Leger en Vloot Uit den Omtrek BE E.L.T.A. Racier vernemen we. dat men ook de Duit- achers. na hun aankomst on het wedstrijd terrein. heeft medegedeeld, dar, ze niet moch ten starten, zoodat ze onverrichter zake naar huis konden gaan. De Ys hlloon van de Revue der Sporten. Zooai- .rij in i', i5 mededeelden, zal de VelJ- Joon van L'e Revue der Sporten Zondag a.s. te Arnhem worden gehouden. Aan dezen cross country is het Kampioenschap van Nederland verbonden. Km IS athleten schreven voor den Veldloop in, t. w. G. J. v. d. Wel (Den Haag), dd. Helvoirt en W. Victor van Quick (Nijme gen). P. de Boer. J. L. Postma. J. B. Wesse- ling en 1 U. Didama van V. O. S, (Den Haag), 11 van Dijk (Mariue-Texel). H. ^F. Schaap (Utrecht). A. Mulder, Politie Sport- vereenigino: (Amsterdam), H. J. v. d. Laan. Utrecht. J. P. Koenen van Sparta (Den Haag). W. Wolffensperger, K. Remmers, O. Wolffen- eperger en J. Yerwaiien van N. E. C'. (Nijme gen), G. J. Frieke (Amsterdam) en A. A. IBruynel van V'. en L. (Den Haag). De start zal Zondagmiddag 1 uur plaats vinden, terwijl de loopers op het V itesse-terrein aankomen. De afstand bedraagd circa 4 K.M, Het parc ours loopt door de heuvelachtige omstreken van Arnhem, die zoo uitnemend voor een cross country geschikt zijn. Gisteren is liet op de Elta een élite dag geweest wat v 1 iegdemonstraties betreft. In den namiddag heeft major Drapar, de nu reeds zoo bekende B.A.T.-vlieger, weer eens iets buitengewoons te zien gegeven. Behalve zijn gewone programma: loopings, writles, tonneaux enz. gaf liij een voorstelling1 van onderstboven vliegen. Heel hoog in de lucht gooide hij zijn toesteL om en zoo vloog hij omgekeerd gedurende 20 Beconden. Een redacteur van het „Algem. Hbl'd." sprak den vlieger na afloop van zijn won dere demonstratie. „Well, you saw I flew, for 20 seconds in that manner?" (Hebt u gezien, vroegs de vlieger, dat ik 20 minuten onderstboven vloog). „Yes, Could 'nt anny longer?" (Ja, ging het niet langer?) „Oh yes but felt I lest my mone,y and my identification card. So i" stopped the joke I" (Zeker, maar ik voelde dat ik mijn geld verloor en mijn identiteitskaart. Daarom staakte ik het grapje.) En met een lachje rammelde hij met z'n Pog juist geredde rijksdaalders.' Verder hebben er nachtvluchtdemonstraties plaats gehad, waarover wij in het „Hbld." het volgende lezen: in eens, ais bij verrassing, een zilveren Btreep over het veld. Een schitterende witte streep, waarin de grassprietjes een cancan rookpluimen gelijk was. Het zoeklicht. Aan cchenen te dansen en waarin de lichte nevel de andere zijde van h et veld nog zoo'n licht installatie, die nog onzichtbaar- bleef, be waard werd tot straks, als de vlieger om hoog zou zijn. En op een boot in hoofd kanaal West een derde lichtinstallatie. Al les bediend door personeel van ons yerlich- tilngspark. Het probeeren van de zoeklichten hield de menigte op uitstekende wijze bezig. Be tijd verging, zonder dat er- gemord werd1, lii toen tegen half elf het eerste gfesnor van een vliegmotor vernomen werd, zat er een aardige, prettige stemming in de dui- Bendkoppige menigte. sens fel doorstriemend de (ucht, hoog zich I>e zoeklichten striemden rondom. Nu [verliezend in het oneindige. Dan weer glij dend, spelend als het ware, over de men-, Bchen, dezen zettend in een hel wit licht. Toen, om half elf ruim, begon de motor van de Avro, bestuurd door luit. Roberts, het licht van weerszijden. Met een koenen te snorren. Daar verscheen het vliegtuig in sprong verhief het zich in de lucht: in den pacht. Ai, wie de bezwaren kan doorvoelen, die het opvliegen van een slecht terrein met zich brengt, die kan zich genoeg voorstel len hce koen deze ex-oorlogsvlieger moest zijn, om van daar pp. te gaan in den don keren nacht. Brr. De motor zong niet al te best zijn lied. Hij sloeg zoo nu en dan door. Maar dit bleek don luchtman geen bezwaar. Lustig daver de de motor voorts hooger en hoger ging de Avro in 't nachtelijk geheimenis daar boven, de sterren tegen. Baar begonnen de zoeklichten hun taak. Kruiselings en alleen doorstriemden zij den hemeL En spoedig hadden zij den wonderen vogel te pakken. Dan volgden zij hem een tijdlaag op zijn reis, maar lieten onmiddel lijk af, zoolra de vlieger een, rooden lichtbal uitgooide. Dan was bet een oogenblik weer dónker, hoorde men alleen de machine en zag men niets. Plots een witte lichtbal, 't Sein, dat de zoeklichten weer. mochten gaan werken. En toen speelden de lichtbundels al weer heel Hpoedig in de lucht en hadden zij dra het vliegtuig weer te pakken, 't .Was waarachtig als een sprookje: dat teere ding daar in de lucht, waai'in de stoute Engelschman zjjn triomfen vierde, beschenen door die felle licht-kegels die hem vasthielden in goeden greep. Drommels,, dat moet toch in oorlogstijd een eng gevoel zijn geweest voor. een vlie ger, wanneer zoo'n zoeklicht hem bescheen. En jtocfi te ontkomen wist Roberts ook. tWant met een energieke beweging gooide hij het toestel om en met een sierlijke loo ping verdween hij uit de lichtcirkels. Maar Onze Hollandsche zoeklicht-mannen die volgens Engeische deskundigen buitenge woon goed waren hadden de Avro al weer spoedig te pakken. Nadat dit spel van den nacht vijf.en-twin- minuten lang had geduurd, gooide de aviateur een groenen lichtbal"uit, teu teeken, dat hij wenschto te landen. Even later speelde het zoeklicht in breede bundels over het veld. En in die licht.kom daalde Ro berts vlot en taxi-de zijn toestel tot pal vcor den hangar. Een grootsche. waarlijk verdiende ovatie .was zijn dee!. Dp de schouders van eenigen, omhangen met een krans van het Elta-be- werd Roberts langs het publiek ge dragen en dit juichte den kranigen vlieger hartelijk tcc. De „Zeeland." Hr. Ms. „Zeeland'' is voor IJmuiden ten anker Bekomen en blijft d© volsrende dazen in de Noordzee met de examencommissie onder yoorzittersehap van den jzep. admiraal Tydé- mau aan boord tot het afnemen van het prak tisch eind-examen van de adelborsten van Let oudste studiejaar. Na afloop daarvan za! de „Zeeland" Zaterdaz 9 dezer te Nieuwediep oinnenloopen. SCHOTEN. Gemeenteraad. In de gistermorgen gehouden raadszitting waren afwezig de heeren Prusehen en Schutte. In de commissie tot onderzoek der geloofsbrie ven van de nieuw gekozen raadsleden wer den benoemd de heeren Hooy, Verkcoy en De Vries. Namens de oommissie adviseert de heer Verkooy tot toelating van de heeren Chr. Bies, C. A. H. Blom, P. Boxs. Th. G. C. Hooy, H. J. Klein, A. J. Loerakkex-, J. F. H. Prusehen, H. Souverein, W. v. d. Vail, A. P. A. Verkooy, Joh. Vertou, G. de Vries en C. H. C. Wolff. De voorzitter wijdt eenige waardeerende woorden aan den niet-herkozen heer Schutte die steeds de belangen der gemeente met veel ijver heeft behartigd en aan den afge treden directeur van het distributiebedrijf, den heer Dalmeijer. In de vorige zitting staakten de stemmen over het voorstel-Pruschen, de vaststelling eener verordening op de gemeentelijke bur gerwacht betreffende. Het resultaat is dit maal geen onder, zoodat het voorstel ver worpen wordt. De geheele verordening wordt thans met 7—4 stemmen aangenomen. Tegen de sociaal-democraten. In de commissie voor de bezwaarschriften der belastingen werden benoemd de heeren Verkooy, Wolff en Prusehen. Aan den Raad werd aangeboden de ge meenterekening over 1918. Voor het aange ven der maximum-snelheid van motorrijwie len en auto's, zijn borden noodig, waarvoor een erediet van 1150 gevraagd wordt. De lieer Hooy is niet bijster gerust op het ef fect der maatregelen. Hij vraagt ook, of de drukste straten niet voor motorrijtuigen kunnen worden verboden De voorzitter be twijfelt dat, doch de heer Blom meent dat er geen bezwaar is zulk een straat, bedoeld wordt de Cronjéstraat, slechts in één rich ting ter berijding van motorrijtuigen open te stellen. Het voorstel wordt naar B, en W. ter fine van prae-advies gezonden. Wat het effect der verordening betreft meent de voorzitter dat voor de controle der snelheden opnemingen met een chronometer ntodig zijn. Minstens twee van een bedrag van 37. De heer Blom voelt weinig voor zulk een controle en memoreert de lijdens geschiedenis van vele aultovalken voor de kantongerechten. Do heeren Verkooy en Blom meenen, dat met minder borden kan worden volstaan. De automobilisten zullen dan gauw genoeg den schrik beet hebben. In dien geest wordt besloten. Voorgesteld wordt, den duurtetoeslag aan het gemeeniiepersoneel te verlengen tot 1 Januari en te bepalen, dat op 1 Januari 1920 een nieuwe loonregeling voor het gemeen- tepersoneel zal ingaan en dat het verschil in salaris, ontstaan door de terugwerkende kjacht, die aan de salarisregeling zal wor den gegeven zal worden bijbetaald aan het personeel. De datum van terugwerkende kracht zal nader bepaald worden. Op voorstel van den heer Bies zullen B. en W. zoo spoedig mogelijk met een voor stel komen om een voorschot of bijslag te geven aan het gemeentepersoueel. De heer Hooy drong aan om bij die Re gelingen rekening te houden met de groote gezinnen. 'Mlj%! Aan de orde is het voorstel tot vaststel ling eener verordening betreffende kinder arbeid. De beer v. d. V a 11 vraagt wat B. en W. tot dit voorstel hebben geleid en of zij de mogelijkheid inzien van uitvoering. Ie dit laatste het geval, dan doet de gemeente Schoten een daad ,die alle waardeering ver dient en, blijkt de mogelijkheid van uitvoe ring, dan stelt de gemeente Schoten tal van autoriteiten op onderwijs gebied in gebreke en doet iets wat de autoriteiten al vele ja ren geleden hadden moeten uitvoeren. De heer Loerakker ziet de uitvoerings mogelijkheid zeer wel in en meent in deze verordening een goed werk der gemeente Schoten te zien. j De burgemeester deelt nog mede, dat hem van alle zijden de mogelijkheid van uitvoe ring is toegezegd. De heer Loerakker zegt nog, dat goedkeuring van Ged. Staten niet noodig is, maar dat overleg met den school opziener voldoende is. Deze heeft plaats ge had. De heer v. d. V a 11 juicht de verordening toe en spreekt er zijn groote tevredenheid over uit dat de wethouder er mede kwam. Hij stelt ze ten voorbeeld aan het geheele land. De heer Verton betoogt, dat de betee- kenis niet overschat moet worden. Het be treft niet meer, dan dat de politie het recht krijgt, leerlingen, die de school ver zuimen, weer naar school terug te brengen. De heer Loe rakker antwoordt, dat de heer Verton de zaak niet goed begrijpt. In de arbeidswet wordt de landbouw uitge schakeld. Dat wordt in deze verordening ge corrigeerd. In deze verordening wordt vesrbo den, dat de ondernemer werk laat verrich ten door kinderen beneden 12 jaar, apk al hebben zij verlof. Dat wordt in geen wets artikel geregeld. De heer v. d. V a 11 blijft er bij, dat hij de verordening van harte toejuicht. De verordening Wordt z.h.s. aangenomen. Ook werd goedgekeurd de daarbij aan sluitende verordening, dat vergunningen tot schoolverzuim, wegens veldarbeid, bedoeld in art. 13 der leerplichtwet, uitsluitend kun nen worden verleend van 1 Jan. tot 1 Maart. - De verordening op ue r etributieregeling van schoolgeld wordt goedgekeurd. Hierna wordt gepauzeerd. In de namiddagzitting deelde de heer Hooy mede, dat, na sameuspreking met de heeren Bies en Prusehen, de Unificatie- commissie heeft besloten zich eventueel be schikbaar te stellen voor de commissie voor de herziening der reglementen voor werk lieden en ambtenaren. De voorzitter brengt hem daarvoor dank. De heer Blom noemt de benoeming der unificatie-commissie niet zoo gelukkig. De commissie zal eerst kunnen beginnen na de behandeling van het unificatie-rapport. Voorloopig behoudt de commissie dus haar drukke bezigheden. Bovendien kan de heer Prusehen toch voor 1 October niet aan het werk gaan. De heeren v. d, Vall en Verton bestrijden deze meening. Een voorstel-Biom. om het voorstel aan te houden, werd verworpen met 8—3 stem men. Het onderzoek werd aan de unificatie- commissie opgedragen. Vervolgens noodigt de Raad B. en W. uit een verordening te ontwerpen tot regeling der wijze van betaling van het hoogere be drag aan schoolgeld, dat verschuldigd is door ouders, woonachtig in de gemeente Schoten, wier kinderen een der Haarlemsche scholen bezoeken voor M.U.L.O., de school Voor achterlijke kinderen, de burgeravond school of de avondschool voor handelsonder wijs. Daarna werd behandeld een concept-ver ordening nopens het toekennen van een bij drage aan inrichtingen voor vakonderwijs. Op een vraag van den heer Verton ant woorden B. en W., dat het alleen betrek king heeft op inrichtingen, die subsidie van Rijk en Provincie krijgen. Na een opmerking van den heer Verkooy, werd overgegaan tot de behandeling van de verordening. Bij artikel 12 stelde de heer Verkooy voor, ook voor een eventneele com missie van toezicht vrijheid te eisehen tot bezoek der gesubsidieerde scholen. De moeilijkheid deed zich voor, dat dit in het artikel niet kon geformuleerd worden, omdat zoo'n commissie van toezicht niet be staat. De heer Verkooy deed daarom bet voorstel in princiep te besluiten tot instel ling van een commissie van toezicht. Dit voorstel werd m ede-onderteek end door den heer Blom, doch hii stelde voor het artikel ongewijzigd aan te nemen. Hat voorstel-Verkooy, een commissie van toezicht op het L. O. te benoemen, werd in handen van B. en W. gesteld om praeadvies. Art. 12 werd ongewijzigd aangenomen. De geheele verordening werd daarna aan genomen. Daarna was aan de orde de vaststelling van een verordening op het verleenen van subsidie aan bewaar scholen. De heer v. d. Vall maakt bemerkingen op de voorwaarden, die aan de bewaarscholen worden gesteld, om voor subsidie in aan merking te komen. Hii acht verschillende daarvan onvoldoende. In Haarlem geldt de regel dat een school minstens 60 kinderen moet tellen en dat er niet meer dan 40 in ©én klas mogen zitten. In Sctioten zijn deze cijfers juist omgekeerd. Dat is ongunstig. Verder wordt er geen leeftijd bepaald voor de onderwijzeressen en er wordt voor hen geen rechtspositie vastgelegd. Er zijn nog meerdere aanmerkingen. Daarom verzoekt spreker uitstel van behandeling van de vetrordeming. De heer Blom becritiseert het kleine subsidie dat Schoten wil geven, waartegen over spr. de royale bijdragen stelt, die Haar lem geeft. Dat heeft de heer v. d. Vall niet gememoreerd en spr. begrijpt niet, dat hij dan wel over de kleine wijzigingen van B. en W. valt. De voorzitter verdedigt de voorgestelde verordening en zegt dat zij, niet dan na overleg met de betrokken autoriteiten, met deze verordening zijn gekomen. De hjeer Hooy kan spreken uit de praetijk en zegt, dat de inrichting der bestaande be waarscholen voldoende is. B. en W. hebben praotisoh gehandeld met rekening te hou den met de bestaande toestanden. Deze heb ben bewezen voldoende te zjjn, al kunnen zij beter worden. Voorts acht spr. deze veror dening in alle geval beter dan heelemaal geen verordening. De heer v. d. Vall heeft op eigen initia tief een bewaarschool bezocht en houdt vol, dat deze niet voldoet aan de eis oh en eiener moderne bewaarschool. Hij dringt aan op uitstel. De voorzitter zeide, dat hii niet tegen uit stel van behandeling is, maar dat hij alleen wil duidelijk maken, dat B. en W. -wel dege lijk rekening hebben gebonden met de om standigheden. De heer Soeverein begrijpt de moei lijkheid niet van den heer v. d. Vall om op de betreffende artikelen amendementen in te doenen. Dan kan hij all®® krijgen wat hij verlangt De heer Verkooy staat aan de zijde van den heer v. d. Vall. Althans één school, die aan de Colensostraat, voldoet niet aan de behoeften. De voorzitter antwoordt hierop, dat de localiteiten ten genoege van B. en W. moeten zijn, maar nog eens, B. en W. willen de zaak niet doordrijven. De heer Loerakker verdedigt de voor dracht van B. en W.. doch wil den heer v. d. Vall ter wille zijn. De heer Verton is voor uitstel om B. en W. in de gelegenheid te stellen zich met het bestuur der school in de Colensostraat in verbinding te stellen om te trachten haar alsnog in aanmerking te doen komen voor subsidie, want spr. meent, met het ocg op de speelplaats der school, dat dit nu niet het geval kan zijn. De Voorzitter zegt, dat niet te kun nen doen, want zij kunnen van te voren geen invloed op de school uitoefenen door een subsidie in uitzicht te stellen. De heer Hooy bepleit behandeling der voordracht. Een regeling is noodzake lijk. Laat men overgangsmaatregelen nemen als men dat wil. Uit waardeering voor wat de bewaarscholen gedaan hebben, moet er echter nu eens wat gedaan worden. Spreker vraagt de noodige soepelheid in het stellen van amendementen, opdat zij niet het ken merk dragen aat men geen subsidie wn ge ven. i De heer Blom deed een voorstel om B. en YV. uit te noodigen, met de schoolbestu ren in onderhandeling te treden op basis van de Haarlemsche verordening. De heer Verkooy voelt veel voor een betere subsidie, maar kan niet stemmen voor 't voorstel-Blom. Daarvan zou hij een kostenberekening willen hebben van B. en W. Om die redenen zou hij tegen het voor stel moeten stemmen. De heer v. d. V a 11 wil niet weten van het voorstel-Blom. Hii handhaaft zijn uitstel- voorstel. De heer Blom verdedigt nader zijn voor stel. De heer Bies verklaart zieh tegen het voorstel-Blom. Bij stemming over het voorstel-Blom, staakten de stemmen, zoodat de behandeling moest worden uitgesteld. Tegen de heeren Verkooy, Verton, Bies, v.d. Vall, Box en Schutte. Van de ingekomen stukken werd de circu laire der samenwerkende vakbonden van technici, inzake de positie der aangesloten leden voor kennisgeving aangenomen, als zijnde op ongezegeld papier gesteld. Het verzoekschrift, d.d. 28 Juli 1919 met memorie van toelichting van den Kring Haarlem van den Alg. Ned. Bond van Poli tiepersoneel, inzake de positie van de die naren van politie te Schoten werd om ad vies aan den burgemeester gegeven. De hr. Blom vroeg advies voor de volgende verga- ideeing. i Een verzoekschrift, d.d. 4 Juni 1919 van het comité ter behartiging van de algemee- ne belangen van overheidspersoneel, inzake de positie van het personeel der gemeente. In handen gesteld der te benoemen raads commissie. Een verzoekschrift, d.d. 24 Juli 1919 van de Afd. Haarlem van den R.-K. Volksbond, om in den komenden winter een toeslag op de brandstoffen te verstrekken. In handen ge steld van B. en W. om praeadvies. Een verzoekschrift, d.d. 8 Juli 1919 van de Woningbouwvereeniging „St. Bavo", om in trekking van het raadsbesluit, betreffende den bouw van arbeiderswoningen, anders dan op gemeentegond. Voorgesteld wordt afwijzend te beschikken. De heer Hooy vroeg een andere beslis sing te nemen, Hii zou B. en W. willen uit- noodigen met de vereeniging in overleg te treden om haar te bewegen de plannen te wijzigen en ergens anders te bouwen. Spr. wil daarom het voorstel aanhouden. De heer Blom zegt, dat dit alreeds be sloten is, maar spr. meent, dat men toch niet de bouwgrondprijzen moet omhoog hel pen drijven door bouwspeeulanten een winst je in de zak te brengen. Wij hebben nu een maal een grondbedrijf en de raad moet zich daarvan bewust zijn. Verder vroeg de heer Blom inlichtingen over toezeggingen, die aan de Bouwvereen. „Eigen Haard" zijn ge daan door den wethouder. Deze werden door den heer Box ontkend. Het voorstel van den heer Hooy, om het punt aan te houden en in overleg te treden met het bestuur vond bezwaar b ijden heer X/oerakker. Hij vindt die opdracht juist niet aangenaam. Het voorstel van den heer Hooy werd aan genomen, doch de heer Hooy zal persoon lijk overleg plegen met de vereeniging. Een verzoek, d.d. 15 Juli 1919 van de Alg. R.-K. Ambtenaarsvereeniging, betreffende eene salarisregeling voor het gemeenteper- soneel werd voor kennisgeving aangenomen, •omdat het adres ongezegeld was. De heer Hooy vraagt de maand Augus tus ook voor de raadsleden en voor de com missieleden ale vacantiemaand te beschou wen. De heer Verton vraagt, dat B. en W. Lnformeeren bij Ged. Staten naar de moge lijkheid om het presentiegeld der raadsle den over dit jaar op de volgende begrooting •te verhoogen. De heer Schutte vraagt of het B. en W. bekend is, dat in Schoten boven een vleesehhouwerjj ladingen hooi liggen opge slagen. De voorzitter zal dat onderzoeken. Verder vroeg de beer Schutte, dat B. en W. hun aandacht vestigen op de plaatsing van brandkranen. Het heeft de aandacht van B. en W. antwoordde de voorzitter. Be heer V e r k o o y klaagde over den in specteur van politie, die zich niet goed zou hebben aangesteld bij gelegenheid van een huiselijke twist. Dat is te wijten aan zijn ze nuwachtig en ontactisch optreden. Spr. ver zoekt den burgemeester een en ander onder het oog te brengen van den inspecteur. De voorzitter dankte voor de medledee- ling. De heer Blom vroeg het adres van de Eigen Bouwonderneming (zie ons blad van Woensdagavond) in de volgende vergade ring onder de ingekomen stukken te behan delen. De heer v. d. Vall constateert, dat de manier van oproeping der brandweer niet in orde is en klaagde over het optreden van een lid van de brandweer. De leiding spreker beeft dat kunnen constateeren bij een brand ontbrak zoo goed als geheel en het blusschen zelf liet ook alles te wenschen over; het materieel deugde ook niet en de brand van dat hooiopper tic; kostte 200, terwijl 4 mensahen het brandje hadden kun nen blusschen. Spr. houdt zon hart vast als er brand in het kwartier komt. Hij verzoeht B. en W. de organisatie der brandweer in het oog te houden en zich door deskundigen te laten voorlichten. De heer Box zegt, dat er nn een goede commandant is, die alle moeite doet zich in de zaken in te werken; het materieel wordt gaandeweg verbeterd. Dat de spuit niet werkte, moet geweten worden aan gebrek aan water. De voorzitter zegt, dat hij bezig is M onderzoek in te stellen en dat hii alle moei te zal doen om de zaak in orde te krijgen. De heer Blom meent, dat men, met het oog op de groote verdiensten der Vrijwillige Brandweer, deze wel naar huis kan sturen. Wij kunnen het wel doen, meent spr., met de gemeente-werklieden. Hierna werd de vergadering gesloten. VELSEN. De heer A. A. Post. commies ter secretarie alhier, is 'benoemd tot hoofdcom mies ter secretarie van Beverwijk. 'VELSEN. Dö bramTstoffenYcreeui^jj,, jj Vooruitgang"- <rp Wijkeroog, yrr« M"© laav«# oorlogsjaren niet kon .werken, is' «ezel ,w«dfc weer opgericht. VELSEN. Burgerlijke Stand. Geboren: 'd. v. P. Rolloos-Bosman. d. v. C. do Reus-Nijm&n. d, v. G. Winkel-Y. d. Ens. z. v. G. K ess el-Gee Is. d. v. G. Wijker-Kranenburgi z. v. F. Baas-v. d. Sou. z. v. j. Roeper- de Vries. Ondertrouwd: P. J. Piepers en H. M. y. 'd. Ham. C. Dorrestein en M. A. d© Lauwere. W, y. d. Berge en T. D craws tra P. 3. Dalmeijer en B. C. Tijssen. Getrouwd: P. J. vau Kieoff en J. H. jPaMe. J. Groen en 1'. Zeilmaker. B. Oldenburg en Iv. Korf. V\ Yoogt en J. C. de Vlugt. OverledenT. Doel. 70 j.. ongeh. A, Nijinau, 78 i., wed. van C. Smit. J. J. Qriep- mans, 18 mud., i. v. W. M. Qriepman», twee1 laatste overleden te Haarlem. IJMUIDEN. Een opvarende van den logge' Dolfijn K.W. 106, heelt men hier zijn. port©- monnaie outrold. IJMUIDEN, In een keet van da Arnst. Bal last Mij. heel't men ingebroken en daaruit een. kijker, wat suiker en sigaren gestolen. BEV ERWIJK. Binnenkort zal worden Ktvergegaan tot uitbreiding van de Bisschoppe lijke kweekschool, alhier. Althans de plannen zijn gemaakt, doch moeten door het bestuur .der school nog goedgekeurd worden. Het plan omvat de uitbreiding der gelegen heid, tot huisvesting der leerlingen, beneven» de bouw van een M. U. L. O. school met 3 klassen en internaat, die, zooals men zich voorstelt, zal verrijzen aan den Keesdelsweg. De architect- ia de heer Molenschot, td VV atergraaf smeer. BEVERWIJK. Onze plaatsgenoot AL. O. Kors, is geslaagd voor acte Engelsch L.O. BEVERWIJK. Op Zondag 17 Aug. a.s. zal ier een bedevaart- gehouden worden, uitgaande yan den Ned. R.-K. V olks'bond. afd. Beverwijk jen omstreken en Kruisverbond. De deelnemer» •kunnen gaan loopen, of per fiets gaan. of •met tram van 9.35. Kaarten en program' ma's zijn verkrijgbaar a 25 cent. BEVERWIJK. Voor het eerst wordt dit (jaar van 11 tot 15 Augustus aan de Bisschop pelijke Kweekschool te Beverwiik retraite ge houden, door de oud leerlingen der laatste drio jaren. Door allen, die niet volstrekt verhin derd zijn, is deelname verzocht aan deze re- traiten, 37 oud-leerlingen hebben zich reeda iaangemeld. OASTRiOUM. Burgerwacht. Door de al hier bestaande Burgerwacht zal öp de Schiet banen na-bij Overveen deelgenomen worden aan. de in September te houden schietwed strijden van de Burgerwachten van vele ge meenten uit Noord-Holland. De Burgerwacht die elke week schietoefe ningen houdt, zal daar naar wij hopen een goed figuur, maken. CASTKiCüM. Telegraaf. Ge.iur.n.ie de maand Juli j.l. werat in den kosteioozen kring dezer gemeente door het Hulpkantoor. Castrieum besteld 157 telegrammen, en in den niet kosteloozen kring 82, ia totaal der halve 289. Uit dit cijfer, blijkt genoegzaam dat liet telegraaf ver keer voor Castrieum zee® groot is. GASTRIC LM. BurgemeeöteiswLiamg. Bij het Gemeente bestuur, is bericht ingekomen,, dat door den Minister van Waterstaat ver gunning is verleend tot het maken, hebben en onderhouden van een brug over de spoor- sloot, bij het station, teneinde uitweg te bekomen naar het voorplein van liet sta tion Castrieum, voor de op het perceel te genover. het station in aanbouw zijnde Bur gemeesters wen mg, tegen eene recognitie van t' 1 per jaar. CASTIuClM. Veiligheid Men jierüinei't zich pog wel dat in januari van dit jaar een aanrijding heeft plaats gehad van de stoom tram bij de Schoolstraat, waarbij de wagern vajn Twisk tegen een aldaar staanden tele foonpaal werd in elkaar gedrukt, terwijl de voerman door tegenwoordigheid van geest zich. zelf en het paard wist te redden. Naar aanleiding hiervan werd door d,en Burgemeester aan den Minister van Water staat verzocht om toepassing van art. 5, sub 1 van het Tramregieinent 1902 teneinde in de toekomst zooveel mogelijk ongelukken te voorkomen. Mede werd gewezen op liet gevaarlijk punt bij cal'é A. van Benthem. In antwoord op dit schrijven vau den Bur« gemeester, is door den Minister van .Water staat het volgende bepald: Dat de treinen niet sneller mogen rijden do-ar de kom va|n het dorp, d^n 7yg K.M. per uur. Tein opzichte van het punt bij café van A. van Benthem is bepaald, dat op die krui sing d e treinen komende uit de richting Alkmaar met geen grootere snelheid mogen rrjdeh dan 5$ K.k£, per uur. Mochten deze bepalingen worden over schreden dan dient proces.verbaal te wor den opgemaakt. ,We zullen hopen dat door deze maatre gelen het gevaar voor aanrijdingen als an derszins zuilen zijn bezworen. De machinisten zijn gewaarschuwd niet te snel te rijden, daar anders gauw eén pro ces.verbaal zou kunnen volgen. ZANDVOORT. Verg. Gemeenteraad. Voor zitter burgemeester Beekman, aanwezig alle le den De heer v. d. Molen wordt door den se cretaris binnengeleid en legt de vereischte be- loiten af als raadslid, de Voorzitter wenscht hem toe vruchtbaar werk in het belang der Ge meente. De notulen worden onveranderd goed- gtkeurd. Onder de ingekomen stukken bevindt zich het rapport van Mr. 1 ideman, secretaris der Gezondheidscommissie, hetwelk een geheel andere lezing bevat van de verklaring der Zus ter v. d. Waert dan die door den Inspecteur afgenomen. De heer Bramson zal met veel over deze zaak zeggen, maar vindt dat de Burge meester niet voldoende in het belang van den gezondheidsdienst heeft medegewerkt. De heer Molenaar verklaart het tegendeel en constateert den Burgemeester geen blaam treit. De heer v. d. Plas zegt dat aan een zoo tegenstrijdige verklaring van een zuster geen waarde kan ge hecht worden, bovendien wordt het punt waar het om gaat niet aangeroerd. De Voorzitter be merkt en bewijst uit de verschillende data's dat het rapport van Mr. Tideman bezijden de waar heid is. Een verzoek van den aannemer Jb. Draaijer om uitbetaling van een vergeten post van 1916- 1917 wordt toegestaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 2