STADSNIEUWS kerkberichten Uit den Omtrek mRJE BEÜfCHTEÜ f ijmuiden. vogelenzang. eaxL inzender in dat blab, „algemeen over ge klaagd." Volksgezondheid en kermissen. De inspec teur van de volksgezondheid dr. D. JHulshoff Pol te Utrecht, heeft een schrijven aan de Com missarissen der Koningin in rijn ambtsgebied /de 4 noordelijke provinciën) gezonden, waarin bij desgevraagd het advies. dat door hem aan de besturen der gemeenten werd gegeven, mee- Jfoelt. Wel is waar begint de vrees voor uitbreiding yan vlektypbus belangrijk te verminderen, doch ben invasie van eene andere besmettelijke kiekte uit Duitsohland is te vreezen. bovendien is het aantal gevallen van roodvonk, diphtheri- tia en andere infectieziekten abnormaal hoog. kat wijst op een oagunstigen hygiënischen toe- rid, roodat hij dringend in overweging geeft kermissen niet te doen doorgaan. Btraatroovers te Amsterdam. Een twintig tal jongens, waarvan de oudste hoogstens 16 Iran zijn, vielen op de Oostelijke Handelskade te (Amsterdam een vrachtrijder aan, die met rijn paard en kar een lading sinaasappelen in krat ten vervoerde, en rooiden een aantal sinaasap pelen. Do man liet paard en wagen onbeheerü kn sloeg met zijn zweep op de jongens in. In plaats daardoor te worden afgeschrikt, werd toet ateenen naar den koetsier geworpen en met ktelen doorgegaan. Een burger greep een jon gen om hem aan do politie over te leveren. Hij bad echter nieit gerekend op het buitengemeen jn-utaal optreden van zün collega's: jongens van 8 jaar en 8 jaar kwamen met steenen tot op tweo of drie passen van hom en dreigende: »Ik gooi je de steenen in jo smool als je hem piet loslaat." De man was genoodzaakt hem los te laten en mocht blij zijn zonder ongevallen in yijn kantoor te kunnen vluchten, onder bedrei ging: .Kom eens door da Conradetraat als je ffurft, dan zullen we je wel krijgen." Kog meer van die gevallen hebben zioh daar loo meldt ..de Tel.", afgespeeld, en één politie agent, die eindelijk kwam opdagen, was even machteloos. Het brutaio optreden ook tegen de politie is werkelijk buitengewoon. De appelen .Worden in het zand. begraven en zoodra het Jcrrein vrij is, opgegraven en verdeeld. Een oplichter. Te Lent bii Nijmegen is een ,»heer" aangehouden, die optredende als in- ^60^0^ der S. 8. te Haarlem en tijdelijk te rnt geplaatst, getracht had den Pastoor op te liohten. Hü liep in. den val. daar het verhaal ijat hii opdischte. in een aangrenzende kamer der pastorie werd afgeluisterd door den veld' Waohter. De aangehoudene, die zich eerst O. Willem® hoemde, doch later bekende C'. Konings uit Haarlem te zün, ia overgebracht haar Almelo, waar hü zich, evenals in Amsterdam en Haar lem, aan dergelijke oplichtingen heeft schuldig 'gemaakt. i Controleurs van het levensmiddelenbedrijf geschorst. - Twee controleurs van het levens- toiddelenbedrüf te Arnhem zün geschorst, om dat zij zich hebben laten omkoopen. De een had bü een boer een partij haver ontdekt, die uiet door eenig document gedekt was. Hü zei- ie proces-verbaal te zullen opmaken. Eenigen tüd later kwam een tweeden controleur bü den boer, die hom aanraadde zijn collega maar een flinke fooi te geven, dan zou zün collega zeker wel geen gevolg aan de zaak geven. De boer volgde deze raad op en bood den eersten con troleur 40. Deze accepteerde het geld, dat de beide controleurs toen gedeeld hebben. Beiden zullen strafrechgterliik worden vervolgd. Hevige brand te Amsterdam. Gistermor gen bracht een knecht van een pharmaoeutisohe fabriek een flesch benzine bü den drogist D. Oosberveld, Ceintuurbaan 119 te Amsterdam, Bii de deur. stiet de man met de flesch togen ae deur, waardoor do benzine begon te lek ken. Om verdere schade te voorkomen, bracht do heer Oosterveld de flesch naar de berg plaats achter het huis. Toen hü door zijn woon kamer liep, ontploften eensklaps de benzine dampen tengevolge van de hitte van een gas kachel. In een oogwenk was de achterkamer in vlammen gehuld. Aan blusschen viel niet te denken. Een paar seconden later had het vuur zich reeds medegedeeld aan de brandbare in ventaris van do drogsterii. De benedenverdie ping was één vlammenzee. Toen de groote ruit door do hitto sprong, schoot de vlam loeiend naar huiten. De brandweer werkte met een viertal slan gen op de koolzuurspuit en Vechtleiding. Na eenigen tijd was de brand gebluscht. Do go- heele benedenverdieping brandde uit. Do hoer Oosterveld ia tegen brandschade ver zekerd. Een groot aantal nieuwsgierigen werd door bereden politie en agenten te voet. or een. af stand gehouden. Toen de mijnwerker K. in een doortocht van 8 meter hoog, op de 183 meter verdieping in de mijn Laura de uitwerking van de ge- Sprongen dynamietpatronen wilde nazien, had eene ontploffing van münga\a plaate» waar door hü zware brandwonden bekwam. De ont ploffing is voor een deel te wijten aan te ge ringe luchtversohaffing en voor een deel aan de gewoonte der arbeiders, om hun mijnlam pen in de mijn -te openen en dan niet goed te •luiten. Gisteravond omstreeks 4 uur wilde de 75- jarige wed. D. uit de 1ste Nüverheidsstraat het 'iVelperpIein te Arnhem overstreken, toen rij door een automobiel werd aangereden. In 'be- wusteioozen toestand werd de vrouw in het Wachthuisje van de tram gedrgen en van daar naar het gemeenteziekenhuis vervoerd, waar zij spoedig overleed. To Best (N.-B.) is een individu gearres teerd. die na ondervraging zoo'n soort hoofd Boneen 40 rijn van een dievenbende, die de omstreken van Best en Oirschot herhaaldelük onvei ïg maakte. Sinjeur heeft verscheidene leden der bende aangewezen, dio nu spoedig in arr^t zullen zitten. Hü te, beschikking ge steld van de Justitie te Den Bosch Op Texel heeft een houtduifbroedplaats gekozen op den drempel van een bovenraam ■aam do Dorpsstraat. Het diertje, dat aller aan dacht trekt; rit rustig bii al 't straatgewoel aan de binnenzijde van het raam. Te Gasseltemijveenschemond zün bii de «troofabriek „Ons Belang" twee schepen met atroo totaal uitgebrand. Men denkt aan kwaad willigheid. Te Arnhem is een staking uitgebroken bii het personeel van de Onderlinge Transport- 'Maatsehappü Polman, Haaien en Co. Het ge- 'heele personeel heeft den arbeid neerglegd. i De grens te Zevenaar wordt nu' dubbel streng en angstvallig bewaakt. Daaraan nemen thans ook de burgerwachten uit den omtrek deel. die reeds eenige succesvolle aanhoudingen van buitenlandsche zwervers (zonder pas), mochten boeken. Overigens neemt het gewone reizigersverkeer met Duitschland hand over hand toe. Te Leeuwarden zün Woensdag de laat ste dag waarop nog kievitseieren mochten worden verhandeld nog ongeveer 0000 van deze eieren aangevoerd. Zij werden verhandeld tegen den prijs van 8 tot 9 cent Per stuk. Bovendien zün nog een 4000-tal eieren van kemphanen, sdholeksters, strandkieviten enz. te koop aangeboden, welke gemiddeld 4 cent per stuk opbrachten. Voor de betrekking van machinist aan het nieuwe stoomgemaal te Grouw (Er.), waarvan een salaris van f 900 verbonden is, hebben zioh ruim 200 solLicitanten aange meld. Te Dwingelo (O.) is een goederentram ontspoord. De locomotief kwam in een sloót terecht. Geen persoonlijke ongelukken kwa men voor. Vrijdag gelukte-het een der gevangenen te Veeahuizen aan zijn bewakers te'ont snappen. Het moclit de jiolitie tot nog toe niet gelukken hem wederom in handen te krijgen. Men is den vluchteling echter, op het spoor. Do militaire Vergoedingen. Door het Hoofdbestuur der Koninklijke Nationale Ver- eeniging tot Steun aan Miliciens is aan de Besturen der Afdeelingen het volgende schrijven gericht, inzake de militaire ver goedingen. Uit brieven, die ons ter inzage zijn gezonden door den Kolonel, Hoofd van Beheer Landmacht, moeten wij opmaken, dat hier en daar. steun voor kleeding, gereed schappen of vefliuiskosten gegeven wordt aan personen, die vóór. 1 Aug. 1918 in het genot van klein verlof gesteld werden. Wij kunnen ons niet voorstellen, dat de mededeelingen in deze brieven juist zijn; maar wijzen er toch nog eens uitdrukkelijk op, dat niemand geholpen mag worden die vóór 1 Aug. 1918 huiswaarts werd gezonden. Mochten desniettemin na 27 Pee. 1918 (da tum der eerste min. circulaire) uitkeeringeu gedaan zijn aan personen, die vóór 1 Aug. '18 den jmib dienst verlieten, dan moeten deze gelden teruggevorderd worden, daar zij te gen onze duidelijke instructies zijn verstrekt. In 't algemeen wordt er nogmaals op ge wezen, dat niemand geholpen mag worden, dio niet aan de vier volgende vqorwaarden voldoet lo. moet hij aan steun voor kleeding, gereedschappen of .verhuiskosten behoefte hebben; 2o. in 't bezit zijn van de groene kaart die van dé handteekening van den Corps- Commandant moet zjjn voorzien; 3o. o» .of na 1 Aug. met onbepaald ver lof zjjn verdrokken, (dit moet blijken uit het zakboekje of den verlofpas; zijn deze niet voldoende ingevuld, dan moet belangheb bende zorgen, dat de invulling naar be hoe ren door zijn Camp. Comm. geschiedt, alvo rens steun kan worden verleend). 4o. moet in het bpzit zijn van een zak- bboekje waarin vermeld datum van inlijving- én datum van ontslag uit den militairen dienst. Het bezit van de groene kaart geeft op zichzelf geen aanspraak op steun. Aanspraak op steun heeft iemand alleen, als hij, in 't bezit der groene kaart, aan de drie andere genoemde voorwaarden voldoet. Zij, die op of na 1 April '19 met verlof zijn of worden gezonden, moeten bovendien nog voldoen aan de voorwaarde, dpt zij 81/2 maand (zeemacht 7ya maand), onmiddellijk aan hun ontslag uit den militairen dienst voorafgaande, in werkelijken dienst zijn ge weest. Deze 8(j (7i/2) maand mogen niet op eenigerlei wijze zijn onderbroken. 't Is reeds voorgekomen, dat dienstplich tigen die geen 8ya maand had,d|en gediend en voor steun werden afgewezen, opnieuw voor een zekeren tijd vrijwillig onder de wapenen terugkeerden, om zoodoende do 8y2 maand vol te maken. Het spreekt van zelf, dat aan deze personen ook dan geen steun mag worden verleend. Middenstanders vergadering. In de groo te zaal van „St. Bavo" was gisterenavond tegen kwart over achten een .vergadering uitgeschreven toegankelijk voor heeren en dames, leden van de Hanze, Jir waren op dat tijdstip weinig menschen in de zaal. Tegen half negen kwam de loop er in, en waren spoedig' een vierhonderdtal aanwezig. De Voorzitter van de Hanze zette met een kloek woord het doel uiteen en wees er op, dat juist de Midenstand de dupe wordt van relletjes, socialiseeriug en dergelijke mode artikelen. Krachtige aaneensluiting is zeer gewenscht. Het strijkje NibberingSpekKanzijn gaf daarna eenige alleraardigste nummertjes, waarna de heer De Lobel het woord ver kreeg. Aan de hand van een reeks uitspra ken van roode leiders en congressen toon de spreker aan, dat de zucht om revolutie te maken een wezenlijk bestanddeel is der roode leer. Probeeren om herrie te maken zonder geweld is een onding. De Revolutie toch komt van onderen op en de S.D.A.P. zal daarbij de leiding moeten nemen, wil zij zelf niet ten gronde gaan. Willen wij als ordelijke menschen ons land behoeden voor de vreeselijke gevolgen de zer krankzinnige proefnemingen, dan moe ten wij durven uit te komen voor ons begin sel. En daarom sterk propaganda maken voor het Rerum Novarumfeest op Hemel vaartsdag, het feest van de solidariteit der standen. De heer Willem Bijvoet Jur. Cand. sprak toen nog een geestdriftig woord, aansporen- gebed en voortdurende actie. .Met den christelijke» groet werd de vergadering be sloten nadat nog gebleken was, dat do Mid denstanders aan de propaganda van het ge zamenlijke lied nog wel eens extra hun aandacht mogen wijden. Gevonden voorworpen. Teru® te bekomen hü: A. Ti. Gosier, Ripperdapark 8, jas; Th. Switser, Baljuwelaan D O, overjas; 'J. Kitaeroo, Brouwersvaart 4, kinderso'hoentje 1 J. J. v. Straaten, L. Lakenstraat 8, herdershond: J. Blokker, Brouwersstraat 84, fabriekspenning; P. Martin, Heerensingel 23 D, ta&ehje met inhoud. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen büO. Koodlieb. Qed. Volders gr. 15. doosje met inhoud; Prins. Schagohelstraat 5. ringet je; L. Staal, Jan Seenatraat 71. medaille; M. Musch, Oranjestraat 93, jas: H. v. Os. Zomer straat 16 manchetknoop; O. Kneeteman, Klaverparkwe® 66, broche: A. Hofstra. Bre- derodestraat 12. zakdoek. VELSEN-DRIEHUIS. ZONDAG. 7 uur vroegmis. 10 uur Hoogmis. Half 2 Catechismus. Half 7 Lof ter eere der Allerheiligste Maagd met toespraak. WOENSDAG. 9 uur gezongen H. Mis met Veni Creator uit dankbaarheid bij gelegen heid van een 40-jarige echtvereeniging. DONDERDAG. 9 uur gezongen jaarget. v. Petronella Maria Hamers, huisvrouw van Ca rolus Olivier. VRIJDAG. 9 nur gezongen H. Mis met Veni Creator bij gelegenheid van een 25-ja rige echtvereeniging. Half 3 biechten voor de kinderen van de aannaemsleering. ZATERDAG. Bieehthooren van 48 nur. Om half 7 Lof ter eere van de Allerheilig ste Maagd. VELSEROORD. ZONDAG. De H.H. Missen om 7 uur en 10 nur. Des avonds van half 6 tot half 7 aanbid ding van het Allerheiligste Sacrament des A-lts^rs DINSDAG. Half acht Lof ter eere van den H. Antonius. VRIJDAG. Des avonds half 8 Rozenhoedje en Kruisweg. Gedurende de maand Mei eiken avond half 8 Rozenhoedje, Litanie ter eere van de H. Maagd Maria. ZONDAG. Heden de 2de Zondag na Pa- schen en 1ste Zondag van de maand. Om kwart voor 7 en na de H.H. Missen uitrei king der H. Communie; H.H. Missen te half 8 .9 en 10.80 de Hoogmis, na de Hoogmis tot half 1 zitting van de Spaarbank in de Zuster school; tot 1 nur is de bibliotheek geopend; te half 1 Catechismus. Te 4 uur meisjes-pa tronaat. Te 7 uur plechtig Lof niet Miei- maandpredikatie. Des morgens te Ibalf 8 H. Mis met zang door de leden der Maria-eongregatie met al- gemeene H. Communie der Congraganisten en der lelden van den Vriendenkring. Onder de H. H. Missen collecte voor kerk en school. MAANDAG. Tc 7 uur de H. Mis in de ka pel der Eerw. Zusters. DINSDAG. Des avonds te 8 uur congrega tie voor de meisjes. WOENSDAG. Te 7 uur uitreiking van de H. Communie. Te 8 uur de schoolmis. Te half 9 plechtige gezongen H. Mis met Veni Cre- a tor, waaronder IitiW-cly k s v o ltx ekk i n va.ii, Francisous Gerardus Slarrfevela en Geertrui dia Antonia van de Heisteeg. DONDERDAG 7 u. uitreiking der H. 'Com munie. To 8 uur de schoolmis. Te 10 uur de H. Mis waaronder huwelüksvoltrekking van Gerardus Webbe en Margaretha van Gooi. Des avonds 8 uur stille aanbidding voor de leden van den Vriendenkring. ZATERDAG. Van 4—8 uur gelegenheid om te biechten. Deze week op de gewone dagen catechis mus. lederen avond te 7 nur Lof ter eere van Maria met Rozenhoedje tot viering van de Meimaand. BEVERWIJK. (O. h. vr. v. G. R.) Arendsweg. ZONDAG. Eerste Zondag van de maand. 7 uur stille H. Mis, 10 uur Hoogmis. SchaalcoL lecte voor het gesticht „Do Goede Herder Geen Catechismus. 6 uur Lof, waaronder uit reiking der diploma's aan de jongens en meis jes van het tweede jaar naleering, die trouw de Catechismuslessen hebben gevolgd. Rozen hoedje. MAANDAG en VRIJDAG. Rozenhoedje na de H. Mis. DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG 7 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG biechtgelegenheid an fr-8 uur. WOENSDAG. Plechtige H. Oommiffiie dei- kinderen. Half 9 gezongen H. Mis 4 uur pl. Lof. Geen congregatie. Feest van dien H. Jo zef als ker k patroon. Zondag, Maandag en Dinsda£ alleen Cate- cliismus voor de kinderen der gioote leering. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag en a, e. Zondag Catechismus naar gewoonte. VRIJDAG. Biechtgelegenheid voor die jon gens om half 5. ZATERDAG. Biechtgelegenheid voer de meisjes om kwart over U. *an balf 5 tot half 9 voor de ouderen. A.s. Zondag* seu'&alcollecte voor de schuld- delging- der kerk. HEEMSKERK. ZONDAG. De stille H. H. Missen te 7 nur en half 9. De Hoogmis om 10 uu£- Half 2 Ca techismus. Half 3 Vespers met Rozenhoedje. Half 7 H. Familio. MAANDAG. 7 nur gezongen H. Mis van Requiem en te 8 uur gezongen H. Mis met Veni Creator tot opening van het schooljaar. DINSDAG. Te 8 uur gezongen H. Mis van Requiem en te 9 uur gezongen H. Mis met Veni Creator. WOENSDAG. De H. H. Missen te 7 en 8 n. DONDERDAG. De H- Mis te 7 nur. Te 8 u. gezongen H. Mis mot Veni Creator en te 9 uur gezongen H. Mis met Veni Creator voor bruidegom en bruid. Des avonds te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament dies al taars met Rozenhoedje. VRIJDAG. De H. H. Missen te 7 en 8 uur. ZATERDAG. De H. H. Missen te 7 uur, half 8 en te 8 uur gezongen H. Mis van Re quiem. Des middags -van 4 uur af gelegenheid om te biechten. Te 7 uur Lof t.er. eere van de Allerh. Maagd eu Rozenhoedje. In deze week Catechismus als naar gewoon te. Biechbhooreu voor, de kinderen der, le en 2e klas. CASTRTOUM. ZONDAG. 7 nur vroegmis, 10 uur Hoogmis. 1 nur Catechismus, 2 uur Vespers; daarna de H. Familie. MAANDAG. De H. H. Missen om 7 uur, 8 nur en des morgens 6 nur hü die Eerw. Zus ters. DINSDAG. De H. H. Missen te 7 en 8 nur en half 9. WOENSDAG. De H. H. Missen te 7 en 8 uur. Half 10 gezongen huwelijksmis met Ve ni Creator. DONDERDAG. De H. H. Missen te 7 en 8 uur. 9 uur gezongen huwelijksmis miet Veni Creator. VRIJDAG. De H. H. Missen te 7 uur, 8 nur en Ihialf 9. ZATERDAG. De H.H. Missen te 7, 8 uur en des morgens om 6 uur bü 'de Eerw. Zusters. Van 4—8 nur bieehthooren, Half 7 Lof ter eere van Maria. ASSENDELFT. ZONDAG. De H. H. Missen te 7 en 10 uur Half 2 leering voor de kinderen die pas plechtig zijn aangenomen, WOENSDAG. Half 8 des avonds Lof ter eere van den H. Jozef. DONDERDAG. 9 nur gezongen jaarget. v, Gerardus Kroon. Eiken avond om 7 uur Rozenkrans met lied ZATERDAG. 7 nur Lof ter eere van Ma ria. Catechismus en bieefcithoouen volgens ge woonte. EGMOND-AAN-ZEE. ZONDAG. Onder die H. H. Missen collecte voor de Armen dezer parochie en voor het gesticht „De Goede Herder". 7 uur vroegmis Ibialf 9 voor do koloniekinderen. 10 urn-1 Hoog mis. 2 uur oefening der novene voor die kin deren die voorbereid' worden voor die plechti ge H. Communie. Om 3 uur congregatie v. die H. Familie. Om 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd, daarna vergadering van de zelatrieen van den Godspenning. MAANDAG. Om half 7 en 8 uur de H. H. Missen Om 11 uur Catechismus voor alle ko loniekinderen Om kwart voor 12 oefening der noveen. Om 7 uur Maria-Lof. DINSDAG. 8 uur H. Mis. Om kwart voor 12 oefening der novene, om 3 uur gelegenheid om te biechten voor de koloniekinderen. Des morgens na de H. Mis komen de kin deren biechten die hun plechtige H. Commu nie zullen doen en des avonds van 68 uur hunne ouders. Om 7 nur Maria-Lof. WOENSDAG. Om 8 uur plechtige gez. H. Mis waaronder de plechtige H. Communie der kinderen. Des middags 4 nur Lof waar onder de vernieuwing der doopbeloften en toewijding aan de Allerh. Maagd. DONDERDAG. 8 nur H. Mis. Des avonds 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd. VRIJDAG. 8 uur H. Mis. Des avonds 7 u. Lof,ter eere van de Allerh. Maagd. ZATERDAG. 8 uur H. Mis. Des middags van 3 tot 8 nur gelegenheid om te biechten Om 8 nur Lof tor eere van de Allerh. Maagd N.B. Zaterdagmiddag moeten de kinderen komen biechten der Maandagsche leering. Op Zondag 11 Mei wordt voor deze paro chie het heschermfeest van den H. Jozef ge- viercL ZANDVOORT. ZONDAG. De H. H. Missen te half 8 en 10 nur. Half 12 de Catechismus. 8 uur do Ves pers .met rozenkrans. DONDERDAG. 8 uur gezongen H. Mis en des avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament met Rozenhoedje. ZATERDAG. Des avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. Van 58 nur gelegenheid om te biechten. HAARLEMMERTJEDE. ZONDAG. Half 8 Vroegmis. Kwart over 9 Catechismus. Kwiart over 10 Hoogmis. 7 uutr Lof met Rozenhoedje tier eere van Maria. MAANDAG eu volgende dagen 8 uur H. Mis. DINSDAG. Half 10 gezongen H. Mis. WOENSDAG. Na de H. Mis Catechismus. 7 uur M<arialof met Rozenhoedje. DONDERDAG. Na de H. Mis Catechismus. VRIJDAG. 8 uur gezongen H. Mis. Na de H. Mis Catechismus. ZATERDAG. Van 4—8 uur gelegenheid om te biechten. Na de H. Mis Catechismus. HOUTRAKPOLDER, ZONDAG. 2e Zondag na Paschen. 7 uur de vroegmis. Te 9 uur Hoogmis, waaronder de plechtige H. Communie der kinderen. 8 nur Lof voor de Communiekinderen. ZATERDAG. Van 5 nur af gelegenheid om te biechten. HALFWEG. ZONDAG. De H. H. Missen half 8, Hoog mis half 9, waaronder de pledhtige Commu nie der kinderen. Half 11 stille H. Mis. Geen Catechismus. 4 uur plechtig Lof. MAANDAG. 12 uur Catechismus voor de kleine Communicanten. Des avonds 7 nur M eimaandoef ening. DINSDAG. 12 uur kleiffie leering. WOENSDAG. 10 nur gezongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid. 12 uur middellee- ring. Des avonds 7 uur Meimaandoefening. DONDERDAG. 9 nur gezongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid. Des avonds om 8 uur opening yan het Tridinm voor de leden der St. Jozefsgezellen-vereeniging. VRIJDAG. 12 uur Catechismus, Des avonds 8 uur Lof met preek. ZATERDAG. Des nam. van half 5 tot half 10 gelegenheid om te biechten. 8 uur Lof met preek. HOOFDDORP. ZONDAG. 1ste Zondag van die maand. Te half 8 de H. Mis voor Agatha Breuring— Rozenboom. Half 11 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. 8 uur Lof «n Meimaandoefening. MAANDAG. Bii de Zusters en kwart over 8 in die kerk voor den Zeer Eerw. Heer Joan nes Steenvoorden, stichter van deae paro chie. DINSDAG. Kwart voor 8 vootr Antoon van Leeuwen en Agatha van Leeuwen—Verde- gaal. Kwart ov6Jp 8 \'Oor d.6 ovoil, tam. van Kastoren. WOENSDAG. Kwart over 8 voor Wilhel mus Gerardus de Heij. Half 10 gezongen H. Mis met Veni Creator voor bruidegom en bruid. DONDERDAG, Elders tot zekere intentie, f Kwart'over 9 roox, txmens Heers en nanai' Tol. VRIJDAG. Elders tot zekere intentie. O® kwart over 8 voor Joanna StoopBleeker. ZATERDAG. Kwart voor 8 voor de overl, familie v. Staveren. Kwart over 8 voor daf overl. familie v. Dieanen. NIEUW-VENNEP. ZONDAG. 7 nur vroegmis. 9 uur Hoogmis met plechtige communie der kinderen. 11 uuj? stille H, Mis. Half 4 plechtig Lof met T« Deum. DINSDAG. 10 uur gezongen huwelijksmis met Veni Creator voor Petrus Martinug Baars en Cornelia van Staveren. WOENSDAG. 10 nur gezongen huwelijks mis met Veni Creator voor Petrus Joös Nijs- sen en Agatha Maria de Vlieger. ZATERDAG. Gelegenheid om te biecïiten als gewoonlijk. ZONDAG, half 8 Vroegmis. 10 uur Hoog-, mis. Half 2 Catechismus. Half 3 Meimaanch oefening ter eere van O. L. Vr. van Altijd- durenden Bijstand. MAANDAG. De H.H. Missen om half 8 eu 8 uur. DINSDAG. De H. H. Missen om half 9 en 9 uur. Om 9 uur gezongen maandstond voor Wilhelmus Hoogerwerf. WOENSDAG. De H. H. Missen om half 8 en half 10. Om half 10 gez. huwelijksmis. VRIJDAG en SATERDAG. De H. H. Mis sen om half 8 en 8 uur. BEN.NE, ROEK. ZONDAG. Om half 8 Vroegmis. 10 uur de Hoogmis, Om 2 uur Catechisin.ua. Om 3 uur openbare vergadering van de Aartehr. van O. L. Vr. van Altijddurende B st. (lied 51). MAANDAG. Gezongen jaargetijde om 8 u. voor den ZeerEerw. Heer Tlhi J. Abels, stich ter der parochie. DINSDAG. Na de H. Mis van 8 uur gebe den voor den vrede. WOENSDAG. 10 uur gezongen Huwelijks mis met Veni Creator. Des avonds om half 8 Lof ter eere van den H. Jozef (lied 65). DONDERDAG. Na de H. Mis van 8 uur ge beden voor den Vrede. ZATERDAG. Van 4—8 uur gelegenheid om te biechten. HILLEGOM (H. Joseph.) ZONDAG. Half 2 Catechismus voor do kin deren, die verleden jaar en om kwart over 2 voor de kinderen, die voor verleden jaar pl. zijn aangenomen. 3 uur Lof met Rozenhoedje. Des avonds 7 uur recollectie voor oud-retrait- tanten. MAANDAG en DINSDAG. Des morgens te kwart voor 12 oefening voor de kleinen dio Woensdiag hun lsto H. Communie zullen doen. DINSDAG. Des avondB half 5 bieehthooren voor do kinderen en van 7 tot 8 nur voor de oudere. WOENSDAG. Om half 8 H. Mis, waaron der de kleinen tot de 1ste H. Communie wor den toegelaten. Des middags van 4 tot 5 uur komen de meisjes biechten voer wie Donder-, dagmorgen 7 uur algem. H. Communie. Des avonds half 8 Lof ter eere van den H. Jozef. DONDÏERDAG. Das» avonds van half 5 tot half 6 komen de jongens biechten voor Wie Vrijdagmorgen 7 uur alg. H. Communie. ZATERDAG. Van 4 tot half 10 gelegenheid om ta biechten. Half 8 Lof ter eere van de Allerh. Maagd. HILLEGOM. H. Martin us. ZONDAG te kwart voor 7 en half 9 de st H. H. Missen. Te 10 uur de Hoogmis. Te 2 uur Catechismus. Te 8 uur Veeper. Te kwart vóór 4 vergadering der H. Familie, 7 uur Ma- rialof en predikatie. MAANDAG en DONDERDAG. Des avonds te 8 nur oeïöTiing van de Meimaand. DINSDAG. Te 8 uur Maria-Cougi c gatio. WOENSDAG. Te half 9 pledhitige H. Com munie der kinderen. Te 4 uur plechtig Lof met Te Deuxn. ZATERDAG. Te 7 uur Lof en Rozenhoedje voor den Vrede. NOORD WIJ KERHOUT. ZONDAG. Half 8 stille H. Mis met onder richting. 10 uur Hoogmis met predikatie. Des middags half 3 Lof. DINSDAG. Half 10 gezongen trouwmis v. The odor us Kors en Alida Maria Heemskerk. Des avonds half 8 Lof ter eere van Maria. VRIJDAG. Des avonds half 8 Lof ter eere van Maria. VOORHOUT. ZONDAG. Half 8 vroegmis. 10 uur Hoqg- mis. Half 2 Catechismus. Half 3 Lof met ro- "JiOTlhnA'ilft - DINSDAG. Des avonds van 6-7 uur ge legenheid om te biechten. WOENSDAG. Half 9 gezongen H. Mis, w.o» pledhige JtL Communie der kinderen. Des na middags 4 uur Lof met Te Deum. ZATERDAG. Van 4—8 uur bieehthooren. Om 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd Maria. 1 'HAARLEMMERL1EDE. Als hoplieden yan de burgerwacht zal voor vendel I de heer F. H. Bos, voor vendel II E. Vink, voor vendel III C. Stokman en voor vendel IV O, Willcmse ^Bij de burgerwacht hebben zich aangesloten 245 personen en bij den Vrijwillige Landstora» 54commandanten zijn de heeren li. C. I h. Hel len' en H. H. van Andel. BLOEMÊNDAAL. Dj huizo „d° Beek" Ia gisterennacht ingebroken. Ton nadeele van' den huisknecht werd ontvreemd, een hor loge, een paar schoenen en een pqrtemoo:- naie. Daders onbekend. OVERVEEN. Uit de schuur van de firma K aan den Juiianaweg is een fiets gestolen. SCHAGEN. Getrouwd; J. Yolkert Molenaar en q; Smau. J- Sleutel eu P de Graaf. Geboren: d. van J. J. Gkx. Vermeulen en va» M. Heani. Cverleden: D. S«rof. Cl i.. s «duwaaar va» M. Kór per. SCHAGEN. Verlo.ou 3 portemonnaics. kilometerteller. Gevonden ©en beurri© en ©en zilverbou. Opgevangen oen sohaav mot 2 lammeren»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 10