emeente- Reiniging. asfoï COLUnSMS. HetLimburgsch Dagblad rijke mijnstreek Halfjaarlijkscbe Coapon-0pr«iiP| Uit den Omtrek i MARKTNIEUWS Adverteert io de H. Kaarl Profiteert nu LAATSTE DAGEN DER INGEZONDEN. d€E|LA 0EZI^ MARIA J. VESTER. F. LOS, Dameskapper Wollen, Zijden, Yoilestoften, Tussors, Voerings, Fiuweelen enz. enz. HET ANTWOORD DER S. D. A. P. INZAKE DE WETHOUDERSBF.NOKMING. Namens de S. D. A. P. is aan cfe Anti-Rev. Kiesvei-eeniging op haar schrijven het volgen de antwoord gezonden: „Wij bevestigen u de ontvangst van uw teil rij ven van 23 dezer. Naar aanleiding van uw daarin gestelde vraag omtrent het karakter van het urgentie- program. opgenomen in-de resolut ie onzer par tijfederatie hebben wij de eer u mede te deelen, .'dat dit urgentie-program beschouwd moet wor- 'den als een voorstel van een minimumprogram, dat in overleg met de anderen kan worden aan gevuld tot een gemeenschappelijk program. Ten einde misverstand te voorkomen, zij hier vastgesteld, dat. hoewel vatbaar voor geringe wijziging op ondergeschikte punten, ons urgen tie-program minstens moet worden opgeno;- men in het eventueel vast te stellen program ran samenwerking. In afwachting van uw nadere berichten. Hoogachtend, voor de Federatie Haarlem S. D. A. P.. M. A. Bednalda. voorz.. J. D. Boes, secr. De Vrijzinnig-Democraten ontvingen een zelfde schrijven. Faillissementen. Heden werden in staat van faillissement! verklaard le Hendrik Daniel Evelein, bloemist en han delaar. wonende te Haarlem aan de Rozen straat No. 49. Curator Mr. H. Ph. Visser vt Hooft. 2e Walter Henri Brookner, wonende te iandvoort aan de Zeestraat, curator Mr. F. van der Goot. Rechter Commissaris in beide faillissemen ten Mr. H. van Loghem de Josseün de Jong. HAARLEMMERLIEDE EN SPAAKN- WOUDE. Gisterenavond hield een 36-tal per sonen ten huize van den heer N. Geldorp eene vergadering ter bespreking van een volksfeest. Om 9 uur ongeveer opende de heer Molenaar Dij afwezigheid van den voorzitter de hijeen- komst. Hij zette in 't kort uiteen waarom men hier bijeen was gekomen. Er ging onder de in gezetenen een drang uit naar een volksfeest. Maar om feest te vieren is geld noodig en nu is het de vraag hoeveel kan men bijeen brengen. De contributie zou niet gering zijn, meende hij, bijv. 6 mocht het wel zij. Dit bedrag vonden de meeste aanwezigen wel wat te hoog, daar dit menigeen zou afschrik ken van toetreding tot de vereeniging. Na langdurige discussie werd besloten een contributie te hellen van minimum ƒ.3 tot maxi mum 5 per lid. Op de vraag of er ook leden buiten de ge meente mogen worden aangenomen, werd ge antwoord dat alleen inwoners konden worden aangenomen. Als plaats voor het feest zou Spaamwoude te verkiezen zijn boven Haarl.liede Om het geld bij elkaar te krijgen werd er een Propaganda- commissie ingesteld. Daar er een voorloopig bestuur was, werdi er staande de vergadering een geregeld bestuur gekozen. Bij het bestaande bestuur van 7 per- wonen werden er nog 9 personen aan toe ge- voegd. Als datum van het feest, waaraan ook een kinderfeest zal worden verbonden, werd 23 Au gustus aangewezen. Gevraagd werd nog hoeveel er noodig zou zijn om feest te vieren. Voor den oorlog kon men met 200 feestvieren, dit zal thans wel f 500 bedragen. Hierna werd de bijeenkomst gesloten. I VELSEiN. Als eenigste punt komt in de buitengewone algemeen© vergadering van aan deelhouders der Vercenigde Koninklijke Pa pierfabrieken der firma Van Gelder Zonen te Amsterdam, in behandeling het eervol ontslag op verzoek, wegens ziekte van den lieer D. Wiepkes, directeur der papierfabrieken, te .Velsen. IJMUIDEN. Onder voorzitterschap van den heer A. S. Groen alhier, is een eommissie ge- rormd om te komen tot het stichten van een gedenkteeken voor de tiidens den oorlog omge komen visschers. CASTRICUM. Vergadering van den Raad der gemeente Castricum op Maandag 28 juli 1919, des namiddags 7 uur. Aanwezig zijn met den voorzitter al de leden. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering na voorlezing onveranderd worden goedgekeud. De voozitter stelt voor de geloofsbrieven van de nieuwe leden te onderzoeken en daartoe als leden der commissie te benoemen de heerem Val- kering, Louter en Tv/isk en schorst de open bare vergadering. Na heropening der openbare vergadering rapporteert de heer Valkering na mens de Commissie dat de stukken in orde zijn bevonden en adviseert tot toelating. De voorzitter stelt voor hiertoe te besluiten. Overeenkomstig het voorstel van den voorzitter wordt besloten. Op het verzoek van den R.-K. Politiebond St. Michael om verhooging van bet salaris van d!en gemeenteveldwachter, wordt besloten aan den gemeenteveldwachter vanaf 1 Januari 1919 vrij wonen te geven en verder het verzoek te stellen in handen van de salariscommissie. v Voor kennisgeving wordt aangenomen een brief van den C. d'. K., waarbij, aan den bur gemeester der gemeente een verlof verleend is van één maand1, ingaande 91 Augustus. Op het verzoek van den accountant der gas fabriek om verhooging van zijn salaris over 1918 met f 100 en het over 1919 vast te stel len op f 350, wordt overeenkomstig het advies der gascommissie en het voorstel van B. en W. goedgunstig besloten, onder voorwaarde dat elke drie maanden de accountant een rapport zal uit brengen over de werking van het bedrijf. Een adres van de Ned. Mij. tot behartiging van de belangen der vroedvrouwen, om verhoo ging van het salaris van de vroedvrouw, word't gesteld in handen van de salaris-commissie. Het verslag van de Woningwet wordt ter lezing voor de leden gelegd. Tot leden der commissie om die gemeentereke ning dienst 1918 na te zien worden benoemd de heeren Kuys, Schuyt en G. Kuys. De gemeente- begrooting dienst 1920, wordt aangeboden. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1919 welke door de commissie is nagezien wordt goedgekeurd onder opmerking van den heer Louter dat uitgaven wel regelmatig zijn geschied maar dat die z.i. veel te hoog zijn, ter wijl de voorz. er aan toevoegt dat de uitgaven niet te controleeren zijn wanneer er op jaarre kening wordt geleverd en zegt ongeveer het volgende: „We vertrouwen iedereen doch na verloop van een jaar is niet meer te zien of de opgave overeenkomstig de leverantie is." Dienovereenkomstig stelt hij namens B. en W. voor aan het Armbestuur te berichten, dat de leveranties in het vervolg op boekjes moeten geschieden en dat die elke week betaald worden door den penningmeester. Met algemeene stemmen wordt deze regeling goedgekeurd. Tot dekking van de distributieuitgaven 1919 wordt besloten een geldleening aan te gaan groot f 10.000, tegen een rente van 5 pet. en eene aflossing te beginnen in 1920 van f 2500 per jaar. Het ontwerp-besluit inzake zekerheidsstelling van den Gemeente-ontvanger wordt na voorle zing onveranderd goedgekeurd. De ontwexp-verordening beperking woonge legenheid wordt vastgesteld in dier voege dat, de verordening ophouden zal van kracht te zijn op 28 Juli 1920. Bij het voorstel tot verlaging van den gas- prijs leest de voorzitter het rapport van den Directeur van het gasbedrijf voor, waarbij; deze adviseert den piijs van het gas te brengen van 28 op 24 cent per M3. De Voorzitter stelt na mens B. en W. overeenkomstig het advies van de gascommissie voor den prijs van het gas te brengen van 28 op 26 cent per M3 en licht dit in den breede toe. De heer Valkering zou er prijs op stellen wanneer een verlaging tot 24 cent kon plaats hebben, wijl we anders vele verbruikers zullen verliezen. De heer Louter merkt op dat exhauster nog slechts enkele weken werkt en dus eerst dient afgewacht te worden of de voordéelige werking van blij venden aard is. De Voorzitter zegt dat de directeur in zijn rapport slechts eene veronderstelling maakt en dus niet baseert op feiten, hij is huiverig me de te gaan met de verlaging tot 24 cent per M3. De heer Schuyt kan zich volkomen vereenigen met het voorstel van den Voorzitter. Overeenkomstig het voorstel van den Voor zitter wordt met algemeene stemmen besloten met ingang van 1 Augustus a.s. den prijs van het gas te brengen van 28 op 26 cent per M3. Uitbreidig gasbuizennet. De Voorzitter leest een rapport voor van den Directeur van het Gasbedrijf omtrent de aansluiting van de wo ningen van Goed Wonen en St. Joseph aan het gasbuizennet en komt tot de slotsom dat deze aansluiting de ronde som zal kosten van f 3000 Namens B. en W. en overeenkomstig het ad vies van de Gascommissie stelt hij voor daartoe over te gaan onder voorwaarde dat in de wo ningen alleen gewone meters kunnen geplaatst worden, zoodat de bewoners ook een kleinig heid bijdragen in het groote tekort dat op de exploitatie zal worden, gemaakt. De heer Twisk vindt het niet billijk dat thans wel tot aansluiting wordt geadviseerd, terwijl verleden jaar zulte niet kon geschieden. Hij meent dat in dit geval ook de serviesleiding voor rekening van het gasbedrijf wordt aange legd en zulte is in strijd met de verordening die verleden jaar is aangenomen. De Voorzitter antwoordt hierop dat de Raad ten allen tijde bevoegd is van de verordening af te wijken. Het voorstel van B. en W. in stemming ge bracht wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem, die van den heer Twisk. De winst- en verliesrekening Gasbedrijf 1918 wordt aangehouden tot een volgende vergade- rig, wijl gebleken is dat er eenige misrekeningen hebben plaats gehad waaromtrent de accoun tant moet worden gehoord. De Voorzitter doet mededeelig dat hij heden middag een onderhoud heeft gehad met het Be stuur van de afd. Castricum va de Alg. Ned. Christ. Ambtenaarsbond, omtrent het salaris van den heer Kuperus, ambtenaar bij het gas bedrijf, en alhoewel hij niet gaarne onvoorbe reid een voorstel ter sprake brengt, meent hij toch dat in dit geval hiervan dient worden af geweken. De heeren hebben hem dusdanig over iuigd, dat hij niet anders kan handelen. Hij stelt daarom voor het salaris te brengen op 'f, "20 vanaf 1 Januari 1919 en verder het adres te stellen in handen van de salariscommissie. De heer Louter meent dat het rapport van de salariscommissie nog niet te vlug zal versohij- nen en heeft daarom reeds gedacht om over te gaan tot een duurtetoeslagregeling. Het voorstel van den voorzitter wordt hierna met algemeene stemmen aangenomen. De Voorzitter brengt hierna met een enkel woord dank aan den aftredenden Raad, voor namelijk aan hen, die met September hier niet weer terugkeeren en blijft hun erkentelijk voor de welwillende medewerking die hij heeft onder vonden, Hij wenscht hum ,toe dat het hun in het maatschappelijk leven wel moge gaan. De heer Louter dankt met enkele woorden hiervoor den Voorzitter. De heer Schuyt brengt hierbij ter sprake dat de kermissen in dén omtrek 'blijken te ontaarden in losbandigheden enz. en stelt in verband' hier mede voor de kennis zoodanig te veranderen, dat déze gehouden wordt op Maandag, Dins dag en Woensdag. De Voorzitter antwoordt hierop dat zooals thans kermis wordt gehouden het niet door den beugel kan en kan zich met het voorstel van den heer Schuyt vereenigen. De heer Louter vindt het erg voor de kaste leins dat dé Zondag er af gaat. maar kan zich niet vereenigen dat er de Woensdag bij geno men wordt, zoodoende zou er drie dagen niet ge werkt worden. De heer Schuyt stelt dan voor cfe kasteleins een bijdrage uit dé gemeentekas te verleenen. Het voorstel van1 den heer Schuyt door den heer Spaansen ondersteund wordt in stemming gebracht en1 verworpen met 4 tegen 3 stemmen, die van de heeren Schuyt, Spaansen en Valke ring. Vóór stemdén de heeren G. Kuys, P. Kuys, Louter en Twisk. Hierna vraagt dé heer Louter eenige inlich tingen omtrent de overname van het electrisch bedrijf. De Voorzitter zegt dat dit zijne aandacht heeft en te zijner tijd zal hij hieromtrent nade re inlichtingen verschaffen. Hierna gaat do vergadering! over im Comité Generaal ter behandeling van nog enkele recla mes H. O., terwi.il na weder opening alsnog op voorstel van den heer Twisk wordt besloten den weg in Noord Bakkum vanaf de grens van Egmond-Binnen over eene lengte van 1000 M. en eene breedte van 3 M. geheel opnieuw te bestraten, waarvoor eene leening zal worden aangegaan, groot 10000. Hierna sluiting. G'AjS TR1CTJM. Priesterfeest. De WelEErw. Heer Th. Schut zal dan eimdeliik in de pa rochiekerk zijn eerste H. Mis opdragen. Z-E.W. zal op Woensdag 30 dezer arrivieeren. Het feestcomité onder leiding van den. WelEerw. Heer A. Kokkelkoren, kapelaan dezer parochie, zal Z.E.W. daartoe te Beverwijk per ru'tuig af halen. Aan de grens van onze gemeente zal hii opge wacht worden door eene eerestoet van ruiters en fietsrijders. De aankomst in de parochie zal ongeveer half zeven plaats hebben. Wij vezoeken dringend alle jongelui die over een paard beschikken als ruiter in, die stoet mede te gaan, terwijl zii die een fiets hebben zich met deze versierd welkom zullen zijn om zieh bii d'e stoet aan te sluiten. De parochianen worden dringend verzocht Woensdagavond en Donderdag den geiheeien dag te vlaggen. Op Castricummers. en bereidt uw priester zoon een feesteUiken ontvangst!! Donderdagochtend om 9 uur zal Z.E.W. de plechtige H. Mis opdragen, waarna de reseptie zal plaats hebben. Wij twijfelen er niet aan, of allen, diie het met hunne werkzaamheden over een kunnen brengen, zullen Donderdag de H. Mis bii wonen, om daarna hem en zijne familie leden geluk te wenschen. CASTRICUM. Wegen. Na de besloten zitting van den Gemeenteraad op 28 dezer, werd in de heropende openbare zitting alsnog besloten tot het aanbesteden van het opnieuw bestraten van den weg in Nooid-Bakkum vanaf de grens van Egmond-Binnen, over een lengte van 1000 M. en eene breedte van 3 M., zoodat de weg onge veer 0.5 M. verbreedt, zal worden. De kosten hiervan zijn niet gering, hij ruwe raming onge veer 1ÖOOO. De scheidende Raad heeft hierdoor nog een mooi besluit genomen. Het kon toclh niet ont zegd werden, dat deze verbetering dringend en nog eens dringend noodig was. Het is voor het niet terugkeerende lid, den heer Twisk, die lange jarem op d'e verbetering van dien weg heeft aangedrongen, zeer zeker nog een mooi succes. Aan alle raadsleden, maar toch aan den heer Twisk in het bijzonder, een woord van hulde. CASTRICUM. Veiling. Aan de veiling van „Ons Belang", waren heden aangevoerd: 6800 K.G. aardbeien van 54 66 cent p. K.G. 120 K.G. zw. bessen van 85- 92 p. K.G. 180 K.G. r. bessen, van 3542 p. K.G. KROMMENIE. Dinsdag 5 Augustus, hoopt onze stadgenoot, de heer J. Olie ziin 80sten verjaardag te vieren. Deze geachte ingezetene is o.a. lib geweest van het R.-K. Arm bestuur, reeds 36 jaar lid van het R.-K. Kerk bestuur. terwijl hii ongeveer twintig jaren lang, het eenigste R.-K. lid van onzen ge meenteraad was. Séhenke God dezen krassen grijsaard die reeds zooveel in het belang van Kerk en ge meenschap 'deed. nog vele laren. T- HiAARDEMMERM.EERPriesterfeest. Men schrijft ons: Tot ons genoegen en zeer zeker totdat van vele parochianen en bekenden, kun nen wii thans mededeelen dat de Eerw. Father J. W. d'Hane. a.s. Zaterdag in ziine parochie zal aankomen en dan den Zondag daarop vol gend ziin plechtige Eerste H. Mis in Holland zal opdragen. Door den oorlogstoestand .is Ziine Eerw. reeds een jaar als priester in Londen werk zaam geweest.. Een Commissie is reeds eenigen tijd ijverig in de weer om te zorgen dat Ziin Eerw. op een passende wijze feestelijk zal worden ontvangen. We hopen van ganseher harte dat het slagen HAARLEMMERMEER. Bij Kon. besluit is benoemd tot griffier bij het Kantongerecht te Haarlemmermeer, mr. J. C'. V. Meischke, thans secretari* van den Regeeringscommissaris be last met de Riiksgraanverzameling in de pro vincie Groningen, wonende te Groningen. HAARLEMMERMEER. Diefstal. Ten na- deelt van den landbouwer P. M. wonende aan den Leimuiderdijk alhier is een compleet paar dentuig, met nikkel gemonteerd, ter waarde van ongeveer f 150, uit diens koetshuis ontvreemd. Deze diefstal is gepaard gegaan met inbraak. Ten nadeele van den landbouwer A. K. is een paar schoenen ontvreemd. HAARLEMMERMEER. Proces-verbaal. Te gen verschillende motorrijders en automobilisten is weer proces-verbaal opgemaakt wegens het te hard rijden in de bebouwde kom van Hoofd dorp. "lévens werden eenige personen bekeurd wegens overtreding van de ijkwet en wegers het rijden zonder licht. HAARLEMMERMEER. Vliegde/nonstralie. Dinsdagmiddag had boven Hoofddorp een vlieg demonstratie plaats met een twee-dekker. De machine bewoog zich gedurende ongeveer 5 mi nuten boven het dorp op een hoogte van onge veer 100 meters. Prachtige zwenkingen werden uitgevoerd en buitengewoon groot was het aan tal toeschouwers. De machine daalde het laagst vlak voor het raadhuisde inzittende heeren wuifden vanuit hun machine het belangstellende publiek toe. Daarna verdween ze in de richting Haarlem. HILHEGOM. Be R.-K. Kerk te Zilk. De ZeerEer.w. heer pastoor H. J. M. Haflken- scheidt verzoekt ons mede te deelen, dat het berieiht in ons blad van gisteren, als zou door het verzakken der fundeeringen het in aanbouw zijnde kerkgebouw niet tijdig ge reed komen, onwaar is. LISSE. Aan gebns. Rans dorp, aannemers te Lisse is opgedragen het houwen van een burger woonhuis voor rekening van den heer L. Onderwater alhier. z LISSE. De heer F. Haanappel, onderwijzer aan de R.-K. Jangenschool alhier, slaagde voor het examen hoofdacten. LISSE. Naar wii vernemen is het woonhuis en buffet van het Brongebouw gegund aan den hoogsten inschrijver Ant. de Bruin alhier. LISSE. Maandagmiddag geraakte een zwaar beladen vrachtauto aan den Lisserbrug, be zijden de weg' en zakte met de wielen tot aan de as in het zand. Het kostte groote moeite het voertuig weer op het rechte spoor te brengen. Voor den inhoud dezer rubriek stelt Redactie zich niet aansprakelijk, de AAN DE LEZERS VAN. nl>E DAMJAATJES'. Do heer Joh. Fenger acht het noodig een huishoudelijke zaak van den Volksbond to bespreken in de „N. H. Crt." van gister avond. Dientengevolge ben ik verplicht .U,, mijnheer de Redacteur, beleefd een plaatsje te vragen voor eenig antwoord. 1. Op d en Bestuursraad van den v olks- bond hier te Haarlem kwam ter sprake het verzenden van adressen en moties aan Over- heids-lichamen. .Waar onze katholieke or ganisaties niet altijd den mond vol hebben, van stakingen en demonstraties, doch den strijd wenschen te voeren met kalmer mid delen, daar zijn moties en adressen zaken van groote beteelcenis 2ie moeten degedjk zijn van vorm en inhoud. De Voorzitter merkte op, dat vorm en in houd wel eens wat te wenschen overlaten bij de onderafdeelingen van den Volksbond en dat liet niet ieders werk is deze dingen, samen te stellen. De heer Klein bracht naar voren, dat adressen van Onderafdeelingen welke geen rechtspersoionlijkheid bezitten, voor rekening van den Volksbond komen, en dus terdege het Hoofdbestuur raken. Redenen, waarom de Bestuursraad £om- attend© de dagelijksche Besturen van 30 plaatselijke Onderafdeelingen te Haarlem), met algemeene stemmen adviseerde geen mo ties of adressen te publiceeren of te ver zenden, alvorens die eerst even aan hét Hoofdbestuur ter inzage te hebben gegeven. 2. De afd „Post.- en Telegraaf" stoorde zich niet aan het advies, doch verzond een adres aan den Minister, gebrekkig van vorm, en leeg van inhoud. (De heer Fenger tracht die gebreken weg te praten, door te zeggen, dat het geen adres, maar meer- «en soort van „"briefje" was.) 3. De Redacteur van „De Bami aatjes", een blaadje voor. huiehoudelijke zaken dpzt .Volksbond betreffende, kan* dat natuurlij kt niet onopgemerkt laten voorbijgaan eft schrijft letterlijk: t Nog geen juist begrip van organisatie. Up, Vrijdag 27 Juni gaf de Bestuursraad; met algemeene stemmen te kennen, da$ het hoogst gewenscht is, dat <je Omder.-f Afdeelingen geen adressen zullen zendeSjj aan Overheids-lichamen, alvorens die eerst} aan het Hoofdbestuur ter inzage te Beb*r ben gegeven. j Brie dagen later, Maandag 30 Junifc doet de Onder.Ai'deeling „Post en Tele.» graaf" alsof haar neus bloedt en verzend^ zonder het Hoofdbestuur te kennen, eem,' Adres aan den Minister. Een Adres, gebrekkig van vorm en ditflj van inhoud. (We vinden het vermeld in de N. H. C. van Vrijdag 4 Juli. D«j Redactie van „De Damiaatjes", het offi» cieele orgaan van den Bond, ontving geeal enkele mededeelingj. 4. De Afd. „Post en Telegraaf' stuift op, en slaat aan liet jirotesteeren. Waartegen^ .Tegen het verstandige besluit van den Be» stuursraad? Een besluit in het welbegre* pen belang van den Bond en van de Adres;, santen? Een protest tegen den Redacteur ?die zijnt aak vervult én niet anders, daqj zijn reuactiomeelen plicht doet? Of misschien een protest tegen eigen organisatorisch ban» delen? Er wordt een motie s aamgesteld, die du zaak nog erger maakt, want als „protest" za-L men nu geene van de bij herhaling te verzenden adressen ter inzage geven aAtf het Hoofdbestuur; derhalve het advies van den Bestuursraad volmaakt en volledig lap. pen aan de laars. Verdei' wordt er verordineerd deze motie te plaatsen in „De Damaatjes".i De geachte beer Fenger deelde gisteravond in de „N. H. Crt." mede, da. Redactie der Dam| deze motie niet plaatste. Nu, dat is duide< lijk. .Want deze motie, ons toegezonden, teido niet minder dan 18 ttaalfouten, en het bij,, schrift van een paar, regeltjes 6 taalfouten. Volgens het advies van den Bestuursraad dus juist een geval, wat correctie van het Hoofdbestuur zou noodjg maken. Wil „Post en Telegraaf" deze motie alsnog ter core rectie aan het Hoofdbestuur zenden, dan hebben we tegen plaatsing geen bezwaar, en zuilen voor een stevig bijschrift zorg dragen. 5. We willen de Afd. „Pest en Tele, graaf," diet egenwoordig wat prikkelbaar; is, gaarne veel vergeven, maar toch nog ééd, opmerking van een „vader tot zijn ondeu,» gend kind": De toestanden bij Post en Tele» graaf eisclien dringend verbetering: de dien. sten aan de gemeenschap bewezen, zijn zeel belangrijk. Een fatsoenlijk bestaan is jiuii volle recht. Dit recht zal echiter pas er» kend worden, ais de organisatie er. voor? opkomt. En andei's nooit! Als de geachte heer 'Fenger het hierin met mij eens is, laat dan de Afd. „P,oet! en Telegraaf" het juiste begrip van orga» ais&tie toonen, door haar. besluiten te eer biedigen en zoolang de Ai'deeling heti zelf nog niet beter kan, haar, moties ent adressen inclusive de „briefjes" aan dein! Minister eerst ter bevoegder plaatse t© zen. den ter. correctie. Dan zal zij wijzer doeg. dan doorh aar eigen fouten te hangen aajï de groote klok. Dankzeggend: De Red. van „De Damiaatjes*^ PURMEREND. Aangevoerd 13 partijen ki. Fabriekskaas f 74 per 50 K.G.; 31 partijen klv Boerenkaas f 45 per 50 K.G.; 1436 K.G. Bo,« ter f 3—3.10 per K.G.; 612 vette Runderen 220—245, matig; 253 Melk- en Gelde f 350 —550 per stuk20 Stieren; 4 Paarden f 200 400, stug; 39 vette Kalveren f 210—240, vlug; 139 N. Kalveren v. d. slacht f 36—60 pi, stuk; 150 vette Varkens 170'200, matig; 98 magere Varkens f 5595, vlug; 70 Big gen,, 42—58, vlug; 996 Schapen f 45—95. vlug; 825 Lammeren 20—42; Kipeieren 14 15 per 100 stuks. BEVERWIJK. 28 Juli. R.-K. Ooöp. Tuin* dersvereeniging ,„Kennemerland Selderie, per bos 0.02—0.05. Wortelen, per bof 0,050.11. Rahbarber. oer bos 0.06-^-0.15. Sla, per kist 0.60—1.30. Andijvie, p. struik o.Ol0,03. Doppers, per 100 pond 2.25—i 9.75. Capucijnders, per 100 pond J 812.75. Raspers. per 100 pond 10—17,25. Peulen, pen 100 pond' 8.5014. Tuinboonen. por 100 K.G. 4.5010.50. Spercieboonen. per 100 K.G* 2238. Aardbeien per K.G. 0.500.73. ROELOFARENDSVEEIN, 29 Juli. Tuinbocn nen 45 ct., Snij'boonen 2.75, Snijboonen II f 2.40, Stek 1.60, Priseboonen f 4.58, Pronk- boonen f 1.22 per 10 K.G. Augurken, grof, f 6.35, Bommen 4.36, Stippel f 1.20, Aard appelen f 1.75, Binenland, 2 Buitenland. Aanvoer Tuinboonen 736 zak, Snijboonen 2322 zak, Stek 272 zak, Prinseb. 62 zak, Grol 594 zak, Bommen 48 zak, aardappelen 960 zak;; Heden overleed tot onze !ePj. droefheid, na een kort- slondige ziekte, en na voorzien te zijn van de H.H. Sacramen ten aer Stervenden, onze gelief de Zoon, Broeder en Oom gerardus zegwaard, in den ouderdom van 37 jaar. Uit aller naam: Wed. F. ZEGWAARD. Zandvoort, 29 Juli 1919. 7903 annagmaria PETRONELLA Dochter van P. VAN N1EL A- M. p. VAN NIEL— 2, M R00IJERS' Groole Houtstraat 90.' M. VESTER—v. d. HORST. Heemstede 29 Juli 1919. Ondertrouwd: PIET LOMMEN, Burgemeester, en EMMY MAURY Castricum s Gravenhage 30 Juli 1919. Hjrecteurder Gemeente- Reiniging bericht hiermede, dat met ingang van den len Augustus a.s. de kosten voor het verrichten van diensten zullen worden berekend, over eenkomstig de verhoogde ta rieven, v&stgesteld bij Raads besluit van 9 JULI 1919 No. 16. De Directeur 7933 J. P. BOERKOEL. f 17.50 - f I7.SO Wegens daling der grondstoffen kunnen wij weder als van ouds con- curreeren. Wij bieden aan Colbert Costumes uit enormen voorraad, in de prijzen van 17,50,18,50,19,50, 20,50 en hooger. Zooeven ontvan gen prachtige tngelsche Tweed-Cos- tumes, welke om reclame te ma ken voor spotprijzen verkocht wor den. Geeft dus geen geld meer uit dan noodig is en koopt in liet van ouds bekende adres Kleedingmagazjin Hm van ABpliesi Breestraat 9, Rasrlefii Steeds Opfuimincjett en Par tijen vcerhandeni DOET UW VOORDEEL! is voor publiciteit in de het aangewezen blad. Vraagt gratis proefnummers aan bij de administratie te Heerlen Warmoesstraat 26, Tel. 883 Haarwerker en haargolver met MESTLE'S permanent (elec trisch werkend) goifapparaat, welker haargolt bestand istegen regem 3000 laatste restanten zeer voordeelig ZIET DE ETALAGE ZULSTRAAT 87 Fa. A, VAM DANI. 1r*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 3