101 0. SULLES Openbare Verkooping Adverteert in de Hieuwe Haarl. Courant Sport en Spel HURL COOP. OIHER-VER. INGEZONDEN LAATSTE NIEUWS E. S. Frank is II en 12 Aug. AFWEZIG T- C. A. BöLGER J. DE WILDE Afwezig Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. „Ons belang" aan 't woord. PETRUS HANDGRAAF, DANKBETUIGING. Wiihelminastraat 57 hervat Maandag II Aug. DE PRAKTIJK. AFWEZIG T ANDARTS. zal van 9 tot 20 Augustus Afwezig zijna WEBEfi -*°ON van 45 uur n.m. Particuliere Wijkverpleging Zuster M. GRASVELD KI. Houtweg 13. Tel. 1671. TE HEEMSTEDE. Deurwaarder Louis A. Giaser APPELEN, PEREN, PRUIMEN en VIJGEN, SCHOTEN. Van het politierapport. In bewa ring is gesteld zekere W. D., opkooper te Scho ten, terzake van heling van gestolen goederen. Tevens is tegen hem proces-verbaal opgemaakt wegens overtredig van de nieuwe bepalingen van de wet tegen de heling, die o.m. verbiedt, koopen van een minderjarige. In de woning van v. 't H. in de Lotter- >traat is ingebroken. De dieven hebben zioh ver moedelijk toegang weten te verschaffen met be hulp van een valsdien sleutel. Zij hebben de muntgasmeter opengebroken en het zich daarin bevindende geld medegenomen. Tevens is uit een kast een klei bedrag in geld ontvreemd. Uit de winkel van W. K. in de Scheper straat is een kistje sigaren ontvreemd. BLOEMENDAAL. Geboren: dochter van W. J. van den BergBakker. dochter v. A. C. van Steijnde Vries Feijens. zoon van C. M. MeulmanBlaauw. Ondertrouwd: W. E. Hartman en J. M. Vader. Getrouwd: J. Stammes en J. M. M. van Snippenberg. A. A. van Kiel en A. F. van Gulick. N. Sterk en S. H. Ei. Overleden: J. ,T. E. Houthuijsen, 23 jaar. J. W. van Wittmarscken, 22 jaar. SPAAIiNDAM. De aardappelrooiers heb ben ook eens gestaakt. Het is weeer het oude liedje, „hooger loon". SPAARNDAM. De zijleuningen aan het ï-ieuwi bruggetje aan het Jaagpad zijn ein delijk aangebracht. VELSEN. P». en W. hebben liet aanleg gen van straten en rioleering ten behoeve van het woningcomplex aan den Wijk aan Zeeërweg en Velserduinerbuurtweg te Vel- seroord, opgedragen aan de heeren W. Thunnissen en A. W. J. van Sambeek te Velserocrd voor 65965. zijnde op een na laagste inschrijvers. VELSEN-DRIEHUIS. De omgeving hier is den laatst en tijd heel wat verfraaid. De dubbele valboomen bij den spooroverweg zijn verdwenen; er is daar nu een aardig pleintje ontstaan met als achtergrond een mooi stukje- groen. De oude onoogelijke pas torie der R.-K. Kerk is gesloopt en inplaats daarvan is nu vlak naast het bedehuis een prachtig hoerenhuis als pastorie verreten, zeker wel het mooiste geschenk voor den a.s. jubileerenden pastoor der parochie. Ook hij de spoorboomen aan den Zeeweg zijn eenige aardige huisjes gezet, met keurige tuintjes ervoor, voorts een nieuwe boerderij en een nieuwe jachtopzienerswoning. Daarom be treuren wij het zooveel te meer, dat het mooie groene weiland; naast de boerderij van den heer Grapendaal, nu gebruikt wordt door IJmuider reeders voor het dro gen van vischnetten. Die stinkende viscth- netten hooren hier in deze landelijke omge ving niet thuis. De grazende koeien en schapen leveren een veel mooier aspect op het groene land, met de prachtige onde hoo rnen van het Heereduin op den achtergrond. VELSEN. De muntgasmeters worden ein delijk veranderd. Het wordt tijd ook, want nu weet men wat men voor ziin dubbeltje krijgt. Het bijbetalen bij het lichten der me ters viel de meeste menschen niet mee, vooral niet nn het 6 cent per M3 was ge worden. Wanneer men 50 M8 per maand verbruikte, moest men zorgen dat met 7 da gen 3 was bijbetaald. VELSEN. Het is met de bestrating: van de voornaamste straat in one dorp, den Rijks straatweg, treurig gesteld. De steenen zijn oud en versleten en het is bedroevend; zoo als ze er in leggen. Dit stukje straat eischt spoedig algeheele vernieuwing, i VELSEN. Bij den heer v. d. Sande, aan. den Stationsweg, heeft men deze week des nachts alle in bloei staande sperciciboonen 4"n den tuin vernield. De planten waren let terlijk uitgerukt. Als dit een wraakneming beduidt, is het er zeker al een van de min- Bte soort. VELSEN. Tot klerk ten kantore van den ge meente-ontvanger is benoemd de heer H. J. te Boekhorst te Gendrimgen. VELSEN. De Kamer vap Koophandel en Fabrieken Fabrieken vergaderde Vrijdagmiddag in het Dienstgebouw. Na opening worden de ingekomen stukken be handeld. Een schrijven van het Belgisch han delsbureau inzake den export zal in de locale bladen worden geannonceerd Aan een adres der Kamer te Kampen aan den Minister van Landbouw om opheffing der be perkende bepalingen voor de z.g. natte stations, zal adhaesie worden betuigd. De Kamer te Amercfoort maakt in een adres aan den Minister van Waterstaat bezwaar te gen de volgens het voorloopig verslag gebleken voorgestelde wijze der verkiezing van de leden der Kamers, n.l. door de vakvereenigingen. Nadat in geheime zitting over de benoeming yan een secretaris werd gesproken, werd na her opening benoemd Mr. A. W. Hellema te IJmui- den, na loting met den heer H. Glastra te IJ- muiden. CASTRICÜM. Aanrijding. Gistermiddag te ongeveer twaalf uur had een aanrijding plaats tusschen een motorrijder en een fietsrijder ter hoogte van het hotel „De Rustende Jager". De motorrijder komende uit de richting Bur gemeester Mooystraat, reed ter hoogte van ge noemd hotel links een stil staande wagen voor bij, terwijl de fietsrijder toen de motorrijder op zijde van den wagen was, deze plotseling ach ter den wagen uitkwam. Juist aan het achtereinde van den wagen werd de fiets door de motor gegrepen. De be rijder kwam met den schrik vrij. Anders was het met den motorrijder gesteld, deze bezeerde zich nogal, alhoewel hij nog op de motor zijn tocht doorzette. Een 50 M. verder moest hij echter stoppen omdat zijn rechterbeen ernstig gewond bleek. Niettemin kon hij nog per motor zijn wo ning bereiken. Het rijwiel werd echter zeer ernstig bescha digd. Het is weer eens een leer om vooral in deze dorpsstraat niet met groote snelheid te rijden en vooral ook goed uit te zien. CASTRICÜM. Onderwijs. We verne men dat mej. C. A. Koeken bier. onderwijzeres aan de U. L. O. school No. 1 solliciteert als on derwijzeres aan een der openbare scholen in Haarlemmerliede c.a. We wenschen mej. K. veel succes met hare pogingen. CASTRICÜM. Tramsignalen. We waren de zer dagen in de gelegenheid te beoordeelen het nieuwe waarsdhuwingssignaal vati toepassing gebracht op de tramlijn van de N. Z. H. T. M. We kunnen niet zeggen, dat het signaal het welk gegeven wordt door middel van de stoom fluit erg aangenaam is voor het gehoor, integen deel. Gaande van Castricum naar Alkmaar trof ons telkens het snijdende en oorverdoovende daarvan. Daarbij komt nog dat de jongens nu reeds blijken geven, het signaal te kunnen na bootsen. We zagen reeds dat menschen door dat ge luid opgeschrikt werden, terwijl bleek, dat geen tram in "aantocht was. Het zal dan ook niet lang duren of het pu bliek zal gewoon zijn aan het signaal en waar de jongens blijk geven het kunstje ook te ver staan, nog minder dan voorheen daarop letten, wat de veiligheid niet zal verhoogen. CASTRICUM. Diefstal? Het gebeurde Vrij dagmiddag. Een jongmensch van ongeveer 20 jaren, lang, mager, van geelachtig uiterlijk, bood een groen nieuw „Hima'-rijwiel met tor pedonaaf en dubbele vellingremmen, groene ket- tingkast, te koop aan aan een ingezetene dezer gemeente. De koop ging door voor f 90. Doch ongelukkig voor den zwijntjes-jager, was de kooper den zoon van den Rijksveldwach ter Gorter. Deze, na het ongunstig uiterlijk van den verkooper te oordeelen, dacht dat het zaakje niet pluis was en ging zijn vader opzoeken, welke toevallig in burger was. De zwijntjesjager moest nu onder voorwend sel van hem te zullen betalen, mede naar het Raadhuis. Hij is nog niet goed en wel binnen ot net heerschap, nu inziende dat het verkeerd voor hem ging afloopen, koos het hazenpad cle Schoolstraat in. De politie hem op de fiets achterna, maar ongelukkig zonder succes. Gelukkig is de fiets nog in handen van de Politie, alwaar de bestolenen of hij die aanwij zing kan doen omtrent den eigenaar, zich kan vervoegen. Juist, bij 't verzenden van dit bericht, is de rijwieldief gepakt. Hij had zich verborgen tus schen de woonwagens en den tuin van een teelder. CASTRICÜM. Riiwiel diefstal. Men schrijft ons nader: Het rijwiel blijkt in den voormiddag gestolen te riin 1« die Breesaap nabij IJmuiden, uit een sehuur, staande achter een woning. De dief is een zekere v. d. V., oud 25 jaren. Db bestolene mag blij zijn, dat zijn karre tje nu nog terecht gekomen is, CASTRICÜM. Veiling. Op die gister door „Ons Belang" gehouden veiling waren aangevoerd: CASTRICÜM. Veiling. Op de gister door „Ons belang" gehouden veiling waren aangevoerd; 1(W kilo aardbeien 41 cent per kilo. 89 kilo snijboonen 1212* cent. 16 kilo capucijnere 11 cent. 8175 kilo aardappelen 77y2 Cent. 62 kilo peulen 6—7 cent. 17240 ki lo doppers 13—14* cent. 8040 kilo tuinboonen y,. 1207 kilo dubb. slaboonen 18—14 ct. 324 kilo H. Riezenboonen 10—32 oent. 85 kilo Wagenaars 8 cent. 306 kilo enkele spercie- boon 20 cent. Nog war enaangevoerd 65 st. witte kool en 150 kilo pronkers. IHILLLEGOH. Festival. Op bet Woensdag alhier gehouden Festival werden de prijzen bij loting toegekend als volgt: le pr. f 100 Haxpe Davids, Noordwij kerh-oufc I; 2e pr. f50 Wilbelmina te Abbenes; 3e pr. f25 Har. mdnio te Woubrugge; 4e pr. f 26 Kunst na Arbeid te B enne broek; Troosü>rijs f 50 aan Valkemburgs Harmonie te Valkenburg 25. H. LISSE. liwgcrljjko stamd. 1 Ondertrouwd: A. de Jonjz en A. iKulk. Getrouwd O. t J. Breutels en J. P. rvan Rooyen. Geboren: d. van J. van Steijn. en vain M. E. St jennen. e. van G. Van der "Wolf en Van J. Slintger. x. van A. Hoogewoning en van G. Schoenmaker. d. van P. 1. Rnigrok en van Th. M. van dex Star. d. /van J. Wetter es van J. H. Mosaevëld. d. van H. Hijlzelen- doorn en van G. van Eeuwen. 1 Overleden: M. W. Salman, echïg. van P. 'J. Hoogkamer, 35 j. P. G. van Velzen. '6 m. HAARLEMMERMEER. Toingblaar. Het mdnid- en klauwzeer is in deze gemeente zoo goed a!s geweken. Op de meeste boer derijen beeft zich onder het vee deze ziekte voorgedaan; in tegenstelling met andere streken in ons land had de ziekte hier nogal een goedaardig karakter en kwamen weinig sterfgevallen voor. HAAB L'EMM E a M t ER. AarJajpe.'z ektc. n verschillende aardappelvelden komt de zoo zeer. gevreesde ziekte voor. Het regenach tige weer der* laatste weken heeft aan het gewas veel kwaad gedaan. HAARLEMMERMEER. Diefstal. Ten na- deele vajn den arbeider P, van S. aanden Uweg alhier is een rijwiel, merk Metalicus, gestolen. Van dezen diefstal wordt verdacht een Belg, die tijdelijk bij eeh landbouwer werk zaam was, en die met deze fiets is wegge reden, onder voorgeven, dat hij even een boodschap, in Hoofddorp ging doen. HAARLEMMERMEER! Hoofdelijken om. slag. In de eerstvolgende vergadering van den Raad dezer, gemeente, welke gehouden zal wordeh op. 28 Augustus a.s. komt aan de orde een voorstel van B. en W. oan te wijzigen de verordening OP. 9e heffing van een hoofdelijken omslag. Het doel van deze wijziging, is om te komen tot een groot er bedrag van den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud en groó- teren kinderaftrek1. HAARLEMMERMEER. Brand. Vrijdagmid-. dag ontstond brand op. de boerderij van en landbouwer, Wennekeis aan den Bennebroe- kerdijk alhier. Twee hooibeden werden een pro'oi der vlamm&n. De spuit uit Bennebroek was het eerst ter plaatse; daaraan is het behoud der gebouwen wel te danken. Toen de motorspuit uit Hoofddorp, ter plaatse ver» soheejn kon Bennebroeks brandweer inruk ken. De oorzaak van dén brand is onbek<jdd, De hooibergen waren laag verzekerd. EEN BRAVOURE STUK TE PARIJS. Godefucy vliegt onder den Are de Triompk!» 1 'door. De aviate-ur Charles Godefroy heeft heden morgen (Donderdag) de poging van de Navarre veVwezenlijkt door met een vlieg machine onder .den Aro de Triomphe door te vliegen. Men weet. dat de Navarre gedood werd toen hij zich voor de vlucht trainde. Godlefroy «treek heden te 7% uur v.m. te Villaeoublay op en ging onder den 'boog door van af de avenue de la Grande Armée naar de avenue dee Ghamips Elyséee. De poort is 20 meter hoog en 14 meter breed. Het Nieuport-type „Bébé." waarmede Gode froy vloog, meet 7.50 M. Het nieuws verbreidde zich als een loopend vuur door. Parijs, waar niemand het wilde ge- koven, tot de Direction Aeron antique het be vestigde. 1 1 Zwemmen. i De internationale zwemwedstrijden, die door ja© Zwenrvereeniging «Het IJ" Zondagmiddag om half 2 to Amsterdam zullen worden ge houden, beloven zeer 'belangrijk te worden. daar tal yan bekende zwemmers er aan tul len deelnemen, o.a. Cor Zegger. de houder van den Koninginnelbeker. Zeer belangrijk belooft de estafette-wedstrijd te worden tusschen die heeren-vereenigrngen oVer 5 maal 50 meter. Vermoedelijk zullen op dit nummer ook de Antwerpenaren «tartten, die den internationalen polawedstrüd komen spelen, benevens een interessante atriid tus schen de Anbw. Zwemclub. „Het IJ" en >„De Dolfijn," iwelke laatste vereeniging cd het pogienlblik .over een uitstekende ploeg beschikt. Vermoedelijk zal de internationale water- polo-wedstriid Antwerpsche Zwemclub„Het U" de clou voor den middag vormen. Do Bannkampioensehappien van NederlstódL Zaterdag en Zondag wordien 00 de Stadion wielerbaan. aanvang telkens des namiddagB te 2 uur. de baankampioen&dhappen over den kor ten en langen afstand, uitgoechxeven door den iNedierlandschen Wielerbond, verreden. Voor den eersten keer sedert jaren ontbreekt er geen enkele Nedelandsche renner van naam op het appèl. De verdediger» <ler titels, benevens alle ex-kampioenen zijn ingeschreven, in totaal zijn er 163 deelnemers. Henigle international nummers» ,Ter gelegenheid van^ de kampioenschappen van Nederland heeft de Stadiondirectie den beroemden sprinter, Spears wederom geënga geerd, evenals den Fxansohman Qodivier. De eerste daagt den kampioen yan Nederland op den korsten afstand. Godivier den kampioen van den langen afstand uit tot het rilden van een match op een nacer te bepalen datum. In middels starten Speare en Godivier Zaterdag in dien handicap en Zondag samen in den kop- pelwedstriid. Zaterdag worden voorts alle series van de kampioenschappen v erred enbenevens de be slissing van het kampioenschap amateurs op den langen afstand. Zondag zullen Herkuleyns en Grijseels op hun race-motoren hun revanche-match houden welke tijdens den 24-uurswedstrijd wegens reg'en moest worden uitgesteld. Sinds eenigen tijd voelt „dc leiding" van do nautrale onderofficiersorganisatic „Ons Belang" zich niet erg behaagelijk. ('t Is inwendig niet pluis). Jaren heeft bet hen, die onnoozel genoeg wa ren en 't wilden fiooren, wijs gemaakt dat die „confessioneele hondjes" niets te beteekenen hebben. (Inwendig werd het er toch niet beter op, er bleef bij haar iets knagen). Daar heb je b. v. „St. Martinus", zoo voer de hooge neutrale leiding uit, niet de moeite waard om over te praten, man, (Inwendig knaagde het steeds pijnlijker). Ziet u, wij met 6000 van „O. B." nemen toch geen notitie van 20o(?) Roomschen 't zou wat te veel eer voor dat stelletje hoor (Inwendig werd het op z'n ernstigst, 't kon trouwens niet meer inwendig blijven, 't moest er uit en bleek.de lever). Maar „doodzwijgen" hielp niet, 't werd toch te erg met dat „snertbondje" cn men zou t nu eens probeeren met „doodpraten." Dat mid deltje zou waarschijnlijk beter helpen en de Al- gemeene van O. B." zou er een prachtgelegen- heid voor zijn. (De lever scheidde nu haar bitter vocht af en de lijder gelijkduidend met leider braakte zijn gal over „St. Martinus uit). Hij, de personificatie yan „O. B." hij de prediker van eerbied en saamhocrigheid zaait tweedracht in ons korps hij heeft zijn leden opgezet tegen ons Roomschen en Christelijken hij heeft zijn moraal verkondigd, zijn moraal welke druipt van scheldwoorden en verdacht makingen met voorop gezet doel de confcssi- oneelen den nek om te draaien. Hij heeft zijn tour-de passe-passe „meester lijk" vernchtzijn goochelspel werd toegejuigt en is in zooverre, helaas, wonderwel geslaagd de menigte daar aanwezig, heeft zich opnieuw laten medevoeren naar de poel van ongerechtig heden en haat naar verlaging van het mo- raliteitspeil. Maar laten wij een en ander uit zijn rede naar voren brengen aldus sprak hij over ons, leden van,St. Martinus" „Lichtgloovigen, zwakkelingen, kruipers, ijdel tuit en, gebiologeerden, begoochelden, wijsge- maakten, belagders van hun broeders, zij val len ons in den rug aan sluipmoordenaars." Tusschen deze en volgende woorden gebruikt hij dan naam God en spreekt over eeuwige geluk zaligheid. Vervolgd wordt door hem met „Opgehitsten, bevreesd gemaakten, zij be schouwen ons als hunne doodsvijanden. Liegen en lasteren. Zij beschuldigen anderen van slechte daden die zij zelf bedrijven. Zij liggen onder den knie en zijn afkeerig van ons en laten zich tegen ons opstooken door wereldlijke of gees telijke overheden. Geen middel is hun gemeen genoeg. Zij, leden van „St. Martinus", zijn arme dwazen, bedelende om een gunst, een brokje of een genadig knikje, en dan verbeelden zij zich nog medegewerkt te hebben tot verbete ring onzer positie. Zij laten zich in stemming houden door een onderscheiding en vriendelijkheidje. En onder wijl hebben zij zorg gedragen dat onze kamera den niet te veel in aanzien omhoog gingen hebben zij belet dat niet te veel geld aan de onderofficieren werd besteed. Voor zoover zij vroeger droog achter de ooren waren leefden zij met de leden van „O. B." als broeders samen, maar thans beelden zij zich in zich van ons te moeten afscheiden. Zij brave zielen zouden zij allemaal wel zoo braaf zijn gingen weer opnieuw aan 't verdacht maken, schelden, lie gen, vrees aanjagen, beloften doen en voor deeltjes behalen. Zij beweren, dat er een gees telijken kant zit aan de dubbeltjes die wij niet ontvangen, aan de slechte aardappelen en den te hoogen prijs van de levensmiddelen. Zij ken nen geen onderscheid tusschen waarheid en leu gen. Zij zijn zoo onbeschaamd andersdenken den als hun vijanden te beschouwen. Verblind als zij zijn, meenen zij met bestrijding door leu gen, verdachtmaken, laster en ieder laag middel dat door het doel geheiligd wordt een Gode welgevallig werk te doen." Ziethier de ontboezeming van den president van de Neut. Onderofficieren Vereeniging „Ons Belang", den heer W. Wijk, lid van 2e Kamer der Staten Generaal, afgevaardigde voor het „Verbond tot Democratiseering van de Weer macht." Ziehier de resulateten der 20 jaren lang ge predikte moraal van „Ons Belang". In dezen democratischen tijd houdt een visch- vrouw zoo'n woordenboek er beslist niet meer op na. Droevig is 't, dat aldus collega's wordep opgevoerdaldus worden opgeleid om too aanstonds met eenzelfde taaltje Roomsche college's „af te maken". Maar zij, zijn hoorders, begrepen waarschijn» lijk niet dat de rechten van hun Kath. Collega's vertrapt werden. Zij allen hebben zich door het droomgezicht, hun voorgehouden, laten medeslepen en konden de banale werkelijkheid zeker niet meer onder scheiden. Zij beseften niet dat hun „leiding" de gal overliep daar „Sint Martinus" groeit en bloeit. Eigen zaak verloopt en de „leiding" een beetje veel benauwd aangevallen te worden, trachtte de aandacht van zich zelve af te leiden door de oogen hunner hoorders op de „conlessioneele hondjes" te doen vestigen. Deze goocheltoer gelukte. E11 daarom stemden zij in met den aanhel hunner leider daar waar hij er uitbracht dat alles wat onder „St. M." ressorteert, 't laagste vuilste en gemeenste is. Dc enthousiaste menigte juichte en jubelde ook de Katholieken daar aanwezig,? al meel en meer naarmate „Sint Martinus" en zijn leden diepjr verguisd en getrapt werden. De leden van „Ons Belang" moeten niet veel zelfrespect meer bezitten met „?oo'n leiding" te dulden. Hier is de leiding van ec-11 neutrale organisatie in den jare 1919 aan 't woord (Zie het verslag in het „Alg. Mil. Weekblad 24 Juli '19, 2de blad). Wij zullen eindigen. Het slot van het gedeelte der rede, waaruit wij hiervoor slechts een ge deelte weergeven, luidt dan aldus „Trots al het gekuip van de valsche broeders onder ons, bestaat ruim 1/3 onzer leden (be- roepsonderofficiercn) nog steeds uit geloovige Katholieken cn Protestanten. Applaus. Vooral in den laatsten tijd wordt met alle en niets ont ziende middelen getracht leden uit organisatie te halen. Geachte afgevaardigden en alien die hiei aanwezig zijt, en vooral gij Katholieken en Chnstelijke kameraden, zoomede alle leden onzer organisatie, ik doe een beroep op U, mede te werken om te verhoeden dat Katholieken en Christelijke kameraden uit onze organisatie treden. En ik roep u tevens op om allen, die haar om drogredenen, als zou daarin voor hen geen goede plaats zijn, omdat hunne gods dienstige gevoelens daarin gevaar loopen of gekrenkt worden, hebben verlaten, in de orga nisatie te doen terugkeeren. En dan volgt nog tot slot, 't zal wel ironisch bedoeld zijn „Laat echter uwe middelen nobel zijn. „Het scheldt maar raak" mag bij ions geen toepas sing vinden, integendeel moet bij „Ons Belang" als steeds de waarheid gediend worden en moeten ieders politieke en luistert) godsdienstige ge voelens naar beste weten worden ontzien. Vrienden, houdt uw organisatie krachtig en haar blazoen onbesmeurd." Mag een Katholiek nog langer zulk een zaak dienen Wat de heer Wijk hier presteerde heeft hem genoeg doen kennen. Dit is de leiding van „Ons Belang". Weet gij 't nu, Roomsche onderofficieren, Uw godsdienstige en politieke gevoelens zijn veilig, en daarom die scheldpartij tegen ons Roomschen, daar wij door godsdienstige ge voelens geleid, naar de Roomsche organisatie gingen. Met uw lidmaatschap ontneemt gij Uw eigen eer, verwerp dat lidmaatschap alvorens Uv godsdienst U ontnomen is. ACHATES. Wetliuua'er en Kamerlid. 1 De Haagsche Wethouder, de heer A. O. A. van Vuuren heeft te kennen gegeven, dat hij lid der Tweede Kamer wen-scht te bliiven en zich, in verband met het feit, dat zijn partij beide betrekkingen niet vereenighaar acht, dientengevolge in September als wethouder van 's-Gravenhage niet herkiesbaar stelt. HONGARIJE WERKT AANSTEKELIJK. NAUEN, 9 Aug. (Draadloos). Door den staatsgreep der Entente te Bocdapcet ten voordeele der Habsburgens wordt er. volgens 'berichten uit We enen, nieuw leven geschon ken aan de reactionnaire verwachtingen in Duitsch-Oostenrijk. Men gelooft in Weenen niet, dat keizer Karei zal terugkomen; wel houdt men het voor mogelijk, dat hertog Eungenius regent ower het land zal worden. Alle niet-coinmu nistisebe kringen te Wee nen spreken hun vreugde uit over den val der Hongaarsche radenpolitiek. De burger lijke elementen richten tevens aanvallen te gen de sociaal-democratie, omdat deze niet streng genoeg tegen het communisme op treedt Een monarchale restauratie zou bij de burgerij slechts weinig tegenstand vin den, vooral, wanneer Duitsch-Ocstenrijk on der een Habsburgseken regent door de Ge allieerden beter zou behandeld worden ten aanzien van het vredesverdrag. Bij deze vervullen wij den treurigeu plicht u in kennis te stellen van het overlijden onzen geliefden Vader, uwd- en Grootvader den Heer Wedirwtf. van JOHANNA AL&DA™ HAOEN A na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Ster venden, in den ouderdom van ruim 66 jaar. 'H. M G v. EMMERIK- HANDGRAAF, H. J, v. EMMERIK en Kinderen. J- M. p. DANIS- HANDGRAAF, H. DANIS en Kind. Alkmaar, 8 Aug 1919, Spoorstraat 71. „DeEfeo-en Mevrouw B. WIL- KINGS-WALTER geven kennis van de geboorte hunner dochter HELENA ANTHONIA MARIA Heerlen, 8 Aug. 1919. Willhelminasdiool. Voor de vele bewijzen van be langstelling ondervonden, bij het overlijden van onze geliefde Echt- genoote, Moeder, Behuwd en Grootmoeder. PETRONELLA VOGES |teh»gen wij onzen hartelijken J. GROENENDIJK en Kinderen. O verveen, 9 Aug. 1919. Op 13 Augustus hopen onze geliefde ouders JOH. STET, en CORN EU A LANS hunne 25-jarige Edhtvereenïging te herdenken. 'Hunne dankbare kinderen, Behuwd en Kleinkinderen. Castricum, Aug. 1919. Tandarts, t/m. 8 Sept. 27 Bakenessergr. Tel. 1992 Menu van 11 tot 17 Augustus. MAAND AOVermicellisoep, Lams bout, Rhabarber, Griesmeel met citroen. D1NSDAO: Groentesoep, Rosbief, Snijboonen, Chocoladepudding m. Vanillesaus. WOENSDAG:*) Macaronischotel met Kalfspoulet, Runderlapjes, An dijvie, Vermicellipudding met ro zijnen. DONDERDAG: Selderysoep, Blinde Vinken, Spercieboonen, Gestoofde Peren. VRIJDAG: Kenysoep Gestoofde Paling, Worteltjes, Pannekoek. ZATERDAG: Windsorsoep, Gebak ken Saucysjes, Bloemkool, Rijst met Rozijnen. ZONDAG: Vleeschcroquetjes, Kalfs fricandeau, Spercieboonen, Sneeuw- pudding. Inplaats van soep plus één toe slagbon. Der 1 ons vlresch één toeslagbon. De Directeur van het Ge meentelijk Laboratorium voor Pathologische Bacteriologie geeft hierbij kennis, dat het Laboratorium Maandag 11 Augustus a.s. slechts geopend zal zijn De Directeur voornoemd, 8861 L. W. HAVELAAR. GEVESTIGD i gedipl. Verpleegster Uitsluitend voor kortstondigea.s. Nam. van 24 uur. verplegin g. zal op Dinsdag 19 Augustus 1919 des middags om 2 uur op een tuin gelegen aan de Nassaulaau nabij de lauwe Brug groote partij VERKOOPEN een alles op stam. Bezichtigen 15, 16 en 18 Augustus - 8892

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 3