W. j. vet) Beugen Bik, Dr. KERSBERGEN 1 «HUI, Arts. Br. KJ. 1101 DE EELDEIUNDEI fiink@ Jongens HAARLEM TERREIN DEN H8UÏ. CIRCUS WILKE GALA PREMIêRE DINSDAG 19 Augustus J. VAN QPZEELAND Duin en Daal Bloemen daal. Italiaanscfi Terras Adverteert in de Nieuwe Naarl. Courant Handels- en Landbouwbank f 500.000,- Aandeelen aan ïoonder Spaarfonds voor lodemcuituur. Kerk en School Sport en Spel Gemengd Niéuws Orde en Arbeid AFWEZIfi Weelderige öioeiMium INGEZONDEN M. JESSURUN, afwezig heeft de praktijk HERVAT. een tijdelijk Leeraar Kennisgeving. 's AVONDS 8 UUR. Eerste kwaliteit Belgische Bruine Jacoba Inmaakpotten Zijlstraat 26 en 28 Hotel SCHILDERIJEN 8559 MOONSÏELLINS Gorinchem - Dordrecht - Gouda - Groningen Maatschappelijk Kapitaal f 5.000.000, in stukken van f 500.- W. C. REDLICH Tandarts EERSTE ST. GERARDÜS-KERK DAGMEISJE a ilO pCt. KORTE BERICHTEN. bericht wordt, dat de vereenlgingen uit de 'co"nauLgeneraal' te Smyrna De Schipperssiaking opgaheven Voor den inhoud dezer rubriek stelt dt Redactie zich niet aansprakelijk. coknelis, G1JS Hendrik jan s je Margeretha heemskerk is tof I September AFWEZIG. arts, tot 9 September. Aankomende Jonden Hallwas Timmerman Te koop gevraagd beeft de Fraktijk HERVAT. Nijmeegsch en Provinciaal Dagblad heeft in STAD en PRO VINCIE de grootste opla ge (ruim 230Ü0), wordt in hoofdzaak gelezen door koopkrachtigen Midden- en Boerenstand en heeft daardoor ongeëvenaarde pubiiciteitswaarde. Handelsannonces laag ta rief. Vraagt proefnummers en prijsopgave 8502 Ter Steendrukkerij H. A. VAN 0LPHEN, Oonkere Spaarne 26, kunnen eenige geplaatst worden. Hoog loon. Ontvangen een wagon Lage prijzen Lage prijzen Glas, porselein, aardewerk geëmailleerde en huishoudelijke artikelen Telephoon 2615 - Haarlem Prijzen der plaatsen: Oalerij 50 cent, 3e Rang 75 ct., 2e Rang f 1.—le Rangf 1.50. Stalles f2, Loge f2.50, Loge reserve f3Verhoogd met auteursrecht en Stedelijke belasting. Voorverkoop vanaf Maandagochtend 9 uur Siga renmagazijn B. LANOEVELD, Or. Houtstraat i40, Telephoon 460. Houders van kaarten voor reclame-billetten wor den verzocht deze voor 's avonds 7 uur in te wisselen. Centrale Raad uit de Waschindustrie. De Vereenigde Wasscherijpatroons van Haar lem en Omstreken, aangesloten bij den Natio nal en Gentraien Raad uit de Waschindustrie; gezien de loonsverhooging en verkorting van arbeidsduur; gezien de stijging der bednjfsonkosten; maken aan het geacht publiek bekend, dat met ingang van 18 Augustus e.k. nieuwe tarieven zullen worden ingevoerd. Deze tarieven zijn bij de inrichtingen ver krijgbaar. Hoogachtend, ff Permanente waarvan geplaatst en volgestort f 2.500.000. Gelegenheid tot inleggen iederen Zaterdagavond R.-K. Volksgebouw Bennebroek en iederen Maandag avond R.-K, Vereenigingsgebouw Heemstede. Rente 4.20. 8554 Wilhelminapark 3. - Spreekuur 2-3. Telefoon 882. Zuiver wegende Bascules 'AV O' 'ijjztariMbtC .lurigi; boerenarbeider J. A., gedetineerd, be schuldigd in den naobt van 13 op 14 Mei, in samen werking met twee anderen, ruit het sta tion te Leimuiden, 2 rijwielen te hebben ont vreemd, benevens een bedrag van ongeveer f 87.Verder had hii f 1.50 als geschenk uaugeuoman in de wetenschap, dat cfit oneer lijk verkregen geld wafi. Bekl. ontkende. De officier achtte het ten laste gelegde wettii» en overtuigend bewezen en eischte, mede op grond, dat bekl. reeds meer dere malen met den strafrechter in aanraking was geweest, een gevangenisstraf van 1 jaar. Mr. Hoog pleitte clementie. Rijwiel. De volgende beklaagde. M. v. d. E.. moest hierna in het beklaagdenbankje verschijnen, terzake dat hii op 8 Juli te llpendam een fiets had gestolen. De betrokken getuige verklaarde dat hij bekl. reeds eerder in de gaten had ge had en daarom een oogje in het zeil hield. Dat dit geen overbodige voorzorg was. bleek spoe dig, want na eenige aarzeling had bekl. de fiets aangegrepen. Onmiddellijk ging hij er op af en maakte bekl. de fiets afhandig, onder de woorden: „wat moet je met die fiets". Bekl. zeide toen volgens getuige, „ik wou even gaan toeren.'' „Ik zal je loeren leereu, juidde het bei- sclieid van getuige toen. en. naar hii met ©en zekere voldoening vertelde, had hii v. d. E. met een flinken sclioo onder zijn zitvlak heenger zonden. Bekl. vond deze uiteenzetting onjuist, doch de officier trok zich daarvan weinig aan en vroeg; de rechtbank v. d. E. voor een jaar op te bergen. Mej. Mr. Thiel. riepc lementie in, Eleetrotcclmischc Werkgevers. De afd. Haarlem van de Nederlandsche Ver. eeniging van Eleotrotechnische Werkgevers hield Dinsdag 12 dezer een ledenvergadering, waarin het nieuwe Bestuur als volgt werd sa mengesteld: B. J. Lassehuit, voorzitter; C. J. Heinders, secretaris en P. H. Brakel Jr.. pen ningmeester. Tot nieuwe leden der afd. werden aangeno men de firma's A. A. M. Dermison: W. Kuipers Jr.; H. Kuipers en Gebr. Brakel. allen te Haar lem gevestigd, terwijl men alle mogeliike po gingen in het werk zal stellen om de afdee- ling, die thans reeds een flink aantal leden telt, te versterken. .Nadat de voorzitter eenige mededeelingen had gedaan omtrent de bespreking met het. Ge meente Electriciteits Bedrijf te Haarlem over de munt-installaties en verschillende vragen over het nieuwe arbeidscontract enz., in be handeling waren genomen, sloot de voorzitter Mej. Mx. Thiel, riep de clementie der recht bank in. Aanbesteding. Hedenmorgen werd ten bureele de.- Rijks waterstaat, Kampersingel alhier, aanbesteed liet verdedigen van den duin voet langs het Zuiderstrand van het eiland Vlieland, behoo- rende tot de zee werken in Noord-Holland. Laagste insehrijrrar was J. S. Kuipers, te Zurig bij Harlingen, voor den 6om vau 9600 Eveneens werd aanbesteed het vervangen van den houten brug no. 4 in het jaagpad langs het Zuider-Spaarue door een brug van gewapend beton. Laagste inschrijver was de firma Wijnand- Sloten en Zoon te Leiden, voor den som van 4.858. Loonsverhooging. Het loou van de hulpbestellers dea- Post en telegrafie is van af 1 Augustus gerworden 3.40 en voor die boven de 23 jaar 3.60 per dag. Aldus 'n verhooging van f 0.50 per dag. Salarisherziening Posterijen en Telegrafie. Reeds een paar dagen geleden werd uitvoe rig melding gemaakt van de aanhangig ge maakte voorstellen tot verbooging dar jaar wedden van het personeel der Posterijen en Telegrafie. De posit-, telegraaf- en telefoonkantoren zullen bij de nieuwe voorgestelde salarisrege ling door het personeel der posterijen, tele grafie en telefonie in 8 klassen worden inge deeld en wel van de lagere tot de hoogere geclassificeerde kantoren in klassen 4a en 4b, Ba en 3b, 2a en 2b, la en lib. Ongeclassifieeerd blijven de kantoren Utrecht post, 's-Graven- hage, Rotterdam en Amsterdam post en tele graaf. De volgende salarissen zullen aan deze kan toren verbonden zijn. onder aftrek van 10 pot. eventueel voor vrije woning en 4 of 8 pet. voor standplaats. 89 kantoren, klasse 4 b, salaris 4000-/ 4600 in 6 jaar, o. a. O verveenSaantpoort en Half weg. 79 kantoren, klasse 3a, salaris 44005000 in 6 jaar, o.a. Velsen, IJmuiden. 61 kantoren, klasse 3b. salaris 4800-/ 5400 in 6 jaar, o.a. Lisse, Hoofddorp, Zandvoort. 44 kantoren, klasse 2a, salaris 5200-/ 5800 in 6 jaar, o.a. Hllleigom, Beverwijk. 42 kantoren, klasse 2b, salaris 5600-/ 6200 in 6 jaar, o.a. IJmuiden. 28 kantoren klasse la. salaris 6000-/ 6600 in 6 jaar, o.a. Haarlem T. 5 kantoren klasse lb. salaris 6400-/ 7000 in 6 jaar, o.a. Haarlem P. Westelijke le klasse A niet met haar le elf tallen zullen deelnemen aan de komende competities, indien het N. V. B.-bestuur er toe mocht besluiten reeds in het seizoen 1919 —1920 over te gaan tot vermenging van do twee afdeelingen in de Westelijke le klasse. In een vergadering van het bestuur der N. V. B. bleek, dat dit college inderdaad tot vermenging wensoht over te gaan, zoodat dus een conflict is ontstaan in den Voetbal bond, dat wel een uiterst scherpen vorm aangenomen beeft. Door het schrijven «au de A-eluibs is ter vens antwoord gegeven op de vraag van den heer Warner, wat de'plannen waren van de A-clubs, wanneer het B. B. tot vermenging besluiten mocht. Op deze" vraag kon indertijd geen antwoord gegeven worden, omdat de afgevaardigden hieromtrent vau hunne ver- eenigingen geen opdracht hadden. Te Stri.jp (N.-B.) is een kindje van 13 maanden uit een zolderraam gevallen en ern stig gekneusd1 opgenomen, zoodat liet weldra aan de gevolgen overleed. Afscheiding van de A-clubs? Dezer dagen vergaderden in hotel „Termi nus", te 's-Gravenhage, onder voorzitterschap van den heer J. van den Berg, de afgevaar digden van 10 der elf Westelijke le klasse A- clubs. H. V. V. was door familieomstandigheden van haar afgevaardigde, niet vertegenwoor digd. In deze vergadering wend met algumeene stemmen besloten aan het bestuur van den N. V. B. een schrijven te richten, waarin dit Ook nog geen taalgeleerde. Gelezen in een nota van een timmerman aan een plattelandsgemeente in de nabijheid van Amsterdam: 1 nieuwe kruitwagen, behalve 1 priem, en 2 pooten voor den gemeente-werk man.... 19. Stoomtram gederailleerd. Gisteren ia die «troomtram van de llotterdam- sche Tramweg-Maatschappij, die uit de Rose- straat te Rotterdam naar Barendrecht vertrok, op den Groenen Hillowe» 'bii <ie Dordtsche- straatweg ontspoord. De locomotief ontspoorde en kwam dwars over de rails te staan, waar na zij tegen een langs den weg «taanden boom botste. Een postwagen en een bagagewagen zijn eveneens uiit de rails geloopen. De schade is vrij groot; persoonlijke ongelukken hebben niet plaats gehad. Het verkeer ter plaatse was langen tijd gestremd. Paard en Olifant. Woensdagmiddag viel op den Coolsingel te Rotterdam een voor een wagen van het circus Wilke gespannen paard. Dat i» natuurlijk niets bijzonders, ofschoon het op op nnzen drukken verkeers-boulevard heel aangename stagnatie bezorgen kan. Maar wel bijzonder is t, dat men het even later in de Rotterdamecke wijk- der-toekomst zag gebeuren, dat een.olifant de ontoereikende paardekraoht te hulp kw am en, met zijn kop tegen de achterwand van den wagen duwende, het zaakje .weer op gang 'bracht. De omstanders sloegen dit vernuftige staal tje van levende gangmaking begrijpelijk met verwondering gade! (Maae'b.) Diplomatie, Met verlof zijn. in Nederland aangekomen: Dr. Hendrik P, N. Muller, gezant te Boe karest, en Mr. T, j j, van U ij e Pieteree R.-K. Lyceum te Roosendaal. De opening van het nieuwe R.-K. Jongens- en Meisjes-lyceum te Roosendaal, is bepaald op 1 September a.a. en zal geschieden in tegen woordigheid van 'jL. D. H. 1'. A. W. Hopmans, Bisschop van Breda, die tevens om 8.30 uur 's morgens een pontificale Hoogmis in de St. Janskerk zal opdragen. Het hoofdbestuur vau den R.-K. Schippers- bond vergaderde gisteren met het federatie bestuur van de „Hanze". Besloten werd aan de afdeelingen te berich ten, dat a.s. Maandag de schippers op eigen beurzen gaan bevrachten, zoodat het schippers- conflict als geëindigd kan worden beschouwd. Maandag a.s. gaat men derhalve weer varen. Bovengenoemd besluit is ook door de andere echippersorganisaties genomen. Brievengaarders. De afdeeling „Noord-Holland van den Bond van Brievengaarders in Nederland heeft, in een vergadering te Hoorn een motie aangenomen, waarin zij als haar stellige verwachting uit spreekt, dat de commissie ingesteld bij Minis- tenieele beschikking d.d. 28 April j.l. zoo tijdig met hare werkzaamheden gereed zal komen, dat o.m. de nieuwe salarisregeling, tegelijk met die van andere persooneelsgroepen bii P. T. en T. op 1 Juli 1919 in werking kan treden. Er wordt gewezen op den grooten achterstand, welke er in de brievengaardersgezinnen heerscht en de onbillijke achterstelling bij an dere gelijkwaardige rijksambtenaren. Ten slotte wordt in de motie een dringend beroep gedaan op de regeering en administra tie P. en T. daarin verbetering aan te brengen. Den 2'7en Augustus hopen onze geliefde Ouders JOHANNES HOOGKAMER en MARIA VAN VEEN den dag te herdenken, dat zij Voor 25 jaar ia den Echt zijl verbonden. Dat God hen nog lang moge «paren, is d© wensch van hun dankbare kinderen. FLIP. JACOB KAATJE TRIJNTJE PIET MERCé JAN MINA —~iÜLHi Htllegom. BART GERRITJE» ANNIE DIRK HEINTJE. Oen ©en september hopen onze ïekefde Ouders jOH. v. SCHJE en 'Unne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Nicuw-Vennep, Haarlemmermeer, 14 Augustus 1919. Chirurg. De St. Jeroensprocessie. Mannen en Jongeling-en van Haarlem en Omstreken! In den nacht van 16 op 17 Augustus a.s. houdt onze Vereeniging hare jaarlijksche bede* vaart naar Noordwijk. Het doel dezer Proces sie is, onzen grooten Vaderlandschen Heiligq St. Jeroen onze vereering en dankbaarheid te bctoonen op de plaats zelve waar Hij als ge- loofsverkondger geleefd en gearbeid heeft, waaj< Hij voor liet H. Geloof den marteldood gestor ven is. Het bijzondere en aantrekkelijke van deze bedevaart is, dat het een waren pelgrimstocht is. Biddend en zingend zullen we, geirjk ander* jaren, in de stilte van den schoonen Augustus nacht geheel te voet naar Noordwijk trekken, teneinde door boetvaardigheid en geoed ons de verhoor ing te verzekeren van de smeekbeden die wij in het heiligdom van St. Jeroen ten he mel zullen .opzenden. Mannen en jongens, wilt gij uw dankbaar heid toonen jegens onzen Vaderlandschen hei lige die eenmaal alles verliet om in onze gewes ten het H. Gelooi te verbreiden: wilt gij jn uw geloof en godsdienstzin gesterkt worden in dez« tijden voor geloofsverilauwing, waarin wij koomsche mannen zulk een heerlijken doch vaak zoo moeilijken strijd te voeren hebben tegen de belagers van onzen grootsten schat? trekt dan met ons op naar Noordwijk, waar tol uw stichting u zal gesproken worden van het leven, de daden en den heldendood van dezen, grooten geloofsverkondiger: wilt gij de mach tige voorspraak inroepen van St. Jeroen over u zelf, uw dierbaren, over onze Vaderlandsche kerk en degenen die haar besturen, wilt gij de gave des geloofs helpen brengen aan onze niet- katholieke landgenooten, mannen en jongens, sluit u dan aan bij ons en gezamenlijk zuilen wij onze gebeden ten hemel opzenden op de plaats waar reeds zoo menig gebed op .won derbare wijze verhooring vond. Gesterkt in ons H. Geloof en overladen met weldaden voor ons zelf en allen die ons dier baar zijn, zullen we terugkeeren naar onze haardsteden, in het bewustzijn een plicht van dankbaarheid vervuld, een daad van waren godsdienstzin .gesteld te hebben. Morgen 15 Aug. zal de Hoogmis in de kerk van den H. Jahannes den Dooper (Amsterdamstraatj voor het welslagen van onze processie worden opge dragen. Voor verdere inlichtingen zie men de biljetten achter in het kerkpoitaal. Het bestuur der St. Jeroensvrreeniging. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroi' Instituut te De Bildt, Naar waarnemingen iu den morgen van 14 Augustus 1919. Hoogste barometerstand765.2 m.M. Maas tricht. Laagste barometerstand: 753.1 nr.M, Mcimel. Verwachting (van den avond van 14 tot den avond van 15 Augustus 1919) Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind. Half tot zwaarbewolkt. Wellicht regen, met kans op onweer. Iets koeler. gevraagd van 8—3 uur, Vrijdags den gelieeien dag. Badhuisstraat 19. gevraagd, 15 a 16 jaar oud. le rfaarlemsche Stoomwasscherij Kanipersingel 58. Wordt gevraagd bij A. v. d. 6CHOOR. Zandersstraat 7, Vel- «eroord voor direct, een halfwas Timmerman. i Eiken stoelen, onverschillig in (welken staat zijnde, en een Ma honie Linnenkast. Br. onder No. >998 Bur, van dit Blad!. nUn Curator in het faillissement De Curator, Mr. F. HAGEMEJJER. aanieiupw- Dr. GOEDKOOP vv*il i straat 07. (gecn Hekunr f yiW6T?T- Wen ziekenfonds). Dr. PEEREBOOM, Kruisweg A~n den vervolgcursus van de lurger.Avondsohool (Directeur de heer J. J. BATJWER) wordt gevraagd: in het boekhouden voor vermoe delijk drie uren per week. Belooning van 85.tot J 110 per lesuur en per cursus (van 8 maanden). Sollicitatiën, op ongezegeld papier, in te zenden, aan den Burgemeester, vóór of op, 28 Augustus 1919. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van HAARLEM brengen ter openbare kennis, dat op heden is afgekondigd de Ver ordening tot wijziging der Al gemeen© Politieverordening voor Haarlem, betreffende het colpor- teeren, met gedrukte of onge drukte «tukken, vastgesteld in de vergadering van den 13en Augustus 1919, onder No. 12, in geschreven in het Algemeen re gister der Verordening onder No. 286. Exemplaren dezer Verorde ning zijn tegen betaling der kosten verkrijgbaar ter gemeen te-secretarie, le Afdeeling. Haarlem, 14 Aug. 1919. De Vereenigde Wasscherijpatroons gggo van Haarlem en Omstreken. 55 De DIRECTIE bericht, dat zij van I tot en met 15 Augustus 1919 ten haren voormelde Kantoren de inschrijving openstelt op deelend voor een vierde gedeelte in de winst over het boekjaar 1919. op de voorwaarden, omschreven in het Prospectus, waarvan op aanvraag exemplaren gratis verkrijgbaar zijn bij de Inschrijvingskantoren. 7885 De Directie Mr. F. FERNHOUT. J. W. MEKKINÜ. J Ut Ut CU van Nederland. Bijdragen voor de zeer noodige vergrooting der eerste St. Gerar- DUS-Kerk van Nederland, worden dankbaar ontvangen door: H. LURV1NK, Past. BARGER OOS- T LR VELD, (post Nieuw-Dor- drecht, Drente). 8566 zijn voor iedereen voordeelig. De Leverancier behoeft niet in te wegen. De Afnemer ont vangt de juiste hoeveelheid. üroote sorteering en billijke prijzen; ook in geijkt gewicht. o3ooooooo« "o ISWtMbTnmT ffn.ri'.; v0o° oirrovo aast* Magazijn geopendl an 8—6 uur. Za terdags tot 8 uur

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 3