BINNEN- EN BUITENBANDEN op de wereld, STADSNIEUWS Van Overal LANDBOUW EN VISSCHERIJ LEG ERENVLOOiT The American Stoppage Co. DRANKBESTRIJDING Uir ONZE OOST Uitbarsting wan de Kloet. vanaf f 3.25 - 6.50 enz. Een jaap garantie. 2058 H. 1. VAN DER MEER, Schagchelstr. 7-9 KORTE BERICHTEN Heeft machines en perso« nee! om goed, vlug en goed» koop alle Dames-, Heeren- Militaire- en Kerkelijke klee ding onzichtbaar te keeren en te stoppen. Ook alle soor ten tapijten. Filiaal i KRUISSTRAAT VAN ONZE RECHTBANK r 1.053.750, roggb 12.677.500, aardappelen 5.455.000, margarine 1.200.000, peulvruch ten 1:865.500, rijst 1.080.000, spek 1.500.000 ik aas 300.000, zeep 637.000. Totaal de som van 58.417.410. Van dit bedrag komt 9/10 of 52.575.669 yoor rekening van het Riik. Gelijk in den aanvang van defce Memorie ls medegedeeld, waren de over de eerste vier maanden dezes jaars, ten behoeve van de be schikbaarstelling van levensmiddelen, aange vraagde 100.000.000 volgens voorloopige be rekening nog niet verbruikt f 10.C60.000; vol staan kan derhalve worden om \oor de laat ste acht maanden dezes jaars j 42.575,669 aan te vragen. Hierbij komt dan nog een som van 2.000 000 wegens de verstrekking van militaire schoenen, zoodat in totaal noodig is 441)75.669» of afgerond 44.600.000. Anti-anncxatie-betooging. Zondagmiddag ziju de Zeeuwsche en Limburgsche zangver- cenigingen, die aan den wedstrijd van „On der Ons deelnemen, op het Huis^ten Bosch door li. M. de Koningin ontvangen. In de oranje-zaai bevond zich H. M. de Ko ningin met Z. K. H. den Prins, LL M. de Koniugin-Ivlocder en Prinses Juliana, terwijl lueue aanwezig waren de minister-president jkr. nu-, ituys de iieerenbrouck, de Commis saris van ee Koningin in Limburg, baron Van liövel tot Westerflier en verscheidene leucn ucr Hofhouding. 11. M. compuineüüterde de vereenigingen, die roeufl aan oen weustrijd hauden deeige- nameu met ueu uitslag en hoopte dat ook de auucic vereenigingen succes zouden hebben, teruul zij hare ingenomenheid te kennén gal over het feit, uat de zangkunst in Zceuv. scli-Vlaanderen en Limburg zoo bloeit. Vervolgens begaven allen zich naar den tuin waar op lange tafels ververschingen ge reed stonden eu waar alle zangers als sou venir aan dezen dag eenige fraaie bioemen ontvingen om in knoopsgat of corsage te dragen. Daarna werden door de vereenigingen ieder afzonderlijk en allen gezamenlijk ver schillende vaderlandsche liederen aangehe ven als: „Zeeuwsch-Vlaanderen sta pal"; „V ij willen Holland houwen'; „Vlaggelied"; „Zeeuwseti-ViaanisJi en „Limburgsen Volks, lied" enz. De Koningin, de Koningin-Moeder en het Prinsesje zongen a!lo liederen mede, vooral het Prinsesje, met het liederboekje in de hand, zong dapper mede. Herhaaldelijk klonken luide kreten „Leve de Koningin, Leve de Koningin-Moeder, Le ve de Prins eu het Prinsesje, Leve de Minis ter-President." Met ue hoeden werd gezwaaid en hoera ge roepen. 't Was een enthousiaste huldebetui ging. H-t Prinsesje had blijkbaar veel schik in de Zeeuwsche meisjes jyn haar aardige klee- deruraedt en onderhield zich herhaaldelijk niet haar. V ervoigens hield de burgemeester van Beek, ue heer P. J. Janssen, lid van de Pro vinciale Staten van Limburg, een toespraak, waarin hij de gevoelens van aanhankelijk heid jegens het vauerland en jegens ons vor- Bteuhuis vertolkte. Ook de voorzitter van het anti-annexatie- Comué uit Axel, de heer Dekker, sprak in gelijken zin. Door n. M. de Koningin werden beide sprekers beantwoord. Zij betuigde Haar aank voor de4 blijken van aanhankelijkheid en trouw door de Zeeuwen en de Limburgers hier opnieuw gegeven en wees er op, dat het Zeeuwsch-Vlaamsehe en Limburgsche volks lied thans overal gezongen worut, ook door de soldaden, wanneer zij op marscb zijn. Dor het Vorstelijk gezin uitgeleide gedaan, verlieten alien zeer voldaan het Huls ten Bosch. Waardeering van Jkr. Dr. Loudon. Het Journal des Débat» zegt over de aanstaan de Leuoemiug van jhr. dr. Loudon tot jgfc- zant te Parijde belangen van frankrijk eu Nederland zouden niet aan betere han den toevertrouwd kunnen zijn dan aan die van den toegewijden vriend van ons land, die de heer Eouuon is. Deze gevoelens zijn ons een veilige waarborg, aai de kwesties, beiden naties gemeen, .voortdurend in ver- zoeiuiigsgeziüdeu en den meest vnendschap- pelijken geest zullen worden opgelost. Nieuwe raadsleden. De sociaal-democraat K. Smit te Lkamp, thans in voorloopige hech tenis te Winschoten, ais verdacht, van smokke larjj» heeft bedankt voor zijn lidmaatschap van 'den raad der gemeente i'insterwoldo LGr.) j}(. communisten. Vv ij lezen in „De iri- bune'', dat er in de verschillende gemeenten dee lands 41 communisten zijn gekozen» onder welke 8 vrouwen. In de Staten-colleges zitten 9 communisten eu in do 'i'weede Kamer 2. Zij zullen' Bch eohter bepaleu tot het voeren van oppo iitie tegen de .knechten van knechtjes, die de heeretf van alle partiien in hun regeer ringen in stad en land willen plaatsen." De communistisohe partii zal als haar ideaal Voor oogen houden de volksregeering door mid del van Kaden van Arbeiders en Soldaten, om zoodoende over te gaan tot afschaffing van het privaat-bezit. Einde Juni zal dit program te Groningen in een congres worden vastgelegd. Ouder de gekozen communistische gemeente raadsleden moeten er zün die door een steun comité worden onderhouden. Nedterlnnd en de „Zeeland". Onder bo venstaand opschrift heeft het dajjelijksch bestuur der gemeente Vlissingeu aan auto riteiten een betoog overhandigd, waarin met 'tklem wordt aangetoond, dat het verplaatsen "van de „Zeeland" van Vlissingeu naar Rot terdam in strijd zou zijn niet alleen met het provinciaal en stedelijk belang, maar ook met het Kederlandsch nationaal belang. Een 'strijd. en volharding van 40 jaar is noodig geweest om de „Zeeland" een deel van het werelds nelverkoer voor jsost on joaseagiers rte doen veroveren, tot nu toe steeds in handen was van de lijnen, die van Ostende Óf Calais op Engeland varen. Het verplaat sen van de basis van de „Zeeland" va» fVlissingen naar een der Hoordcjjjker gelegen fiavens van Nederland zou al dit werk weer .Vernietigen en zou de buitenlandscho con currenten doen lachen, die dau zonder in spanning heer en meester over dit sneiver- jkoer zouden worden. Op die gronden meent «het dag. bestuur te mqgen spreken van een groot nationaal belang, dat men wil opofferen 'ma te ontko»">u aan dc 'hclrckk.ofük ge ringe moeite eh^kosLen^'din'^eên" BléoKfêSrT'Wl J Witt tT treindienst wat te verbeteren. - treindienst wat te verbeteren. CRISIS AANGELEGENHEDEN. Geen verlaging dj0r witte- en bruinbroddi- prijzen. Het bestuur van het Nederlandsch Verbond van Neutrale Vak vereenigingen. heeft gisternamiddag een conferentie gehad met den minister van L. N. en H., waarin deze meedeelde, dat van verlagAg van de witte- en bruinbroodprijzen geen sprake kan zijn, omdat de vroegere regeling ongeveer 10 millioen per maand kostte. De minister waa evenwel bereid, .de verdere verhoo ging, speciaal van de bruinbroodprijzen, zoo lang mogelijk uit te stellen, en zegde even eens een verhooging van het aardappelrant soen toe. De .minister zal spoedig een circu laire aan de burgemeesters zenden. De samenstelling van het Brood. Het bestuur der Broodbakkerspatroons-ver. „De Vooruit prang" te A'dam meldt, dat de par tiien regeer in gsbloem welke den laatsten tiid door het Distributie-Bureau verstrekt zijn» allen meer of minder afwijken. De smaak en reuk laten veel te wensehen over. wat veroorzaakt wordt door de toevoeging van bedorven par tiien aardappelpoeder. Zoolang de voorraad graan sering was. en deze toevoeging noodza kelijk, om het broodrantsoen op peil te houden» was deze te verklaren. Maar waar thans de voorraad graan hier te lande voldoende is om het zonder deze bijmengsels te kunnen stellen is het te betreuren dat de Minister van L., H. en N. uit finantieele overweging het publiek noodzaakt ondeugdelijk brood te consumeeren. Kruisverbond. Op Maandag 2 Juni, des voormiddags elf uur, zal in het gebouw van den Ned, R.-K. Volksbond te Lisse de jaarver gadering plaats hebben van het diocesaan Kruisverbond in het Bisdom Haarlem, Blijkens nader uit Indië ontvangen be richt van 24 dezer is bij de uitbarsting van den vulkaan Kloet de heer Berkhout niet omgekomen, zooals eerst gemeld was, doch zwaar gewond, evenals de heeren Sonits en Jakmeuet De verwoeste sawahs worden geschat op 8000 tegals 12.0JO bouw. Op 23 dezer werd verhoogde werking van de ïvioet als ook hoioge' stand van de Bran- tas gemeld. De bosehbrand op de Veluwe. Omtrent de jongste bosch- en heidebrand, die op de V e. u we is uitgebroken, wordt nader gemeld: De brand is begonnen met een heidebrand langs hot fietspad TongerenGortel. Snel plantte het vuur zich voort in Noordelijke en Westelijke richting om over te slaan op de landgoederen „Het Soerei" en „Weina". JJe besschen van het landgoed „Tongeren" bleven gespaard. Daarvan verbrandde enkel maar acht H.A. heide. Daar het vnnr steeds in. hevigheid toenam en er te weinig hulp kwam opaagen, werden kgeu 12 uur te Epe de brandklokken geluid. Om ééu uur oaent men het vuur meester te zijn, doch om 2 uur laaide het met ver nieuwde kracht op, veel heftiger dan te vo ren, terwijl ook de bossehen van het kroon domein van den Prins in gevaar kwamen. Om twee nur werden ook te Nunspeet de brandklokken geluld. In den loop van den middag vertrokken 200 soloaten uit Oldenbroek om den brand te helpen blussehen. Tegen acht uur was het vuur echter nog niet gedoofd en plantte het zich, hoewel minder heftig, gestadig voort in de richting van Vierhouten. Het meest heeft gelenen het landgoed „Weina", toebehoorend aan mr. B. ten Gate, te Almelo. Auto-ongeval. Zondagnacht heeft ondex Oostebout een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Door onbekende oorzaak reed de bur gemeester van Eschar en (N.-B.) op den rijks weg in volle vaart tegen een boom, met het gevolg, dat hij ernstige kneuzingen opliep. Hij werd opgenomen en ter verpleging naar Nijmegen overgebracht. De toestand is zorg wekkend terwijl de auto zwaar beschadigd is. De moord op Dirk van I.eeuwen. Giste ren zijn de beide verdachten van den moord op den 13-jarigen Dirk van Leeuwen, de stoffeerder Visser en de kantoorbediende Snijders, ter beschikking van de Justitie ge steld. Bij zijn eerste verhoor door den rechter commissaris heeft V. thans niet alleen be kend, in het roeibootje te hebben gezeten, maar ook den tocht tot dicht bij de plaats des misdrijf», in bet doodloopende kanaal bij het Oostzanergat, te hebben meegemaakt. Hier zoude S. hem zijn misdadig voornemen, om den kleinen jongen te verdrinken, hebben kenbaar gemaakt, waarop hij verontwaar digd aan wal zonde zijn gestapt Daarna zou de hij nit dc verte S. de misdaad hebben zien plegen. Onmiddellijk wees men hem erop dat hij zijn.colbert aan en zijn hoed op had, terwijl dengeen, die op den wal is gezien, blootshoofds en in zijn overhemd was, gelijk gebleken is, dat inderdaad met S. het geval was, toen hij bii den schuitjesverhuurder we groeide. Bij zijn laatste verhoor voor den jxilitie-commisearis heeft hij trouwens nog opgegeven, het bootje reeds aan den West- doksdjjk verlaten te hebben. We kunnen nog melden, dat hem bij dit laatste verhoor een eleetrisch toestelletje aan de polsen was aangelegd, waarmede de pols-l'requentio werd geregistreerd. Gebleken is, dat hij telkens als over den eigenlijke moord sprake was, en ook wanneer omstandigheden aangewend werden, die voor hem bezwarend waren, in zeer hevige ge moedbeweging geraakte, hoezeer hij ook erin slaagd, deze door zijn uiterlijke houding van de meest volkomen kalmte cu zoifbeheer- sching verborgen te houden. Bij het einde van dit verliooa* heeft hij met een dramatisch gebaar de handen opge heven en uitgeroepen: „Neen, heeren, aan deze handen kleeft geen bloed." Brand te 's-Bosch. Zaterdagmiddag word brand ontdekt in de .vroegere gemeentelijke muziekschool te 's-Hertogenbosch, waarin thans tijdelijk een gedeelte der gemeentelijke ambachtschool was ondergebracht, n.l. de meu belmakers- en de goudsmedenklassen. In de laatste, waar in den voormiddag nog les was gegeven» is de brand vermoedelijk ontstaan. Het vuur greep snel om zich heen, de vlammen sloegen hoog boven het gebouw uit. Tegen vier uur stortte het dak in en viel de tot gevel naar beneden. Daarna was de brandweer spoe dig meester. Het geheele voorste gedeelte van het gebouw i» totaal uitgebrand, alleen de muren staan nog overeind. Dp een een nagenoeg doorge- braaiden 'balk staat nog een zware .telefoonpaal, waar de telefoondraden uit deze buurt samen komen. De belendende perceelen i-den water schade, zooals het distributie bureau, waarvan de daklijst- reeds aan het branden was, dood uier was het vuur snoedig geblusoht. Groote brand te Rotterdam. Zaterdag middag is de achaverjj. zagerij, houthandel en brikettenfabriek van C. Bruinzeel Zonen, in de Zwaanshals te Botterdam, geheel afgebrand. Het personeel had ten half een de fabriek ver laten. De brand is door onbekende oorzaak te half drie uitgebroken. Niettegenstaande drie stoom- en 10 handspuitea met 26 stralen -werk ten, brandde de fabriek geheel nit, Ten half vier stortte het dak Om 6 uur werd nog door door alle spuiten water gegeven. l>e om liggende loodsen met den hou;voorraad zün ge spaard. Door dezen brand zijn 100 man tijdelijk zonder werk. Er vandoor gegaan, - Een bewoonster van den Amsterdamsen en Dierentuin, aliaa Artis, is er dezer dagen vandoor gegaan. 't Zit zóó, vertelt „Het Hbki." Een der kleino eigenwijze eendjes, dat zoo min als haar heer gemaal ooit een waggelstap je verder had gedaan dan de oevers van het Naardermeertje, en^nooit verder had geplast dan de Artis-vij vers, is er tueschenuit getrokken. Mootter eendje dan had juist haar jongen uitgebroed, twaalf in getal, toen zij reeds met haar dozijntje achter zich aan zwemmend door de drie ineenloopende vijvers trok. In den laatsten plas trof zii een andere moedereend eveneens rijk met kroost gee-egend.die allerminst was ingenomen met dat ongenood bezoek. In minder dan geen tiid hadden de beide eenden-huishoudentjes hoogloopende ruzie. Het eind van het kwetterend spektakel wa». dat het jonge moedertje htet Artishek uitstapte en op haar eendenpooties het hazenpad koos. Zii wandelde met haar kind'ers de wiide wereld in. Dat bracht heel wat consternatie. Toen de eendenoptocht de Middenlaan overstak, en over de trambaan waggelde, moeet het verkeer eenigen tijd worden stopgezet, want het duur de vrij lang voordat alle krielen behouden en wel buiten gevaar waren. Vier motorwagens atonden te wachten. tot de eendenstoet wee oe- passeerd. Bü de brug nabij de Muiderpoorf lieten moe der en kroost zich in het water van de Nieuwe Liinbaansgraeht glijden. Wie weet te vertellen, waar deze ontvluchte Artis-bewoners van hun gulden vrijheid genie ten! t Verleden week deelden voor de recht bank te Middelburg twee In België wonende getuigen op de vraag van den rechtercom missaris, hoeveel getuigen-geld zij moesten hebben, mede, dat zij aan de Belgische grens wacht en aan de Nederlandsche ieder 2.50 moesten betalen om de grens te kunnen pas seer en. Tegen den koopman A. v. V., te West- maas is door de politie te Wageningen pro ces-verbaal opgemaakt, omdat hij 20 schapen, tea: markt aangevoerd, bij wijze van herken- ningsteeken een stuk van het oor had afge sneden, ais gevolg waarvan de dieren he vig bloedden. Omtrent den bosch- en heidebrand, die Zaterdag nabij Epe heeft gewoed, wordt na der gemeld: Verbrand is ongeveer 200 HA,„ en wel op Tongeren 4 H.A. heide; op Weina 102 HJk. dennen en heide; van de Koningin 20 HA. deunen- en eikenbosch; van het Staatsbofieh- beheer 25 H.A. dennen en eikenbosch en te Vierhouten 40 H.A. heide. '.De brand is ontstaan doordat een man een stukje hei wilde afbranden en toen het vuur niet meer kon stuiten. De bosschen waren niet verzekerd. Te Zuidbroek (Gr.) dreigen de landbou wers hun vaste doch stakende landarbeiders uit de woning te zetten, omdat ze weigeren vee te voederen. Mevr. K. te Hengelo ontving deze week een dreigbrief onderteekend door „een bol- schewiek" waarin geld g>-ëischit werd. De schrijver ervan, zekere S. Is door de mare- ehanssee aangehouden. Te Geldrop brak Zondagmiddag om streeks half drie heideband uit-op Groot braakhuizen, achter de kleine laan op het Goor. Eeu groote vlakte, tocbeh-oorende aan baron van Tuyll van Serooskerken aldaar is weggebrand. Te Apeldoorn brandde Maandagmorgen de woning vau Jansen, gelegen aan den Sprengenweg tot den grond af. De inboedel evenals de woning is verzekerd en werd ge deeltelijk gered. De brand is ontstaan door het spelen met lucifers van een halfblind aan tuberculose lijdend kind. In het ziekenhuis te Deventer zijn op genomen een tweetal kinderen van den landbouwer van V„ uit Olst, beiden lijdende aan nekkramp.- De U treektsehe politie heeft een man en een vrouw aangehouden, die te Utrecht en elders onder voorwendsel weldadigheidsze- geltjes te verknopen, binnenshuis wisten te komen en den diefstal pleegden, soms van vrij belangrijken aard. o.a. tafelzilver. Bij zijn aanhouding werd bij den man een post wissel van 500 gevonden, gestolen op een 1 buitenplaat» te Soestdijk. R.-K. Bond van Spoor- en Tramwegperso neel. Op de Zondag te Utrecht gehouden rergadering van treinpersoneel, georganiseerd in den R.-K. Bond van Spoor- en Tramwegper soneel, werd een motie aangenomen, waarin erop aangedrongen wordt, dat ook voor het treinpersoneel een 46-u.T.ige werkweek worde ingevoerddat do diensttijd per etmaal ten. hoogste 10 uur bedrage, en dat de diensttijd in de 3 etmalen ten Loogste 28 uur zal zijn. Nederl. R.K. Kappers- en Barbiersbedien- denbond. Deze organisatie gaat in leden tal flink vooruit. Als secretaris-jienningmees- ter van den bond is benoemd dse heer C. Th. Zorn, Hulststraat la, Utrecht. De hee ren M. Laurens, Rotterdam; J. Trel, Amster dam; W. O. Vogels, Breda, vervullen respec tievelijk de functies van 2en voorzitter, 2en secretaris en 2en penningmeester. Als leden van den te vormen Bedrijfsraad worden aangewezen de heeren H. Conradi, voorzitter, Zorn, Laurens en Vogels. Een ontwerp-arbeidecontract zal bereids worden saamgesteld. Nader vernemen wij nog, d'at deze Bond zich tot den Minister van Ajbeid heeft ge wend om ook voor het Kappers en Bar- biersbedrijf de 45-urige werkweek vast te stellen. De Nederl. Barbiers- ep Kappersbond (Par troons) staande onder leiding van (hen soc.- democraat Inte Önsinan wendde zich even eens tot den Minister met het doel voor dat bedrijf een 60-urige werkweek vast te stel len. Actie van metaalbewerkers. Naar „De TeL" verneemt, hebben de onderhandelin gen tusschen de patroons- en de werklieden- organisaties te Deventer niet tot overeen stemming geleid. Aan de patroons zal een ultimatum worden overhandigd. Indien dit niet wordt ingewilligd, zal in de geheele industrie, uitgezonderd op de fabriek van Nering Bogel, die bij den Metaalbond is aangesloten, gestaakt worden. Arbeidsduur in de Metaalnijverheid. Naar wij vernemen heeft de Metaalbond; (Vakbond van Werkgevers in de Metaalnij verheid) zich in de algemeene vergadering van 24 Mei j.L bereid verklaard, uiterljjk binnen zes maanden de 48-urige werkweek voor zijne leden in te voeren. Daar reeds de invoering van een 48-urige werkweek veie groote bezwaren medebrengt, was, meendeD de leden, de invoering van die 45-urige werk week niet te rechtvaardigen. In dat opzicht sloot de vergadering zich aan bij het adres yan de Gebrs. Stork en Co., Hengelo, en Werkspoor te Amsterdam. Ook was de vergadering; van oordeel, dat. indien d,e Regeering mocht overgaan tot een wettelijke invoering van de 45-urige werk week, deze verdere inkorting van den werk tijd niet wed,erom gepaard kon gaan met een evenredige loonsverhooging, d,och dat het uurloon der werklieden alsdan ongewijzigd moest blijven. Nederl. B.-K, Vereeniging van Groothande laren in Aardappelen. Groenten en Fruit. - Vrij da er 23 Mei had te Utrecht d© algemeen© /ergaaering plaat® van bovengenoemde ver- eenigiing. onder voorzitterschap van den heer H. G. Ruhe. Van verschillende handelaren was bericht gekomen, dat zii zich ale lid wensehen aan te sluiten. Het ledental is thans tot 115 gestegen. Gekozen werden in het bestuurH. G. Ruhe. Amsterdam, voorzitter: P. van Hoeckel, 's-Bosch, 2de voorzitter: Corn. J. van Zaaien, Den Haag. lste secretaris: V. Ph. v. d. Kolk, Beverwijk, 2e secretaris: C. Cramer» ZuicL- Schar woude. lste penningmeester: Jac v. d. Linden. Eist» 2de penningmeester: J. A. J. van Heereveld, CuükC. Heiideman. Bovenkarspel A. M. Ebben» Tiel: O. Riik. Ovez&nde en H. Verheesen. Roermond. Vervolgen» hield de heer v. d. Kalk een le zing over den export, waarbij hij op zakelijke vjjze deed uitkomen hoe groot de moeilijkhe den inzake den export nog ziin en in de naaste toekomst zullen -blijven. Duidelijk bracht de inleider naar voren hoe nuttig 'a goede organi satie werken kan. Een commissie bestaande uit de heeren Ruhe» van Hoeckel en v. d. Kolk zal inzake export de noodige stappen doen. Het treffen van maatrgelen om te komen tot oprichting van een vakblad werd opgedra gen aan de heeren van Heerevelt. v. d. Kolk en van Zaaien. Geestelijk adviseur der vereeniging is de WelEerw. heer Rector P. Stroomer. die een opwekkend woord tot de vergadering sprak. Algem. R.-K. Officierenvereeniging. Op de vergadering van het hoofdbestuur dezer ver eeniging gehouden te VGravenbage. werd be sproken het request, dat met een memorie van toelichting gezonden wordt aan den Minister van Oorlog om in het bijzonder aan te drigen op verhooging van de tractementen der 2e lui tenants. Besloten werd ook een request aan den Minister te zenden, waarin gevraagd zou worden een van de leden der vereeniging te »enoemen in de permanente salaris-commissie. Het door de vereeniging voor haar leden op- 'erioht bureau teneinde verlofsofficieren te helpen aan een betrekking» zal zidh met een schrijven wenden tot alle groote maatschap pijen en takken van dienst van de regeering. teneinde de aandacht er op te vestigen» dat het bureau beschikt over vele werkkrachten die door de demobilisatie thans nog zonder be trekking ziin. Hierbij zal worden gevoegd het verzoek, zich voor personeel ook tot het bureau te wenden. Aan den Minister zal worden verzocht een rventueel ontwerp voor pensioenen aan de ver eniging te zenden, teinde daarover de ziens- Jwijze kenbaar te maken. AGENDA. Gebouw St. Buvo. r 28 MEI. 8 uu^ R.-K. Hanze, 8 uur Eerbied in God» Huls. Den Hout 8 uur Circus Carré. In den Hout. Concert Haarlem's ziekkorps. Statenzaal Prinsenhof VA uur Gemeente- raadsvergadering. BisechoppelijkMnseum. Jan», straat 79 geopend van 10—6 uur tegen to taling van 25 cent. HET VERTREK VAN DEN HEER ADAMS. Men schrijft ons: Zooals den lezers bekend is gaat de dire< tem de heer Adams, de E. S. M. verlaten en zal de heer Burgersdiik, directeur der N. Z. H. T. M., tevens directeur der E. S. M. wordeu. Einde Mei vertrekt de, heer Adams, na t jaar aan de E. S. M. als directeur werkzaam geweest rte zijn. Zijn vertrek heeft hij door een sohrijven aan het personeel bekend gemaakt, waarin hij ziin dank betuigt voor de mede werking aan de vooruitgang der Maatschappij. Onder zijp beheer zijn tot stand gekomen, d© zoogenaamde sehakeltreinen. waardoor de me> gelijkheid bestaat, met 3 of meerder© wagens, aan elkander gekoppeld te rijden, zoodanig dat de twee uiterste motorwagens door één wa genvoerder bediend kunnen worden. De centrales voor stroom zün opgeheven, door stroom te betrekken van de gem««nt©a Haarlem en Amsterdam, wat in het voordsj der Maasohappü was. E«n nieuwe remia» werd bijgebouwd voor tal van nieuw© wagens geleverd door do firma Beijnes. sieraden van het rol lend materiaal der Maatschappij. Voorts ziin nog tal van verbeteringen sa» remise» terrein, weg en werken tot stood ew bracht en zeer zeker heeft de oorlog in de urts Voering van veel werk den heer Adam» togwa- gehouden. ook wat ae belangen van- bet soneel betrof N MOEDER. Naar aanleiding; van de „Trekjes" iu ét courant van Zaterdag j.L ontving ik van een onbekende dame een bedrag vau 5.om dit aan „de moeder" ter hand te steileu. Har- lelijk dank. Schenkster spreekt den wenseh uit, dat minstens 10 procent der abonné'ê haar voorbeeld zullen volgen. Waar ik mij natuurlijk gaarne bij aansluit Zoo juist ontving ik nog van den heer v< een bedrag van 4. Ook bier voor harte lijk dank. o. N. De nationale Kegel wedstrijden van Haarlemschen Kegelbond. De stand wedstrijden was Zondagavond 7 Uur als volffft Stand Corp». Nooit gedacht 281Limburgia I. den Haafl 279; Op den Plank I. A'dam 268: Je Maintiw- drai X den Haag 263; 't Zal wel gaan I> A'dam 266; Hard gaat ie. den Heider 254r G. G. P. I. den Haag 261: Onder Ons I» de» Haag 251; Koekoek 1. Alkmaar 248: Vrija club. Boxtel 248; Herinnering, Tilburg 248; V. K. R'dam 246; Mimosa. 1 Leiden 246: Me» heeft ze niet a.e. touwtje, den Haag 244K lei» Hamburg, R'dam. 243; Alle Neune I. K'Jmj 242; Alle Negen. IJ muiden 242: Recht nasi t doel. Dordrecht 241; de Prins. Haaris.n» 240; Z. B. G. U. Bl'daal 239; Pr;ns Hendrik, R'dam, 239; de Gezellen I. A'dam» 238: Nol harding, Haarlem 238Hard gaat ie IJ, Dor diecht 238; Gooi Raak I. A'dam 237: Acht o.d. Lange, den Bosch 237Op ue Lat I, Alk maar 236; Tivoli I. R'dam 236; Phoenix H, Haarlem 236; Zuid Pool 1, A'danr 236. Eereprijs: A. M. Stevens. Utrecht. 97: Club kampioenschap 919 van den Ned. Kegelbond: (10 worpen) Limburgia 1 den Haag. 356 Persoonlijk kampioenschap 1ÜI9 van den Neder. Kegelbond: P. O. v. Gaart. Haarlem. 67. Gecombineerd (2 vijftallen) Nooit Gedacht, Utrecht 608; 't Zal wel gan A'dam 482; G. G. P.. Den Haag 477; Men heeft z* niet aan aan een touwtje» Den Haag. 464: D. O. K., A'dam» 468; Gecombineerd (3 vijftal len) Hard gaat ie. Dordrecht 686; Men heeft zo niet aan een touwtje. A'dam 639. Dames wedstrjjd; hoogste mevr. Logger^ Utrecht, 42; Laagete Mej. v. d. Pilt. Haarlem, 83; Personeel: Hoogste H. Netto, ien Haag* 43; Laagste J. Huinck. Utrecht. 36: Serie-Personeel: Hoogste C. Binnen, Am* sterdam, 101; laagste, Duran, den Haag 93: Consolatde Serie Personeel: C. L. Zeilinga, Groningen 70. Vrije baan. (Introducee») C. Vork,» Haar lem, 39; M. Petri, idem 36; P. A. Jousira. idem 36; J. Cassee. idem 33. De Arrondissements Rechtbank deed d» vol gende uitspraken J. G. H. K., electrioien te Ovcrveen, 2 maanden voorw. gev. straf: H. en B- werklieden te Haarlem, diefstal» er, t sproken, de 2e eeu iaar gev. »tr?Earl«m. dief' E., Ie koopman» 2e werkman stal ieder 8 maanden gov. A; 7', A. en V. V. S., arbeiders te Lrsse. diefstal. ïedei 2 weken voorw. gev. straf; H. S.. zeeman W Amsterdam, diefstal. 6 maanden gov. straf; J. K., loswerkman te Amsterdam, diefstal, boete of 3 dagen hechtenis: E. M. K.» munist* te Amsterdam, diefstal. 6 maanden ■traH P. L. do L.. zonder beroep Tc Puvmerend. dior stal, 3 maanden RCV. straf: H. S.. viaohP*ks«J te VoJerwïam» smaadschrift, een maand g«*. straf. Do Klompenwinkollersvcreenigius „Hoafc land. Maandagavond hield d« vereenlglni van klom pen winkeliers in N.- en_ /.me.-! loltaoq „Moutland" een buitengewone ledenvergadering

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 8