BINNENLAND lUBitl TERREIN DEK HOT. CIRCUS WILKE GALA PREMIéRE DINSDAG JOH. MAAS Verminderde Prijzen. Augustus 1.1, Firma HUB HUB. ALGEMEEN BELEID Aanlap pel en feer'icbf ZONDERLAND Openbare Mooping Ónzuiver sa3E#s| Openbare Meepg Gemengd Nieuws r;ScgrgSss keu*® 's AVONDS 8 UUR, Gereqelde aanvoer diverse merken HAVANA SIGAREN. W. C. REDLICH Tandarts bloed Luchtverkeer. S igaF>en# aiir'ii&aiii Golden lüixtui*®* Waterloo Nlixture London Tobacconists 40, 35 en 25 ct, fCatlstslieken SPAARMWOUDERSTRAAT 79 EN 80 Groote BRsrkt 14. Telefoon 521» 5 cent pei* stuk 6 8 8 8 9 9 9 Prijzen der plaatsen: Galerij 50 cent, 3e Rang 75 ct., 2e Rang f 1.Ie Rangf 1.50, Stalles f 2,-. Loge f2.50. Loge reserve f3.—. Verhoogd met auteursrecht en Stedelijke belasting. Voorverkoop vanaf Maandagochtend 9 uur Siga renmagazijn B. LANGEVELD, Gr. Houtstraat i40, Telephoon 460. Houders van kaarten voor reclame-billetten wor den verzocht deze voor 's avonds 7 uur in te wisselen. albert L. ROOI]ERS ZUIVERAAR VAN GEBOUWEN HAARLEM, GREBBERSTRAAT 3 St. Jose Princesas Jack Flor Fina El Dorado Conchas Tierra Conchas Wally Tulipanos Cubana Predilectos Amanita Conchas Upmann Flor Fina Ch. Dickens Predilectos 10 El Imperio Conchas 10 Britannicus 10 Ada Trabucos 10 Flor Cubana Tulipanos 12 St. Jose Londres de Regato ct. p. st Rosa Londres Escepcionales |2 Primus Elegantes Honduras Rublimes 'z PRACHTIG Kam per straat 16 alleen dóe lectuur, Heden ontvangen de prima Zeeuw* sche Bonte en Blauwe 45 cent en Friesche Borgers 30, 35 en 40 cent Alles per 5 kop. Ook per kilo ver krijgbaar bij 9021 TEL. INTERC. 29IS Voor inrichtingen en hotels tegen zeer verminderde prijzen G. D. BOERLAGE, aan den Zeeweg en den Creutz- EN "dewcrk te mogen vernemen, waar kaar echt genoot, een Canadeeseh officier, voor het welzijn der mensehheid was gevallen. Tot assistente van majoor Van Keuren benoemd, die te Amiens de distributiekeen- tra van het Amerikaansche Eoode Kruis leidde, verving mevrouw Stuart hem daar vaak vol toewijding De titel, welke haar pas is toegekend, be loont haar voor hetgeen zij in dit zwaar beproefd gebied tot stand bracht en voor de bevolking er van gedaan heeft. Een cons'storie iu November? Naar de „Eeiehspcst" uit Rome verneemt, rekent men er daar vast op, dat de Pans in November een consistorie zal bijeenroe pen,, bij welke gelegenheid Hij meerdere kardinalen zal creëeren, o.m. den tVeensehen nuntius graaf Ya'.fré, den nuntius Ragonesi, van Madrik, den deken van de Romeinsche Rota, Sebastianelli, den aartsbisschop Ka- kowski van Warschau, en den in petto ge- reserveerden vorst-bisscliop dr. Bertram \an Rreslau. Tegen de duurte. De verbruikers vereemigLigen, welke in ge heel Parijs zijn georganiseerd naar het met succes bekroonde voorbeeld van Montmar- tre, hebben gemaakt, dat de prijzen 20 pCt. zijn gedaald. Ernstige munitie-ontploffing. In een Engelsche munitie-opslagplaats te Kali bij Duren waarin voorraden kruit wa ren geborgen, heeft een ernstige ontploffing plaats gehad. Zoover tot nu toe kon worden vastgesteld, werden van de daar werkzame arbeiders 12 tot 15 gedood wier lijken ge heel waren verbrand. Een groot aantal werklieden werd gewond. De Staking in Opper-Siiezie. De staking in Opper-Silezie breidt zich nog steeds uit. Van communistische zijde worden pogingen gedaan om tot een alge meene staking te geraken. De leiders der arbeiders pogen dit communistische streven echter tegen te gaan. Ook ill Midden.Silezie gist het. De ar beiders dreigen met de afsluiting voor den kolen toevoer van die districten, die niet vol doende levensmiddelen leveren. De onderhandelingen zijn nog steeds in vollen gang. Nederl. Hypotheekbanken en de Duitsche schepen, In de vredesvoorwaarden stond o.tn. dat de aan de geallieerden, uit te leveren Duitsche schepen schuldenvrij moesten worden overge geven, zood'at ook geene hypotheekvorderingen meer van kracht konden zijn. Naar de .Hansa" verneemt, heeft de Duit sche regeering zich bereid verklaard tot beta ling! der hypotheken, welke in beduidend aan tal door Nederlandsehe scheepshypotheekban- ken waren verstrekt. (Hbld.) De Regain. De R.E.G.A.T.A. te Amsterdam werd Zondag j.l. door den lOO.OOOsten bezoeker bezocht. De 150.000-ste bezoeker ontvangt ter herin nering een gouden remontoir horloge. Er worden nog verschillende feestelijkheden georganiseerd. Het vuurwerk van Woensdag j.l was zeer druk bezocht, en had veel succes CRISISAANGELEGENHEDEN De Graanpolitiek der Regeering. Naar wij van goed-ingeltclite zijde verne men, is de regeering van plan ten aanzien van do vee voeder voorziening in den aanstaanden winter ongeveer het volgende standpunt in te nemen. Van de 600.000 ton graan, welke in vredes tijd gedurende de wintermaanden werd inge voerd, is thans slechts verzekerd 174.000 ton Het tekort zal echter wellicht geen 426000 ton bedragen, doch kan door de sterke verminde ring van den varkensstapel op ongeveer 350.000 ton worden beraamd. Men denkt er nu aan de rogge van den binnenlandschen oogst voor veevoeder te bestemmen en het grootste deel van den tarweoogst eveneens. De laatste, geschat op 150,000 ton, (na aftrek- van het zaaizaad) kan daartoe 100,000 ton leveren; ,-oor de bereiding van grof roggebrood is on geveer 120.000 ton. in totaal kwam dus op die wijze disponibel 220,000 ton. De -verder nog benoodigde 130,000 ton veevoeder zou men aan den handel kunnen overlaten te leveren Volgens dit stelsel zou de regeering moeten' aanvoeren per maand 60,000 ton tarwe en 10,000 ton rogge. Als voorbeelden meent, men te kunnen reke nen, dat de Staat bii aanwending van het buitenlandsohe graan voor broodbereiding be langrijk minder zal verliezen, verder dat de benoodigde scliecpsruimte over een geheel jaar kan worden verdeeld, terwijl ten slotte de kwa liteit van het brood er bij zou winnen. Als naaeelen kunnen worden gevreesd, hoo- ge prijzen voor het veevoeder en 't gevaar, dat de bevolking bii aanwending van tarwe van den binnenlandschen oogst voor veevoederzal denken, dat er overvloed is, waarbij wellicht luxe-verbruik optreedt. De bedoeling der Regeering schijnt te zijn, het graan niet beneden den Priis van 23.50 per 100 K.G. te veilen. In handels- en landbouwkringen verwacht men, dat èn door inkrimping van den vee stapel. èn door mindere voedering de benoo digde hoeveelheid te hoog is geraamd. De handel meent onder deze omstandigheden niet te kunnen invoeren, terwijl bii daling der markt- de veehouder todb. aan door de Regee ring gehouden prijzen gebonden blijft. De uitvoer van fruit, De Nederlandsehe Vereeniging van Fruit- exporteurs' te Tiel, heeft in sommige bladen medegedeeld, dat de Minister van Landbouw, in antwoord op een door die vereeniging ge stelde vraag lieeft bericht, dat de fuitvoer van fruit, nog steeds is verboden, doch dat door tus- schenkomst van de N.U.M. consenten voor uit voer tot een onbeperkt aantal zal kunnen wor den afgegeven. Waar die bekendmaking tot verkeerde ge volgtrekkingen zoude kunnen aanleiding ge ven, met name, waar belonghebbenden daar uit wellicht zouden meenen te mogen lezen, dat onbeperkte uitvoer van fruit zal worden toegestaan, verzoekt men ons te willen mede- deelen. dat diie onbeperkte afgifte van consen ten alléén ziet op den huidigen toestand. De Minister heeft echter in het antwoord aan genoemde vereeniging uitdrukkelijk ver klaard. dat hii zich alle vrijheid moet voorbe houden om. indien hii zulks wenschelijk mocht achten wijziging in de thans geldende regeling te brengen. Gelet op de hooge prijzen, welke 'op de fruit" verpaehtingen werden besteed, is het waar schijnlijk, dat een onbeperkte uitvoer van fruit niet zou kunnen worden toegestaan. E« voordracht van Fokker. Donderdag heeft de heer A. H. G. 'Fokker voor de leden van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs een voordracht gehouden over vliegen en de vliegtechniek. Daarna gaf hij mét zijn bekende roode sporttoestel een prachtige wetenschappelijke demonstratie waarbij hij achtereenvolgens het volgende liet zien: 1. Starten: het toestel eerst groote snel heid dicht over den grond laten verkrijgen, dan stijgen. 2. Met groote snelheid laag aanvliegen motor afstellen, wenden en in 'tegengestel de richting landen of verder vliegen. 3. Met groote snelheid op geringe hoogte aanvliegen; motor afstellen, dan stijgen, in glijvlucht dalen en verder vliegen. 4. Werking der sturen: a. Hoogtestuur b. Zijstuur, c. Stabilisatie, d. Zijstuur en stabilisatie tegelijk. 5. Vliegen van bochten. Veranderen van richting 180 gr., met groote snelheid, met kleine snelheid. Hierbij moest men vooral letten op den straal en den tijd voor de wending in het eerste entwee- de geval en eventueel op, het verlies aan hoogte. Het vliegen van gesloten cirkels: Opmer kelijk' was" hierbij de stand der sturen, on der den invloed der gyroscopische werking, In de linksbocht is zijstuur links uitge slagen, in de rechtsche bocht is zijstuur om her duiken te 1 ook links uitgeslagen, pareeren. Het vliegen van achten; overgaan van rechts in links. Spiraalvormige opstijging. 6. Stabiliteit in de lengterichting met vast gesteld horizontaal hoogtestuur. a. Horizontale vlucht zonder volle motor- kracht afstellen des motors, toestel ver liest snelheid, valt voorover tot een zeke ren hoek, neemt aan snelheid toe. richt zich weer iets op en neemt automatisch den juis- ten glijheek in. Alles zonder eeni^ge verstel ling der hoogtesturen. Bij aanstellen des motors en toenemende snelheid richt liet toestel zich weer op en neemt dien hoek in als liet in staat is con stant te blijven stijgen. 5. Dezelfde proef van uit een aans tij gen- de baan. Men zag, dat liet naar voren door- val letn sterker plaats heeft naarmate het toestel voorwaarts snelheid heeft verloren en dat liet toestel direct na wederverkregen snelheid door den val, zich automatisch weer opricht. 7. Uit eiken stand valt liet toestel bij verlies van snelheid, zonder toedoen des be stuurders, met den kqp omlaag, a. Zijde lings, b. Voor- en achterover, c. Ruggelings 8. Looping the loop: Met volle snelheid blijft het toestel ook in omgekeerden stand door de werking dier middelpuntvliedende kracht onder normale voorwaarden vliegen, zoolang de laatste groo- ter is als het eigengewicht van het ge- heele toestel met belasting. De benzine toevoer blijft normaal. De bestuurder behoeft niet vastgebonden te zijn, lesse voorwerpen vallen er niet uit. 9. Zijdelings afglijden, (sideslip), (vroe ger een 'der gevaarlijkste momenten). Doordat het toestel, steeds met dein kon naar beneden valt, komt het weer in den normalen stand. Dit expertiment werd tweemaal gedemon streerd, eenmaal van voren of achteren ge zien en eenmaal van terzijde. 10. Vrije val met stilstaanden motor en schroef. Het toestel viel in tegenstelling met vele andere zonder cenige stuurbeweging abso luut rustig naar beneden. Door zeer .steile glijvlucht werd de schroef weer in bewe ging gebracht en verder gevlogen en het afzetten herhaald. Ook zonder motor in glijvlucht was het toestel absoluut bestuurbaar en tot alle evo luties in staat. 11. Landing in vol plane met afremmen der snelheid door heftige stuurbeweging kort voor de landing. Het laatste gedeelte der demonstratie werd eenigszins bemoeilijkt, doordat verschillende uit Soesterberg terugkèerendo toestellen on. dertusschen op het wtateirem landden. Verschillende demonstraties werden daarna! nog te zien gegeven. Zoo vloog de Fokker-»' aviateur Parge op den parasol-eendekken met buitengewone stoutmoedigheid. Hij bs< wees dat met dat lichte toestel om zdb te, zeggen alles mogelijk was. Voorts gaven luit. Versteegh op Spijkeri en de Fransche Caudron.bestuurder nog mooie vluchten te bewonderen. De „Fury" verongelukt. Het reusachtige watervliegtuig „Fury" is in de tegenwoordigheid van duizenden va- cantiegangers in de haven van Harwich ver ongelukt, De vlieg-boot was van levensmid* delen voorzien en uitgerust voor de reis naai' Egypte. Het weer was buitengewoon mooi en er stond een lichte zuidoostenwind. Bij het opstijgen ondervond het vliegtuig evenwel, na zeer snel het water doorkliefd te hebben, eenige moeilijkheid. Ten slotte steeg de vlieg boot op, om evenwel eenige minuten daarna om te slaan en in het water te storten. Het vliegtuig werd geheel vernield. Onmiddellijk na het ongeluk snelden mo- torbooten te hulp en mochten er in slagen alle passagiers te redden, uitgezonderd luit, Mc. Leod, die, voordat men hem kon bevrij den, was verdronken. Poging tot berooving. Men meldt uit Vlaardingen: Toen de 13-jarige jongste bediende van de firma Ka-tak gelden voor zijn firma incasseerde, werd hem plotseling aan de Kon. Wilhelmina- haven zijn tasch met geldswaarden ontrukt.Toen kuipers, die dezee poging tot berooving zagen en daarom ter hulp kwamen, zette de dief het op een loopen, terwijl de tasch, waarin zich een bedrag van ruim f 5200 bevond door hem op straat werd geworpen. Tot heden toe is het nog niet gelukt den dader te arresteteren. Zijn vrouw gedood. In den nacht tusschen Donderdag en Vrijdag lieeft bij een huiselijken twist een man uit de Djambistraat te Amsterdam zijn 28-jarige echt- ger.oote, moeder van een kindje, met een mes zoodanig verwond, dat zij aan de gevolgen overleden is. Het lijk is naar het O. L. Vr. Gasthuis overgebracht en de dader gearresteerd.; Hedenmorgen werd de dader door den in specteur van politie, den heer W. F, le Cocq d'Amanville verhoord. Hij hekent het misdrijf te hebben gepleegd en zal dan ook ter beschikking der justitie ge steld worden. 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 KI 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 IK 99 99 99 ll II *1 II II «I 99 9028 Wilhelminapark 3. - Spreekuur 2-3. Telefoon 882, koopt niet in winkels, waar onzede lijke of N. Malthusiaansche artikelen worden verkocht of voorhanden zijn; koopt aan Stationsboekenkasten700§| welke zeker geen gevaar oplevert. Mr. A. MOENS, Notaris te Beverwijk, zal op Woensdag 3 September 1919, n.m. 1 uur precies iu ,,Maison Stroucken" aldaar publiek verkoopen 1. Een perceel tuingrond met huis aan den Arendsweg hoek Baanstraat te Beverwijk, groot 42.30 are. 2. De bloemisterij „Ruim zicht" te Heemskerk, groot 3.46.90 Hectare, bestaande uit woonhuis, bloembollenschuur en prachtig aangelegden tuin, geschikt voor alle doeleinden. 3. Een perceel wei- en hooi land onder Assendelft nabij den Groenen Dijk, groot 3.08.90 Hectare. 4. 'Twee winkelhuizen op den allerbesten stand der Bree- straat te Beverwijk, Nos. 70 en 72, met achterliggend woon huis aan de Koningstraat No. 55, samen groot 8.38 are. 5. Twee woningen achter elkander gelegen aan de Meer straat No. 100 eu het Slan genwegje No. 13 te Beverwijk groot samen 2.40 Are. 6. De boerderij „Nooit Ge dacht" met ruime stalling en weiland aan den Communiea- tieweg te Heemskerk, groot 2.15.80 Hectare. 7. Een beoosten perceel 6 nabij de vuurlijn gelegen per ceel weiland en water, groot 4.01.90 Hectare. 8. Een perceel weiland aan den Noordermaatweg te Heems kerk, groot 6.03.83 Hectare. Notitiën te verkrijgen ten kantore van genoemden nota ris. 9°°9 is dikwijls een gevolg van ver stopping en tragen stoelgang, en de oorzaak van puisten, uit slag, gal en gele gelaatskleur. Gebruik hiertegen Mijnhardt's Laxeer-tabletten. Doos 50 cent. 3 doozen f 1.40. Bij Apoth. en Drogisten. Verkrijgbaar bij de adressen ge noemd in de advertentie Mijn hardt's Levetogen, welke in dit zelfde nummer voorkomt. teBeverwijk,in„Maison Strouc ken," op WOENSDAG 3 SEP TEMBER 1919, aanv. 's a- vonds 6 uur precies, ten overst. van den te Velsen gev. no taris van de nav. onr. goederen, A. EEN STUK TEELLAND, nabij den Zaaulandschen Com- municatieweg onder Uitgeest, vroeger eigendom van den heer H. Docter, groot 1.65.60 H A Te veilen in 2 perc. en ge- en 368, samen groot 2 a.; 40 c.a. combineerd. Verhuurd aan de ^uur week 3.25 per Wed. van Tuuen voor 700.— P*™- per jaar TWEE HUIZEN en ervet Eigendom van den heer G. met werkplaats te Beverwijk; E Res c.s. aau den Munnikenweg 2 en a b'. EEN STUK WEI- EN samen Sroot 2 a-, 4§ c.a. HOOILAND, aan den Zaan- ^>CIj ,week landschen Communicatieweg, w°onhuis no aaneenstaande aan den Boe- weg, hoek Romerkerkweg, ge merkt Boeweg 66 tot en met 74, samen groot 7 a.; 52 ca Per week verhuurdhel winkelhuis 66 en 67 a 4.j de woonhuizen a f 2.60. Af-t zonderlijk en gecombineerd. Eigendom van den heer A Priostor c F. TWEE HUIZEN en erven; onder Wijk aan Duin, Boewej 89 en 90, samen groot 2 a.' 86 c.a. Huur per week 3.60 pe* perceel. G. TWEE HUIZEN en ervet en poort onder Wijk aan Duin; Alkmaarschen straatweg 367 verhuurdhet 2 h 2.20, het woonhuis no. 4 2.30 en d' werkplaats a I.25. Sub. F, G en H afzonderlijk „p en gecombineerd. I No- L EEN HUIS en erf te Be verwijk, Kloosterstraat 28, heeren 8rooc 74 centiaren. Koo J. TWEE HUIZEN en erven, te Beverwijk, Koningstraat 6r en 63, samen groot 88 c.a. De perceelen sub. I en J onder Uitgeest ten zuiden van de vorige perceelen, groot 2.15.50 H.A. Te veilen iu 2 perc. combineerd. Te aanv. vember a.s. Eigendom van de G. J. Timmer, W. Th. man en S. P. Vessies. C. Wegens vertrek. Een bij van Mej. de Wed me? daarop'ttaïnd hecht'en K. EEN HUIS en erf te Wijk weldoortimmerd net BUR- aaa Diun, aan de laan van GERWOONHUIS,met schuur, Holland op zijn ..malst, achter ingericht beneden voor bij- Scheybeek, belendend de per- keuken en boven voor bloem- ceeEn van den heer A, nes- bollenberging, kippenhok, pri- ter en J. Brums kad. sectic eel, boomgaard en beplantin- eryeü gen, onder Wijk aan Dum, |Qn Te aanv 1 November a.s. en vn3e poort te Beverwijk, Eigendom van den heer G. Breestraat I28< 8root 1 a' D 8Wegens vertrek. EEN Verhuurd voor *5-— pe- WOON- EN WINKELHUIS wee,k aan de danies Lassc EN DRIE WOONHUIZEN en de Boer. daarnaast met en-en en grond, Eigendom van - u te Beverwijk, Schans 12, 10, 8 en 6, samen groot 5 a., 26 c.a. Mul. De veiling van de perc. sub. E geschiedt ten overstaan t„ u: 1 van Notaris M. Donker. In 4 perc. en gecombineerd. en De perceelen worden nadëi omschreven bij de uit te geven veilingboekjes. Nadere inlichtingen, voo' perceelen cub. C bij den make laar W. Pannekoek, te Wijk aan Duin, voor perceelen sub. EN WIN- I, J en K bij den makelaar ZEVEN D. Bus, te Velsen en voor Het winkelhuis dadelijk te aanvaarden 11a betalingde woonhuizen zijn per week ver huurd voor 3.45, 3-25 3-io. Eigendom van den heer H, J. Broekhuys. E. EEN WOON- KELHUIS MET I-- WOONHUIZEN; erven en alle perceelen bij Notaris boer grond; onder Wijk aan Duin; lage, te Velsen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 10