INGEZONDEN. £SïffiffiTlK1 ffi* C* .MARKTNIEUWS" BERICHTEN VERKOOPINGEN enz SPORT-EN SPEL' LAATSTE NIEUWS TELEGRAFISCH WEERBERICHT Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. UIT ONZE VORIGE OPLAAG Ecu toenemend gevaar en noe wat. Men sehrüft ons Het is -voor het middenbedrijf en kleinbedrijf in de wasehindustrj© een tüd. waarvan wij de ernst niet moeten onderschatten. De social© wetten, zooals verkorting: van arbeidstijd, invaliditeits- en andere wetten daarbii gerekend de steeds hoogere eischen, wat betreft loon en, zal zeker voor elk bedrijf een stijging van tarieven tengevolge moeten heb ben. Haar de burgerstand, waarvan het middel en kleinbedrijf hoofdzakelijk het wascligoed be handeld, is zoo ongeveer aan de grens gekomen, waarbij het niet meer betalen kan. Zii zullen dus naar andere middelen nitzien, om hun wasoh te laten behandelen. Nu denk ik daarbij .vooral aan do kleinere steden, waar de gele genheid nog beter bestaat dan in de grootere steden. Men zal die vinden in de huisindustrie. Er zal een verwisseling plaats hebben van werk naar de waschvrouw. En dit noem ik het gevaar voor de midden- en klein-industrie op het wasscherii gebied. Waar de huisindustrie niets te maken heeft met inrichting, lokalen, hygiene, arbeiders- en kinderwetten, zal zii on tegenzeggelijk goedkooper kunnen werken dan fabrieksmatig bedrijf. Aan den eenen kant dus verhooging van onkos ten aan de andere zijde vermindering van cliën- tèle. Gevolg.... een drukking van den midden stand in ons bedrijf. Beseft u den ernst van den toestand? Het grootbedrijf, dat voor de zeer bemiddelde clu ntèle werkt en hotels, restaurants, kazerne: enz. bedient zal daar niet zoo'n druk van on dervinden. Dus middenbedrijf in de waseliindustrie wgest paraat, veresnigt U zooveel mogelijk, om de geleideliike vermindering van Uw bedrijf sn misschien uw ondergang te voorkomen. Ik wil verder nog wijzen op de omstandig heid, dat het personeel van de wasscherijen, in dien een arbeidsovereenkomst of de wet dit'niet vermeet, hun diensten na arbeidstijd, bij de huisindustrie ten dienste zullen stellen. Het le zend publiek wil ik eens doordringen van het feit, dat de mensch in de huisindustrie, wasch vrouw, zeiden of nooit hygiënisch wordt behan deld. Ziekte- of besmettelijke kiemen kunnen onmogelijk gedood worden omdat het goed niet op kookhitte gebracht wordt, wat in het fabriekmatig bedrijf wél gebeurt. Voeg daarbij dat het goed gedroogd wordt in woonkamers en keukens bij kookkachels en fornuizen dan be grijpt men dat de hygiëne daarbij leelijk in het gedrang komt. De gezondheidscommissie zou ik onder de aandacht willen brengen dat de lange arbeid daar verricht in kamertjes en lokalen, voor het huiselijk gebruik noodzakelijk, zeker niet bevor derlijk is voor den gezondheidstoestand van de desbetreffende personen. En degenen, die de moraliteit en hare ge volgen bestudeeren, zou ik willen zeggen: een vrouw die huisindustrie verricht doet niets aan haar kinderen. Gevolg zal zijn: 1. uithuizig heid van den man; 2. verwaarlooziog van de huiselijke bezigheden bij de vrouw; 3. de ver- waarloozing van de kinderen, die, zoo zij ai niet bij de huisindustrie behulpzaam moeten zijn, wat veel gebeurt, geheel aan zich zelf zijn overgelaten. Tuchtscholen en opvoedingsge stichten zijn de plaatsen waar zulke slachtoffers belanden. Daarom meen ik door dit te schrijven, de midden en kleine industrie te moeten opwek ken zooveel mogelijk mede te werken om een adres te richten tot ons ministerie ten einde te verkrijgen, een wettelijk verbod van de huisin dustrie, die bij de tegenwoordige loonregeling onmogelijk is behoudens enkele uitzonderingen en zoodoende ons bedrijf voor ondergang te vrij waren. Maar ook om de hygiëne is het nuttig en noodzakelijk dat de huisarbeid verboden wordt en ten laatste uit het oogpunt der moraliteit. Delft. J. VAN DAM. wend en scbeppend kunstenaar is en niet een speculant dien bet uiterlijk dor wereld on verschillig laat. U dankend voor de verleende plaatsruimte, X. X. HET ZUJDER BUITEN-SPAARNE. Zeer geachte Redactie, Het zal u en andere Haarlemseke natuur liefhebbers zeker wel bekend zijn, dat aan den Scbalkwijkerweg, langs 't Z. B. Spaarne, ongeveer tegenover de Bakkerstraat, een rij prachtige en voorzoo-ver miin leekenoog dit kan beoordeelen, kerngezonde boomen staat, de trotscbe rest van wat eenmaal den weg langs bet kronkelende Spaarne zoo mooi maakte. Daar het in onze stad en haar omgeving een al zeldzamer wordend genot is, zulk een statige reeks forscèe boomen te bewonderen, kan men niet anders dan gruwen bij de ge dachte dat ook hier de langzaam met de ja ren opgegroeide schoonheid door een meedoo- genlooze bijl in enkele dagen tot eon kale woestenij zou worden afgeplat. En voor deze, door menigeen voorbarig ge oordeelde vrees bestaat wel eenige grond. JTk vernam n.l. dat het plan bestaat, het terrein achter de genoemde boomenrij bin nenkort te bebouwen en dan aan den weg veranderingen aan te brengen! Wie nu weet hoe het bij dergelijke veranderingen toegaat: kinder eerbied of liefde al wat bet verleden ons gegeven heeft wegmaaien, den bodem ge- lijksehaven en dan een poovere nieuwigheid aanleggen, die mag ook nu wel vol be zorgdheid het fraaie geboomte beschouwen. Hebben Haarlem's inwoners, geachte redac tie, eonig- recht om te weten, wat de autori teiten met dit gedeelte der gemeente voor- beb bent Want er bestaat bij steden-ulbbrei- Architecten, die tegeiy,k kunstenaars zijn, ge volgd wordt: het soboone behouden dat bet .verleden ons naliet, - verwilderen alleen bet gevoelloos geknoei yan vroegere beunhazen en het nieuwe schoon aanpassen aan het oude, vooral waar dit, gelijk in 't onderhavi ge geval, door de natuur zelve geschonken .wordt. Er is een streven in onze gemeente, om nieuwe uitbreidingsplannen niet aan den kersten den besten onbekenden opzichter over to laten, doch bekwame, erkende kunstenaars te raadplegen, zooals grootere steden reeds hebben gedaan. Wellicht kan de architect, yrien de bebouwing van bet terrein zal wor de?! opgedragen, in dezen ziin invloed doen gelden en verhoeden, dat de door de natuur aangegeven lijn vernield worde. indien de- *8 architect tenminste een waarlijk opbou- HULDIGING MAJOOR-AALMOEZENIER F. A. R. PADBERG. Kameraden der lie Divisie: bet Comité ter huldiging van onzen Aalmoezenier is er! Onder de uitmuntende leiding van Pastoor Bult met zijn staf, zijn de voorbereidende werkzaamheden zoover gevorderd, dat een groot aantal belangstellenden zich in comi té vereenigd hebben, uit wie ondergeteeken- den tot een definitief dageltikscb bestuur zijn gekozen, dat de verdere afwikkeling der za ken op zich neemt en biermede de eer heeft zijn werkprogram voor u te ontvouwen. Kameraden, nu moeten we aan den arbeid, om aan de huldiging een zoodanig karakter te geven, dat zij werkelijk: den persoon en de werkzaamheid van onzen Aalmoezenier waardig is. Wil ze dit in waarheid zijn, dan zouden we zeggen, moet ze nationaal ziin- Immers niet. alleen zijn de duizenden katholieken soldaten, die in de Ilde Divisie hun dienst plicht vervuld hebben of nog dienstplichtig zijn, gereeruteerd uit alle provincies van Ne derland, maar Aalmoezenier Padberg heeft bovendien zijne werkzaamheid ook ver buiten de Ilde Divisie uitgestrekt. Om slechts iets te noemen, wijzen wij op zijn werken in de verschillende Depots en Kampementen, in verschillende groepen der N.-H. Waterlinie, terwijl hü bovendien als waarnemend Hoofdaalmoezenier in de Resi dentie „Credo Pugno" oprichtte. Zoo heeft zijn bezielend en pakkend woord geklonken van Noord tot Zuid. van Oost tot West, ter wijl hij bovendien in ziin geliefd Ede de ge regelde geestelijke verzorging van 8000 a 4000 katholieke mannen voor ziine rekening nam. De verdiensten van Aalmoezenier Padberg- voor liet leger worden dan ook gaarne door het hoogste militair Gezag erkend en ge waardeerd, getuige hiervan o.m. het feit, dat, hiertoe~aangezocht door het Comité, bereids zitting hebben genomen in een eere-condtó de Opperbevelhebber, Z.Exc. luitenant-gene raal W. F. Pop, de commandant van het Veldleger, Z.Exe. luitenant-generaal J. Bur ger en de kolonels K. G. Ubbens, garnizoen*- commandant en J. M. H. van der Grinten, commandant 4e Reg. Veldartillerie te Ede. Welnu, kameraden, overtuigd, dat zij, die als katholieken van ziin ge-zegenden arbeid hebben genoten, in erkentelijkheid niet zullen ten achter blijven, stellen wii ons voor eene tweede mobilisatie van de duizenden katho lieke mannen, die hun aalmoezenier gaarne den cijns hnnner dankbaarheid willen betx- len in den vorm van eene geldelijke bijdrage naar vermogen, waarvan de totale opbrengst zal besteed worden voor een „godsdienstig militair doel" naar keuze van den aalmoeze nier, terwijl bovendien een gedeelte wordt af gezonderd, om hem persoonlijk een stoffelijk huldeblijk aan te bieden. Nu echter rijst de vraag: „Hoe krijgen wij die duizenden makkers over heel Nederland1 verspreid, mobiel?" Ziehier ons antwoord: Op dit schrijven in alle R.-K. dag- en week bladen verwachten wii aan het adres der bei de secretarissen als het ware een tweede Kloet-ultbarstingr, een lawine van adibaesie- betuiglngen in den vorm van naam- en brief kaarten met volledig adres van kameraden, die genegen zijn om de wapenbroeders in de plaats hnnner inwoning tot bovengenoemd doel te bewerken. Deze adressen worden door ons gesorteerd volgens de indeeling der Dekenaten, om dan uit hen een sub-comité te vormen, dat zich in contact stelt met de kameraden, die nit de verschillende paro chies van het Dekenaat hnnne medewerking hebben toegezegd. Wanneer wii dan bovendien mogen" reke nen op dé krachtdadige medewerking der Directeuren der Militaire-vereenigingen, dan is de zaak gezond. Mochten wii onverhoopt op deze wijze niet allen bereiken, dan staat nog de gelegenheid open, om rechtstreeks 'n bijdrage te zenden aan onze le Penningmees teres, mevrouw Fieves, Beukerstraat 73, Zut- fen. Nu, kameraden, stormpas, voorwaarts, marscfeU Direot geschreven aan een der bei de secretarissen en dan onder Gods zegen aan den arbeid, om eene waardige hulde te brengen aan onzen eminenten aalmoezenier. Het Dageliikseh Bestuur van het Huldigingscomité: N. J. LAVALEI JE. Majoor der Inf., Voorz., Apeldaornscheweg' 48, te Axnhenr. Mevr. P. FIEVES—SCHEE REN, Xe Pe.nningm„ Beukorstraat 72, Zut- phen. Milicien A. v. d. MUIJZENBERG, Se Penning®!., Zijpendaalscheweg 67, Arnhem, G. DEKKER, le Luit. der Vel dart., Seoretaris, Berkenlaan 8, Ede, IA. S. UIJTTEWA AL, Aalmoezenier, Secretaris, Zonneboek, Ede. straat no. 27 zwart en rood. R. Akersloot, f 2600. No. 12. Winkelhuis aan de Haarlemmer- lledestraat no. 30 zwart en rood. Niephaus en Blansart q.q. 4300. No. 13. Huis aan ode Haarlemmerliedstraat no. 32 zwart en rood. R. Akersloot, 2500. No. 14. Huis aan de Haarlemimerliedestraat no. 34 zwart en rood. A. Cobelens, 2525. No. 15. Huis aan de Ha ar I e mm e r li cd est, r a at no. 86 zwart en rood. A. Cobelens, 2550. No. 16. Huis aan de Haarlemmerliedestraat no. 38 zwart en rood. W. Hoek. 2500. No. 17 en 18. Twee woonhuizen aan de Mo leusteeg get, no. 26 en 28. C. Zwaneveld 2665. No. 19. Een woonhuis aan de Molensteeg no. 24. E. J. Klop q.q., f 1450. No. 20. Een woonhuis aan de Molensteeg no. 22, H. J. Edelijn q.q. 1500. Notaris J. Willems. Nos. 21—27. Zeven hui zen en erven in de Kroneup oort aan de Turfmarkt. Opgehouden 7650. No. 28. Een pakhuis aan de De Witstraat no. 5, Opgehouden 425. No. 29. Een huis eu erf no. 15. Opgehouden 1625. No. 30. Een pakhuis get. no. 33a, opgehou den 450. Nos. 8135. Vijf huizen aan de De Haas straat nos. 2, 4, 6 8 en 10. 4 No. 34. Get, No. 8. De perceelen hos. 31 tot en met 35 ge combineerd, opgehouden voor f 51Ö0. No. 36. Een 'gedeelte der Eendjespoort, straat. M. A'. Joustra f 300. Notarissen Ph. A; van Olst, te 'Amster-. dam en J. H. Wildeivanck de Blécourt te BLo emend aal. No .87. De Villa „Thea" met Erf en Tuin, te Bloemendaal in het Duin-: lustpark aan d e® Duinlustparkwe'g. Get. No. 37. Opgehouden voor f 17.900. Notaris J. H. Wildervanck de Blócourt te Bloemendaal. No. 38. Een Huis met Erf aan het Groot Heiligland. Get, No. 50. A. de Bruijn f 2550. Notaris A. J. C. Daamen. No. 89. Eeh Kof fiehuis en Erf met twee afzonderlijke ppg. (Bovenwoningen aan het Zuiden Buiten Spaar ne Get. No. 16 zw. on rd. en 16a 'rd. J. Timmers f 8400. No. 40. Een Burger woonhuis met Erf en Tuin aan de Zuid Polderstraat Get. no. 12 opgelioudeu f 1575. No. 41. Een Burgerwoonhuis met Erf en Tuin aan d'e Zuid Polderstraat Get. no. 8 idem f 1550. No. 42. Een Burgerwoonhuis met Erï en 4Tuin aan de Zuid Polderstraat Get. nu. .4 ideni f 1525. No. 43. Een Burgerwopnliuis met Erf en Tuin aan de Zuid Polderstraat Get. na 6 idem f 1400. Notaris A. Bertlirg. Na 44. Een Huis en Erf aan de Oranjestraat Get. na 109, W. X Nelissen qq. f 3100. i No. 45. Een Huis Erf aan de Oranje* straat Get. 192, J. v. d, Kroft f 2890. Uitslag veiling. Notitie van de perceel die verkocht zijn in „'t Notarishuis", Bilder- dijkstraat 1, op Donderdag-17 Juli 1919. pp Notaris J. A, Wilkens. No. 1- Een heeren huis met erf, voor en achterkamer en tuin, aan de Wilhelminalaan te Overveon, get. no. 4. J 16800. L. en M. Henneonan. Notaris A. Bertllng. Nos. 25. Vier huizen en erven met tuinen aan de Assendelverstr. No. 2 en 3 opgehouden. No. 4 en 5 gecom bineerd 2780, J. van, Opzeeland. No. 6. Een huis en erf aan do Ostadestraat no. 6. Uit de hand verkocht. Notaris A. J. C. Daamen. No. 7. Winkelhuis aan de Tweede Zuldpolderstraat no. 29. f 5090. j. Walig q.q. No. 8. Huis aan de Tweede Zuidpolder straat No. 31 zwart eu rood. A. Akersloot, f, 2425. No. 9. Huis aan de Tweede Zuldpolder straat, no. 88 zwart en rood. R. Akersloot, 2150. No. 10. Huis aan de Tweede Zuidpolder straat, no. 35 zwart en rood. W. Jansen, l 2425. No. 11. Huis aan de Tweede Zuidpoldor- R.-K. Huishoudschool. In aansluiting met ons bericht van verleden week. betreffende dezo nieuwe katholieke instelling-, vernemen wii thans, dat de nieuw-benoemde directrice a.s. Maandag: 24 uur en zoo vervolg&ng, tot aan den aanvang der cursussen iederon Maan dag op den zelfden tüd haar spreekuur zal houden. Alsdan zal van de in ons blad opgeno men advertentie volledige toelichting te ver krijgen zijn. Personalia. Bij het op Woensdag 9 Juli te Amsterdam gehouden examen voor Steno- grafenleeraren van de Hollandsohe Federatie Systeem I. Pitman, slaagden voor het Di ploma Maohineschrijven de dames: A, C. Vilten, M. F. J. Zuurendonk, E. J. de Graaf, H. M. L. Buitenhuys, B. P. F. Fraen- kel en de heer en W. J. Staphorst, D. F. v. d. Meulen en H. v. Everdlngen. Voor Diploma Stenografie A, de dames, O. S. Tiemeyer, T. H. Arp, A. Glazener, P. H. Zieren en M. A. C. O. Munkeler en de heer L. J. Visser. Voor Diploma stenografie B, mej. W. A, Roest. Baden. In het Douchebadhuis aan den Schotersingel zijn in de afgelo-open week 1064 baden genomen; in dat aan don Koudenhorn 741 en in dat aan het Leldsche Plein 1000 ba den. Bakkersactie. In de Woensdag j.l. door de afdeeling Haarlem van den Algemeenen Nederlandsohen Bond van Arbeiders(sters) in het Bakkers-, Chocolade- en Suikerbewer- kersbadrijf gehouden ledenvergadering Is na uitvoerige bespreking de volgende motie aangenomen en aan het Bondsbestuur toege zonden: „De vergadering van bakkersgezellen, broodbezorgers en aanverwante vakgetooo*- ten, gehoord de besprekingen over de noodzake lijkheid van de doorvoering der 8-urige ar beidsdag voor het geheele bakkersbedrijf van Haarlem; van oordeel, dat deze eisch tijdig ter ken nis wordt gebracht van de werkgeversorgani satie en het Hoofdbestuur daarvoor zijn maatregelen neme» besluit met alle middelen die ten dienste staan, een krachtige actie te voeren, zoodat voor het Haarlemsche bakkersbedrijf de in voering van den 8-urigen arbeidsdag spoedig een feit zal zijn." Jubileum. Hoewel het Haarlem's Mu ziekkorps een reis deed op het jubileum van den heer B. Nil, die Dinsdag 15 Juli 25 jaar bij bovengenoemd korps als soloklarinet in dienst was, beeft hii zich trots dat toch in veel blijken van belangstelling mogen ver heugen. Examen gymnastiek M. O. en L. O. De Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen brengt ter algemeene kennis, dat, behoudens onvoorziene omstandigheden, het mondelinge gedeelte van de examens tot het verkrijgen van akten van bekwaamheid tot 't geven van middelbaar of lager onder wijs in lichaamsoefeningen, voor zoover die in het openbaar zullen worden gehouden, zal worden afgenomen te Haarlem in het ge bouw der Rijkskweekschool voce onderwij zers en op Bet gemeentelijk sportterrein, voor elk der candidaten, voor zooveel het monde ling en practisch gedeelte betreft, op de na volgende dagen en uren: a. voor de akte middelbaar onderwys op 11 12 13 18 19 20 21 22 23 28 29 en 80 Augus tus, terkens van 8 tot 12 uur v.m. en van 2 tot 5 uur n.m.; b. voor de akten lager onderwijs op 25 26 28 29 30 en 31 Juli, 1 2 4 5 6 en 7 Augustus 1919, telkens van 8 tot 12 uur v. d. en van 2 tot 5 uur n.m, Dopr de vloer. Gistermorgen reed een met een paard bespatonen wagen door de Ripperdastraat, tóen plotseling de wagen met een der wielen wegzakte. Het bleek, dat een rioolput de zwafe vracht niet had kun nen torsen en bezweken was. Een persoon, die achter;'op, den wagen gezeten was, bevend zich eenige oogenblikken iu een benardie, positie, daar hij met de voet onder den wa gen lag. Het ongeval liep verder zonder on gelukken af en de put was spoedig weder hersteld. Zwemfeest. Gisteren hielden in de gem. zweminrichting de „Kweek'Teerlingen een zwemfeest. Vrijdagmiddag hajd1 de prijsuitreiking in de school plaats, de volgende prijzen wer den behaald: j Touwtrekken: le prijs Van der Zanden, Oosterling en Van der Meer; 2e prijs Overmeer, Dekker en Stassen; 3e prijs: Va® der, Hulst, Groot en Jansen. Estafettezwemmen: 4 maal 20 M.le pr. Kieft, Waage, Biihr en Bauer, van het 2e studiejaar, iu 1 minuut, 8 sec.; 2e prijs: Reinders, Talen, Ilermes en Kries, van liet 4e studiejaar, in 1 minuut 121/8 sec.; 3e pr, Thierry, Bakkum, Polling eu Sluiter (van het 4e en 5e studiejaar; iu 1 minuut 15 3.4 sec. Hardloopan. Om den len, 2en, en 3en pr. zouden Dekker, Klein Nulent en Blaauw- boen loten; (hun tijd was 23,6 sec.), ,4c pr. [Warners, in 24,6 sec.; Snelzwemmen (op de borst): le, 2e, 3e, 4e en 5e pr. onderscheidenlijk behaald door Kieft, 2e studiejaar, Bahr, 2de studiej. Rein aders, 4e studiej., Sluiters, öe studiej. en SHermes, 4e studiej., in .35.6, £6.8 33.9 37.2 en 38.2 sec. Snelzwemmen (op den rug): 'le, 2c, 3e en 4e pry's onderscheidenlijk door Talen, 4e studiej., Bauer, 2de studiej., Reinders 4e studiej., en Snoek, 3de studiej., in 39, '41.1 46 en 52.2 sec. Schoonspringen (van de jilank en van den toren; 2 verplichte spongen): le pr. Her mes, 4e studiej., 2e pr., Ulehako 3de stu diej., 3e prijs Snoek, 3de studiej. Om den 4den prijs zouden Blauw eu Van der Keuken, beiden van het 2de studiej., loten. Tobbevaren: le prijs Van der Blonk, 4e studiej., in 51.5 sec., 2e prijs Bakkum', 4e studiej., in 51.8 sec. Om den 3den en 4den'prijs zouden Rog gen en Thierry, beiden 4de studiej., loten. Hun tijd was 57.6 sec., öe pr., Hermes, 4de etudiej. in 63.8 sec. - veliugen ajm, ter.Uitbreiding van het on<jervrij/ zend personeel aan de H. B. S. met 3-jarlgëp cursus: A. voor leeares in de Nederlandsche taal letterkunde, Mej. ET. H. Onnes, te Ensdie" B. vóór leeraar in de Fransche taal en letu kunde, 1. den heer C. L. de Liefde, te Heere veen, 2. den heer H. J. Minderhoud, te Zaa dam en 3. Mevr. J. L. van Sluijs-Barhiers, HaarlemC. voor leeraar in de wis- en natuurt kunde: 1. den heer Dr. E. L. Elte. te Meppel en 2. dén heer E. Frenkel, te Ooes. Burgeravondschool* B. en W. stellen voor: I. Aan de Burgeravondschool te benoemen voor den cursus 1919/1920: a. tot leeraar bij het teekenonderwijs, de navolgende heeren: A, van der Spek, A. Wensing, F. Hage, O. Eich- horn, H. Knorringa, M. P. J. van der Weijden^ M. D. van Dijk en G. Baars; b. tot leeraar lt> het rekenen, de Nederlandsche taal en het schrij? ven: den heer G. J. G. A. C. Fleers; d. tot leen aar in de wiskunde: den heer P. O. de Jongh. II. Aan de vervolgcursus der Burgeravond/ school te benoemen voor den cursus 1919/1920: a. tot leeraar in de eleciro-techniek den heer A. van Harreveld; b. tot leeraar in de stoomwerk tuigkunde, den heer R. Kraakman en c. tot leer. aar in de burgerlijke bouwkunde, den heer B Bouman. GEMEENTEZAKEN. Aankoop perceel. B. en W. stellen voor: I. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten der provincie Noord-Holland Burgemeester en Wethouders te machtigen om voor den prijs van f 7000 aan te koopen het perceel aan de Kok- steeg No. 16. II. Ter beschikking van B. en W. te stellen voor de betaling van de onder I bedoelde koop som en van de op den aankoop vallende kosten, een bedrag van f 7350, behoudens nadere fi- nancieele regeling betaalbaar op den post volg nummer 319 der begrooting voor 1919. III. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten der provincie Noord-Holland B. en W. te mach tigen het onder I genoemde perceel te verhu ren voor f 8.— per week en verder onder de na der door B. en W. te stellen voowaaden. Zlekenhuisruimte. B. en W. geven den raad in overweging het voorstel yan den heer Nagtzaam, inzake het instellen van een commissie van 3 leden, ten einde een goed overzicht te bekomen over de be schikbare ruimte, aan te nemen. Verordening Plaats. Dir. Bel: Door de heeren Poppe c.s., wordt voorgesteld in het voorstel van B. en W. tot wijziging van eenige artikelen dei' verordening op de heffing en invordering eener plaatselijke directe belas ting, de volgende wijziging te brengen: In art. 10 alinea 1 te lezen tn plaats van f 500, f 600 en in plaats van f 600, 750. De heeren Wolzak e.a. stellen voor, in het ontwierp verordening in artikel 7 sub 5° achter de woorden „periodieke uitkeeringen." te plaat sen de woorden „of verstrekking van levenson derhoud en indien het bedrag daarvan niet bij testament of vonnis is bepaald, tot een maximum van f 500." Voorts in art. 10 telkens in plaats van „16 jaar" te lezen „18 jaar." Tijdelijke H. B. S. B. en W. stellen voor: I. Het schoolgebouw en hoofdgebouw van het vroegere „Instituut Prins" aan het Prinsenbol- werk alhier, te doen inrichten tot tijdelijke huis vesting van de tweede Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus en van eenige klassen dér Hoogere Burgerschool met 3-jarigen cursus enz. alhier. II. Te doen bouwen een houten gymna stieklokaal, ten behoeve van vorengenoemde on- derwijs-inrichtingen, op het bij dat vroegere In stituut behoorende terrein; lil. Behoudens na dere financieele regeling op de begrooting, dienst 1919, voor dat doel beschikbaar te stellen: a een bedrag van f 22645, voor inrichting van de lokalen, betaalbaar op den post volgnummer 320; b. een bedrag van f 8135, voor dé aan schaffing van meubelen enz-, betaalbaar op den post volgnummer 321c. een bedrag van f 6220 voor leermiddelen, waarvan betaalbaar op den post volgnummer 216 eene som van f 6020, en op den post volgnummer 217 eene som van f 200. Avondschool voor Handelsonderwijs. B. en W. stellen voor aan de avondschool voor handelsonderwijs alhier, te benoemen, met in gang van 1 September tot leeraar in de Neder- andsche taal, den hee E. Roor; tot leeraar in de Engelsche taal, de heer J. Merkuur en tot leer aar in het boekhouden en handelsrekenen, den heer F. W. Vermeer jr, ,!jj|-i; Tl. B. 5- 3-j.C. B, en W- bieden den raad de volgende aanbe- DE FEESTVIERING VAN HET N. G. V. De feesten van het N. G. V. hadden een schit terend verloop, en onder de vele honderden toe schouwers waren o.a. de burgemeester van Am sterdam, de wethouder van Onderwijs en eenige andere autoriteiten, zoodat de deelnemers nie» over gebrek aan belangstelling zullen klagen. De optocht, die -'s Zaterdagsavonds zou wor den gehouden, is in letterlijken zin in het water gevallen. De fleurige stoet, waarin zes muziek korpsen, die zich op het IJsclubterrein had op gesteld; bracht het nog tot het Ferderikspleiu; toen joeg de onweersbui de deelnemers in over haaste vlucht uit elkaar. WEDSTRIJDEN VAN NIMROD (Haarlem). Hieronder de uitslag van den schietwedstrijd van Nimrod op de baan te Haarlem. Het aan tal deelnemers was 15. De wedstrijden waren alleen open voor gewone leden; match 100 pi geons, richting en hoogte onbekend, in 20 se ries van 5 pigeons; vaste afstand 15i/2 meter, gehieel geloot; een schutter op de plank. Barrage in 4 series van 5 pigeons. Jhr. H. J. Deutz v. Lennep, Heemstede, en J. W. Wilson, Bloe mendaal, ieder 82, barrage 1. jhr. H. J. Deutz v. Lennep 18, 2. jhr. Wilson 17; 3. C. D. v. d. Vliet, Overveen, 814 .P. W. Waller, Over- veen, 79; 5. F. Jurgens, Nijmegen, 76. Haarlem, 20 Juli. De uitslagen van de he den gehouden wedstrijden van Nimrod luiden als volgt: le wedstrijd: 50 laagvliegers zonder handi cap, gewonnen door F. jurgens te Nijmegen. 2e wedstrijd: 50 laagvliegers en 50 halfhoog- vliegers handicap: le prijs P. P- J. van Wes- sum te Amsterdam; 2e prijs F. Jurgens te Nij megen; 3e prijs jhr. H. J. Deutz van Lennep te Heemstede; 4e en 5e prijs gedeeld dood de heeren H. Smit van elder te Bloemendaal en jhr. H. W. C Hooft te Utrecht. Boksen. In de te Parijs gehouden wedstrijden heeft Carpentier zijn tegenstander Dick Smith ver slagen. Carpentiej- zai in September te Londen den strijd aanbinden tegen Joe Beckett en in dien hij dezen overwint, spreekt men van een ontmoeting met Jac Dempsey. Polo. Gisteren heeft onze Haarlemsche Zwemelub het op de „uitwedstrijd al niet veel beter ge maakt dan op de kortgeleden gehouden thuis wedstrijd. De eindstand was 6—0. „Zignea zal zich wat meer moeten trainen. De staking der landarbeiders» In de Zaterdag te Groningen gehouden vergadering is de bemiddelingsconnnissie In* zake de staking der landarbeiders liet eens geworden met do besturen va® de werkge vers en werknemersbonden over allo pun ten van geschil Vandaag zulle® clo land arbeiders beslissen, of zij de getroffen rege- ling goedkeuren. MEDEMBLIK, 18 Juli. B-K. Marktvereeni- ffimr „St. Jozef." Groote Muizen 2—2,12%. Kleine Muizen, f 0,700,85 per 25 K.G. Aan voer 16500 zakken. PO ELO PARENS VEEN18 Juli. Peulen, 1.25. Doppers I. f 1,83. Don oer s H. 1.55. Capudjnors, 1.822. Tuinboonen. 0.29. iSnijboonen, 5.59. Stek 8. Prinsesseboonen 7.82. Augurken. (ïrof, 8.86srrof II 4.50. Bommen 4.10. ROELOFARENDiSVEEN, 19 Juli. Doperw ten 1.60-^-1.15. Oapuoiiners f 1-46. Tuinboo nen 0,26. Snüboonen 4.45. Prinsesseboonen 0.10. Alles per 10 K.G. Augurken, grof. 6.44. Bommen f 8.40. Aanvoer 210 zak. Doperwten 31 zak. Gapucüners 1012 zak. Tuin boonen 538 zak. Snijboonen 92 zak. farrof). 20 zak Bommen. BEVERWIJK. Marktbericht van do R-K. Coup. Tulndersverecniging „Kennemerland Selderie 36 ct.; Pieferselie 610 ct.Lieu 1016 ct; [Wortelen 410 ot; RabaroeV le soort 10—15 ct 2e soort 5—8 cent allcg per boa. Sla 80—120 ct. per kist; Andijvie 1—4 ct. p, struik; Doppers 81.1 ct; O* pucijhers 9—12 ot; Peulen 9—14; Raspers 12—16 ot, alles por, pond. Tuinboonen 2— 6 ot. per KG.5 Postelein 60—130 ct per ben- Medegedeeld 'door "t Kon. Meteorologisch Instituut te De B'ildt. Naar waarn om ineen 1® den morgen van 21 Juli. Hoogste barometerstand 762.6 m.M, Vlissin- Hpn en Maastricht! lsaaate barometerstand: 755.2 m.M. Groningen. Verwaohtintr (van den avond van 21 Juli tol den avond van 22 Juli)Meeat matige noorde lijke tot westelijke wind. afwisselende bewol kt® g-, .waarachiinliik eenige regen, iet? warmer»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 3