Gemengd Nieuws Uit den Omtrek LEGER EN VLOOT 42lste Staatsloterij. Luchtverkeer. KORTE BERICHTEN DRANKBESTRIJDING UIT ONZE OOST Trekking van 5 Augustus. Prijzen van f 35. DE E. L. T. A. k v Nachtelijke demonstraties. In den nacht van Donderdag op Vrijdag a.s., aanvangende te half twaalf, zullen boven het E.L.T. A-vliegterrein, demonstratievluchten wor den gehouden. Bij deze nachtelijke vluchten zal van de hulp van zware zoeklichten worden ge bruik gemaakt. Aan den burgemeester als hoofd der Amsterdamsche politie, is vergunning ver zocht om de groote restaurants tot drie uur des nachts open te mogen houden. Bezoek generaal Sykes. Naar gemeld wordt, heeft generaal Sykes de chef van het Engelsche vliegwezen het voornemen om op 12 dezer een bezoek aan de E.L.T.A te komen brengen. ten groot vliegtuig gevallen. Dinsdagochtend is in het bosch van Rauden (bij Ryhmz in Opper-Silezië) het reuzenvlieg- tuig der Duitsche Luftieederei te Berlijn met zeven passagiers en vele millioenen Oekra jiensch goud aan boord neergestort. Het vlieg tuig had een aantal postduiven meegenomen, die echter het leven er afgebracht hebben. Spoor wegarbeiders hebben zakken vol Russisch goud bijeengeraapt. Nader wordt nog bericht, dat het verongelukte vliegtuig, behalve den comman dant Bindereif reeds tijdens den oorlog be stuurder van een groote vliegmachine en vijf man equipage, waarschijnlijk ook den vroegeren minister van oorlog eter West-Oekrajienschen republiek, WrtowSky, aan boord had. E>eze ver toefde als lid der wapenstilstandscommissie te Parijs, waar hij voor zijn land de onderhande lingen met de Entente voerde in zake den Poolsch-Oekrajienschen wapenstilstand. Tijdens zijn kort oponthoud te Berlijn gaf hij het voor nemen te kermen, met dit vliegtuig uit Breslau naar de Oekrajine te vliegen. Het van vijf motor envoorziene luchtschip ver voerde een aantal kisten met gewichtige docu menten en effecten der Oekrajiensche regeering. De vraag, waardoor het ongeluk werd veroor zaakt, is nog totaal onopgehelderd. Deze buiten gewoon stabiele machines, die een groot draag vermogen hebben, hebben tot nu toe zeer vol daan en schenen buitengewoon geschikt voor het doen van grooie tochten met zware lasten aan boord. „Hb4." Hoogte-record, van een reuzenvliegtuig. Den 30en Juli heeft het nieuwe verkeersvlieg tuig der A. E. O., met acht personen aan boord en bestuurd door den bekenden vlieger Paul Schwandz, de officieel vastgestelde hoogte van 3100 M. bereikt, waardoor de bestuurder het nieuwe wereldrecord op zijn naam gebracht heeft De Handley Page. De Handley Page, die de vorige week bij Bre da een noodlanding moest dloen, is daar giste renochtend opgestegen en omstreeks 1 uur in goede orde te Soesterberg geland. Vandaar vliegt de machine nog hedenmiddag naar de Elta door. Onfortuinlijke landing. Gisternamiddag omstreeks half zes landde op het Elta-terrein de groote Handley-Page machine, die heden uit Breda kwam via Soes- teiiberg. Het vliegtuig was bemand met 12 personen. Bij de landin» kwam de machine juist op het drasaigate gedeelte van het ter rein terecht, zoodat zii met den kop in den grond bleef staan. Onmiddellijk werd de Handley-Page echter in de goede positie ge haald. Persoonljjtte ongelukken kladden niet plaats, Passagiers vluchten. Men meldt uit Amsterdam; .Van het maken lan passagiersvluohten wordt op de Elta reeds aruk gebruik gemaakt. In het geheel hebben reeds 161 personen, waaronder 17 dames als passagiers vluchten medegemaakt, Mejuffrouw M. Hollander was de eerate dame, die met luitenant Roberta een looping- the-loop maakte op een Arro-maohine. Aankomst van een Caproni. Men meldt uit Amsterdam; Heden, Woens dagmorgen, zal op het vliegterrein der Elta aen Italiaansch C a pr oni-vlieg tuig landen, komende van Turijn, via Viile Couhlay. en Brussel naar Amsterdam. Mariabond in het Bisdom Haarlem. Deze bond hield gisteren zijn elfde jaarver gadering in het Gezellenhuis aan de Stadhou derskade te Amsterdam, onder presidium van mej. A. M. A. Kokshoorn. Vóór den aanvang der vergadering werd in de St. Hhbertuskapel een gezongen H. Min door den bondsadviseur, den weleerw. heer L. J. Schalke opgedragen-, tot intentie van den bond. Aanwezig waren 56 afdeelingen met 106 af gevaardigde damesleden. In het verslag over het afgeloopen jaar schet ste de secretaresse den aigemeenen toestand als goed; een goed gevulde kas is aanwezig om kwijnende afdeelingen geldelijk te steunen. Nood zakelijk is een reizend bestuurslid om de ver schillende afdeelingen geregeld te bezoeken-. Verschillende nieuwe afdeelingen werden in het afgeloopen jaar opgericht. Er zijn thans 68 afdeelingen mpt 5419 leden. Enkele afdeelingen werden wegens gebrek aan activiteit geschrapt. De penn-ingmeesteresse deed voorlezing van het verslag over 1918. Het batjg saldo beloopt f. 131 I8V2; boeken en bescheiden zijn door de sommissie van controle in orde bevonden. Vervolgens werd voorlezing ged'aan van het Verslag der Dioc. Jeugdcommissie alsmede van ket Verslag van het Toonedsecretariaat. Voor de aftredende bestuursleden de dames C. Vermeulen-Bleeker, A. Swolfs-Knoop en G Bal, van wie alleen de eerstgenoemde zich her- kiesbaar stelt, worden gekozen mej. J. M. v. Beek en mej. A. de Groot, alsmede mevr. C. Ver meulen-Bleeker. Door de presidente worden enkele mededee- Ungen gedaan betreffende den Bloemendag in 1919, de Blauwe Maand' in 1919, Studiecongres enz. De presidente deelde nog mede, dat een huldeblijk aan jhr. Ruys dte Beerenbrou-ck zal worden aangeboden in den vorm van een fonds ten bedrage van 3000. Notarissen-vendumeesters. De „Java-Bode" bevat het bericht, dat bh den directeur van financiën het voornemen beataat de notarissen, die thans als nevenbe trekking het ambt van vendumeester waar nemen, van die functie te ontheffen en speci ale ambtenaren met het vendukantoor te be lasten. Als reden van dezen maatregel wordt op gegeven de groote inkomsten welke verre weg de meeste vendumeesters der 2e klasse uit de pandvendutie trekken, uit welker in komsten ruimschoots de kosten van een ven dukantoor kunnen worden bestreden. In verband hiermede wijst het blad er op, dat de notarissen-vendumeesters, voor arbeid dien zij niet verrichten (immers de pandvei- lingen worden gehouden door de beheerders der pandhuizen) in het jaar 1918 een toelage hebben genoten van 337.000. Zelfs zouden eenig'- notarissen op Java jaarlijks ruim 25.000 extra verdienen voor de hun door de beheerders der pandhuizen ter hand gestelde vendu-i endementen. Deze enorme bijverdien sten ziju destijds door den vorigen directeur van financiën ingesteld als een tegemoetko ming vo-or het geringe salaris dat door de nctc rissen in de binnenlanden wordt genoten. De „Java-Bode" protesteert tegen een der gelijke wijze van salarieeren en 't blad geeft den raad die gering betalende notariaten maar op te heffen. De Russische hoeven. Naar wij vernemen heeft men bij het nazien der door de twee Russen, die dien aanslag op de beide marechaussees pleegden, achtergelaten voorwerpen de ontdekking ged'aan dat de boeven vermoedelijk dezelfde zijn die eenige dagen ge leden hebben ingebroken- in het padvinderskamp te Tiel. Gistermorgen vroeg zijin de Russen waarschijn lijk gezien onder de gemeente Diepenveen1, zoo- diat het vermoeden veld wint dat zij zich nog steeds in den omtrek van Deventer ophouden. „HbW." Dankbaarheid. Een groen ten venter uk Zwaagkfij'k (iN.-H1), die aan epilepsie lijdit, kreeg een toeval. Onder weg stapte een vreemdeling af, dien hij welwil lend meegenomen had op de kar. Later Week dat de venter een bedrag van ft 700 miste. Te Aarle-Rixtel ontstond door ombe kende oorzaak brand in de opslagplaatsen der fa. Jaspers. Vele kubieke meters timmer hout werden vernield, terwijl men slechts door de grootste krachtsinspanning er in mocht slagen het woonhuis te redden. Onbepaald (klein) verlof). (Officieel.) Bahou-dens onvoorziene omstan digheden zullen huisiwaarte worden gezonden: op 15 Augustus 1919: de dienstplichtigen van de lichting 1918. die in het tijdvak van 37 Juni 1918 zijn ingelijfd bii de wielrijders; op 13 September 1919: a. de dienstplichtigen van de lichting 1918, die in het tijdvak van 1720 Juni 1918 zijn ingelijfd bij de genie en. beuteand voor opleiding tot milicien-telegrafist of -telefonist: 1 b. de dienstplichtigen van de lichting 1918, die in het tijdvak van 1720 Juni 1918 zijn ingelijfd bii de pontonniers; op 1 October 1919: a. de dienstplichtigen van de lichting! 1917, die in het tijdvak van 1—4 Augustus 1917 zijn ingelijfd bij de cavalerie: b. de dienstplichtigen van de lichting 1917, die in het tijdvak van 16 October 1917 zijn ingelijfd bii de bereden artillerie: c. de dienstplichtigen van de lichting 1918, die in het tijdvak van 14 Mei 1918 zijn in gelijfd bii de regimenten infanterie (hieronder begrepen de grenadiers en jagers); d. de dienstplichtigen van de lichting 1918, die in het tijdvak van 87 Juni 1918 zün inge lijfd hij de veetang-artillerie.: e. de dienstplichtigen van de Hohting 1918, die in het tijdvag van 812 April 1918 zijn ingelijfd bij de genie: op 22 October 1910: I de dienstplichtigen van de lichting 1918. die in het tijdvak van 2226 October 1917 zijn ingelijfd bij de bereden artillerie: op 81 October 1819: de dienstplichtigen van de lichting 1018, die in het tijdvak van 16 October (1918 zijn in gelijfd bii den motordienst: Op 8 December 1919: de dienstplichtigen van dé lichting 1917,1 die in het tijdvak van. 36 December 1917. zijn ingelijfd bij de cavalerie.: op 18 December 1919: de dienspliohtigen van de lichting 1918, die in het tijdvak van 16 -October 1918 rijn in gelijfd bü de genie en bestemd voor opleiding tot mil.-telegrafist of -telefonist. i HEEMSTEDE. GEMEENTERAAD. Gistermiddag vergaderde de Taad' -dezer ge meente onder voorzitterschap Van den burge meester. Jhr. J. P. W. v. Doorn. De notulen dér vergaderingen van 19 April en 10 Juni werden na een enkele opmerking vastgesteld. Aangenomen werden de voorstellen van B. en W. tot wijziging der overeenkomst met Haarlem inzake de levering van eleetrischen stroom en tot het verleenen van vrijstelling van de bepaling van artikel 32 der bouw- en woning-verordening, alsmede tot het geven van een subsidie aan de vereeniging van gasfabri- k an ten. Van de geldleeningen f. 166.000 en f 179000 werden onderscheidenlijk uitgeloot de nummers 44.129, 75, 29 en 135. 152, 40, 148, 20 en 176. Conform het voorstel van B. en W. werd afwijzend beschikt op het verzoek van J. v. d. Weiden, om afwijking to verleenen van de «rtt. 2 en 3 der verordening betreffende eiechen, waaraan dranklokaliteiten moeten voldoen. Hierna was aan de orde het {voorstel van B. en W. tot herziening ma de loonen. der werklieden en vaststelling der, loonregeling L. Pleging. Door den heer de Wild werden eenige op merkingen, aangaande de loontaibellen ge maakt, die de voorzitter beantwoordde.. v De heer Tromp achtte thans het ©ogenblik aangebroken om aan de democratische eisoben, die deze tijdsomstandigheden stellen, tegemoet te komen, en pleitte daarom voor het denk beeld. een scheidsgerecht op te richten. Verder wenschte spr. het loon der -werklieden bii ziekte door le doen gaan en dat alsdan geen percen ten geld zou worden afgetrokken. Spr. wees in dit verband op de regeling die te Schoten -bestaat. Hij stelde ten slotte voor deze loonregeling aan te houden, totdat de nieuwe raad in functie zal zijn getreden en de arbeiders een toelage te verstrekken van 50. Dit voorstel werd verworpen met alleen de stemmen van de heeren Tates en Tromp voor. Verschillende voorstellen van den heer de Wild, -betreffende wijziging van de voorge stelde loon tabellen werden hierna verworpen. Op een vraag van Jhr. v. d. Poll deelde de voorzitter mede, dat deze nieuwe loonregeling de gemeente ruim 13000 meer zal kosten. Met 2 stemmen tegen, werd aangenomen een voorstel om het minimum aantal uren voor de lantaarn opstekers, die per uur worden betaald, vast te stellen op 14. Door den heer Tromp werd hierna verdedigd een voorstel van den heer de Wild, om alle loonen met 2 ct. per uur te verhoogen. "De heer Kapteijn zag d-it liever in den vorm van toe slagen, met het oog op de abnormale tijden, waarin wü thans nog leven. In stemming gébracht werd het voorstel verworpen met 48 stemmen. Het geheele voorstel van B. en W. werd hier na aangenomen met de stemmen van de hee ren de Wild, Tates, v. d. Plas en Tromp tegen. Goedgekeurd werd de wijziging der verorde ning van die vriiwiiige brandweer. Hierna kwam in behandeling het voorstel tot herziening der jaarwedden der ambtenaren, dat, na enkele opmerkingen, z.k.s. werd aange nomen. Goedgekeurd weid het voorstel tot. verhoo- ging van toelagen aan da voormalige ambtena ren en werklieden in dienst der gemeente, en de wijziging <3ér instructie voor Gemeente artsen en vroedvrouwen. Het voorstel tot uitbreiding van het politie corps werd met gesloten deuren behandeld. Na heropening der zitting werd hét met de stem men der heeren v. d. Poll en Tromp tegen, aangenomen. In de commissie tot onderzoek der geloofs brieven der gekozen raadsleden werden be noemd de heeren dr. Droog, de Wild en Tates, die tot toelating adviseerden. Aldus werd be sloten. Aan de orde was thans de behanciieling het voorstel van de heeren v, d. Plas en Kapteijn, om de raadsvergaderingen met gebed tie openen. In de commissie, met opdracht advies over dit voorstel, uit te brengen, werden be noemd de heeren dr. Droog, Kapteijn en Ho nig. die adviseerden tot aanneming van het voorstel. De heer Honig verklaarde hierbü. dat hij voor zich geen vrijheid kan vinden om tegen te stemmen, hoewel hij geen voorsteller was. De heer .Tates ontried de aanneming van het voorstel, omdat dit later misschien aan leiding kon geven tot spot. Laten zij, die dat willen, voor de raadsvergadering tehuis een gebed storten. De heer Waller sloot zich aan, bii het advies van B. en W. De heer de Wild vroeg ziek af, of dit. gebed hier wet ot> zëe plaats wan. Er zün zoovele categoriën van godsdiensten in deze gemeente, die ieder opzidhzelf iehs anders wenschen. De voorzitter verdedigde het standpunt van de minderheid van het college, dat tot niet- aanneming adviseerde. Is het thans wel de juiste opvatting vroeg spr.. nu we staan voor den nieuwen raad, dergelijke prdncdpieelo kwtesties te behandelen en hem daardoor te binden aan deze groote verplichting, waarover hjj zich niet eens zelf heeft kunnen uiten. Persoonlijk verklaarde spr. zich tegen de in voering. Eenmaal ingevoerd zal het niet zoo gemakkelijk weder zijn af te schaffen, ook niet bii een eventueele ander© samenstelling van den xaad. Dan zal het een instituut wor den, waaraan geen waarde meer wordt ge hecht en dat zou spr. ten zeerste betreuren. Om het mooie karakter van het gebéd te ber houden zou hij den raad willen ontraden, het voorstel der heeren v. d. Plas 611 Kapteyn aan te nemen. De heer Kapteyn erkende, dat de mogelijk heid bestaat van misvatting hieromtrent. Maar dat zijn persoonlijke kwesties. Als er iemand zou kunnen zün, die aan het gebed geen waarde achtte, of or zelfs mede zou spotten, dat gaat dan voor zün persoonlijke rekening. Hier betreft het echter een college en als zoodanig kéblben wü 8Is roeping dé hulp en zegen van! God in te roepen over onze werk zaamheden. Naar aanleiding van het ge&egde van den heer Tates. dat ieder voor zichzelf thuis een gebed zoude kunnen storten ontsloeg, volgens spr., den raad niet van de verplichting bü offioieele samenkomsten God aan te roepen. 'Hierna werd het voorstel in stemming ge bracht en aangenomen. Tegen stemden de heeren Hukker, Tates. Waller en de Wild. Met 65 stemmen -wérd hierna aangenomen het voorstel van B. en W. om het reglement van orde voor de raadsvergaderingen dua te wüzigen, dat deze in hét vervolg zullen wor den geopend met het volgende gebed Almachtig God! Wü bidden U om Uwen zegen bü de volbrenging 8cr werkzaamheden, die ons zün opgelegd. Amen. Goedgekeurd werd hierna het voorstel tot wüziging van de verordening beteffende af treding van leden van commission en het voor stel om B. en W. te machtigen aan de N.V. „Noord-Hollandsche Exploitatie-Mij." te Heemstede te verkoopen voor 7 per vierk. M. een strook grond, gelezen te Heemstede, aan de Z andvoor tsohelaan. Bü de rondvraag, antwoordde de voorzitter op een vraag van den heer Kapteün, dat het gebed bii de opening der raadsvergaderingen door den voorzatter zal worden voorgelezen. Op het einde werden door den voorzitter nog jeenigé hartelü'ke woorden gesproken tot die heeren Hukker, Kapteün en v. d. Plas, die voor de laatste maal de raadsvergadering had den bijgewoond. Hij dankte den heer Hukker voor de wijze, waarop hii 'gedurende meer dan 25 jaar de belangen van dé gemeente Heem stede had gehartigd. Ook de heeren (Kapteijn en v. d. Plas bracht hü hulde, voor de krach tige hulp, die zü als leden van verschillende commissiën aan de gemeente hadden gegeven, De woorden van den vootrzutter werden door de raadsleden met een applausje onderstreept, De raad ging hierna over in geheime zitting, ter behandeling Tan bel acting reclame*. SCHOTEN. De iVuuurwapejnvet. Van de zijde der politie: te Schoten werd- ons ver zocht er aan te willen herinneren dat ojj heden 6 Augustus 1919 de Vuurwapen- wet 1919 in werking treedt. Vanaf dien datum is het onder meer ver boden vuurwapenen en munitie voorpanden te hebben, tenzij men is voorzien, voor wat het in Schoten voorhanden hebben betreft, van een machtiging van den Burgemeester dier gemeente, welke machtiging schriftelijk bij dien burgemeester moet worden aange vraagd. Formulieren voor het aanvragen dier mach tigingen zijn te bekomen aan liet Politie bureau te Schoten, tggen betaling van 10 cent. SCHOTEN. Schoenmakers. I11 de jl. ge houden vergadering van de Scliotensche schoenm.fabrikantenvereen. is met agemeene stemmen tot penningmeester benoemd in de plaats van den heer W. v. Zuthern die als zoodanig heeft bedankt, den heer J. A. Hees- SCHOTEN. Bouwen' met hulp der Gemeente. Aan den Raad der gemeente Scheten is een adres verzonden door dte heeren N. Cobelens en E. P Hofkamp, optredende resp. als voonzitter en secretaris van een gestichte combinatie van Bouwondernemers. In dat adres wordt gezegd, dat die combinatie den tijd gekomen acht dat er in het belang van den Volkshuisvesting, den woningnood en aan het ophelpen van het tij- diens den oorlog temeer gedrukte particulier initiatief, gewerkt kan worden en dat er, ook al om het algemeen belang te dienen door bouw werken te voltooien, tot woningbouw wordt over gegaan, om daardoor den woningnood te doen minderen, de werkloosheid in de bouwvakken te beteugelen en de meer en meer voorkomende „Arbeidsschuwheid" te beste,den. Gezien de thans nog fungeerende abnormaal h-ooge prijzen van de voor het bouwbedrijf be- noodigde materialen, zal het dten Bouwonderne mers echter niet mogelijk zijn, aldus het adres, zonder finantieele hulp van de gemeente, tot het bouwen van woningen op groote schaal over te gaan en waai" ook het Rijk in deze ha ren steun wil verleenen vertrouwen adressan ten dat de Raad termen aanwezig acht, B. en W. op te dragen hierover met adressanten te confereeren, zoodat er spoedig definitieve plan nen bij den Raad kunnen ingediend worden en aan de uitvoering kan worden begonnen. De toelichting luidt als volgt: Het komt adressanten voor dat meer en meer blijkt dat de Gemeentelijke woningbouw en de bouw door Vereenigingen in het belang van de Volkshuisvesting niet naar behooren vol doen. Dit is de reden d:at gemeenten zooals o.a. Rotterdam met Bouwondernemers plannen heb ben ontworpen en overeenkomsten hebben aan gegaan, waardoor het particulier initiatief we der in de gelegenheid: wordt gesteld zijn krach ten in het algemeen belang aan te wenden. Hoe deze plannen en overeenkomsten er voor de Gemeente en Bouwondernemers uit zullen zien zal vanzelf na wedterzijdsche besprekingen blijken. Adressamen meenen nu op de volgende pun ten de aandacht te mogen vestigen: 1. Het Gemeentebelang brengt mede huizen te doen bouwen, dezelve te stichten op Gemeen telijke terreinen of op andere terreinen liggende binnen de Gemeente. 2. De stichtingsprijs en verlui urpr ijs worde voor elke woning vastge steld. 3. De Gemeente geeft ter dtekking van de abnormaal hooge prijzen van thans een sub sidie. 4. Er wordt zoo spoedig mogelijk aan een zoo groot mogelijk aantal huizen begonnen. 5. Tenslotte wijzen adressanten er op dat er eene regeling is gemaakt betreffende de teruggave door het Rijk aan de Gem. van voorgeschoten subsidie ter bevordering van de particuliere bouwnijverheid, met dien verstande dat min stens twee derde van het door de gemeente ge geven subsidie door het Rijk wordt vergoed, ters. VELSEN. Het aantal werkdcozen alhier bedraagt thans 12, waarvan 8. losse arbeiders. VELSEN. Mr. N. H. van Voorst van Beest te Santpoort, heeft wegens vertrek be dankt als 'bestuurslid der afd. Velsen van het Witte Kruis en als bestuurslid van de afd. van den Volksbond tegen Drankmisbruik. CASTRICUM. Stofplaag. Het is on gelooflik hoeveel auto's en motorfietsen er dagelijks door ons dorp komen snorren. De stofplaag is dan ook verschrikkelük. Er kan aan den straatweg dan ook niet van één woning de ramen open staan of in een minimum van tijd is het in dat vertrek een verschrikkelijke stofbende. Voor onze huis moeders is dat zeer zeker niet aangenaam, want of men de kamers al stoft of niet, het geeft niets. Het is te hopen, dat op de een of andere wüze hierin een afdoende verbetering zal worden gebracht. CASTRICUM. - R.-K. Volksbond. Naar wü vernemen is de vergadering van de afd. Castricum van den Ned. R.-K. Volksbond uit gesteld tot 13 Augustus a.s. De vergadering van hedenavond gaat dus niet door. De leden zullen de eonvoeatiebi]jetten nog wel thuis ontvangen. Ter voorkoming van n vergeefsche reis wordt hierop echter nog eens gewezen. CASTRICUM. Groenten. De handel in groenten is erg stug. Daarbij komt, dat de stand van de doperwten niet rooskleurig is, zoodat verwaeht mag worden, dat de groot ste aanvoer aan de veilingen heeft plaats gehad. Het is voor de tuinders te hopen, dat, wan neer binnen eenige dagen de groote aanvoer van boon en begint, de handel wat vlugger zal worden, anders hebben z« geen goed jaar en zal het bedrijf alleen loonend blüken te zün geweest door de hooge prüzen van de aardbeien. Dit laatste product, waarvan de handel, behoudens een enkel klein partijtje, is afge loopen, is zeer duur geweest. Mocht echter de handel op het buitenland (Duitschland) nog worden geopend, dan ziju er voor de tuinders nog wel goed zaken te maken. "Waar de Castrieummers in hoofdzaak hun bestaan vinden in het tuindersbedrijf is het zeker van harte te hopen. CAjSTRICUM. Bloembollen. Do prijzen van bloembollen, welke voor eenige weken zeer hoog waren, zijn thans iets gedaald, toch is het bedrijf nog zeer loonend. Dit mag ook wel, want gedurende de laatste jaren moesten de kwekers hun bedrijf gaande hou- TWEEDE KLASSE. No. 15184 f 1.500. No. 10681 f 1.000. Nos. 14240 19983 ieder f200.' Nos. 1564 5120 8477 14383 ieder f 100. 66 153 199 247 311 328 362 373 445 490 600 622 635 656 757 792 823 829 836 917 945 980 982 989 1015 1067 1070 1112 1116 1144 1183 1271 1328 1331 1400 1403 1478 1507 1537 1556 1582 1602 1606 1690 1746 1795 1841 1896 1948 2016 203 L 2102 2158 2237 2284 2348 2353 2373 2393 2413 2450 2573 2593 2626 2650 2874 2883 2901 2925 3000 3051 3140 3145 3197 3243 3305 3456 3487 3489 3663 3667 3670 3907 3974 4177 419S 4265 4326 4336 4394 4400 4451 4624 4691 4720 4762 4775 4975 4984 5086 5087 5165 5183 5242 5299 5397 5409 5434 5449 5524 5629 5G57 575S 5901 5912 5949 5933 5985 6057 6082 6131 6158 6165 6237 6239 6325 6384 6404 6420 6431 6445 6495 6546 6573 6692 6715 6821 6827 6833 6848 6892 6925 6949 6990 7005 7006 7022 7086 7173 7232 7257 7282 7358 7490 7521 7569 7609 7839 7902 7979 8901 8011 8071 8L67 8172 8274 8297 8315 8390 8414 8455 S491 8497 8533 8549 8550 S638 8710 5750 8827 8866 8971 9010 9031 9035 9115 9142 9151 9156 9190 9224 9249 9266 9283 9361 9400 9417 9431 9432 9447 9467 9553 9583 9645 9663 9766 9781 9799 9808 10221 10394 10419 10427 10457 10460 10494 10615 10753 10789 10799 10839 10907 109G1 11022 11032 11035 11061 11121 11198 11251 11276 11391 11401 f,11438 11462 11167 11191 11592 11647 11747 11772 11778 11826 11861 11915 12146 12186 12188 12194 12218 12219 12231 12238 12280 12318 12339 12363 12409 12426 12651 12654 12814 12820 12830 12839 12863 12870 12875 12S8S 12900 12910 13010 13015 13020 13066 13072 13148 13190 13201 13245 13299 13317 13323 13413 13480 13489 13502 13700 13783 13868 13S63 13396 13912 13914 14009 14037 14051 14118 14123 14133 14149 14193 14218 14299 14302 14361 14374 14399 14463 14493 11550 14619 14665 11637 14679 14723 14729 14826 14840 14844 14860 14868 15001 15023 15058 15249 15359 15451 15520 15543 15576 15630 15716 15753 1580S 15830 15874 15883 15905 15970 16016 16080 16154 16220 16229 16258 16270 16313 16397 16414 16415 16161 16465 16467 16619 16634 16659 16720 16731 16778 16828 16S36 16840 16850 16854 16856 16866 18904 16951 17163 17182 17205 17345 17353 17406 17476 17505 17537 17554 17591 17636 17679 17714 17796 17829 17861 17884 17947 17965 17979 18100 18108 18154 18169 18180 15219 1827a 18293 18295 18317 18344 18393 18425 18539 18561 18636 18646 18697 18705 13758 18826 18830 18908 18950 13985 19080 19127 19131 19183 19189 19271 19278 19280 19320 19393 19462 19489 19528 19630 19632 19635 196S? 19734 19752 19759 19782 19887 10883 10921 19928 19977 19996 20043 20051 20095 201G0 20162 20234 20238 20294 20298 20482 20496 20521 20550 20588 20619 20624 20681 20721 20729 20808 20822 20395 20897 20950 21046 21104 21136 21164 21171 21257 21275 21298 21330 21400 21405 21421 21435 21461 21468 21529 21568 21589 21598 21621 21763 21812 21873 21875 21982 21987. den door het kweekeu van groente. De ver wachting is, dat wanneer de prüzen der bloembollen zoo blijven, velen zich evenals vroeger weder op den teelt daarvan zullen toeleggen. HAARLEMMERMEER. Ter waarschu wing. Bij de politie in de Meer komen ver schillende klachten in van mauufacturiers uit Haarlem; bij wie zekere v. d. M.. uit deze ge meente coetuums en goederen „op zicht" vraagt en na ontvangst daarvan niets meer van zich laat hcoren. Een winkelier beklaagde zidr, dat hij er op deze wijze voor niet minder dan vier costuums was „ingeioopen". Mén zij gewaarschuwd! HAARLEMMERMEER. polderzaken. De rekening van den Haarlemmermeerpolder over het jaar 1918 sloot met een batig sal do van 31473.64 (een spotvogel vroeg of dit bedrag misschien niet voldoende zou zün, om de polderwegen te Hoofddorp, n.l. den weg naar hét station en die te Nieuw-Vennep wat op te knappen!) in afwachting op de komende herziening der salarissen der polderbeambten en werk lieden, werd besloten deze personen voorloo- pig een duurtetoeslag toe te kennen. Tot lid van de financieele commissie werd 'gekozen de heer W. Slooten. HAARLEMMERMEER. Salaris-herzie ning. De voorstellen van Gedeputeerde Staten inzake de salarisherziening van bur gemeesters, secretarissen en ontvangers in deze provincie zijn thans verschenen. Blijkens deze voorstellen zal het salaris voor deze functionarissen in Haarlemmer meer met ingang van 1 Januari 1.1. worden geregeld als volgt: burgemeester 4500; se cretaris 3950 en gemeente-ontvanger 3200. Voor 15 September a.s. zullen de gemeen teraden moeten vergaderen om te besluiten of zü zich met deze voorstellen kunnen ver eenigen, of eventueel wenschen. dat hunne gemeente in een hoogere klasse wordt ge rangschikt. HAARLEMMERMEER. Diefstal. - Van den caféhouder M. M. aan den Sloter- weg' nabij Sloten, ziin des nachts door middel van inbraak ontvreemd drie rijwielen. HAARLEMMERMEER. Er van door. -- Zekere K. alhier is j.l. Zaterdagmorgen met de noorderzon vertrokken, zün vrouw evi vyi jeugdige kinderen onverzorgd achter «tenue LISSE. Zaterdagmorgen te 10 mmd* de gemeenteraad een openbare, vefigadenng. ZANDVOORT. Door mfJ- t' .,alllier' was bij de politie aangifte é^an vail <-'e ver" missing van een paarlen c°ll^1;^00r chercheur Burry is genoemd collier m er p pen sion in beslag genomen en van een er i antte proces verbaal opgemaakt. m ZANDVOORT. De pokte te halfweg ll€Cft fl3 den te Amsterdam, wegens ontvreemding van twee rijwielen alhier. ZANDVCORT. Ten nadeele van den heet H. E. alhier, is een hoeveelheid kindergoed ont vreemd,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 2