Gemengd Nieuws Kerk en School v. d. SLUIJS' WH- EN VEEHANDEL Rund-, Kalfs-, Lams- en Varkensvleesch NIEUW BESSENSAP Verhuizingen en Vrachtwerk Bergplaats voor Inboedels DE SPAARME-BAHK Incassee ringen. Spaarboekjes met 4% Rentevergoeding. WADDE PERS ZEGT Kleine Houtstraat 32 GERARD A. JANSSEN Azn, N.V. Drog. K. VAN EDEN Johs. Ph. De Wit Brouwersplein 37 - Telefoon 667 SAFE-DEPOSIT. Telefoon 1835 Telefoon 1835 Speciaal adres voor eerste kwaliteit Nieuwe Gracht 98, HAARLEM Breestraat 148, BEVERWIJK (Set oude Komeinsclie precedent in eer* herstel len. waarbii patriotische plicht en rerdedispina ;yan ieroanas land misdaden ziiu voor degenen <die in den oorlog verslaeen zijn. Ik vond. zegt Wiegand, Hindenburg physiek ifriscli en krachtig, maar zeer terneergeslagen. Hij droeg burgerkleeding en zag er daarin nog ïwaarder uit aan in uniform. Physiek voel ik Jnij sterk, maar innerlijk ben ik een gebroken man. gelijk na zulke gebeurtenissen te verwach ten was, zeide Hindenburg. Over Amerika's aandeel in den oorlog, zeide hii: Wat uw land 'jdeed was ontzaglijk, het is een enorme prestatie hulk een leger uit den grond te stampen. Ver- ider meende Hindenburg, dat alleen droomers (konden. geicoveu. dat we den laatsten oorlog hebben gezien. Hij verklaarde overtuigd te zijn, 'lat Duitschland weder zou verrijzen, omdat .tusschen het Pomaansche volk ter eene zijde en de Slaven aan de andere zijde, het Duitsche yolk een zending in de wereld heeft te ver- yullen. DE VREDESONDERHANDELINGEN. Duitsch-Oostenrük krijgt uitstel. Staatskanselier Renner is Maandag te Pa rijs teruggekeerd. Zijn verzoek om verlen ging van den termijn voor het antwoord; op' het vredesontwerp der geallieerden, is toe gestaan. De Oostenrijksclie gevolmachtigden. Op verzoek van de Oostenrijiksehe gevol machtigden ter vredesconferentie is Otto Franz, de Oostenrijkse-he gezant in Den Haag Maandagavond te Parijs aangek-omen om! hen van raad te dienen bij het opstellen van' hun antwoord op de voorwaarden der en tente. Nota's van Renner aan de vre desconferentie. J Staatskanselier Renner heeft den voorzit ter der vredesconferentie een nota gezonden, ,waarin hij het nijpend gebrek aan 6teen'kool: in Duitsch-Oostenrijk schetst en de vrees uit spreekt, dat de bevolking, vooral van Wee- ttien, dezen winter namelooze ellende zal lij den, indien ex niet spoedig hulp wordt ge boden. Tot dit doel is het alleen noodig, dat do Geallieerden Duitschland een klein deel' van de steenkool, die het hun verplicht is td leveren, ml. ongeveer 15.000 ton, laat houden,' opdat Duitschland eenzelfde hoeveelheid uit! Opper-Silezië aan Duitseh-Ocstenrijk kan leveren. Ten slotte verzocht Renner de vredescon ferentie Tsjecho-Slowakije en de Poolsehe re publiek op te dragen de verdragen over de levering van steenkool aan D.-O. onverwijld: pa te leven. Voorts heeft Renner aan de vredesconfe rentie aan nota gericht over de kwestie der krijgsgevangenen. Hij uit hierin zijn teleur stelling, dat de verwachtingen, die men van- de pogingen van generaal Slating had ge koesterd niet vervuld zijn, zoodat honderd duizenden gevangenen nog in onafzienbaren tijd van hun vrijheid, verstoken zullen blijven, tenzij de geallieerden de npodige vervoer middelen beschikbaar stellen. Met het oog op het groote aantal D.-O. krijgsgevangenen en burgerlijke geïnterneerden die voor repa-, trieering in aanmerking komen, acht de D.-O. delegatie het bovendien volstrekt noo dig dat de in art. 157 van het ontwerp-ver- drag genoemde commissie en subcommissie aiterlijk dadelijk na onderteekening van den vrede bijeenkomen, opdat dadelijk na 't in kracht treden van het verdrag met het transport kan worden begonnen. Pet uitmoorden der Duitsche Armeniërs. Verwijl de storm over Erzberger's ont hullingen nog niet bedaard is, komt het „Berliner Tageblatt" weer met publicatie van nieuwe archiefgeheimen. 1 Het betreft ditmaal diplomatieke actes, die betrekking hebben op. de gebeurtenissen in Armenië. Deze actes zijn door dokter Johannes Lepsius gerangschikt, critisch on derzocht en aaneengeregen. Volgens deze ïtukken zou het „Comité voor Eenheid en Vooruitgang" waarop alle regeeringen in het eerste oorlogsjaar steunden, een besluit ge nomen hebben, het zuivere Turksche ras en den Islam de alleenheerschappij in 't Rijk te verzekeren. Een van de eerste maat regelen was de complete uitroeiing van het Armenische volk, dat pLm. 3.600.000 raen- schen telt, waarvan er. 1.850.000 in Turkije wonen. Uj -t4J ,i 25 April 1915 werd aan dit plan een begin van uitvoering gegeven "door de executie ran 600 te Konstautinopel wonende Arme niërs, meest allen advocaten, doktoren, jour nalisten, en geestelijken. Tegelijkertijd trad in Wan, Djenil Bey (de zwager van Enver pasja) pp tegen de daar. wanende Arme niërs, die echter heldhaftigefl tegenstand bo- iden. Zij konden die echter niet volho-udpn en werden weggevoerd naar concentratie kampen. Daar aangekomen werden de man nen zonder één uitzondering gedood. 18 Juni seinde de Duitsche consul te Erzeroem, dat pp den weg tusschen Erfindjan en Charput. 20 tot 25 duizend Armenische mannen, vrou wen en kinderen vermoord zijn. 8 Octo ber meldt de Duitsche consuL te Aleppo lat bij Kas ma Bor t ot 400.000 Armeniërs <p het punt staan in den woestijn te wor den gezonden. Hij gelooft niet dat er velen hei leven zuaen afbrengen, in de concen tratie-kampen sterft de bevolking van den honger. r Volgens Lepsias zou de Turksche regeë- ring' alle Duitsche vertoogen onbevredigend, soms zelfs bijna beleedigend, hebben beant woord. HET VREDESONTWERP VOOR BULGARIJE. De opperste raad heeft Maandag niet ver gaderd. In de bijeenkomst van gisteren zon' hij het onderzoek der bepalingen van het ont werp-vredesverdrag met Bulgarije voortzet ten. Gisteren zouden te Neuilly de. volmachten van de Bulgaarseke delegatie geverifieerd worden. De „Petit Parisien" gelooft te kunnen zeg gen, dat bij de vaststelling van de grenizen van Bulgarije de kwestie van Thracië in een voor Griekenland gunstigen zin zal worden beslist, De Hongaarsche Iïadenregeering wil zich terugtrekken. Tengevolge van de nederlaag van het Eoo- de leger is de positie van de Hongaarsche Radenregeering zeer geschokt. Maandag kwam de vertegenwoordiging der Entente te Weenen met het voorstel, onderhandelingen te beginnen, die ten doel zouden hebben den vreedzamen terugtocht der Radenregeering en instelling van een nieuw regime in Hon garije. Dit voorstel is door kolonel Cunning ham naar Parijs doorgezonden. De schoolkwestie in Duitschland. Volgens te Dusseldorf ingekomen berich ten is in de schoolkwestie een nieuw conflict ontstaan tusschen het centrum en de sooiaal- demoeratie. De Pruisische minister-president Hirsch en de minister van onderwijs en eere- dienst Hanisch hebben met bun aftreden ge dreigd, indien bet rijksministerie het com promis aanvaardt, zooals het thans tusschen beide partijen is vastgesteld. GEMENGDE BUITENLANDSCHE BERICHTEN De Koning van «Griel 'o-ml. De jonge koning Alexander van Grieken land schjjnt op net oogenbiik in de Griek - sche hofkringen veel aanstoot te geven, door de voorkeur, welke hij aan een jonge Ame- rikaansche miss Kelly, bewijst. De jonge dame werd onlangs bij gelegenheid van een bal, door Zijne Majesteit uitgenoodigd, naast hem pLaats te nemen in de hoilpge en het is reeds vele malen voorgekomen, dat men haar in gezelschap van den kunipg ont moette op. automobieltochtjes in den ojn- trek van Athene. Er wordt reeds gemom peld over, een aanstaand huwelijk tusschen koning Alexander, den neef van den Duit- schen keizer, en miss Kelly, de nicht van den New.Yorkschen hotelier. Ondanks den democratischen geest des tij ris schijnt men hierover in Athene toch niet zoo bijzonder verrukt te zijn. Dp Koningin van Zweden. „Extrabladet"' meldt, dat de Koningin van Zweden niet naar Zweden zal terugkoeren Zij is een prinses uit Baden en gedurende den oorlog gaf zij er. steeds den voorkeur aan in Duitschland te vertoeven. Volgens het blad heeft zij thans een huiten gekocM in Zwitserland, waar zij in de toekomst wenscht te wonen." De president van Finland. Stahlberg de pasbenoemde president, heeft in den Rijksdag plechtig verklaard djat hij zich stelt op de basis van de republiek. Het kabinet heeft de portefeuilles in handen van den president gesteld, d,i° 'en n inisters heeft verzocht, aan te blijven- Do steking te Berlijn geëindigd. De staking van de arbeiders bij de tele graaf kan als afgedaan worden beschouwd. De ontslagen arbeiders worden weer in dienst gesteld. Het werk wordt hervat. D® Castelnau gehuldigd. Generaal de Castelnau, de „overwinnaar van Nancy" was doior, de Academie van sciioorie kunsten tot haar lid verkozen en Zaterdag heeft de plechtige ontvangst van den generaal in het Instituut plaats gehad. De Castelnau was door zijn drie zoons, waar van twee in uniform, vergezeld; zijn drie andere zoons zijn in den oorlog gesneuveld. Bij zijn komst in de vergaderzaal werd de generaal, die de versierselen van het Legioen van eer, de militaire medaille, het oor logs- kruis en de medaille van de strijders van '70 droeg, geestdriftig toegejuicht. Girault de voorzitter van de academie, zeide in zijn toespraak o.m., dat de Castelnau, „door djen vaderlandschen bodem te verdedigen, het ar tistieke erfdeel van Frankrijk gered heeft", in het bijzonder Nancy, dat, dank zij de Castelnau, het prachtige geheel van het Stanislas-plein, de kerken, het museum be houdt. In zijn antwoord zeide generaal de Castel nau, dat de Academie, toen zij hem ver koos, wel het woord V&n Bossuet indachtig heeft moeten zijn: „de militaire kunst is de eerste van alle, omdat in de beschutting van haar werken de andere kunsten zich vrijelijk kunnen ontplooien." Gij hebt, zoo heeft de Castelnau verder, nog gezegd, ook gelet op. mjjn vijftig dienstjaren onder het vaandel, 'die, na het rnij mogelijk gemaakt te hcbbcjj vroeger ih dagen van nood de vijan den van Frankrijk te bevechten, mij het voorrecht geschonken hebben met mijn zes zonen voor een klein deel bij te dragen aan de zegepraal van mijn op zoo schoone wijze gewroken land. (In de vergadering, die op d.e plechtigheid volgde, heeft de Castelnau er aan herinnerd, dat hij, als voorzitter van de nationale com missie voor de militaire graven den plicht had den raad zijner nieuwe collega's in te winnen om aan de voor Frankrijk gesneu velde helden graven op. te richten, die hun ner waardig zijn. Deze samenwerking zou do Castelnau's eerste aandeel zijn in den arbeid van de Academie, die hem verkozen liad. Do woorden van Castelnau vonden veel toejuiching, Het herstel der verwoeste gebieaen- Eenige oud-bewoners van het gehucht „Korentje" onder Komen keerden dezer dja- gen naar hun gehucht terug ten einde den opbouw, van hun vernielde woningen te be ginnen. In hun gehucht aangekomen, wer den ze overvallen door een bende gewapen de Annamieten, die in dienst der, Engel- schen in het verwoeste^ gobied werkzaam zijn. Na een heftig gevecht tusschen de Belgen en hun gele bondgenooten werden de laatsten verslagen en r>p 'de vlucht ge dreven. Een dergelijk voorval had den- zelfden nacht plaats te Houthem. De bewoners van Komen hebben daarop een bijeenkomst gehouden waarin tegen de rooftochten der Annamieten werd geprotes teerd en hun terugzending naar hun vader land geëischt werd. De minister van hmnenlandsclie zaken, de Broqueville heeft zich daarop, volgens „La Metropole", persoonlijk met de kwestie be moeid, waarop door de Engelsche autori teiten is geantwoord dat er in totaal 100.000 Chineezen in het verwoeste gebied kaan pee- ren en dat- er, 20.000 per maand naar hun vaderland worden teruggebracht, zoodot het zegt het genoemde blad vijf maanden duren zal voor we van dat ^gespuis („en- geance") verlost z.ij.n. De minister heeft daarop, opnieuw op. spoed aangedrongen, opdat wij zoo spoedig moge lijk bevrijd mogen worden van deze schoel jes („malandrins") die het werk der o.pbou- wing in het verwoeste gebied belemmeren. „Van je bondgenooten moet je het héb ben", zullen de Belgen denken. Vredes-postzegels. Verschillende regeeringen, onder andere die van Frankrijk, België, Japan, Canada, Zwitserland., Vereenigde Staten en Uruguay, zijn op, het.punt speciale postzegels uit te geven, ter herinnering aan den .Wereldvrede. De Fransche regeering heeft den minister van Posterijen en Telegrafie aangezocht e-cne nieuwe verzameling vignetten te maken die de voornaamste feiten uit den .grobtan oor log zullen voorstellen. VUï honderd Poolsehe Joden uit Budapest verdreven. Het officieele Poolsehe Telegraafbureau seint het volgende: De regeering van de Hongaar sche Sovjetrepubliek heeft de inhechtenisneming bevolen van 500 Joodsche families afkomstig uit Galicië. De regeerig beriep zich op het de creet betreffende het uitdrijven van ongewensch- te vreemdelingen. De Poolsehe consul heeft over deze behandeling protest aangeteekend Maar door den. Commissaris van Buitenland- sche Zaken werd hem geantwoord, dat deze maatregel noodzakelijk werd geacht teneinde te verhinderen dat de vervolgingen der vreemde Joden- in Hongarije zouden ontaarden in een algemeen program. Na de taliooze bemoeiingen van den Poolschen consul hebben de Hongaar sche autoriteiten het bevel tot uitzetting buiten de grenzen teruggebracht tot een hoderdtal per sonen cn hebben aan de anderen een gedeelte van de in beslag genomen goederen teruggege ven. De Poolsehe regeering neemt echter geen genoegen met de afgelegde verklaring, en stelt zich voor krachtiger maatregelen te nemen. De Mémoires van Graaf Witte. Volgens de „Daily Telegraph" heeft Gravin. Witte het publiciteitsrecht van den nagelaten, geheime mémoires vn den voormligen Russi- schen Minister van Financiën", verkocht aan een Amerikaansche uitgevers-firma. De duurste bloein der wereld. Volgens de „Daily News" wordt op de Lon- densche Tuinbouw-Temtoostelling een nieuwe orchidee geëxposeerd waarvan het kweeken meer dan '250 pd. st. heeft gekost. Het is een vrij onaanzienlijk gewas, dat slechts eens in de vier jaar bloeit. Aanval op een politiebureau. De „Daily Telegraph" meldt uit Huil, dat dezer dagen door een menigte van eenige duizenden een aanval werd ondernomen op het politiebureau. De opgeawiepte menigte gooide met flesechen, s te on en, stukken ijzer en andere voorwerpen, zoodat verscheiden^ ruiten werden ingegooid. De oorzaak van een en ander was, dat men een man, die gearres teerd was, wilde bevrijden. De menigte groeide zoo snel aan, dat de politie hulp moest vragen. Men slaagde er niet in den man te bevrijden, hoewel 'de'~£lfcuatie een oogenJblik zéér dreigend was. Het is slechts aan het groote geduld van de politie te dan ken, dat erger werd voorkomen. Toen de as sistentie was gearriveerd, duurde het nog eenige uren, voordat de meinigte was ver spreid. Twee.en-veertig in de gevangenis te Werl bij Mulheim a. d. Ruhr opgesloten gevangenen weigeren sedert eenjge dagen alle voedsel. Zij willen door een hongersta king dwingen in vrijheid gesteld te wordien en verklaren anders den hongerdood' te wil len sterven. WAT ZULLEN ZE ER MEE DOEN? Het is verklaaiibaar dat er in d© arbei derswereld vreugde heerscht over het suc ces, door Minister Aalberse met zijn Arbeids wet in de Tweede Kamer behaald. De arbei der zal nu zijn behoorlijke rusttijd krijgen en met dien rusttijd de gelegenheid om zich te wijden aan zijn huisgezin, zijn verstande lijke vorming, zijn zedelijke verheffing. Nu zijn er wel, die allerlei kwaads ver wachten van den 8-urendag; die betoogen, dat de arbeider nu ook meer tijd zal heb ben om in de kroeg zoek te brengen om zich aan ongebondenheid over te geven, dat het socialisme nu nog meer gelegenheid zal hebben om zijn theorieën ingang te doen vin den en zieltjes te winnen. Wij zijn niet zoo bang. We zijn het eens met „Luctor" die in het „Limburgseh Dagblad" schrijft: „Zeker, van alle goede zaken kan mis bruik gemaakt worden; men kan zijn geld en zijn vrijen tijd besteden tot ver keerde doeleinden, tot kwade praktijken. En al wordt de positie van den arbei der nog zoo verbeterd, er zullen er altijd blijven, die ontevreden zijn en voortgaan met morren en mopperen. En van die on tevreden stemming zal zeker ook par tij getrokken worden door kwalijk gezin den om aanhangers te werven. Zoo is het altijd geweest in de wereld en zoo zal het ook altijd blijven. Al mag men zich nog zoo zeer uitsloven, om ieder een goed te doen en vooruit to helpen, dat mag niet baten. Er zijn. karakters en het zijn zeker de beste niet die nog wat af te keu ren hebben en ontevreden blijven, al kre gen zij een paradijs op aarde. Maar met .zulke menschen kan men geen rekening houden. Men vreest voor toeneming van drank misbruik met al den aankleve van dien. Reeds meermalen werd bewezen, dat die vrees door de feiten niet gerechtvaar digd wordt. Wel is het zeker, dat in de vakken, waarin het langst gclwerkt werd, dikwijls het drankmisbruik het grootst was. De verkor,tng van den arbeidsduur zal dus eerder een. winst zijn voor 'de. drank bestrijding, dan een verlies. Van een algeheele verandering der ar beiders tengevolge van den aehturendag weet Fromont (Une experience industri- 'elle de reduction de la journée de tra vail), te vertellen na twaalfjarige onder vinding i- - „Terwijl de arbeiders vroeger over het algemeen neiging toonden tot langzaam werken, luiheid, drankzucht, werd bij de verkorting van den arbeidsduur langza merhand een ordelijk en fatsoenlijk le ven bij den arbeider opgemerkt. Het sparen nam toe. het alcoholgebruik ging achteruit. Velen verwierven oen huisje en een stuk grond, dat zij in hun vrijen tijd bebouwden." Maar dan moeten de arbeiders het ook van hun kant als een heiligen plicht be schouwen den vrij gekregen tijd1 te ge bruiken voor hun eigen lichamelijk en ze delijk belang. De arbeider is meer dan een machine, meer dan een bouwende bever en een tweebeenige katoenspinner (zooals Car- lyle het uitdrukte.) Hij beeft behalve spieren en zenuwen ook een geestelijke ziel, die naar voedsel, vervolmaking en daden verlangt. En daarvoor komt godsdienstige ont wikkeling op de eerste plaats. „Ware ontwikkeling van geest en hart, verfijning van het plichts- en verant woordelijkheidsgevoel, sterking en ver heffing van het karakter, edeler levens opvatting; dit alles, wat men tegenwoor dig verwacht van een hoogstaand arbei der, biedt bun de godsdienst in de rijkste mate." (H. Koeb. Stimmen rus Maria- Laach, 1912). Op die ontwikkeling moeit dus ook de eerste zorg gericht zijn der organisaties. Want in het algemeen zal de arbeider op zichzelf niet in staat zijn den vrijen tijd op dB meest doelmatige wijze voor li chaam en ziel te besteden. Daarbij moe ten de organisaties helpen. Zij zullen dan wel zwaarder werk krijgen van advies en leiding, maar dat zullen zij zich' gaat*- 1' ae getroosten. -s;« En dan mocht dat ideaal verwezen- J lijkt worden! iedter Roomsche werk-' man moet dagelijks de H. Mis bijwonen en veelvuldig, overeenkomstig het ver- langen van Pins X, de H. Communie ont vangen. iri?" Wat zou de wereld er anders uitzien, zoo alle Roomsche mannen, arbeiders en patroons, iederen dag te zamen ter H. Ta fel naderden!" Tijr aandachtige overweging aan de let dera onzer arbeiders en aan onze arbeiden# zelf. Een Koninklijk voorbeeld. H. M. de Koningin rijdt sedert Hare komst op Het Loo bijna dagelijks uit. De rit gaat dan naar de woning van een der leden van het arbeiderspersoneel te UdJ del, Gortel, Nierssen, Elspeet of Hoog-Soe- ren, wpar zich zieken bevinden, die van H. M, een troostrijk woord ontvangen, terwijl hen ook, naar mate der behoeften, versterkenide middelen worden verstrekt. „Geld.' Geen suggestiebelen. Rubini was de vorige week in Delft, Hij was niet erg gelukkig. Na de gewone proe ven met en zonder contact ging hij over tot massa-suggestie, om te kunnen oonstateeren wie suggestibel was. Met dezen zouden ver dere proeven worden genomen, 't Liep op een mislukking uit. Overeenkomstig 't bevel strekten allen de armen, vouwden de banden knepen ze vaster nog vaster samen maar bij het „nu kunnen ze niet meer los" gold dit slechts voor één dame. De heer De Rubini wilde nu geen verdere proeven nemen, de stemming was blijkbaar niet goed. Protest hielp niet, Rubini was onvermurwbaar. Eén sujet was onvoldoende. Hij sloot de seance en met een buiging en een minnelijk lachje nam de telepaatih afseheid. 't Duurde eenigen tijd voor het tot allen doorgedrongen was, dat er inderdaad niets meer gebeuren zou. Toen vertrok men, lichte, lijk ontnuchterd door dit plotselinge einde. „L. K." Dr. Van Ginniken. In verband met de bezwaren, die van zekere zijde worden ingebracht tegen een eventueele benoeming van dr. van Ginneken heeft „Het Centrum" zich telegrafisch gericht tot eenige hoogleeraren aan onze Nederlandscre Universi teiten, met het verzoek hun oordeel te willen zeggen over de vraag of pater Van Ginneken voldoet aan de te stellen eisohen van weten schappelijkheid. Op dit verzoek ontving het blad verschillen de antwoorden, waarvan hier de inhoud volgt: Prof. dr. C. G. N. de Vooys, hoogleeraar in de Nederlandsche taal- en letterkunde aan d« Universiteit te Utrecht, gaf als volgt zijn oor dcel „Wanneer men dr. Van Ginneken gebrek aan wetenschappelijkheid verwijt, dan komt dit m.lri voort uit ergerlijke kortzichtigheid. Onze vader- landsche wetenschap mag trotsch zijn op een taalgeleerde van zoo buitengewone gaven en verdiensten. In het bijzonder heeft de Neder- landsche taalstudie en he taalonderwijs aanzijn grondige levenwekkende studie veel te danken," Prof. dr. D. C. Hesseling, buitengewoon hoog leeraar nieuw-Grieksch aan de Universiteit te Leiden, gaf als volgt bescheid: „Uw vraag: voldoet dr. v. Ginneken aan de te stellen eischen van wetenschappelijkheid voor het professoraat, beantwoord ik met: ja, in zeer hooge mate." Prof. dr. J. J. Salvarda de Grave, hoogleer aar in de Romaansxhe philologie, meer in hel bijzonder in de Fransche taal en letterkunde! aan de Universiteit te Groningen, seinde: „Op uw vraag antwoord ik gaarne, dat dr. Van Ginneken ten volle voldoet aan de te stel len eisch van wetenschappelijkheid volgens mijn Prof." dr. H. Zwaardemaker, hoogleeraar ia de physiologi te Utrecht, antwoordde: „Voordracht van curatoren en faculteit waar borgt de belangen van het onderwijs, lidmaat schap Koninklijke Akademie wetenschappelijk- he id. Van Ginneken's standaardwerk stelt ied§ ren betweter in de gelegenheid zich een oordeel te veil en." Prof. dr- R H. Woltjer, hoogleeraar in faculteit der Letteren en Wijsbegeerte aan Vrije Universiteit te Amsterdam, geeft als volgi zijn meening: „Heb zeer ernstige bedenkingen tegen publie ke behandeling van professorale benoemingen Wil echter in dit geval niet verzwijgen, d m. i. dr. Van Ginneken om zijn wetenschappc lijke prestaties voor een professoraat ongetwi: feld in aanmerking kooit." NAAML. VENN. Bestellingen worden steeds correct uitgevoerd. Vraagt Prijscourant. 7316 DE DIRECTIE. EERSTE HAARLEMSCHE ELECTRO STOOMWASCHINRICHTING AMSTEROAMSCHE VAART 22-24 SPAARNE 38 - GR. HOOTSTRAAT 161 Aanbevelendf Volgestort Kapitaal t 2.ÖÖ0.009» Reserve circa t 400.000.7020 r" r - BESTELLINGEN OP WORDEN VAN AI' HEDEN GAARNE INGEWACHT DOOR

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 6