant, den heer J. M. C. Hoog en volgde met groote aandacht diens uitleggingen. Vooral de Narcissenvelden trokken haar belangstelling, terwijl het stekken der Dahlia's en Begonia's haa; bijzonder interesseerde. Zelf heelt zij deelgenomen aan de bestuiving van eenige. bloemen en zal misschien later de resultaten hiervan kunnen zien. In het woonhuis van den heer Hoog werd haar de omwikkeling der hyacinten in de ver schillende stadia Uitgelegd, eveneens de oe- handeiing der bellen. Zij heeft eenige cioozen bollen en bloemen meegenomen, om die in naar e.gen kleine kweekerij te behandelen en te verzor- V ader heeit de heer Hoog de jeugdige be- zoekoter de resultaten getoond van het kweeken der Eiccsia, n ailerlieist, elegant bloempje, dat tegenwoordig zeer veel gevraagd wordt. Vroe ger waren*er van deze bloempjes alleen witte, doch de lirma heeft nu, na eenige jaren arbeid, allerlei kieuren verkregen. len slotte heelt de piinscs het bedrijf gadege slagen, zooais dit dagelijks wordt uigeoefend. Bij net afscheid schreef zij haar naam in het album der lirma, ook de beide vriendinnetjes, Willy en Miky v. Miihler. Juliana toonde zich zeer dankbaar voor de genoten lessen. Het vertrek van de Koningin en Prinses Juliana. Met den trein van 4.44 vertrok ken H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana naar Den Haag. Het koninklijk rij tuig w-as aan den trein gekoppeld. De hcoge gasten gingen het station binnen aan het Kennemerplcin, dat; gedeeltelijk afgezet was; zij waren vergezeld van den w.n. burgemees ter, den heer Joh. Do Breuk en den Commis saris van Politie, den heer Schuitenmaker. Op het perron was de perron-ruimte voor hert koninklijk rijtuig vrijgehouden. Koningin-en Prinses werden hij het vertrek warm toege juicht. DE FEESTVOORSTELLING. Er was gisteravond weer 'veel publiek op gekomen om in den stadsschouwburg te ge nieten van de uitstekend verzorgde voorstel- ling. Zoowel do hijizonder mooi gezongen lie deren van mej. Mia Peltenburg, als de be koorlijke Ballet-feeërie „In Tulpenland" en het geestige „Schuttersmaal" verwierven uit bundig succes. De heer Binger ontving een prachtigen krans, terwijl alle medewerken de jongedames met een kleinen krans gehul digd werden. DE FEESTEN VAN VANDAAG. 't Ziet er tot heden nog allesbehalve roos kleurig uit met het weer. De vele vlaggen, door de bewoners dier Bloemenstad uitgestoken, hangen slap-treu- rig neer ln den druilerigen motregen. Er rijzen niet te vervagen vermoedens, dat liet bloemencorso er een zal worden van nat te pakjes en een nasleep van veel verkouden menschen. Laten we echter optimistisch blijven en er het beste van hopen. In 't Oosten schijnt het reeds op to klaren.... *t Zou jammer zijn voor de reusachtige moeiten en onkosten. Fokker. Naar wij vernemen heeft de heer Binger mededoeling gekregen dat de heer Fokker voornemens is hedenmiddag te Halfweg op te stijgen. Wandel-voordracht- Maandagmorgen 10 uur zal door den heer ,W. L. Bouwer, directeur van Hout en plantsoenen een .wandelvoor dracht worden gehouden voor. de kinderen vand e hoogste klassen van alle scholen. Broederschap, van don H. Getest. De „Broederschap van den H. Geest .tot voort planting des Geloofs" Is opgericht in cl© parochie v. d. H .Liduina to Schoten; te Beverwijk in de R:K. Kweekschool. In eerst genoemde parochie is ook opgericht de „Broe derschap, van Gedurige Aanbidding". Optocht op 1 Mei. De Burgemeester beeft liet verzoek van de Jlaarl. Best. Bond; S. D, A. P. Haarlem ,en Schoten en deGoop. „Vooruitgang" tot bet houden van .een op tocht met muziek en ontplooide .vaandels en banieren ingewilligd. De optocht zal to 6 .uur op de Groote Markt .worden opgesteld en marcheeren door het Leidsche Kwartier. Er zijn groote plannen in bespreking tot het houden van een Roomsche Openluchtmeeting, op (Hemelvaartsdag in het Brongebouw. Deze mee ting zal uitgaan van den R.-K. Vrouwenbond, de R.-K. Middenstandsvereeniging, den R.-K. Volksbond en de R.-K. Jeugdorganisaties van i Haarlem. 1 let plan bestaat daar één dame en twee hee- .ren als redenaars te doen optreden. De befoo ling zal worden opgeluisterd met orkestmuziek /en een zangkoor van 250 kerkzangers. Alle kerk gangers van Haarlem zijn tot medewerking uit- genood igd. Het geheel belooft schitterend te worden, i M*taaIbewerker»-aotie. Dinsda» a.s. zal jien Kfcombiaeerde beatuursverRaderina plaats be }oa bespreking der verdere afwerkintc LZn - ?"a°liVoor Haarlem. c i 4 i ^^^ebadliuit aau den BchoterwuKel am in <L afR0io-OPen week 954. baden «enomen; m dat aan het Leid*ohe Plein ;704 baden; in dat aan de Koudenhom .722 paden. Programma voor de orfrelbespelina in de te of St, Bavokerk te Haarlem op Din»- 29 April a.s.. des namiddags van 23 uur, oor den hdfer Louie Robert. 1. Fantaeia ot ga, 0 KI. terts. J. S. Baoh. 2. Pastoral onate, J. Rheinberger (der 8te Pealmton). 'astoraie. Intermezzo. Fuge. 8. Mélodie, A. 'uilman t. 4. Scherzando, Gabr. Pierné. 6. $Air with variations and. finale, James Lyon. DE BLOEMENDAG. Men schrijft ons: Hoerah! Hulde aan alle inwoners van „Haar lem en Omstreken"De 5 duizend gulden gepas seerd! Het record van verleden jaar geslagen. Ondanks alle geharrewar, alle narigheid om ons heen, alle duurte, het koude, onaangename aajaarsachtige weer, geen zonnetje, waarop we no0 gehoopt hadden, ondanks al die ongunstige ..mstaudigheden een uitslag als nooit te vojen zen opbrengst van f 5455.97 tegen f 4717 in Een mooie uiting van naastenliefde en ge meenschapszin, zooals het ook behoort bij een goede samenleving en een gelukwensch waard aan allen, die daaraan hebben medegewerkt. In de eerste 'plaats daarom onzen harfelijken dank aan alle inwoners van „Haarlem en Omstreken" voor de loyale wijze, waarop zij hebben gehoor gegeven aan onzen oproep om te helpen de op brengst van den Bloemendag dit jaar wederom de hoogste van het land te doen zijn. Aan dit verzoek is schitterend voldaan, wij zijn meer dan tevreden daarvoor. Uit vele staaltjes, die ons ter oore kwamen, is gebleken, dat er met hart en ziel is verkocht en gekocht. Zoo hielden 0. a. op de Groote Markt twee kleine, maar blijkbaar zeer dappere bloernenverkoopstertjes een groote auto tegen. De chauffeur moest stoppen, en na dat de inzittenden huil tol aan den Bloemendag betaald en als kwitantie een bloem op de borst gekregen hadden, mocht de auto passeeren. Op een ander punt in de stad werd een werk man aangehouden en, ja gaarne wilde hij een bloempje koopen, maar hij had niet kleiner dan een zilverbon van f 2.50 en dat was hem na tuurlijk te machtig, want wisselen kunnen de bloernenverkoopstertjes niet. Maar wacht, juist passeerde een heer met een stok en een pakje in de handen, aan wien onze werkman vroeg zijn f 2.50 te willen wisselen. Een der bloemenver- koopsters nam de wandelstok, de werkman het pakje en toen had de heer zijn handen vrij om de zilverbon van R. D. klein te maken. Nadat ieder weder het zijne had en vooral de bloemenver koopsters haar dubbeltje, vervolgden allen hun weg, voldaan en tevreden over elkaar en inge nomen met elkanders hulpvaardigheid en wel willendheid. Zoo ging het overal toe, er vielen meer aar dige tooneeltjes voor, die natuurlijk niet alle ver meld kunnen warden. Het was later op den dag een zeldzaamheid iemand zonder 'n bloem pje te zien loopen en wij voorzien den tijd, dat wie op den jaarlijkschen Bloemendag geen bloempje draagt, met verwondering woidt aan- en nagestaard. Wie dan ook niet een dubbeltje over heeft om arme zieke medemenschen te hel pen en zwakke kindertjes, nu, die mag dan ook wel' met eenige verwondering worden aange- kckdi- j ln de tweede plaats komt grooten lof en dank toe aan de talrijke bloemenverkoopsters, die zich zoo flink en ijverig van haar taak hebben gewe ten Zij toch hebben het moeilijkste werk gehad. 40,€00 en meer bloempjes (want we kwamen er al vroeg een 10 duizend te kort) aan den man te brengen is geen kleinigheid en het beste be wijs, dat zij buitengewoon haar best hebben ge daan en in alle opzichten een pluimpje verdiend, is wel de opbrengst, die, zooals boven gezegd, de hoogste is vaü alle tot nog toe door ons ge houden Bloemendagen. Zoo ook de 50 estafette-wielrijders, die zorgen moesten dat de bloemenverkoopsiers nooit zonr der bloemen zaten. Een werkje, ook niet gering, als men bedenkt, dat er 700 bloemenverkoopsters waren, verdeeld over alle wijken van de stad en de aansluitende buitengemeenten, behalve Heem stede. Verder onzen besten dank aan de directies van de Kroon en de Sierkan, die ieder jaar hare loka liteiten belangeloos ter beschikking stellen voor wijkbureau's, alsmede aan den heer A. Russ, den stadsaanplakker en het reclame-bureau Ver kerk, voor het gratis aanplakken van onze re clame-biljetten en ten slotte en niet het minst aan de Pers, voor haren belangrijken staan en welwillende medewerking om het publiek warm te stemmen voor het goede doel, want, ook zon der propaganda, is het niet mogelijk een succes van beteekenis te bereiken. Mocht om de een of andere onbekende reden iemand zijn overgesla gen, die ook gaarne een bijdrage had willen schenken, welnu ons adres is: C. B. Gedempte Oude Gracht 41. Wij zuilen met liefde en in dank die giften alsnog in ontvangst nemen, want we kunnen ze zoo goed gebruiken. Het lijkt veel, f 5000, en het is ook een mooie som, maar om een ziekte te bestrijden, die de verschrikkelijkste geesel is van héél het mensche- lijk geslacht, én dan daarbij nog hulp te ver kenen aan haar arme slachtoffers en hunne gezinnen, is f 5000 een druppel op een gloeien de plaat. Met een paar nulletjes er achter, ja, dan eerst zou alles gedaan kunnen worden, wat in het algemeen belang noodig is. Ik zeg dit alleen maar met de bedoeling, dat men niet zal gaan spreken van de rijke Tuber- culose-Vereeniging, zooals wel eens is gezegd. De vereenigingen die de tuberculose als volks ziekte bestrijden, kunnen niet potten. Zij moeten steeds meer doen om de zieken te helpen en de gezonden voor ziek worden te behoeden. De tijds omstandigheden bovendien eischen dat zij min stens over een tweemaal grooter geldsbedrag jaarlijks te beschikken hebben dan tot nu toe het geval was. GARNIZOENSBERICHTEN De navolgende hoofdofficieren zijn door den Commandant van liet Veldleger overge plaatst als bij hunne namen is vermeld: Majoor B. A. James van het le Reg. Inf. bij het 21e Reg. Inf.; majoor J. A. Westhoff, van het 21e bij het le Reg. Inf.; majoor C. E. Nardten van. het 16e bij biet 10e Reg. Inf.; majoor J. R. v. d. Moer, van den Staf inf. bij het 21e Reg. Inf. Personalia. Bij Kon. besluit is benoemd tot kolonel, commandant van de Xe brigade de luitenant-kolonel F. L. van den Hoff, commandant van het 15e Regiment. Woensdag 30 April hoopt de heer P. H. Kelderman den dag te herdenken dat hij vóór 25 jaar in dienst (rad bij de firma Gcbrs. Moolenaars, alhier. Do Arrond. Rechtbank alhier deed cle vol gende uitspraken: J. G., meubelmaker .to Haarlem, diefstal, f 3 boete of .3, dagen hech tenis, II. L., werkman te Haarlem, overtr Hondenbelasting, f 6 boete of ld. h.; K. A. S. lus werkma,n te Eaandam, heling, f 2 boete of 1 week tuchtschool; G. B., bier- botteAirsknecht te Haarlem, diefstal, vonnis bekrachtigd; J. A. P., b.oemistarbeider te Hillegom, diefstal, f 10 boete of 2 weken tuchtschool; A. de G., werkman te Hillegom, diefstal, 3 maanden voorw. gev.straf; J. J. R., werkman, Zaandam, mishandeling, 2 ,m. gev.straf; S. J. de V., bakker, Zaandam, diefstal, f 5 boete of 2 d. h.; J. H. V., groentenventer te Zaandam, diefstal, nader onderzoek gehouden; J. E., winkelbediende en A. de S., rijwielhersteller, beiden te Am sterdam, diefstal, ieder 1 maand gev.straf; R. en W. iW., arbeiders te Aalsmeer, diefstal, ieder 3 maanden voorw. gev.straf. J. F. V. en P. G. v. d. B., losse werklieden te Haar lem, diefstal, de le 1 jaar gev.straf, de 2e vrijgesproken; J. v. d. S., H. W. H. en P. V., losse werklieden te Haarlem, verduiste ring, ieder 4 maanden voorw. gev.straf; B. v. R., les werkman te Haarlem, overtr. Dis- tributiewet f 6 boete of 1 d. h.; J. K. F., varensgezel te Sloten, diefstal, 4 m. gev. straf; J. C. en J. v. K., groenteboeren te Haarlem, diefstal, de le f 6 boete of 1 week tuchtschool, de 2e 14 dagen gev.straf; A. S., scheepsbouwer te Haarlem, diefstal, 8 maanden gev.straf; K.'G. L., .werkman te Schoten, diefstal, f 5 boete of 5 d. h.; R. K. de V. en A. ,W., de le timmerman,2e zonder beroep te Purmerend, diefstal, ieder 14 dagen voorw gev..straf; J. W. G., M. en J. G., de le machinist, 2 en 3 fabrieksarbei ders te Wormerveer, diefstal, ieder 1 maand voorw. gev.straf; K. N., werkman Je Wor merveer, diefstal, f 5 boete of 5 d. h.; P. K.„ slager te Wormerveer, heling, vrijgesproken; C. P., visscherskneckt te Volend.am. dief stal, 3 maanden voorw. gev. straf. Examen nuttige handwerken. Haarlem. 25 April 1919. Geëx. 1 candidaat. Geslaagd Mej. M. Sieuwerts, uit Hoorn. Hollandscho Maatschappij van Landbouw. Onder leiding van den heer J. H. M. Eve- lein vergaderde gistermiddag Kring IV van de Holl. Mij van Landbouw. (Na de opening der vergadering, wijdde de voorzitter waar- deerende woorden aan den afgetreden se cretaris, den lieer G. Héil, die, wegens de benoeming tot een der Directeuren .van de N. U. M., het secretariaat had neergelegd:. Spr. schetste den heer Heil, die 'ter Verga dering niet aanwezig kon zijn, als een uit nemende secretaris, die veel voor den Kring heeft gedaan. Nadat daarna was medege deeld, dat door de afd. Houtrijk en Polanen de heer G. Kroeseman was aangewezen als bestuurslid van den Kring, werd door den heer Smit Kleine, Directeur, van het Pro vinciaal Electriciteitsbedriji in Noord-Hall and een voordracht gehouden over het put der electriciteitsvoorziening in het landbouwbe drijf. De belangwekkende voordracht werd. door lichtbeelden toegelicht. N. H. .VEREEN. TOT BESTRIJDING VAN DE TUBERCULOSE. Gisterenmiddag had in café Brinkmaan te Haarlem' de jaarlijksche algemeen© vergade ring plaats van afgevaardigden van boven genoemde vereeniging1. De vergadering werd geopend door den voorzitter, Jhr. Mr. D. E. van Lennep, waar na de notulen werden voorgelegd en onver anderd werden goedgdkeurd. Het jaarverslag van den secretaris .werd hierna voorgelezen en na een enkele op merking vastgesteld. De rekening en verantwoording van den penningmeester wees een batig saldo yan f 67.32, vorig jaar f 317.81. Het rapport van de controle-commissie luidde in gunstigen zin. De periodieke bestuursverkiezing wegens aftreding van de heeren F. G. v. Asperen en G. Straver had tot resultaat dat tot nieuwe bestuursleden gekozen werden de heeren H. L. E. v. d. Berg en D. Reinders. Na een belapgrijke rondvraag werd de vergadering onder dankzegging voor de op komst gesloten. De Kroon. Wanneer men tegenwoordig schoone na- tuurplekjes of schilderachtige stadsgezichten van ons eigen mooi Nederland wil zien, gaat ge geen reisje meer ondernemen, doch, naar. de bioscoop, waar do film u een levend beeld gééft van al het mooie en eigenaardige, wat uw land biedt, met bovendien nog de thoofd- imdustrin, Zoo ook is be^ »D® Kroon" deze week, waar hot programma geopend wordt met een serie kiekjes v.an Gouda en zijn pijpen en kaarsen-industrie. 'n Dolle Amerika an sel) e klucht met in de [hoofdrollen de bekende E- Ko-artisten en de traditionele hol- en smijtpartijen, is wel in staat de lachspieren in beweging te bren gen. Het hoofdnummer is ditmaal iets geheel aparts, is schitterend, iets om van te genie ten: „20.000 mijlen onder zee Wie las in zjjn jeugd niet dit bekende boek van Jules Verue? Bewerkt naar dat werk van den beroemden Franschen schrijver is dftee AmerikaanseLe film, die uit niet minder dan 8 afdeelingen bestaat, hoogst interessant om te zien. Het boeit de belangstelling van bot begin tot het einde, terwijl de opnamen onder water, waar bij men, behalve de avontuurlijke jachtpar tijen op zeemonsters, ook een begrafenis mee maakt, zijn bijzonder romantisch en schilder achtig èn kenmerken deze film als een bij zondere in zijn soort. Wij voorspellen volle zalen en durven deze week zelfs met warmte aanbevelen een be zoek aan „De Kroon' 'te brengen. De vertoon de film is iets liacl moois en heel ongewoon. Men track te echter vooraf even den in houd weer 11a te gaan van Verne's boek. Miedek in den Hout. Woensdag 30 April 1913 des namiddags \an half 3 lot 4 uur zal een muzdëkullvoérïng worden gegeven In &e tent in den ,Hout. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen tij: Reek en Oloppenburg. Gr. Houtstraat 38, Itasch met inhoud; J. Rousee, G. Schalkb.kade, 145, lorgnet in étui; A. Booms, Harmenjausweg 7, kinderportemonnaie met inhoud; G. A. v. Beek, Smedestr. 28rood, portemonnaie met nhoud; H. Veldhuis. Gr. Houtstraat 102 A. onboelcje; J. Bregonje, Casteleijnstraat 8, knipmes; J. Wentholt, Hasselaersplein 13. armband; G. Oly, Essenstr. 24 O. schilders- kiel; L. Stouten, Wouwermanstraat 18, hondje; II. Koelemeiier, Kleverparkwee 21 B rood, schoolschriftenS. Huis in 't Veld, M. v. leemskerkstr. 55, broche: C. v. Harten, Haarl. iedestr. 34, kindermantel: P. Cornet, Brou wersstraat 141, portemonnaiesmet inhoud; J. v. Grondelle, Weverstr, 1, balG. Breeme. Kin- erhuisstraat 3, lorgnet. Personalia. Bij Kon. besluit is: le. aan Jh. C. L. van Such tel en van de Haare. kolonel van den grooten staf. adjudant van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, belast met het be vel over de Xde infanteriebrigade, ta*- zake van langdurigen dienst, en onder toekenning van een voortdurend pensioen tot een. bedrag, groot 2500, een eervol ontslag uit den mili tairen dienst verleend, zulks op ziin aanvrage: 2o. de kolonel jhr. van Suchtelen van de Haare, onder eervolle ontheffing uit zijne be trekking van adjudant van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, benoemd tot adjudant in bui tengewonen dienst van H. M. de Koningin. De warmwatervoorziening. De verkoop van warmwater aan de ingezetenen dezer ge meente zal met ingang van 28 April a.s, wor den gestaakt. Jubileum. Op Maandag 28 April herdenkt de heer G. Vrolijk, eommies Cent. Werkplaats H. IJ. S. M. alhier, den dag, waarop hij voor 40 aar in dienst tjad. Het zal den sympathieken en eenvoudigen ambtenaar zeker niet aan belangstelling ont breken. „Zang en Vriendschap.". 104 uur. Tentoonstelling. Groote Markt. half 8—4 uur Muziek- uityoering. „De Kroon" Voorstelling. AGENDA 28 Ai'UiJU Gebouw, „St. Bavo". Jonge .Volksbond, half 8. Cursus Middenstand, ,8 uur. Schoenmakerspatroons, 8 uur. Bloemen- keuring van 9—5 uur. Esperanto, 8 uur. St* Elisabethsvereeniging. van 2half 3 aanvrage om versterkende middelen yoor arme zieken en zwakken. De Zondags- en nachtdienst in de apothe ken wordt deze week waargenomen door ,de Firma Tubergen, Groote Houtstraat 49; firma C. G. Loomeijer en Zn., Barteljorisstr. 11; Park-apotheek, J. M. Gerrits, Klever parkweg 13. DE BLOEM EN FEESTEN VAN ZONDAGEN MAANDAG. Zondag 27 April: 2 uur. Matinee Artistique Schouwburg! Jansweg. 2.30 uur. Muziek op de Groote Markt. 4 uur. Cabaret. Soo. Vereeniging. li.30. uur. Diner .Café de Paris, Sociëteit Vereeniging. Des avonds 8.30 uur. Kunstavond en Bal in denSchouw- burg Jansweg. 8.30 uur. Cabaret. Soc. Vereeniging. Maandag 28 April. 4 uur. Cabaret. Soc. Vereeniging. 6.30 uur. Diner Café de Raris Boe. Ver eeniging. Des avonde. 8 uur. Groot Cabaret Artistique. Schouw burg Jansweg, 10.30. Vuurwerk in den Hout. UIT BEIEREN. NEURENBERG, 25 April. Naar gemeld wbrdt js graaf Arco, de man die Kurt Eisner heeft doodgeschoten en die in een ziekenhuis verpleegd werd. dooi Roode Garden ont voerd en gedood. De ex-minislter Auer, die eveneens in een ziekenhuis verpleegd werd en ernstig werd bedreigd ia in veiligheid ge bracht. NEURENBERG. 25 April. De Munohener volksgemachtigd'e vqor financiën heeft bij ver ordening aan de maatschappijen verboden dividend uit te betalen. MOORD. Men seint ons: 1 De heer Kruiswijk, directeur van QO botor- fabriek te St. Oedenrode, ie hedenmorgen met afgesneden hals in zijn woning gevonden. Er wordteen bedrag van 11000 vermist. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. DE ADBIATISCHE KWESTIE. ROME, 25 April. Waarschijnlijk ral Orlando Maandag 28 dezer in het parlement het woord Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen i. d. morgen van 2(j April. Hoogste barometerstand: 765.8 Valentia; laagste barometerstand: 752.5 Skagen. Verwachting (van den avond van 26 tot 27 April): matige lot krachtige zuidwestelijke tot noordwestelijke of noordelijke wind, betrok ken tot zwaarbewolkt, regen of hagelbuien, da ling van temperatuur, VEI,SEN, Het bekende voetbalterrcin. waar Kuiheim vroeger speelde, en dat behoorde aan de familie van Tuyll, waar 't ZondRgsmiddags hij de wedstrijden altijd een zeer druk teweeg van toeschouwers was, is ook al omgeepit en veranderd in aardappelland. 1' raaier is üe Stationsweg er daar niet op geworden. YELSEN. Meer dan een ingezonden stuk ia dezen winter verschenen over den slechten toe stand van den Wijkeretraatweg, die bjj slecht weer een modderpoel geleek, zoodat men soma de winkela niet droogvoets kon bereiken. Than» is men van Rijkswege bezig een ge deelte hoogerop te leggen en geheel nieuw te bestraten. Dit beeft echter de gelieele straat weg, vanaf de sooniponten tot den spoorweg, noodig. Eerst dan zal men van afdoende ver betering kunnen spreken. WIJK AAN ZEE. Het bouwen van een woon huis aan den Zeeweg alhier, voor rekening van den heer J. Durge te Heemskerk, ia opgedra gen aan Gebr. Boots te Heemskerk. BENNEBROEK. Yerkooping. Woensdag had in het hotel de Geleerde Man de ver- koopiing plaats van 2 li.A. 'bloembollenland, hetgeen werd gekocht door de firma R. Bijvoet en Co., te Overveen voor 12950. BENNEBROEK. De verkoop van het tuber- culosebloempje heeft alhier opgebracht ruim 170, dit ia ruim 1U meer dan het vorige jaar. HAARLEMMERMEER AAN DE LIJN, DEN. Donderdagavond hield de Jd.K. Roe-, renleenbank alhier liaar eerste jaarvergade ring. Bij de opening der vergadering sprak de voorzitter, den heer D. Meijer zijn genoe gen uit over de goede opkomst en re ie- veerde verder dat het hem aangenaam was te kunnen constateeren dat het instituut in en ook buiten de parochie de belangstelling van zeer velen mocht ondervinden. Al is alle begin moeielijk pu ai hebben wij ook met verschillende moeieiijklieden te kampen gehad, wij mogen den moed niet verliezen maar het aantal leden dat than,-1 tot 36 is gestegen het groote cijfer van omzet, alles wijst er op dat wij op den weg; der vooruitgang zijn, aldus de voor zitter. Na voorlezing der notulen .werd door den kassier den heer H. J. Rost rekening en verantwoording gedaan voor de finan- cieele belangen der bankinstelling, welke een omzet aangaf van f 293.598.06 aan voor schotten werd verstrekt f 50.52Ü aan loo- pende rekeningen f 16.500. Aan spaargel den werden ingebracht f 122.745.39. Do heer P, LW. Blom zag zich .wederom gekozen als lid van het Bestuur, insgelijks de heer A. P. Stokman als lid van den Raad van Toe zicht. Vastgesteld werd het salaris yan den kassier te bepalen voor den tijd van een gaar op. f 250. Door de fiiiancieeie commis sie bestaande uit den Z.Éerw. fieer Th. Vlek en S. v. Haaster, werden de bescheiden van den kassier accoord bevonden, waarna de voorzitter den kassier dank bracht voor diens accuraat beheer en de leden der fin. commissie voor hun welwillendheid. Voor de tweede jaarvergadering werden tot de fin. commissie benoemd de heeren J3. Kamp.- kes, C. A. de Koning .en W. v. iWoerkom. Na enkele bespreking over wijziging van art. 8 en 9. welke wijziging werd aangeno men, werd deze eerste jaarvergadering on der y^tukzegging en den christelijken groet gesloten. LlSSE. In het tijdvak van 28 April tot 4 Mei is verkrijgbaar op bon 182 een half pond suiker; op bon 183 een ons riist; bon 154 twee on# jam; bon 185 een ons caeaodoppenpoeuer; bon 186 een pakie puddingbon 187 een pak kaarsen; bon 188 twee ons Kalizeep; bon 189 een ons kaae; bon 19U twee ons spek; bon 27 der peulvruehtenkaart 5 ons boonenbon 25 der aarüappelenkaart 32 K.G. kleiaardappeien, geldig tot 24 Mei. HILLEGOM. Zilveren Jubilé secretaris v. d. fagt. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat (ie heer Antonius M. v. d. Jagt de functie van secre taris der gemeente Hillegom' aanvaaidöe. Die dag is op bijzondere wijze herdacht. Van zeer vele woningen en alle gemeentegebouwen wap perde de vaderlandsche driekleur. De Raadzaal was hoogst fijn versierd. Te rond elf uur was een korte, buitengewone zitting van den gemeen teraad uitgeschreven om den beminden jubilaris te huldigen. Tal van genoodigden en belangstel lenden vulden de publieke tribune der Raadzaal. Te 11 uur werd de heer van der Jagt met zijn echtgenoote en dochter per rijtuig afgehaald ea door het raadslid Vooren de raadszaal binnen geleid. Nadat de feesteling gezeten was, nam de burgemeester, pas van zijn ziekte hersteld, het woord en hield de volgende toespraak: „Mijnheer de secretaris. Aan mij valt heden het voorrecht te beurt, a namens de gemeente toe te spreken en te her denken, dat net heden, 25 April 1919, 25 jaai geleden is, dat ge als secretaris der gemeente Hillegom in functie trad. Dit is voor u, maar ook voor ons, een gedenkwaardigen dag. En nu weet ik wel, dat het u alleen al genoeg is, dat te weten en dat ge niet gesteld zijt op huldebetoogingen bij gelegenheid van uw jubi leum, toch zoudt ge, ik weet 't zeker, een onvol daan gevoel hebben, wanneer deze dag onzer zijds onopgemerkt voor u voorbijging. Wij heb ben dan ook gemeend, dat niet te mdgen doen en wanneer ge ons dan ook hier op deze plaat» bijeenziet, dan is dat het bewijs, dat wij dezen dag niet als een gewonen dag willen beschou wen, doch a's een, zooals ge er in uw levert slechts één beleeft. Vijf-en-twintig jaar is een lange tijd en ill die 25 jaar is er heel wat gebeurd. Toen ge in 1894 secretaris werd, telde Hille gom ongeveer 4000 zielen en nu in 1919 is dat zielental meer dau verdubbeld, en dat is op zich zelf nu niet zoo'n bijzonderheid, maar men moet daarbij bedenken, dat vermeerdering van het zielental ook vermeerdering van werkzaamheden met zich brengt en dan kan ik getuigen, dat io die 25 jaar de werkzaamheden enorm zijn toe- •genomen. Veel is cr cok in die 25 jaar veratt* derd. We zijn jr. li.*:'. vnn het zoogenaamd'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 12