Agent gevraagd Advertentién. RSachinesciirpei Begonia-Planten i GEBR. SERNE MARKTNIEUWS Anneveldt-Pitmanschool iansstraat 1, ïelefeon 2987 Electriscb Bedrijf van Scheepstijdingen. INGEZONDEN- BERICHTEN TELEBRAFISCH WEERBERICHT KUNSTTANDEN" Tandarts S WA AP, GEVAAR 2 2! VLEESCHHOUWERIJ Brouwersstr. 52 KI. Houtstr. 115 fijn vet Kalfsvleesch foor het bezorgen der NIEUWE HAARLEM- SCHE COURANT te ÏJmuiden. Aanmelding of brieven, Bureau Nassau- (aan 49 Haarlem. UIT ONZE VORIGE OPLAAG Da nieuwe Gedeputeerden. ONTVANGEil de nieuwste Voile stoffen, Wollen stof fen en ManteEcostuumstoffen tegen scherp cosicurreerende prijzen. Breestraat i56 Aanbevelend, 3945 Beverwijk. 0. SLEEKER Lz. De actie dei* metaalbewerkers Het conflict bij „De Eendracht". burgerlijke stand. De Binnenvaar!. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. ïn onzen cursus leeren wij u ook typen naar dictaat van een DICTEERMACHINE. Maandag begint een cursus voor TYPEN, STENOGRAFIE en BOEKHOUDEN voor de Practijk 7174 Tijdelijk gereed voor perken W. THOOLEN Hz. Rollandslaan 5, 7105 OVERVEEN. volgens Amerikaansch systeem Operaiiën pijnloos. Kruisstraat 40, Haarlem tVLIEGENGAAS VLIEGEN HAPPENS j JÜzEnhmhEC Uitsluitend Kalfskarbonade f 1.40 Kalf slappen - f 150 Kalfsgehakt f 1-50 Nierstuk, Fricandeau f 1.90 Kalfsoesters, Biefstuk of vinken - f 2.00 Thuisbezorgen zonder prijsverhooging. WijnffBesschen mïis niet in eigendom toebehoorenri aan an dere Wijnhandeiaaps, worden gekocht en afgehaald tot elk kwantum, groot en klein, door 'T WIJNHUYS Guide Bruyf" Groote üiarkt 4 n 'JFïlnopziener H. Z,uiverdum iu dienst van' jden iicer. J. f. Cremer alhier, zich' in! het) iveld bevond', hing hij zijn jachtgeweer voor het slechte weer met den kolf bmlioog in, ecu boom, .waarbij toen H. in aanraking kwam met een tak' en het volle schot in zijn voet kreeg, zoodanig dat hij' twee beenen tea! moeten missen. i i ÏJMUIDEN. Bij Koninklijk besluit van 1 Juii is P. L. Koster, thans tijdelijk assistent-boekhou der bij de Visschershaven te ÏJmuiden, met in gang van 1 Juli 1919, benoemd tot assistentl boekhouder bij genoemde haven. HAARLEMMERMEER Loting Voor <ie ingeschrevenen der militielichting 1920 zal de loting in September a.s. plaats hebben. 'HAARLEMMERMEER. Inbraak. Bij den landbouwer B. te Hoofddorp zijn in den wacht van Maandag op Dinsdag jl. door mid del van inbraak ontvreemd 2 rijwielen en een paardentuig. Men zij tegenwoordig op z'n hoede. HAARLEMMERMEER. Opsporing. Het onlangs bij den heer L. aan d'en Aalsmeer- derdijk ontvreemde rijwiel is thans te Amsterdam door de recherche bij een rijwielhandelaar op gespoord. HAARLEMMERMEER. Diefstal. De andbouwer S. aan den Spieringweg alhier, ver miste eenigen tijd geleden van zijn land een par tijtje ongedorschte bruine boonen. Thans is het de politie gelukt den vermoedelijken dader van dezen diefstal op te sporen, zekeren P. B., wo nende aan den Kruisweg, alhier. Tegen hem is deswege proces-verbaal opgemaakt. HAARLEMMERMEER. Brand. Dias dagavond jl. is tot den grond toe afgebrand het dcor v. R. bewoonde huis met schuur aan den Spaarnwouderweg hoek IJweg alhier. HOOFDDORP. Bij resolutie van den Mi nister van Koloniën, is mejuffrouw A. A. Bax, te Hoofddorp, ter beschikking gesteld van dën Gou verneur-Generaal van Nederlandsch-Iudië, om daar te lande te worden benoemd tot verpleeg ster 1ste klasse bij den burgerlijken dienst (schoolverpleegster) HALFWEG. Op de gehouden uitvoering van de alhier bestaande St. Jozefsfanfare was veel publiek aanwezig. Wij mogen vrijwel constatee- ren, dat de leiding van den directeur, den heer ■Jutjens, van dien aard is, d'at het korps, hetwelk nog geen jaar bestaat, alle reden tot tevreden heid geeft. De onderscheidene nummers werden goed ten gehoore gebracht. De iooneelvereeni- ging St. Gerardus Majella luisterde door hare tegenwoordigheid den avond op. Opgevoerd wer den twee blijspelen: „Het Helsche Moordtuig" en „Inter Arma Silent Leges". Beide stukjes mochten een luiden 'bijval van het publiek in- oogsten. i .to. Ban ka (thuisreis) vertrok 23 Juni van iPort Said. 1 Lombok (thuisreis) vertrok 20 Juni van Gajbimg. Roepat arriveerde 1 Juli van Amsterdam 'te Cardiff. Deucalion vertrok 27 Juni van Banry naar St. Vincent. Jason, van Buenos Ayres naar Nederland, vertrok 27 Juni van Las Palmas. Neptunus vertrok 28 Juni van Baltimore Paar Amsterdam. Modea, van Amsterdam naar Barry, pas seerde 28 Juni Bevezier. Zeus, van Amsterdam naar Port Talbot, passeerde 27 Juni Lizard. Gorontalo arriveerde 30 Juni van Rotter dam te Norfolk. Insulinde (uitrctis) passeerde 1 Juli Or- forndnes. Menado (uitreis) passeerde 1 Juli Orfor.d- ness. Tosari (uitreis) passeerde 1 Juli Orford- uess. Wilis (thuisreis) arriveerde 30 Jüni te Fal mouth. Wordt 3 Juli 3 u. nam. te Rotterdam verwacht. Maasdijk, van New-Orleans naar! Rotter dam, peeseerde 1 Juli 7 u. 50 voorm. Pxawle- point. BURGEMEESTER MAARSCHALK BIJ H. M. DE KONINGIN. H- H. de Koningin heeft gisterenmiddag! op het Huis ten Bosch, den Burgemeester van Haarlem, den heer C. Maarschalk in een parti culiere audiëntie ontvangen. Jubileum. Gisteren herdacht de lieer B. Smit, brievenbesteller alhier zijn 25-jarig jubileum, in dienst van de Kon. Ned. Posterijen. Onder de verschillende blijken van belangstel ling die hem in den loop van den dag ge werden. bevond zich een stoel door zijn collega's geschonken, benevens vele bloemstukken. Centrale Werkplaats- De heer J. T. Bier man, chef van do Centrale Werkplaats, zal Wegens ziekte binnenkort zijn functie n eerlek ke11- n zijn «laats zal worden benoemd de heer A U. de Konnigh, afdeelingscbef le klas. Tot chef van de aideebug locomotieven wordt aan gewezen de heer S. Posthumus, die in zijn tegenwoordige functie *al word vervanffen uoor den heer F. O. de Graaff ingenieur 2e klasse, tot dusver werkzaam 0|) het Xractie- bureau te Alkmaar. Haarlemsche industrie. In de voorma lige Ijzergieterij aan de Regulierstraat is door len heer P. Kruijer de machinefabriek ingericht, die eertijds aan de Hoogstraat was gevestigd.' Ieder, die met het oude gebouw bekend .was, en gisteren in de ruime en goed verlichte nieuwe fabriek de officieele opening bijwoonde, moest erkennen, dat deze een prachtige verbetering «ad ondergaan; Om 2 uur verzamelden zich de genoodigden het personeel in het hoofdgebouw, waar de recteur, de heer Ps Kruijer, het woord nam. In zijn toespraak wees de directeur er op, dat de grootere productie en een steeds toenemend afzetgebied, genoopt hadden tot een flinke uit breiding, die echter door de tijdsomstandigheden niet eerder kon plaats hebben. Daarna bracht hij hulde aan den heer Monteauban, werktuig kundige, dankte hem voor hetgeen hij in het belang' van de fabriek had gedaan en overhan digde hem een geschenk. Ook de heer Lot, werk meester der fabriek, had eenige hartelijke woor den van dank in ontvangst te nemen, benevens een souvenir, bestaande uit een gouden hor loge. Ten slotte dankte de directeur het personeel voor de goede verstandhouding, en hoopte dat deze steeds zoude blijven bestaan, ter bevorde ring van den bloei der fabriek. Even later gilde de stoomfluit en werden de machines in werking gesteld. Bij bezichtiging maakte de fabriek een dege- lijken indruk. De verlichting is uitstekend, ter wijl de overgebleven ruimte ruimschoots gele genheid biedt zich vrijelijk tusscben de werktui gen en machines te bewegen. Iets wat in de oude werkplaats aan de Hoogstraat een ongekende weelde was. Haarlemsch Kruisverboiul. Op debij een komst, gisteravond in St. Bavo gehouden, deed de voorzitter allereerst mededeeling van het voornemen een federatie van plaatselijke R.-K. Dranlcbestrijdersvereenigingen ie vormen. De vergadering hechtte hieraan hare goedkeuring, zoodat de federatie, waartoe ook de Mariaver- eeniging zal uitgenoodigd worden, is opgericht. Dit lichaam zal bij elke actie van beteekenis de opperste leiding hebben en zich nu het eerst bezighouden met de propaganda van de Blauwe Maand. De heer H. A. Bogaard Sr. bracht een keurig verslag uit van den onlangs te Utrecht gehou den Reddingsdag, waarna de heer Speller het jaarverslag van het plaatselijk Centraal Comité van drankbestrijdersvereenigingen voorlas. Bei de verslagen gaven een schril beeld van de vele ellende, welke nog door het drankmisbruik ge leden wordt en vormden een aansporing om met het reddingswerk onder de drankzuchtigen on verdroten voort te gaan. In het bestuur waren twee vacatures ontstaan. Met groote meerderheid van stemmen werden de heeren Duin en Wesseling gekozen. De rondvraag gaf nog aanleiding tot verschil lende practische opmerkingen, waarna de ver gadering op Roomsche wijze werd gesloten. De lieve jeugd. Het is bedroevend als men ziet hoe do plantsoenen in hét Fre- derikspurk geleden hebben door de balda dige en vernielzuchtige jeugd. Uit pernen rhododendrumS' heeft men nu de planten maar uit den grond getrokken om ze ver der vertrapt weer te vinden. Perken met be gonia's tot vlak voor de woning van den chef-plantsoenwachtel' op den Kleinen Hout weg heeft men gehavend, en de bloemen uitgetrokken, kortom ai de perken bloemen daar in den omtrek zijn op. een allerschan delijkste manier behandeld. Het Haarlem's Muziekkorps. Door de benoeming van de heeren J. Verbeek, Ho-ona nist en B. Strikkers, kia.rinetist en J. Zwals- man, hoornist, de twee eerste bij het orkest van Seinpost en de derde bij een operettea- gezelschap te Scheveningen allen van het Haarlem's Muziekkorps, zijn er, drie vaca tures bij het laatst genoemd korps. Deze zullen zoolang bezet worden door, tijdelijke kraciiten uit Amsterdam. Programma van het concert in den Hout op Donderdag 3. Juli, inplaats- van [Woensdag 2 Juli: 1. Marscii Militair, Schubert. 2. .Ouver ture l'Ita liana in Algerie, Rossini. 3. Laura, iWalzer a. d. Bettel-student, Millöcher. ,4. Italiaansche opera Fapitaiisie, Kappey. 5. Ou verture Raymond, Thomas. 6. Czandas, ,ün- garisch Ballet, Grcssmann. 7. (Walzer, a. d. operette Tausend uml eine Nacht, Straus®. 8. Fantaisie op.Italiaansche yo-lksmelodiëu, Rampezo-tti. Personalia. Tot onderwijzer aan de R. K. Jongensschool Westergracht, h> benoemd de heer.' J. y. d'. Wexf, thans onderwijze*; .te Het nieuwe college van Gedeputeerde Sta ten van Noord-Hol land zal bestaan uit de vier aftredende leden, Jhr. Hr. D. G. van Lennep (Chr.-HistJ Th- M. Ketelaar, JVr.j- Dem.) Dir. H. F. R, Hubrecht (U.-Lib.) en A. H. Gerhard (S. D. A. P.) In de vacature-Mr. M. Slingenberg (Vr.- Dem.) werd gekozen de heer Miehels (S. D. A. P.), vrijgestelde van den bond van minder, marine-personeel en lid van den ge meenteraad. vaji den Helder. In de vacature-Zijp (U. Lib.) werd geko,- zen de heer J. N. Hendrix, (R. K.) voorzit ter. van den Nederlandschen aannemersbond en sinds vele jaren lid van den gemeenteraad van Amsterdam. Het buitengewoon lid van Gedeputeerde Staten, het liberale Statenlid1 de heer H. J. Calkoen, werd vervangen door Mr. Heer- kens Thijssen, wethouder van Haarlem. Het buitengewoon lidmaatschap, van Ge deputeerde Staten is geen belemmering voor het bekleeden van een andere openbare func tie, zoiodat Mr. Heerkens- [Thijssen wethouder van Haarlem blijft. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD HOLLAND. Hedenmorgen te elf uur had in de Staten zaal een vergadering plaats van de nieuwe Staten van Noord-Holland, ter verkiezing van zes leden van Gedeputeerde Staten en één buitengewoon lid. c Aanwezig waren 76 leden. Op de plaatsen van do vijf dames-statenleden waren bloemen neergelegd van de Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht. Aan de orde kwam de verkiezing voor de vacature-Gerhard. Bü eerste stemming werden uitgebracht 39 stemmen in blanco en 37 op den heer Gerhard, zoodat een nieuwe stemming moest plaats hebben. Bij 2do stemming, worden uitgebracht J>3 stemmen in blanco, 2 op mevrouw" Boissevain- Pimappel en 41 op den heer Gerhard, zoodat DE HEER GERHARD HERKOZEN WERD VERKLAARD. Do lieer Gerhard verklaarde de benoeming te aanvaarden. Vervolgens was aan de orde de stemming' voor de vac-ature-dr. Hubrecht. Uitgebracht werden 7 stemmen in blaco, 2 op mr. Slingen- berg en 67 op dr. Hubreoht. zoodat het af tredend lid van Gedeputeerden. Dr. HU BREOHT, VERKOZEN werd verklaard. Dr. Hubrecht verklaarde de benoeming gaarne te aanvaarden. Aan do orde was vervolgens de verkiezing voor de vacature-Ketelaar. Uitgebracht werden 4 stemmen in blanco en 1 van onwaarde; 33 op den heer J. N. Hendrix en 87 op den heer Ketelaar. Volstrekte meerderheid 2-6 stemmen, zoodat DE HEER KETELAAR HERKOZEN WERD VERKLAARD. Deze aavaardde zijn benoeming. Aan de orde was vervolgens de beuoemi-g van een Gedeputeerde in de vacature-Van Lennep. Uitgebracht werden 51 stemmen op jhr. mr. van Lennep; 7 op den heer Michels en 18 in blanco, zoodat DE HEER VAN LENNEP HER-KOZEN werd verklaard. Deze verklaarde de benoeming te aanvaarden. Aan de orde was vervolgens de benoeming van een lid van Gedeputeerden, vaeatuxe-mr. Slingenberg. Uitgebracht werden 5 stemmen in blanco. 1 op mevr. Caderius-van Veen, 2 op mr. Slingenberg, 34 op den heer J. N. Hendrix en 34 op den heer Michels (S. D. A. PT Daar niemand de volstrekte meerderheid verkregen bad, moest een nieuwe vriie stemming plaats hebben. Rii de 2de stemming werden uitgebracht 5 stemmen in blanco, 3-5 op den heer Hendrix en 36 op den heer Michels, welke laatste precies de volstrekt^ meerderheid behar1"-■ zoodat in de vacat-ure-Slingenberg verkozen werd verklaard- do heer A. N. Michels. Daarna was aan de orde de verkiezing van een lid van Gedeputeerden (vacature-Ziip). Uitgebracht werden 24 stemmen in blanco, 47 op den heer Hendrix, 4 op mr. Slingenberg, 1 op den heer Lieftinek, 1 op dr. v- d. Waerden, zoodat gekozen werd verklaard DE HE'ER J- N. HENDRIX, die ziin benoeming aanvaardde. De voorzitter heette de nieuw benoemde en herbenoemde leden van Gedeputeerde Staten welkom en wijdde een speciaal woord van dank en hulde aan mr, Slingenberg, die. aldus spr. alleen om politieke overwegingen niet herko zen is, maar die anders door de Statenleden gaarne zou herkozen ziin. Spr. bracht hulde aan den iiver en de scherpzinnigheid, waarmee mr. Slingenberg de belangen der Provincie lieeft gediend. (Applaus.) Mi' Slngei.mberg dankte voor de hem ge brachte hulde en beloofde ook als Statenlid- de belangen der. provincie te blijven behar tigen.* Ten slotte had de benoeming plaats van een buitengewoon lid van Gedeputeerden. Bij eerste stemming werden uitgebracht 32 stemmen op mr. Heerke-ns Thijssen en 329 op Mr. Slingenberg, verder verspreide stemmen en in blanco, zoodat een nieuwe vrije stemming moest plaats hebben. Bij tweede stemming werd gekozen Mr. Heerkens Thijssen, met meerderheid van stemmen, die verklaarde de benoeming aan te nemen. Heden, 2 Juli, om 8 uur, zal een verga dering plaats hebben voor de leden van den Ned. R.K. Metaalhew. hond afd. Haarlem in de St. Bavo, ter bespreking van den stand der C. C. V. actie. In aansluiting op bovenstaand bericht zij medegedeeld, dat op Vrijdag a.s. door de sa menwerkende organisaties in de metaalin dustrie een gecombineerde bestuursvergade ring' zal worden gehouden, waar het stellen van een ultimatum aan de Haarlemsche werkgeversvereenniging in de metaalindus trie aal worden besproken. Door den Algem. Nederl. Bond is voorge steld het zoo in te richten, dat het ulti matum de volgende week Woensdag of Don derdag afloopt. Naar het bestuur ons mededeelt is de sta king aan de coöperatieve broodbakkerij en verbruiksvereen, „De Eendracht" opgeheven. Morgen zal het werk wederom worden her vat. Door het bestuur van de coöperatie zul len geen rancune-maatregelen worden geno men. .Omtrent de overeenkomst die tusschen het bestuur en de arbeiders is tot stand gekomen konden ons nog geen nadere bijzonderheden worden medegedeeld. Haarlem's Klein a Capellakoor. Het be stuur van het Haarlem's a Capellakoor zendt aan de stadgenooteu, die belangstellen in on ze mooie zangkunst in 't algemeen, een cir culaire waariu opgewekt wordt in te teekenen op het lidmaatschap de vereeniging te steunen. Mede in verband hiermede ver wijzen wij naar de betreffende advertentie die in dit nummer voorkomt. Onder touwd: 2 Juli O. Calandt en M. Meden- blik. D. Versteeg en O. v. Gelder. C. J. Kramer en E. Stouten. Gtrouwd: 2 Juli P. C. v. d- Meiiden en J. Booms, A. J. Peterson en A. P. v. d. Spek. G. Schelt en. H. Molitoor. J. de Graaf en J. E. Zalm. W. H. v. d. Weiiden en M. Sodekampff. P. H, N. Kroon en H. J. Dor- gelo. K. Hellenthal en G. Boer Rookhuizen. A. Terol en J. A. Blom, Geboren; z. van D. M. v. Ham-Röbken. z. van E. Nieuwveen-Geljon. Overleden: 30 Juni W. G. v. Wort. 66 j.. God. Voldersgracht. 1 Juli J. Rezier, 72 ,i., de Witstraat- A. Slichor, 12 j„ Hazopaterslaa-u. M. H. v. d. Linden-Jansen, 90 j.. Gasthuis- -vest. Gcvomk-in voorwerpen. Terug' te bekomen bij'J. Lohmaniï, Ant-honiestraat 63,. een por- temoimaie. G. Grundel, Brandstraat 21, brand stoffenboms. J. P. (Wielard, Wagenweg 118, een pencenez. K. de Jong, Wiüielrninapark 7, een horloge. N. Dyserin-ck, IWiilhelmiua- parlc 13, een kinderschoentje. J. Muijlaard, Bloemhofstraat 35, een handschoen. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen hij: Huyboom, Koudeahorn 80. hond; Konju'gq. bruggen, Anegang 7. corset in doosSpruyt, Êssenstraat 12, parapluie: I, Wahders, Zijl straat 57, leerboek; J. Kaper, Oranjetraat 3c, portemonnaic met inhoud; M .Henneman, „Vel- serstraat 49, rozenkrans: E. Uitenbosch, Kam pervest 7b rd., broche; J. van 't Wuiver, Friesche Varkensmarkt, ladder: Gcbr. Holt, Anegang 35, boodsehappen-tasohG. Zijïemaker, A. L. Dyserinckitraat 84, portemonnaie met inhoud; .Van Dort, KI. Houtstraat 102, por temonnaie niet inhoud: F. 'Kroder. Gen- Jou- berstraat 37, portemonnaie met inhoud'; Bureau van Politie, Smedestraaf, ceintuur: H. Wolzak. Twiinderslan 5, cahierG. Hiliebrand, Prinsen- bolwerk 34, trommel. De temperatuur van het water aan de zwem school was lieden 56 Men meldt ons uit Amsterdam: Geruchten, als zou op 7 Juli a.s. de regeeriugsbemoeiing inzake de binnenscheepvaart ophouden, blij ken niet geheel juist te ziju. Naaor, wij omtrent de bestaande plannen vernemen, zullen de schipperebeurzen, de In spectie en de Rijkslceurmeester wel blijven bestaan. Alleen de beurtregeling zal met In gang van 7 Juli a.s. komen te vervallen. ,De schippers zullen dan als de nieuwe regeling in werking treedt niet meer op hun beurt moeten wachten, doch zullen op elk aannemelijk bod van den bevrachter, dat minstens 6 pet. van het bestaande tarief moet bedragen, een vracht kunnen accep teer en. DE DUITSCHE BLOKKADE. WASHINGTON. De mededeelingeu, dat de blokkade van Duitsehland zal worden opge heven, wanneer het vredesverdrag door do nationale vergadering zal zijn goedgekeurd, beteekent, de hervatting' van den handel mot Duitsehland. DE STAKING IN BERLIJN. BERLIJN, 1 Juli. De Minister van Open bare werken publiceert een bekendmaking, waarin, onder verwijzing naar het gevaar, dat de levensmiddelenvoorziening loopt ten gevolge vpn de spoorwegstaking, waardoor ca. 9000 wagons, alleen voor Berlijn bestemd onderweg zijn blijven staan, het volgende be paald wordt: Arbeiders en ambtenaren, die niet uiterlijk 3 Juli liet werk hervatten, zijn ontslagen; voor de verzekering der arbeids- vrijheid is zorg gedragen. UIT DE SPAANSCHE KAMER. MADRID, 1 Juli. De Kamer, verwierp een motie van afkeuring tegen de regeering met 200 tegen 144 stemmen. j Boter, Aangevoerd 19. achtste, 4: e vaten, 44 stukken van K.Q. Ifij per 'K'.G. Geachte Redactie! Onze -trouwe en degelijke brievenbussen schijnen innerlijk niet zoo trouw en degelijk to rijn als ze uiterlijk wel schijnen. Brandvrij en waterdicht rijn ze, maar dat een onwelkome hand er al te gemakkelijk wat uit halen in plaats van inbrengen kan. dat onder vond ik gisteren. In de bus bü de Melkbrug lagen de pos'tetukken. precies gelijk met de opening, zoodat men er letterlek een handvol brieven kan uitnemen. De oorzaak daarvan zal wel liggen in 't inwendige van de(n) buis(sen) zelf. Een bijzonder drukke dag; was het giste ren althans bü mün weten niet voor de brie- vensohrüvende Haarlemmers. Verbetering of voorkoming da hier wel nood- zakelük. Met dank voor plaatsing. Hoogachtend, t P. J. L- Medegedeeld door 't Kon. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 3 Juli. Hoogste barometers tand 768.7 m.M. Mïin- chen laagste barometerstand! 766.9 m.M. Hapa- randa. Verwachting (van d:en avond van 3 Juli tot den avond van 4 Juli)Zwaika tot matige zuidelijke tot westelijke wind, meest zwaarbe wolkt-, wellicht nog een enkele xegenbui, iets warmer. MEDEMBLIK, 2 Juli. R.-K. Maiktvereeni- ging «Si- Jozef". Aardappelen, groote muizen 2.10 a 2.05, kleine muizen f 1.20 a 1.60 per 25 K.G. Aanvoer 5350 zakken. ROELOFARENDSVEEN, 2 Juli. Prijs vei ling va nheden: peulen 1.90 a 2.15, groene peul f 2.35 a 2.40, doperwten 1.75 a 1.85, capucijners f 1.85 a 2.—, tuinboonen f 0.70 a 0.80 per 10 K.G.; aardappelen 10 a 12 ets., kleine 8 ets. per KG.; aanvoer 1'5 zakken peu len, 57 zak gr. peulen, 1200 zak doperwten, 300 zak capucijners, 1200 zak tuinboonen, 1800 kilo aardappelen. MEDEMBLIK, 1 Juli. R.K. Marktvjre mi- ging „St. Jozef". Aangevoerd' Groote Mui zen 1' 2.102.30, Kleine Muizen f 11.40 p. 25 K.G. Aanvoer 9000 zakken, ROELOFARENDSVEEN. 1 Juli. Groene peulen 2,752.05 per 10 K.G. Doperwten, 1.80 per, 10 K.G. Tuinboonen .0.86 per 10 K.G. ROTTERDAM, 1 Juli. Vee. 124 Paarden 4 Veulens, 781 magere runderen, 525 vette runderen, 319 vette kalveren, 283 nucJite re kalveren, 50 schapen, 24 varkens en overi. 361 Biggen, 6 Bokken. Prijzen per i/8 K.G. (Koeien cn ossen: 0.60 0.90—1.10, Stieren f 0.60—0.80, 0.95 Kalve ren 0,60—0.85—1.10, Prijzen per, stuk van mager vee: Melk koeien 350725j kaü'koeien 325700, stie ren 180900, linken 135195, vaarzen 145- 250, alles mager vee; biggen 2850, slaeiit- paarden 200—350, paarden 500—800, hitten 250—375, p'iaciit-nuchtere kalveren 30—55, 35bïggen p. jveek 3.00—4,nverloap.ers 70 —110. Den 18en Juli hopen onze geachte Baas en Vrouw: ANDREAS DAANS en GERTRUIDA VAN DER ZWAN hunne 25-jarige Echtverceniging te herdenken. HET PERSONEEL Limmen, Juli 1919. van f 12 tot f20 per 100. Aangeboden door Dagelijks te spreken van 10—4:/2uur Vulling van tand of kies billijk tarief. bieden Bescherming tegen I Besmetting van Insecten binnens-O S huis. I INSECTICIDES I beschermen uw Planten tegen m Insecten buiten Aan belangstellenden wordt 5 Geïllustreerd Album gaarne verstrekt. Hierin zijn bovengenoemde m Artikelen en honderden anderen g duidelijk omschreven. ^dtSorrjARVf avaj^aaaBtx TELli'. No. 411 en 3130 Mag. geopend van 86 uur. Zaterdags tot 8 uur. TELEFOON 3376 Telefoon 13*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 3